Ambachtenmarkt weer 'booming' Topklasse KR1E 'We moeten wat zuiniger op ons lichaam zijn9 Historie telt mee in nieuwe slijterij Ben van der Linden A.P. van Doorn marktleider in bodemproducten jn van jurt? 1 41 52 ten b.v. Ijj/o-dc NMARKT iim nota Scholings- en banenmarkt gezondheidszorg: 21 juni KEUKENS BADKAMERS PAGINA 7 PAGINA 6 WOENSDAG 4 JUNI 2003 SOESTER Prachtig zomerweer en tienduizenden bezoekers Motorrijder raakt gewond COURANT i Zwanikken Soester stoelmasseuse Corine Wantenaar: Moderne zaak op oude plek 'Een recept dat werkt!' Hoe werkt een stoelmassage? Soester bedrijf pleegt overnamen '2'Ülrrrrfy'! Onze nieuwe KEUKENCOLLECTIE is binnen! Om dit samen met u te vieren krijgt u van ons KADO: - bij aankoop van een keuken boven 6.000,— (5RATTS montage - bij aankoop van een keuken boven 8.000,— 6RATIS montage ÈNeen vaatwasmachine. Badkamers 15% korting! TEGELS 400 m2 showroom KEUKENS Veldweg4,SOEST BADKAMERS Tel.: 035-6014878 Ruime parkeergelegenheid! Op maandag is ons bedrijf gesloten! t 279, Woudenberg 4 Fax 033-286 16 75, jetten.nl De honderden bezoekers moesten lang in de rij staan en namen zelfs een flink deel van de rijbaan in beslag. De feeste lijke opening van de nieuwe slijterij-wijnhandel Ben van der Linden aan de Burgemees ter Grothestraat 6 is bepaald niet onopgemerkt voorbijge gaan. Sinds gisteren is de zaak weer 'ge woon' open, maar maandagavond was de beurt eerst aan de zeer tal rijke vrienden, bekenden, buren, klanten of in het algemeen ieder een die wel van een slokje houdt, die het feest met Ben, Elly, Alexander en Angelique van der Linden en hun medewerkers kwa men meevieren. Het werd een groots spektakel, waarvoor zelfs een deel van de straat - 'een his torisch moment', 'zoals Ben zelf vaststelde - werd afgezet. De slijter van Soestdijk en zijn ge zin beleefden ongetwijfeld een van hun gelukkigste momenten met de opening van de nieuwe winkel, waarmee de tijdelijke 'verbanning' naar de overkant van de straat, met alle ongerief van dien, einde lijk tot het verleden behoorde. De Van der Lindens en hun personeel arriveerden per koets - een zes span - en na een hilarische toe spraak van hun vader, die alle be trokkenen bedankte voor hun me dewerking, bevestigden zoon Voor al uw verzekeringen - pensioenen - hypotheken - financieringen - beleggingen. Krommeweg 3A Soest Tel. 035 - 601 60 11 Fax 603 55 74 info: www.korenassurantien.nl e-mail: info@korenassurantien.n( 21 - Tel. 601 24 25 riderdag t/m zaterdag aat 87 - Soest vw.brilcentrumnota.nl Eng te Soest Het zat de organisatoren dan ook weer helemaal mee: prachtig zo merweer en opnieuw tienduizen den bezoekers - sommigen hou den het op wel 50.000, en ach: wie controleert dat...? - uit alle hoeken van het land, die zich kostelijk lij ken te vermaken, ondanks het ge bruikelijke geschuifel langs de tien tallen kraampjes in de Kerkebuurt. Het zag op sommige momenten inderdaad 'zwart van de mensen'. De meeste aandacht gaat als van ouds uit naar de oude handwer kers, die ook nu weer volop pre sent zijn: een touwslager, een man- denvlechter, een klompenmaker, maar ook de stand met kleding en sieraden doen goede zaken. En dan natuurlijk de tentjes met alles wat de inwendige mens op zo'n dag als vandaag graag naar binnen werkt: ijsjes, frisdrank, poffertjes, satés en uiteraard de onvermijde lijke bruine bonen met spek - het gaat er allemaal in als de spreek woordelijke koek (die er natuurlijk ook was). Ook de diverse 'specia liteiten' van dichtbij en ver weg, zelfs uit Friesland, Drente en ande re provincies, zijn gewild. Er is op het erf bij de familie Van de Grift ook nog een en ander aan 'cultuur' te beleven: de poppen kast en de clown, de Soester Boe- rendansgrocp. Bovendien wordt er een schilderij geveild voor een goed doel: het fleurige doek dat enkele tientallen kinderen samen hebben geschilderd op het Cul tuurfestival van 10 mei (in de Bre de Bibliotheek) gaat hier van de hand voor in totaal 485 euro. 