Riesmeijer herovert nationale titel Kinderen snel in eerste schooltriatlon 'Op oude dingetje door hoge bergen' WIJN TS rosé Springbokken grossiert in titels Stam/SoVoCo blijft op 2 fronten in wachtkamer Jeugd Pijnenburg haalt veel prijzen binnen in competitie Galerij der kampioenen! DEZE BON evering Gevraagd VASTE-, en INVAL- LOPERS Soester Courant Duiv«nberichteiJ TRIATLON Mattijs Wijnmalen (15) zwemt limiet voor NK senioren ZWEMMEN Niels Schimmel ZWEMMEN TURNEN Maximaal 175 cc VOLLEYBAL ATLETIEK Hamersveldloop bij lopende acties WCjjNSDAG 25^JUNr2ÖÖ3 SOESTER COURANT PAGINA 19 Soester voor tweede maal beste kleiduivenschutter Wedstrijd van de Schieter en gemeente voor leerlingen vraagt om vervolg Voor al uw Verzekeringen, A Financiële Diensten, Hypotheken en Pensioenen Vier Soesters rijden 1500 kilometer lange rally Motogiro Soester turners oppermachtig in regio MOTORSPORT C.W.VAK DfGRin bimotosj De aangewezen en onaangewezen Vitessekampioenen (korte afstanden) van De Zwaluw zijn bekend. Onlangs werden ze gehuldigd en op de foto gezet. Van links naar rechts Th. Wigtmans, de Comb. Van Egdom, H. Toonen en zn., R. van 't Net en J. Benschop. Op de foto ontbreekt R. Ei- uur fotoservice oók voor APS en digitaal in Soest voor de Aanmelden: tel. 601 41 52 Wedvlucht: Hensies; afstand: 224 kilometer; wind: west. DE ZWALUW J. v.d. Brakel Zonen I. H. Huisman 2. v. Es Rijksen 3. Comb. Van Eg- dom 4. R. v. Hornsveld 12. H. Toonen Zn. 13. S. v.d. Heiden 14. Gebr. de Bruin 20. C. Kamphorst 21. R. v. 't Net 26. E. v.d. Brakel Zonn 27. R. Vos kuilen 32. A. Teunissen 34. Comb. De Bes-de Brec 46. H. Vos 48. H. Vonk 50. Patrick Ingrid 53. P. Kantcrs 59. De Bruin v. Arnhem 64. G.M. Schimmel 88. H. de Brec 105. J. Ben schop 119. v. Ginkel Kanters 123. R. Eimers 124. J. de Jong 128. H. Wolf- sen 144. Vaessen/Veenendaal 1, J.C. Wijnands 2, R.W. Grift 3, G. Rietveld 4, B.G Schimmel 5, Groenenstein/West'crveld 8, Mevr. Altenaar Zn. 9, B. v. Gar- dingen 12, D. Krol 15, J. v. Groningen 23, Z.K.H. Pr. Bcmbard 24, A. Dijks tra 42, P. Foekens 52, Altenaar/Reiicr- se 56, H.C. Rauch 57, H.H. v.d. Veen 63. Bij de start doken ze het wed- strijdbad van Spleasure Cen trum in. En na een rondje fiet sen finishten ze lopend op het Raadhuisplein. Negentig kin deren gaven vorige week woensdag de eerste Soester schooltriatlon een duw in de rug, want het sportevenement zal ongetwijfeld wegens het succes worden geprolongeerd. Triatlonvereniging De Schieter, de gemeente Soest, Spleasure Cen trum, allemaal hadden ze meege werkt aan de wedstrijd, waarvoor aanvankelijk zo'n zeventig basis scholieren zich hadden aangemeld. In de aanloop naar het startschot voegden nog eens twintig leerlin gen zich bij hun vrienden en vrien dinnetjes. 'Iedereen was enthousiast, de eer ste keer is als leuk ervaren. En wat me ontzettend op.viel, is dat het zo snel ging', zei sportcoördinator Rachel Wouters. Namens de gemeente was zij be trokken bij de organisatie. We heb ben wat punten geconstateerd in het parkoers en de organisatie, die voor verbetering vatbaar zijn, maar daar merkten de kinderen niets van. Binnenkort wordt alles geëva lueerd, want het is de bedoeling dat de schooltriatlon volgend jaar weer op de sportagenda komt te staan. Dan hopen Rachel Wouters en dè leden van de Schieter dat er nog meer kinderen meedoen. Iemand die niet kan zwemmen of niet graag hardloopt, viel nu bui ten de boot. De organisatoren den ken erover na om de scholieren als trio te laten deelnemen, zodat er eentje