ibliotheek wil door met vernieuwing et olie vervuilde grond afgegraven 3 TJES Hulleman optiek Tojj klasse! KRIE Poëziewandeling in de Soester duinen iACTUEEL I Help de mensen in Irak! Giro 800 800 Van der Hucht moet tekort Valeriaanstraat zelf dekken m s- Bonte beestenboel iedere week in Spleasure Centrum Bosstraat Zaterdagavondfeest gilde binnen 2 dagen uitverkocht IMUfONlIlNCr^BEVEILIGEN? PROVAK CEELEN WOENSDAG 18 JUNI 2003 SOESTER COURANT PAGINA 7 irecteur houdt vast aan ambities SHO Den Haag J i 111 Nieuwe naam komt eraan Bromfietser bij achtervolging gewond naval Sanering in Zonneglorenbos duurt anderhalf jaar pS sTSf I I I I I I I KEUKENS BADKAMERS BADKAMERS 15% KORTING! Parkeerprobleem voor Cabrio Rijverbod man Soesterbergsestraat 4 Soest Eiken brede planke cm. 22 mm massief voor 29,95. i4mm pleet afgewerkt met 35,95 europa Harsefaarseweg Barneveld. De hulporganisaties zijn in actie Help nu en geef www.giro800800.nl rika van Tussenbroeklaan Utrecht met een schitterend ïerde richt zich tot mensen nakken binnen handbereik. wonen. Er zijn nog diverse ).n. Een eigen parkeerplaats -003 van 11.00 uur tot ïcept van De Rheyngaerde. opnemen met 330) 662 13 33 TOT 14.00 UUR De modernisering van de bibli otheek moet absoluut door gaan. Ook de ambities uit het meerjarenperspectief staan nog recht overeind. Daar is veel geld voor nodig en dat moet er dan ook komen, vindt Marian- ne Houkamp, sinds oktober vorig jaar directeur van wat te genwoordig de Brede Biblio theek Soest heet. Het gemeen tebestuur heeft zich aan de ver nieuwingsplannen gecommit teerd en kan niet zomaar terug krabbelen, meent ze. De bibliotheek kwam onlangs weer negatief in de pers. Geheel onterecht, vindt Marianne Hou kamp. 'De beeldvorming is veel te negatief, alsof de bibliotheek een bodemloze put is waar de gemeen te niet langer geld in wenst te pompen. De werkelijkheid is veel genuanceerder.' Ze wijst erop dat de problemen met het gebouw - hoge onderhoudskosten, reparaties - los geaen moeten worden van de 'inhoudelijke' zaken die bij de bibliotheek spelen. De kwestie van het gebouw is een zaak van de Stichting Willaert (die het beheer voert), evenals trouwens het punt van de belastingschuld die een ge volg is van de fusie van de biblio theek met C-drie. Houkamp is de laatste weken veel vuldig op pad geweest bij de plaat selijke politiek. Ze heeft alle frac ties bezocht en het beleid van de JEsbliotheek met vuur verdedigd. Dat kwam ter discussie te staan êoèrdat het College van B. en W. (lees: wethouder Harry Witte) on- langs met grote nadruk bekend liet maken dat het gemeentebestuur de bibliotheek vastpint op de afge sproken financiële kaders. Met an dere woorden: de bibliotheek hoefde niet te rekenen op een cent meer dan de anderhalf miljoen die ze nu jaarlijks ontvangt. Daarmee kan de bibliotheek echter volstrekt niet uit de voeten, zoals Houkamp vorige week tijdens een gesprek met de pers liet weten.. Ze heeft dat in enkele ontmoetingen met Witte ook duidelijk gemaakt. Of ze die heeft weten te overtuigen lijkt hoogst twijfelachtig, maar dat zal allemaal nog moeten blijken. ancieel gesproken kampt de bi- Sotheek nog steeds met de gevol gen van de bezuinigingen uit de irntakendiscussie'. Die driehon- irdduizend gulden - zeg maar derhalve ton in euro's - komt Houkamp nu dringend tekort, daarnaast heeft ze pakweg 100.000 euro nodig om het perso- Isbestand op peil te brengen. Dan zijn er nog diverse voorzienin gen nodig in het gebouw, zoals een irco in de Vijverzaal (waar bezoe- :rs met enige regelmaat flauw Hen van de hitte). Ze heeft trou- ;ns ook goed nieuws: op de jaar- ;ening 2002, inmiddels door de icountant goedgekeurd, prijkt een positief saldo van 29.000 euro op de exploitatie. 'Ik ben dar heel trots op!' Binden en boeien Voor Houkamp en haar bestuur staat vast dat de modernisering niet uit kan blijven. 