[CC PROGRAMMA - OVERZICHT i BOCCIA® 1 foon van Kessel in Soest WPE-ritop langste dag Muziek in Van Weedestraat RADIO iPRIKBORD KERKDIENSTEN MEDISCHE DIENST SSSSSSSSSB0 ilaandag 16 juni, Emmakerk kllen n Postzegels munten Willem Overtoom in 'Foto Kunst' Cantatedienst in Nicolaaskerk Baarn Helpt U mee? DONOR RODE KRUIS Informatiemiddag natuurlijk spreken Dierenlief Dierenleed ^Bm^erHjk^tandj Kilimanjaro-koffie Muziek-in Utrecht Opgeven kan tot zondag 15 juni Vesperviering in De Open Hof Informatiedag op De Buut op 18 juni De lopers van de week Zaterdag-voor-vaderdag: PAGINA 26 'ijqENSDAG 11 JUNI 2003 lVjy. SOESTER COURANT PAGINA 27 weiier 15-6014785 •waarden! lOO years maandagavond 16 juni komt Toon van Kessel naar Soest. Hij zal 's avonds vanaf 20:00 uur in de Emmakerk zijn. Toon van Kessel werkt zijn leven lang in Zambia. Daar is hij priester op het platteland. Hij leidt enkele praktische pro jecten, zoals een project voor hulp aan wezen en een voedsel hulpprogramma. Onlangs haalde Zambia de krant met het bericht dat de gemiddelde levensverwachting van 43 jaar ge- i zakt was naar 33 jaar. 'Het aantal wezen in Zambia groeit sterk', zegt j hij. 'Veel mensen sterven aan AIDS. Maar ook de medische omstandigheden zijn slecht, We if bezoeken veel zieken. Ouders vra- gen óm voor hun kinderen te zor- gen, al ze er zelf niet meer zijn. Dat beloven we dan.' Over Nel Kosters fantastische werk voor de weeshuizen in en rond de hoofdstad van Zambia, Lusaka, is eerder in deze krant ge schreven. Terecht. "Maar op het platteland ligt de situatie anders. 'Hier is een miljoen wezen. Dat is teveel om weeshuizen voor te bou wen. Weeshuizen zijn ook te duur. De wezen worden hier op het plat teland door de familie opgevan gen. Als er eten is, dan delen de wezen daar in mee. Is er geen eten, dan lijdt iedereen gebrek. Maar Toon van Kessel. Speciaal voor munten en postze gels wordt op zaterdag 14 juni van 10:00 uur tot 16:00 uur de grote verzamelbeurs georganiseerd in de grote aula van het Christelijk Col lege Zeist-Kerckebosch aan de Graaf Adolflaan 4 te Zeist. Zowel voor de pas beginnende als voor de reeds gevorderde en meest veeleisende verzamelaar is het hier altijd een waar eldorado, waar ie der wel iets van zijn of haar gading vindt. Tijdens de beurs bestaat tevens de gelegenheid om eigen postzegels en munten op hun huidige waarde te laten taxeren. Vooral door de invoering van de euro zijn er veel verzamelaars die willen weten wel ke invloed dit heeft op hun verza meling. De taxatie is geheel gratis, evenals de toegang tot deze beurs. tijdelijk Van zaterdag 14 juni t/m vrijdag 18 juli exposeert Willem Over toom in Galerie Foto Kunst, Amstel 242 in Amsterdam. Over toom (1945) laat werk zien uit 12'/2 jaar studioproductie. Hij brengt de werkelijkheid terug tot een boeddhistische essentie. Zijn verbeeldingen van figuren stralen poëzie uit en nodigen tot medita tie en sereniteit. De opening vindt plaats zaterdag 14 juni om 16:00 scholing is voor de mensen onbe taalbaar.' Toon van Kessel is geen moede loos mens. Want in de-vele jaren dat hij in Zambia werkt heeft hij gemerkt hoe praktische en lokale ideeën goed werken. Hij begon met een project dat de scholing mogelijk maakt voor 28 wezen. Inmiddels gaan duizend wezen uit zijn regio naar school, door dit project. Ook op voedselgebied is Van Kessel betrokken bij projecten gericht op stimulering van handel en lokale economie. Deze projec ten worden grotendeels