Polderland richt desnoods partij op En dit zijn de knaliers van week: René redt Karei (3) uit vijver 4.99 1.99 7.79 0.99 Cocaïnedealer hoort twee jaar cel eisen Zoveelste veroordeling voor oplichter in computerbranche NIJHOf VERKOOPPLANNEN? WOENSDAG 18 JUNI 2003 816 JAARGANG NQ 44 Zwager, broer en vrouw hielpen Geen nieuwe standpunten tijdens hoorzitting hoofdwegenstructuur DEZE WEEK magazijn opruiming kortingen tot 50% Bekeuringen NATUURLIJK] L WONEN Tuin SOESTER KALENDER Hi NEFKENS SOEST; OPEL"©- Soester aarzelde geen moment NU NAAR NIJHOf 20% korting op alle kluizen en brievenbussen' 15% korting op alle maatwerk binnenzonwering van B&C' De eerste 6 maanden geen abonnementskosten NIJHOf OVERHEES Tamboerijn 11 - Soest Kalkoenfilet Navel hand- sinaasappelen Amstel Pils Boeren wit of tarwe brood BEL VOOR EEN GRATIS EN DESKUNDIGE WAARDEBEPALING 035 - 603 27 37 Haring Gebraden gehakt vers van 't mes VAN DE GRAAF Zuidpromenade 6 - Soest A. van der Lee t SUPERVOORDEEL t 7Geraniums - 00% nu v- Tuincentrum Amsterdamseweg 57A en Kwekerij Baarn sogsteéSgouram' Redactie en administratie: Van Weedestraat 227 Postbus 57 - 3760 AB Soest Telefoon 035 - 601 41 52* - Telefax 035 - 602 49 04 - E-mail: soestcrt@wanadoo.nl - Internet: www.soestercourant.nl Abonnement: Soest/Soesterberg per half jaar 8,75 - Buiten Soest 17,50 - Losse nummers 0,55 Gecontr. oplage 12.300 VERSCHIJNT IEDERE WOENSDAG Actueel 3 Huisartsen: extra personeel. Soest-Zuid wil samenwerking over verkeer. Weekmarkt wil naar Van Weedestraat. Onenigheid over ontstaan verzakking bij bouw. Op 't Hoogt Actueel 4 Familieberichten 6 Actueel 7 Bibliotheek wil door met vernieuwing. Met olie vervuilde grond afgegraven. Gildefeest binnen twee dagen uitverkocht. Cultuur 9 Expositie bij de Hazelaar. Soesterberg 13 IttJ Huizensloop in volle gang. Sport 17 Deur naar eredivisie op een kier voor SoVoCo. Prikbord 19 Medische dienst. Kerkdiensten. Geslaagden. kook- en t.ifelcultuur kado en deiign Van Weedestraat 40 Soest 'Dat zijn mannenzaken', verklaarde een 22-jarige vrouw uit Soest vrijdag toen een rechter haar vroeg of ze wist dat ze drugs had ver kocht. De vrouw verkocht regelmatig kleine papiertjes voor twintig euro aan de deur. Maar wat er in die pa piertjes zat, daar had ze geen flauw benul van, Haar man, een 27-jarige Soes- ter, wist dat wel en hij bekende dat ook voor de rechtbank in Utrecht. Hij wordt ervan be schuldigd dat hij vanuit zijn huis in Soest anderhalf jaar lang co caïne heeft gedeald. De officier van justitie eiste twee jaar ge vangenisstraf. Ook wil de offi cier van justitie dat de verdach te zijn geschatte criminele winst van 54.000 euro aan de staat afdraagt. In januari werd bij zijn aanhou ding in de auto van de verdach te al bijna 23.000 euro en co caïne gevonden. De politie was getipt en greep in toen zij na het tappen van de drie mobiele te lefoons van de verdachte een goed beeld had gekregen van zijn klantenkring en werkwijze. Drugsgebruikers uit Soest en Baarn belden de verdachte als ze cocaïne nodig hadden. Die drugs leverde de verdachte ver volgens per auto af. Of hij liet Wegens oplichting is een 46-ja- rige man uit Soest vrijdag door de politierechter in Utrecht veroordeeld tot 120 uur dienst verlening en twee maanden voorwaardelijke gevangenis straf. De strafwas gelijk aan de eis van de officier van justitie. De Soester verkeerde ruim vier jaar geleden met zijn bedrijf in gro te financiële problemen. Toch be stelde hij via internet voor 38.000 gulden tien computersystemen bij een bedrijf in Haarlem. Hij