'We kunnen eenvoudig niet wachten. De bibli otheek kampt misschien met een ietwat stoffig imago, maar er zijn allerlei ontwikkelingen op dat ge bied waarbij ook Soest moet aan haken.' Ze noemt in dat verband aspecten als ondernemerschap ('de luiken open, externe gerichtheid, efficiënte bedrijfsvoering'), profes sionalisering ('deskundig perso neel, wat wil de klant?, voor veel dingen hoef je je huis niet meer uit, maar de bibliotheek houdt een taak voor specifieke informatiever strekking, digitalisering') en verbe tering van de publieksgerichtheid: 'We moeten de mensen binden en boeien...' Volgens Houkamp zijn de ambities uit het meerjarenperspectief, dat onder haar voorganger Toon Kort is opgesteld, nog altijd volop van kracht. Het is voor haar ook de koers die de Brede Bibliotheek Soest moet blijven volgen, dus een centrum met vier kernfuncties: in formatie, cultuur, educatie en po dium. Ze heeft daarvoor concrete plannen uitgewerkt ('met haalba re doelen'). 'We willen het plan in volle omvang handhaven. Het zou wel makkelijk zijn om een van die functies te schrappen - bijvoor beeld de theaterzaal - maar dat is juist de functie waarom veel ande re bibliotheken in het land ons be nijden. Soest heeft wat dat betreft een voorsprong, al is het dan een remmende voorsprong op dit ogenblik.' Witte gepasseerd Soest mist een unieke kans, vindt ze, door nu de hand op de knip te houden. Er zijn bij provincie en rijk miljoenen beschikbaar om de vernieuwing in de bibliotheekwe reld te stimuleren. Maar dat geld komt pas los als de gemeente haar verantwoordelijkheid neemt en over de brug komt. Dat lukt nog niet erg, zoals blijkt uit het feit dat ze 25.000 euro is misgelopen bij een provinciale prijsvraag voor een educatief project, alleen omdat wethouder Witte zich gepasseerd voelde en geen positieve intentie verklaring wilde afgeven. Het had eerst met hém besproken moeten worden... 'Ik vraag het gemeentebestuur een keuze te maken: wat willen jullie nou? Een moderne, echt multi functionele bibliotheek, óf alleen maar een fagade waarmee we met z'n allen de schijn ophouden?' Ze ziet zichzelf als een jongleur die nu met de grootste moeite vier bord jes tegelijk in de lucht moet zien te houden, terwijl de gemeente haar het leven aanzienlijk gemakkelijker zou kunnen maken. 'Het meerja renperspectief is z'n tijd ver voor uit. Soest zal de trein van de ver nieuwing toch niet willen mis sen...?' Maar wat als ze bij de politiek uit eindelijk toch geen gehoor vindt? Dan valt er niet te ontkomen aan zeer ingrijpende maatregelen, be vestigt ze. 'Misschien sluiten we dan de receptie, of we beperken de openingstijden nog verder. Moge lijk moeten we het filiaal in Soesterberg helemaal opheffen.' Het afstoten van de podiumfunc tie is zeer onverstandig, vindt ze, want het is een onderdeel dat nu juist kostendekkend werkt. Onderscheid In elk geval wil ze dat er een eind komt aan het gebakkelei over 'wat de fusie had moeten opleveren'. 'Kostenplaatjes die je van tevoren bedenkt kloppen nooit, dat zie je overal! Bovendien: we hébben ge reorganiseerd en gesneden in het personeel.' Verder moet er duide lijker onderscheid komen tussen de Stichting Brede Bibliotheek en de Stichting Willaert, waarin op dit moment alleen nog leden van het bibliotheekbestuur zitting hebben. Die hebben inmiddels afgesproken dat ze per 1 januari allemaal op stappen (althans uit het Willaert- bestuur). De gemeente zal dan toch iets moeten verzinnen voor het beheer van het gebouw, want de bibliotheek wil af van de voort durende sores over lekkende da ken en verknoeide vloerbedekkin gen. 