uit particu liere giften gesteund, of zijn zelf voorzienend. Er zijn geen kanto ren, grote auto's of vliegtuigen voor nodig. De projecten zijn ge richt op de kracht en mogelijkhe den van de mensen zelf. Maandagavond zal hij in gesprek gaan over Zambia en Nederland, ontwikkelingshulp en economie, en godsdienst in Afrika. Meestal lees je daarover hoogstens in de krant. Of er zijn moedeloos ma kende uitzendingen op tv over Afrika. Van Kessels komst is een schitterende gelegenheid om per soonlijk en concreet hierover geïn formeerd te worden. Iedereen is van harte welkom om 20:00 uur aan de Regentesselaan 2. De toe gang is gratis. Op zondag 15 juni wordt tijdens de Cantatedienst in de Nicolaas kerk (Kerkstraat in Baarn) uitge voerd de cantate BWV 129 'Gelo- bet sei der Herr, mein Gott' door solisten, koor en orkest van de Bach Cantorij Baarn o.l.v. Bas Ramselaar. De dienst wordt geleid door diaken J.A.M. Nieuwenhuis en begint om 19:30 uur. Soest/Soesterberg Tel. (035) 601 39 57 Bloedbank Midden Nederland Hilversum Tel. (035) 624 50 27 Zondag 22 juni, StayOkay: Op zondag 22 juni geeft de Stich ting Natuurlijk Spreken, in samen werking met Instituut Natuurlijk Spreken, informatie over natuurlijk spreken volgens Oscar Hausdörfer. De informatiemiddag is bedoeld voor mensen die stotteren, hun fa milieleden, vrienden, logopedis ten/ stottertherapeuten en overige belangstellenden. De aanvang is om 15:00 uur in het StayOkay- hostel, Bosstraat 16 in Soest. De toegang is gratis. Voor circa 150.000 a 200.000 mensen in Nederland is natuurlijk spreken niet vanzelfsprekend: zij stotteren. Velen van hen ervaren dit als een handicap. De Stichting Natuurlijk Spreken volgens Oscar Hausdörfer stelt zich ten doel om deze mensen te begeleiden en te stimuleren op de weg naar natuur lijk spreken, zoals niet-stotterende mensen dat al doen. De Hausdörfer-methode is geba seerd op het feit dat stotteraars niet stotteren als zij zingen. Door zich te concentreren op de eigen stem wordt de aandacht afgeleid van moeilijk uit te spreken woor den, letters en meningen en opvat tingen van anderen. Dit heeft een wezenlijke omschakeling in het gevoels- en gedachtepatroon tot gevolg. De stichting initieert en begeleidt zelfhulpactiviteiten (o.a. zelfhulp groepen en zelfhulpweekenden) in Nederland en België. Daarnaast organiseren de vrijwilligers van de stichting, waarvan de meerderheid ervaringsdeskundigen zijn op het gebied van stotteren, regelmatig informatiebijeenkomsten. Hierbij worden belangstellenden uitgeno digd en uitgebreid geïnformeerd over stotteren en de preventie van chronisch stotteren bij jonge kinde ren. Betrokkenen vertellen over hun ervaringen. Voorts zijn folders en brochures te verkrijgen. Bij dit alles staat de Hausdörfer-methode centraal. Deze methode heeft al vele honderden mensen geholpen bij het overwinnen van hun proble men met spreken en de spreek angst, die daaruit in de regel voort komt. Informatie: Jan Heuvel, ©(074) 2776183, e-mail: ins@natuurlijkspreken.nl, Vlieg veldstraat 7,7561 AN Deurningen, fax: (074) 2783081; website: www.natuurlijkspreken.nl. Amivedi, 88035-6015493; Opgave gemeente Soest GBA (gemeen telijke Basisadministratie Personen) Periode 28 mei t/m 4 juni 2003. GEBOREN; Lisa Maria, dochter van S.B. van der Geer en M.J. de Loos. AANGIFTE HUWELIJK/ PARTNERSCHAP: Jan Evert Droog en Marijke de Jong. - Mark Julian Schlebaum en Wendy van Empelen. - Patrick James Rellum en Maria