mg 6f 22 D beste i auto isselt c tie.nl WssmsSmtj Topklasse l KRJE Dirk Scheeie liedjesband woensdag 18 juni in Cabrio 'Open Dag' met forum n Stayokay Soest lieuw kinderkoor in Soest ZONNESTUDIO - SOEST Inschrijven huttenbouwdorp Uw goud is geld waard Shakespeare terug in het Soester openluchttheater 1,50 korting SOESTER COURANT PAGINA 17 VELUX EÜHHE23EIE3a - 4e pizza gratis 45 49 OPEN DAG STAYOKAY SOEST 14 juni 12.00 -17.00 uur Jubileum met feestelijke ontmoeting ZONNEBANKLAMPEN Kerkstraat 7 Soest Tel: 602 30 22 Op 16 en 23 juni in de Schoof Tevens Gfisonderfeid KvK houdt vier seminars voor starters Concert NBE in Amersfoort KEUKENS BADKAMERS 0 Zaterdag 14 juni fa fa kinderdag bij Ellemijn Ik i d s w e a rl fa fa KORTINGEN TOT fa fa MAAR LIEFST 75% fa ffracuj tot zte/hs lij tillen jjn Natuur O) Nabij IVN-wandeling over Eng en Brink 22.690 Rockopera voor kinderen vanaf 3 jaar Dronken man maakt brokken SOISTER^COURANT abrio VOORDEELBON: 'Dirk Scheeie £r De Liedjesband' op woensdag 18 juni 2003 (14:30 uur) aruGKoch Gerard Kleijn Group 'Love Quotes Film: 'Frida' VEIUX raamdecorotie ndf u natuurlijk bij: Hubo Soest Torenstraat 8 3764 CM Soest 035 602 36 36 PLUS Pizza Bolognese, lam/champignon of salami Doos 300 gram X£*T 1.29 Uniekaas Extra belegen van het mes. Aan het stuk Kilo .8*85" Tomaten Mager Rundergehakt Kilo Tsdag 8.00-20.00 rdag 8.00-18.00 Rondleidingen door het hostel, toeristisch forum met wethouder B. Krijger, kinderactiviteiten: springkussen, clown met goochel- en ballonnenshow, met een reuzenstep de duinen in, hapjes drankjes. Iedere bezoeker krijgt een gratis kortingbon voor een feest in Stayokay Soest dingt mee naar.een gratis weekend in een Stayokay voor max. 4 pers. o.b. van volpension alleen vandaag Stayokay card met 2,50 korting Bosstraat 16, tel. 6012296, www.stayokay.com/soest GEGARANDEERD NERGENS GOEDKOPER Stayokay viert in 2003 zijn 75- irig jubileum en op zaterdag 4 juni is het daarom ook feest ij Stayokay Soest (voorheen e 'jeugdherberg') aan de Bos- iraat 16. Bezoekers kunnen en kort forum bijwonen, een ondleiding krijgen en de sfeer an een hostel in bedrijf proe en. jnderen kunnen genieten van het pringkussen en worden vermaakt oor een clown die goochelt en allonfiguren maakt. Bovendien verhandigt de Stichting Logies 'erstrekkers Soest (SLVS) de jaar- jkse toeristenheffing aan wethou- er Krijger in aanwezigheid van a. de VW Soest, Stichting De Windhond en Museum Oud- loest. Tijdens de Open Dag kunnen be oekers een waardebon afhalen an de receptie van het hostel. De /aardebon geeft recht op een fik korting op een te houden fami- ereünie, verjaardagsfeest, gezelli- e bijeenkomst of vergadering in tayokay Soest. Ook wordt er on- er de deelnemers een compleet erzorgd weekend in een Stayokay n Nederland verloot voor max. 4 ersonen. De Stayokay card, de dmaatschapskaart van Stayokay, rordt op deze dag met 2,50 orting verkocht. april 2004 bestaat Stayokay, oorheen de NJHC, 75 jaar. Dit ordt op gepaste wijze gevierd met een 'hostelmeeting' in elk hos- 1. Deze ontmoeting bestaat op [Je 30 locaties uit een forum en de ag wordt overal op eigen, lokale rijze ingevuld. Bijvoorbeeld met orkshops, demonstraties of een eest. De hostelmeeting past bin- en de filosofie van Stayokay om p spontane wijze mensen samen e brengen en ontmoetingen te fa- iliteren. 