R. VRIJ DAGIO JUNI v' Gert Wantenaar: 'Ik speel ook een beetje voor mijn vader' Een kunstwerk als cadeautje Shakespeare opvoering in Cabrio zeer geslaagd 'Laat gifspuit in de kast' V Soester solist tijdens Midzomernachtconcert Van 'Braamhage' aan Résidence Souveraine Waterschap tot gemeenten: 603 11 19 KRAMEN EN AANBIEDINGEN WINKELS OPEN TOT 23.00 UUR TERRASSEN EN MUZIEK TOT 23.00 UUR stoomtreintje rad van fortuin springkussens j band de Street Rollers country-dansen Dansschool Gerla Sepp Ben the Banjonar haringkraam terrassen WOENSDAG 18 JUNI 2003 SOESTER COURANT PAGINA 18 WOENSDAG 18 JUNI Gert Wantenaar woont in Am sterdam maar komt nog regelmatig op de boerderij in De Birkt - niet op de fiets. Zaterdagnacht wordt, geheel volgens de traditie, opnieuw een Midzomernachtconcert georganiseerd in Openlucht theater Cabrio, het mooiste openluchttheater van Neder land. De muziekvereniging Odeon heeft een zeer geva rieerd en bij de Midzomer nacht passend programma sa mengesteld dat vanaf 22:30 uur ten gehore zal worden ge bracht. Een van de solisten is de geboren Soester Gert Wan tenaar. Met hem hadden we een gesprek. Geboren in Soest... Volgens mij woont mijn familie al enkele eeuwen hier in Soest. Ik ben geboren in 1966. Ik zat op de Ludgerusschool en daarna het Eemlandcollege. In 1984 heb ik daar mijn VWO diploma gehaald. Je bent muzikant geworden. Ja, ik ben muzikant. Toen ik 8 jaar was, ik was de jongste,* kreeg ik thuis van mijn vader de eerste ac- cordeonlessen. Mijn vader speelde zelf ook en hij vond dat alle zeven kinderen dat ook moesten doen. Maar ja, er waren op en rond de boerderij veel'leukere dingen te doen dan dat stomme studeren en na een jaar hield ik het voor ge zien. Toen ik 12 was kwam er een muziekleraar bij ons thuis en die gaf heel leuk les, zonder al die moeilijke stukken. Nee, hij speel de stukken voor en ik moest dat naspelen, hartstikke leuk en bin nen de kortste keren had ik een heel repertoire. Wat was dat met Johnny Meijer? O, een fantastische accordeonist. Toen ik veertien was kreeg ik van Sinterklaas een langspeelplaat van Johnny Meijer. Daar was ik toch zo gek mee, jazz,, smartlappen, tango's, alles kon die man spelen en, dat was nog het mooiste, im proviseren. Dat wilde ik ook. Nou en toen was het gauw bekeken. Ik kreeg daarna les van Henny Veis en ging studeren op het Hilver- sums Conservatorium. Daar leerde ik ook pianospelen en ben daar ook op afgestudeerd. Altijd solist geweest? Nee, ik heb heel veel in orkesten en bands gespeeld. Ik heb ook nog een eigen kwartet gehad, jazzac- cordeon. Ik heb gespeeld in een soulband W5 en ik was pianist bij het Jaffo Gate Quartet. En in de musical Cats was ik de accordeo nist, al die maanden in Carré, een fantastische ervaring. Sinds 1992 ben ik vaste begeleider van Mathil- de Santingh. Ieder jaar een nieuwe show, ja da's een prachtmeid en we kunnen het samen heel goed vin den. Orkest Malando? Ja, dat begon eigenlijk als een grap, maar het had zo'n succes dat de kleinzoon van Malando maar is doorgegaan en ik was in dat orkest eerste accordeonist. Ja, we zijn heel wat weken op tournee en ze ker na de komst van Maxima is de belangstelling voor de tango enorm toegenomen. Speel je ook op de bandoneon? Jazeker, 