Expositie bij de Hazelaar Sculptures 11 Transmissie Beelden in Soest 2003 beste! Openluchtdienst in Cabrio ^Dogterom Bijzonder openluchtconcert harmonieorkest in Cabrio aruóhocK it, leest de SLAS-avond met winnaar Libris-literatuurprijs 2003 Willem Jan van de Wetering over het Enneagram PAGINA 8 {WOENSDAG 18 JUNI 2003 SOESTER COURANT jbUL/UUH I PAGINA 9 Spel-viering op zondag 22 juni Meningen f van lezers Hoofdwegenstructuur Overval zonder buit bij bedrijf BOCCIA l W.m.von lellen Volksuniversiteit Soest/Soesterberg Cartoons/strips en Nieuwgrieks Dromen begrijpen Dronken man botst tegen auto Abdelkader Benali morgen in Artishock 5e Spoordal-monoloog in Artishock Mishandeling Op zaterdag 21 juni door Odeon Verkeerscontrole SCHRAVEMADE B.V. GEGARANDEERD NERGENS .GOEDKOPER de en de vliegbasis rijden sussen. foor de twaalfde keer vindt in iet beeldenpark Klein Eng- ndaal in Soest de zomerexpo- iitie van hedendaagse beeld houwkunst plaats. Monumen tale sculpturen in de beelden tuin, kleinplastiek en schilde rijen binnen. De organisatie liervan is in handen van de Kunststichting HaZart, onder wiens auspiciën in het verleden al vaker tentoonstellingen ge organiseerd werden, zoals o.a. de manifestatie Ecce Homo (1997), en het project Het Transpanoramaris van Linda Verkaaik (1998/99). Het wordt dit keer een bijzondere gebeurtenis, want het Kunstencen trum De Hazelaar betrekt zijn nieuwe behuizing aan de Pimpel mees. Zaterdag 21 juni vindt de officiële, feestelijke opening plaats en kunnen de genodigden genieten van een indrukwekkende tentoon stelling in een fors uitgebreide beeldentuin en de gloednieuwe tentoonstellingsruimte. Het In koopcentrum voor Beeldend Kun stenaars, De Hazelaar Art Sup- plies, eveneens gevestigd in Park i Klein Engendaal is hoofdsponsor van deze tentoonstelling, i De titel van deze expositie refe reert aan het in de beeldentuin prominent aanwezige project 'Trans-Missie' van Linda Verkaaik. I Deze beeldengroep, uitgevoerd in staal, met een horizontale as van ca. 40 meter, is geïnspireerd op het beroemde schilderij 'Het Laatste Avondmaal' van Leonardo Da Vinei. Deze theatrale installatie handelt over materie en geest en de overgang van stoffelijk naar geestelijk. In wezen probeert na tuurlijk elke beeldhouwer op zijn/ haar eigen wijze een idee over te brengen, waardoor 'Transmissie' als overkoepelend thema van deze expositie zeker op zijn plaats is. Jurriën Strelitski's prototypes van het door hem ontwikkelde 'Her- senalfabet' illustreren dit heel ex pliciet. Strelitski is al jaren geobse deerd door anatomische structuren en ontwikkelde in samenwerking met BASF Nederland en Philips Medical Systems in 1997 'Het Scan Project'. Hij maakt gebruik van geavanceerde medische appa ratuur voor zijn veelal in transpa rant acrylaat uitgevoerde objecten. In deze expositie toont hij zijn 'Picturaal Hersënweb', een zes meter lang in transparant kunststof uitgevoerd kunstwerk. Gérard Auvrays werk is eigenzin nig en tovert bij menigeen een glimlach op het gelaat. Gustavo Beckelmanns grillige bronzen pre senteren zichzelf op provocerende wijze; even verderop kijkt een monumentale vrouwenfiguur in baksteen van Hennie van Over- beek ons vorsend aan. Majestu euze sculpturen van Dorothé van Driel, bestaande uit glas - veelal in brons .gevat - geleiden het licht op ieder moment van de dag op an dere wijze. De