'De 12-jarige Sophie Vriezen wordt de eigenaar met een door haar ouders gesponsord bod van 20 euro en de totale opbrengst is bedoeld voor War Child. maar ook voor mensen die zich willen oriënteren op hun mogelijk heden in de zorgsector. De nieuwe lichting schoolverlaters mag deze markt niet missen. De standhouders zijn: Stichting Keizorg Symforagroep Stichting Thuiszorg Eemland De Amerpoort Zorgaccent Amersfoort, locatie Birkhoven en Puntenburg Zorggroep Eemhoven Daelhoven, centrum voor Ver pleeg Thuiszorg ROC ASA SBBO Zorg en Welzijn 1 Reactiverings- en Verpleeghuis Bovenwegen Sinai-Centrum Start Medi Interim Verpleeghuis de Blinkert ROC De Amerlanden Randstad Gezondheidszorg ledereen die op zoek is naar werk in de gezondheidszorg is welkom op 'Een recept dat werkt!', zater dag 21 juni van 10:30 tot 15:00 uur, C.W.I., Stadsring 75, Amers foort. Vorige week dinsdagmiddag raak te een 26-jarige motorrijder uit Soest gewond bij een aanrijding met een auto, die bestuurd werd door een 49-jarige plaatsgenoot. Het ongeluk vond plaats op de Steenhoffstraat, waar de automo bilist via de uitrit van een parkeer plaats de weg opreed. Daarbij liet hij de voor hem van links komen de motorrijder niet voorgaan. De motorrijder liep een wond aan zijn rechterenkel op die in het zieken huis moest worden gehecht. Industrieweg 4b Soest 3762 EK Tel. 035-6010811 me wijze gefabriceerd Eigenlijk was er niet veel 'nieuws', en er ontbraken zelfs geheide publiekstrekkers als het altijd weer vermakelijke en/of bezienwaardige schapen scheren (afgelast vanwege het vervoersverbod als gevolg van de vogelpest-epidemie). En toch was de 27e Oude Am bachtenmarkt op Hemel vaartsdag in Soest weer net zo 'booming' als in nagenoeg al die 26 voorafgaande jaren. 'Dit is lekker', 'Wat een heer lijk gevoel', 'Eindelijk weer eens iemand die me aanraakt', zijn enkele van de reacties die Corine Wantenaar-van Rotten burg (34) krijgt van haar klan ten. Sinds kort staat ze als gedi plomeerd stoelmasseuse inge schreven bij deKamer van Koophandel onder de naam 'Stressless Stoelmassage'. Dat zou je kunnen vertalen met 'minder stress' of zelfs 'stress loos'. En daarmee beland je bij de kern van de stoelmassage, want de vijftien minuten du rende. massage is primair ge richt op ontspanning en het voorkomen van allerlei werk- gerelateerde klachten. Toen ze twee jaar geleden een ar tikel las over stoelmassage dacht Corine Wantenaar: 'Dit kan heel goed iets voor mij zijn.' Al langer was de voormalige grimeuse op zoek naar 'iets voor zichzelf'. Iets naast haar drie kinderen en de bio logische boerderij die ze met haar man runt aan de Birkstraat in Soest. Twee jaar geleden begon ze met een tien maanden durende cursus sportmassage in Amers foort via het Nederlands Genoot schap van Sportmassage. 'Een goede ondergrond', vindt Corine. 'Als masseuse moet je precies we ten welke spieren en botten waar zitten en hoe de bloed- en zenuw banen lopen. Want als je te hard drukt of op de verkeerde plek kun je schade aanrichten. Door massa ge kun je het lichaam weer in ba lans brengen, maar als je grepen verkeerd toepast bereik je het om gekeerde.' Met het diploma sportmasseuse op zak mocht ze de opleiding tot stoelmasseuse volgen via het Rot terdamse Touch Pro Institute of Chair Massage. De filosofie achter de stoelmassage spreekt haar aan. Om optimaal te kunnen functione ren moet alles in evenwicht zijn. Voeding, spieren, rust, de stofwis seling, het heeft allemaal met el kaar te maken. De techniek is ge baseerd op de oude acupressuur- massage uit het oosten, is aange past aan westerse maatstaven en speciaal ontworpen voor op de werkvloer. Een behandeling duurt maar een kwartier en vindt plaats door de kleding heen. Corine: 'Wc zijn in het westen een beetje het