HHI3 auto isselt PCOB Ipleasure Centrum: koudwater-perikelen Betaalt de ING Bank een retourtje Amersfoort? Voorzichtig of langzaamaan, dan breekt het lijntje niet! Teun Duhen: een gesprekje met zijn vrouw Lenie Apollo geeft gratis concert voor Soester ouderen €7.950,- 'Mega' Aanbieding A cHen EKEN BIER KSE WITTE t-U SCHRAVEMADE B.V. Voorverkoop gestart voor 22e editie fietsvierdaagse Samenwerkende Bonden van Ouderen ANBO <elaardij o.g. 335-601 61 51 MEDEDELING KASTEEL GROENEyELD Jchilderworkshops i Groeneveld Van Dale Seniorenbus SPULLENHULP Zaterdag 21 juni, Witte Boerderij iin. 1.500,- inruil voor uw huidige auto!! Tochten van 23 tot en met 26 juni PIET VAN HEUGTEN Voor al uw Verzekeringen, Financiële Diensten, Hypotheken en Pensioenen PAGINaI WOENSDAG 11 JUNI 2003 SOESTER COURANT Stichting Welzijn Ouderen Soest lalplein 6 - 3762 BP Soest - tel. 035-6023681 SOEST EN SOESTER8ERG Voor 50-plusser« UNIE KBO 14e JAARGANG, NUMMER 3 weiier 5-6014785 waarden! :ratermakelaardij.nl Lekker zwemmen in warm Iwater.... Is dat niets voor jou?" (>verd mij vorig jaar herfst ge daagd. Daar had ik zelf ook al ;ens aan gedacht. Ik heb het iet zo op chloorwater en bo vendien, "wat is warm?" wilde weten want ik heb spier- lachten. Bij het noemen van 2 graden kon ik de verleiding iet weerstaan en dus werd er tn twaalf-rittenkaart gekocht. begrijpt het al, de genoemde imperatuur werd lang niet al- jd gehaald en de "speeltjes" 5e je zo'n lekkere watermassa- e geven vielen nogal eens uit Jdoor technische problemen", im mij heen hoorde ik veel jmopper, zag lange gezichten, ;n enkeling ging zijn beklag oen. Ik deed dat ook want ijn spieren protesteerden, ïaar de repons was vergelijk- aar met de watertemperatuur, iet echt warm. Jitgerekend op de dag dat mijn aart afliep was het water ein- elijk zoals het ooit bedoeld -as; weldadig warm. Genietend het bubbelbad, vertelde ik en andere genieter dat dit mijn latste keer was en waarom, ben sprak deze berustend: ach mevrouw, wij zijn oude- :n. Met ons hoeven ze geen kening meer te houden". )at kwam hard aan: hoezo?! )p mijn strijdros geklommen erd er een afspraak gemaakt iet de bedrijfsleider van de RO, een organisatie waaron- |er Spleasure Centrum valt, de ieer Daan van Westen. Dome- |ica Amkreutz, tijdelijk plaats- :rvangend manager, fungeerde Is bemiddelaar hiervoor, lommunicatie of gebrek daar- [an is vaak de wortel van alle lisverstanden en dat blijkt ook dit geval. De SWOS (Stichting relzijn voor Ouderen Soest) [et "zwemmen voor ouderen" haar activiteitenboekje om 55 plussers zo breed mogelijk van dienst te zijn" schrijft mij de directeur in een e-mail, maar "dit valt niet onder mijn verant woordelijkheid". Verder zegt zij en naar aanleiding van dit inter view: ...dat wij in het volgende cursusboekje duidelijker moe ten gaan aangeven wat wél en niet onder onze verantwoorde lijkheid valt". En dat één en ander verwarring schept, daarvan gaf Daan van Westen ook blijk tijdens het ge sprek omdat "de SWOS nooit partij is geweest in onderhande lingen." Voor hem heet de doelgroep "bewegen voor ouderen" en dat gebeurt in het sportbad op de normale temperatuur, 28 tot 30 graden. "Zij die hieraan met mee doen en verkiezen om in het recreatiebad te verpozen doen dat dus onder dezelfde temperatuuromstandigheden, sprak hij beslist, "want er is géén aparte tariefstelling voor Wat ik mij achteraf afvroeg was of er voorheen dan wél contact onderhouden werd tussen de SWOS en toen Aqua Indoor. Reden om de heer