beschouwer kan zich gelukkig voelen bij de warmbloedige bron zen van Van Hemert of in stille bewondering opkijken naar de rij zige marmeren sculpturen van Van Vreeswijk. Richard Brixel (Zwe den) is op confronterende wijze aanwezig met zijn 'Dansende Filo soof. Een vioolhals in marmer van' Marcel van Zijp zingt zich de ruimte in en de trefzekere, met grote vaardigheid neergezette dier figuren van Hetty Heyster zijn, in alle bescheidenheid, nadrukkelijk aanwezig. Verrassend zijn de kleu rige glasobjecten en oosters getin te schilderijen van Bert Grotjo- hann en binnen in de expositie ruimte bevinden zich de subtiel bewerkte granieten zwerfstenen van Herman van der Made; zij zet ten aan tot contemplatie, terwijl de uitbundig gedecoreerde kerami sche 'Sakana's' van Van Ittersum ons daar weer uit los rukken. De beweeglijke lichtheid van de natuurstenen beelden van Wijnand Zijlmans staat in scherp contrast met een massief architecturaal beeld van Wouter Bouwman. Anthony Heywood (Engeland) toont zijn drie-dimensionale, zeer persoonlijke ode aan de schilder Van Gogh en Wim van Tol, even eens werkend in natuursteen, voert ons binnen in zijn eigen, wonder baarlijke universum. Door middel van volumes, gladde, ruwe of ge kleurde oppervlakken, figuratieve lUest Ié sy Explosives, Insects of Donald Duck ijs a 6 stuks 300 ml. 2.15 2 doos naar keuze gratis Verse pizza shoarma Uit ons koelmeubel Per stuk ArttT Hamlappen Kilo AAX Krop sla en een komkommer dag 8.00-20.00 ag 8.00-18.00 iswijzigingen en/of zetfouten voorbehouden Op zondag 22 juni heten de Sa men op Wegkerken iedereen welkom in Openluchttheater Cabrio. Komt dat meemaken! Om 10:30 begint daar een dienst, of theater, of musical, georganiseerd door de Emma- kerk. Neem gerust vrienden en familie mee. Het is een spel-viering over hoe je leeft. U kunt zondag een middel bare school zien. Het is het Jacob Put College. Zoals op elke school wordt er gepest en gepresteerd. Er lopen een hoop onzekere zielen rond. Mensen zijn er tot de meest vreemde reacties in staat. De één zit in de put, de ander is in de wol ken. Alles gaat daar zoals het gaat, totdat er een theatergezelschap op bezoek komt. Er ontluikt een ro mance tussen een leerlinge en een acteur. Of toch niet? In verhalen en pesterijen wordt steeds duidelijker waar de verschil lende personages voor leven. Er worden verhalen verteld. Mensen botsen met elkaar of helpen elkaar. Uiteindelijk maken sommige men sen een keuze. Niet allemaal. Som migen ontdekken dat ze meer waard zijn dan ze denken. Ze ont dekken de bron waar ze uit leven. De bijbel speelt daarbij een rol. Maar ook allerlei alledaagse erva ringen, sores en gein. De schooi krijgt een andere naam. Als u goed leest weet u nu al welke. Anders moet u maar gewoon komen kij ken. Hierover gaat de bruisende en bor relende theatrale dienst op 22 juni in Cabrio. Ds. Pieter van Winden schreef het theaterstuk. Saric Luijk en Lisette van Breemen regisseer den de tien spelers waaronder Maria Berends, Bas Bons, Mar leen en Jacobine Vernhout, Tom en Hein Kleffer, Milou Akkerman en Reinier Pilon. Het One Time koor onder leiding van Heidi Ko ning en Frank Kooiman zingt een aantal liederen met allemaal. Er is een duet. De beroemde band van Alex Geurink begeleidt veel van de zang. Maar ook raspianist en - organist Hans Hulshof speelt. Ma- rianne Busser en Ron Schröder te kenden