I 'Dorpscentrum' en Winkelkring maken ruzie over winkelgebied 20 - 70% KORTING 2 '9 Visser verk, Winkelkring verwijt werkgroep 'zeer aanmatigende houding' €3.99 ;rand Nieuw zorgproject van start in Honsbergen en de Vijverhof Haringhappen voor 't goeie doel uV" iACTUEEL r Een schot in de roos! Intratuin Amersfoort en Nijkerk 2e Pinksterdag geopend. Gevraagd 2e Pinksterdag geopend \eM PAGINA? WOENSDAG 4 JUNI 2003' SOESTER COURANT a €2.95 ER .J Werkgroep laat zich door winkeliers niet weerhouden PAGINA 3 Winkeliers voelen zich tegen de haren in gestreken LOPERS Soester Courant VAN 11 -OO - 17.00 UUR OP ALLE SHOWROOMVERLICHTING MEUBELEN 4 Etages meubelen met personenlift GEBR. VAN WOERKOM MIMiaiail.ki-gil.lWJAiaW.kHiCTBSIi!? Van SBBS, Thuiszorg Eemland en Daelhoven Eerste tonnetje: 7.450 voor Daelhoven HOLLANDSE NIEUWE e«" wcef' RUUD SMIT Klappen op kermis Soester gepakt na achtervolging Wij maken kwaliteit pas echt betaalbaar! marlinen Marijnen condensdroger geen afvoer electronische bediening 13 wasprogramma's extra grote vulopening €429, Witgoed specialis Tussen de mensen Verkeersongeval met letsel BRASSERIE KEUZEMENU f mensen te nasi f je hebt de MB0- met mensen, rzorgende werk- ;t lever je huis- Dest, Baarn, of D minimaal spectievelijk 8,75 uto per uur. ing. om na de vakantie- ember? emland. uiszorg Eemland Veelzijdig in zorg r, neef, nicht, vriend. kunnen die extra ingswereld :n hoe het is ;e collega's onze hulp)? tmet o% "035-6017962 762 DG Soest Het is zeer de vraag of het ooit nog goed komt tussen de werk groep Ontwikkeling Dorps centrum - die ijvert voor een 'gezellig winkelgebied' aan de Van Weedestraat - en de Win kelkring, de organisatie waar bij de meeste winkeliers van het Soestdijkse winkelcentrum zijn aangesloten. De twee clubs hebben inmiddels flinke ruzie. Aanleiding is het volgens de win keliers nogal eigenmachtig optre den van de werkgroep Dorpscen trum, die sinds vorig jaar septem ber nogal nadrukkelijk aan de weg heeft getimmerd met haar ideeën over de inrichting van de Van Weedestraat. De werkgroep - voortgekomen uit het plaatselijke politiek discussieforum De Derde Kamer - baseert zich voor haar plannen mede op een uitgebreide enquête die o.a. via de Soester Courant onder het Soester publiek werd gehouden. In de werkgroep hebben o.a. enkele prominente WD-ers zitting, zoals afdelings voorzitter Hans Gerretsen en oud- raadslid Jan Jacobs. Zij onderstre pen overigens met veel nadruk dat de werkgroep (noch de Derde Ka mer trouwens) een VVD-onder- onsje is. Ook enkele winkeliers hebben (of hadden) zitting in de werkgroep. De reacties vanuit het publiek wa ren in overgrote meerderheid po sitief. De werkgroep verwierf zich ook de (voorzichtige) steun van de politiek; op één na alle raadsfrac ties lieten weten dat ze welwillend zouden staan tegenover de plan nen, zij het met de kanttekening dat ook de winkeliers het zouden moeten zien zitten. De discussie speelde zich verder af in de marge van de gedachtewisseling over de rondweg, waarover de werkgroep Dorpscentrum zich overigens niet uitsprak omdat haar plannen - o.a. een winkelpromenade in het wes telijke stuk: tussen de rotonde Bur gemeester Grothestraat en het kruispunt Stadhoudersiaan/Nas- sauplan tsoen - ook zónder rond weg gerealiseerd zouden kunnen worden. De Beek en Daalselaan ligt er immers al, is de redenering. Mislukte gesprekken Sindsdien is het een beetje stil ge worden, maar achter de schermen voerde de werkgroep overleg met de Winkelkring - dat was althans de bedoeling, want na twee mis lukte gesprekken geeft de werk groep er de brui aan en ook het bestuur van de Winkelkring wil met de werkgroep niets meer te maken hebben. De werkgroep ver wijt de winkeliers dat zij op geen enkele wijze constructief hebben willen meepraten over de plannen voor een 'facelift' van het winkel gebied. Het idee om bijvoorbeeld een professionele braderie te orga niseren in het westelijk deel van de straat werd, aldus de werkgroep: 'hooghartig van tafel geveegd. Als er iets georganiseerd moest wor den, dan deden ze dat zélf wel.' 