Harry Wit te, wethouder voor deze zaken eens te bellen. Hij bevestigde mij dat de vroegere eigenaar wél een zekere mate van overleg pleegde met de SWOS. Daan van Westen verzekerde mij dat ook hij nu gaat praten met de SWOS omdat hij, ge confronteerd met het bestaan van aan het licht gekomen on genoegen, dit toch wel heel ver velend vindt. Geschrokken was hij over de uitspraak van die ene badgast over zijn idee dat men met ouderen geen reke ning meer hoeft te houden. "Daar is dus iets fout gegaan," zei hij. En dat vond Domenica ook. Daar zij echter maar een tijde lijke kracht is kon zij niets con creets beloven. Van Westen daarentegen wél en naar mijn mening kwam hij met een heel goed idee: "Er is een doelgroep waarvoor het water tot 32 gra den wordt opgewarmd, name lijk baby zwemmen," zei hij en thousiast. Hij voorzag géén lo gistiek probleem om voor- of achteraan deze groep tijd te plannen voor een doelgroep ouderen, mensen met reuma- of spierklachten, die gebaat zijn met zwemmen in dit warme water. Met dit voorstel zou hij naar dé SWOS gaan en de di recteur van de SWOS liet mij weten dat zij van haar kant "dit signaal onder de aandacht zal brengen van de bedrijfsleider." Met zoveel goede wil moeten de koudwater-perikelen toch op te lossen zijn denk ik dan. Do menica zei bij het weggaan; "dan kom jij toch ook weer lekker zwemmen toch?" Ik hoop het, óók voor vele an deren. Anna Wagemakers, redactie SN Onze coördinator en foto graaf Jan Schreuders heeft het zuiden van het land weer opgezocht en wij zullen hem missen. De foto's voor het Senioren- nieuw zal de Soester Courant gaan verzorgen en met het administratieve deel van het coördineren zal het even be helpen zijn: de SWOS doet dat zolang. Wij verwachten echter betere tijden. En begrijpt dat onze werk groep versterking kan gebrui ken! Anna Wagemakers, redactie SN Week 24 Aanbiedingen geldig van di. 10 juni t/m za. 14 juni 2003 [NATIONAAL CENTRUM RAARN VOOR BOS. NATUUR EN LANDSCHAP Tel. 035-542 04 46 PEPSI COLA, SISI OF SEVEN UP diverse soorten fles 1,5 li RTOG VAN GELRE JONGE JENEVER literfles krat 24 flesjes 0-p<icK Jchilderen op één van de mooiste [andgoederen van Nederland on- Her begeleiding van een kunstena- Ook deze zomer worden in Kasteel Groeneveld schildercur- lissen voor volwassenen en kinde ren gegeven. Kunstenares Olga van hede van der Kloot geeft de ftorkshop schilderen aan kinderen Bp 9 juli en 13 augustus en aan lolwassenen op 22 augustus. De workshops worden gegeven aan de jand van een thema en stuiten aan bij de inspirerende tentoonstellin- pn van Kasteel Groeneveld. tijdens de workshop van 9 juli wordt aangesloten bij de tentoon- lelling 'Platte eend', die deze zo- Jer in Kasteel Groeneveld te zien 8. De tentoonstelling laat de snel weg zien als fascinerend ecosys teem. Tijdens de schilderworkshop pan de kinderen met dit onder werp aan de slag. De opgedane liformatie wordt met penselen tenverkt. net thema van 13 augustus is die- Voor deze workshop wordt fespiratie opgedaan bij de tentoon- Helling 'Dierenparade'. Kleurrijke peeltoestellen symboliseren ken merkende dieren van het natuur beleid in Nederland, zoals de be- fer, de das, de zeearend en de ko- fenwolf. Over de betekenis van Deze dieren wordt op een speelse Spanier informatie gegeven. De Kinderen tekenen en schilderen bedreigde dieren en uitgestorven pieren. Maar ook dieren die juist lijn teruggekomen en fantasiedie- jpn behoren tot de mogelijkheden. t>p 22 augustus is het thema van dje schildercursus boerderij, waar- jhec wordt aangesloten bij de ten toonstelling 'Verdwijnt de boerde rij?'