zwemt, de ander fietst en de derde hardloopt. Meer toeschouwers kunnen er ook komen, want de belangstelling viel woensdag tegen. De deelnemertjes hadden meer verdiend. Door de organisatie werden ze in elk geval De 15-jarige Mattijs Wijnmalen heeft zich gekwalificeerd voor de NK zwemmen voor senioren. Op de 50 meter vrije slag dook hij in 24.88 onlangs onder de limiet. Tij dens-nieuwe limietwedstrijden liet hij zondag 25.00 boeken, waarmee hij zijn vorm onderstreepte. Op de 100 meter vrije slag zwom hij naar een nieuw persoonlijk record: 54.99. Ook op de NK voor junioren zal de Soester mogen starten, onder meer op de 200 meter vrije slag, waarop hij zijn beste tijd aan scherpte tot 2.06,94. Op de 100 meter rugslag is Niels Schimmel kampioen van Utrecht geworden. Tijdens de finale van de Kring Speedo tikte de Duinkikker aan in 1.29.53. Verder behaalde de 12-jarige Soester zwemmer drie tweede plaatsen en werd hij een maal vierde. Wendy Spijker verbeterde vier per soonlijke records en een clubre cord, maar bleef tot tweemaal toe steken op de vierde plaats. Tijdens de finale, waaraan per afstand de achttien beste zwemmers in de provincie mochten deelnemen, sneuvelde het ene na het andere persoonlijk record. Vijftien jeugd leden van de Duinkikkers deden mee. Op de NK sprint in Amsterdam was de club vertegenwoordigd door Ruben de Clipelaar en Rem- ko Hooft (beiden 16). Ze eindig den niet voorin het deelnemers veld, maar scherpten wel hun ei gen record en dat van de club aan op respectievelijk de 50 meter vrije slag en de 50 meter schoolslag. Maximaal 175 cc mag de in houd zijn van de motorfiets waarop Eric Willemse in de ori ginele klasse van de Motogiro deelneemt. Hij is in het bezit van een Moto Guzzi uit 1957, een zogenoemde Lodola (leeu werik), want alle Guzzi's zijn vernoemd naar een vogel. In de Taglioni-klasse verschij nen de iets minder bejaarde motoren aan de start. Hans Scholze zit straks op een Laver- da 750SF en Arie Beijer op een Bimoto KB2, terwijl Kees Hoofd een Ducati door de Do lomieten zal sturen. De laatste drie motoren kwamen in de ja ren zeventig uit de fabriek. Daarnaast is er nog een toeris tenklasse, waarin geen voor waarden aan de voertuigen zijn gesteld. Deze deelnemers doen buiten mededinging mee, maar krijgen wel de gelegenheid om de sfeer te proeven. Onder hen bevinden zich geen Soesters. Stam/SoVoCo moet in de wachtkamer blijven zitten. Dat betreft zowel de eventuele kans om alsnog naar de eredivisie te mogen promoveren als de ont wikkelingen op de transfer markt. Vrevok, dat onlangs meldde dat het om financiële redenen wellicht zou afzien van promotie, heeft de knoop nog niet doorgehakt. Ver moedelijk gebeurt dat op z'n vroegst in de loop van de komen de dagen. De Soester volleybalvereniging heeft bevestigd gekregen, dat ze het eerste recht heeft om de leeg- gevallen plaats in te nemen, mocht Vrevok de eredivisie aan haar neus voorbij laten gaan. De Nieuwe- geinse club heeft geen hoofdspon sor en beschikt kennelijk evenmin over een representatieve ploeg. Dat laatste geldt overigens ook voor Stam/SoVoCo. Niet meer dan zeven speelsters telt de selec tie momenteel. De komst van eventuele nieuwe volleybalsters hangt deels ervan af of de ploeg volgend seizoen in de eerste divi sie dan wel in de eredivisie uit komt. In de afgelopen week zijn er in elk geval geen toezeggingen ge daan door potentiële speelsters. Pupillen In de laatste meerkamp van de zomercompetitie behaalden de pupillen van AV Pijnenburg