voor enkele fonkelnieuwe teksten op bekende melodieën. Ds. Pieter Goedendorp zet zijn kennis van het land Israël in en komt met enkele messcherpe observaties. Op de fiets Op deze zondag is iedereen wel kom in Cabrio aan de Soesterberg- sestraat. Gratis uiteraard. Het is een dienst voor heel Soest en de regio. De auto kunt u gratis parke ren öp het parkeerterrein van het voormalig ziekenhuis Zonneglo ren, pal tegenover Cabrio. Uiter aard kan men beter op de fiets ko men of lopen. Er zijn onwaar schijnlijk mooi gelegen fietsenstal lingen aanwezig. Het openlucht theater is alleen toegankelijk via de hoofdingang aan de Soesterberg- sestraat. Er wordt gecollecteerd voor het diaconaal jaarproject: bestrijding van de verborgen armoede in Soest. Er is een uitgangscollecte om de kosten wat terug te dringen, want onwillekeurig lopen de kos ten op. Het Nederlands Bijbelge nootschap en Stichting Docete zijn na de dienst ieder met een stand aanwezig. Hun boeken en kaarten en cd's kunt u bewonderen en aan schaffen. Dat is echt de moeite waard. Maar ook is er koffie en thee, limo cn misschien bron(!)water. Dus wees ook wel kom na afloop van de dienst. Noodweer...? De dienst is geschikt voor kinde ren en duurt ongeveer een uur. Wel is er bij deze dienst kinderop vang geregeld voor de kinderen tot vier jaar. Let op het weer: bij stra lend, goed, twijfelachtig, regen- en zelfs hondenweer vindt de dienst hoe dan ook plaats in het open luchttheater. Alleen als het echt noodweer is wordt de dienst naar de Petrus en Pauluskerk aan het Kerkplein verplaatst, maar dan wel om 12:00 uur! Twijfel? Kijk dan zaterdagavond op www.kerkpleinsoest.nl. of bel tus sen 19:30 en 20:30 uur mét Annie Donker,886012531, of Betty Blan- kenstein, ©6035930. 'Trans-Missie'van Linda Ver kaaik. of abstracte vormentaal creëren deze kunstenaars hun 'objecten van transmissie', die de overgang van idee naar realiteit, van inspira tie naar materie zichtbaar maken. Tot en met 27 september kunnen bezoekers van De Hazelaar Sculp tures hiervan kennis nemen en ge nieten. De deelnemende kunstenaars zijn: Gérard Auvray (Frankrijk), brons; Gustavo Beckelmann (Paraguay), brons/glas; Wouter Bouwman, na tuursteen; Richard Brixel (Zwe den), brons; Dorothé van Driel, glas/brons; Bert Grotjohann, glas- fusion/schilderijen; Evert van He mert, brons/schilderijen; Anthony Heywood (Engeland), natuur steen; Hetty Heyster, brons; Nad- jezjda van Ittersum, keramiek; Herman van der Made, natuur steen; Hennie van Overbeek, di vers materiaal; Jurriën Strelitski, acrylaat/hout; Wim van Tol, na tuursteen; Linda Verkaaik, staal e.a.; Jos van Vreeswijk, natuur steen; Wijnand Zijlmans, natuur steen; Marcel van Zijp, natuur-, steen. Te zien bij De Hazelaar Sculptures, Galerie en Beeldenpark Klein Engendaal, Pimpelmees 5, van 24 juni t/m 27 september; openings tijden galerie beeldentuin: dins dag t/m vrijdag 10-17 uur; zater dag 10-16 uur; zondag en maan dag gesloten (vakantiesluiting: 22 juli t/m 2 augustus). Geachte fractieleden, Bij de gemeenteraadsverkiezingen hebben wij als burgers een stem kunnen uitbrengen op welke par tij dan ook. Dit deden wij op ba sis van idealisme en/of partijpro gramma. Door het stemmen op een partij geven we deze ons ver trouwen. Vanuit dit oogpunt kan een referendum of inspraakronde weinig toevoegen aan uw besluit vorming, immers de stemming spreekt voor