Twee jaar woonunits voor de deur Deel Kampweg dicht voor gemotoriseerd verkeer 'erdachte heler uit Soesterberg leticht politie van mishandeling In Soesterberg nieuwe Reiki- praktijk 'met toevoegingen' Simulatielaboratorium in gebruik bij TNO Theater in Luchtvaart Museum KERKDIENSTEN MEDISCHE DIENST HULPVERLENING Inschrijven huttenbouwdorp WOENSDAG 11 JUNI 2003 Bezwaren bewoners Generaal Spoorstraat afgewezen Werk aan de weg op de Kampweg Soester Courant in Soesterberg Op 18 en 25 juni in de Dubbeldekker Concert NBE in Amersfoort Dansinstuif Terpsichore burgemeester en ising van artikel 19 rdening vrijstelling de woning P.C. al worden geno- en termijn van vier juni tot en met enswijzen schrifte- in te dienen, nde stukken liggen jks van 8.30 - 16.30 00 - 20.00 uur, in •gïe en Bouwen (ba- ïr inzage. 1 frl d 1 1INGEN apvergunning zijn ris Columnaris ;reti„l esdoorn boom aagde kapvergunnin- rove detti igen te worden ge- ming kunnen dit Weken na deze be- e afdeling Groen en )Stbus2000, 3760 CA 3643.:Binnen deze nvragen voor kapver- jfdelióJ Groen en Mi- 3EN iet genomen besluit rending van het besluit j het college van burge gemeente Soest, Post- naken in verband met iet Besluit izake het wegver-keer en hebben: van bijlage I van het l-GL-52 nabij de woning 'keerplaats voor gehandi- ihoeve van mevrouw M. I E6 van bijlage I van het -JS-03 nabij de woning ts voor gehandicapten op ale Straatspeeldag 2003 door middel van bord Cl :n voor alle verkeer: de Dr. Rupertlaan en de 2.00 uur tot 20.00 uur; e Prins Hendriklaan en de Duur tot 17.00 uur. itsen van bord C01 *geslo- >or voertuigen, ruiters en ieren of vee* in combina- sluiten van Soesterboogt de Van Weerden Poelman- E6 van bijlage I van het 55 - FG - TX in de Eiken- met de Ossendamweg gehandicapten aan te geven ;r Van 't Klooster. men tegen dit besluit be- a van burgemeester en wet- na de datum van de be dient te worden gericht aan jest, Postbus 2000, 3760 CA palingen over bezwaar) en ►ijzöndere bepalingen over wet bestuursrecht zijn van kan ook om een voorlopige igd, als er tijdelijke maatre- niet tot de beslissing op het i gewacht. Het verzoek moet ident van de rechtbank te 500 DA te Utrecht, erschuldigd van 116,- voor 232,- voor een rechtsper- mene wet bestuursrecht is soesterbergseILcourant Redactie-adres: Jan van Steendelaar, tel. 06-22450173. Klachten bezorging: C. van Barneveld, Molenstraat 112, Soest tel. 035 - 602 18 41 De woonunits die op de Gene raal Spoorstraat in Soesterberg zijn geplaatst, kunnen daar tot twee jaar na afgifte van de vrij stelling blijven staan. Dit heb ben burgemeester en wethou ders besloten na de behande ling van het bezwaarschrift dat een bewoonster van de Gene raal Spoorstraat mede namens anderen tegen plaatsing van de units had ingediend. De vervangende woonruimte is in het plantsoen tussen de huizenrijen neergezet in verband met vervan gende nieuwbouw van de. eenge zinshuizen aan de Generaal Spoor straat (en aan de Generaal Winkel manstraat). De indieners van het bezwaarschrift (zienswijze) klagen er vooral over dat de units al zijn geplaatst voordat ze de mogelijk heid hadden hier eventueel be zwaar tegen te maken. Ze nemen het uitzicht weg en beperken de bewegingsvrijheid. De units maken inbreuk op de privacy (doordat ze dicht bij de woningen staan). De bezwaarden vragen zich dan ook af of de units niet ergens anders kun nen worden neergezet. Burgemeester en wethouders er kennen dat de units al zijn ge plaatst voordat de procedure rond om de bouwvergunning en de vrij stelling is voltooid. 