gevoel met het eigen lijf Corine Wantenaar aan het werk tijdens een stoelmassage. Foto: Robert Meeder. kwijt. Ik krijg zoveel mensen op mijn stoel met rugpijn, vastzitten de schouders, met spanning in de nek of rsi-klachten omdat ze in een verkeerde houding zitten en last hebben van stress. Altijd maar rondlopen met stijve of gespannen schouders of een pijnlijke nek is niet normaal, maar veel mensen herkennen de signalen van overbe lasting van hun lichaam niet tijdig. Ik zie wat stoelmassages bij men sen teweeg kunnen brengen. Som migen komen van hun hoofdpijn af. Anderen worden zich ervan bewust hoe ze met hun lichaam omgaan en realiseren zich dat ze iets moeten doen aan hun hou ding. Als ik tijdens een massage op een bepaalde plek spanning voel kan ik tips geven hoe iemand zijn lichaam beter kan gebruiken. Dat kan mensen tot het inzicht brengen dat ze bewuster met hun lichaam moeten omgaan. Regelmatig hoor ik dat mensen baat hebben bij mijn massages. Al is het alleen al om dat ze zich hier gedurende een kwartier bewust kunnen ontspan nen.' Ze vertelt over haar oudste klant, een man van 82. 'Hij is slecht ter been en vindt de Birkstraat eng druk. Dat hij desondanks kwam vind ik een compliment. Hij was zo enthousiast over de stoelmassa ge dat er wordt onderzocht of meer bewoners in zijn bejaarden huis interesse hebben in een stoel massage. Mocht dat het geval zijn dan ga ik met mijn stoel naar hen toe zodat zij niet naar mij hoeven te komen.' Ellende voorkomen Een massage werkt rustgevend, stelt Corine Wantenaar. 'Vrijwel iedereen vindt het prettig. Er zijn mensen die zich laten masseren uit verwennerij. Weer anderen komen omdat ze last hebben van blokka des en stress in het lijf.' Maar ik ben geen therapeute, benadrukt ze. 'Het zo*U goed zijn als we zuiniger met ons lijf zouden omgaan. Dat kan ik mensen aanreiken, ik kan ze er op wijzen hoe ze met hun lichaam omgaan, maar ik kan niks voor anderen oplossen. En wan neer ik op een dieper liggend pro bleem stuit, moet ik iemand door verwijzen naar een arts. Een stoel massage moet je zien als een pre ventieve behandeling die je zowel geestelijk als lichamelijk oppept en werkgerelateerde klachten voor komt. Zeker als je je regelmatig laat masseren kun je een hoop el lende voorkomen.' Masseren heeft overeenkomsten met grimeren, haar vroegere vak, vindt Corine. 'In de hectiek van een film- of fotosessie vonden mensen het een verademing om even bij mij te zitten. Die korte, intense momenten met iemand, liggen mij wel. Dat heeft dit mas seren ook. Ik vind het leuk om mensen een goed gevoel te geven.' Resteert de vraag hoe ze zelf in balans blijft, met drie kinderen, een biologische boerderij en een stoelmassagepraktijk? 'Natuurlijk heb ik soms ook het gevoel te wor den geleefd door het dagelijks be staan. Aan de andere kant probeer ik van alle drukte zoveel mogelijk de positieve kanten te zien. Je zou er gek van worden als je bedenkt wat wij met ons boerenbedrijf nog allemaal moeten doen, maar we proberen zoveel mogelijk van de weg er naar toe te genieten. Het gaat stap voor stap en als je daar van probeert te genieten kun je re delijk in balans blijven.' Het mooie van de massagestoel is dat hij overal mee naar toe kan worden genomen. Op allerlei loca ties heeft Wantenaar al mensen gemasseerd. Binnen, buiten, in be drijven, op een verjaardag, op Ko ninginnedag op de markt in Amersfoort. Corine: 'In principe ga ik voor zes massages op pad. Zijn het er minder dan vraag ik mensen naar mij toe te komen. Thuis heb ik een eigen massage ruimte, in de oude deel waar vroe ger 's winters de koeien stonden. Je hoort er de koeien loeien, soms hoor je de trekker rijden. Mis schien zijn er mensen die daaraan moeten wennen, maar volgens mij is het goed tegen stress om op het platteland te zijn.' Een 'Stressless stoelmassage' kost 15,00. Informatie: