GESLAAGD? RMN met 'zijbeladers' op pad wvjiiwn 'Een veelkleurig geheel' Spreekuur wijkagent in Soest-Zuid DAT KAN SCHERPER! Marij^van Zijp J ACTUEEL r Verkeerscirculatieplan op Bedrijventerrein S'dijk Informatie-avond over 5 villakavels Zonnegloren WÖNMG I BEVEILIGEN? PROVAK CEELEN PAGINA 4 WOENSDAG 4 JUNI 2003 SOESTER COURANT PAGINA 5 )03 Nieuwe vuilniswagens in gebruik '5'C'^tr' (SPULLENHULP Inspraak tot derde week van juni Vanavond in 'Soester Duinen' S Nieuwe pastores geïnstalleerd Proef van bewonersvereniging i.s.m. politie Expert Schoemaker 399,- enpert SCHOEMAKER 2e pinksterdag: vlooienmarkt Voor een blijvende herinnering ga je naar st.nl naken in verband met het Besluit admini- t wegverkeer (BABW) van bijlage I van het - JR - NR nabij de wo- •laats voor gehandicap- sve van de heer Hil- E6 van bijlage I van het - JR - NR nabij de wo- >laats voor gehandicap- 6 van bijlage I van het - JZ - LB in de Merel- de Nieuwstraat een par- ipten aan te geven ten ink; ale Straatspeeldag 2003 van 12.00 uur tot 18.00 Cl van het RW-90 af te ïaf de parkeerplaatsen de Korte Brinkweg; naf nr. 1 tot en met nr. nen tegen dit besluit be- van burgemeester en en na de datum van de dient te worden gericht Soest, Postbus 2000, (algemene bepalingen gen 7.1 en 7.2 (bijzonde- van de Algemene wet issing. Indien bezwaar is Dorlopige voorziening wor- e maatregelen nodig zijn ing op het bezwaarschrift erzoek moet worden ge- e rechtbank te Utrecht, Utrecht. Daarbij is een 116,- voor een natuur- een rechtspersoon. Titel estuursrecht is van toepas- VI Utrecht naar een nieuwe t om 93.1 FM. Het is be unen op deze andere io M Utrecht is immers in m als de regionale rampén- I naar Radio M Utrecht, dan Jto luistert via een radio die -oten, dan ontvangt u de itie. In dat geval moet u zelf 1 FM opzoeken. <t de radiozender voor onze i informatielijn: 030- provinciebestuur vindt het an crisis snel en goed geïn- it is dus belangrijk er voor te icht kunt vinden: 93.1 FM ERGUNNINGEN 129 mei oor een kapvergunning zijn k k :acia )un belangen te worden ge ile vergunning kunnen dit binnen 4 weken na deze be ken bij de afdeling Groen en Soest, Postbus 2000, 3760 ler 035-6093643. Binnen n liggen de aanvragen voor inzage op de afdeling Groen tehuis van Soest. LINNINGEN net 29 mei er, 2 coniferen feren n, 1 esdoorn, 1 Acacia erikaanse eik, 1 eed rus atl. 3 - 1 boom, met herplant- 16-1 eik, 1 berk, 1 prunus tegen het genomen besluit i na verzending van het be- ingediend bij het college van uders van de gemeente '60 CA Soest. BEKENDMAKINGEN IENTE OP PAGINA 5 i Sinds vorige week gaat de RMN - de gezamenlijke afval- inzamelaar van Soest en Zeist - op stap met een nieuw soort vuilniswagens: de zogenaamde zijbelader. De wagen beschikt over een mechanische grijparm - inderdaad: aan de zijkant - die door de chauffeur vanuit de cabine wordt bediend. In de wijken waar de nieuwe vuil niswagen gaat rijden moeten de vuilnisbakken (sulo's) op een an dere manier aan de straat gezet worden: achterstevoren als het ware (dus niet meer met het hand vat naar de straatkant!). Niet alle straten zijn daarvoor geschikt; dus in een groot deel van Soest blijven de 'oude' wagens rijden. De bewo ners krijgen via een folder ('Even wennen, ook voor ons') alle infor matie over de nieuwe aanpak, een week