99 K Visser 20-50% KORTING rntïMFi HIL-TON Huisartsen: Extra personeel en uitbreiding van praktijken Soest-Zuid wil samenwerking met gemeente over verkeer Onenigheid over ontstaan van verzakking bij bouw van slijterij i i tj intratuin Hoorzitting tam en saai Opstapplaats voor 'Eemlijn' nog geen onverdeeld succes vrnmoorzowsscoiMna IOUTPOST 1ACTUEELI 'Tan** Soest is K* UMBLIES LUIERS Marktkooplui willen naar Van Weedestraat WP: 'Procedurele blokkade' Prij AGINA 2 cket WOENSDAG 18 JUNI 2003 SOESTER COURANT GANZEBOOM CHTE BORREL PAGINA 3 RHV Eemland wil dreigend tekort voor zijn BRASSERIE KEUZEMENU Maatregelen op Ossendamweg in verkeersbesluit Beweegbare piramide op Verl. Talmalaan Rechter wil dat experts er samen uitkomen Weinig mensen lopen warm voor verkeer Fietsboot loopt bij Soest aan de grond Witgoed specialis Service voor alle merken Parkeervakken bij Klarinet voor gehandicapten Willem Jan 'ie - jr. spareribs 9 :entrum. km 1997 5.750 km 2000 7.995 km 2001 8.995 km 2002 9.950 km 2000 7.995 km 1998 10.495 Ikm 1998 11.995 Jkm 2001 15.995 km 2001 17.995 Jkm 2001 17.995 Jkm 2000 10.495 3 km 1999 10.495 Okm 2001 21.995 O km 2002 22.995 iO km 2000 16.995 JO km 2002 21.495 JOkm 2002 25.495 JO km 2002 28.995 JOkm 2002 30.995 DO km 2002 30.995 DO km 2002 37.995 S! 75 01 820 7IOTORS.NL 7; literfles Om te voorkomen, dat straks patiënten zonder huisarts ko men te zitten, moeten de prak tijken, waar mogelijk, tijdelijk worden uitgebreid. Dat stelt de Regionale Huisartsen Vereni ging Eemland (RHV). Inzet van extra parttime huisartsen, assistentes en praktijk ver pleegkundigen is een van de meest concrete voorstellen. In de praktijk betekent dit dat de patiënten bij het maken van een afspraak de assistente moeten ver tellen waarvoor ze willen komen. Deze informatie heeft de assistente nodig om de patiënt door te ver wijzen naar de juiste persoon en in te plannen op diens spreekuur. Het is een nieuwe manier van wer ken, maar de huisartsen rekenen op de medewerking van de patiën- ten en zullen er voor zorgen dat de privacy gewaarborgd blijft. Een voudige taken en routinematige handelingen kunnen worden gede legeerd aan het hulppersoneel, al dus de RHV. 'De huisartsen zijn ervan overtuigd dat de kwaliteit van de eerstelijns medische zorg door deze klein schalige aanpak het best is gewaar borgd', stelt de RHV in een pers bericht. In deze methode zien de huisart sen veel meer heil dan in noodop lossingen. Ze staan huiverig tegen over plannen voor telefoondien sten van zorgverzekeraars. Die ge ven gemakkelijker aanleiding tot medische inschattingsfouten, voor al vanwege het grootschalige en onpersoonlijke karakter, aldus de huisartsen. Tekort Vanwege het tekort dat zal ont staan in hun beroepsgroep, hebben de huisartsen in Eemland de be reidheid uitgesproken, dat ze extra werk willen verzetten. Daarbij ver wachten ze ook hulp van derden te krijgen. De inzet van extra personeel vergt wel uitbreiding van de praktijken, al is het alleen maar voor de huis vesting van de medewerkers. Ver bouwingen zullen niet overal mo gelijk zijn, maar in de gevallen waar dat wel kan, rekenen de huis artsen op de medewerking van bij voorbeeld de gemeenten. Die kun nen helpen door procedures snel en soepel te hanteren, zodat er snel gebouwd kan worden. Ook hopen ae huisartsen dat gemeenten mee werken om grond tegen een be taalbare prijs te kunnen aanschaf fen. Met de ziekenhuizen en de thuis zorg moeten eveneens afspraken worden gemaakt. Van belang is dat patiënten zo doelmatig mogelijk van een thuissituatie naar het zie kenhuis en omgekeerd kunnen ko men. Bij de zorgverzekeraars zal de RHV aankloppen voor financiële steun voor de inzet van het extra personeel en de fysieke uitbreiding van de praktijken. Overigens ver wacht het bestuur van de huisart senvereniging dat er in de regio Eemland enkele nieuwe samen werkingsverbanden en gezond heidscentra zullen worden gereali seerd. Over enkele maanden hoopt ze een overzicht te kunnen geven van de extra ruimte die in de regio is gecreëerd. 