Wereldrecord honden wassen: 826 1 mmM Van Breukelen Vastgoed biedt te koop aan éi 3 Programma Brede Bibliotheek voor het seizoen 2003-2004 arimvan Zijp Van Breukelen Vast-goed Assurantiën m i ACTUEEL! Groots evenement aan de Birkstraat Stembiljet waterschap moet op 12 juni binnen zijn BEVEILIGEN? PROVAK CEELEN PAGINA 4 WOENSDAG 11 JUNI 2003 SOESTER COURANT RVT PAGINA 5 I :t 43 MJ11 =1 -f-ATJ leest de Soester Courant Meningen van lezers Kiezersbedrog? Nee! Stem voor het waterschapsbestuur! i 14 4 I i *1* eHPerl SCHOEMAKER lil foor verkoopinformatie: Brede Bibliotheek Soest mjf f MinMiKin l/iliarW HMU Soesterbergsestraat 4 Soest. Onder invloed ning. in met iepen ilet met bouwde t jgane idkamer ia! 'er het water. 000,- k.k. 'KÉhr' i en lichte mid- met vrijstaande zonnige achtertuin ninuten van Soest. m2. Woonopp. 135 toilet met fontein, -vormige m2) met schouw llige allesbrander en met inbouwunit sfornuis, afzuigkap rill), DV (Junkers I). 1' Verd.: gbad/douche, oilet, drie in grootte royale zolderkamer net overhead l 212.500,- k.k. Uiteindelijk bleef de teller op woensdag 4 juni, precies om acht uur 's avonds, staan op het cijfer 826. Vanaf 's middags twee uur waren dus even zoveel honden de 'douche' bij dier- voederhandei Kernland aan de Birkstraat gepasseerd. Het we reldrecord honden wassen was zeer overtuigend gebroken.' Sportief wenste de houder van het vorige record (715 honden) van dierenhandel 't Guppie uit Ede, die zelf ook van de partij was, di recteur Rijk van Doorn en zijn vrouw Ida succes met het behaal de resultaat. Er klonk spontaan een 'Lang zullen ze leven' en uiter aard kwam ook de champagne te voorschijn. Ook wethouder Bart Krol, die namens het gemeentebe stuur een kijkje kwam nemen, fe liciteerde de Van Doorns, net als al die andere mensen die de dag door actief waren geweest bij deze grootse 'hondenhappening' in Soest. Mede door het goede weer - afge zien van een behoorlijke kletter bui - werd het een buitengewoon ge zellige dag aan de Birkstraat, waar vele honderden hondenliefhebbers zich uitstekend vermaakten met o.a. demonstraties politiehonden en allerlei kraampjes met honden benodigdheden en zaken die ook de (inwendige) niens wel weet te waarderen. Hoofdschotel was natuurlijk de hondenwaswedstrijd, waaraan Van Doom en zijn medewerkers (plus een flink aantal vrijwilligers) letter lijk hun handen vol hadden. De beestjes moesten allemaal eerst door een twaalf meter lang zwem bad (waarvoor ze beloond werden met een officieel hondenzwemdi ploma), om vervolgens in de lief tallige handen te vallen van de wasdames, die de dieren inzeepten en met de douche afspoelden. Dat ging op den duur in een uiterst soepel tempo. Het werd al'met al een groot feest op het terrein van de diervoeder- handel. Het zal nog wel een paar weken duren voordat er van het hoofdkantoor van het Guinness Book of Records bericht komt dat het wereldrecord officieel is inge schreven. Maar dat het komt - dat staat nu wel vast. Felicitaties voor Rijk en Ida van Doorn: het wereldrecord is binnen! Foto: Herman van Dam. Het wasserijteam had aan het natte karwei de handen soms meer dan vol. Foto: Herman van Dam. -fcuvcry Prisma edelstaal, met leren band waterwerend van €_29rSCT actieprijs 69,50 Prisma doublé met leren band waterwerend van €Jl9r5€T actieprijs 69,50 JA juwelier Van Weedesiraat ;iraat 145^Soest - Telefoon (035) 