regioa ^ar^sc^ot met een (eerste) steen Soester teams manifesteren zich in sterk voetbaltoernooi Eventjes vrij spel voor de jeugd Selectie van SoVoCo verdund Vanaf morgen inschrijving lle golfkampioenschappen Galërï^^^ampïöënë^ HHHHV Eerste triatlon voor basisscholieren GEVRAAGD VASTE BEZORGERS SOESTERgCOURANT Strijd op 5 september in Wijchen GOLF FIETSSPORT Naaldentocht van Teinpo Toer op zaterdag 14 juni VOLLEYBAL 1. Team Anouk Roest, 2. d'Oude Enghe, 3. DVS ZAALVOETBAL Sportuitslagen I TRIATHLON Duivenberichten fc PAGINA 24 WOENSDAG 11 JUNI 2003 SOESTER COURANT Uitbreiding van accommodatie AV Pijnenburg 3 V' Nationale Straatspeeldag in Soest Donald Pondman naar EK judo in Azerbeidzjan Vertrek Albertine de Haan en Judith Rouwenhorst Op woensdag 18 juni vanaf 19:10 uur STALENHOEF SOEST NIEUWE GRACHT 29 - TEL. 035 - 602 27 44 voor ierieus MERSFOORT 33 422 80 51 TRIATLON De Schieter DE VRIENDSCHAP B.G. Schimmel 1, Altenaar/ Reijerse 4, Groenestein/Westerveld 5, Vaessen/ Vcenendaal 6, R.W. Grift 16, D. Krol 17, B. v. Gardingcn 18, Rietveld 22, H.H. v.d. Veen 25, J.C. Wijnands 26, Z.K.H. Pr, Bernhard 30, Mevr. Alten aar Zn. 31, H.C. Rauch 59, P. Föe- kens 92, J. Kortland Zn. 93. DE ZWALUW H. Toonen Zn. 1, Comb. van Eg- dom 2, R. v.'t Net 5, v. Es Rijksen 6, H. Huisman 7, H. Vonk 8, R. v. Hornsveld 10, A. Teunissen 12, G.M. Schimmel 13, Gcbr. de Bruin 16, De Bruin v. Arnhem 18, C. Kamphorst 20, Patrick Ingrid 26, E. v.d. Brakel Znn 29, H. Vos 40, R. Eijmers 44, P. Kanters 46, H. Wolfscn 70, Th. Wigtman 75, H. de Bree 78, V.d. Bra- kel-Osseweyer 106, J. v.d. Brakel Zonen 112, Comb. de Bes-de Bree 136, S. vd. Heiden 162, J. Benschop 168, J. de Jong 170, Weldi'nk/v. Hejig- stum 175 R. Voskuilen 234. in Soest voor de Aanmelden: tel. 6014152 ATLETIEK Soester golfers kunnen op 5 september weer gaan strijden om het lokale kampioenschap. Er staan vier titels op het spel, want zowel bij de dames als de heren wordt er strokeplay en stableford gespeeld. Meedoen in de strokeplay kan door heren met een handicap van 18 of lager en door dames met een handicap van 24 of lager. In deze categorie vindt geen herberekening plaats en gaat het er eenvoudig om wie het minst aantal slagen nodig heeft. Bij stableford wordt de han dicap wel verrekend in de uitslag. Hieraan kunnen golfers meedoen met een handicap van 18 (heren) en 24 (dames) of hoger. Wat dat betreft is er tijdens de elf de editie van de Soester kam pioenschappen niets nieuws onder de zon. De organisatie is wel ver anderd, want vorig jaar gaven Frits Gerth, Adse Ros en Cees Klomp te kennen er een punt achter te zetten. De voortzetting van de golfkampioenschappen werd veilig gesteld door Harald de Vries en Peter Schnetkamp. Zij hebben, na overleg met hun drie voorgangers, de organisatie op zich genomen. Op vrijdag 5 september zal er wor den gespeeld op de Burggolfbaan te Wijchen. Deelname staat open voor Soester amateurs die in het bezit zijn van een GVB. Het in schrijfgeld bedraagt 75,00. Dat is inclusief de greenfee, een lunch, een viergangendiner en drankjes. Na afloop van de kampioenschap pen wordt er immers gedineerd in eetvilla Van den Brink aan de Soesterbergsestraat. Inschrijffor mulieren zijn vanaf donderdag 12 juni verkrijgbaar bij Duetz Soest aan de Soesterbergsestraat 51. Voor meer informatie over de golfkampioenschappen kan con tact worden opgenomen met Ha rald de Vries, 06-54911505, of Peter Schnetkamp, 88 06- 51390631. De derde toertocht van dit seizoen van Tempo Toer staat bekend als de Naaldentocht. Op zaterdag 14 juni kunnen ervaren liefhebbers van de gedenknaald in Baarn naar de gedenknaald in Apeldoorn (en weer terug) fietsen. Deze tocht gaat over 150 kilometer, maar er zijn ook routes van 120, 80 en 40 kilometer. Wie de