'Wanneer zou dat zijn?' aldus de werkgroep in een tamelijk veront waardigd persbericht aan de ze krant. 'Aan hun Van Weedestraat mag blijkbaar niemand komen.' De werkgroep vraagt zich in dat verband af of het winkelend pu bliek dat ook vindt. 'De Van Weedestraat is toch immers van ons allemaal?' De winkeliersclub maakte het volgens de werkgroep helemaal bont door zelfs te stellen dat 'de intocht van Sinterklaas al leen maar geld kost'. 'Snapt u het nog?' vraagt de werkgroep zich af. Ze tekent daarbij aan dat lang niet alle winkeliers bij de Winkelkring 'Wij voelden ons om te begin nen helemaal niet thuis bij deze heren. En vooral niet door hun verbale presentatie en zeer aanmatigende houding tegen over ons. Wij werden feitelijk uitgemaakt voor 'kruideniers', terwijl zij zichzelf beschouw den als echte ondernemers, die ons wel even konden vertellen hoe het ervoor staat bij ons in de Van Weedestraat...' Winkelkring-voorzitter Emile Wortmann is zeer verontwaardigd en teleurgesteld in het optreden van de werkgroep Ontwikkeling Dorpscentrum. Hij wil eigenlijk liever niet reageren op de medede lingen van die kant, vooral vanwe ge de 'toonzetting' ervan, die hem zeer tegen de borst stuit. 'Wij be hartigen de belangen van onze le den - en dat zijn er zeker 50 van de ca. 60 winkels - op de manier waarop wij dat nu eenmaal doen. Niemand hoeft ons te vertellen hoe we dat moeten aanpakken. De hele toonzetting van de gesprek ken heeft ons buitengewoon tegen de haren in gestreken. En dat is geen lekker gevoel...' Over de concrete plannen van de werkgroep is Wortmann kort. 'Drie jaar geleden hebben we hier in de winkelstraat de laatste braderie gehad, ook toen georganiseerd door een professioneel bureau. Het was bepaald geen succes. Daarna hebben we ook afgespro ken dat we het niet nóg een keer zouden doen. Als bestuur hebben we de plannen volgens de beste democratische principes voorge legd aan de leden. Die hebben het voorstel in grote meerderheid afge wezen. Dat wil niet zeggen dat we stil zitten; we gaan rustig door met het optimaliseren van het winkel centrum, samen met de gemeente. Daarbij kijken we natuurlijk ook naar de inrichting van de straat, waaraan best kleine tekortkomin gen kleven. Er mag wel weer eens gekeken worden naar de plek van de fietsenrekken bijvoorbeeld. En de stoepen zijn ook niet overal egaal. Skaters hebben de stoepran den ook lelijk beschadigd, hier en daar.' Terrasjes in de winkelstraat, dat spreekt Wortmann ook wel aan. 'Maar wij laten het initiatief daar voor aan de individuele onderne mers over. Die moeten het zien zit ten. Met de gemeente samen ne men we het parkeerregiem onder de loep. Wellicht moeten er een paar laad- en loshavens van plaats veranderen, maar de vrachtwagen- parkeertijd tussen 09:00 en 11:00 uur functioneert redelijk goed.' Hij zou wel graag zien dat de poli tiesurveillanten) strenger optra den tegen foutparkeerders. Dat grote vrachtwagens, geparkeerd op de rijbaan, de doorstroming van het verkeer, belemmeren valt vol gens hem ook wel mee. 'Dat is hoogstens vier keer per dag...' Geen winkeldorp De Winkelkring heeft helemaal niet de pretentie een gezelliger winkelcentrum te zijn dan andere, aldus Wortmann. 'Soest is nu een maal geen winkeldorp. Het is al zo vaak gezegd: mensen komen hier niet om te winkelen, maar om boodschappen te doen. 'Funshop- ping, dat zul je hier nauwelijks aantreffen.' Hij zet overigens ook zijn vraagtekens bij de enquête waarmee de werkgroep voortdu rend schermt. 