Hoge ambities Brede Bibliotheek Visser Soest stelt negen overtreders op Zuidelijke Eng ultimatum Werkstraf voor stalker Bureau Halt heeft handen vol aan alternatieve straf jongeren zwerk, ijn van uurt? lACTUEEL! Bestuur Stichting Willaert stapt na dit jaar op Illegale man na mislukte procedure weer opgepakt CDA en PvdA veroordelen wijkgerichte acties GGS Martip van Zijp 'Geen problemen meer bij aanlegplaats Fietsboot' PAGINA 2 WOENSDAG 25 JUNI 2003 SOESTER COURANT Van Straelenlaan krijgt een plateau en een drempel Raad staat in bezuinigingsronde niet te springen om meer geld te geven PAGINA 3 Hoge schuttingen en weilanden doorn in oog Politie ontkent gebruik van geweld Veroordeling ook wegens bedreiging Rijverbod, boete en naar rechter 'Onjuiste informatie verspreid' Geslaagden Ledenvergadering PvdA op 1 juli De Eng decor van Luikse vlooienmarkt POLITESSE Paarden keren zelf terug naar manege Alcoholcontrole Witgoed specialis Service voor alle merken laarof je hebt de MBO- graag met mensen, en verzorgende werk- irnaast lever je huis- )rt, Soest, Baarn, ide C of D minimaal 36 respectievelijk 8,75 71 bruto per uur. 'goeding. leden om na de vakantie- f september? :org Eemland. g Thuiszorg Eemland Veelzijdig in zorg ims helpen. 3r informatie na; 1-0226622. I A N D S E ESTRIJDING i en voor Hingen- Stichting DIR Afghaanse iten. SMS is in o'n zeventig te leveren aan atie van g- sterberg zijn wij op agendabeheer; tanden; het st- en de vergaderingen. computers (Word, gevoel voor ski Shehu, Op de Van Straelenlaan wordt bij de aansluiting met de Mariastraat een plateau aangelegd. Verderop komt ter hoogte van perceel 23 een drempel te liggen. Deze maat regelen zijn bedoeld om de ver keersveiligheid in de woonstraat te verbeteren en zijn bedacht in over leg tussen de gemeente en de be woners. In verband met de aanleg van het plateau is de Van Straelenlaan ter plekke van maandag 7 tot en met vrijdag 11 juli afgesloten voor au toverkeer. De drempel wordt ge realiseerd op maandag 14 en dins dag 15 juli, zodat er dan evenmin autoverkeer door kan. Weegbreestraat in verband met hijswerkzaamhe den bij een flat is/was de Weeg breestraat vandaag tot 16:00 uur afgesloten. Het gaat om het deel bij de flat met de nummers 137- 199, vlakbij de Smitshof. Dit be richt kwam afgelopen donderdag binnen bij de redactie, zodat de afsluiting niet eerder kon worden gemeld. De tijd lijkt niet rijp om de am bities van de Brede Biblio theek Soest gestalte te gaan ge ven. Directeur Marianne Hou- kamp wil gaan moderniseren, nieuwe projecten opstarten, in vesteren in nieuw personeel en huidige medewerkers bijscho len. Structureel kost dat meer dan 100 duizend euro, maar dat geld heeft de gemeente niet. De raadscommissie welzijn rea geerde vorige week woensdag dan ook uiterst terughoudend op de plannen van directeur Houkamp. Om niet achter te raken, is het vol gens haar van belang dat de Bre de Bibliotheek de beschikking krijgt over een digitaal eiland, in- fobemiddeling op maat, een cul- tuurpunt voor alle vragen (en een ticketservice voor concerten) en uitbreiding van een podiumfunctie (voor de amateurkunst in Soest). Daarnaast vroeg Houkamp ook nog eens om een structurele ver hoging van de subsidie, waarmee ze middenkader (onder anderen een hoofd bibliotheek) kan aan stellen en de deskundigheid van de medewerkers kan verhogen door ze cursussen of opleidingen te la ten volgen. Zo meent ze dat het goed zou zijn dat de lager opgelei de medewerkers straks meer doen dan alleen maar 'met een 'bliep- bliep-apparaat' boeken scannen'. De meeste fracties willen eerst wel eens weten of er geen taken bij zit ten, die al door andere instellingen worden uitgevoerd. Want activitei ten dubbel subsidiëren, dat zien de politici al helemaal niet zitten in een tijd dat er een miljoen bezui nigd moet worden. 