'Dit is in de gemeente Soest niet gebruikelijk, maar gegeven de acute situatie in relatie tot de wettelijke procedure noodzakelijk geweest'. Met ande re woorden: er was haast geboden en er was geen andere mogelijk heid. Het college stelt 'dat gegeven het feit dat hier sprake is van een tij delijke situatie getracht is op een zo eenvoudig mogelijke wijze de op te vangen bewoners een onder komen te bieden. Aangezien de ruimte waar de units worden ge plaatst normaliter open terrein is, is er inderdaad sprake van enige mate van inbreuk op het woonge not van de bezwaarde. Echter, in het kader van een vrijstellingspro cedure dienen alle betrokken be langen tegen elkaar afgewogen te worden. Voor elk nieuwbouwpro ject, en zeker voor een project van enige omvang waarvan hier spra ke is, geldt dat de omgeving daar van enige mate van overlast onder vindt.' De gekozen locatie is, gelet op de werkzaamheden die ten behoeve van de nieuwbouw uitgevoerd moeten worden en de bruikbaar heid van de units zelf, naar het oordeel van burgemeester en wet houders de meest geschikte loca tie. Ze benadrukken hierbij dat de units voor een beperkte periode, tot twee jaar na afgifte van de vrij stelling, zullen worden gehand haafd. Zij oordelen dan ook dat de belangen in het kader van het Gehoor gevend aan het advies van 3 VO, voorheen Veilig Ver keer Nederland, ter bevorde ring van de fietsverbiriding Amersfoort-Zeist alsmede het creëren van een veilige school- route, hebben burgemeester en wethouders besloten het ge deelte van de Kampweg tussen de Generaal Winkelmanstraat en de uitmonding schuin te genover Mercury af te sluiten voor gemotoriseerd verkeer. I Het college gaat hiermee in tegen I het ambtelijk advies. Hierin staat 1 dat het aanbrengen van snelheids- I remmende voorzieningen (de in- Imiddels bekende 'straatjuwelen' Ëwaar Soest mee 'volgeplant' lijkt te worden) voldoende is om het ge- jvoel van onveiligheid bij de aan- wonenden en de bewoners van het Zwarte Wegje weg te nemen. Objectief gezien is het betreffende oost-west gedeelte van de Kamp weg (met aansluiting op de gelijk namige weg in de gemeente Zeist) verkeersveilig. In de afgelopen tien jaar zijn er geen ongelukken gere gistreerd. Niettemin ervaren met name de bewoners van het Zwar te Wegje de weg als verkeersonVei- lig. Dat is de reden waarom zij om afsluiting ervan hebben verzocht. Er is dan geen doorgaand verkeer meer mogelijk, anders dan voor de gemiddeld 425 fietsers die er elke dag rijden. Met de auto mogen al leen de aanwonenden en de bewo ners van het Zwarte Wegje er rij den. Het gevolg hiervan is dat het me rendeel van de gemiddeld 890 au to's de route van de Kamerlingh Onneslaan gaan volgen. Deze laan zal dus drukker worden, wat voor fietsers mogelijk leidt tot verkeer- Het deel van de Kampweg tussen de Generaal Winkelmanstraat en Mercury is weliswaar niet erg druk, maar toch hebben B. en W. beslo ten dit deel voor het gemotoriseerd verkeer af te sluiten. Foto: Eemiand Pers sonveiiige situaties. Hoewel de Kampweg volgens de hiervoor gel dende normen niet gerekend kan worden tot een wegvak met veel fietsverkeer (dan zou de spitsuur intensiteit 300 fietsers per uur moeten zijn in plaats van de 60 die er nu zijn geteld) en evenmin tot de wegen met een verkeersfunctie (de gemiddeld 60 auto's per uur in de spits zouden er dan 200 tot 250 moeten zijn), hebben burgemees ter en wethouders toch besloten het deel van de Kampweg tussen de Generaal Winkelmanstraat en de uitmonding schuin tegenover Mercury af te sluiten voor het ge motoriseerd verkeer. )e Utrechtse officier van justi tie eiste woensdag wegens he ling 206 dagen celstraf tegen een 37-jarige inwoner van Soesterberg. Maar advocaat mr J. Boone, vond dat het open- baar ministerie haar recht tot vervolging van zijn cliënt had verspeeld. De Soesterberger zou door agenten zijn gemar teld, en er zou consequent door de politie zijn gelogen over de gang van zaken gedurende het