602 06 70 Precies, Prisma S&ttSëw 3 juni 2003 Onderwerp Aanbieding beleidskader proactie en preventie brandweerregio Utrechts Land Zienswijze voornemen verlenen vrijstelling ex ar tikel 17 WRO woonunits Generaal Spoorstraat (registratienummer 030035) Stichting Van der Huchtscholen: verzoek samen voeging bouwkredieten Achtervangbesluit ten behoeve van een geldle ning van de stichting Alliantie te Huizen Verzoek uitbreiding kelder te bouwen bijgebouw, Talmalaan 33 te Soest Beslissing Beleidskader voor kennisgeving aannemen en ter kennis brengen van de commissie ABZ. De vrijstelling en de bouwvergunning conform bij gevoegde conceptvergunning verlenen voor een periode van 2 jaar, ingaand op de dag nadat de vergunning is verzonden. Het schoolbestuur mededelen dat er geen bezwa ren zijn tegen samenvoeging van de kredieten voor de uitbreiding van de 2e en 3e Van der Huchtscho len tot een totaalbedrag van 627.879,00. Akkoord met de afgifte van een achtervangbesluit aan het waarborgfonds Sociale Woningbouw ten behoeve van de Stichting de Alliantie te Huizen in verband met een aan te gane geldlening ter groot te van 5.177.491ter herfinanciering van de geldlening bij de BNG nr. 11250/20932. 1Vasthouden aan uitgangspunt dat maximaal 10% van de bij éen woning behorende grond met bijgebouwen mag worden bebouwd. 2. In principe akkoord gaan met de verkoop van het stuk gemeentegrond voor de woning aan de Talmalaan 33 en de toepassing van een vrij stelling ex artikel 19 lid 3 WRO voor een kelder, mits nader onderzoek niet ten aanzien van het gebruik door de nutsbedrijven op problemen stuit. Dc redactie van de Soester Cou rant weet toch wel dat er al meer dan veertig jaar over wegen en ver keer gediscussieerd wordt? Eerst een weg over de Eng: vanaf het Nieuvverhoekplein de Eng over en dan afbuigen naar Amersfoort. Daarna de Centrumweg, een 'ver lengde' Koningsweg, die bij station Soest-zuid over een deel van de Eng zou gaan en achter de Van Lenneplaan langs naar Amers foort. Dit alles is er niet gekomen. Dat heeft'zo zijn redenen. Al het verkeer van de Koningsweg zoekt zich nu een weg door de Ossendamweg en de Vondellaan. Nu, wordt er -voor het eerst na jaren - een serieuze poging gedaan om alle meningen over verkeer tot een grootste gemene deler te bren gen. De VVD vindt dat op termijn een kleine rondweg nodig is, parallel aan de oude rijksweg (Van Weede- straat - Steenhoffstraat) en dat de route Birkstraat - Vondellaan-Os- sendamweg moet worden verbeterd. Waar no dig moeten ingrijpende maatrege len genomen worden. Zo staat het in het verkiezingspro gramma van de VVD. De WD heeft momenteel 6 zetels in de raad. Samenwerking met an dere partijen is dus steeds noodza kelijk om ideeën uit een verkie zingsprogramma te kunnen realise ren. Samenwerking met partijen, die ook weer eigen ideeën hebben. Wij hechten daarbij ook aan de inspraakreacties van burgers, die zich betrokken voelen bij de ver keersproblematiek. Ingrijpende maatregelen moeten tenslotte vol doende draagvlak hebben! In het raadsprogramma staat dat er binnen een jaar keuzes gemaakt moeten worden over oplossingen m.n. ook voor de langere termijn. De WD heeft aangegeven dat het winkelklimaat Van Weedestraat verbeterd moet worden. Laden en lossen aanpakken en zorgen voor meer parkeergelegenheid. Voor een mogelijke realisering van de kleine rondweg is het van be