19,15 Hollandse nieuwe geserveerd als, tartaar en maatje Warme aardappelgratin met geitenkaas Lichtgebonden aspergesoep met met verse kervel en gepocheerd ei Salade Nigoise: aardappel tonijn en haricots verts Verse asperges met gegrilde botervissteak Gegrilde pepersteak op paprika risotto Verse aardbeien met Romanoff satis Crème brülée van chocolade Koffie of thee met bonbon Op maandag menu inclusief glas wijn (niet op feestdagen) 'Brasserie 035 - 603 60 10 Van maandag t/m zaterdag www.soesterduineri.nl Vervolg van voorpagina) In samenwerking met de bewo ners van Soest-Zuid zou de ge meente naar oplossingen moe ten zoeken voor de verkeer sproblemen in deze wijk. Dat opperde Paul Frijling, voorzit ter van de bewonersvereniging Soest-Zuid, maandagavond tij dens de hoorzitting over de hoofdwegenstructuur. Zijn vereniging, waarbij ongeveer tien procent van de buurt is aange sloten, is nogal huiverig voor de maatregelen die het college voor stelt voor dit deel van Soest. Zo als het linksaf verbod op de Von dellaan (richting Soesterberg), dat de grote stroom voertuigen uit Amersfoort een halt zou moeten toeroepen. Het verbod zal nadeli ge invloed op de woonwijken heb ben, aldus Frijling. Om sluipver- keer tegen te gaan, zijn dan im mers drastische maatregelen nodig. Bovendien kan het doorgaand ver keer via de Birkstraat en de Eiken laan uiteindelijk toch weer opstop pingen op de Soesterbergsestraat en Ossendamweg veroorzaken. Kortom, de doorstroming tijdens de spits is er niet mee gediend. Rob Maas (IVN Eemland) bleek nog wel wat ideeën te hebben om Amersfoorters te ontmoedigen via Soest de A28 te omzeilen. Drem pels op, een snelheidslimiet van 50 kilometer in en flitspalen langs de Birkstraat helpen wel, volgens Maas. 'En laat er tijdens de spits een tractor rijden om het verkeer te belemmeren.' Terug naar de bewonersvereniging. Die is niet tegen het opheffen van de afsluiting (tijdens de spits) van de spoorwegovergang tussen de Den Blieklaan en de Foekenlaan, maar dat voornemen spoort niet met andere maatregelen die het sluipverkeer juist moeten tegen gaan. Frijling wees de raadsfracties daarom nog maar eens op het plan dat een klankbordgroep enkele ja ren terug maakte en dat volgens hem moet worden gerealiseerd. 'Je kunt geen hek rond Soest zetten en diverse soorten dan zal er altijd verkeer zijn. Maar niet door de wijken.' Voor het meest rigoureuze voorstel tekende Eit Algra van Milieude fensie Soest. De gemeente moet er alles aan doen om de mensen van de auto op de fiets te krijgen, ze ker als het gaat om afstanden tot 7 kilometer. Verdeel Soest in blok ken en zorg dat je daarbinnen er met de auto alleen uit kunt, is zeer kort samengevat zijn idee. Om het fietsverkeer te bevorderen, moet er volgens de Fietsersbond veel worden gedaan. Ammy Lan- genbach noemde in dat verband onder meer betere fietspaden. De veiligheid van de fietsers zou toe nemen als er onder de spoorweg overgang in zuid een tunneltje komt en er op de fietspaden langs de Koningsweg tweerichtingsver keer mogelijk is (minder overste kers). Autotunnel Soester R. Huart uitte zijn boos heid op wethouder Harry Witte die in de reactienota heeft laten optekenen, dat de autotunnel op de kruising van de Soesterberg sestraat en de Ossendamweg niet haalbaar is. Huart, die de tunnel ontwierp, heeft een ander bureau ernaar laten kijken en dat conclu deerde dat de ondergrondse rijba nen wél te realiseren zijn, en nog tegen een lage prijs ook. Huart zal er maandag 23 juni op terugko men. Dan vergadert de raadscom missie verkeer vanaf 19:30 uur over de hoofdwegenstructuur. Op donderdag 3 juli (aanvang 19:30 uur) neemt de gemeenteraad een besluit over dat onderwerp. De kooplui van de week markt in Soest willen dol graag verhuizen naar de Van Weedestraat. De markt staat momenteel onder druk en dat wordt verklaard met de huidige locatie aan de Smitsweg. Dat stelt Wim van Beek, voor zitter van de vereniging ambu lante handel in de regio Amers foort. Uit een enquête onder de standhouders is gebleken dat ze allemaal een voorkeur hebben voor de Van Weedestraat, ge woon op de donderdagmorgen. Volgens Van Beek hoeven de winkeliers niet bang te zijn voor concurrentie. 