't is wel steeds even goed oefenen maar het gaat me heel goed af. Karei Kraayenhof is een goede vriend van me. Ik geef ook les o.a. aan de Amsterdamse Mu ziekschool, ben vast verbonden aan het Metropole Orkest en ik doe jaarlijks zo'n 30 voorstellingen op basisscholen in Amsterdam, Muziekateliers. Ik word ook veel gevraagd voor studiowerk met be kende artiesten voor cd-opnamen, Adèle Bloemendaal, Henny Vrien- ten, de Drie Tenoren en zo. Speel je thuis nog wel eens? Je bedoelt thuis .in Soest? Nou, niet zo vaak. Ik heb nog een keer samen met m'n vader in de Raad zaal in Soest gespeeld tijdens de uitreiking van de Cultuurprijs. Mijn vader vond het fantastisch. Jammer dat die kort geleden is overleden, hij genoot zo van mu ziek en speelde iedere dag nog een stukkie op de Trekzak, zo noemde hij de accordeon. Tot vlak voor zijn dood heeft hij nog gespeeld. En thuis in Amsterdam geef ik wel eens huisconcerten. Mijn vriendin Aartje Duyvené de Wit is mezzo sopraan en dan komt er een vriend van ons, Bart Kiene, die is bariton en ik speel dan accordeon en pia no. Wat ik nog wel eens zou wil len: met alle familieleden een con certje geven, op de boerderij in de' Birkt en dan m'n dochter als dan seres. Wie weet... Wat speel je op midzomernacht? Ik speel samen met het orkest uit Soesterberg, dat is echt een prach tig orkest, zo muzikaal en een mooie dynamiek. Een van de nummers is in ieder geval Adios Nonino van Astor Piazolla. Het verhaal gaat dat Piazolla dat com poneerde toen zijn vader overleed. Nou, laat ik dan dat stuk spelen voor mijn vader, als eerbetoon en uit dankbaarheid aan die man die zo kort geleden dood gjng. Hij was het tenslotte die mij bekend maak te met de accordeon.' Midzomernachtconcert, zaterdag 21 juni, aanvang: 22:30 uur. Toe gang: 7,50. VERKOO] GEREEDSC DE VA» Water stof Parketschuurn Hoqedrukreir GEOPEND: Ma. t/ Industr Tel: 03 tl Het toneelgezelschap 'de Droom' heeft een reputatie te verdedigen als het om Shake speare opvoeringen gaat en dat deed het gezelschap met verve afgelopen vrijdag en zaterdag met twee opvoeringen van het toneelstuk 'Maat voor maat'. En het is niet onwaarschijnlijk dat ook de komende jaren opnieuw opvoeringen in het Cabrio-theater zullen plaatsvinden, want het ge zelschap is op zoek naar een nieu we thuisbasis en de spelers waren enthousiast over de sfeer en de mogelijkheden van het theater. Een kleine duizend toeschouwers heeft de voorstellingen bezocht. Voor velen was het de eerste keer dat zij aanschoven in Cabrio en het theater werd zeer bewonderd. Uw verslaggever mocht termen als 'feeëriek' en 'een juweel van een theater' opvangen. Opvallend goed is ook de akoestiek. Door de nieuwe overkapping is deze zeer verbeterd. Het publiek heeft kunnen genieten van een kleurrijke voorstelling. Natuurlijk was er wel wat aan te merken. Zo was de mise-en-scène ietwat te statisch en hadden de scènewisselingen wat vloeiender gekund, maar echt storend was dat niet en het publiek bleef van beginl tot het eind geboeid. Heel goedl ingevuld waren de komische bijrol-T len, die uitblonken door een uitste-1 kende timing. Ook de muzikale! begeleiding van een koortje ver-] diende lof. Een eervolle vermel-l ding verdiende ook het decor, datl zeer goed