gaf een bankopdracht af, maar de bank weigerde de opdracht uit te voeren omdat er onvoldoende saldo op de rekening van de Soester stond. De Soester ontving wel de compu ters. Die verkocht hij door aan een kennis voor 29.000 gulden. Met dat geld betaalde hij een paar deurwaarders en vlak daarna ging zijn bedrijf failliet. De leverancier van de computers kon achteraan aansluiten in de rij schuldeisers. Officier van justitie A. Bakker was ervan overtuigd dat de Soester, toen hij de computers bestelde, wist dat de rekening nooit zou kunnen voldoen. De verdachte stelde dat hij die computers voor vrienden van de volleybalclub had besteld. De namen van die vrien den wilde hij echter niet noemen. Rechter J. Krol geloofde er dan ook niets van. Zeker omdat de Soester de afgelopen zes jaar al dat doen door zijn 36-jarige zwager of een 28-jarige vriend. Deze beide Soesters hoorden respectievelijk negen maanden en vier maanden cel eisen waar van een deel voorwaardelijk. Beiden bekenden dat ze bij de afleveringen betrokken waren geweest. Ook liet de verdachte sommige klanten drugs ophalen. Als hij zelf niet thuis was, regelde zijn vrouw de verkoop. De vrouw droeg het geld af en wist verder van niets, verklaarde ze. Haar man en zijn zwager probeerden haar zoveel mogelijk te ontlas ten. Maar de officier van justi tie geloofde er weinig van. Of ficier Y. Hopman eiste tegen de vrouw 31 dagen cel, even lang als het voorarrest en honderd uur werkstraf. De officier van justitie was er van overtuigd dat de hoofdver dachte meer dan anderhalfjaar had gedeald. Ze beschikte ook over getuigenverklaringen die dat bevestigden. De verdachte zelf bleef erbij dat het om nau welijks meer dan een half jaar was gegaan. De officier van jus titie kon hij niet overtuigen. De verdachte heeft een redelijke opleiding en tot nu toe geen strafblad. Hij vertelde dat hij gokverslaafd was en in cocaïne is gaan handelen om zijn versla ving te kunnen financieren. Uitspraak 27 juni. een paar keer tot lange gevange nisstraffen is veroordeeld voor op lichting en flessentrekkerij. Die straffen heeft hij overigens nog niet uitgezeten, omdat hij steeds in ho ger beroep gaat. De Soester hield echter vast aan zijn verhaal. Als de bank die beta ling maar had doorgezet, dan was alles goed gekomen met zijn be drijf. 'U geeft anderen de schuld, trekt rookgordijnen op en u heeft een eerlijk bedrijf op een gemene manier geflest', concludeerde rech ter Krol. Zeven automobilisten die donder dagmorgen de gesloten verklaring op de Peter van den Breemerweg negeerden, hadden de pech dat de politie er juist een verkeerscontrole hield. Zonder pardon werden ze op de bon geslingerd. Vier bestuur ders werden bekeurd, omdat ze de gordel niet droegen en vier brom fietsers werden betrapt op e hard rijden. De controle werd uitge voerd tussen 8:00 en 9:00 uur. Anderhalf uur later stonden agen ten een uur op de Koningsweg het verkeer te controleren. Daar wer den acht bekeuringen uitgeschre ven voor het niet benutten van de gordel, een voor het niet handsffee bellen en een voor een te hoge snelheid. Vanuit de Vereniging Vrij Pol derland zal een nieuwe politie ke partij worden opgericht, als op 3 juli niet voorgoed een punt wordt gezet achter de dis cussie over een (kleine) rond weg. 