goede resultaten. Zo waren er eerste plaatsen voor Claudine Budel (A), Nikki Klarenbeek (C) en Bas van Ginkel (C). Ook tweede plaatsen werden behaald en wel door Me rel Dijkema (A), Wik Breure (A) en Iris van Breukelen (B). De jon gens en meisjes B en C pakten ook de eerste plaats in de estafette. De C-meisjes boekten zelfs een club record in 28.7. De jongens en meisjes A eindigden als tweede. De finale van de competitie is op 13 september, maar eerst gaan de pupillen van AV Pijnenburg ko mend weekeinde op kamp in de bossen van Austerlitz. Op het pro gramma staan onder meer op atle tiek gerichte spelletjes, een bonte avond, een speurtocht en een kampvuur. Tijdens de tweede competitie voor A-junioren, die werden georganiseerd door AV PEC 1910 te Zwolle, kwam een aan tal Pijnenburgers uit voor de combiploeg van BAV/Pijnen- burg. Een uitstekende prestatie kwam onder andere van Coos van Buuren. Hij nam op de 1500 me ter, in een veld van 15 personen, meteen de leiding en gaf deze de gehele wedstrijd niet meer af: 4.22.95 minuten. Een kwartier later nam hij de 3000 meter eveneens voor zijn rekening. Als hij namelijk niet gestart was, had dat de combiploeg heel wat punten gekost. Van Buuren kwam als 8e over de finish in 10.49.73. Koen Swart, eerstejaars B-junior, kwam bij het hoogspringen weder om over een hoogte van 1.75 me ter. Dit is een goede opsteker voor het NK, dat het komend weekend in Lisse wordt gehouden. Bij het hink-stapspringen sprong hij een nieuw pr van 10.91. Bij de meisjes kwam Marlies Swart uit op de 1500 meter. Na een snel le start moest ze de koplopers toch laten gaan en kwam uiteindelijk in 5.46.74 over de finish. AV Pijnenburg en BAV hebben de aspiraties om volgend seizoen ei gen ploegen op te stellen. Onder tropische omstandigheden stonden zondag drie leden van at letiekvereniging Pijnenburg in Leusden aan de start voor een 10 kilometerloop. Dick den Ouden was de snelste van hen. Hij was voor de twee ronden 39 minuten en 27 seconden onderweg. Bert Velthuis had voor zijn eerste tien kilometer als langeafstandloper bij Pijnenburg 41.38 nodig. Op ruim een minuut van Bert finishte Peter de Groot in 42.54. Met 81 voltreffers op 100 scho ten heeft Michiel Riesmeijer het Nederlands kampioen schap kleiduivenschieten on der 21 jaar heroverd. De kam pioen van 2001 moest vorig jaar genoegen nemen met de tweede plaats, maar toonde deze week aan over het beste richtinggevoel te beschikken. Dat was extra bijzonder, omdat het oefenen er de laatste tijd een beet je bij was 'ingeschoten'. De 18-ja- rige schutter was de afgelopen we ken druk geweest met zijn school examen, waarvoor hij slaagde. Op het moderne Jacht- en Sport- schietcentrum Oost-Groningen in Oude- Pekela kwamen tachtig schutters bijeen. Voor alle deelne mers aan het Parcours de Chasse werden honderd schoteltjes met hoge snelheid gelanceerd. Riesme ijer miste slechts 19 keer en werd zo voor de tweede keer de beste van ons land in zijn leeftijdscatego rie. 'Ik ben natuurlijk hartstikke blij met mijn titel, maar die laatste dui ven, daar gaat het nu om. Die wil ik ook raken, want dan heb ik aan sluiting bij de internationale top. Ik wil nog meer bereiken', aldus de ambitieuze kampioen. Op 20 en 21 juli doet hij mee aan de Dutch Open in Biddinghuizen en in september wordt in Elspeet de NK Compak gehouden. Vol gend jaar wil de jonge Soester zelfs Europa in en binnen niet al te lan ge tijd hoopt hij te mogen uitko men op het WK. Een positie bij de middenmoot ziet hij op het inter nationale vlak niet zitten. 