'Modernisering moet en is niet vrijblijvend' is het motto van de Brede Bibliotheek en dus moet de instelling worden geprofessionali seerd. Gebeurt dat niet, dan dreigt de instelling achterop te raken. Houkamp wil daarom dat de raad 'ja' zegt tegen het meerjarenper spectief, zoals dat reeds door haar voorganger Toon Kort is geschre ven. 'Ja' betekent in dat geval ook een bom extra duiten. Houkamp heeft de raad om een discussie gevraagd en wenst niet te worden afgescheept met het argu ment dat er geen geld is, ook al zei ze in het begin van haar betoog dat ze begrip heeft voor de financieel moeilijke situatie, waarin het ge meentebestuur verkeert. Het ge brek aan geld is echter wel het di lemma, liet Ellen Huberts van de WD haarfijn weten. Daarnaast is reeds afgesproken, dat er in 2004 geen geld aan 'nieuw beleid' zal worden uitgegeven. Niettemin kan directeur Houkamp de discussie krijgen, werd meteen duidelijk. Maar ze kreeg ook met een huiswerk mee. Houkamp moet eerst maar eens een prioriteitenlijst opstellen van de activiteiten en projecten die zij als eerste wil in voeren. Daarnaast moet ze precies aange ven welke taken en dienstverlening van de bieb in het geding komen als de geldkraan niet verder wordt opengedraaid; of dat consequen ties heeft voor de openstelling, voor het aantal medewerkers of voor de uitvoering van de taken. Ook moet ze met andere Soester instellingen overleggen of er geen dubbelfuncties ontstaan en op welk gebied er eventueel kan wor den samengewerkt. Want Hou kamp wil dat haar organisatie het spin in de web gaat worden. Houkamp kreeg verder van GGS de suggestie mee om onder de klanten en leden een enquête te houden. Dan kan exacter worden bepaald waaraan de meeste be hoefte bestaat. Ze nam het idee ter harte en beloofde zo snel mogelijk met een financiële onderbouwing van haar plannen te komen. Dat laatste moet ook wel, want in ok tober behandelt de gemeenteraad haar (meeijaren)begroting weer. In de tussentijd zal Houkamp pro beren, onder meer in samenwer king met de bibliotheken van Zeist en Amersfoort, zoveel mogelijk projectsubsidies van andere over heden en fondsen binnen te sle pen. 'We moeten uitkijken, dat we straks niet toestanden zoals bij Vitesse in Arnhem en MVV in Maastricht krij gen en met een stuurloos ge bouw opgezadeld zitten.' De waarschuwing die Hans van den Pol van Soest 2002 vorige week woensdag uitte, heeft te maken met het voornemen van de bestuursleden van de Stich ting Willaert, om per 1 januari 2004 op te stappen. Dezelfde mensen zitten ook in het be stuur van de Stichting Brede Bibliotheek die verreweg de grootste huurder is. Het pand (v/h De Borg, daar na C-drie) is enkele jaren gele den uitgebreid met de nieuw bouw voor de bibliotheek, maar kennelijk is er toen veel misge gaan. De frequentie waarmee rekeningen voor reparaties en onderhoud binnenkomen, zijn duizelingwekkend. Financieel worden beide stich tingen min of meer over één kam gescheerd. Althans, zo ziet de Brede Bibliotheek (de oude bieb en C-drie) het en dat heeft ze liever niet. Het gebouw kost de gemeente elk jaar meer geld dan was voorzien. En nu vraagt de Brede Bibliotheek ook om een hogere bijdrage, ongeveer 16 procent van het jaarlijks sub sidiebedrag van 1,5 miljoen euro. De bestuursleden achten het beter dat ze 'hoofdelijk' van de Stichting Willaert worden losge koppeld en hebben daarom aangegeven, dat ze na dit jaar niet langer in het beheerbestuur zullen plaatsnemen. De gemeente voelt er niet veel voor om de toekomstige vaca tures in het bestuur zelf in te vullen, heeft wethouder Harry Witte van welzijn reeds ver klaard. 