'Dan doen we in 2006 aan de verkiezingen mee', sprak voorzitter Rob Bakker 'drei gend'. Karei Dingemanse had het bijna niet kunnen navertellen. De ondernemende jongen van drie jaar raakte vorige week dinsdagmiddag met zijn fietsje te water in de vijver achter het Pijperpad. Hij was al kopje on der toen buurtbewoner René Westerveld langsfietste. René had net boodschappen ge daan en fietste op zijn gemak langs de vijver naar zijn huis aan het Reigerpad. Hij was eigenlijk al voorbij toen hij een kind hoorde schreeuwen. Hij voelde aan dat er iets niet in orde was, keerde subiet om en zag nog net twee armpjes boven water uitsteken. Het was de kleine Karei Dingemanse, die op een paar meter van de oever in het water spartelde en duidelijk op het punt leek te staan om te verdrin ken. Zijn even oude vriendje Koen van Barneveld had gelukkig de te genwoordigheid van geest om een flinke keel op te zetten. René zag het fietsje van Karei op de kant liggen en begreep direct wat er aan de hand was. Hij aarzel de geen moment. Met een koene sprong belandde hij in de vijver, die ter plaatse minstens anderhal ve meter diep is, en wist de dren keling op het droge te krijgen. Een onbekend gebleven voorbijganger bood hem de hand om zelf uit het modderwater te komen. Het was maandagavond wellicht de meest opzienbare uitspraak tij dens de hoorzitting over de hoofd wegenstructuur die verder hele maal geen nieuws opleverde. De bekende voorstanders van een rondweg, zoals de Soester Zaken- kring, de Kamer van Koophandel en VNO-NCW, stuurden warme pleitbezorgers voor een nieüwe verkeersader naar de raadzaal. Uitbreiding van de infrastructuur is volgens hen van belang voor de bereikbaarheid van Soest én de lo kale economie (lees ook werkgele genheid) is er bij gebaat. Voorzit ter Ton Voortman van de Kamer van Koophandel drong aan op re gionale samenwerking en een bre de visie naar de toekomst (aanslui ting van een rondweg op de even tuele Westtangent bij Amersfoort). De hoorzitting over de hoofdwe genstructuur trok betrekkelijk wei nig burgers naar de raadzaal. Foto: Foto Bell Kees Boêrkoel (preses van de Soester Zakenkring) vond dat het college de gemakkelijkste weg ge kozen heeft. Bij de raadsverkiezin gen kregen de partijen die de een of andere rondweg willen samen 17 van de 27 zetels. Een meerder heid dus. 'Drie procent' Via een van zijn 'Boerkoeliaanse' formules rekende hij voor dat bij de inspraak slechts drie procent van de bevolking van 18 jaar en ouder zich tegen een rondweg heeft uitgesproken. Als het aan Voortman, Boerkoel en Petra Tho mas (VNO-NCW) ligt, wordt er een grote rondweg aangelegd en komt er langs de bouwgrens een nieuw bedrijventerrein. Dat is no dig, stellen ze, omdat het laatste bedrijventerrein, De Grachten, bijna vol is. Langs de Eem zouden er woningen kunnen komen staan en dan is de rondweg meteen ge financierd. En dat is precies de grootste angst van de tegenstanders van een rondweg, vooral van de bewoners die aan de oostgrens van Soest wonen. Zij lieten, evenals Milieu- (Lees verder op pagina 3) AL 7 JAAR IN SOEST TEGENOVER DE HEMA Binnen- en Buiten Meubelen Mandwerk - Accessoires Gordijnen - Karpetten Dealer van o.a.: Teak Garden Lloyd Loom - Luxaflex Inrichters van: lil MS GRATIS BEZORGEN IN DE REGIO Burg. Grothestr. Ia, SOEST 035-602 27 68 De Soester Kalender biedt verenigin gen en instellingen in Soest gelegen heid hun publieksactiviteiten met een eenmalig karakter kort in deze 'week agenda' te melden. Donderdag 19 juni 20:00 Lezing Abdelkader Be- nali, SLAS, Artishock, Steen- hoffstraat 46; 5,00/7,50. Vrijdag 20 juni 20:30 Jazz/bluessessie, Artis hock, Steenhoffstraat 46; pu bliek gratis; deelnemers €4,50. Zaterdag 21 juni 09:00 Pakketten voor Polen, fam. De Groot, Di Lassostraat 40. 09:30 Kinderkoor, Muziek school Soest, Kerkplein 1. 