voordat het voertuig langs komt. Die is 'arbotechnisch' verantwoord én kostenbesparend. De grijparm pakt de bak - er komt geen vuil nisman meer aan te pas - en tilt hem hoog boven de wagen uit om de inhoud in de grote laadbak te storten. Na een inwerkperiode van een half jaar gaan de nieuwe wa gens nog maar met één medewer ker - de chauffeur - op pad. Voor lopig gaat er echter nog een twee de man mee om de vuilcontainers (zowel de GFT- als de gewone bakken) op de juiste plaats en in de juiste positie te zetten. Burgemeester Janssen kreeg - als voorzitter van het RMN-bestuur - vorige week de sleutels van twee nieuwe vuilniswagens overhandigd door de fabrikant van de 'op bouw'. Dat gebeurde' met gepast feestelijk vertoon op de Schans, waar de burgemeester ook een ;-••• Foto: Soester Courant handje hielp om de vuilnisbakken op de juiste wijze 'aan te bieden'. De voertuigen worden vanaf 15 juni gefaseerd ingezet in de vol gende inzamelingswijken: Soest- Noord (Eempolder t/m de Birkt), Soest-Zuid, industriegebied Soest, Hees, Soestduinen, de Paltz en Soesterberg (gedeeltelijk). kringloopcentrum Dc Schans 20 3764 AX Soest Tel. (035) 601 87 30 E-mail: spullenhulp@spuJlenhulp.nl Zie ook: www.spullenhulp.nl 27 mei 2003 Onderwerp I Verzoek om een bijdrage in de organisa tie van de 4e editie van de Soester Bos- marathon Bouwaanvraag 030052. Het verbouwen van een bedrijfsgebouw aan de Zuider gracht 45-49 Kapvergunning Insingerstraat 72a Soest Kapvergunning Insingerstraat 58c in Soest Verzoek van P.V.O. voor een subsidie ten behoeve van een Midzomerconcert in openluchttheater Cabrio Huurverhoging per ljuli 2003 Definitieve vaststelling subsidie 2002 Stichting Gastouderbureau Gooi en Eem- land Projectplan Marokkaans Comité Verzoek buurtbewonersgroep Soester berg tot subsidie uit het Cultuurfonds Verzoek Soester Muziek Gezelschap tot subsidie uit het Cultuurfonds Voorstel verdeling zaalruimte en gym- rooster voor het seizoen 2003-2004 Beslissing op verzoek om vrijstelling be stemmingsplan ten behoeve van de uit breiding van de camping Kings's Home aan de Birkstraat 136 Principeverzoek voor de bouw van een woning naast de bestaande bebouwing op het perceel aan de Nieuweweg 97 te Soest (2003/3671) Principeverzoek bouw dubbele woning ter vervanging bestaande vrijstaande wo ning, Prins Bernhardlaan 8b te Soest Verzoek sloopvergunning gebouw J en romneyloods op perceel De Beaufortlaan 28 Nader advies afsluiten Kampweg nabij Generaal Winkelmanstraat Besluit De organisatie van de 4e editie van de Soester Bosmara- thon voor 2003 een bijdrage verlenen van 600,- voor de organisatie van de Soester Bosmarathon uit de post Sportstimulering. Verklaring van geen bezwaar aanvragen bij GS. Na afgifte van deze verklaring bouwvergunning (fase 1en vrijstelling verlenen ex artikel 19, lid 1 WRO. Kapvergunning weigeren voor 1 eik op perceel Insinger straat 72a in Soest. Kapvergunning weigeren voor 1 eik op perceel Insinger straat 58c in Soest. Muziekvereniging P.V.O. een éénmalige subsidie toeken nen van 300,— voor et Midzomerconcert, dit ten laste van het budget "stimulering culturele activiteiten". De huren en erfpacht ingaande 1 juli 2003 conform voor stel aanpassen. - De jaarrekening en het inhoudelijk jaarverslag voor ken nisgeving aannemen. - De jaarrekening en