kortste afstand kiest, kan tussen 10:00 en 11:00 uur vertrek ken vanaf het clubgebouw van de wielervereniging aan de Industrie weg, waar een routeaanduiding en -omschrijving klaar liggen. Voor de 80 kilometer kan tussen 9:00 en 11:00 uur worden gestart, voor de 120 kilometer tussen 9:00 en 10:00 uur en voor de 150 kilome ter tussen 8:00 en 9:00 uur. Deelname kost 2,50 voor de twee kortste ritten en 3,00 voor de overige twee. Leden van de NTFU en KNWU krijgen een euro korting. De damesselectie van Stam/ SoVoCo is verder verdund, doordat Albertine de Haan (Sliedrecht) en Judith Rouwen horst (Weert) hun geluk in de eredivisie gaan beproeven. Op dit moment zijn er nog zes van de twaalf speelsters over, die worden vergezeld door de nieuwe spelverdeelster Ysabel Marechal. Het vertrek van middenaanvalster De Haan en buitenaanvalster Ju dith Rouwenhorst is een bittere te leurstelling voor de ploeg. De laat ste gaf anderhalve week na de ont luisterende nederlaag in het pro motieduel met Vrevok aan, dat ze zou blijven. Daarna werd ze bena derd door Weert dat nog een libero zocht. Vorige week besloot ze voor de club uit het zuiden te gaan spe len. Vrijwel tegelijkertijd koos De Haan voor Sliedrecht Sport, waar ze enkele proeftrainingen had ge volgd. Eerder maakte Monique Wismeijer bekend dat ze naar AMVJ zou gaan. Daarvoor had den Saskia Taylor-Faber, Marieke Bender en Majorie Borgmeijer hun vertrek aangekondigd. Dat drietal kon evenwel normaliter niet reke nen op een basisplaats. Veel blijft er niet over van het vol leybalteam dat de deur naar de eredivisie voor zichzelf wagenwijd opende, maar vergat naar binnen te stappen. Had het dat wel ge daan, dan zouden de zaken er nu heel anders voor staan, beseft ook manager Jaques Hardenberg. 'Normaal zijn we al eerder op zoek naar speelsters. Het vervelende is dat we door de p/d-wedstrijden zo lang hebben moeten wachten. Wa ren we doorgegaan, dan waren er nu niet zo veel afvallers geweest.' Behalve Marechal, die overkomt van Volco Ommen, heeft Stam/ SoVoCo tot op heden geen nieu we volleybalsters kunnen aantrek ken. Er zijn contacten met Suzan- ne van den Heuvel (middenaan valster van landskampioen Pol lux)) en Barbara Knap (spelver deelster van tweede divisieclub SKV), maar zij zijn vooralsnog een onzekere factor. 'In ieder geval staat nog een groot deel van de basis. We hadden een plan voor driejaar. Dat wc zo snel kampioen zouden worden, hadden we niet verwacht. Het is jammer dat het niet is gelukt, maar we gaan gewoon door.' Hardenberg hoopte in het pink- sterweekeinde nieuwe contacten te kunnen leggen tijdens een groot toernooi in St. Anthonis, waar al les en iedereen uit volleyballand elkaar ontmoet. Afgewacht moet worden waar die eerste gesprekjes toe zullen leiden. Er liepen niet alleen plaatselij ke, maar ook (inter)nationale bekendheden rond uit de zaal- voetbalwereld. Zij gaven het zeventiende zaalvoetbaltoer nooi van DYS niet alleen kleur, maar zorgden ook dat sporthal Beukendal zaterdag bol van de spanning stond. De eindzege belandde na alleraar digste confrontaties bij Team An ouk Roest, maar de Soester verte genwoordigers d'Oude Enghe en DVS manifesteerden zich met een respectievelijk tweede en derde plaats uitstekend in het deelne mersveld van acht ploegen. In de halve finale werd DVS de weg afgesneden door de latere winnaar. Met een zondagsschot zorgde Anouk Roest voor 0-1 en leek de strijd vijf minuten voor tijd beslist, toen Haci Kahraman de voorsprong verdubbelde. Het doelpunt in de laatste minuut van Marcel van Essen kwam te laat om nog een storm te doen laten opste ken. Met onder anderen Robert Roest, Bas Dreef en de ex-profs Edwin de Kruyff en Marco Heering be reikte het gelegenheidsteam van d'Oude Enghe wel de eindstrijd. Gijs