'We zijn in gesprek over het ontvlechten van de twee stichtingen en bekijken hoe we moeten omgaan met een even tueel leeg bestuur.' Te hoge schuttingen en of percelen die als weiland wor den gebruikt. Negen grondbe zitters van de Zuidelijke Eng, samen goed voor een opper vlakte van ruim vijf hectare, handelen daarmee in strijd met het bestemmingsplan. Dat moeten ze voor 30 november hebben rechtgezet, anders krij gen ze een boete die in sommi ge gevallen kan oplopen tot tienduizend euro. De Zuidelijke Eng staat bij de ge meente te boek als akkerbouw land. Om het authentieke karakter van het gebied te bewaren, werd dat in het bestemmingsplan (van 1990) vastgelegd. Ook werd het aangewezen als 'beschermd dorps gezicht' en het is de gemeente er Foto: Soester Courant Voor 30 november moeten illega le praktijken op de Zuidelijke Eng zijn beëindigd. Anders gaat de ge meente boetes heffen. alles aan gelegen dat zo te houden. Vooral de hoge erfafscheidingen (toegestaan is maximaal 1 meter) zijn haar letterlijk en figuurlijk een doorn in het oog, omdat ze de doorkijk belemmeren. Maar de gemeente wil bijvoorbeeld ook dat de paarden, die in de weilanden grazen, elders worden onderge bracht. Om de mensen de tijd te geven om een ander onderkomen te vinden voor de viervoeters en de fysieke aanpassingen uit te voeren, heeft de gemeente een termijn van vijf maanden in plaats van de ge bruikelijke zes weken gesteld. Rechten Tien grondeigenaren werden in september vorig jaar reeds aange schreven. Zij maakten bezwaar te gen het besluit van de gemeente. Slechts één bezwaar werd gegrond verklaard, omdat de eigenaar kon aantonen, dat hij zijn perceel al vóór het bestemmingsplan van 1990 als weiland in gebruik had. Op basis van onder meer periodie ke luchtfoto's stelde de gemeente vast dat dit in de andere gevallen niet zo was. Overigens zijn er op de Zuidelijke Eng meer eigenaren die in een eerder verleden al rech ten opbouwden. Zij zijn daarom vorig jaar en nu niet meer bena derd door de gemeente. De negen percelen, waarom het gaat, liggen verspreid over de Zui delijke Eng. De eigenaren mofeten zich nu aanpassen, ook als de buurman zijn paarden rustig kan laten grazen vanwege de eerder genoemde rechten. Toch vindt Soest de cultuurhistorische waarde van het akkerbouwgebied belang rijk genoeg om de overtreders aan te pakken en geen uitzonderingen te maken. De negen bewuste eigenaren kun nen overigens, binnen zes weken, naar de rechter stappen en om een voorlopige voorziening vragen. De rechtbank kan dan een (voorlopi ge) uitspraak doen en bijvoorbeeld oordelen dat de eigenaren zich moeten conformeren aan de wens van de gemeente. Een andere mo gelijkheid is, dat de rechtbank zich grondiger over de zaak wil buigen. In dat geval kunnen de eigenaren wachten tot er een definitieve uit spraak ligt. Is die voor hen nade lig, dan rest hen desgewenst nog de gang naar de Raad van State. De vreemdelingenpolitie heeft vorige week een 45-jarige man uit Congo aangehouden, die zonder verblijfsvergunning al tien jaar in ons land woont. Volgens de Stichting Onder steuning Allochtonen Kerken (SOFAK) is daarbij geweld toe gepast. De politie ontkent dat nadrukkelijk. 