'Wij kunnen zelfs aantonen, dat een markt in een winkelcentrum juist extra men sen aantrekt. De markt, de win keliers en de horeca hebben el kaar nodig. Dit is overal uitge wezen', aldus Van Beek maan dagavond tijdens een hoorzit ting over de hoofdwegenstruc tuur. Marktkoopman Netten beaam de de wens van hem en zijn col lega's. Op vragen van GGS zei Netten, dat het winkelcentrum Overhees niet hoog op de lijst staat. In Overhees wonen veel tweeverdieners en die mensen kunnen overdag niet naar de markt komen. De Van Weede straat is in zijn ogen de meest ideale locatie, ook al omdat de weekmarkt dan mensen uit Baarn zal aantrekken. En daar hebben de winkeliers dan ook weer baat bij. Omdat het maandag een hoor zitting betrof, gingen de aanwe zige raadsleden nog niet inhou delijk op de wens van de markt kooplui in. De opmerkingen zullen de komende weken wel worden betrokken bij de poli tieke discussie en besluitvor ming over de (her)inrichting van de Van Weedestraat. Al maanden is bekend, dat op de kruising van de Ossendamweg en de Oude Utrechtseweg een links af verbod wordt ingesteld. Dat ver bod zal vanaf beide wegen gaan gelden. Tegelijkertijd wordt de aansluiting van de Braamweg met de Ossendamweg weer openge steld. Momenteel wordt er gewerkt aan de zoveelste 'face-lift' van de Os sendamweg. Het betreft een aantal kleinere fysieke en technische aan passingen die ertoe moeten leiden dat het verkeer soepeler door stroomt. Om de bovengenoemde verkeersmaatregelen rechtsgeldig te laten zijn, heeft het college nu een verkeersbesluit genomen. Dat ligt zes weken ter inzage. Binnen die periode kan bezwaar worden gemaakt tegen het besluit. De afsluiting van de Verlengde Talmalaan zal, boven bij de Soes ter Engweg, voortaan uit een be weegbare piramide komen te be staan. Mensen die een vergunning krijgen om er toch door te mogen, ontvangen dan een sleutel waar mee ze het nieuwe obstakel 'uit de weg kunnen ruimen'. Het is de bedoeling dat de pirami de effectiever zal zijn dan de vori ge afsluiting. Die was zo gecon strueerd, dat vracht- en agrarisch bestemmingsverkeer over en tus sen de fysieke blokkade kon rijden. In de praktijk bleek dat ook andere voertuigen de afsluiting moeiteloos omzeilden. Overigens waren de geslotenver klaringen op de Verlengde Talmal aan en de Waldeck- Pyrmontlaan tot voor anderhalve week geleden tijdelijk opgeheven in verband met de aanleg van de rotonde op de Dalweg. Deze maatregel werd in gevoerd om er voor te zorgen dat het verkeer toch enigszins kon doorstromen. Vervolg van pagina 1 defensie, de Fietsersbond en IVN Eemland, eveneens weten dat ze niet van standpunt zijn veranderd. Deze groep is dus blij dat het col lege de raad voorstelt om geen rondweg aan te leggen. Maar, zo stelden zij, er zit een addertje on der het gras. Het college sluit im mers niet uit, dat in de toekomst alsnog een weg door de polder wordt aangelegd. In het Streekplan van de provincie (tot 2015) wil het daarover een passage laten opne men. Blokkade WP-voorman Bakker en vier af zonderlijke leden van deze vereni- ging eisen van de raad dat ze zich daar op 3 juli tegen, uitspreekt. Bakker wil een 'planologische blokkade'. Bij Rob Beijersbergen (ook WP) waren de alarmbellen al gaan rinkelen. Het feit dat agra riër Van den Breemer zijn boerde rij mag verplaatsen van de Korte Brinkweg richting de Maatweg, duidt cr volgens hem op, dat de gemeente de weg al aan het vrij maken is. Afgezien van dc nadelige gevolgen