zich. Diverse belangengroepen, vereni gingen en individuen hebben bij de inspraakronde hun stem laten ho ren. Jammer, maar te laat denk ik dan, kies dan bij de gemeente raadsverkiezingen massaal een par tij die achter uw ideologie staat. Dan pas bestaat de kans op een meerderheid. Goed, bij een besluitvorming zal altijd de huidige situatie meespe len, immers economisch valt het allemaal niet mee, maar nogmaals, draagkracht vanuit de bevolking voor een besluit komt niet voort uit de inspraakronde of referenda, maar vanuit vertrouwen in een partij waarop men gestemd heeft. Ik wens alle fracties komende da gen veel wijsheid toe. Alex J. Strengholt Bij een bedrijf aan de Beaufortlaan is vrijdagmorgen vroeg een overval gepleegd. Tussen half vijf en vijf uur 's morgens was er nog één medewerker aanwezig, die plotse ling werd geconfronteerd met een man die hem bedreigde. Op het zelfde moment was iemand anders kennelijk het pand aan het door zoeken. Omdat er een alarm af ging, namen beide personen de benen. Ze vertrokken zonder buit en vluchtten in een auto. horloger juwelier Rembrandtlaan 18 - Soest - Tel. 035-6014785 Di Lassostaat 65", tel. 6022195 Het cursusprogramma van Volks universiteit Soest voor het komen de seizoen is verschenen. Geïnte resseerden kunnen het programma afhalen bij de Volksuniversiteit en bij diverse adressen die onderaan dit bericht worden vermeld. Ook kan het programma bekeken wor den op de website van de Volks universiteit. Bij wijze van uitzondering staat er een cursus voor kinderen van 7 tot ongeveer 12 jaar op het program ma: Cartoon- en stripteken voor kinderen. Een cartoon is een gete kende grap of kritiek, die in een of enkele plaatjes wordt uitgebeeld. Cartoontekenen is leuk omdat je leert je eigen stripheld de meest fantastische avonturen en grappen te laten beleven. Eerst in één en later in meer plaatjes. Je leert hoe je hem/haar moet laten lopen, rennen, springen, huilen, lachen maar ook praten of zingen! Ook leer je hoe je de wereld waarin jouw stripfiguur zijn avonturen beleeft, moet tekenen. Ten slotte wordt aandacht besteed aan kleur gebruik en de opbouw van een grap of verhaal. Aanvang en tijd: dinsdag 23 september, 15:30- 17:00 uur; 10 lessen, 90,00, les materiaal 3,60. (Ook voor vol wassenen is er een cursus Cartoon- en striptekenen.) Een tweede nieuwe cursus is een kennismakingscursus Nieuwgrieks voor iedereen die wil kennismaken met de Griekse taal zoals die nu in Griekenland wordt gesproken. Het is geen eenvoudige taal om te le ren. Daarom richt de cursus zich niet alleen op het Griekse alfabet, de grammatica en de vocabulaire, maar komen ook onderwerpen als Griekse cultuur, muziek en ge schiedenis aan bod. Kennis van het Oudgrieks is niet noodzakelijk. Aanvang en tijd: maandag 22 sep tember, 19:00-20:30 uur, 10 les sen, 56,00, lesmateriaal 10,00. Het cursusprogramma van Volks universiteit Soest voor het komen de seizoen is verschenen. Een van de vele nieuwe cursussen is 'Dro men begrijpen'. Eenderde deel van ons leven slapen we en daarvan bestaat ongeveer twintig procent uit dromen. Dromen hebben vaak iets te zeggen of willen je iets dui delijk maken. Hoe kun je wat er in een droom gebeurde onthouden? Elke droom is een persoonlijke belevenis van de dromer. In de cursus kun je meer te weten ko men over een of meerdere dromen. Via tekenen, visualisaties, ontspan nen en