het inhoudelijk verslag ter kennisne ming aanbieden aan de leden van de commissie SOW. - De subsidie voor 2002 definitief vaststellen op 7.290 - De vordering ad 6.323,41 te innen op Stichting Gast ouderbureau Gooi en Eemland over het jaar 2002. Het projectplan Marokkaans Comité goedkeuren als proef voor één jaar en het bedrag van 1.150,- overmaken aan Stichting Balans. Ter inzage leggen voor de commissie SOW. Verzoek buurtbewonersgroep Soesterberg afwijzen we gens het niet voldoen aan de aan het Cultuurfonds gestel de criteria. Verzoek Soester Muziek Gezelschap afwijzen, dit verzoek voldoet niet aan de gestelde criteria om in aanmerking te komen voor een subsidie uit het Cultuurfonds. Vaststellen gymrooster en verdeling zaalruimten voor het seizoen 2003-2004. Geen vrijstelling ex artikel 19 WRO verlenen voor de uit breiding van de camping Kings's Home op het perceel Birkstraat 136. Uw beslissing voorleggen aan de commis sie RVM door middel van de parafenlijst. Het verzoek afwijzen. Het verzoek afwijzen. Besluitvorming Actualisatie Hoofdwegen structuur Gevraagde sloopvergunning afgeven. Gelet op advies 3VO en bevordering fietsverbinding Amer- foort-Zeist en veilige schoolroute Kamweg afsluiten voor gemotoriseerd verkeer. 1Op basis van inspraakkeuze voor scenario A; geen nieuwe infrastructuur. 2. Uitwerking pakket van maatregelen inzake - verbetering laden lossen - onderzoek betaald parkeren - onderzoek bevordèring fietsgebruik in relatie tot C02 uitstoot - onderzoek in relatie tot benutting Beek Daalse- laan in afsluiting Van Weedestraat in verband met evenementen/braderieën. Het van maatregelen uitgewerkt voorleggen bij voor jaarsnota 2004. 3. B&W zorgen dat in het nieuwe streekplan de planolo gische mogelijkheid voor een korte rondweg niet geblokkeerd wordt. In liet kader van de revitali sering bedrijventerrein Soestdijk is een concept-ver keerscirculatieplan (VCP) opgesteld. In liet VCP wordt toegelicht hoe de verkeers- structuur en ontsluiting van het bedrijventerrein vorm moeten krijgen. Bovendien vormt het VCP de basis voor de aanpak van de parkeer- problematiek en de daar mee samenhangende her profilering van straten. De uitgangspunten bij het op stellen van het VCP zijn dat het bedrijventerrein ontsloten wordt via de Koningsweg en de Vrijheidsweg (niet via Becke- ringhstraat/Laanstraat) en dat niet-bestemmingsverkeer geen gebruik maakt van het bedrij venterrein. Om bovenstaande punten te realiseren wordt de wegenstructuur onderverdeeld in hoofdontsluitingswegen (Ko ningsweg, Vrijheidsweg en de Beckeringh-/Laanstraat); pri maire ontsluitingswegen (Bel- vedèreweg Industrieweg Dorresteinweg Zuid) en secun daire ontsluitingswegen (overi ge wegen). Om niet-bestemmingsverkeer van het bedrijventerrein Soest dijk te weren wordt het eenrich tingsverkeer op de Kostverlo- renweg gehandhaafd, evenals de afsluiting op het Wetering pad en het vrachtwagenverbod op de Dorresteinweg. Vanwege de hoeveelheid verkeer en het negeren van het vrachtwagen verbod in de Dorresteinweg wordt eenrichtingsverkeer over wogen. Voor het slecht naleven van het eenrichtingsverkeer in de Kostverlorenweg kan een afsluiting voor vrachtauto's de oplossing zijn. Op het concept-verkeerscircu latieplan kan worden ingespro ken. De inspraakperiode loopt tot de