'Het is zuiverder om die twee subsidiestromen gescheiden te houden,' aldus Marianne Hou kamp. Overigens blijkt de BTW-kwestie inmiddels ook naar volle tevreden-s heid te zijn geregeld. De aanvan kelijk claim van 800.000 gulden - het resultaat van een door de bibli otheek zelf aangevraagd boeken onderzoek vanaf - 'we wilden geen lijken in de kast!' - is zo goed als van tafel. Marianne Houkamp: 'Het gaat nog maar om een bedrag van 60.000 euro; er is dus weinig aan de hand.' Nog dit jaar komt er een nieu we naam voor wat tot -nu toe nogal ongelukkig de 'Brede Bi bliotheek Soest' heet. Volgens directeur Marianne Houkamp is de huidige naam alleen maar een 'werktitel' geweest, die na de fusie van de openbare bi bliotheek en het cultureel cen trum C-drie onbedoeld een ei gen leven is gaan leiden. De vorig jaar uitgeschreven pu- blieksprijsvraag voor een nieu we heeft wel allerlei suggesties opgeleverd, maar nog geen bruikbare. De gemeente is niet van plan om nog eens ruim 10 duizend euro bij te dragen in de uitbrei ding van de Van der Hucht- school aan de Valeriaanstraat. Eerder was al meer dan 427 duizend euro uitgekeerd. In eerste instantie ging het om iets meer dan 415 duizend euro. Eind vorig jaar meldde het schoolbe stuur dat dit bedrag ontoereikend was en dat er nog eens elf mille nodig was. De gemeenteraad be sloot bij te springen. Nu echter blijkt dat de extra kos ten bijna tweemaal hoger uitvallen en zit de stichting met een tekort van 10.323 euro. Reden waarom ze opnieuw bij de gemeente aan klopte. Het college vindt het iets te gortig om wederom de knip open te trek ken. Burgemeester en wethouders stellen dat de afwijking van de ra ming wel erg groot is en missen bovendien een onderbouwing van de extra kosten. Als ze ook dit ver zoek zouden honoreren, schept dat een precedentwerking. Als andere scholen in de toekomst met soort gelijke financiële problemen zou den komen te zitten, zou de ge meente niet meer 'nee' kunnen verkopen. De Stichting Van der Huchtscho- len moet het gat daarom zelf dich ten, oordeelt het college. Het wijst erop, dat er voor de uitbreiding van de Van der Huchtschool aan de Libel ook een bedrag is uitge keerd en dat de stichting deze twee bijdragen mag samenvoegen als een budget. Wellicht dat de stich ting het tekort voor de school aan de Valeriaanstraat kan rechtstrij ken met een eventueel overschot bij de school aan de Libel, aldus het college. Bij een controle op de Soester- bergsestraat negeerde donderdag middag een bromfietser het stop teken van de politie. Daarop werd hij achtervolgd door een motor agent die hem met optische en ge luidssignalen aangaf, dat hij mo,est stoppen. De 20-jarige bromfietser reed inmiddels op de Ossendam- weg, waar werkzaamheden worden uitgevoerd, en raakte volgens de politie de macht over het stuur kwijt. Hij kwam ten val en raakte daarbij gewond aan arm en knie. Op de bromfiets prijkte een oud verzekeringsplaatje. Bij de controle werden overigens in drie kwartier tijd acht bekeurin gen uitgedeeld. in de Soester Courant Voningruil Diversen Handel 6,84 8,45 10,06 11,66 13,27 14,88 16,48 18,09 19,69 21,30 22,91 24,51 26,12 r Courant, ant te worden betaald. ensdagf eincl. BTW 1 'ijftienhonderd kubieke meter ervuilde grond wordt momen teel afgegraven in het Zonne glorenbos. Ze is verontreinigd met huisbrandolie die waar schijnlijk al voor 1975 uit lei dingen is gelekt. Pas in 2000 werd dat ontdekt. Met de sanering is vorige week dinsdag een begin gemaakt door Dura Vermeer en enkele onder aannemers. Machines graven af en aan. Er wordt eerst tot iets boven de aangegeven diepte gegraven. Deze bovenlaag wordt bewaard en kan straks weer worden benut. In de grond eronder worden opnieuw monsters genomen om de exacte locaties van de olievervuiling te kunnen bepalen. Deze grond zal worden afgevoerd en elders wor den schoongemaakt. Dat werk zal nog zeker 2,5 tot drie weken du ren. Zodra de vuile grond is verwijderd en vervangen door schone grond, moet ook het grondwater worden gesaneerd. Dat gebeurt met behulp van een zuiveringsinstallatie en zal ongeveer anderhalf jaar in beslag nemen. De kosten van de schoonmaak- operatie bedragen circa 420 dui zend euro. De provincie neemt daarvan een kwart voor