. Eerst maken de deelnemers kennis met de diverse boerderijen en met de traditionele en nieuwe ewoners en gebruikers van deze pebouwen. Vervolgens wordt een lansluitende schilderopdracht uit gevoerd. De workshops zijn van 11:30 tot [15:00 uur. Deelname kost kinde- 10,00 en volwassenen 15,00 per persoon, inclusief een gezoek aan het kasteel. Er kunnen uaximaal twaalf personen per Workshop deelnemen. Reser veren is daarom noodzakelijk [bij het reserveringsbureau: I88035-548U994, of e-mail: lreservcringsbureau@ifa.agro.nl Soester Courant veel gelezen veel geprezen Vroeger, dat is in dit geval slechts 65 jaar geleden, voer de schuit van mijn Ome Cor, gela den met tomaten en komkom mers, van Diefgamv naar de veiling in Pijnacker. De dek schuit iverd voortgeduwd met een lange paal voorzien van een lijn. Vandaar de bovenvermelde uitdrukking. Daar moest ik aan denken toen ik terug dacht aan mevrouw V.M. Zij had een indicatie ge kregen voor het verzorgingshuis waar ik toen werkzaam was en kwam op mijn spreekuur voor nadere inlichtingen. Tijdens het kennismakingsge sprek vertelde ik haar de nood zakelijke spelregels, maar sprak eveneens over de vele activitei ten, die dikwijls door bewoners worden georganiseerd. Een exemplaar van het huishou delijk reglement werd haar overhandigd. Bij het afscheid wordt mevrouw nog uitgebreid op het hart gedrukt om in de voor haar nieuwe omgeving toch vooral voorzichtig te zijn. Drie voorbeelden: ten eerste: bij het traplopen. In dien de lift niet wordt gebruikt, altijd de leuning met de vrije hand vasthouden want de leu ning zit er niet voor niets: "pak de leuning" luidt een gezegde, ten tweede: het lopen op straat. Struikelen over een losse tegel in het trottoir passeert zo maar. Opletten hoor, want de straat is nog vreemd. ten derde: laat u helpen bij het ophangen van schilderijen of een wandlampje als u de kamer heeft betrokken. Klim niet op een stoel of stoof, want een heup is gebroken voor u het weet. Samenvattend kan men stellen: voorzichtigheid is de moeder van de wijsheid. Een oude spreuk, die schertsend veran derd werd in: "voorzichtigheid is de moeder van de porselein kast.' Enige dagen nadat mevrouw haar intrek heeft genomen in het verzorgingshuis, komt zij voorbij de receptie op een brancard. Zij ziet mij, richt zich een beetje op en zegt: t'ja, dat heb je ervan als je niet luistert naar goede raad. En de lijst van het schilderij is ook nog kapot." De operatie aan de heup van mevrouw is toentertijd geslaagd. Met een rollator liep ze later weer voorbij de receptie en gaf mij een vriendelijk knikje. Lodewijk Blok Vorige keer meldde ik u, dat de Overheid een andere Van Dale gebruikt dan wij gewend zijn. Immers in onze Van Dale is BEZUINIGINGEN "beperking van uitgaven of verbruik". Bij de overheid is de vertaling niet "meer" uit geven, of lasten verhogen. En wat lees ik over het Col lege van Soest: "Om te voor komen dat in Soest een groot financieel tekort ont staat, willen B&W bezuini gen op o.a. dienstverlening, nieuw beleid én.... de OZB verhogen. "Beperken van uitgaven is er dus niet bij". Louk Nachbar De volgende editie verschijnt op woensdag 3 september 2003. Kopij uiterlijk op 11 augustus 2003 aanleveren bij de werkgroep Seniorennieuws p/a Dalweg 6, 3762 SP Soest, of bij de Stichting Welzijn Ouderen Soest (SWOS) of per e-mail swos@planet.nl Ja lezers, een vreemde