'Volgens ons is dat geen enquête die door een profes sioneel bureau is opgezet. De vra gen zijn gewoon door een meneer zelf verzonnen. En ais je er de straat mee opgaat vind je altijd wel duizend man die het eens zijn met die zelfgetrokken conclusies. Wie verstand heeft van enquêtes zou het nooit zo aanpakken, maar zij hangen er hun hele programma aan op. Wij zouden dat soort on derzoeken nooit op eigen houtje uitvoeren.' Dat de politiek het met de plannen eens zou zijn verbaast hem. 'Ze hebben de fracties om een reactie gevraagd, en die heb ben gezegd: 't is een mooi plan - maar meer ook niet.' in Soest voor de Aanmelden: tel. 601 41 52 SOEST - STEENHOFFSTRAAT 61 - TEL. 035 - 601 32 80 Vanaf 1 juni is 't Vaarderlioogt exclusief verkooppunt van "Do Wilde Rozen" voordo regio't Gooi en Eemland. Dus u zit deze weck op rozen! Keus uit diverse soorten rozen iiormaal€ 6.99 Alleen on/.o boekhouder, de heer I.. Rozcwnter, is vierkant tegen deze unieke rozenstuni (geldig van S l/m II juni). Tuincentrum leg Tuinonderhoud - 601 67 76 TUIN ADVIES CENTRUM IVLUI zijn aangesloten en dat er onderne mers zijn die de plannen van de werkgroep wél zien zitten. Gebrek aan visie De werkgroep Ontwikkeling Dorpscentrum is daarom vastbe sloten om door te gaan met het ontwikkelen van plannen voor een gezellig winkelgebied ('met terras jes, bankjes, een kinderspeelplaats- je, bomen, autoluw'). Een brui send winkelgebied, dat tevens aan trekkingskracht op het winkelend publiek uit de directe omgeving van Soest, dat moet realiseerbaar zijn in een plaats met 45.000 inwo ners, aldus de werkgroep. 'Waar om zou het in andere plaatsen wél kunnen en waarom hier in Soest nou weer niet? Gebrek aan visie misschien?' Volgens de werkgroep weet zij zich gesteund door de vele positieve reacties uit het publiek en de politiek. Na een periode van 'windstilte' zal ze de draad weer snel oppakken en binnen enkele maanden plannen ontvouwen en presenteren aan alle inwoners van Soest. 'Onze' van Weedestraat wordt echt gezellig,' aldus de werkgroep. 'Soest moet, en gaat, weer bruisen...!' ELKE WEEK EEN SCESTER&OURAWI JN DE BUS Neem een abonnement: 8,75 per halt jaar! tel. (035) 6014152 X-v Aan tafel v. I. n. r. Phia van Waveren, Ad Witlox en Jos van Hal Scheffer; staande gedeputeerde Annie Kamp, wethouder Bert Krijger en SBBS-bestuurslid Han Mink. Foto: Herman van Dam. In Honsbergen is vorige week dinsdag met enig feestelijk ver toon de intentieverklaring on dertekend voor een bijzonder project op het gebied van de (ouderen)zorg. Het betreft de samenwerking tussen Thuis zorg Eemland, Verpleegcen- trum Daelhoven en de SBBS, de stichting die de wooncentra Honsbergen (Wiardi Beck- manstraat) en de Vijverhof (Klarinet) beheert. De bejaarde bewoners van deze wooncomplexen kunnen voortaan een beroep doen op de 24-uurs zorg, waardoor zij langer zelfstan dig thuis kunnen blijven wonen. Ze zullen daardoor ook minder snel in een verpleeghuis of zorg centrum opgenomen hoeven te worden. De gemiddelde leeftijd van de bewoners ligt inmiddels ruim boven de 70. Het individue le alarmsysteem staat in directe verbinding met de 'zorgtelefoon' van Thuiszorg of Daelhoven. Het project is al op 6 mei van start Zo'n 180 bezoekers kwamen vorige week dinsdag 'op de lucht af in Hilton Royal Pare in Soestduinen, waar de jaarlijkse haringparty van de Soester Za- kenkringen Horeca Nederland Soest-Baarn plaatsvond. Bur gemeester Janssen veilde de eerste haring voor het goede doel: het Soester verpleegcen- trum Daelhoven. Onder de bezoekers - naast de organisatoren ook de leden van de drie rotaryclubs die Soest rijk is (Soest-Baarn, Baarn-Soest en Soestdijk) - waren ook bestuurs leden van de stichting Vrienden van Daelhoven, die de opbrengst EIKEN 23,5 CM BREED gelegd v.a. 67,95 EUROPA PARKET BV Barneveld 