zijn reke ning en de gemeente moet de rest betalen, maar zal proberen de schade te verhalen op de Stichting Beheer Zonnegloren (SBZ). Of dat lukt, is de vraag. De provincie doet een duit in het zakje, omdat het aannemelijk is dat de vervuiling van vóór 1975 dateert. Een kwart eeuw later werd de olie in de grond ontdekt. Tus sendoor, in de tweede helft van de jaren negentig, was het terrein reeds verkocht aan achtereenvol gens de Stichting Sinaï en Amstel- land Vastgoed. In 1999 kocht Soest het perceel om het terug te kunnen geven aan de natuur. Er Graafmachines zijn onophoude lijk aan de gang op het oude Zon- neglorenterrein. werd toen een uitgebreid bodem onderzoek verricht, maar de ver vuiling kwam daarbij niet boven water. Dat gebeurde eerst toen een jaar later slopers aan de gang gin gen om het oude ziekenhuis met de grond gelijk te maken. Niet eerder dan eind vorig jaar bracht het college van Soest het inmiddels oude nieuws van de ver ontreiniging naar buiten. Begin dit jaar ging de gemeenteraad akkoord met de sanering en het krediet wat daarvoor nodig is. Met een paar goede contactlenzen wordt je vakantie, pas echt een feest. Want met lenzen oog je beter. Kom gewoon even langs en vraag naar onze vormvaste lenzen. Daarmee heb je namelijk altijd het scherpste zicht. Je bent van harte welkom. VOOR O O G Z O R G BURG. GR0THESTRAAT10 - 3761 CM S0ESTDUK - TEL 601 38 59 's Maandags gesloten Onze nieuwe KEUKENCOLLECTIE is binnen! Om dit samen met u te vieren krijgt u van ons cadeau: - bij aankoop van een keuken boven 6.000,- GRATIS MONTAGE! - bij aankoop van een keuken boven 8.000,- GRATIS MONTAGE ÉN EEN VAATWASMACHINE! TEGELS KEUKENS BADKAMERS 400 mz showroom VELDWEG 4, SOEST TEL.: 035-6014878 Ruime parkeergelegenheid! Op maandag is ons bedrijf gesloten! Veel bezoekers van de voorstel lingen die afgelopen vrijdag en zaterdag in het Cabrio-open- luchttheater werden gehouden keken op hun neus toen ze - zoals gebruikelijk - bij 'Zonne gloren' wilden parkeren. Het grootste deel van de parkeer plaats van het voormalige zie kenhuis was in beslag genomen door enorme hopen zand, af komstig van de uitgraving van de bodemvervuiling onder de voormalige wasserij. In plaats van de paar honderd auto's die er altijd neergezet konden wor den bood de parkeerplaats nu ruimte voor hooguit enkele tientallen. De in allerijl gewaarschuwde gemeente kon weinig anders dan toegeven dat er geen reke ning was gehouden met het openluchttheater. Na overleg werd besloten de Dennenweg als alternatieve parkeerplaats aan te wijzen en de wijkagent te verzoeken een en ander in goe de banen te leiden. Aldus ge schiedde. Komende week - woensdag, zaterdag en zondag - zijn er weer diverse voorstellingen in het openluchttheater aan de Soesterbergsestraat. Het ziet er niet naar uit dat de zandhopen dan al opgeruimd zullen zijn. Vermoedelijk zullen automobi listen daarom opnieuw moeten uitwijken naar de Dennenweg of andere straten in de omge ving. Nog beter advies: ga lo pen of op de fiets! In de maanden juli en augustus hanteert Spleasure Centrum langere openingstijden, door deweeks van 11:00 tot 22:00 uur en in het weekeinde van 10:00 tot 17:00 uur. V an 8 juli tot en met 14 augustus worden er speciale zomeractivitei- ten voor kinderen gehouden. Zo is er die periode elke dinsdag- en donderdagmiddag de Bonte Bees tenboel met diverse spectaculaire spelen. Exploitant SRO NV biedt voorts de gelegenheid een zomerzwem- abonnement aan te schaffen, waar mee de houder tot en met 31 au gustus tijdens de recreatieve uren toegang heeft tot alle baden van SRO. Wie voor vier personen een abonnement koopt, betaalt 46,00 per persoon (bij zes per sonen 36,00 p.p.). Een zomer- zwemabonnement is tegen contan te betaling direct verkrijgbaar aan de kassa van de zwembaden, waar onder Spleasure Centrum aan de Dalweg. De aanvragers moeten een pasfoto voor het abonnement meenemen. Voor