Onderzoek. Op 23 juli vorig jaar was de Soes terberger opgepakt, nadat agenten van het district Eemiand Noord in zijn woning 21 laptops, 175 credit- |irds, tassen, sieraden en grote oeveelheden buitenlands geld tadden gevonden. Volgens officier fan justitie mr Y. Hopman was de jaan vanaf 1999 als heler opgetre den voor spullen die van buiten landse toeristen in Nederland wa- |en gestolen. tij wees er op dat de Soesterber ger in eerste instantie bij de poli tie een bekennende verklaring had ifgelegd. Maar volgens de Soester- >erger en zijn raadsman had hij dat ïlleen gedaan omdat hij bang was geworden voor de verbalisanten, F nadat zij hem in het politiebureau lin Baarn zeer hardhandig hadden 1 aangepakt. De Soesterberger zou niet gewoon in zijn cel zijn gelaten, maar zou daar door vier agenten aan armen en benen in zijn geslingerd. Boone wees er op dat artsen inmiddels hebben geconstateerd dat zijn cliënt minstens één gebroken nek- wervel heeft. Dit was te wijten aan de handelwijze van de agenten, al dus Boone. Volgens hem had buitenlanderhaat een grote rol gespeeld in het ge drag van de verbalisanten tegen over zijn oorspronkelijk uit Egyp te afkomstige cliënt. Zij zouden ook allerlei vervelende opmerkin gen tegen hem hebben gemaakt over het terroristennetwerk Al Quaida. Daarnaast zouden de dienders lie gen over de manier waarop de huiszoeking bij de Soesterberger in zijn werk was gegaan. Volgens het proces-verbaal begon het op 22 juli allemaal met een melding van een inbraak in een pand naast de woning van de Soesterberger. Terwijl daar onderzoek naar was gedaan, had een van de agenten via een raam een grote hoeveel heid laptops en laptoptassen in een kamer bij de verdachte zien liggen. Vergezeld van een rechter-com- missaris zouden de agenten vervol gens een bezoekje aan de woning van de Soesterberger hebben ge bracht, waarbij zij alleen in de be wuste kamer zouden hebben ge zocht. Zij hadden de laptops en dergelij ke niet direct in beslag genomen, maar hadden de nummers daarvan genoteerd. De verdachte had na melijk gezegd dat hij de computers voor kennissen en vrienden repa reerde. Pas toen op het bureau bleek dat het om gestolen compu ters ging, waren de agenten terug gegaan voor een grondiger door zoeking van het huis. Daarbij zouden ook de creditcards en het buitenlandse geld zijn ge vonden. Maar volgens Boone klopte er niets van het verhaal zo als de agenten dat hadden opge schreven. Zij zouden al veel eer der, voordat zij daar wettelijk toe stemming voor hadden, in het huis en de spullen van zijn cliënt heb ben rondgesnuffeld. Boone beriep zich op de verklaring van een kennis van de Soesterber ger, die de agenten bezig zou heb ben gezien, omdat hij op dat mo ment in de woning logeerde. Maar ook was aan tegenstrijdigheden in het proces-verbaal te zien dat de agenten hadden gelogen over de gang van zaken, aldus Boone. Omdat zij wel wisten dat zij hun boekje te buiten gingen, hadden ze het verhaal achteraf geprobeerd recht te breien, stelde hij. Volgens hem was dat een 'griezelige' gang van zaken. Officier Hopman bleek niet onder de indruk van de be schuldigingen van de raadsman. Zij meende dat er geen aanwijzin gen waren voor mogelijke onjuist heden in het onderzoek van de politie. Daarnaast wees zij er op dat zij een onderzoek had willen instellen naar aanleiding van de aantijgingen van mishandeling. Maar toen de onderzoekers de Soesterberger in het huis kwamen opzoeken, wilde hij geen antwoord geven op hun vragen. 