Schaap en Roest waren de doelpuntenmakers tegen FC De Bilt, waarna doelman Daniël Hil- horst nog eenmaal moest vissen. Daarmee kreeg het toernooi de fi nale die het verdiende met tal van topspelers binnen de lijnen. On danks kansen aan beide kanten werd er niet gescoord, zodat straf schoppen de beslissing moeten brengen. Brouwer, Cihan Ozcan en Anouk Roest maakten geen fout, Bas Dreef van d'Oude Eng he evenmin. Omdat Edwin de Kruijf al had gemist vanaf de stip, werd Team Anouk Roest eerste. O,ok in de troostfinale moesten er pingels worden genomen, want na een kwartier was het 2-2 (beide DVS-goals van Marcel van Essen). In de serie eiste DVS de derde plaats op door alle strafschoppen te benutten, FC De Bilt miste er eentje. Edwin de Kruyff werd uitgeroepen tot beste speler, Anouk Roest beëindigde het toernooi als topsco rer met zes treffers en Mark Hillen van FC De Bilt was de minst ge passeerde doelman. Wedvlucht: Hensies; afstand: 223 kilometer; wind: zuidoost een bezichtiging, bezichtigd of als moet de het eerste met mij Het was maar voor een paar uurtjes, maar toch... Ook in "Soest is vorige week woensdag ^de Nationale Straatspeeldag -gevierd, waarbij de openbare weg voor een deel was afgeslo ten voor al het verkeer. Specia le activiteiten waren er ditmaal aan de Korte Melmweg en de Noorderweg. Met welwillende medewerking van politie en gemeentebestuur was de Korte Melmweg woensdagmiddag afgesloten, evenals een flink deel van het Kerkpad. De kinderen van deze buurt konden zich naar har telust overgeven aan straatspelle tjes. Zowel aan het Kerkpad als aan de Van Weedestraat was met een provisorisch bord aangegeven dat het hier om een 'gevaarlijk punt' ging. Volgens Janke Holman, een van de initiatiefnemers, is het vooral de oversteek van de Van Weedestraat - van de Korte Melmweg naar de Prins Bernhard- laan - die de ouders hier volop zorgen baart. Er is geen zebra en vooral voor kinderen die naar de school aan de Prins Bernhardlaan moeten is oversteken hier een zaak van levensgevaar. Ook aan de Noorderweg vormden de kinderspelen op straat tegelijk een niet mis te verstane boodschap aan de plaatselijke overheid. Hier klagen de ouders vooral over de snelheid waarmee het verkeer over de weg raast. De aanvankelijk be loofde wegversmallingen kwamen er niet onder druk van bewoners van de zijstraten en met de nu aan gebrachte straatjuwelen zijn de be woners ook niet erg gelukkig, al dus Ellen Scheitens. Het effect is zo goed als nihil, vindt ze, omdat sommige automobilisten tussen de 'juwelen' door weer net zo hard (of misschien nog wel iets harder) over de weg scheuren. Intussen genoten de kinderen en de buurtbewoners van de rust in deze tijdelijke 'straat-oases'. Om dat het bovendien goed weer was - althans tussen de buien door - was het er zeer aangenaam vertoe ven. De Korte Melmweg/Kerkpad NZ (foto bovenwas even een oase van rust. Ook de Noorderweg (foto onder) was een paar uur lang het domein van de jeugd. Foto's: Soester Courant. belangstelling heeft de te vragen wat uw positie kan veel teleurstelling Doet de makelaar u toezegging, dan dient hij deze te komen. Donald Pondman is door de judo- bond uitgekozen om op 23 en 24 augustus deel te nemen aan de Europese kampioenschappen. De zestienjarige Soester zal uitkomen in de klasse -60 kilogram. Eind april werd Pondman Neder lands kampioen in zijn categorie, maar toen was nog niet zeker dat hij ons land zou mogen vertegen woordigen op de Europese titel strijd. Gezien zijn prestaties over het gehele jaar kon de bond even wel niet heen om de judoka van sportschool Budo Ryu. Op de open nationale kampioenschappen was hij ook al de beste Nederlan der. Verder won hij toernooien in onder meer Hoogland en Schie dam. In Maassluis kwam