aansloot bij de vormge-| ving van het theater en de opbouw! van het stuk. Technische begelei-l ding, licht en geluid waren uitste-i kend verzorgd. Het publiek ging tevreden huis-1 waarts en liet dat merken door een I langdurig en hartelijk applaus. Het I is te hopen dat we 'de Droom' nog I vaak zullen terugzien in het Ca-J brio-theater. Mtland College Koester leerlingen) V)|BO, theoretische leerweg Ljjchiel van Altena, Gülnur Ari- L.Indira Bade, Dominique Bee- Anton Beerthuizen, Aziz Bc- Ijjtii, Karima Belarbi, Marijke Ldam, Sandy Bokhorst, Step- L de Bruin, Roxanne van den L|, Juliette Dijk, Bruce van Dijk, "la El Mariaoui, Inas Fail, Zey- Gület, Matthea Hartzuiker, :tte Henstra, Robbert Hessing, Ifóndy de Hiep, Angela Hilhorst, Li Hoogeboom, Esther Hout- Ciawar Khandan, Marloes |&iest, Sszanne Kniest, Lynn Koot, Bram Lot, Amanda de Kruijff, Daan Jyiper, Daisy Kuiphof, Thomas lUgerweïj, Jasper Lammertink, Hartijn Leendertse, Mike Maas- ai, Nils van Megen, Anoeska Onwezen, Melahat Polat, Peter Liman Tuin, Erwin Post, Karin L Renswouw, Ferry van Soest, Rósalie Sterenborg, Manon Ver links, Liesbeth Volkers, Rick van i, Pim Welsch, Jasper Wil- isen, Asiye Oan. Ilïavo lantal Kok Sinds afgelopen vrijdag is Rési dence Souveraine, het woon complex voor ouderen aan de Inspecteur Schreuderlaan, offi cieel eigenaar van het opval lende kunstwerk in het plant soen aan de Beek en Daalse- laan. De schepping van Frans en Marja de Boer-Lichtveld is een geschenk van de beheers stichting Braamhage aan de vereniging van eigenaren. De overdracht was aanleiding tot een feestje dat zich voornamelijk afspeelde in de grote binnentuin van de Résidence, waar het voor de bewoners dankzij, het fraaie zo merweer goed toeven was. Ze wer den verwelkomd door voorzitter E. van Dijk van de vereniging van eigenaren, evenals de talrijke ande re gasten. Van Dijk memoreerde de 'strategische beslissing' van het toenmalige Braamhage-bestuur, dat tien jaar geleden het initiatief nam voor het nieuwe complex. Namens de beheersstichting Braamhage - die nu ophoudt te bestaan - verrichtte voorzitter R. Kracht de feitelijke overdracht van het kunstwerk, waarbij hij niet ver zuimde andere, reeds overleden bestuursleden te gedenken. Hij herinnerde aan de lange voorge schiedenis van de bouw en de his torische betekenis van deze plek in Soest, waar ooit de villa Rustoord ('een inrichting voor zenuwpatiën ten') stond en later de villa Braam hage. Dat die naam nu verloren is gegaan is jammer, maar geen dra ma, aldus Kracht. Het kunstwerk symboliseert volgens hem 'vrijheid, licht, lucht, rust en vrijzinnigheid', allemaal begrippen die ook van toepassing zijn geweest op het oude Braamhage. Bramenjam Marja de Boer-Lichtveld gaf daar na een korte toelichting op de sculptuur en het idee erachter en maakte duidelijk dat de opdracht door de kunstenaars als iets heel bijzonder ervaren was. In het ge bouw is een kleine tentoonstelling ingericht waarin o.a. de werkteke ningen te bewonderen zijn. Alle bewoners kregen vervolgens een potje 'Braamhage'-bramenjam, waarna dhr. J. van den Berg, direc teur van aannemingsbedrijf Dura Vermeer, nog een kort dankwoord sprak aan alle betrokkenen bij de bouw. Hij herinnerde er nog even aan dat