derde week van juni. Ver volgens neemt het college van Burgemeester en Wethouders een beslissing. De raadscom missie Ruimtelijke Ordening, Verkeer en Milieu (RVM) stelt het concept-verkeerscirculatie plan tijdens de vergadering op 3 september aan de orde. Gemeente Soest In restaurant 'De Soester Dui nen' (Soesterbergsestraat 188) vindt vanavond een informa tiebijeenkomst plaats over de verkoop van vijf exclusieve ka vels op het terrein van het voor malige ziekenhuis Zonneglo ren. De bijeenkomst begint om 20:00 uur. Amstelland Vastgoed en Make laardij Boon uit Zeist organiseren deze informatieavond, waar be langstellenden welkom zijn. Het gaat om de kavels op de strook langs de Soesterbergsestraat, die destijds in het kader van de zgn. Zonneglorendeal aan Amstelland is overgedragen. De kavels variëren in omvang van ca. 1185 m2tot ca. 2040 m2 en in prijs van 510.000,00 tot 945.000,00 vrij op naam. Twee kavels zijn al bebouwd: de voor malige portierswoning en de 'di recteursvilla'. Deze bebouwing kan gehandhaafd worden maar mag ook vervangen worden. De inhoud van de te bouwen vil la's is ruim: er kan gebouwd wor den tot 1200 m3. Daarbinnen is het mogelijk 40 'praktijkruimte' in te richten. Daarnaast kan er voor 64 m2 aan bijgebouwen worden ge realiseerd. Het project heeft de naam 'Korte Duinen' gekregen. De architectuur ligt niet van te voren vast; vanuit het bestemmingsplan gelden nau welijks beperkingen, aldus de bro chure van Amstelland en Boon. 'Een veelkleurig geheel'. Daf was eigenlijk de centrale bood schap van de installatieviering op 1 juni van de pastores Jan Beekman, Huguette Jurriaan- se-Huyghe en Rini Bouwman in de kerk Maria Koningin in Baarn voor de samenwerkende parochies in Soest, Soester berg, Baarn en Eemnes. Veelkleurigheid in parochies maar ook veelkleurigheid in pastores. Ieder met zijn/haar eigen achter grond en ieder met zijn/haar spe cialisatie. Jan Beekman, priester pastor, met aandachtsgebied Litur gie, en Huguette Jurriaanse en Rini Bouwman, pastoraal werkers, met aandachtsgebied Catechese. Frans Overbeek, pastoraal werker, die vorig jaar reeds was benoemd, heeft als aandachtsgebied Ge meenschapsopbouw. Voor het aan dachtsgebied Diaconie zijn de be sturen in gesprek met een kandi daat en het lijkt erop dat dit zeer binnenkort ook positief kan wor den afgesloten, aldus deken Frans Zwarts en Frans Overbeek die dit tijdens de viering meldden. In een volle kerk werden de nieu we pastores geïnstalleerd door de ken Frans Zwarts van dekenaat 't Sticht, die de benoemingsbrieven voorlas. Vervolgens legde hij de pastorale werkers het insigne om en gaf hij Jan Beekman een hand ter bevestiging van hun benoe ming. In zijn toespraak ging Zwarts in op een nieuwe start bin nen het samenwerkingsverband met het nieuwe pastoraal team. Hij onderstreepte de inzet en het en thousiasme om als team het sa menwerkingsverband verder ge stalte te geven. Daarna kwamen er van alle kanten bloemen: van de zes verschillende parochies binnen het samenwerkingsverband, van de lekenvoorgangers uit de parochies en van de aanwezige kinderen. Zo werd de veelkleurigheid duidelijk zichtbaar. Kleur bekennen Namens de lekenvoorgangers voerde Gerard van de Heide kort het woord. Hij ging in op de effec ten van kleuren: licht en donker, fel en