'Dan kan ik er verder niets mee', aldus Hop man. Volgens Boone was zijn cliënt in middels zo bang geworden voor de politic, dat hij niet aan het onder zoek wilde meewerken. Hij hoop te dat de rechtbank het openbaar ministerie, wegens de gehele gang van zaken, niet ontvankelijk zou verklaren. De rechtbank doet uit spraak op 18 juni. nieuwbouwproject en dc daarbij behorende tijdelijke maatregelen zwaarder wegen dan de inbreuk op de privacy die de bezwaarde gedu rende enige tijd zal ervaren. De door haar ingediendebezwaren zijn naar het oordeel van burge meester en wethouders dan ook geen reden om af te zien van de verlening van de benodigde vrij stelling. Op de Kampweg zal, bij de aan sluiting met Mercury, een verkeer splateau worden aangelegd. Dat gebeurt vanaf maandag 23 juni. Als het weer geen roet in het eten gooit, rondt dc aannemer de werk zaamheden op donderdag 26 juni af. Tijdens het werk is de Kamp weg op het betreffende gedeelte afgesloten voor alle verkeer. Met behulp van borden wordt een om leidingroute aangeduid. Klachten bezorging: C. van Barneveld, Molenstraat 112, Soest, tel. (035) 6021841. GEVRAAGD VASTE BEZORGERS in. Soest voor de SOGSrrCBiOOURANT Aanmelden: tel, 6014152 Zaterdag 14 juni zondag 15 juni Roonis-katholiek, Caroluskerk, Radeniakerstraat 75 Zondag 10:30 voorganger nog niet bekend; gemengd koor Samen op Weg, Vretlekerk, Gen. Winkelmanstraat 101 09:30 ds. J.T.R. Drop, Putten Sterrenberg, 't Lichtpunt, Huis ter Heide 10:30 drs. Z. Hageman-Vos World Oufreach Church (info locatie: ©0346-350458) 10:30 H.D. Gosseth Huisarts voor dringende hulp van de huisarts 's avonds, 's nachts, in het week einde en op feestdagen bellen met de huisartsenpost Zeist, ©0900- 4301430. Apotheek, overdag: apotheek bellen, dan hoort men wie er dienst heeft. Apotheek, vanaf 17:30 uur: Centrale Apotheekdienst, Diakonessenhuis Zeist, Prof. Lorentzlaan 76, ©030-6995952. Tandarts, spreekuren 13:00 en 19:00 uur: eigen tandarts bellen; dan hoort men wie er dienst heeft. Dierenarts, weekenddienst na afspraak; H.J.M. Tonino en P.B.E. Tonino-van Schieveen, Kampweg 50, ©352467; in andere gevallen hoort men via het antwoordapparaat wie er dienst heeft. Thuiszorg Stichting Thuiszorg Eemiand, 24 uur per dag, ©033-4220500; van 's avonds 17:00 tot 's morgens 08:00 uur en in de weekeinden alleen voor spoedeisende situaties. Politie (Kon. Marechaussee) Veldm. Montgomeryweg 2; werkdagen 12:00-13:00 uur; centrale meldkamer: ©0900-8844; alarmnummer: ©1.1.2. Vrijwittigershulp Centraal Meldpunt Vrijwilligershulp; werkdagen 09:30-11:00 uur, ©035-6031119. Vrijwillige Terminale Zorg Extra hulp voor mantelzorgers. Coördinator: Marijke van den Berg, 06-30189317. Hulpdienst Stichting Hulpdiepst Soesterberg, aanvragen dagelijks 09:00-10:00 uur, ©351940, b.g.g. 351658 of 351346. Overige Huisvesting De Drie Eiken, mevr. D. Elie, ©352391. Grof vuil, ©0800-7662000. Maria en Charles Vrugt-Hart- jes, beiden Reiki Masters, ver tellen enthousiast over hun praktijk, gestart in oktober 1999 te Nijkerk. Door hun toe wijding, het met veel liefde hel pen van hun medemens, is de praktijk zo gegroeid dat het noodzakelijk was om te verhui zen. Sinds maart wonen ze in Soesterberg waar de werkruim te 'fantastisch' is. 'Wij hebben het heel druk met de Reiki-cursussen en de Reiki-be- handelingen,' vertelt Charles. 'Maar we doen meer dan Reiki al leen. Er horen extra toevoegingen bij. Bij de behandelingen werken we onder meer met edelstenen. De betreffende steen is belangrijk voor de cliënt voor wat de klacht be treft, eventueel in combinatie met een Bach-Bloesem remedie.' Maria vertelt dat de Bach-reme- dies zeer effectief werken bij onder anderen ADHD-kinderen en kin deren met bijvoorbeeld huidpro blemen, stress, angsten en veel an dere problemen. Veel cliënten door heel Nederland, van Groningen tot Zeeland, vin-» den door mond-tot-mond reclame de weg naar Maria en Charles. De telefoontjes en de e-mails zijn bijna niet meer te stoppen. Buiten Rei ki om doen ze ook nog