'De man is zonder problemen meegenomen', aldus een woord voerder van de districtspolitie. Het klopt wel dat de toegangsdeur van de kamer, waar de man sinds ja nuari verbleef, werd geforceerd. De politie zegt, dat de collega's van de vreemdelingenpolitie wel hadden gebeld of geklopt, maar dat er niet werd opengedaan. Om dat het duidelijk was dat er wel ie mand binnen, was, werd - zoals te doen gebruikelijk in dat soort ge vallen - het slot geforceerd. De Stichting SOFAK beweert dat de man geen gelegenheid had ge kregen om te openen. Ze spreekt van 'machtsvertoon', ook al omdat de kamer overhoop zou zijn gehaald. SOFAK stelt verder dat de man uit Congo in zijn nachtkleding en geboeid is afge voerd. Acht tot tien agenten zou den bij de aanhouding aanwezig zijn geweest, aldus getuigen. Vol gens de politie waren dat er zes, geheel volgens de normale proce dure, omdat indien mogelijk meer dere illegalen worden aangehou den. Dat gebeurt meestal rond middernacht of 's morgens vroeg, omdat dan de kans het grootst is, dat de betrokkenen thuis zijn. De man is in vreemdelingenbewa ring gesteld en er is een procedu re gestart om hem uit te wijzen. Eerdere pogingen daartoe misluk ten. Nadat de asielaanvraag van de Congolees werd afgewezen door de rechter, moest hij terug naar zijn land. Aangezien hij niet over een paspoort beschikte, kon dat niet. Volgens SOFAK werd de man juni vorig jaar naar een penitentiaire in richting in Ter Apel overgebracht en werd tot driemaal toe en zon der succes geprobeerd hem het land uit te zetten. In januari van dit jaar werd hij, aldus SOFAK, op bevel van de rechter weer vrijgela ten. Sindsdien verbleef hij in een kamer in Soest. Hij kreeg geen uit kering, maar werd ondersteund via een diaconaal project van de stich ting. Ze stelt dat de man predikant is en voorganger van de Franstalige Afrikaanse kerken Eglises Basileia te Den Haag en Amersfoort. Wegens het stalken en bedrei gen van de nieuwe vriend van zijn ex-echtgenote is een 43-ja- rige inwoner van Soest woens dag door de Utrechtse recht bank veroordeeld tot 240 uur werkstraf en vier maanden voorwaardelijke gevangenis straf. Als bijzondere voorwaarde kreeg de man bovendien verplicht reclas- seringstoezicht opgelegd. De Soes ter viel de vriend van zijn ex in no vember en december 2001 regel matig lastig met telefoontjes en Bms-berichten met bedreigende teksten. Volgens de verdachte was 'zijn gedrag een reactie op zwijgte- lefoontjes door de nieuwe vriend. De Soester had destijds net vier maanden gevangenisstraf uitgeze ten voor staiking van zijn ex- vrouw. De rechtbank hield bij het opleg gen van de straf rekening met het feit dat de verdachte door een ge dragsdeskundige enigszins vermin derd toerekeningsvatbaar is ver klaard. Tegen de man was 240 uur werkstraf en negen maanden voor waardelijke gevangenisstraf geëist. Een 43-jarige Soester zal zich bin nenkort voor de rechter moeten verantwoorden, omdat hij onder invloed van alcohol achter het stuur was gekropen. Hij werd vrij dagmorgen om 4:50 uur aange houden op de Amsterdamsestraat weg. Bij de ademanalyse bleek dat hij iets teveel alcohol had genut tigd: 285 ug/1 op een limiet van 220. De Soester kreeg een rijver bod van een uur en een boete van 190 euro. Omdat hij al eens eerder op rijden onder invloed was be trapt, moet hij voorkomen. Dat GGS tijdens de in spraakperiode over de hoofdwegenstructuur wijk gerichte acties ondernam, wordt haar zeer kwalijk ge nomen door het CDA en de PvdA. Beide fracties menen dat GGS 'onjuiste informa tie' heeft verspreid. Vooral de inwoners van Soesterberg zijn volgens het CDA op het verkeerde been gezet. In een schrijven (met voorbedrukt inspraakformulier tje) dat in maart werd verspreid in het vliegdorp, wordt in de ogen van het CDA de indruk gewekt, dat de Soesterbergers kunnen kiezen tussen een rond weg óf bestrijding van de ge luidsoverlast van de A-28. GGS is fel tegenstander van de rondweg en probeerde het tij dens de inspraakprocedure de inwoners van Soest en Soester berg zo gemakkelijk mogelijk te maken om zich tegen deze weg uit te spreken. 