10:00 Rommelmarkt, 'De Kla rinet', Klarinet 39. 11:00 Fietstocht Europees Jaar Gehandicapten, Beukendal, Beukenlaan. 13:30 VW-wandeling in de Paltz, Steenhoffstraat 9A, 3,50. 15:00 Concert Apollo, Witte Boerderij, Soester Engweg. 18:30 Avondrit WPE, Peter v.d. Breemerweg, 3,00. 21:30 Midzomernachtfeest De Bereklauw, Steenhoffstraat 63. 22:30 Midzomernachtconcert Odeon, Cabrio-theater, Soes- terbergsestraat 140, 7,50. Zondag 22 juni 10:30 Openluchtkerkdienst SoW-kerken, Cabrio-theater, Soesterbergsestraat 140. 14:00 Multicultureel feest, Int. Vrouwencentrum, Molenstraat 8A. 15:00 Informatiemiddag 'na tuurlijk spreken', Stayokay, Bosstraat 16. 15:00 Spoordalmonoloog Wil lem Jan v.d. Wetering over En- neagram, Artishock, Steenhoff- straat 46, 5,00. Maandag 23 juni 18:15 Avondfietsvierdaagse, Hoogvliet, Wiardi Beekman- straat. 19:00 Inschrijven Huttenbouw- dorp, 'De Schoof, Molenstraat 142. 20:30 Film 'The Magdalene Sisters', Artishock, Steenhoff- straat 46, 3,50/5,00. Dinsdag 24 juni 14:00 Open Dag ROC de Amerlanden, Orlando, Di Las sostraat 65. 18:15 Avondfietsvierdaagse, Hoogvliet, Wiardi Beekman- straat. 19:00 Open Dag ROC de Amerlanden, Orlando, Di Las- sostraat 65. Woensdag 25 juni 14:00 Inloopmiddag De Vrije Teugel, Vedelaarpad 53, 2,50. 18:15 Avondfietsvierdaagse, Hoogvliet, Wiardi Beekman- straat. Wie ande" I VOOR NIEUW EN GEBRUIKT j ,A UT.O MOBIELBEDRIIf! I Birkstraat 30 - 3768 HH SoestI Telefoon (035) 601 23 64 j bouwen woonwaren. baarn minervaweg 3, tel. 035 54 86 111, www.nijhofbaarn.nl bij aanschaf van het basispakket huisbeveiliging Het basispakket t.w.v. 695,-' bestaat uit: een huiscentrale, twee magneetcontacten, bewegingsdetector, rookmelder, afstandsbediening en een check door een Goedgeregeld-adviseur. bouwen woonwaren. baarn minervaweg 3, tel. 035 54 86 111, www.nijhofbaarn.nl. Bel voor info gratis met Goedgeregeld, onderdeèl van Nuon, telefoon 0800-2021 of kijk op www.goedgeregeld.nl Uiteraard was de consternatie groot. Gelukkig bleek Karei niets te mankeren, maar hevig geschrok ken was hij wel en volgens zijn moeder Simone zag hij spierwit. Dat hij zijn leven te danken heeft aan zijn vriendje Koen en aan René Westerveld drong nog niet zo tot hem door. Dat komt later vast wel. Hoe Karei precies in het wa ter terecht is gekomen is onduide lijk. Waarschijnlijk is hij met zijn driew-ielertje de richting kwijt ge raakt en via de graskant in de vij ver geschoten. Voor de familie Dingemanse kan René Westerveld in elk geval 'niet meer stuk', zoals het heet. Hij blijft Karei Dingemanse (in het mid den) met zijn redder René Wester veld en zijn vriendje Koen. Foto Soester Courant. er zelf tamelijk nuchter onder. 'Mijn vrouw vond het wel vreemd dat ik een beetje verfomfaaid te rugkwam van het boodschappen doen...' Hij weet niet meer precies wat hij dacht bij zijn reddingspo ging. 'Je handelt impulsief, zonder na te denken. Voor ik het wist lag ik in het water. Ik ben zelf vader van een paar kleine kinderen. Ik hoop dat een ander ook op die manier reageert als er zo iets met hen gebeurt...' kilo 2 kilo krat 24 flesjes heel 2 stuks 100 gram 0.59 Burg. Grolhesfraat 13, SOEST BuijsRegiomakefaars.nl 5aest@Buijsregiomakelaars.nl nvm REGIOMAKELAARS UW MAKELAAR IN DE REGIO! [KANTOREN TE SOEST EN AMERSFOORT) Autobedrijf E.velusief-DeaJer voor Soest, Baarn e.o. Kerkstraat 58 Soest - tel. 601 25 00 A4I' A4»^AAAA AAAAAAAA A» 'I' 1 ^1» ife Groeneveld naast kasteel Groeneveld ,4$ Iedere zondag en 365 dagen geopend Tel.: 035-54311 02

Soester Courant | 2003 | | pagina 1