sa Ie SemUjxt ril! Visser 20-51 KOR' TING DA W C HIL-TON 3 rfit 'Onderwijs aan buitenlanders is van onschatbare waarde' Is IOIJTPOST [ACTUEEL EN- GERS Hoeveel mag ik u uitbetalen? 'Muziek moet in BEC-programma' ist ENEN? Iers. n xOO uur Ln Soest, Hospice komt dichterbij Open dag vrijwillige politie Fietsboot doet Soest aan Soest 975 Jaar: 'Elkaar Actief Ontmoeten' Justitie waarschuwt stalker Man mishandelt vriendin UITVERKOOP ZOMERCOLLECTIE 'NGINA 2 WOENSDAG 11 JUNI 2003 SOESTER COURANT PAGINA 3 voensdag- d over? Courant LE^ b\we\>&rc\e$ V artikel -20% 2e artikel -30% Op 14 juni in Leusden en Woerden Gemeentegids fietsboot Afscheid Nelleke Streefkerk bij ROC Zuid-Amerikaanse klanken in de raadzaal NATUURLIJK WONEN Tuin Man verwijdert asbestplaten op eigen houtje Wie vergelijkt leest de Soester Courant 'De volgende keer is het zitten' Service voor alle merken Gezichtsletsel vrouw; man breekt hand BRASSERIE KEUZEMENU Motie Vernieling gevarieerde en succesvol persoonlijke p uitstekende 'oorwaarden, ort doorgroei ijkheden. We sruimte. kunt u uw en twee weken olfkarton b.v., aren. Hoofd OAA SOEST. Golfkarton tel. 60 141 52 ^straat 227 ,s >5 Y 4 (seX''Z> ê'i- m BEDRIJFSUNITS TE HUUR Bedrijfsunits vanaf 75 m2 tot 315 m2 aan de Industrieweg 37 te Soest. Belangrijkste kenmerken oplevering op korte termijn huur vanaf 49.- p/m2 per jaar excl. BTW en serv.kost. in goede staat van onderhoud goede parkeergelegenheid op eigen terrein Documentatie over deze units kunt u vrijblijvend bij mij aanvragen. De inzichten en ervaringen, die ik de afgelopen jaren op het gebied van aankopen en verkopen van onroerend goed en van tajeaties heb opgedaan, vormen - samen met mijn intentie om dit soort werkzaamheden snel, zakelijk en met oog voor het menselijk aspect af te ronden - de basis voor menige succesvolle transactie. Caroline Jagtenberg, makelaar/taxateur o.g. Als u nader geïnformeerd wilt worden over de verkoop van uw woning, de aankoop van een andere woning of een taxatie van de betreffende woningen, dan neem ik graag de tijd voor u. Speenkruidstraat 55 3765 AB Soest RVT Tel 035 6037490 Fax 035 6037491 damesmode hoogste korting op laagste prijs Steenhoffstraat 13 Soest Kooikersgracht 4 Leusden Vervolg van pagina 1 ervaring heeft met diverse projec ten), Wil Zwart (die over een ver pleegkundige achtergrond be schikt) en makelaar Joost Strater (die met name zijn deskundigheid op het gebied van de huisvesting meebrengt). De werkgroep zoekt nog aanvulling met iemand die van wanten weet op het gebied van publiciteit en communicatie. Low-care Hospices zijn er in soorten en ma ten, maar wat de werkgroep in Soest voor ogen staat is een 'ge woon' huis in een 'gewone' straat, met voldoende ruimte om onder dak te bieden aan drie a vier be woners in hun laatste levensfase. Marjan Haak: 'De ervaring leert dat je in een plaats als Soest (plus de omgeving) niet meer nodig hebt. Het verblijf duurt voor de meesten gemiddeld niet meer dan een paar weken.' Het moet inder daad om een gewoon woonhuis gaan, niet op een geïsoleerde plek buiten het dorp of zo, maar mid den in de samenleving.' Er zijn overigens 'high-care' hospices, waar ook professionele medische en verpleegkundige hulp worden geboden, maar de Soester werk groep gaat uit van een 'low-care' hospice, dat geheel door vrijwilli gers kan worden gerund. De pro fessionele hulp die bij de bewoners eerder aan huis kwam zal door gaan in het hospice. De werkgroep is inmiddels van start gegaan en inventariseert de mogelijkheden, met name op het gebied van huisvesting en financie ring. Voor de financiering van een hospice bestaan voldoende moge lijkheden, o.a. reguliere subsidies van de overheid. Daarnaast moet gedacht worden aan vormen van particuliere steun en van sponso ring, zoals bijvoorbeeld een stich ting 'Vrienden van het Hospice', die de financiering van niet-subsi- diale kosten voor haar rekening kan nemen. 