lang dat deze op de streekplan- kaart wordt aangegeven. Het streekplan voorziet voor een perio de van tien jaar (2005-2015) de gewenste ruimtelijke ontwikkelin- gen' r. Besturen is vooruitzien. Dus, nu de rondweg op de kaart. Namens de VVD fractie Ellen Huberts De waterschapsverkiezingen van Vallei Eem zijn in volle gang. Alle stemgerechtigden hebben ondertussen in het wa- terschapsgebied hun stempak- ket ontvangen. Veel kiezers hebben hun favoriete kandi daat al gekozen en het stembil jet teruggestuurd. Wie dat nog niet heeft gedaan, kan tot 12 juni zijn stem uitbrengen. Want water i.s uw stem waard. Op 12 juni om 12 uur sluiten de 'stem bussen'. Tot die tijd kunt u het stembiljet nog in de stembus depo neren die op het Waterschapshuis staan, Fokkerstraat 16 in Leusden. Wie het stembiljet met de retour envelop een dezer dagen op de post doet, dient dus rekening te houden met één tot twee dagen bezorgingstijd. Het zou jammer zijn als daardoor stemmen verloren gingen! Bij de waterschapsverkie zingen gaat het om het kiezen van de algemeen bestuursleden. Het waterschap zorgt voor veilige dij ken, de juiste waterstanden en voor schoon water in sloten, be ken, en kanalen. Op donderdagavond 12 juni wordt de uitslag van de verkiezingen be kendgemaakt in de Eenhoorn in Amersfoort. Dan is duidelijk wel ke dertig kandidaten voor de ko mende vier jaar zitting nemen in het nieuwe bestuur van Water schap Vallei Eem. De avond begint om 19.30 uur en is open baar. Belangstellenden kunnen zich op geven bij het waterschap, 88 (033) 4346353, of e-mail: adebruijn@wve.nl. Voor informa tie: www.waterschapsverkiezingen.nl of de gratis verkiczingstelefoon: §8 0800 9988776. De gemeentegids Soest 2003/2004 wordt in de periode 20 t/m 25 juni huis-aan-huis verspreid in Soest en Soesterberg. Inwoners met een Nee-Nee sticker op de brievenbus ontvangen deze gids niet. Zij kunnen vanaf donderdag 26 juni een exemplaar afhalen bij de receptie in de centrale hal van het ge meentehuis of bij de dependance Publiekszaken in Soesterberg. Met ingang van 20 juni is de gemeentegids Soest 2003/2004 ook digitaal te raadplegen via de website van de gemeente Soest www.soest.nl Sommige of alle televisiekanalen sneeuwerig? Verbazend veel mensen kijken naar een matig beeld, dit is vaak niet nodig. Onze specialisten controleren uw antennesignaal én de kabels met speciale meetapparatuur voor 30,- (incl. voorrijden). U krijgt een meetrapport over de kwaliteit van alle zenders én uw bekabeling in huis. Kijk zonder zorgen naar een goed beeld. Bel Expert Schoemaker en maak een afspraak. Burg. Grothestraat 9 - Soest Tel. 035 - 601 03 44 Gevraagde koopsom n.o.t.k. Gevraagde koopsom 395.000,- k.k. Gevraagde koopsom 272.500,- k.k. Waldeck Pyrmontlaan SOEST Op goede locatie, in rustige buurt, gelegen op een perceel van ca. 607 m2 romantische vrijstaande villa met serre en aangebouwde garage. Indeling: hal, toilet, mk., .L-vormige ruime woonkamer met open haard en serre, grote eetkeuken en bijkeuken. Etage: overloop, 3 slaap kamers en badkamer met douche. Zolder: bergzolder met vlizotrap. Algemeen: Deze woning verkeert in redelijke staat van onderhoud en is o.a. voorzien van een zeer ruime kelder, ged. dubbel glas en aangebouwde garage. Van Weedestraat SOEST Pal in het centrum gelegen, op de eerste woonlaag, zeer luxe maisonnette met zeer ruim dakterras en berging