'Ik wil dan bij de eerste tien eindigen.' Scherpschutter Michiel Ries meijer heeft reeds verschillende ti tels op zak en won vorig jaar ook de Dutch Open. Foto: Soester Courant in de watten gelegd, want dankzij sponsors was er voor elke jeugdi ge triatleet wel iets om mee naar huis te nemen, terwijl er ook een verloting plaatsvond in Spleasure Centrum. Dat gebeurde na afloop in navolging van de prijsuitreiking. Want winnaars waren er natuurlijk ook. De schoolprijs ging naar de Insin- gerschool, met de Van der Hucht- school Overhees als tweede en de De Bron als derde. De triatlon be stond uit. 150 meter zwemmen, 6 kilometer fietsen en ruim 1 kilo meter lopen. De top drie in de in dividuele klassementen ziet er als volgt uit. Meisjes 1. Janna Vermeulen (Van der Hucht Overhees) 28.29, 2. Nicole Starink (De Wegwijzer) 28.53, 3. Nathalie Eckart (De Werveling) 29.05. Jongens 1. Mart Reiling (Insingerschool) 26.36, 2. Tom Hilhorst (Insinger school) 27.10, 3. Björn Fröhlich (Van der Hucht Overhees) 27.28. Verder was er één team van leer krachten (van de Van der Hucht Paulus Potterlaan), bestaande uit Martin Dijkmans, Douwe van der Meulen en Hein van Beek, dat deelnam. Hun eindtijd was 26.17. 'We hopen dat hun voorbeeld vol- gend jaar wordt gevolgd door an dere leerkrachten', aldus Rachel Wouters. Foto: Herman van Dam Scholieren haasten zich uit het zwembad om per fiets het volgende onderdeel af te leggen. www.soesteronderlinge.nlinfo@soestcronderlinge.nl SO©St©F Soesterbergsestraat 26, Soest. 035 - 6029060 OltdCflillfl© f ELKE WEEK EEN SOESTTK&OURAWT \WDE Neem een abonnement: 8,75 per halt jaar! tel.(035)6014152 Voor Eric Willemse wordt het de tweede keer. Op een Moto Guzzi uit 1957 zal hij volgende week 1500 kilometer afleggen in Noord-Italië. De debutanten Hans Scholze, Arie Beijer en Kees Hoofd nemen 'beestjes' uit de jaren zeventig mee naar de Motogiro, een vijfdaagse rally voor (oude) motoren. 'Rijden in Italië is met geen pen te beschrijven', zegt Willemse. Via grote wintersportoorden, pittores ke dorpjes, bergpassen, het Garda- meer, slingerende weggetjes en enkele steden banen de honderden deelnemers zich een weg door on der meer de Dolomieten. 'Dat wordt wat hoor, we klimmen zelfs een keer tot zo'n 2500 meter.' Willemse en zijn kornuiten kunnen niet wachten. 'Wanneer je als Ne- schijnen ze aan de start in Bolog- na, waar vier dagen later ook de finishlijn wordt getrokken. Vijf rit ten van gemiddeld 300 kilometer hebben zij en de ruim 300 andere deelnemers voor de boeg. Het gaat erom om binnen een bepaalde tijd (gebaseerd op een gemiddelde snelheid van 40 kilometer per uur) dagelijks de volgende controlepost te bereiken. 'Dat zal wel lukken. Tenzij je zonder benzine komt te zitten of pech krijgt, dan wordt het spannend', blikt Willemse vooruit. Zolang de motorrijders binnen de tijdslimiet blijven, maakt het niet uit hoelang ze onderweg zijn. Om het klassement te kunnen opma ken, wordt na afloop van elke etappe een behendigheidstest afge nomen. Het is zaak om daar op de minuut nauwkeurig te verschijnen, anders zijn strafminuten het onver mijdelijke gevolg. Tenminste.... Vorig jaar werd Willemse tweede in de Taglioni-klasse. Eigenlijk was hij de winnaar, maar de wedstrijd leiding 'vergat' de nummer één vier strafminuten aan zijn broek te geven. Het chauvinisme van de Italianen in het internationale evenement kent geen grenzen. 