door er met elkaar over te praten, kun je ontdekken wat je droom jou te zeggen heeft. Hierbij wordt gebruik gemaakt van de methode van Eugene Gendlin: 'Focussen en dromen'. Aanvang en tijd van de cursus: dinsdag 23 sep tember, 19:00-"20:30 uur. Cursus duur: 5 lessen, cursusprijs: 73,00. Stofferen De cursus 'Ambachtelijk meubels tofferen' is bedoeld om de basis technieken te leren van het bekle den van meubels. Begonnen wordt met een eenvoudige stoel (geen bank!): een antieke stoel of ge woon een oude stoel waaraan u gehecht bent. Deze wordt opnieuw gestoffeerd met traditionele mate rialen: jute singels, conische veren, vulling van erin of paardenhaar. Wilt u de eerste les de te bekleden stoel meebrengen, deze kan tijdens de duur van de cursus in het ate lier van de docente, mevrouw Ada Mesker in Baarn, blijven staan. Materiaal en gereedschap zijn aan wezig. Materiaal kan bij de docen te gekocht worden. Aanvang en tijd van de cursus: donderdag 18 september, 19:00-22:00 uur. Cur susduur: 10 lessen, cursusprijs: 175,00. Aanmelden en programma: Volks universiteit Soest, Di Lassostraat 65, 3766 EB Soest, ©6022195 (inspreken kan altijd), e-mail: vu- soesl@csnet.nl; maandag 13:00- 16:00 uur, dinsdag, woensdag en donderdag 10:00-13:00 uur. Zie ook: www.volksuniversiteit.nl/ soest. Het programma is ook af te halen bij VVV-kantoren en bibli otheken in Soest, Baarn en Biltho- ven, het gemeentehuis en boek handels in Soest ,en bij enkele su permarkten. Wie vergelijkt leest de Soester Courant Een 65-jarige man die onder in vloed van alcohol verkeerde, heeft zaterdagmiddag een aanrijding ver oorzaakt op de Koninginnelaan. Met zijn auto reed hij tegen een stilstaande wagen van een Baar- naar aan. Beide personen bleven ongedeerd, maar de twee auto's raakten beschadigd. Het rijbewijs van de dronken man werd in be slag genomen en hij kreeg ook een dagvaarding mee. De Soester had 3,5 keer meer alcohol in zijn bloed dan is toegestaan. Abdelkader Benali (1975), de winnaar van de Libris-litera tuurprijs 2003, wordt in Artis hock op donderdag 19 juni om 20:00 uur geïnterviewd door een van de juryleden van de li teratuurprijs, Trouw-journalist Onno Blom. Deze literaire ontmoeting in Artis hock met de in Marokko geboren auteur is georganiseerd door de SLAS, in samenwerking met Ar tishock Literair. Benali debuteerde in 1996 met 'Bruiloft aan Zee' en kreeg dit jaar zijn prijs voor zijn roman 'De Langverwachte'. 'De Langverwachte' is een fijn ver takt web van al dan niet verwees de generaties, een literaire acht baan waarin geloof en ongeloof elkaar opvolgen als dag en nacht, de personages elkaar aanraken en weer loslaten, een lichtvoetig sprookje over trouwjurken die niet willen trouwen, een onverkoopba re slagerij die toch verkocht wordt en een pleegvader die pas kan sla pen als hij vuurwerk heeft gezien boven de skyline van Rotterdam. Abdelkader Benali. Aanvang: 20:00 uur. Toegangs prijs: 7,50 Vrienden van de SLAS, leden van Artishock, CJP/ 65+: 5,00.). Reserveren hij boekhandel Van de Ven, 6012419, of bij Artishock, ©6019577 en 's avonds aan de zaal. Veel boeken heeft Willem Jan van de Wetering (56) geschre ven over het psychologische model Enneagram, dat hij in 1973 in Nederland introdu ceerde. Het geeft de mens in zicht in zijn eigen diepere moti vaties voor zijn gedrag en laat zien hoe hij/zij ten opzichte van anderen staat