voor het milieu, is de rondweg niet noodzakelijk, omdat er geen pro bleem is op dc Van Weedestraat, zeker niet als het iaden en lossen in de Van Weedestraat in goede banen wordt geleid. HET GROENE WARENHUIS Impatiens New Guinea (vlijtig liesje) Diverse kleuren. potmaat 12 cm plantdoorsnede 20 Van 1,79 AMERSFOORT, Amsterdamseweg 139, 033-4611203, donderdag/vrijdag koopavond. NIJKERK, Het Spaanse Leger 1, 033-2457644, donderdag/vrijdag koopavond. Zo massaal, luidruchtig en bij tijd en wijle emotioneel er be gin dit jaar werd gereageerd op de twee scenario's voor de hoofdwegenstructuur, zo tam, saai en rustig was maandag avond de hoorzitting over het zelfde onderwerp. Nu het college de raad heeft voor gesteld (voorlopig) niet voor een rondweg te kiezen, verkozen veel tegenstanders van zo'n bypass door de polder er kennelijk voor de zomeravond in eigen tuin of in elk geval buiten door te brengen. Door de ommezwaai in het colle ge was er veel gras voor de voeten van potentiële insprekers wegge maaid. Zij werden bovendien ver tegenwoordigd door enkele vereni gingen die hun woordvoerders naar het front hadden gestuurd, al schitterde de Winkelkring Van Weedestraat door afwezigheid. Overigens mag gezegd dat de hoorzitting niet alleen ordentelijk en beschaafd, maar ook op de mi nuut volgens schema verliep. Achttienhonderd reacties (waarvan 800 voorgedrukte formulieren) waren in maart bij de gemeente binnengekomen. Maandag zaten er 75 mensen in de raadzaal, onder wie hooguit 35 in de hoedanigheid van burger. In de pauze, toen elf van de 22 insprekers hun zegje hadden gedaan, hielden sommigen het reeds voor gezien. Wat op zich niet verwonderlijk was, omdat de hoorzitting louter een herhaling van zetten was. Iets anders was eigenlijk niet te ver wachten geweest. Had het college het scenario voor een rondweg ge handhaafd, dan zou het er onge twijfeld heter aan toe zijn gegaan. Dat het warm was in de raadzaal, was slechts het gevolg van het zo merse weer. Aan de hand van de lijst van in sprekers had de pers bij wijze van spreken haar artikelen van tevoren kunnen schrijven. De vraag is in hoeverre de aandachtig luisterende raadsleden (ze waren er bijna alle maal, inclusief de meeste fractieas sistenten) op nieuwe ideeën zijn gebracht tijdens de door hen ge organiseerde bijeenkomst. Verwacht mag worden dat de raad -in elk geval in meerderheid- het collegevoorstel zal volgen. Dat be tekent, kort samengevat, dat er een plan zal komen om de Van Weedestraat maar weer eens op te leuken (voor de derde keer in ze ventien jaar) en dat er gezocht gaat worden naar oplossingen om de verkeersproblemen in Soest-Zuid op te lossen. Maandag 23 juni zal duidelijk wor den welke richting de fracties op willen. De grote voorstanders van een kleine rondweg (VVD, CDA en PvdA) zullen ongetwijfeld hun wensen laten varen en zich ver schuilen achter het feit dat er -ge zien de inspraak- geen maatschap pelijk draagvlak is voor een rond weg. Op 3 juli hakt de raad de knoop door. De kopieermachines rollen in Copyshop Esnew aan de Bur gemeester Grothestraat tegen woordig vanzelf door de zaak. Zo ernstig is de grond verzakt door heiwerkzaamheden voor de bouw van de nieuwe slijterij van Ben van den Linden aan diezelfde straat. Dat vertelde de eigenaar van de copyshop donderdag tijdens een kort geding bij de rechtbank in Utrecht. Het kort geding was aan gespannen door de eigenaar van die panden, opticien E. Hulleman. Volgens Hulleman heeft hij door de trilwerkzaamheden, die het Bunschotense bedrijf Van Halteren vorig voorjaar heeft uitgevoerd, ruim honderdduizend euro schade geleden aan verschillende panden aan de Burgemeester Grothestraat. Die schade wil Hulleman vergoed hebben. Hij had ook grondverwer- kcr Tammer uit Soesterberg voor de rechter gedaagd. Dat bedrijf ontkende verantwoordelijk te zijn en de rechter leek het daarmee eens te zijn. Volgens de advocaat