0342-491919 Op zee gekaakt en licht gezouten Bij óns vakkundig schoongemaakt en altijd vers van het mes Uiteraard 1kwaliteit visspecialiteiten van weedestraat 149 soest 035-6015288 van de veiling mee mochten ne men. Door de uitstekende ver kooptechniek van veilingmeester Janssen - door Zakenkringvoor- zitter Kees Boerkoel omschreven als een vakman die 'daarnaast óók nog burgemeester was' - werd de opbrengst uiteindelijk vastgesteld op maar liefst 7450 euro's en het was de ondernemersclub V.d. Brink die met het tonnetje vis ging strijken. De bijeenkomst werd ge sponsord door Hilton, Royal Pare, vishandel Ruud Smit en wijnhan del Gommers. De opbrengst wordt gebruikt voor de aanschaf van een badlift in Daelhoven. Dat is een installatie die niet uit het normale zorgbud get kan worden aangeschaft, reden waarom de Vrienden van Daelho- V.l.n.r. o.a. Antoinette v.d. Brink, Ruud Smit, Kees Boerkoel, burgemeester Janssen en Tonio v.d. Hengel. pQto; herman van Dam. ven zich onder aanvoering van voorzitter Antoinette v.d. Brink inspannen om ervoor te zorgen dat zo'n apparaat er toch komt. Al eerder werd er vruchtbaar samen gewerkt met de rotarians, met name bij de bridgedrive in februa ri. Die leverde uiteindelijk twee kostbare homevideoschermen op: de 'thuisbioscopen'; die in Daelho ven ook goed van pas komen. Het spreekt vanzelf dat de aanwe zigen zich de haring - volgens ken ners uitzonderlijk goed dit jaar - uitstekend lieten smaken. gegaan maar kreeg vorige week een officieel tintje door de plech tige ondertekening van de intentie verklaring door de betrokkenen. Dat gebeurde in tegenwoordigheid van gedeputeerde Annie Kamp (zorg), uitgenodigd omdat de pro vincie subsidie moet verstrekken en omdat het project goed past in het provinciaal 'Welthuis-program- ma'. Ook zorg-wethouder Bert Krijger van de gemeente Soest was erbij. Hij verklaarde het project 'geopend'. De overeenkomst werd ondertekend door de directeuren Phia van Waveren (SBBS), Ad Witlox (Daelhoven) en Jos van Hal Scheffer (Thuiszorg-Eem- land). Zondagavond tegen middernacht heeft een vechtpartij plaatsgevon den op het kermisterrein op de Eng. Daar werd een 17-jarige jon gen uit Soest mishandeld door een groepje jongeren. De jongen kwam tussenbeiden toen de groep zijn vriend lastig viel. Kennelijk zonder enige aanleiding kreeg de jonge man enkele klappen en werd hij geschopt. Een andere groep jonge ren kwam het slachtoffer te hulp, waarna de verdachten ervandoor gingen. De politie heeft nog een onderzoek in de omgeving inge steld, maar de verdachten werden niet meer aangetroffen. Vrijdagavond Iaat heeft de politie na een lange achtervolging een 28- jarige automobilist uit Soest aange houden die weigerde te stoppen. De agenten stonden op een par keerplaats aan de Lange Brinkweg en zagen omstreeks 23:55 uur een auto komen aanrijden. Ze besloten hem te controleren en gaven op de kruising Dalweg-Steenhoffstraat een stopteken. Daaraan gaf de au tomobilist geen gehoor. Ook op de blauwe zwaailichten reageerde hij niet. Het gevolg was een lange achtervolging met snelheden ruim boven de 100 km/u. Op de Wiardi Beckmanstraat ver scheen er een grote zwarte rook wolk onder de auto. De man zet te de wagen auto stil en gaf zich over. De versnellingsbak bleek op geblazen. Het rijbewijs van de be stuurder werd ingenomen en er werd proces-verbaal opgemaakt. Adviesprijs 469, altijd zeker van je zaak Soesterbergsestraat 35A, Soest Telefoon 035 - 602 93 60 Onze algemene voorwaarden zijn van toepassing. U bent van harte welkom van 10.00 tot 17.00 uur. AMERSFOORT, Amsterdamseweg 139, 033-4611203, donderdag/vrijdag koopavond. NÜKERK, Het Spaanse Leger 1, 033-2457644, donderdag/vrijdag koopavond. Bij Intratuin komen je ideeën tot bloei. Toen ik in mijn lijfblad las dat Soest 10.000 