meer informatie kan men te recht bij de kassa of telefonisch, SS 6027363. Omdat hij te veel alcohol had ge dronken en toch was gaan autórij- den, heeft een 36-jarige Utrechter een rijverbod van vier uur en een procesverbaal gekregen. Hij werd in de nacht van dinsdag op woens dag aangehouden op de Van Weedestraat. Het resultaat van de ademanalysetest was 480 ug/1, ter wijl maximaal 220 is toegestaan. ter gelegenheid van de plaatsing v/h onderschrift) Je kunt er bijna niet omheen, om J.J. Bos, de dominee, als je wilt weten hoe het zat, hoe of Soest werd, hoe of het bad. Blij met de Buurt, blij met zijn werk, doleert hij niet, laat alle leven leven, waardeert dat hij de Oude Kerk niet meer hoeft terug te geven. Begaan met Soest, de boer zijn riek, met wat er aan kan schorten, leidt nou zijn straat naar d'atletiek, de moeder aller sporten. De ruiter en de hockeyer, wie tennist, wie voetbalt, kan in de straat van Bos terecht. Dat is wat hem bevalt. Door 't onderschrift komt alles goed. Oh, fiets de Bosstraat door en lees. Dat geeft weer andere straten moed, de Koppenlaan, de Pimpelmees. Jan M. Binnen 48 uur is de feestavond op zaterdag 30 augustus van het Groot Gaesbeeker Gilde uitverkocht. Vrijdag moesten de organisatoren besluiten de voorinschrijving te sluiten, om dat het aantal aanvragen het aantal beschikbare kaarten overtrof. Vorige week woensdag stond in deze krant de voorverkoopbon af gedrukt. Soesters die de bewuste zaterdagavond ruim van te voren in hun agenda reserveren, weten dat ze er vroeg bij moeten zijn. De ingevulde bestelbonnen stroomden dan ook meteen massaal binnen bij het gilde. Op de zaterdag treden Gerard Jo ling en de Greenlight Express op. Verder kunnen degenen die zo ge lukkig zijn een kaart te mogen ko pen, een spectaculaire Bump 'n Boogieshow verwachten. Het heeft absoluut geen zin meer om nog bonnen in te sturen, laat een woordvoerder van het gilde weten. Bonnen die toch nog on derweg zijn, zullen zo mogelijk worden geretourneerd aan de af zender. In de eerste week schrijft het gil de iedereen aan, die wél een of meer (maximaal vier) kaarten krijgt. In de brief staat waar en wanneer de entreebewijzen kun nen worden opgehaald. Worden de kaarten niet afgehaald, dan vervalt het recht erop. Voor de mensen die achter het net visten, zijn er verschillende muzi kale 'troostprijzen', want het gilde heeft van 23 augustus tot en met 2 september nog veel meer te bie den. Op donderdag 28 augustus zijn er verschillende podia in de feesttent op de Blaak, waar zes rock rollbands zullen optreden. Op zondag 31 augustus is er ook nog een Hollands Hitfestival, waarop Arne Jansen, Bonnie St. Claire en Henk Wijngaard hun re pertoire zullen aanspreken. De Frontline Showband fungeert als het huisorkest van het gilde. De voorverkoop voor deze twee muziek-, annex feestavonden be gint medio juli, bij onder meer de VW. Via de media en op de web site van het Groot Gaesbeeker Gilde (www.gildesoest.nl) zal be kend worden gemaakt vanaf welk exact moment kaarten verkrijgbaar zijn. (door J. Verhulst) Het was het derde achtereen volgende jaar dat Stichting Li teraire. Activiteiten Soest een zogeheten poëziewandeling had uitgezet, in een bijzondere omgeving van Soest. Twee jaar geleden werd begonnen met een verkenning van landgoed Pijnenburg, het jaar daarop werd de Paltz bezocht en dit jaar voerde de dichterlijke om megang door de Soester dui nen en het aangrenzende Mon- nikenbos. De voettocht, aangekondigd als 'een avontuurlijke natuurwande ling met gedichten, door geacci denteerd terrein, langs verrassende paden en fraaie doorkijkjes,' begon waar tot voor enkele jaren het voormalig ziekenhuis Zonnegloren en de bijhorende, achterliggende woningen waren gelegen. Dat alles is nu gesloopt en de ontstane vlak te, die is 'teruggegeven aan de na tuur', (hoewel er enige verontrei niging nog dient worden opge ruimd), is bezaaid