'Dat zal ook de be trokkenheid van de Soester samen leving groter maken,' aldus Mar jan. Visie en stappenplan De werkgroep gaat de komende periode vooral ook gebruiken om de plannen af te stemmen met de bestaande zorginstellingen in Soest. 'Het hospice moet hier straks toch ook zijn plekje krijgen binnen het totale zorgveld,' aldus Marjan. 'Ook de huisartsen en de Thuiszorg moeten op de hoogte zijn in verband met eventuele ver wijzingen.' Vooralsnog is de werk groep druk bezig met het opstellen van een 'visie' en een stappenplan. 'We moeten een goed beeld heb ben van de behoeften en mogelijk heden. Daar trekken we ongeveer een jaar voor uit. Als alle neuzen dan dezelfde kant uitwijzen zal het vermoedelijk nóg wel een jaar gaan duren voordat we het hospice in gebruik kunnen nemen. Dat hangt natuurlijk ook sterk af van de huis vestingsmogelijkheden.' Wie belangstelling heeft om bij de vrijwillige politie te gaan, kan zaterdag 14 juni alle infor matie verzamelen die hij wenst. Dan wordt zowel in Leusden als in Woerden een open dag gehouden door de Regio Poli tie Utrecht. Vrijwillige politiemensen worden ingezet bij surveillances in de wijk, verkeerscontroles en grote evene menten. Hun bijdrage wordt door de politie als onmisbaar be schouwd. Tijdens de open dag wordt uitgelegd hoe een lasergun (om de snelheid van voertuigen te meten) werkt, hoe een alcoholcon trole in zijn werk gaat en wat het scooterteam van de politie doet. Er zijn demonstraties in het ge bruik van handboeien, de wapen stok en verdedigingstechnieken. Verder kunnen belangstellenden al hun vragen afvuren'op de politie. De open dag wordt gehouden op het politiebureau van Rijn Ve nen aan de Houttuinlaan 10 te Woerden (10:00-12:00 uur) en op het politiebureau aan de Twijnde- rij 32 te Leusden (14:00-16:00 uur). Wie zich wil aanmelden, kan een kaart invullen. Ook kan men al bellen naar 0900-8844 en vragen naar de coördinator vrijwillige po litie. Die kan alles vertellen over opleidingseisen en selectieproce dure. In de week van 20 tot en. met 25 juni zal de gemeentegids Soest 2003/2004 worden verspreid. Dat gebeurt huis aan huis, met uitzon dering van de huishoudens die een Nee-Nee sticker op hun brieven bus hebben geplakt. Deze mensen kunnen de gemeentegids vanaf donderdag 26 juni afhalen bij de receptie in de centrale hal van het gemeentehuis in Soest of bij de dependance publiekszaken in Soester berg. Vanaf 21 juni is de gemeentegids ook te raadplegen via de website van de gemeente: www.soest.nl Vervolg van pagina 1 weg fietsen, na de spoorlijn op de A.P. Hilhorstweg 100 meter naar rechts, dan (links) de Verlengde Hooiweg afrijden. Palen Van de Soester opstapplaats moet men zich overigens geen overdre ven voorstellingen maken. Een echte aanlegsteiger ontbreekt; ten behoeve van de boot zijn er slechts enkele meerpalen langs de oever geslagen. Om de boot op en af te komen moet er een loopplank worden uitgelegd, die aan de land zijde gewoon in het gras eindigt. De Verlengde Hooiweg zelf is niet meer dan een karrenpad vol plas sen en kuilen, dat zeker niet bere kend is op allerlei 'verkeer'. Het pad wordt voorlopig ook niet aan gepakt, aldus ambtenaar Alice van Halsema van de gemeente Soest. 