euro over heeft voor een onbekend project, dat door jongeren tussen de 10 en 19 jaar nog moet worden bedacht, moest ik denken aan Jantje Aflaat. Zie ook het televisiespotje van Spaar beleg. Toen Jantje Aflaat op een dag uit school kwam, vond hij daar het bekende briefje met: "Pappa en mamma weten niet wat ze met je aan moeten. Op tafel liggen eu ro's. Koop er maar iets lekkers voor: een klimwandje of een hang- bankje of een graffitimuurtje, je ziet niaar. Liefs!" Een brevet van onvermogen. Er is in Soest behoefte aan een goed jeugdbeleid. In het Burgerjaarverslag 2002 "Tussen de mensen" schrijft bur gemeester Koos Janssen: "Daar voor moet je de samenleving goed kennen. Tussen de mensen dus. Meer naar buiten." "Tussen de mensen" is een gelikt boekje met 22 bladzijden volstrekt nietszeggende, oppervlakkige tek sten. Helemaal gewijd aan de be zoekjes van college- en raadsleden aan burgers ter plaatse in 2002, gelardeerd met wel vijftig ondui delijke, bruine kiekjes. Teksten en vormgeving zijn van externe bu reaus (wie anders?). Er komen in het boekje zegge en schrijve slechts drie burgers zelf aan het woord. Het boekje voegt niets extra's toe aan bet eveneens in april versche nen "Jaarverslag 2002" met veel meer gegevens en prima kleuren foto's. "Twee keer hetzelfde is dubbel zo lekker", zei mijn moe der altijd. "Tussen de mensen" is overigens een slechte titel. Tussen de men sen kun je je verschuilen, val je niet op, ben je anoniem. Tussen de mensen hoef je geen contact te maken en word je niet herkend. Beter zou zijn: "Onder de men sen". Onder de mensen voel je je thuis, ben je betrokken, communi ceer je actief en bewijs je een van hen te zijn. In de laatste raadsvergadering werd een scala van bezuinigingen aangekondigd voor die mensen waarvan ze zeggen tussen hen in te staan. Maar de woorden externe adviesbureaus, waaraan Soest vo rig jaar 1;4 miljoen euro uitgaf, zijn niet gevallen. Toch geld ge noeg? Soest wordt geregeerd door mid del van dure telefoonenquètes en dikke rapporten van externe bu reaus. Men heeft zelfs de begraaf plaats aan de Veldweg in handen gegeven van het externe bureau "Genius loei" voor een toekomst visie... Als de beleidsmakers in het Witte Huis aan het Raadhuisplein zonder hulp geen kans zien een kerkhof met dooie mensen te be sturen, hoe moet het dan met een gemeente van 45.000 levende zie len? Waar blijft de lokale rekenkamer? Waar blijft de bestuurlijke ver nieuwing? Wanneer gaat het dua lisme in Soest werken? Al twee maanden heb ik niets meer gehoord van professor Elan Tops (32.000 euro). Onlangs heb ik de geleerde externist opgebeld in Tilburg. Het gaat goed met hem. Afgelopen zaterdagmiddag raak ten op de Birkstraat twee personen gewond toen ze door een perso nenauto werden aangereden. De 22-jarige automobilist uit Soest zag de 20-jarige snorfietsbestuurder uit Amersfoort en zijn duopassagier, van wie leeftijd en woonplaats on bekend zijn gebleven, bij het af slaan over het hoofd. De snorfiet ser reed rechtdoor en sloeg met zijn bijrijder over de motorkap van de auto. Ze belandden op de grond. De duopassagier liep buik- nek- en beenletsel op. De be stuurder leek lichter gewond. Het is bij de politie niet bekend of hij ook naar het ziekenhuis is ver voerd en zo ja, naar welk zieken huis. 19,15 Sandwich van ardennertiam, veldsla en basilicumbrood Garnalenkroket met tomatensalsa Paprikasoep met avocadocrème Kabeljauw uit de oven met venkel en pomodori Spiesjes met lamsgehakt en komijnsaus Hollandse asperges met gegrilde been ham en sinaasappelhollandaisesaus Meloenbolletjes met aardbeiensabayon Koffie of thee met bonbons Op maandag menu inclusief glas wijn (niet op feestdagen) 'Brasserie 035 - 603 60 10 Van maandag t/m zaterdag www.soesterduinen.nl

Soester Courant | 2003 | | pagina 3