met nieuwe aan plant, waartussen her en der spon tane windbloeiers als de weegbree en insectenbloeiers als de klaver en keizerstoorts hun stek weer vin den. Het gewas digitalis groeit er ook, waarvan de overlevering leert dat het helpt om van ongewenste minnaars af te komen. Doorstekend naar de Korte Dui nen passeren wij een oude scha pendrift, waar de Soester boeren tot in de vorige eeuw hun schapen dreven. Deze boeren uit de Birkt benutten van oudsher de streek om hun 'gerief hout' en zand weg te halen, alsook om hun schapen naar verder gelegen graasgebied te voeren. Daarna werden de Korte Duinen overgestoken (een zand verstuiving van de laatste ijstijd) in de richting van het Klonnikenbos, dat is vernoemd naar de kloosters die Soest in oude tijden rijk was, maar die in 1543 werden verwoest door de Gelderse maarschalk Maarten van Rossum. De legende leert dat een 'bevangen paard' de ijzers werden afgedaan en dat het vervolgens op het hete zand werd gezet, waardoor het onmiddellijk ontspande. In het Monnikenbosch werd de 'Zevenspar' aangedaan, een hoge Het Politiekeurmerk veilig Wonen® is er voor iedereen. Of u nu eigenaar of huurder bent van een bestaande woning of een nieuw te bouwen huis of flat. U kunt inbrekers vóór zijn door uw woning aan te (laten) passen aan de eisen van het Politiekeurmerk veilig Wonen®. Advies hierover kunt u bij ons in de winkel maar ook bij u thuis krijgen. Montage verzorgen wij desgewenst maar kunt u ook zelf doen. Meer weten? Kijk dan eens op www.politiekeurmerk.nl of maak een afspraak met Joop van Slooten of Ivar Lambert, de preventieadviseurs van PROVAK. soest@provak.com of 035-6026900 opstuwing uit de voorlaatste ijstijd, met uitzicht over het tot daar strekkende Eemdal. Eens lag daar zand, maar de mens had de ele menten bedwongen en er akkers van gemaakt. De boerderij Gagel gat, gelegen tussen de Birkstraat en de Peter v/d Breemerweg, her innert aan het gagelkruid, dat in de bedstede werd gelegd tegen vlooien. En meer, veel meer bij zondere feiten, die de ruim 2 uur durende wandeling tot een leerza me middag maakten. Gids Hans Kruiswijk, die de 25 deelnemers aan deze laatste poë ziewandeling van dit seizoen door het Soester landschap loodste, bleek een rasverteller, die een on metelijke kennis op biologisch en historisch gebied weet te paren aan een rappe tong en onderhoudende verteltrant. Na een intensieve loopbaan van 28 jaar als conrector en biologieleraar aan een Amers- foortse scholengemeenschap, houdt Kruiswijk zich tegenwoordig onledig met schrijven, het geven van lezingen en rondleidingen over de natuur en cultuur van Soest. Onderweg droegen SLAS-be- stuursleden Jan Visser, Aad Post, TVees Nelissen en Peter Ensdorff, alsmede de Soester dichter Dick Koblens, op treffende en klare wij ze enkele zorgvuldig geselecteerde gedichten voor. Werk van L. Vro- man, G. Bakker, K. Schippers, A. ..Verwey en vele andere, gerenom meerde dichters van Nederlandse bodem, werden met verheven stem in de Soester wildernis voorgedra gen. Jan Visser las bovendien voor uit eigen werk, een gedicht over het Monnikenbosch: Gezien door de bomen het bos vertakt in getekende paden en sporen onder de grond. Gehoord achter elke dode wortel een woord dat aarde en orde verbond. Hij merkte het stamverband en kerft een hart in 't hout als teken van herkenning tot aan het laatste woord. (uit: Buitengebied) De tocht, die werd besloten met een welverdiend en vorstelijk wijn tje, was een bijzonder initiatief van Stichting Literaire Activiteiten Soest, die sowieso bijzondere bij dragen weet te leveren aan het cul turele leven in Soest. Zo zal don derdag a.s. Abdelkader Benali, winnaar van de Libris Literatuur prijs 2003, te gast zijn in Artis- hock; de Marokkaanse auteur zal geïnterviewd worden door Jan Vis ser en aansluitend voorlezen Uit eigen werk (zie elders in deze cou rant).

Soester Courant | 2003 | | pagina 7