Elisabeth Hup. VOLTREKKING HUWELIJK/ PARTNERSCHAP: Patrick Sebastiaan van de Grift en Monica Francisca Groos. - Petrus Antonius van Hengstum en Gerar- da Wilhelmina Maria Melgert. - David Christian Orsel en Marijan Petronella Honing.. - Cornelis Pi- cauly en Louise Berry Vos. OVERLEDEN: geen. f t*\\ Steenhoffstraat 9'\ tel. 602 81 32 VERMIST Kater, rood, Spinet. Poijs, zwart, witte vlek op buik, blauw bandje, Kerkpad. Perzische kater, wit, grijze pootjes, Amersfoortsestraat (Soesterberg) Kater, zwart-wit, Zandvoorderweg (Baarn). Kater, rood, witte bef, Nausalaan (Baarn). GEVONDEN: Kater, rood witte sokjes, overle den, P. v.d. Breemerweg. Cyperse kater, bruin Smitsweg/ Eigendomweg. Schildpadpoes, Geerenweg (Baarn). Al zes jaar lang is deze Afrikaan se koffiemelange op de Neder landse markt. Destijds introdu ceerde de Fair Trade Organisatie, de importeur van eerlijke produc ten uit ontwikkelingslanden, deze bijzondere koffie. Het is een ech te Afrika-hooglandkoffie. De Ara- bica-bonen van de hellingen van de Mount Kilimanjaro, de hoogste berg van Afrika, geven de melan ge een bijzondere milde smaak. De Robusta-bonen uit Uganda zorgen voor een pittig karakter. De concurrentie op de wereld markt is eigenlijk te groot voor Afrikaanse koffie. Dat ligt niet aan de kwaliteit, dat is direct te proe ven. Het probleem schuilt in het ontbreken van internationale af spraken; de koffieboeren kunnen daar geen invloed op uitoefenen. Door het betalen van een eerlijke prijs en het promoten door de Fair Trade Organisatie krijgen de boe ren nu een eerlijke kans. Naast de Kilimanjaro kunt u in de Wereldwinkel nog een aantal kof- fiesoorten aantreffen. Voor elke smaak is 2eker een passende soort aanwezig. Wereldwinkel, Steenhoffstraat 9A, 886028132; openingstijden: maan dag 13:00-17:00 uur; dinsdag t/m zaterdag 09:30-17:00 uur. Zaterdag 14 juni, Domkerk: orgel concert door David Jansen met werken uit de eerste helft van de 20c eeuw, o.a. 'Choral Dorien' van Jehan Alain, delen uit de 'Neuf préludes pour grand orgue' van Darius Milhaud en TAscension, 4 méditations symphonique' van Olivier Messiaen. Aanvang: 15:30 uur. Toegang: vrij. Tot zondag 15 juni kan men zich nog opgeven voor de zoge naamde Langstedagrit van de Warmbloed Paardenfokvereni- ging Eemland (WPE). Deze tocht voor aanspanningen wordt verreden op zaterdag 21 juni. Er wordt om 18:30 uur gestart vanaf het weiland van de familie Van de Grift aan de Peter van de Breemerweg, achter de Oude Kerk. Via openbare wegen en bos paden gaat het naar de Brink in Baarn, waar een stop wordt ge maakt. Rond de klok van elf uur worden de deelnemers weer terug verwacht in dè Kerkebuurt. Het is van belang dat de wagens WA verzekerd zijn en voorzien zijn van verlichting. De bereden politie zal, geassisteerd door vrijwilligers van de WPE, de tocht begeleiden. Deelname kost 3,00 per persoon (tot 12 jaar gratis). Bij de organi satoren zijn consumptiebonnen verkrijgbaar voor onderweg en na afloop. Aanmelden kan tot zondag a.s. bij J. jde Bruin, 88 6015843 of wpe@serveronline. nl Zaterdag 14 juni Rooms-katholiek, Petrus en Pauluskerk, Kerkplein 2 19:00 pastor F. Overbeck; communieviering; jeugdkoor Kleine Familie Zondag 15 juni Rooms-katholiek, Petrus en Pauluskerk, Kerkplein 2 10:00 pastor H. Jurriaanse; communieviering; samenzang Rooms-katholiek, Mariakerk, Burg. Grothestraat 82 10:00 pastor F. Overbeek; familieviering; jeugdkoor Rooms-katholiek, H. Familiekerk, Willibrordusstraat 