7orum oals de .toerist verandert, zo ver inderen organisaties mee. In dat ader organiseert Stayokay tijdens e hostelmeeting een kort forum onder leiding van mevrouw C.P.M. Schilte, directeur van Stayokay. De stelling van het forum is: 'De toe rist van morgen vereist een ande re aanpak'. Hiervoor zijn een aan tal deelnemers uitgenodigd die werkzaam zijn in de toeristische branche uit de omgeving van Soest. De Open Dag start om 12:00 uur. Om 15:30 uur begint het forum met een inleiding door mevrouw C.P.M. Schilte, directeur van Stayokay. Zij leidt ook het ge sprek, waaraan deelnemen Bert Krijger, wethouder Economische Zaken gemeente Soest, Sally de Koning, recreatieondernemer in Soest en voorzitter Recron Utrecht, en vertegenwoordigers van de VVV Soest en de provin cie Utrecht. Om 16:30 uur vindt de overhandiging plaats van de cheque van de SLVS aan wethou der Krijger. Stayokay Stayokay is een keten van 30 hos tels die verspreid liggen over heel Nederland. De hostels liggen op verrassend mooie plekjes, in de duinen, in de bossen, aan het wa ter of in de stad. De Stayokay-hos- tels bevinden zich in unieke gebou wen, van modern tot kasteel of landhuis. Overal vind je dezelfde informele, ongedwongen sfeer, de mogelijkheid om mensen te ont moeten en de goede zorgen van de Stayokay medewerkers. De hostels zijn bijzonder geschikt voor indivi duele gasten of gezinnen, groepen of scholen uit binnen- en buiten land. De hostels van Stayokay creëren de ideale informele sfeer om mensen te kunnen ontmoeten en samen activiteiten te kunnen ondernemen. Stayokay is onderdeel van Hostel- ling International, waarbij wereld wijd meer dan 4.000 hostels zijn aangesloten in ruim 60 landen. De organisatie telt 42.500 leden die met hun Stayokay card, de leden- kaart, profiteren van vele voorde len in binnen- en buitenland. Zie ook: www.stayokay.com. 3e Muziekschool in Soest fcoekt kinderen in de leeftijd fan 6 tot en met 10 jaar die het leuk vinden om te zingen in het jrinderkoor o.l.v. docente An neke Langeraar. Ais er vol doende aanmeldingen zijn Itart het koor na de zomerva kantie. tinderen die het eerst eens vrijblij vend wil"en proberen, kunnen twee maal gratis meezingen, op zaterdag 21 en 28 juni van 9:30 tot 10:15 uur in de Muziekschool, Kerkplein 1. Vriendjes of vriendinnetjes zijn ook van harte welkom. Aanmeldingen voor de cursus en voor de probeerlessen graag uiter lijk 18 juni bij de Muziekschool van Scholen in de Kunst, SS 033- 4673473. Daar is ook meer infor matie verkrijgbaar. Kerkstraat 7 3761 CR Soest Tel.: 035 - 602 30 22 Naam: Leuk om weg te geven. Vraag naar de mogelijkheden. Zonnebank met 2 gezichtsbruiners 10 x€ 48,00 per keer 5,90 Snelbruiner met 3 gezichtsbruiners 10 x 61,00 per keer 7,30 I Jumbo met 4 gezichtsbruiners 10 x 84,00 per keer 9,60 TEVENS VERKOOP VAN Openingstijden: maandag t/m vrijdag zaterdag 10.00 uur tot 22.00 uur 10.00 uur tot 17.00 uur Prijswijzigingen en/of zetfouten voorbehouden. I Wie wil deelnemen aan het huttcnboawdorp (13-16 au gustus) in Soesterherg, kan zich alvast inschrijven. Op maandag 16 en 23 juni zitten van 19:00 tot 20:00 uur medewerkers met pen en papier klaar in de Schoof aan de Molenstraat. Uw totaalinstallateur P.A. van den DIJSSEL bv KWALITEIT SERVICE bij al uw installatiewerk LOODGIETER SANITAIR GASONDERHOUD CENTRALE VERWARMING ELEKTRA VERHUUR GASTOESTELLEN Uneto-Vni O Laanstraat 34a - Soest Tel.: 035 - 601 24 72 Fax: 035 - 601 11 87 Mensen die dan verhinderd zijn, kunnen zich op 18 cn 25 juni in de Dubbeldekker in het Dorpshuis in Soestcrberg laten inschrijven, eveneens