'Daarmee wachten we op de even tuele bouw van een fietsbrug over de Eem'. De beslissing daarover kan nog wel enige maanden op zich laten wachten. Dit jaar zal de fietsbrug er zeker nog niet liggen. van 1 m«i t/m eind oktober: op woensdagen, zaterdagen en zondagen; ©n van 15 juni t/m 15 september, ook op de andere dagen (7 dagen per week) Kaartverkoop op de boot, tel. 06 51 94 22 79 Info: www.eemlijn.nl f leeft k oen gat in de hand, hooft tc uwfcoopklrerniet in bodtvang. brandt hot gold in uw zak, kom dan vaak. veelvuldig. dikwijls on monigmaal naar 't Vaavdorhoogt. Want hoe moor u koopt, hoe moor wij u gaan uitbetalen! Gulle Euro Spaaractie in de maanden juni en juli Bij elke 10 Euro die u bij 't Vaarderhoogt besteedt, ontvangt u van ons een Euro-Act ie-Cheque tor waarde van I Euro Dus als u nu toch uw tuin wil omtoveren tot een paradijsje, dan is dit een prima moment. Neem gelijk de tuinbooclscliappen voor uw buren, vrienden en familie mee, want u weet bet boe meer u besteedt, hoe meer u ontvangt. (Gaf de bank ook maar zoveel rente!!) Met uw gespaarde cheques kunt u in september net zo veel kamer en tuinplanten kopen als u maar wilt.--IJ betaalt Lian gewoon met mv gespaarde cheques. CCIGEN KVttlO Dorresteinweg 72 b Soest Tel.: 035 601 28 83 Fax: 035 601 36 06 Er was afgelopen woensdag middag veel belangstelling bij het afscheid van Nelleke Streef kerk, regiodirecteur van ROC de Amerlanden in het Orlan- do-gebouw. Onder de belang stellenden tal van (oud)colle- ga's, -leerlingen en vertegen woordigers van het gemeente bestuur. Ze werd o.m. toegesproken door haar collega Minca van Kuijeren, die aan de hand van een fabel over een Stokstaartje - dat veel weg had van Nelleke Streefkerk zelf - de geschiedenis van o.a. Trema '87 en ROC-vestiging in Soest vertel de en de belangrijke rol die de scheidende directeur had gespeeld in het onderwijs aan volwassenen en vooral ook aan allochtonen in Soest. Herinneringen werden ook opge haald door haar voorgangster en vriendin Henny Visser-Dumoulin, met wie Nelleke Streefkerk jaren lang heeft samengewerkt, o.a. in het Project Alfabetisering en Edu catieve Activiteiten. 'Wat heeft de gemeente Soest toch een koopje aan ons gehad.' aldus Henny Vis ser, die een in dat verband wel heel illustratieve anekdote vertelde over een etentje waarvoor de dames waren uitgenodigd met de toenma lige wethouder van Onderwijs en het hoofd van de ambtelijke afde ling, van wie ze de namen overi gens zeer discreet niet noemde al was voor ieder duidelijk om wie het ging. 'Wij waardeerden de uit nodiging zeer, maar het nagerecht was nog niet opgediend of de he ren vertrokken naar een vergade ring, ons verbijsterd achterlatend...' Het slot van het liedje was dat de dames het hele etentje moesten af rekenen. Trots In haar toespraakje onderstreepte Nelleke Streefkerk zelf haar 'ge mengde gevoelens' nu ze om ge zondheidsredenen moet stoppen met haar werk. Ze keek met veel plezier en dankbaarheid terug op haar jaren in 'de educatie' in Soest, waarin het geen dag saai was ge weest. De zeer gevarieerde cursis tenpopulatie (meer dan 30 natio naliteiten), het pionieren en het werk op de achtergrond - met name voor, tijdens en na de fusies - de interne organisatie en de sa menwerking met de gemeentelijke overheden van Soest, later ook Baarn en Bunschoten, zorgden daar wel voor. Maar ook de sa menwerking binnen het ROC- team (destijds uitsluitend vrou wen), dat veel op eigen kosten on dernam, was haar aan het hart ge bakken. Ze was trots op wat er ('met z'n allen') was bereikt en vond het jammer dat ze de uitwer king van alle plannen en verande ringen, waaraan ze graag leiding had willen geven, niet meer kon meemaken. Ten slotte benadrukte ze nog eens het belang van het werk dat het ROC doet voor de cursisten. 