19 10:00 communieviering (J. Roest/M. v. Dorresteijn); Co'ro Medi'ante Rooms-katholiek, Joanneskerk, Willaertstraat 51 10:00 communieviering (A. Trienen); samenzang Samen op Weg, Emmakerk, Regentesselaan 2 10:00 ds. P. van Winden Samen op Weg, De Open Hof, Veenbesstraat 2 10:00 ds. G.H. Olsman Samen op Weg, Wilhelminakerk, Soesterbergsestraat 18 10:00 ds. J.W. Huisman Oecumenische wijkgemeente de Oude Kerk, Torenstraat 1 10:00 K. Berends Nederlands-hervormd, Ichthuskerk, Albert Cuyplaan 2 10:00 ds. R. van Kooten; 17:00 ds. K. Klopstra, Nieuwland/Oister- wijk Christelijk-gereformeerd, Julianalaan 90 09:30 ds. G. van Roekei, Huizen; 16:30 ds. A.K. Wallet, Naarden Gereformeerd-vrijgemaakt, Parallelweg 1 10:00 ds. B. Schaaij, Dronten; 17:00 ds. J.R. Geersing, Amersfoort Gereformeerde gemeente, Rehobothkerk, Dahveg 44 09:30 leesdienst; 15:00 ds. F. Mulder Vrijz. geloofsgemeenschap NPB, Rembrandtlaan 20 10:15 J.A. Broström-Bruin, Boskoop Evangeliegemeente, Julianakerk, Julianalaan 19A 10:00 Herman Haan; jeugddienst Christengemeente, Griftland College, Noordenveg 79 10:00 Harpert Tromp; avondmaal Jehovah's Getuigen, St. Theresiastraat 18 dinsdag 19:25 uur; zaterdag 18:00 uur Apostolisch Genootschap, Talmalaan 44 09:30 dienst Baarn Doopsgezind, Eemnesserweg 63B 10:30 ds. F.Ph. Groeneveld; oec. dienst Nederlands-gereformeerd, Waldheim Mavo, Vondellaan 2 10:00 ds. M. Janssens, Utrecht Meander Medisch Centrum, Molenweg 2 10:00 drs. C. Geraets Leger des Heils, Acacialaan 6 09:30 bidstond; 10:00 samenkomst Amersfoort Evangelisch-luthers, Lutherse kerk, Langestraat 61 10:30 dr. A. van Haarlem Orthodox, H. Cornelius de Honderdman, Stadsring 137 woensdag 19:00 vespers; zaterdag 19:00 vespers; zondag 09:00 metten; zondag 10:30 goddelijke liturgie Nieuw-apostolisch, Ut recht seweg 73-1 zondag 10:00 uur; woensdag 20:00 uur Amersfoorts Christelijk Centrum, Natriumweg 6 zondag 10:00 G.J. Goldschmeding (translation in English); 19:00 genezingsdienst (le zondag van de maand); vrijdag 19:30 Victory Life Jeugd Deze informatie is ook te vinden op Internet: www.soestercourant.nl Zaterdag 14 juni zondag 15 juni Huisartsen vanaf vrijdag 17:00 uur: Huisartsenpost Eemland: 880900-3311233. Kleine ongevallen, maandag 08:00 - vrijdag 17:00 uur: Centrum voor Kleine Ongevallen en Verrichtingen (CKOV), voor eenvoudige medische hulpvragen, geopend in Meander Medisch Centrum, locatie Baarn, bij voorkeur na verwijzing door een huisarts. Spoedeisende hulp Spoedeisende hulp is 7 x 24 uur gegarandeerd bij Meander Medisch Centrum, locatie Amersfoort Lichtenberg, Utrechtseweg 160, Amersfoort. Apotheek, dagelijks na 17:30 uur (en in de weekeinden): Centrale Dienstapotheek, Amersfoort, 88033-4328500. Tandarts, zaterdag en zondag 13:00-13:30 uur: J.P. Kesler, Van Lijndenlaan 22, ©6016728. Thuiszorg, 24 uur per dag: Stichting Thuiszorg Eemland: verpleegkundige hulpverlening, ©033-4220500 (van 's avonds 17:00 tot 's ochtends 08:00 uur en in de weekeinden alleen voor spoedeisende situaties). Dierenarts, vrijdag 20:00 zondag 24:00 uur: M. Teunissen (Baarn), Ferdinand Huycklaan 16, ©5412535. Dierenambulance, 24 uur per dag: Dierenambulance Amersfoort e.o., ©06-54337407. Deze informatie is ook te vinden op Internet: www.soestercourant.nl Zondagmiddag 15 juni is er weer een oecumenische vesperviering in De Open Hof - de laatste in dit seizoen. Op deze zondag na Pink steren (in de kerkelijke traditie Tri- nitatis Drie-eenheid