'Regel 1 is dat er geen buitenlander wint', ver klaart de Soester. Het boeit hem nauwelijks. Zijn liefde voor de motor(sport), de voorbereidingen en alles wat er bij de Motogiro maken op hem meer indruk dan het resultaat. Hij, Scholze, Beijer en Hoofd hebben er alle vertrou wen in en verheugen zich reeds op de uitdagingen die hun te wachten staan. Een snelheidsduivel is Willemse niet meer. Een jaar of zeven gele den zette hij met zijn teamgenoten een punt achter het raceteam. Straks, in het noorden van de laars .van Europa, gaat het om de char me van motorrijden. 'Op die oude dingetjes door de hoge bergen. Dat wordt een avontuur hoor.' Foto: Foto Bell Klaar voor de start, v.l.n.r. Eric Willemse, Hans Scholze, Kees Hoofd en Arie Beijer hebben zin in hun Italiaanse avontuur. Over zes dagen begint de Motogiro in Bolog- na. Tijdens de regiokampioen schappen springen heeft de Springbokken weer eens ge grossierd in titels. Zeventien springers van de turnvereni ging kaapten 24 medailles weg. De medailleregen begon reeds in de wedstrijden voor ploegen, waarbij de jongensploeg in de D- klasse de eerste prijs veroverde. Hetzelfde deed de jeugdploeg in de hoogste regionale klasse (C). Drie eerste plaatsen viel dit team ten deel. Ook de herenploeg gaf haar visitekaartje af, een tegenval ler was dat Bas Bons tijdens zijn laatste sprongserie geblesseerd ■v raakte. In de individuele wedstrijden liet de Springbokken sporadisch een (troost)prijsje liggen voor de ove rige clubs. De springonderdelen waren langemat- en minitrampoli- nespringen. Voor het eerst sinds 1992 werd in alle leeftijdscatego rieën deelgenomen en tevens daar in werden alle regiotitels springen gehaald. De ultieme score werd bereikt door Gina Rens op langemat en gedeeld met clubgenote Romee van de Plaats op minitrampoline. Bij de jongens won Max van Gent op de langemat en Timon Sloos op de minitrampoline. In de overige leeftijdgroepen won steeds een persoon beide titels, dat was Es- ther Beukema bij de jeugdturn- sters, Jelle Brouwers bij de jeugd- turners, Tjerk Egtberts bij de he ren en trainster Mayke Eichholtz bij de dames. Daarnaast ging er ook veel ander eremetaal naar Soest. Zilver voor Romee (mi nitrampoline), Ramon Sloos (lan gemat), Henk Hoeke (minitram poline), Evert van Dijk (minitram poline), Rob Demmenie (mi nitrampoline) en Jacob Vriend (langemat). Brons was er voor Rick Olthof (minitrampoline), Evert van Dijk (langemat) en Ja cob Vriend (minitrampoline). derlander op een Italiaanse motor rijdt, ben je daar een held. Klaar. De belangstelling en beleving zijn hier niet voor te stellen. Als de Thlpenrally in Nederland wordt gereden, staan alle milieuorganisa ties op hun achterste benen. Daar sta je met z'n allen op een plein te lekken. Vinden ze prachtig. De or ganisatie is verantwoordelijk voor het schoonmaken.' De Soester motorfanaat, die ooit met een raceteam wereldrecords op snelheid boekte, wil maar aan geven dat de Italianen bijna idolaat reageren op de Motogiro, waarvan de oorsprong in het begin van de vorige eeuw ligt. Toen werd er met auto's.en motoren op de openba re weg geracet. Maar nadat in de jaren vijftig een graaf met zijn Fer rari het publiek inreed, met dode lijke afloop, legde de regering een verbod op. De versie voor motoren werd snel daarna in rallyvorm nieuw leven ingeblazen. Willemse doet mee in de origine le klasse (motorfietsen van vóór 1958), de andere drie Soesters rij den in de Taglioni-klasse, ver noemd naar een vroegere Ducati- ontwerper. Op dinsdag 5 juli ver-

Soester Courant | 2003 | | pagina 19