in de onderbouw (bouwjaar 2002). Indeling: hal, m.k., toilet, luxe keuken met inbouwapp. (o.a. combimagn., koelk., vriesk., afwasmach,, afzuigkap, granieten aan- rechtblad) en openslaande deuren naar terras. Grote woonkamer met erker (circa 46 m2). Verdieping: over loop, ruime ouderslaapkamer met erker en vaste kasten- wand, twee slaapkamers, zeer luxe badkamer met 2' toilet, whirlpool, wastafelcomb., aparte douche met massage-unit. Algemeen: deze maisonnette is afgewerkt met zeer luxe materialen (o.a. plavuizen vloeren, spachtelputz en decor wanden, luxe sanitair en tegel werk, dubbel glas etc.). Goederen-/personenlift aanwe zig. Servicekosten 80,- per maand (watergebr., glas- verz., brandverz., onderh. e.d.) Kornet SOEST Aan waterpartij gelegen schitterende hoekwoning met garage, carport en mooi aangelegde vrije tuin (ca 250 m2). Vrij uitzicht aan de voor- en achterzijde. Ind.: hal, toilet, meterkast, woonkamer met open haard en openslaande deuren naar achtertuin, aparte eetkamer met vide, moderne keuken met inbouwapparatuur (o.a. koelkast, vrieskast, afzuigkap, afwasmachine, oven en kookplaat). Verd.: overloop, 2 slaapkamers (voorheen 3), luxe badka mer met 2C toilet, ligbad (whirlpool) en fraai wastafel- meubel. Zolder: zolder met vaste trap, 3e slaapkamer met dakkapel, aparte ruimte met aansluiting .voor wasmachi ne en droger en combi- cv ketel. Alg.: Deze woning verkeert in uitstekende staat van onderhoud en is o.a. voorzien van: nieuwe kunststof kozijnen nieuwe combi HR ketel nieuwe badkamer (2003) laminaat- vloeren gehele woning speelse woonkamer extra ruime woon-/eetkamer zelf met zorg aangelegde tuin met vijver, blokhut en overdekt zonneterras. Vermeerlaan SOEST Centraal gelegen nabij winkels, scholen en openbaar ver voer ligt een 3-kamerappartement (voorheen 4-kamer) met berging in de onderbouw, op de derde verdieping. Indeling; ha), toilet, m.k., garderobekast, ruime woon-eet- kamer, mod. keuken, luxe douchecel met wastafelcombi natie, twee slaapkamers en balkon aan voor- en achterzij de. Algemeen: dit appartement is in 1999 geheel gereno veerd en o.a. voorzien van combi CV-ketel, vernieuwd sa nitair en in alle kamers laminaatvloeren. Servicekosten bedragen 125,- p.m. Gevraagde koopsom 147.500,- k.k. Gevraagde koopsom 112.500.- k.k. Van Weedestraat Direct in hetcej balko\ V parke< Voor meer informatie: kijk op: wvtfw.huisplein.nl Soest K^S\S^xef3e woonlaag, (totaal 45 m2 incl. nderbouw en recht op eigen Koninginnelaan 40 Soest Tel.: (035) 601 79 62 Fax. (035) 602 60 61 in(o@ vanbrcukelenvasigocd.nl - Het programmaboekje voor het seizoen 2003-2004 van de Brede Bibliotheek wordt mo menteel gedrukt en zal tussen 17 en 20 juni huis-aan-huis worden bezorgd in Soest en Soesterberg. Wie een NEE- sticker op de voordeur heeft kan het boekje ophalen bij o.a. de Brede Bibliotheek in Soest en Soesterberg, het gemeente huis, de WV, boekhandels, Meander en de Hazelaar. De inhoud ral iedereen verrassen! Het geeft een totaalbeeld van wat de Brede Bibliotheek te bieden heeft in haar afdelingen: uitleen centrum, informatiecentrum, thea ter en educatief centrum. Het ge heel is geïllustreerd met foto's van cursisten. Het nieuwe theaterpro gramma belooft een superseizoen! Er is volop keuze voor jong en oud. Iedere woensdagmiddag is er een voorstelling voor de kinderen: toneel, muziektheater, film, mime, poppentheater, kies