van 19:00 tot 20:00 uur. Het is dc zevende keer dat het hut tenbouwdorp wordt gehouden cn opnieuw gebeurt dat op het terrein van Abrona in Soesterberg. Dit maal is ervoor gekozen om de ac tiviteiten in de laatste week van de schoolvakantie te houden. Het the ma is dit jaar kastelen, prinsessen cn draken. Er is plaats voor maxi maal 120 kinderen in de leeftijd van 6 tot en met 13 jaar. Deelna me kost 10,00 per kind. Kinderen die willen meedoen, maar nog weinig of geen informa tie hebben, kunnen in de Schoof terecht voor een folder. Het hut tenbouwdorp wordt georganiseerd door de Stichting Balans en de wijkvereniging Overhees. Oude sieraden liggen soms jaren in de la. Zonde van uw goud en van uw geld. Ruil 't hier voor een nieuw sieraad of we betalen u de dagwaarde kontant uit. Ook oude merkhorloges ruilen of kopen wij van u in (defekt is geen bezwaar). „SCCN CMMAN1/US JUWEUER Laanstraat 18, Baarn Telefoon 035 - 541 59 37 Nieuweweg 97 - Soest Telefooq 035 - 58 804 72 Openingstijden: W dinsdag t/m vrijdag van 9.00 uur tot 19.00 uur I zaterdag van 9.00 uur tot 17.00 uur Op 17 juni houdt de Kamer van Koophandel (KvK) i.s.m. ABN- AMRO en Ernst en Young de workshop Financiën op een rij. Tijdens deze workshop maken on dernemers een inventarisatie van de financiële haalbaarheid van hun startplannen. Exact een week later houdt de KvK de workshop Starten en de Fiscus. Voor de startende onder nemer vormen belastingen een be langrijk aandachtspunt. Hij moet ze niet alleen betalen, maar hij kan ook in aanmerking komen voor interessante fiscale aftrekposten. Op 26 juni houdt KvK de work shop Start een eigen bedrijf. Tij dens deze workshop krijgt de star tende ondernemer een algemeen overzichtelijk beeld van de ver schillende stappen die hij moet zetten om een eigen bedrijf te star ten. Tenslotte op 1 juli is er de work shop Starten als Freelancer. Deze workshop geeft antwoord op vra gen die een ondernemer tegen komt als hij zijn diensten als free lancer aanbiedt. Deelname aan de workshops kost 30 euro (Financiën op een rij 60,00). Alle bijeenkomsten vin den plaats in het gebouw van de KvK aan de Printerweg 6 te Amersfoort. Vooraf aanmelden is verplicht en kan via de afdeling Voorlichting, gS 033 - 45 35 700/ mail: info@gooi-eemland.kvk.nl Koor en orkest van het Nederlands Bach-Ensemble geven onder lei ding van Krijn Koetsveld op don derdag 19 juni om 20.15 uur in de St. Franciscus Xaveriuskerk, 't Zand 29 te Amersfoort, het twee de concert in de serie Amersfoorts Midzomer Klassiek. Op het pro gramma staan twee concertaria's: 'Chlo mi scordi di te' voor so praan piano en orkest en de con certaria: 'Mentre ti lascio, oh fig- lia' voor bas en orkest, beide van W.A. Mozart. Verder diens piano concert in Bes en het meesterwerk van Joseph Haydn, de Schöp- fungs-Messe (mis in Bes) voor koor, orkest en vier solisten. Als solisten werken mee: Maja Rood- veldt, sopraan (aria); Almuth Herbst, alt; Otto Bouwknegt, te nor en Mare Pantus, bas (aria). Kaarten reserveren: NBE, #030- 2521644. Voorverkoop: VW en Van Hooren Muziek (Zuidsingel 8a) te Amersfoort. Entree: 18,00; CJP/65+: *13,00. BANKETBAKKERIJ Voor u zelf of voor een ander geef't gebak met liefde aan elkander Soesterbergsestraat 53, Soest Telefoon 035-6012050 Onze nieuwe KEUKENCOLLECTTE is binnen! Om dit samen met u te vieren krijgt u van ons KADO: - bij aankoop van een keuken boven 6.000,— GRATIS montage - bij aankoop van een keuken boven 8.000,— GRATIS