'Als er geld wordt uitgegeven, kan dat beter besteed worden aan stil asfalt, zodat Soesterberg daar wel wat aan heeft', stond er op het voorbedrukte briefje van GGS. CDA meent dat GGS daardoor de suggestie' heeft gewekt, dat de Soester bergers een keuze zouden heb ben. 'Ik ben benieuwd welke stappen GGS nu gaat onderne men om de A-28 stemmers van Soesterberg tegemoet te ko men', zei CDA-fractievoorzitter Henk Koning maandagavond. Ook Cees Verkerk veroordeel de de handelwijze van GGS. Net als in april van dit jaar vindt de PvdA dat GGS onjuiste en tendentieuze argumenten heeft gebruikt om de bevolking te beïnvloeden. GGS zou zich, net als de meeste andere fracties, tijdens de inspraakronde op de vlakte hebben moeten houden om de burgers de gelegenheid te geven hun mening te uiten. In plaats daarvan werd actie gevoerd onder het mom van 'GGS maakt gehakt van de rondweg'. Ingrid Kóomen van GGS vond natuurlijk dat haar partij niet buiten haar boekje is gegaan. 'We hebben een democratische weg bewandeld en zijn op eer lijke wijze in gesprek gegaan met de burgers. Dat had u ook kunnen doen', hield ze Verkerk voor. Tegen Koning zei Koomen, dat bet voor Soesterbergers belang rijker is dat er wat wordt ge daan aan de geluidhinder dan dat er een rondweg komt, Koning: 'Dus als de rondweg er niet komt, dan besteedt u 7,5 miljoen aan de geluidhinder?' Koomen: 'Dat geld is er niet.' Koning: 'Dan had u de keuze niet mogen geven.' Dat heeft GGS ook niet ge daan, vond Koomen. ROC De Aiiierlanden Laboratoriumtechniek Lonneke Overeem, Xander Troost. juwelier Official dealer van o.a: Boccia Martinshof Bouchard Maurice Lacroix Diamonde Prisma Festina Seiko Finish Swatch Flik Hak Ti Sento Guess Tissot Tevens sieraden uit eigen atelier Van Weedestraat 145, Soest - Telefoon (035) 602 06 70 Vorig jaar zijn in het Gewest Eemland 337 jongeren door de politie overgedragen aan Bu reau Halt dat minderjarigen een alternatieve straf oplegt. In totaal verrichten deze kinderen 1679 uur werkzaamheden en werd nog eens 258 uur aan een werkstuk besteed. Via Halt werd bovendien ruim der tienduizend euro verhaald voor schade die ze hadden veroorzaakt. Dit bedrag werd grotendeels ver haald op jongeren uit Soest en Baarn, die emblemen van auto's pikten voor hun verzameling. Op die manier dupeerden ze 130 men sen, zodat medewerkers van Halt hun handen vol hadden aan het afwikkelen van de schade. Dit blijkt uit het jaarverslag van Bu reau Halt in Gewest Eemland. Uit Soest werden 39 jongeren naar Halt doorverwezen, exact zo veel als een jaar eerder. Bij Halt komen minderjarigen te recht die inbraken, vernielingen of geweldpleging op hun geweten hebben. Ook voor beledigingen, het illegaal afsteken van vuurwerk of baldadigheid kunnen ze naar Halt worden gestuurd. Omdat minderjarigen voor dit soort delic ten in principe niet door justitie worden berecht, zorgt Halt voor een alternatieve straf, bijvoorbeeld door ze te laten helpen bij het on derhoud aan plantsoenen. Alcohol Opvallend is dat ongeveer een op de drie van de jongeren wel eens alcohol gebruikt. Als verklaring voor hun gedrag, waarvoor ze wer den bestraft, noemden ze verschil lende redenen. Drank speelde voor tientallen een rol. Meedoen met de groep, stoer doen, verveling, span ning, kwaadheid, lol en geldnood (o.m. als gevolg van drugsgebruik en gokken) waren andere redenen die de jongeren opgaven. Onder de 'Halt-jongeren' bevon den zich 85 meisjes, wat neerkomt op een verdubbeling ten opzichte van 2001. Van alle jongeren die vorig jaar bij Halt werden ontbo den, hadden er 75 niet de Neder landse nationaliteit. De gemiddel de leeftijd bedroeg 14,2 jaar. Er waren 191 kinderen die