er eerst een plan was om er 55 eengezinswoningen neer te zetten en was er trots op dat er nu zo'n fraai appartementencomplex stond. Hij bood nog een symboli sche cheque van 1200 euro aan om het gebouw te verfraaien. Zorgconcept Vice-voorzitter mevrouw E. Vol- mer van de zorgstichting Braamha ge (nog altijd betrokken bij de ver zorging van de bewoners van Ré sidence Souveraine) stelde met genoegen vast dat veel oud- Braamhagenaren zich inmiddels uitstekend thuis voelen in het nieu we gebouw. Ze benadrukte ook het belang van het nieuwe zorg concept: zelfstandig wonen, maar als het nodig mocht zijn is er zorg en veiligheid voor de bewoners, die samen een gemeenschap vor men. Wethouder Bert Krijger, die met zijn collega Bart Krol was uitgeno digd, wenste de bewoners namens het gemeentebestuur veel geluk met hun nieuwe behuizing, waar na de bijeenkomst op speelse wij ze werd afgerond met het humoris tische optreden van een soort dorpsomroeper. Dura-directeur Van den Berg (l.) overhandigde een cheque aan voor zitter Van Dijk van de vereniging van eigenaren. Foto Soester Courant. Waterschap Vallei Eem heeft op alle gemeenten in het be heersgebied een beroep ge daan om niet terug te grijpen op chemische middelen bij de onkruidbestrijding. Bij het op stellen van de begroting voor 2004 moeten de gemeenten vaak fors bezuinigen. Bij enke le gemeenten is daarbij een dis cussie over de wijze van on kruidbestrijding ontstaan. Chemisch onkruid bestrijden is namelijk aanzienlijk goedkoper dan onkruid bestrijden op milieu vriendelijker wijzen als borstelen, branden of stomen. Het water schap doet per brief een dringend beroep op gemeenten in het Eem- land, de Gelderse Vallei tn de Zuidwest-Veluwe om onkruid in plantsoenen en op verharding mi lieuvriendelijk te blijven bestrijden of om over te'stappen op milieu vriendelijkere alternatieven. Het waterschap treft nog steeds te veel resten van bestrijdingsmidde len aan in het oppervlaktewater. Een groot deel daarvan is door ge meenten gebruikt in gemeentelijk groen en op verhardingen. Door afspoeling en uitspoeling zijn de resten in het water terechtgeko men. De restanten van bestrijding smiddelen beïnvloeden de water kwaliteit zeer nadelig. Bepaalde dier- en plantensoorten zullen doodgaan of niet verschijnen. Daardoor zal het natuurlijke even wicht verstoord raken. Ook in het grondwater worden- deze stoffen aangetroffen. Het waterschap ver wacht dat als het gebruik van be strijdingsmiddelen niet afneemt de kosten voor de drinkwaterberei ding zullen stijgen. Handboek Vorig jaar hebben de provincies Utrecht en Gelderland en de wa terschappen in beide provincies een handboek laten opstellen voor het gifvrij beheren van groen en verhardingen in gemeenten. In het handboek staan de alternatieven en de kosten daarvan opgesomd. Bovendien geeft het handboek een methodiek om een goede overstap van chemische naar niet-chemische onkruidbestrijding te maken. Het handboek is vorig jaar aan alle ge meenten overhandigd. In het Gel derse deel van het waterschap zijn binnenkort regiobijeenkomsten waarbij de gemeenten die voorop lopen hun ervaringen zullen over dragen aan de andere gemeenten. Gemeenten als Amersfoort Ede passen al langer geen gif meer toe. Zij