genoemd) staat in de lezingen en liederen de inspiratie door de Geest centraal. De Pinkstergeest roept scheppend leven op, doet licht doorbreken in ons bestaan en inspireert om het visioen van het Koninkrijk van lief de, vrede en gerechtigheid levend te houden. Zo bannen we de on- geest, de chaos uit. De vespercantorij van de Raad van Kerken Soest onder leiding van Jean Telder zingt onder meer met de gemeente een onberijmde zet ting van psalm 116 ('Lief heb ik Hem, want Hij hoort naar mijn stem') van de hand van Willem Vogel. Het canticum in deze vie ring is een Magnificat (Lofzang van Maria) van de Engelse com ponist Benjamin Rogers (1614- 1698). Het orgel wordt bespeeld door Tjalling Roosjen. Aanvang: 17:00 uur. Succesvol adverteren, het ligt voor de hand, dat doen ondernemers in de Soester Courant Kinderparadijs De Vrije Teugel Vedelaarpad 53, tel. 601 81 36 Op woensdag 18 juni kan er wor den geknutseld in de Vrije Teugel. In verband met de naderende zo mer worden daarbij allerlei 'zomer se' materialen gebruikt, zoals wa ter en zand. Om tussendoor te kunnen afkoelen, worden er ook waterspelletjes gedaan. De inloop middag aan het Vedelaarpad is voor kinderen van 4 tot en met 12 jaar en wordt gehouden van 14:00 tot 16:00 uur. Op woensdag 18 juni wordt een informatiedag gehouden door de locatie De Buut van de Openbare Basisschool Soest (OBS). Belang stellenden kunnen tussen 8:30 en 14:30 uur terecht in de klaslokalen die zijn te vinden aan de Willaert straat 45, achter de Brede Biblio theek. De school heeft geen wachtlijsten, beschikt over naschoolse opvang (ook in de vakanties) en past bij de kleuters het kaleidoscoopprogram- ma toe. Vanaf hun vierde jaar le ren kinderen probleemoplossend te denken, aldus de school. "Dat mag in de krant," hoor je de mensen wel eens zeggen als iemand een mooie prestatie heeft geleverd. Dat vinden wij ook en daarom zwaaien we hier graag lof toe aan "de lopers van de week". Dat zijn de jongens en meisjes die de krant rondbrengen en daarbij een tijd lang - twee maanden - geen enkele klacht hebben gekregen. Ze krijgen een extraatje (voor het goede voorbeeld) én een eervolle ver melding. Deze week zijn het: Tibbe van Asten Bob Spoelder Marco Valk Koen Wijgergangs Caroline v. Dorrestein Komende zaterdag (14 juni) is de traditionele zaterdag-voor- vaderdag en voor de winkeliers van de Van Weedestraat is dat altijd aanleiding voor een 'ex traatje'. Dat ligt ditmaal in de muzikale sferen. 's Morgens wordt het publiek in de Soestdijkse winkelstraat onthaald op de vertrouwde klanken van een oud-Hollands draaiorgel, dat her en der positie kiest om de sfeer te verhogen, 's Middags staat het winkelcentrum in het teken van echte 'levende' muziek. Dan tre den er vier jazz-duo's op, elk be staande uit een saxofonist en een bassist. De combinatie saxofoon en con trabas is bij liefhebbers van het genre altijd een welkome variatie, i Wiro Mahieu (contrabas). vertelt Semmy Prinsen - zelf een van de optredende artiesten. Hij heeft de duo's bij elkaar gezocht op verzoek van de Winkelkring van Weedestraat en kon daarbij putten uit de lange reeks van jazz musici die in de loop der jaren zijn opgetreden in de jazzclub van Ar- tishock, waarvan Semmy al jaren de grote motor is. De Winkelkring heeft goeie erva ringen met de live concertjes. In 1993 was er bijvoorbeeld een straatmuziekfestival in de winkel straat, waaraan ook diverse jazz musici meededen. Dat beviel toen uitstekend. 