jonger zijn dan 15 jaar, van wie nog eens 24 jonger dan 12 jaar. Voor deze laat ste groep is het STOP-project ge start. In zes gevallen weigerden de ouders medewerking aan het Halt project. Twee van hen gaven de voorkeur aan het betalen van een boete, tweemaal werd geen gehoor gegeven aan de oproepen en een paar ouders hield zich niet aan de betalingsafspraak. In het geval van een kind dat jonger is dan 12 jaar vonden de ouders dat hun kind al voldoende was gestraft. Daarnaast kwamen veertien jonge ren niet opdagen en werd één ie mand wegens misdragingen weg gestuurd tijdens het uitvoeren van werkzaamheden. De niet afgehan delde Halt-zaken zijn door de po litie alsnog in handen gesteld van justitie. De Fietsboot kan weer zonder problemen aanleggen en weg varen bij de aanlegplaats in Soest. Dat stelt de gemeente die een baggerbedrijf opdracht gaf om ter plekke de bovenste laag van de bodem in de Eem af te graven. Anderhalve week geleden liep de fietsboot aan de grond, nota bene tijdens de officiële ingebruikname van de aanlegsteiger aan het eind van de Verlengde Hooiweg. Bij een proefstop, enkele dagen eer der, waren er geen moeilijkheden, maar toen op de bewuste zondag ongeveer dertig passagiers met hun fiets een plaatsje op de boot had den gezocht, bleek de diepte van 1,5 meter onvoldoende. Eerst na dat de passagiers van boord waren gegaan en vanaf de wal met ver eende krachten het schip los duw den, kon de boot haar reis voort zetten. Het voorval haalde zelfs dc landelijke pers. Dergelijke problemen zijn volgens de gemeente Soest niet meer te verwachten, ongeacht het aantal passagiers. De diepte is nu op peil. Bij de baggerwerkzaamheden werd zelfs een autowrak aangetroffen door wethouder Harrv Witte die daags nadat hij de aanlegplaats had geopend, persoonlijk nog eens 'poolsdiepte' was gaan nemen. Overigens kan de waterstand in de Eem tot wel 80 centimeter verschil variëren. De hoogte ervan is mede afhankelijk van de hoeveelheid re genwater die wordt aangevoerd. Ook wordt er vanuit de Veluwe door het water zand meegesleurd, waardoor de bodem van de rivier langzamerhand kan ophogen-. De Fietsboot vaart tijdens het zo merseizoen dagelijks van Amers foort naar Bunschoten-Spaken burg. Onderweg wordt aangelegd in Soest, Baarn en Eemdijk. De afdeling Soest/Soesterberg van de Partij van de Arbeid houdt dinsdag 1 juli haar ledenvergade ring. Dat gebeurt in de Rank aan de Soesterbergsestraat. De verga dering begint om 20:00 uur en heeft een openbaar karakter. Dat betekent dat ook niet-Ieden de bij eenkomst mogen bijwonen, al heb ben zij in voorkomende gevallen natuurlijk geen stemrecht. Op zondag 29 juni wordt er op evenemententerrein De Engh een Luikse vlooien/antiekmarkt geor ganiseerd. De markt staat in de sfeer van curiosa, boeken en an tiek. Naar verwachting komen er ruim 100 deelnemers. Een vlooien/antiekmarkt is een evenement waarop allerlei handel aren uit geheel Nederland bij el kaar komen om hun curiosa te to nen. De meest uiteenlopende din gen zullen dan ook verkrijgbaar zijn. Te denken valt aan boeken, glaswerk, meubelen, speelgoed, curiosa, antiek en gereedschap. Ook zal er veel klein antiek te koop aangeboden worden. Voor de kinderen is er weer de gratis kleedjesmarkt. Omdat er elk jaar meer kinderen aan deelnemen, moeten zij zich dit jaar opgeven op onderstaand telefoonnummer. Om het evenement te kunnen be kostigen, is er een entree van 2,00 voor volwassenen en 1,80 voor 65+. Bezoekers uit Soest wordt gevraagd per fiets naar het terrein te komen. Voor meer inlichtingen of opgave voor de kleedjesmarkt, 88 0343- 442962. Waar is de tijd gebleven, dat Soest gedomineerd werd door deftige plooi-jurken