maar uit! Van maandag t/m vrijdag tussen 11:00 en 18:00 uur is de theaterkassa ge opend voor reserveringen, ®035- 6095829. Willaertstraat 49 88 60958291 im Het Pol 1 huurder I Politiekeurmerk veilig Wonen® is er voor iedereen. Of u nu eigenaar of huurder bent van een bestaande woning of een nieuw te bouwen huis of flat. U kunt inbrekers vóór zijn door uw woning aan te (laten) passen aan de eisen van het Politiekeurmerk veilig Wonen®. Advies hierover kunt u bij ons in de winkel maar ook bij u thuis krijgen. Montage verzorgen wij desgewenst maar kunt u ook zelf doen. Meer weten? Kijk dan eens op www.politiekeurmerk.nl of maak een afspraak met Joop van Slooten of Ivar Lambert, de preventieadviseurs van PROVAK. soest@provak.com of 035-6026900 Cursussen Het cursusprogramma is deels een voortzetting van het voorgaande seizoen en wordt aangevuld met een aantal nieuwe cursussen en workshops. Voor de kinderen zijn er komend jaar korte workshops op zaterdag waarin zij met hun (o)pa of (o)ma kunnen dansen. Onder leiding van een medewer ker van Circus Jopie kunnen de kinderen leren hoe je een echte cir cusvoorstelling voorbereidt en uit voert. Voor de cursussen tekenen en schil'deren was het afgelopen jaar zoveel belangstelling, dat het pro gramma dit jaar is uitgebreid met twee cursussen op de woensdag middag. De dansafdeling bloeit als nooit tevoren, er zijn maar liefst 15 danscursussen voor kinderen van af 3 jaar, van peuterdans tot jazz/ show/ musical-dans. Op woensdagmiddag zijn er weer twee kinderateliers, waar dc kinde ren nieuwe technieken leren en leuke kunstwerkjes maken. En dan de beroemde toneelcursus voor kinderen van de basisschool op vrijdag! Wacht niet met inschrij ven, want vol vol. Volwassenen Voor de volwassenen is er door dc groeiende belangstelling een uit breiding in Bewegen en Ontspan nen op maandagochtend. Ook de afdeling boetseren en keramiek wordt uitgebreid met enkele nieu we docenten en aparte cursussen, zoals bijvoorbeeld een korte cursus raku. Nieuw is de cursus kunstbeschou wing: kunst kijken is je leven ver rijken. De afdeling tekenen en schilderen biedt dit jaar een veel heid aan mogelijkheden, diverse cursussen kan men zowel overdag als 's avonds volgen. Wegens succes in het afgelopen jaar gaat de Brede Bibliotheek voort met de cursussen fotografie voor beginners en gevorderden, edelsmeden, sieraden maken cn beeldhouwen in het zaterdagate lier. De afdeling dans is uitgebreid met een korte cursus vrije dansex- pressie en een extra cursus jazz- dans. De afdeling theater komt met een nieuwe flitsende cursus cabaret/stand up comedy. Open dag Men kan zich aanmelden voor de cursussen door invullen van het inschrijfformulier in het program maboekje. Inschrijving geschiedt in volgorde van ontvangst. Op zater dag 30 augustus, van 11:00 tot 15:00 uur, zijn de docenten aan wezig om nadere informatie te ge ven over de inhoud van hun cur sussen. Dc organisatie voor deze dag is in volle gang. Een automobilist wekte 's nachts de aandacht van dc politic door met hoge snelheid over dc Kerk straat te rijden. Bovendien had hij de mistlamp aan, terwij! dat hele maal niet nodig was. Op dc Bur gemeester Grothestraat werd hij aangehouden en daarna bleek dat hij te veel alcohol had genuttigd. Hij kreeg een boete van 190 euro en een rijverbod van twee uur.

Soester Courant | 2003 | | pagina 5