van Hulle man, mr D. van Lpon, heeft het Bunschoter bedrijf bij het trillen van een damwand alle normen overschreden. Er zitten scheuren in de muren van een bovenwoning en de bewoners zouden tijdens een eventuele verbouwing zelfs tijdelijk elders gevestigd moeten worden. De advocaten van beide partijen zijn al maanden in onderhandeling. Maar de expert van de verzekeraar van het Bunschoter bedrijf was van mening dat de panden van Hulle man al jarenlang aan het verzakken waren. Ook de vloer van de Co pyshop was,volgens hem al veel langer verzakt. De extra schade die door het heien en trillen was toe gebracht, was maximaal tiendui zend euro, vond die expert. De advocaat van Van Halteren ver klaarde dat zijn cliënt wel de scha- De voorgevels van Optiek Hulle man en Copyshop Esnew en rechts het linker deel van de nieuwbouw van Van den Linden. de wil vergoeden, maar niet voor een complete opknapbeurt van de panden van Hulleman wil op draaien. De expert die Hulleman had mee genomen, was het daar helemaal niet mee eens. Hij wees erop dat de Copyshop vier jaar geleden ge renoveerd is en de vloer toen wa terpas was. Na het heien is de boel verzakt. De experts vlogen elkaar in de rechtszaal al flink in de ha ren. Toch moeten de experts de komende week weer aan tafel gaan zitten. De Utrechtse rechtbankpre sident H. Brouwer vond de zaak eigenlijk te ingewikkeld voor een kort geding. Hij hield de zaak aan tot 24 juni. Dan moeten de experts aan hem verslag uitbrengen. Maar rechter Brouwer hoopt dat ze in de tussentijd tot een akkoord komen. SOEST Eigen technische dienst met 24-uur service. Geen voorrijkosten. Gratis bruikleen app. AJJe reparaties aan huis. Soesterbergsestraat 35a rel. 035 - 602 93 60 De eerste stop van de fietsboot Eemlijn in Soest, afgelopen zondag, was enerzijds een suc ces: er stonden meer passagiers dan de fietsboot kon meene men. Het was echter óók een ramp: de boot kwam niet meer van zijn plaats en zat onwrik baar vast op de bodem. Drie parkeerplaatsen bij De Klari net zullen op doordeweekse dagen van 10:00 tot 17:00 uur worden gereserveerd voor gehandicapten. Dat gebeurt op verzoek van het bestuur van het ontmoetingscen trum aan de Klarinet. De bestuursleden zouden het liefst zien dat, vanwege de parkeerdruk- te, de drie parkeervakken 24 uur per dag aan gehandicapten zouden worden toegewezen. Volgens het college hoeft dat niet, omdat de maatregel wordt inge voerd voor mindervalide mensen die de activiteiten van De Klarinet bezoeken. Deze activiteiten vinden veelal overdag plaats. Pas over zes weken zullen dc vak ken op de genoemde tijden alleen voor gehandicapten zijn gereser veerd. Dat heeft te maken met de procedure die nodig is voor het verkeersbesluit. Buiten de gestelde tijden blijven de vakken beschik baar als algemene parkeerplaatsen. De kracht van de reclame ligt in de herhaling Na diverse mislukte pogingen (alle passagiers naar stuurboord, alle passagiers naar voren, een aantal passagiers tijdelijk van boord) moest een flink aantal meevaren den met hun fietsen (en terugbe taalde geld) het schip verlaten, waarna de fietsboot drie kwartier te laat zijn reis kon voortzetten. 'Wij hopen dat de gemeente Soest (wethouder Harry Witte) en de provincie Utrecht (Gijs de Kemp, beheerder van de rivier de Eem) een oplossing vinden. Zolang de opstapplaats nog niet echt in orde is, zullen wij passagiers alleen kun nen opnemen als er al niet teveel passagiers op ons schip zijn en als er niet teveel passagiers in Soest op de fietsboot staan te wachten. Een weinig bevredigende situatie, vooral voor de passagiers,' aldus Eemlijn-secretaris Han Gerlings. Zondag legde de fietsboot voor het eerst aan bij de nieuwe opstap plaats in Soest aan de Verlengde Hooiweg. Veel geïnteresseerde fietsers stonden klaar om de fiets boot te nemen. Helaas bleek dat de bodem bij de aanlegplaats te ondiep was om veel passagiers te kunnen