'We openen de mogelijkheden om deel te gaan uitmaken van het leven, het samenleven hier in Nederland. En dat is van onschatbare waarde, juist nu de maatschappelijke en economische verhoudingen zich verharden en dus de kansen van de buitenlanders verminderen.' Dat gold volgens haar ook voor de Nederlandse cursisten. 'Ik ben ont zettend blij dat we, ondanks poli tieke tegenwind, deze activiteit hebben kunnen handhaven.' Leerlingen van de Klimop, de Desmond Tutuschool en de Buut hebben vorige week in de raadzaal van het genieentehuis een 'muzikale presentatie' ge geven die klonk als de spreek woordelijke klok. Met z'n allen zorgden de scholieren voor een soort 'Carnaval in Rio'. De Zuid-Amerikaanse muziek werkte in elk geval aanstekelijk op de deelnemers en de toeschou wers. Of het er ook toe zal leiden dat de raadscommissie Onderwijs, die het geheel aanhoorde, toegeeft aan het in muziek verpakte plei dooi van de scholen en de Muziek school Soest/Scholen in de Kunst, om muziek een integrerend onder deel te maken van het programma van het BEC (Breed Educatie Centrum), is de vraag. Het BEC - dat binnenkort aan de Smitsweg gaat verrijzen - wordt een heel bijzondere school, waar naast het onderwijs ook andere in stellingen te vinden zullen zijn. In elk geval gaan de Klimop en de Desmond TUtuschooI in het BEC op, en gehoopt wordt dat ook an dere kinderen uit de omringende wijken de nieuwe school komen De muziekpresentatie in de raad zaal duurde een halfuur en was een spectaculaire happening. bezoeken. De bedoeling is dat er nieuwe vormen van samenwerking van de grond komen, o.a. met de Muziekschool. Het optreden in de raadzaal was bedoeld om het be lang daarvan te onderstrepen. Het werd een spectaculaire happening. Het Comité Soest 975 Jaar, dat op initiatief van Burge meester en Wethouders is ingesteld, treedt in de twee de week van juni voor het eerst actief naar buiten. Alle organisaties en verenigingen ontvangen een brief waarin ze worden uitgenodigd eve nementen te ontwikkelen die in het kader van 'Soest 975' kunnen worden gepre senteerd aan alle inwoners van Soest. Het Comité heeft als motto voor de viering van het 975-ja- rig bestaan van ons dorp geko zen voor: 'Elkaar Actief Ont moeten'! Gedacht wordt aan 'interdisciplinaire activiteiten' op het gebied van cultuur, sport, spel en 'algemeen'. De verenigingen en instellingen wordt verzocht voor 21 juni via een antwoordformulier te laten weten of ze een actieve rol wil len spelen in de viering van Soest 975 jaar. Het hoeft daar bij niet per se om het ontwikke len van nieuwe activiteiten te gaan; ook bestaande evene menten kunnen worden inge bracht. «lkddr d^t' Het voorbereidingscomité be staat uit C.J. Vos (voorzitter), J.E.J. Hilhorst voor algemene zaken, R. van Fraeijenhove en G. Kok voor de sport en me vrouw C. Michels voor cultuur. Secretaris is I. Davelaar en A. Trippaers treedt op als pen ningmeester. Inwoners, instellingen en orga nisaties die geen uitnodigings brief ontvangen zijn eveneens van harte welkom met plannen, ideeën en suggesties. Zij kun nen daartoe contact opnemen met het secretariaat: I. Dave laar, Walraven van Hallhof 8, 3762 XP Soest, ©6023294. AL 7 JAAR IN SOEST Binnen- en Buiten Meubelen Mandwerk - Accessoires Gordijnen - Karpetten Dealer van o.a.: Teak Garden Lloyd Loom - Luxaflex Inricf)tecs van: GRATIS BEZORGEN IN DE REGIO Burg. Grotbestr. 