zacht. Kleuren van vreugde en trieste kleuren. Hij gaf de pas tores een kleurboekje en nodigde hen uit om zelf kleur te geven aan het parochieleven. Kleur beken nen, zodat het in de gemeenschap ook te zien zal zijn. Het thema van de viering was:'...in de waarheid aan U toegewijd'. Dit thema kwam terug in de evangelielezing,waarin Jezus bidt voor zijn leerlingen '...dat zij in deze wereld niet 'van de wereld' zullen zijn, maar dat zij toegewijd mogen zijn aan Uw woord, toege wijd aan de waarheid'. De nieuwe pastorale werkers me moreerden in hun toespraak hun verlangen om tot pastoraal werker benoemd te worden, nadat vele jaren van studie en bezinning hier aan vooraf waren gegaan. Voor Huguette en Rini was het de eer ste benoeming. Priester-pastor Jan Beekman ging aan het begin van het tafelgebed in op de betekenis van de eucharistie als 'het samen V.l.n.r. deken Zwarts en de pas tores Bouman, Jurriaanse, Beek man en Overbeek. vieren', maar dat het uiteindelijk ging om het in praktijk brengen van wat wij samen vieren. Frans Overbeek was blij dat hij niet lan ger als eenling in de parochies stond en wenste de nieuwe pasto res en ook de parochiegemeen schappen een vruchtbare tijd toe. Koren Tijdens de viering werd door een gelegenheidskoor o.I.v. Anke te Lintelo, samengesteld uit de diver se koren, verschillende liederen ten gehore gebracht en de inhoud van deze liederen had duidelijk een re latie met hetgeen werd gevierd. Ook het Familiekoor van de Ma ria Koningin leverde een bijdrage aan deze viering door enkele goed gekozen liederen.De organisatie was in handen van Henk van Wes- terlaak, vice voorzitter van het pa rochiebestuur van Maria Koningin, samen met een grote groep vrijwil ligers. Na afloop van de viering was er een gezellige receptie waar iedereen persoonlijk kon kennis maken met de nieuwe pastores. Hier werd uitgebreid gebruik van gemaakt en ondertussen werden er drankjes en voortreffelijke hapjes geserveerd door diezelfde groep vrijwilligers. Er kan teruggekeken worden op een goede viering en een uitste kende start van het nieuwe pasto rale team. Frans Ossewold De bewonersvereniging' Soest- Zuid begint op donderdag 19 juni in nauwe samenwerking met wijkagent P.J. van Wijk- vliet met een 'spreekuur voor de wijkagent' in Soest-Zuid. Bij wijze van proef zal de bewo nersvereniging samen met de wijkagent een aantal keren een 'spreekuur van de wijkagent' in de wijk organiseren. Als blijkt dat hiermee in een be hoefte wordt voorzien, dan is het de bedoeling dat dit spreekuur een permanent karakter krijgt. Bewo ners kunnen bij de wijkagent aan- MET DIGITALE RADIO EN TELEVISIE VIA DE SCHOTEL A ASTRA I1IH1II1 CANAi DIGITAAL Meer dan 200 radio- en televisiekanalen inclusief alle Nederlandse zenders voor 75 per jaar. Compleet systeem: schotel LNB kabel satelietontvangèr smartcard BURG. GROTHESTRAAT 9, SOEST - TELEFOON 035-6010344 kloppen met wensen, klachten, ideeën of brandende kwesties. Be doeling is uiteraard om de drempel naar de politie te verlagen om daarmee het veiligheidsgevoel van de bewoners te vergroten. Om de privacy te waarborgen is het de bedoeling dat de wijkagent en bewoner(s) onder vier ogen met elkaar van gedachte kunnen wisselen. Het gaat om een proef die zal plaatsvinden in de maanden juni, september en oktober. Van