hij niet in actie, omdat hij door files te Iaat verscheen. De bond hield daar re kening mee. Recentelijk moest Pondman afha ken tijdens een internationaal toer nooi in Londen, maar hij is Fit ge noeg om straks een gooi te doen naar een van de 'Europese' me dailles. Voor de verandering wor den de EK dit jaar gehouden in Baku in Azerbeidzjan. AV Pijnenburg Zomeravondcup Utrecht, 10 kilometer. Gerrie den Ouden 43.48, Mart van Hal 49.28, Berend Drenth 38.49, Hans de Goede 49.51, Werner Benzenberg 44.04, Jan van der Lee 41.25, Peter Maier 42.27. IJsselstein, 10,5 kilometer. André Blokland 39.55, Dick den Oude 43.46, Gerrie den Oude 47.46. Ongeveer 75 basisscholie ren uit de groepen zeven en acht doen woensdag 18 juni mee aan de triatlon die de Schieter in samenwerking met de gemeente en Spleasure Centrum heeft ge organiseerd. Ze gaan 150 meter zwemmen, 6 kilome ter fietsen en 1 kilometer lo pen. Om 19:10 uur klinkt het start schot dat wethouder Harry Witte zal lossen in het zwembad aan de Dalweg. Er wordt in twee groepen gestart. Na het zwemmen stappen de deelne mers op de fiets voor een rond- iBijAV Pijnenburg klonk zaterdag het denkbeeldige startschot voor de iibreiding van de accommodatie. Daarvoor waren vier ereleden specjaal •mde Wieksloterweg gekomen. En zij waren niet de enige aanwezigen. \m van Zee was maar weer eens vanuit het Oostenrijkse vakantieoord UdHofgastein naar Soest gescheurd om zich te voegen bij Nelleke Bois- min, Jan Veen en Hans Moerman. Dit viertal legde met jeugdlid Geert kijtenbeek de eerste steen van het nieuwe gedeelte. Op de foto onthul- I ItnBoissevain en Van Zee de 'gedenksteen', kt clubhuis van de atletiekvereniging is dringend toe aan uitbreiding, Voor de tweede achtereenvolgende maal is het eerste zondag herenteam van LTC Soestdijk kampioen geworden. In de titelstrijd maakten Edwin Baan, Fons Habes, Pieter Koppies en Stef Koppenaal in het laatste duel de nummer 2, Werkendam, duidelijk dat ze het sterkste team vormen. In twee jaar tijd is het team van de vijfde naar de derde klasse geklommen. Flits triatlon Nijkerk. Anncmarie Ar- kema 1.11.15, Kathy Rider 1.15.15, Erik den Oude 1.00.18, Jan Stehouwer 1.07.40, Fred ter Horst 1.13.27, Joop van Leyenhorst 1.10.45, Gert Dróge 1.12.34. Woerden. Achtste triatlon: Gerrit van Willigenburg 1.23.05; kwart triatlon: Dennis Moerman 2.06.52, Annemarie Arkema 2.18.58, Philippe Terhegge 2.30.54. I CW VAHOtlftin je op en rondom de Eng. Van uit de zogenoemde wisselzone volgt daarna een route die te. voet moet worden afgelegd. De finish bevindt zich op het Raad huisplein. Er is een individueel klasse ment en ook wordt gekeken welke schoolteams het snelst zijn geweest, want de beste drie krijgen een prijs, waaronder de wisselbeker voor de winnaar. Dat laatste geeft al aan dat deze eerste triatlon voor basisscholie ren een vervolg gaat krijgen. Kinderen van 10 tot 13 jaar, die zich nog niet hebben opgege ven, maar wel willen meedoen, kunnen zich nog opgeven bij Rachel Wouters, sportcoördina- tor van de gemeente Soest. Zij is te bereiken onder telefoon nummer 6093540. Deelname en toegang zijn gratis. want in de afgelopen tien, twaalf jaar is het ledenaantal verviervoudigd tot circa achthonderd. Vooral het jaarlijkse programma van Fit Start trekt veel nieuwe atleten aan. Daarnaast wordt het complex, dat eind jaren tach tig gereed kwam, gebruikt door leden van triatlonvereniging de Schieter en schaatsvereniging Eemland. De uitbreiding is mogelijk dankzij een bijdrage van de gemeente Soest van 234 duizend euro. De club moet zelf minimaal 80 duizend euro bijleggen. Ook voor de inrichting had Pijnen burg bij de gemeente aangeklopt, maar die gaf wat dat betreft niet thuis. Foto: Foto Bell

Soester Courant | 2003 | | pagina 25