en waarom iemand altijd doet zoals hij doet. Op zondagmiddag 22 juni om 15:00 uur vertelt de auteur in de filmzaal van Artishock over zijn laatste succesboek 'Het En neagram als weg naar verande ring', dat inmiddels al zeven keer is herdrukt. Het is een uitgave van Adromeda in Blaricum, een uitge verij die hij precies tien jaar gele den heeft opgericht. Zo heeft hij 35 jaar geleden ook de kunstenaarsvereniging Artishock gesticht in Soest, in de Blauwe Kamer van het voormalige café 'De Gouden Ploeg'. Thans geeft hij leiding aan een keur van au teurs, die lezingen, workshops, helingsdagen en trainingen verzor gen over zelfontwikkeling in bin nen- en buitenland. 'Zelfontwikkeling wil zeggen jezelf ont-wikkelen. Je moet de wikkels afnemen en terug naar je kern. Door het Enneagram leer je jezelf op diep niveau kennen en hoe je Een woordenwisseling over geld is zondagmiddag uit de hand gelo pen. Daarbij liep een 31-jarige Soester rake klappen op. Een an dere man sloeg hem meerdere ke ren, waar het slachtoffer enkele gekneusde ribben en letsel aan zijn gezicht aan overhield. Hij heeft aangifte gedaan van mishandeling. BANKETBAKKERIJ Voor u zelf of voor een ander geef't gebak met liefde aan elkander Soesterbergsestraat 53, Soest Telefoon 035-6012050 Willem Jan v.d. Wetering. de stap van kennis naar doen nu kunt zetten. Dat ont-wikkelen is erg, want opeens lijk je bloot te staan ten opzichte van jezelf en anderen. Maar dan pas kom je bij de kern'en kom je verder met zelf ontplooiing,' aldus Willem Jan van de Wetering, die op 22 juni, aan het begin van deze vijfde Spoordalmonoloog, door Jan Visser kort wordt geïnter viewd over zijn 'wilde' jaren in Soest. Aanvang: 15:00 uur. Toe gang: 5,00 (leden, CJP/65+: 4,00). Reserveren is aan te be velen: ©035-6019577. Scène uit de film 'The Magdalene Sisters', maandagavond te zien in Artishock. Steenhnft'straat 46, tel. 60195 77 Vrijdag 20 juni Jazzsessie Bedoeld voor enthousiaste jazz (en blues-) amateurs. Deelname 4,50 (eerste keer is gratis). Alle instrumenten zijn welkom, ook rit mesectie en zang. Aanvang: 20:30 uur. Toegang: gratis voor publiek. Zondag 22 juni Spoordalmonoloog Willem Jan van de Wetering Zie het artikel elders in deze kant. Gastvrouw is Sonja Uiterwijk. Aanvang: 15:00 uur. Toegang: 5,00. Reserveren is aan te beve len: ©6019577. Maandag 23 juni 'The Magdalene Sisters' Gedurende de negentiende eeuw ontstonden in Ierland de Magdale- na-kloosters. Daar ontfermden katholieke zusters zich over 'geval len meisjes' en andere jonge vrou wen die een bedreiging voor de religieus-maatschappelijke orde vormden. Om zogenaamd hun zonden weg te wassen, exploiteer den de nonnen wasserijen, waar ze de meisjes als gratis werkkrachten konden inzetten. Meestal bleven de vrouwen er de rest van hun le ven. De laatste Magdalene-wasse- rij werd pas in 1996 gesloten. In The Magdalene Sisters' - een fictieve film, maar gebaseerd op historische feiten - overkomt Mar- garet dat lot. Ze wordt op een bruiloft verkracht door haar neef. De volgende ochtend wordt ze meteen naar Magdalene gebracht. Ook Bernadette is de pineut. Haar misdaad: met haar knappe uiterlijk vormt ze een 'seksuele bedreiging' voor de jongens uit haar omgeving. Rose en Crispina ten slotte zitten in het klooster omdat ze onge huwd moeder zijn geworden. Hun kinderen mogen ze nooit meer zien. Een pretje is het bepaald