montage ENeen vaatwasmachine. Badkamers 15% korting! TEGELS 400 m! showroom KEUKENS Veldweg 4, SOEST BADKAMERS Tel.: 035-6014878 Ruime parkeergelegenheid! Op maandag is ons bedrijf gesloten! KRAMEN BUITEN ALLE KINDERKLEDING fife VAN 50 T/M 75% Een gezellige dag voor kinderen en hun ouders fttjk. Een springkussen maakt het feest compleet!! ffflt P.s.; voor elk kind een leuke Ellemijn ballon!!! Soesteibergsestr.at 13 Soest-Zuid (035 - 603 55 66) Aldetng van hal br*j«4» Inj xx NatuurbaschamRogsaOocaM l\ IVN Eemland houdt op zondag middag 15 juni in Soest een cul tuurhistorische wandeling over Eng en Brink, met als beginpunt het parkeerterrein achter de VW- Soest, Steenhoffstraat 9a. Om 14:00 uur staan de natuurgidsen klaar. De route is geheel geschikt voor rolstoel en kinderwagen. De samenstellers van de route over Eng en Brink hebben hun speur werk 'Sporen in het landschap' ge noemd. Al wandelend zijn nog steeds sporen van het verleden te ontdekken. Tot die sporen behoren vooral oude wegpatronen (veldwe gen). Belangrijke sporen zijn ook grafheuvels. Op de Soester Eng wordt onder meer bij zo'n grafheu vel stilgestaan. De Eng is als land bouwgebied minder omvangrijk dan vroeger, korenvelden hebben plaats gemaakt voor maïscultuur, de van grote afstanden zichtbare molen NDe Windhond' is verdwe nen, maar het feit dat in het hart van Soest zo'n 50 ha. aaneengeslo ten landbouwgebied nog steeds is gevrijwaard van woningbouw is uniek te noemen. Informatie: 886014841. Bladen zijn er zat... maar er is slechts één Soester Courant Het is precies 65 jaar geleden dat het Openluchttheater in Soest officieel werd geopend door Burgemeester Visser. Het Haagse toneelgezelschap Saal- born voerde ter gelegenheid van die opening het toneelstuk 'De Getemde Feeks' van Willi- ani Shakespeare op. Deze week is Shakespeare terug in het Openluchttheater Cabrio met 'Maat voor Maat', gespeeld door toneelgezelschap De Droom. Tijdens de eerste uitvoering in 1938 van het toneelstuk De Ge-, temde Feeks was het theater ge heel uitverkocht. De Soester Cou rant meldt daarover: 'Een vriende lijk zonnetje lokte velen naar de Soesterbergsestraat en zo kon het gebeuren, dat het openluchttheater met plm. een 1000 bezoekers was bezet. Lang voor het aanvangsuur werden de zitplaatsen, gemaakt van heideplaggen, ingenomen. De sfeer, welk een openluchttheater schept, heeft inderdaad iets knus, vooral als men ziet hoe men zich voorbereid op de heidezitplaatsen, installeert met meegebrachte kus sens, jassen en mantels, terwijl de conventie plaats heeft moeten rui men voor de gemoedelijkheid de landelijke sfeer eigen'. Tot zo ver de Soester Courant uit 1938 De heideplagzitplaatsen zijn er niet meer. Daarvoor zijn beton nen banken gekomen, maar de sfeer is onveranderd. Het waren niet de minste spelers die optra den. Wat te denken van Johan Kaart sr, Hans Kaart, Louis Saal- born. Magda Janssens cn Ko van Dijk? De recensent schreef in 1938: 'Het was een geslaagd expe riment, het enthousiaste Soester publiek was er het beste bewijs van' en Burgemeester Visser ten slotte merkte in 1938 op: 'Moge dit theater een lichtend voorbeeld zijn en blijven van wat initiatief, doorzettingsvermogen en offer vaardigheid vermogén'. 