en witte zijden sjaal tjes? Wie herinnert zich niet mevrouw mr. J.M. Corver-van Haatten (zeg nooit Joke), die als burgemeester alle fietspaden in haar portefeuil le had? Lieve ervaringen had de lokale gemeenschap met de krani ge mevrouw Oranje, de brandvei- ligheidmoeder van alle schoolkin deren. En met de tot gedeputeerde opgeklommen mevrouw Kort- huis-Elion. Beide WD-dames scoorden in verkiezingstijd altijd hoog onder de gegoede burgerij van ons dorp. Na de te goed gebekte mevrouw Blommers-Bie/.eno, wethouder van de Kermispot, heeft nu onge merkt de ietwat kleurloze Ellen Huberts de leidsels van de VVD- fractie in handen. Heeft u vorige week haar ingezon den brief gelezen in de Soester Courant onder de aanhef "Kie zersbedrog? Nee!". Echte politici schrijven nooit inge zonden brieven. Daar staan ze bo ven. Ellen is zich blijkbaar rot ge schrokken van de krantenkop een week eerder in mijn lijfblad: "Kie zersbedrog CDA en VVD". Wat moet haar achterban in de Kamer van Koophandel, de VNO- NCW en de Soester Zakenkring hiervan niet denken? In de prachtige huis-aan-huisfol- der over de Hoofdwegenstructuur (februari 2003) liet de WD nog stoer weten, dat deze Volkspartij nu "een definitieve beslissing" wil over de korte rondweg! Inmiddels brieft Ellen, dat on danks alle inspraakreacties en het besluit van B W om geen rond weg aan te leggen de mogelijke realisering van de kleine rondweg op de streekplankaart 2005 - 2015 moet worden aangegeven Deze nieuwe suggestie uit de valse hoge hoed is in de dure bevolking senquête nergens genoemd als mogelijk stok achter de deur voor een meerderheid van de 1800 in zenders die nee zouden zeggen te gen de gemeenteplannen. Ellen wappert in haar ingezonden brief met liet Raadsprogramma 2002-2006, maar daarin komt het woord Streekplan ook helemaal niet voor. Dat besluit is in een achterkamer tje waarschijnlijk al lang bedisseld met de provincie. Denk aan die verplaatste boerderij onlangs in de polder. Vragen stellen oppositie! Ellen weet meer dan jullie. Zij loopt aan deze raadskant van het dualisme netjes in het spoor van haar politieke leidsman Bert Krijger. Die houdt zich, geman geld tussen Bart Krol en Harry Witte, veilig schuil aan de college kant van liet dualisme. Ellen mag kennelijk de vurige kastanjes uit de vijver halen van het witte Stayo- kay aan het Raadhuisplein. Waar is de politiek correcte tijd gebleven van de grand old lady's in de VVD? De Volkspartij voor Vrijheid en Democratie heeft weer behoefte aan een sterke vrouw. Misschien wat voor mevrouw Petra "Eurot ape" Thomas? Die weet wat ze wil: de hele polder volbouwen met to renhoge appartementen die uit zien op de Eem, te beginnen met een korte en een lange rondweg. Een dame van stavast! Twee paarden keerden zondag net jes terug bij de manege in Soest, Maar zonder de amazones, waar mee ze eerder waren vertrokken. Door onbekende oorzaak sloegen de paarden in de boswachterij De Lage Vuursche op hol. Daarbij raakte een 22-jarige vrouw uit Utrecht gewond. Ze werd per am bulance naar het ziekenhuis ge bracht. De andere vrouw (41) bleef ongedeerd. De paarden wachtten niet af en vonden zelf de weg te rug naar de manege. In het kader van een landelijke al coholcontrole zijn vrijdag op ver schillende locaties in Eemland 291 blaastesten van automobilisten af genomen. Elf bestuurders hadden te diep in het glaasje gekeken en kregen een bekeuring of een dag vaarding. De hoogst gemeten hoe veelheid ug/1 bedroeg 760. Toege staan is 220. SOEST Eigen technische dienst met 24-uur service. Geen voorrijkosten. Gratis bruikleen app. Alle reparaties aan huis. Soesterbergsestraat 35 a Tel. 035 - 602

Soester Courant | 2003 | | pagina 3