niet in het klooster. De meisjes zuchten onder een onmenselijk regime. Het is keihard werken, en ongehoor zaamheid en opstandigheid wor den streng gestraft. De nonnen doen hun kloosternaam Zusters van Liefde - niet veel eer aan. In een overtuigende, realistische stijl wordt het onthutsende relaas van de vrouwen in beeld gebracht. Doordat Mullan zich niet in de eer ste plaats bekommert om de beeldcompositie, kregen de acteurs veel bewegingsvrijheid om deze aangrijpende en vooral misdadige geschiedenis uit te beelden. Mul- lans fraaie, nietsontziende aan klacht werd in Venetië bekroond met de Gouden Leeuw. (Enge land/Ierland 2002, 119 min.) Aanvang: 20:30 uur. Entree 5,00; CJP/65+ 3,50. Reserve ren: maandagmorgen 9:00-13:00 .uur, ©6019577. Meer informatie op internet: artis- hock-soest.nl Op zaterdagavond 21 juni ver zorgt het harmonieorkest van muziekvereniging Odeon on der leiding van dirigent Gerrit de Weerd een bijzonder open luchtconcert. Odeon uit Soesterberg is als winnaar van de Soester Cultuurprijs 2002 uitgenodigd om op die avond een uitvoering te geven in Openluchttheater Cabrio in Soest. Aangezien het hier om een midzomernachtconcert gaat, is de aanvangstijd later dan gebruikelijk namelijk om 22:30 uur. Odeon is bijzonder vereerd om dit concert te mogen verzorgen. Diri gent en musici hebben dan ook hard gewerkt om er een bijzonde re avond van te maken. Voor deze sfeervolle ambiance zijn enkele prachtige muziekstukken uitge zocht, waaronder 'Eine Kleine Nachtmusik' van W.A. Mozart en 'The Elvenwood' en 'Hobbits' uit het meesterwerk 'The Lord of the Rings' van Johan de Meij. Daarnaast, brengt het orkest de schitterende symphonische variatie 'Non Potho Reposare' van de jon ge Nederlandse componist Hardy Mertens ten gehore. Het stuk is een in 1921 gecomponeerde me lodie, waarin de heimwee naar het vaderland vertolkt wordt. Harmo nieus samenspel en expressionisti sche passages wisselen elkaar af. Verder staat onder meer het be kende werk 'Adios Nonino' van de componist Piazqlia op de lesse naars. Bovendien begeleidt Odeon deze avond de solisten Sarka Curdova (dwarsfluit) en Sergio Hamerslag (klarinet) tijdens de uitvoering van hun soli. Beiden zijn professione le musici van hoog niveau. Diri gent Gerrit de Weerd werkte al eerder met hen samen en is dan ook bekend met hun uitzonderlij ke muzikale talenten. Sergio Ha merslag is destijds bij De Weerd op klarinetles begonnen. De muzikale klanken van het har monieorkest van Odeon zullen het publiek op 21 juni, dankzij de fi nanciële steun van Stam Autobe drijven, laten genieten van een uniek concert. Kaarten zijn ver krijgbaar bij de VW Soest, boek handel Marjolein ijl Soesterberg en aan de kassa van het openlucht theater Cabrio (Soesterberg sestraat). Bij een verkeerscontrole heeft de politie woensdag 25 bekeuringen uitgeschreven. In elf gevallen be trof het een te hoge snelheid van bromfietsen. Vier automobilisten kregen een bon, omdat ze de vei ligheidsgordel niet droegen en de andere overtredingen varieerden van een ondeugdelijke reminrich- ting tot een defecte koppeling van een aanhanger. De controle werd uitgevoerd op onder meer de Stad houderslaan. tandtechnisch laboratorium Voor al uw reparaties en ^plviezen. Ook voor ziekenfondsVetéekprden. CE gecertificeerd. Torenstraat 13 - Soest - Telefoon Ó35 - 602 02 49

Soester Courant | 2003 | | pagina 9