'Reden genoeg om dat nog eens op kleinere schaal te her halen,' aldus Winkelkring-secreta ris Hans Nota. De vier duo's die zaterdag in de Winkelkring van zich zullen laten horen zijn: Job Helmers (saxo foon) en Cord Heineking (contra bas); Sean Bergin (saxofoon) en Jacko Schoonderwoerd (contra bas); Willem Hellbreker (saxo foon) en Wiro Mahieu (contrabas) en Semmy Prinsen (saxofoon) en Martijn Derrix (contrabas). Ze zul len vooral improvisaties laten ho ren maar ook nummers uit het standaard jazz-repertoire, waarbij de sax de melodie speelt en de bas zorgt voor de ondersteuning. De 'concertjes' vormen ook een mooie verwijzing naar het jazzconcert dat zaterdagavond in Artishock Semmy Prinsen. (Steenhoffstraat 46A, entree 7,00) om 21:00 uur plaatsvindt met de Gerard Kleyn Group. Het wordt allemaal heel informeel en ongedwongen, komende zater dagmiddag van 12:00 tot 16:00 uur in de Van Weedestraat. De vier duo's zijn te vinden op een min of meer 'vaste' plek: (1) tus sen de Hema en de fa. Mets, (2) ter hoogte van apotheek Soest- dijk/vishandel Ruud Smit; (3) bij de ABN-Amrobank en (4) ter hoogte van Blokker. /■ford.nl FM 107.9 (stereo); ether: FM 105.9. Tekst TV Stem uw televisietoestel ook eens af op kanaal 29 en u komt waar schijnlijk tot uw verrassing oog in oog met de Tekst TV die Radio Soest en Omroep Amersfoort in samenwerking met elkaar 24 uur per dag presenteren. Van s mid dags 5 uur tot 's nachts 1 uur en s morgens van 8 tot 10 uur wordt de Tekst TV uitgebreid met een echt tv-jouraal, waarin elke dag het lo kale en regionale nieuws in beeld wordt gebracht. De Tekst TV en het tv journaal, elk ongeveer een kwartier, worden continue her haald. Tekst TV wordt dagelijks ververst en waar nodig aangevuld met actueel nieuws. Wilt u meer informatie vinden over Radio Soest kijkt u dan op teletekstpagi na 540 voor de uitgebreide pro gramma-informatie van onze eigen lokale omroep. Deze teletekstpagi na's kunnen door de kijker op elk moment worden geraadpleegd. In Memoriam Gerda Alders Op 28 mei bereikte ons het over lijdensbericht van Gerda Alders. Gerda was jarenlang het gezicht van Radio Soest. Als bestuurslid commerciële zaken kende zij vele bedrijven in Soest. Met een dwin gende vasthoudendheid wist ze bij de ondernemers Radio Soest on der de aandacht te brengen. De verkoop van commercials, het wer ven van sponsors en donateurs, haar inzet voor de vereniging was enorm. In 1990 was zij initiatief neemster voor het seniorenpro gramma 55+. Daarna presenteerde ze 'Schijven voor bedrijven' en het programma 'Lunchroom'. Redac tioneel was ze betrokken bij tal van andere programma's. Veel Soesters zullen zich haar her inneren als de vrouw die met een vlotte babbel interviews maakte tij dens de Gildefeesten en andere manifestaties. Radio Soest verliest in Gerda Alders een gedreven me dewerkster. Wij wensen haar fami lie kracht en sterkte om dit verlies te dragen. Goed Geboekt Met de vakantie voor de deur heeft de redactie van 'Goed Ge boekt' gekozen voor het thema 'Reizen in de boeken'. Het vaste panel Trees Nelissen en Jozicn Moerbeek praat met Ad van Veen over reisverhalen, literaire wande lingen, reisverslagen enz. Gast vandaag is Hans Kruiswijk. Vrij dagmorgen 10:00 uur. Soest klassiek met Bach en Sibelius De Finse dirigent en componist Jean Sibelius is bekend van Finlan- dia en de Karelia-suite en natuur lijk zijn vioolconcert. Minder be kend zijn de symfonische werken. Daarom