hebben aangetoond dat onkruidbestrijding zonder chemi sche middelen goed haalbaar is. Het waterschap verwacht dat het gebruik van het enige middel (gly- fosaat) dat nu nog wel mag wor den gebruikt op bestrating vroeg of laat wordt verboden. Het kunstwerk staat al sinds april vorig jaar aan de Beek en Daalse- laan, maar is nu officieel overge dragen. Foto Soester Courant. tehmed Ali, Donata van Luc von Bartheld, Marcel Beckers, Myrthe Bon, Jos van den Brakel, Cedric van Briemen, Marie-Jos, Broeck- nan, Ronald Bunnik, Eefje Calis, laap Dekker, Sanne Delfgou, Den- ois Diemers, Saskia Eichholtz, Karin Glezer, Joëlle de Goede, Marloes Grift, Daniël van Harten, Christine van Heijst, Leonore Hor- nung, Anneke Jongbloed, Michiel Keijsers, Marjolijn Kluck, Jeroen Kooij, Frédérique Kuiper, Marieke de Lange, Laura Lecluse, Babette Leertouwer, Fenna van Lint, Ma- rije van Logtenstein, Eline van Luijn, Ellen Mout, Vincent Musch, Mexander Möllenkramer, Sophie Nauwelaerts de Age, Stephanie Nieves, Irene Nuver, Esther Oost veen, Erwin Reijnders, Michiel Riesmeijer, Michael Riethoff, Kim Roest, Laila de Rooij, Bauke Rot man, Gert-Jan Smit, Pauline Smit, Mariëlle Stolze, Brian Vaes- sen, Ilse Vaessen, Tim Valkenet, Michael van 't Veen, Niek Verlaan, Esther Verresen, Bas Versloot, Eli te Verwijs, Susanne de Visser, ihelly Visser, Mieke Wenneker, lanine van der Werf, Dorine Vestra, Maaike Willemse, )erya Yildirim, Yaltin Yilmaz. FM 107.9 (stereo); ether: FM 105.9 Soester Courant overal thuis in Soest en Soesterberg Succesvol adverteren, het ligt voor de hand, dat doen ondernemers in de Soester Courant Wie vergelijkt leest de Soester Courant Wie vergelijkt leest de Soester Courant VRIJWILLIGERSHULP NODIG? Centraal Meldpunt Vrijwilligershulp Soest - Soesterberg omerprogrammering tij Radio Soest )e vakantietijd komt er weer an. Velen zullen gaan genieten an bekende of onbekende oor- ien, genieten van rust, ruimte en latuur. Of juist van drukte, avon- uur, spanning en pretparkbezoe- ïn. at geldt ook voor de medewer- irs van Radio Soest, allemaal rijwilligers. Tien maanden per tar zorgen zij voor een zeer af- isselend radioaanbod op uw lo- ale zender. Vanaf 1 juli veran- ert er wat in de programmering an Radio Soest. Twee program- ia's zullen op alle werkdagen te oren zijn, te weten Soest Actu- el tussen 09.00 en 10.00 uur en et veel beluisterde middag ma- azine Lunchroom, van 12.00 tot 3.00 uur. En zolang hij zelf niet >P vakantie gaat verzorgt Ad van Wijngaarden de redactie van die 'rogramma's. Maar u kunt meehelpen Radio Soest gedurende de zomer te Programmeren. U wilde graag nog een keer dat ene programma över literatuur horen of dat inter view met die bekende Soester, dat klassieke muziekprogramma dat u op een zondagmiddag mis te- Stuur dan een briefje naar Ra- Üo Soest met het gewenste pro gramma en de programmaleiding ?aat na of en zo ja wanneer uw teuze kan worden uitgezonden. Reactietelefoon gedurende de maanden juli en argustus is de Reactietelefoon /an Radio Soest niet in gebruik te zullen u meedelen wanneer u 'w wetenswaardigheden opnieuv :unt melden aan ons lokale sta- '°n. En ook voor de zomer maanden geldt: -•et 'm op Soest, op Radio Soest

Soester Courant | 2003 | | pagina 18