vraag, maar dat kan ook niet anders als je kennis hebt genomen van de nieuwste klantonvriendelijke daad van de ING bank Soest. Zeker voor senioren en voor ge handicapten is er weer een ser- vicedienst minder, maar deze handelwijze schijnt voor ban ken de normaalste zaak van de wereld aan het worden te zijn. De klanten van de bank kregen een schrijven, dat per 1 juni 2003 de kasafdeling aan de Van Weedestraat gesloten wordt en als je niet wilt pinnen, chippen, gebruik wilt maken van een creditcard, van de mogelijkheid te telebankieren, word je ver zocht om dat in de toekomst maar op het kantoor in Amers foort te doen. Als pleister op de wonde wordt wel ironisch medegedeeld, dat het kantoor open blijft voor PERSOONLIJKE adviezen over financiële zaken. Waarom zou ik adviezen nodig hebben, als ik niet eens meer kan beschikken over mijn eigen financiën? eigen geld om naar behoefte bij te storten, of af te halen? op de momenten welke mij het beste passen? Voor gehandicapten en senio ren, die moeilijk ter been zijn en niet bij een pinautomaat te recht kunnen en durven, die moeilijk nummers kunnen ont houden om in te tikken, die ge woon persoonlijk hun eigen geld willen ophalen voor de maandelijkse uitgaven, is er dus nog maar één mogelijkheid: Per 1 juni moeten zij óf met de bus, óf met de trein, óf met de re giotaxi naar Amersfoort en het lijkt mij niet meer dan billijk, dat de ING dan die vervoers- Bent u het ook oneens met de handelswijze van de ING Bank, of wilt u solidair zijn met en opkomen. Voor uw medesenioren? Bel dan uw klachten en mening over de bank door naar de Stichting de Ombudsman Consumenten: tel. 035 6722722. Louk Nachbahr kosten gaat betalen. Zij immers verbreken eenzijdig een over eenkomst, welke is aangegaan op het moment dat zij mij als klant hebben geaccepteerd en een rekeningnummer ter be schikking hebben gesteld. Zij verbonden zich dan ook met de verplichting mijn bankzaken te behartigen en daar hoort nu eenmaal geld halen of brengen bij: Ik heb immers nog nooit gehoord dat je dat bij de fiet senmaker, de bakker of de smid moet doen. Een tweede mogelijkheid is na tuurlijk ook, om per omgaande alle bankzaken bij een andere bank te gaan doen, welke wel klantvriendelijk en behulpzaam te werk wil gaan. De ING Bank moet dan maar eens een heel oud gezegde in zijn oren knopen van een ploe terende middenstander met lui personeel: "Ze vragen om klan tenmaar bidden God dat ze die niet krijgen, want dan moe ten ze service verlenen." De oude Middenstandsbank is toch onderdeel van de ING? Louk Nachbar De Seniorenbus Tijdens de hoogzomertijd stoppen veel activiteiten die de rest van het jaar voor de senioren worden ge organiseerd, zoals bijvoorbeeld de zangclub, bowlen, kaarten, enz. 'Komkommertijd' is dus echt van toepassing, ook wat het vervoer betreft. Enerzijds komt dat goed uit omdat ook de chauffeurs/bijrij ders van de Seniorenbus van een verdiende vakantie willen genieten. Anderzijds blijven er gelukkig vol doende enthousiaste vrijwilligers over die zich dan een of meerdere keren per week extra willen inzet ten, zodat de passagiers ook in deze maanden gebracht kunnen worden waar ze heen willen. Even eens op kantoor blijven de telefo nistes actief om ritten te boeken en elke gewenste informatie te geven. U kunt.bellen op ^035-6019190, van 9:00 tot 16:00 uur, van maan dag tot en met vrijdag. Wellicht heeft u de bijdrage van Teun Duhen gemist in onze laatste editie want uiteindelijk deed hij al mee vanaf de ge