'Maat voor Maat' De inwoners van Soest en Soester berg krijgen 65 jaar na de opening van het openluchttheater opnieuw de kans een uniek moment mee te maken. Toneelgezelschap De Droom, reeds jaren actief met het opvoeren van stukken van William Shakespeare, zal vrijdag en zater dag a.s. in het prachtige theater Cabrio optreden. En u kunt daar bij zijn, bij het toneelstuk 'Maat voor Maat', een stuk met tal van verrassende en komische momen ten. Vrijdag 13 en zaterdagavond 14 juni, aanvang 20:00 uur. Kaar ten a 8,00 zijn verkrijgbaar bij de VW Soest en aan de kassa van het theater, Soesterbergsestraat 140. De nieuwe Mazdaó Sport. Het sportieve rijden. Vanaf Standaard voorzien van o.a.: o Airconditioning e ABS 6 airbags audio stuurbediening elektrisch bedienbare ramen vóór cruise control elektrisch verstelbare buitenspiegels, enz. Fluorweg 43 - Amersfoort (bedrijventerrein Isselt, VftK fl) - 033-4670599 Openingstijden: maandag t/m vrijdag 8.30-18.00 uur, donderdag koopavond 18.00-21.00 uur, zaterdag 9.00-17.00 uur. www.autoisselt.nl Een soort Assepoester in mu ziekcafé de Limonadebar, opent de voorstelling met een prachtig schoonmaaklied, dat zij als een ware aria, al schoon makend, ten tonele brengt. Even later stapt Dirk Scheeie het café binnen en vertelt dat hij straatmuzikant is geworden. Al snel krijgt hij gezelschap van René de wijkagent en kok Pepijn en ze besluiten samen een bandje te vormen. Maar wie 'fietst' daar voortdurend doorheen en wil ook bij de band komen zingen? De schoonmaakster! Je weet wel, van die aria... Dat levert nog al wat probleempjes op, maar 'Assepoes ter' is een doorzetster en uiteinde lijk slaagt ze erin met hulp van de meezingende kinderen om tot de band te worden toegelaten. De band ontdekt dat het nog niet meevalt om goed samen te kunnen spelen. (Wat zullen we spelen, wie telt er af en welke kleren doen we aan?) Dit wordt een spetterend popconcert, waarin na het beken de aftellen 'vier, drie, twee, één...' liedjes de revue passeren in mu ziekstijlen als rock-'n-roli, jazz, reggae, flamenco, enz. Zoals bij alle voorstellingen van Dirk Scheeie worden de kinderen voortdurend actief betrokken bij de voorstelling en kunnen ze vol op meezingen en bewegen. Woensdagmiddag 18 juni, aanvang 14:30 uur. Speelduur: ca. 60 min. met een pauze van 20 min. Entree: 4,50; (kinderen met bon Soes ter Courant 3,00). Kaarten ver krijgbaar bij de VVV-Soest, dro gisterij Sukking te Soesterberg en 's middags aan de kassa van het theater. Een dronken Soester heeft in de nacht van donderdag op vrijdag brokken gemaakt op de Prins Hen driklaan. Hij botste daar met zijn auto tegen een geparkeerde wagen aan. Surveillerende politie zag rond half één een aantal mensen staan bij de beschadigde wagen. Een van hen vertelde van de bot sing. In de omgeving trof de poli tie de auto van de veroorzaker aan en daar werd ze door een vrouw ingelicht, dat de brokkenmaker op de fiets was teruggereden naar de Prins Hendriklaan. Hij werd even later aangetroffen. Ómdat zijn adem naaf alcohol rook, moest hij de te ;t ondergaan. De politie stel de vast dat hij bijna tweeënhalf keer d^ limiet had overschreden. OPENLUCHTTHEATER (alleen voor kinderen t/m 12 jaar) op de toegangsprijs voor Deze bon inleveren bij de kassa van het Cabrio-openluchttheater, Soesterbergsestraat 140 Steenhoffstraat 46, tel. 601 95 77 Zaterdag 14 juni De Gerard Kleijn Group is een in ternationale jazzgroep rond de Nederlandse trompettist Gerard Kleijn. Hun muziek is vernieu wend en onderhoudend. Gerard Kleijn heeft een heldere en zoetge vooisde toon op zijn trompet waar naar je ontspannen luistert. Het nieuwste programma 'Love Quo tes' is unaniem goed ontvangen door de Nederlandse en interna tionale pers. Gerard Kleijn werd mede n.a.v. deze cd genomineerd voor de prestigieuze Andersen Jazz-award 2002. De muziek is een mooie combinatie van traditie en vernieuwing en valt het best te omschrijven als intens en integer. Enige sprekende perscitaten: - 'Een gevarieerd album met 70 mi nuten fantastische 'jazz'.