vandaag de derde en zes de Symfonie. In de derde symfonie hoort u de invloeden van Grieg en Tsjaikovsky. De zesde symfonie kwam pas laat in Sibelius' leven tot stand. De tijd van Sturm und Drang' is dan voorbij: tijd voor rust en retentie. Cultuur in de regio Zoals gebruikelijk is in de laatste uitzending van 'Cultuur in de re gio' een theaterdirecteur te gast. Vandaag hebben we uitgenodigd de directeur van Theater De Flint in Amersfoort Pieter Erkelens Hij komt vertellen hoe het nieuwe programma in het seizoen 2003/ 2004 er uit ziet. Wat kunnen we verwachten. De muziek die u hoort is de keuze van onze gast van vandaag. Woensdag 17:00 uur. Connie Vink Connie Vink begon op 30 april 1963 bij het orkest John Kristel. Veertig jaar later wordt ze Ridder in de Orde van Oranje Nassau. Vandaag is ze met haar muziek de gast bij Lonneke Meijer. Donder dag 17.00 uur. Bach schreef ook amusementsmuziek Bachs leven was vol muziek: com poneren, kopiëren, dirigeren, kla vecimbel en orgel spelen, koorre petities leiden en lesgeven. Bach componeerde vooral religieuze muziek. Hij maakte ook Unterhal- tingsmuziek en u kunt vandaag luisteren naar drie Orkestsuites ge schreven voor Vorstenhuizen. De gasten dansten erop tussen de maaltijden. Zij zijn dan ook voor zien van oude dansvormen rond- eau, bourrce, menuet, badinerie, air, gavotte en gigue. Zondagmid dag 14:00 uur. Elke dag nieuws op de hele uren DONDERDAG 12 JUNI 08:00 Goedemorgen Soest 09:00 Soest Actueel 10:00 Cultuur in de regio (h) 11:00 Even uitblazen 12:00 Lunchroom 14:00 Operetteland Udo Jürgens 15:00 Soest Actueel (li) 16:00 Lunchroom (h) 17:00 Soesters en hun muziek gast: Conny Vink 18:00 Radio M VRIJDAG 13 JUNI 08:00 Goedemorgen Soest 09:00 Soest Actueel 10:00 Goed geboekt 11:00 Soest 55-plus 12:00 Lunchroom 13:00 Ontmoeting met... gast: Wim Leeuwenkamp 14:00 Jazzy Listening 15:00 Soest Actueel (h) 16:00 Lunchroom (h) 17:00 Radio Soest non-stop 18:00 Jazz uit Artishock 19:00 Blues uit Artishock 20:00 Radio M ZATERDAG 14 JUNI 08:00 Goedemorgen Soest 09:00 Oud goud 13:00 Radio M ZONDAG 15 JUNI 08:00 Goedemorgen Soest 09:00 Religie en poëzie 10:00 Ommetje in de natuur (h) 11:00 Van 't Raadhuisplein (h) 12:00 De vrijwilliger 13:00 Dit was de week 14:00 Soest Klassiek 16:00 Brassbandmuziek 17:00 Musica Aeterna 18:00 Kerkdienst Mariakerk (r.k.) 19:00 Christelijke muziek 20:00 Het Boek open 21:00 Radio M MAANDAG 16 JUNI 08:00 Goedemorgen Soest 09:00 Soest Actueel 10:00 Soesters en hun muziek (h) 11:00 Het Praattheater 1 (h) 12:00 Het Praattheater 2 (h) 13:00 Muziekpalet 14:00 De jaren '50 15:00 Soest Actueel (h) 16:00 Radio Soest non-stop 18:00 Radio M DINSDAG 17 JUNI 08:00 Goedemorgen Soest 09:00 Soest Actueel 10:00 Ontmoeting met- gast: Piet Ekel (2) 11:00 Senioren vragen 12:00 Lunchroom 13:00 A Country Song 14:00 Operetteland (h) 15:00 Soest Actueel (h) 16:00 Lunchroom (h) 17:00 Goed geboekt (h) 18:00 Van psalm tot pop 18:30 Weg met hobbels 19:00 De verrekijker godsdienstig programma voor jonge kinderen 19:30 Het kompas godsdienstig programma voor oudere kinderen 20:00 Boek binnenstebuiten 21:00 Zingen maakt blij 21:30 Avondsluiting 22:00 Radio M 08:00 Goedemorgen Soest 09:00 Soest Actueel 10:00 Omnietjein 11:00 Van't RaadhtW^', met de column van 12:00 Lunchroom 13:00 Over hef voeu,cttl musical en cabaret 14:00 Soest 55-pWW 15:00 Soest Actuee/t"/ 16:00 Lunchroom 17:00 Cultuur in de n* 18:00 Radio M

Soester Courant | 2003 | | pagina 27