1 a, 50E5T 035-602 27 68 TEGENOVER DE HEMA Omdat hij asbest op een onjuiste wijze verwijderde, heeft een 36-ja- rige Soester een proces-verbaal gekregen. Hij werd vorige week dinsdag door een agent betrapt toen hij aan de Nieuwstraat asbest platen van de schuur weghaalde. De man beschikte weliswaar over een sloopvergunning, maar had een gespecialiseerd bedrijf moeten inschakelen voor het verwijderen van het asbest. De politieman leg de de sloop stil en schakelde Bouw en Woningtoezicht in. Een mede werker daarvan liet het terrein met hekken afzetten. Wegens het stalken en bedrei gen van de vriend van zijn ex- echtgenote is woensdag bij de Utrechtse rechtbank 240 uur werkstraf en negen maanden voorwaardelijke gevangenis straf geëist tegen een 43-jarige Soester. 'De volgende keer is het zitten', waarschuwde offi cier van justitie mr. M. van Leent. De aanklager beloofde de verdach te dat hij na de rechtszaak onmid dellijk de politie in Soest zou bel len met de opdracht om elke toe komstige misstap van de verdach te aan hem door te geven. De voorwaardelijke celstraf zal dan zonder pardon worden omgezet in een onvoorwaardelijke, aldus Van Leent. De boodschap was 'glashel der', zo beaamde de verdachte na het aanhoren van de officier. De Soester had de vriend van zijn ex-echtgenote in november en de cember 2001 over de telefoon en via sms-berichtjes lastig gevallen en bedreigd. De verdachte was destijds net vrij na het uitzitten van vier maanden gevangenisstraf we gens het stalken van zijn ex-vrouw. Volgens de man was zijn gedrag naar de vriend een reactie op diens zwijgtelefoontjes en andere peste rijen. Bovendien zou de man hem enkele maanden eerder met de dood hebben bedreigd. De verdachte ontkende dat hij de vriend van zijn ex in oktober van het vorig jaar opnieuw had be dreigd. 'Je komt je kistje nog wel in', zou de Soester naar het slacht offer hebben geroepen, terwijl hij - ondanks een straat- en contact- verbod - door de straat fietste waar zijn ex woont. De verdachte ontkende dat hij daar op de betref fende dag was geweest. Het baarde Van Leent vooral zor gen dat de Soester de schuld bij anderen zocht en mei hy zjcbzcJt. De officier zei te vrezen dat de ver dachte, die volgens een gedrags deskundige enigszins verminderd toerekeningsvatbaar is, in de toe komst bij tegenslagen opnieuw in de fout gaat. 'Hij laat zich volledig gaan als hij dat wenselijk vindt', zei Van Leent over de verdachte. Als bijzondere voorwaarde eiste hij verplicht reclasseringscontact voor de verdachte, ook vond de Soester dat zelf niet nodig. Volgens raadsvrouw mr. G. Dor- hout-Tielken krijgt haar cliënt zijn leven inmiddels weer op orde. De man had al maanden geen contact meer opgenomen met zijn ex of haar vriend. 'Hij is zich dubbel be wust dat hij haar en haar vriend met rust moet laten', aldus de ad vocate. 'En dat doet hij ook'. De rechtbank doet woensdag 18 juni uitspraak. SOEST Eigen technische dienst met 24-uur service. Geen voorrijkosten. Gratis bruikleen app. Alle reparaties aan huis. Soesterbergsestraat 35a Tel. 035 - 602 93 60 Een 45-jarige man uit Soest zit vast op het politiebureau, om dat hij wordt verdacht van mis handeling van zijn vriendin. Zij had letsel in haar gezicht opge lopen en moest worden behan deld in het ziekenhuis. Ook de man werd onder dokters behandeling gesteld, want hij bleek zijn hand te hebben gebroken. Na dat hij in Meander Amersfoort was geholpen, werd hij ingesloten 19,15 Hollandse nieuwe geserveerd als tartaar en maatje Warme aardappelgratin met geitenkaas