andere din gen. Maria geeft intuïtieve ontwik kelingscursussen; dat wil zeggen de mensen weer bewust van hun gevoel maken: 'We zijn zo ver af gedwaald van ons gevoel.' Ze geeft ook intuïtieve teken- en schilder cursussen in kleine groepen van vier tot zes personen. Ook verzorgt ze een cursus in meditatie, de zo geheten begeleidende meditatie. In september is er elke dinsdagoch tend van 10:00 tot 11:00 uur een healingochtend. Voor deelname hieraan moet men zich vooraf te lefonisch aanmelden. Regressie en reïncarnatietherapie zijn ook haar' afdeling. Dit gaat op afspraak. Gevoelig Charles geeft intuïtieve-splrituele verlichtingsgesprekken in een cur sus van acht lessen een keer per veertien dagen in kleine groepen van zes tot acht deelnemers. The ma's zijn onder meer: wat is angst, trouw en liefde etc. Ook intuïtie ve numerologie is zijn specialiteit. Verder hebben psychologische en psychische problemen hun intense aandacht. Maria en Charles Vrugt zijn begenadigd met paranormale gaven. Vanaf hun kinderjaren wa ren beiden zeer gevoelig. Dit is mede door de Reiki sterker ont wikkeld. Hun cliënten zijn mensen met stress, burn-out, psychische pro blemen, fobieën, fibromyalgie, M.S., M.E., reuma, ADHD-kinde ren of volwassenen, huidproble men vanwege onderdrukte emoties of stress, incest-trauma's en ook huwelijksproblemen. Te veel om op te noemen. 'Onze thema's zijn duidelijk', zegt Charles. 'Wij willen met al onze liefde dc mens helpen, handreikin gen geven, bewust maken van hun eigen kracht, inzicht geven in hun problemen. Maar iedereen moet het zelf doen, zodat de mensen bewust worden dat zij zichzelf kunnen genezen. Wij geven slechts goede raad, met behulp van onze gidsen (begeleiders). Reiki helpt bij alles'. Mede door hun bijzonde re gaven wordt de cliënt onafhan kelijk gemaakt en niet afhankelijk. 'Daardoor groeit de praktijk. De zuivere liefde is hier dan ook voel baar.' De reiki-cursusscn zijn spiritueel getint. Dat wil zeggen dat Maria en Charles de mensen inzicht in een stuk bewustwording mee willen geven. Voor meer informatie kan men bellen, telefoon 0346-331113. Binnenkort op dc website www.ReikicentrumMahatma.nl; e-mail C.Vrugt@freelcr.nl Maria en Charles Vrugt vertellen in hun praktijk in Soesterberg en thousiast over hun werk in het nieuwe Reiki Centrum 'Mahatma'. Foto: Eemiand Pers Wie wil deelnemen aan het huttenbouwdorp (13-16 au gustus) in Soesterberg, kan zich alvast inschrijven. Op woens dag 18 en 25 juni zitten van 19:00 tot 20:00 uur medewer kers met pen en papier klaar in de Dubbeldekker aan het Dorpsplein. Mensen die dan verhinderd zijn, kunnen zich op 16 en 23 juni in de Schoof aan de Molenstraat 142 in Soest laten inschrijven, eveneens van 19:00 tot 20:00 uur. Het is de zevende keer dat het hut tenbouwdorp wordt gehouden en opnieuw gebeurt dat op het terrein van Abrona in Soesterberg. Dit maal is ervoor gekozen om de ac tiviteiten in de laatste week van de schoolvakantie te houden. Het the ma is dit jaar kastelen, prinsessen eh draken. Er is plaats voor maxi maal 120 kinderen in de leeftijd van 6 tot en met 13 jaar. Deelna me kost 10,00 per kind. Kinderen die willen meedoen, maar nog weinig of geen informa tie hebben, kunnen in de Schoof in Soest terecht voor een folder. Het huttenbouwdorp wordt georgani seerd door de Stichting Balans en dc wijkvereniging Overhees. Tegelijk met het officieel in ge bruik stellen van het simulatie laboratorium (SimLab) bij TNO Technische Menskunde aan de Kampweg in Soester berg is de Joint Operation Room, het hart van het tweede amfibisch transportschip Jo- han de Witt, in gebruik geno men. Dit schip zal overigens pas in 2007 operationeel zijn. De schout-bij-nacht P.M. van de Struis verrichtte vorige week de of ficiële