boorte van de Senioren pagina, zo'n tien jaar geleden. Teun, in oktober wordt hij tachtig jaar, is ziek geworden. En, Teun kennende als sterk van geest, zal het hem moeilijk vallen een pas terug te doen wegens zijn nu fysieke broze gezondheid. Dat weet ook Le nie, al 53 jaar zijn vrouw. Ze komen uit Goeree-Overflakkee en de rest van de familie is daar gebleven.. In Dirksland hebben ze elkaar ontmoet nadat Teun terug was uit een werkkamp in Duitsland. Het verhaal in het dorp ging dat "die jongen nog maar één been had" en Lenie, toen 16 jaar, was daar best nieuwsgierig naar. De dorpsroddel was natuurlijk niet waar maarnieuwsgie righeid leidt wel vaker tot het een en ander en in dit geval kwam er een huwelijk van. Ze kregen twee kinderen, een zoon van en een dochter. "Ik heb al een zoon van vijftig" zegt ze, eigenlijk vol verbazing, "want waar is toch de tijd geble ven? "De kinderen wonen toe vallig allebei in het noorden van het land en Soest werd, metter tijd, zo "makkelijk er tussen in". Nu al 35 jaar. Teun, zoon van een aannemer, verdiende zijn brood als admi nistrateur voor grotere garage bedrijven eerst in Maassluis en daarna in Soest. Vanaf zijn vijf tigste werkte hij bij de Wartburg in Utrecht als administrateur, daarna nog vijfjaar als directeur van hetzelfde bejaardentehuis. Lenie, zoals dat ging met die generatie, bleef huisvrouw én "de vrouw achter de man", een bijna uitgestorven en vaak on dergewaardeerde taak. De kampeer/caravanvakanties waren voor haar hoogtepunten; rust en ruimte in de natuur. Na zijn pensionering ging Teun, die altijd in de weer is, op cur sus om te leren hoe je met wa terverf mooie dingen kunt ma ken en begon hij de Friese boerderij van zijn dochter in minivorm na te bouwen. Maar hij ging ook vrijwilligers werk doen: >8 jaar penning meester bij het Soester Muziek gezelschap én de PCOB. Via deze bond kwam hij uiteindelijk bij het Seniorennieuws terecht. Of Teun na het zomerreces bij ons terug komt weten wij niet want, wat is wijsheid Teun? Nu, na vijf weken ziekenhuis gaat het weer wat beter, geluk kig: Wij van de redactie wensen hem van harte een voorspoedig herstel! Anna Wagemakers, redactie SN ELKE WEEK EEN SOISTERSCOüRAWTy IN DE BUS Neem een abonnement: €8,75 per half jaar! tél. (035) 6014152 kringloopcentrum De Schans 20 3764 AX Soest Tel. (035) 601 87 30 E-mail: spullenhulp@spullenhulp.nl Alle bruikbare kleding, tex tiel en schoenen kunnen naar Spullenhulp gebracht worden. Aflevertijden: dinsdag t/m vrijdag van 9:00 tot 17:30 uur zaterdag van 9:00 tot 12:00 uur. Zie ook: www.spullenhulp.nl Op zaterdag 21 juni geeft het Soester mannenkoor Apollo een gratis concert voor de ouderen in Soest. Het wordt uitgevoerd op de binnenplaats van de Witte Boerderij van de familie Smeeing aan de Soester Engweg. Het begint om 15:00 tot ongeveer Bij aankoop van een gebruikte 323: Voor een Fuiih occasion-aanbod kijk op: www.autoisselt.nl Fluorweg 43 - Amersfoort (bedrijventerrein Isselt. VAK A) - 033-4670599 Openingstijden: moondog t/m vrijdag 8.30-18.00 uur, donderdag koopovond 18.00-21.00 uur. zoterdag 00-17.00 uur. Nu keus uit diverse Mazda 323-modellen DIVERSE BOUWJAREN EN UITVOERINGEN metollic lok airconditioning ABS 4 airbags elektrisch bedienbare romen vóór 9 elektrisch verstelbore buitenspiegels, enz. uur en duurt 17:00 uur. Naar aanleiding van het 80-jarig bestaan van Apollo in 2002 was er al besloten voor de ouderen in Soest een feestelijke middag te ge ven. Helaas kon het toen door