opnemen. De meeste pas sagiers moesten daarom het schip weer verlaten, voordat het vlot kwam. Met drie kwartier vertra ging vervolgde de fietsboot zijn lijndienst. De provincie Utrecht en de gemeente Soest gaan een oplos sing bedenken, waardoor de op stapplaats in Soest gaat voldoen. Zolang de opstapplaats nog niet bedrijfszeker is, zal de fietsboot de opstapplaats Soest alleen kunnen aandoen, zolang er nog niet te veel passagiers aan boord van dc fiets boot zijn. Voor fietsers die in Soest Wethouder Harry Witte (r.) zet al zijn spierkracht in, maar tevergeefs. De boot komt niet van z 'n plaats. Foto: Ot Jonkers. willen opstappen levert dat enige tijd extra onzekerheid op. Sommi ge passagiers vonden zondag de oplossing: zij fietsten naar Baarn en stapten daar opnieuw -zonder enig probleem- op de fietsboot. Op de terugtocht kon de fietsboot ook weer zonder problemen enke le passagiers in Soest afzetten. In de provotijd organiseerde hij in zijn witte pak de eerste cultuur schok van Soest in de vorige eeuw. In een hoge kippenren aan de Ko- ninginnelaan bij beeldhouwer Eg- bert Joosten strooide hij wit zand op de vloer, huurde honderd klap- stoelen en leende drie kapstokken. Op het programma stond 'Jazz Poefry' met Boudewijn de Groot en Lennart Nijgh. De Vara-radio zond het uit. De woorden cultuur, kunst en sub sidie moesten in Soest toen nog uitgevonden worden. Kunstenaars waren taboe en de contraprestatie regeling was een besmettelijke ziekte. 'We beseften niet wat we deden. We huurden een zaaltje of een kerk en het gebeurde'. Hij was gek op literatuur en pop muziek. Met twee gelijkgezinden richtte hij een kunstenaarsvereni ging op met onsterfelijke namen als Ton Kooreman, Ben Joosten, Douwe Jan Bakker, Be Klein, Otto Prinsen, Emmy Eerdmans, Nol de Bruin, Julia van Schaick, Bert l'Hoest en vele anderen. Ze hiel den hun 'sociëteit' in de blauwe kamer achter in de Gouden Ploeg. Je moest door het café om er te komen. De Soester boeren aan de bar vielen van hun kruk als het 'kunstzinnig'gespuis langs trok op vrijdagavond: van Simon Vinken oog tot Thijs van Leer en van Rie- kus Waskowsky tot de jonge Rik- kert Zuiderveld. Mevrouw Van de Wetering, de moeder van Willem Jan, was di rectrice van een groot bejaarden centrum op de Eng. Zij maakte zich zorgen over hem, omdat hij geen vak wilde leren. Van school af kwam hij terecht in een boekhan del te Hilversum, bleef manifesta ties organiseren, keek rond in de journalistiek en vond zijn draai in het cultureel jongerencentrum 'Shock-in' voor de kettingjeugd in de radiostad. Zo belandde hij in de leiding van een hippietent in Har derwijk, waar hij een stadsverbod opliep vanwege het propageren van condoomgebruik. Daarna werd hij directeur van een platen maatschappij, interim-directeur van Radio Noordzee om uiteinde lijk definitief in de boekenwereld zijn bestemming te vinden. In 1974 introduceerde Willem Jan van de Wetering in Nederland de tot dan toe geheime leer van het Enneagram. 'De werkelijke vrij heid is vrijheid van binnen'. Het Enneagram is een psychologisch model om je gedrag te verklaren. 'Wie ben ik ten opzichte van mijn omgeving? Je ziet hoe je reageert als je problemen krijgt, stress hebt, verliefd bent en je heel goed voelt. Waarom heb je altijd met hetzelf de soort mensen problemen, waar om weet iemand je altijd weer te raken en hoe komt het dat je met bepaalde personen direct goed kunt opschieten?' De KRO gaat in 2005 met het Enneagram aan de slag aan de hand van een negende- lige dramaserie. Met zijn cursussen zelfontwikke ling trainde hij ambtenaren in Zut- phen, politici in Den Haag en pro grammamakers bij de televisie in Hilversum. Soest wacht op hem. No cure no pay- Luister vrijdagmiddag om 5 uur naar Radio Soest en/of zondag middag om 3 uur naar zijn Spoor- dalmonoloog in de Eilmzaal van Artishock. Zie ook elders »n deze krant.

Soester Courant | 2003 | | pagina 3