- 'Een meer dan gemiddelde jazzplaat'. - 'Prachtige composities van deze Nederlandse trompettist en de gi tarist David Golek'. - 'Kleijn is een trompettist van formaat en zit boordevol goede ideeën'. - 'Mu ziek die een soort waardige integri teit uitdraagt. Zowel mooi en ge voelig als ritmisch interessant'. - 'Een heel hechte band met prach tige solisten'. Bezetting: Gerard Kleijn, trompet en flugelhom; Da vid Golek (Israël), gitaar; Orjan Graafmans, piano en fender; Paul Berner (USA), contrabas; Joost Kesselaar, drums. Aanvang: 21.00 uur. Toegang: 7,00. Gerard Kleijn. Maandag 16 juni Een vrouwelijke regisseur, Julie Taymor, portretteert het leven van een vrouwelijke kunstenaar, de Mexicaanse schilder Frida Kahlo (1907-1954). Een biopic dus, een film over het leven van één speci fieke kunstenaar weliswaar, maar de joods-Mexicaanse hoofdrol speelster Salma Hayek vindt 'Fri da' eerder een film over volharding in het leven. De film, waaraan vier tekstschrijvers te pas kwamen, volgt zowat Frida's hele leven. Dat móét dus een caleidoscopisch en vluchtig beeld opleveren. Bijna het hele leven, want uit dramaturgi sche overwegingen werd bijvoor beeld weggelaten dat Frida op zes jarige leeftijd polio kreeg en vanaf dat moment mank liep: twee dra ma's in één film leek de regisseur wat veel. En dramatisch was dat leven. Op haar 18de overkwam Frida in Mexico-Stad een verkeersongeval waarvan zij nooit helemaal herstel de. Na dat ongeval begon ze te schilderen en tussen die twee za ken wordt wel verband gelegd. Haar huwelijk met de schilder Di- ego Rivera (1886-1957) - van die wandschilderingen en mozaïeken in Mexico-Stad - kende ook zo zijn ups en downs. Frida verkeer de in artistieke kringen in de Ver enigde Staten, in Parijs, en in link se hoek van een met veel patio's, haciënda's, tequila, aapjes, cactus sen en azuren luchten weergegeven Mexico. Dat land is in die tijd vluchtplaats voor politieke vluch telingen. Gelegenheden genoeg voor de temperamentvolle Frida voor ontmoetingen - soms meer, soms minder intensief - met André Breton, Trotski, Josephine Baker. Aan dat tumultueuze leven komt na 47 jaar een aangrijpend eind. Regisseur Taymor - van de fantasierijke Shakespeare-ver fil ming van 'Titus' (1999) - verwerk te een aantal vindingrijke scènes in deze biografische film: politieke demonstraties worden gerecon strueerd naar foto's; schilderijen komen met verrassende animaties tot leven. In 'Venetië' kreeg 'Frida' de Mim- mo Rotella Foundation Award, genoemd naar de Italiaanse beel dend kunstenaar (1918) die be kend is van zijn bewerkte en over schilderde décollages, en van de zogenaamde mee art, rustig monu mentaal werk vervaardigd met fo tomechanische middelen. Werk ook, dat herkenbare uitsneden toont van de grote-stadscultuur. De soundtrack, met uiteraard veel muziek van mariachi's, werd be kroond met een Golden Globe. (USA 2002, 120 min.) Aanvang: 20:30 uur. Entree: 5,00; CJP/65+ 3,50. Reserve ren: maandagmorgen 9:00-13:00 uur, S 035 6019577. Meer infor matie op internet: artishock- soest.nl. Scène uit 'Frida

Soester Courant | 2003 | | pagina 17