lichtgebonden aspergesoep met met verse kervel en gepocheerd ei Salade Noorse: aardappel tonijn en haricots verts Verse asperges met gegrilde botervissteak Gegrilde pepersteak op paprika risotto Verse aardbeien met Romanoff saus Crème brülée van chocolade Koffie of thee met bonbon Op maandag menu inclusief glas wijn (niet op feestdagen) 'Brasserie 035 - 603 60 10 Van rpaandag t/m zaterdag www.soesterduinen.nl op het bureau. De politie was vorige week woens dag rond drie uur 's middags ge waarschuwd dat een vrouw zou worden mishandeld in een woning. Politiemensen belden even later bij de betreffende woning aan, maar er kwam geen respons. Daarop klommen ze via het balkon van de buren naar het balkon. Daar werd de deur opengedaan door de 45- jarige Soester. In de woning trof de politie een 40-jarige vrouw aan, die behoorlijk gezichtsletsel had opgelopen. Zij verklaarde dat de man haar had mishandeld. Beiden werden mee genomen naar het bureau, waar de politie een arts liet komen om het tweetal te onderzoeken. Hij liet een ambulance komen om de vrouw naar Gooi-Noord te laten brengen. Na behandeling mocht ze weer naar huis. De man, die door de politie naar het ziekenhuis was gebracht, niet. De gemeenteraad van Soest in ver gadering bijeen op donderdag 3 juli 2003 om o.m. een definitief besluit te nemen over de hoofdwe genstructuur, overwegende dat: - de hele exercitie hoofdwegen structuur (lees: de rondweg) voor heel veel geld door het gemeente bestuur is aangegaan om na tien tallen jaren discussie nu eindelijk eens definitief een besluit te ne men om van de kwestie verlost te zijn; - het niet had gehoeven omdat de uitkomst al van tevoren vaststond; - het college van burgemeester en wethouders in hun grote wijsheid heeft besloten te kiezen voor sce nario A (geen rondweg) na een volstrekt kundige en eerlijke ana lyse van de 1800 inspraakreacties; - dit Soester draagvlak de komen de millennia, vanwege de zwakke financiële positie van de gemeen te, niet meer geconfronteerd wil worden met dit soort geldverslin dende, overbodige projecten; - de Soester Zakenkring en de Ka mer van Koophandel over dit on derwerp een spreekverbod opge legd moet worden; - de VVD-werkgroep Jan Jacobs zichzelf heeft afgeserveerd door haar amateuristische acties; - de winkeliers in de Van Weede- straat niet weten wat ze willen; - de politieke groepering "Soest 2002" net als destijds "Burgers met een Andere Mening" (BAM) een tijdelijke eruptie is en in 2006 niet terugkeert in de Raad; - het duale stelsel, waarop Kees Boerkoel hoopt, toch niet werkt in Soest; - de knoop van de Hoofdwegen structuur vanavond definitief is doorgehakt; - het gezonde verstand in Soest ze geviert; - het Hoofdwegenkwartet binnen kort als familiespel door de ge meente wordt uitgegeven; besluit: het achterbakse, slecht geformu leerde zinnetje in het raadsbesluit "het college van B W is van me ning dat het niet verstandig is om de mogelijkheid van een kleine rondweg tot het einde van het nieu we streekplan te blokkeren" on middellijk te schrappen, en gaat over tot de orde van de dag. Op de Waldeck Pyrmontlaan klap ten ze de buitenspiegels alleen in, maar op de Beetzlaan brak een van de drie Soester jongens een spiegel van een auto af. Een buurt bewoner waarschuwde in de nacht van vrijdag op zaterdag de politie die de zestienjarige jongens aan hield en van hen al snel een beken tenis los kreeg. Tegen de jongen die de spiegel brak, is proces-ver- baal opgemaakt. Het drietal werd door de ouders op het bureau op gehaald. ■n

Soester Courant | 2003 | | pagina 3