omstandigheden geen doorgang vinden. Vandaar dat Apollo ge meend heeft dit concert nu uit te voeren. De liederen, onder de be kwame leiding van de dirigent Paul Michel Tijssen en begeleid op de piano door Gijs Braakman, zullen afgewisseld worden met optredens van de Soester Boerendansgroep. Samen met Apollo kunnen de toe schouwers meezingen met speciaal voor deze gelegenheid uitgezoch te liederen uit grootmoeders tijd. Tijdens de pauze zal er voor ieder een gratis drankje geschonken wor den. Uiteraard zal ook dit drankje in de boerenstijl worden geser veerd. Voor velen zal dit tevens de gelegenheid zijn om de restauratie van de Witte Boerderij door de fam. Smeeing in ogenschouw te nemen. Speciaal voor dit concert zal de binnenplaats opgesierd wor den met prachtige Lathyrus bloemstukken. Een uniek evene ment in Soest waarbij alle zintui gen rijkelijk aan hun trekken zul len komen. Er zijn voor dit concert i.v.m. de ruimte maar 250 kaarten beschik baar. Wie erbij wil zijn moet vlug reageren. Voor nadere informatie kan men bellen met de nummers 6014160 en 6020147. Mensen die woonachtig zijn in een van de be jaarden- of verzorgingstehuizen in Soest kunnen terecht bij de recep ties van hun tehuis. Voor de goede gang van zaken ver zoekt Apollo ieder die met de auto naar het concert komt te parkeren aan de rand van het evenementen terrein tegenover de boerderij. Daarnaast hopen de zangers op droog weer, want bij regen kan het concert helaas niet doorgaan. (T-fN tandtechnisch laboratorium Voor al uw reparaties en adviezen. Ook voor ziekenfondsverzekerden. CE gecertificeerd. Torenstraat 13 - Soest - Telefoon 035 - 602 02 49 Tevens hoogpolig, zuiver scheerwol en project- tapijttegels Kom mar onze toonzalen bij de tapijtfabriek van DE ZOON VAN DE UITVINDER VAN HEUCA TEGEITAPIJT Bezoek ook onze afdeling speciale aanbiedingen tapijttegels. Altijd 100.000 tapijttegels In voorraad'. tl,d www.vanheugten.nl of bel 0318-571225 AT¥qtM'tqpiitfegeIs Utrechtseweg 4, REN5WOUDE Vanaf maandag 23 juni kun nen fietsliefhebbers vier avon den achtereen opstappen voor een tocht over 25 kilometer. Dan begint de fietsvierdaagse die alweer voor de 22e keer wordt gehouden. De organisatie is in de vertrouwde handen van Tempo Toer en Hoog vliet die niet alleen zorgen voor fraaie routes, maar ook vrijwilligers inzetten bij oversteekplaatsen en onderweg versnaperingen aan de deelnemers uitdelen. Elke avond krijgen de fietsers een vraag voorgesteld. Wie aan het eind van de rit(ten) vier juiste ant woorden heeft opgeschreven, maakt kans op een van de prijzen. Deze worden toegekend per loting. Een prijs is er traditiegetrouw te vens voor de mooist versierde tweewieler. Gestart wordt elke avond tussen 18:15 en 19:00 uur, vanaf de par keerplaats bij Hoogvliet aan de Wiardi Beckmanstraat. Op maan dag, dinsdag en woensdag is de fi nish bij het clubgebouw van Tem po Toer aan de Industrieweg. Op de slotavond eindigt de tocht bij Hoogvliet, waar dan de feestelijke prijsuitreikingen zullen plaatsvin den. Dat gebeurt rond 20:30 uur, omlijst met muziek. Deelname aan de fietsvierdaagse kost 1,10 voor kinderen tot en met 12 jaar en 3,00 voor oude ren. Deelnemerskaarten zijn in de voorverkoop verkrijgbaar bij Servi ceshop Hoogvliet, Primera Over- hees en Soest-Zuid, Ben de Bruin, Haico, Homoet en de Fietsshop Soesterberg. wvw.soeslcronderlinge.nl info@soesteronderlinge.nl Soesterbergsestraat 26, Soest. 035 - 6029060 Soester Onderlinge

Soester Courant | 2003 | | pagina 19