handeling. Het SimLab is uniek in Nederland. Het beschikt over simulatoren voor de Konink lijke Luchtmacht, de Koninklijke Marine en Rijkswaterstaat. Het la boratorium is beschikbaar voor trainingen en opleidingen. Volgens een woordvoerder van TNO is het lab echter vooral bedoeld voor onderzoek. Daarvoor is bijvoor beeld een compleet marine-com mandocentrum nagebouwd. Daarnaast staat er een trucksimu lator en is er een proefopstelling voor op afstand bestuurbare robot wagens. Deze worden onder meer ingezet bij onderzoek van verdach te pakjes etc. na bommeldingen. Met de opening van het SimLab heeft TNO de beschikking over een groot aantal up-to-date facili teiten. ledene cveeuedaq. t*t de Cue wuw rtuuzn. 75 /éet favi. INLICHTINGEN; TELEFOON 035 - 601 41 52 Van Weedestraat 227 - 3761 CD Soest E-mail: soestcrt@wanadoo.nl Koor en orkest van het Nederlands Bach-Ensemble geven onder lei ding van Krijn Koetsveld op don derdag 19 juni om 20:15 uur in de St. Franciscus Xaveriuskerk, 't Zand 29 te Amersfoort, het twee de concert in de serie Amcrsfoorts Midzomer Klassiek. Op het pro gramma staan twee concertaria's: 'Chlo mi scordi di te' voor so praan, piano en orkest en de con certaria: 'Mentre ti lascio, oh fig- lia' voor bas en orkest, beide van W.A. Mozart. Verder diens piano concert in Bes en het meesterwerk van Joseph Haydn, de Schöp- fungs-Messe(mis in Bes) voor koor, orkest cn vier solisten. Als solisten werken mee: Maja Rood- veldt, sopraan (aria); Almuth Herbst, alt; Otto Bouwknegt, te nor en Mare Pantus, bas (aria). Kaarten reserveren: NBE, ©030- 2521644. Voorverkoop: VW en Van Hooren Muziek (Zuidsingel 8a) te Amersfoort. Entree: €18,00; CJP/65+: €13,00. Op vrijdag 13 juni organiseert volksdansvereniging Terpsichore haar laatste instuif van dit seizoen, geleid door Hanneke Rommens. Ze heeft de afgelopen twee jaar de volksdanslessen van Terpsichore gegeven. Om 20:00 uur begint de instuif die tot 23:00 uur duurt. Zaalschoenen zijn verplicht. En tree niet-leden: 4,50. Ook men sen met minder danservaring zijn van harte welkom. Informatie: Henny Kentie, 0346-352637. de vakgarage voor Soesterberg Reparaties en onderhoud volgens dealerspecificaties APK-keuring 40,- (incl.) Rademakerstraat31a Soesterberg - Tel.: 0346 - 351530 Spiritueel Centrum "Mahatma" Reiki-Cur,sussen Behandelingen Intuïtieve Gesprekstherapie Numerologie Regressie-Reïncarnatie Therapie Intuïtieve Ontwikkeling (cursus) Reiki-Mastcrs Spirituele Healers Paragnosten Therapeuten Charles en Maria Vrugt-Hartjes tel. 0346-331113 Het Pandemonia Science Theater heeft de bezoekers van het Militaire Luchtvaart Museum op Tweede Pink sterdag meegenomen op een reis langs de hoogtepun ten in de geschiedenis van de luchtvaart. Onder de ti- tel 'Vlucht van de Eeuw' belichtte de theatergroep de luchtvaart vanuil het perspectief van iedereen die het vliegen mogelijk maakt: de ontwerpers, de technici en uiteraard de vliegers zelf. De drie voorstellingen wer den goed bezocht. 'Vlucht van de Eeuw' maakt ook deel uit van een programma dat het Militaire Lucht vaart Museum elke dinsdag- en donderdagmiddag aanbiedt aan groep 7 en 8 van de basisscholenen aan leerlingen van het VMBO. Meer informatie hierover staat op de website www, militaireluchtvaartmuseum. nl Op de foto van de voorstelling 'Vlucht van de Eeuw": de gebroeders Orville en Wilbur Wright, fietsenmakers, die op 17 december 1903 op het strand van Kittyhawk in de Verenigde Staten als eersten een vlucht maakten met een gemotoriseerd luchtvaartuig. Hun prestatie, met hun Wright Flyer 12 seconden in de lucht te blij ven en in die tijd 36 meter af te leggen, werd destijds bijkans als een wereldwonder beschouwd! Foto Militaire Luchtvaart Museum

Soester Courant | 2003 | | pagina 15