wege de vakanties worden de maanden juli en augustus overge slagen. Doel is de bewoners in de gelegenheid te stellen op een vast dagdeel en een vaste dag in de ei gen wijk in contact te komen met de wijkagent. Het spreekuur in Soest-Zuid zal plaatsvinden in Eetvilla van den Op tweede pinksterdag - maandag 9 juni - wordt er op het evene mententerrein de Eng (Verlengde Talmalaan) een vlooien/antiek- markt georganiseerd, die in het te ken staat van curiosa,- boeken en antiek. Naar verwachting komen er 150 deelnemers. Veel verzame laars/antiekhobbyisten uit omlig gende gemeenten hebben zich al opgegeven met de meest uiteenlo pende dingen, zoals boeken, glas werk, meubelen, speelgoed, curio sa, antiek, gereedschap enz. Ook zal er veel klein antiek te koop aangeboden worden. Bezoekers uit Soest wordt verzocht op de fiets te komen. Voor de kinderen is er weer de gratis kleedjesmarkt, waarvoor zij zich moeten opgeven op 0343- 442962. Entree: 2,00 (volwas senen) of 1,80 (65+). Brink, in een zaaltje op de eerste verdieping boven het restaurantge deelte aan de Soesterbergsestraat 122. Het verzorgingsgebied van de wijkagent is overigens een stuk groter dan dat van de bewoners vereniging, Het beslaat Soest- Zuid, Soestduinen, De Birkt en de Kerkebuurt. De spreekuren zullen plaatsvinden op donderdag 19 juni, donderdag 18 september en donderdag 16 oktober. Ieder spreekuur vindt plaats tussen 16:00 en 18:00 uur. Geen aangifte Doordat er bij deze bezoekuren geen gebruik gemaakt kan worden van een computer is het in princi pe niet de bedoeling dat mensen dan een 'officiële aangifte' komen doen. Het doen van een aangifte kost al gauw een half uur. Tijdens het spreekuur zou een bewoner een soort 'concept-aangifte' kun nen doen, maar de daadwerkelijke aangifte zal toch altijd in het poli tiebureau in Soest aan het Raad huisplein moeten worden gedaan. Bij aangifte van een woninginbraak komt de politie in principe altijd bij de mensen thuis. Ook vanwege de zorg die 'een slachtoffer' nodig heeft, is het volgens de wijkagent niet de bedoeling dat zo'n aangif te tijdens het spreekuur wordt ge daan. Het spreekuur is geschikt om een zaak 'aan te kaarten' waar door de wijkagent een probleem kan oppakken. In de wijken De Engh, Smitsveen en Klaarwater is de afgelopen ja ren een spreekuur geweest met de wijkagent. Bij de start van die be zoekuren van de wijkagent in dc wijk liep het spreekuur zeer goed. Voor de Engh en het Smitsveen is er op dit moment echter geen on derkomen meer beschikbaar waar de wijkbewoners ontvangen kun nen worden. juwelier Van Weedestraat 145, Soest - Telefoon (035) 602 06 70 ZaZ. Hel Politieke I huurder bent Politiekeurmerk veilig Wonen® is er voor iedereen. Of u nu eigenaar of huurder bent van een bestaande woning of een nieuw te bouwen huis of flat. U kunt inbrekers vóór zijn door uw woning aan te (laten) passen aan de eisen van het Politiekeurmerk veilig Wonen®. Advies hierover kunt u bij ons in de winkel maar ook bij u thuis krijgen. Montage verzorgen wij desgewenst maar kunt u ook zelf doen. M.eer weten? Kijk dan eens op www.politiekeurmerk.nl of maak een afspraak met Joop van Slooten of Ivar Lambert, de preventieadviseurs van PROVAK. soest@provak.com of 035-6026900 Soesterbergsestraat 4 Soest

Soester Courant | 2003 | | pagina 5