Birkstraat 125, Soest, ffi 035-6090224, 06- 52336343. Je gaat zitten op de speciaal voor deze massage ontworpen stoel waarbij het hele lichaam wordt ondersteund. Uitkleden hoeft niet. Gedurende een kwartier worden hoofd, schouders, nek, rug, heupen, armen en handen behandeld via een massagetechniek die is gebaseerd op de oosterse drukpuntenmassage. Door de massage wordt de algehele cir culatie bevorderd. Er stroomt meer zuurstof naar alle cellen en afvalstoffen worden afge voerd. Het zelfhelende karak ter van het lichaam wordt on dersteund. De massages hebben een pre ventieve werking op rsi-klach ten, stress en burn out. Om het hoge ziekteverzuim in Ne derland terug te dringen tracht de overheid door middel van belastingvoordelen werkge vers te stimuleren hun mede werkers Touch Pro massages aan te bieden. Informatie over aftrek van inkomsten- en ven nootschapsbelasting is ver krijgbaar bij stoelmasseurs. Alexander en dochter Angelique een plaquette in de gevel met de tekst: '2 juni 2003, Burg. Gro thestraat 6, de halte waar de fami lie van der Linden sinds 1910 boe ren, burgers en buitenlui laaft met de goede geneugten des levens'. Vervolgens ontkurkten Ben en Elly de champagne. De halte verwijst naar het café de Tramhalte, waaruit de slijterij des tijds ontstond. Op deze historische plek bevond zich vroeger de halte van de paardentram. Later was er ook een limonadefabriek geves- Ben en Elly van der Linden ont kurken de champagne: de nieuwe zaak is officieel open. Foto: Soester Courant. tigd. In de etalage staat een fraaie maquette van het pand zoals het er tot vorig jaar stond. Ben van der Linden vertelde nog dat er in het andere deel van het nieuwe pand in de loop van het jaar een groen te-, fruit- en delicatessenzaak ge vestigd zal worden. In het souter rain komt een restaurant. Maar liefst 14 standhouders staan op zaterdag 21 juni in het C.W.I. Amersfoort. Zij vormen de deelnemers aan 'Een recept dat werkt.", een scholings- en banenmarkt in de gezond heidszorg. Er zijn momenteel volop banen in de gezondheidszorg. Op de markt treft men naast werkgevers ook uitzendbureaus aan met veel vaca tures. Verder zijn er opleidingsin stituten met cursussen en opleidin gen. 'Een recept dat werkt!' is er voor mensen die op zoek zijn naar een (andere) baan of opleiding, Het Soester manegebodembe- drijf A.P. van Doorn b.v. is nu 'zeker weten', aldus directeur Toon van Doorn, de allergroot ste in bodemaanleg en leveran cier van bodemproducten. In de afgelopen weken is er een akkoord bereikt over de over name van twee collega-bedrij ven. De gehele productie van PA EX Kunstgrasvezel Manegebodems b.v. uit Nijkerk zal door Van Doorn op de markt worden gezet. De firma Van der Heijden uit het Brabantse Heesch heeft haar com plete activiteiten op het gebied van manegebodemaanleg met kokos (ook voor stalbodems en tuinen) aan Van Doorn verkocht. V.l.n.r. de heren Van Doorn, Lankreyer (PAEX) en Van der Heyden, die de overname bekrach tigen met een handdruk. een laag van 5 cm. aanbrengt in je perk, na een buitje 10 centimeter dik wordt. 'Het zijn eigenlijk sponsjes; het wordt 'natuurlijk' meer...' A Hoeveel geld cr met de overname gemoeid is wil Van Doorn (eige naar-directeur van de Van Doorn bedrijven uit Soest) niet bekend maken. Wel wil hij vol trots kwijt dat zijn bedrijf nu in één slag marktleider is geworden van de gehele Benelux. De aanleg van de grasvezel- en kokosrijbodems is reeds in volle gang. Tevens worden er trainingsmolens voorzien van dat concept. Kokos in tuinen De kokos zal op termijn wel eens een concurrent van de boomschors kunnen worden, verwacht Van Doorn. 'Het materiaal is lichtbruin van kleur en behoudt die ook. Het absorbeert enorm en houdt het vocht ook lange tijd vast.' Het grootste voordeel van dit materiaal vindt hij zelf dat het, wanneer je

Soester Courant | 2003 | | pagina 8