'Alles aan doen om klap op te vangen' Vliegbasis opheffen is geschiedenis schrappen SPOED Jeugdig muziektalent bij Odeon ndagWPE donderdag e Centrum ezorgers KERKDIENSTEN MEDISCHE DIENST HULPVERLENING Nog plezieriger toeven op het ijsbaan-terrein Bezwaren tegen twee dakopbouwen ongegrond pagina Isproeven WOENSDAG 2 JULI 2003 Soest en Zeist tonen betrokkenheid in brief aan inwoners JKAutomatisering SPA;'-- Judo-examen I Huttenbouwdorp 7 weken tevoren reeds uitverkocht Klachten bezorging Soesterberg vof H.G. dijkman en zonen Maal tschieters rondje langs dierenliefheb gave van het magazine vo. :egorieën ingedeeld. Er gestart met dressuur, vrij ïarna kunnen ze ook laten 3e vaardig ze met hun vier- zijn. 'ndag zijn de volwassenen I beurt. Ongeveer dertig aan- ngen zijn aangemeld voor ssuur- en de vaardigheids waarvan de laatste twee vordt afgenomen. Vanwege antie is de deelname aan de )mendag dit keer iets gerin- en kan gratis het weiland i en om de1 proeven gade te I De WPE zorgt beide dagen en tent, waarin versnaperin- :rkrijgbaar zijn. boten (maandag en vrijdag), sure Centrum hanteert tij de zomervakantie ook extra openingstijden, doordeweeks 1:00 tot 22:00 uur en in de :inden van 10:00 tot 17:00 De entree bedraagt 2,95 kinderen tot 15 jaar en 65- :rs en 3,55 voor volwasse- Kinderen tot 2 jaar mogen naar binnen. 'Ider van de Bonte Beesten- s verkrijgbaar bij de kassa en telefonische informatie kan Jellen naar 6027363. Soester Courant oekt met spoed J snel 035-6014152 >or meer informatie. Dk invalbezorgers zijn welkom. never bessen in de Soester dui- Rinke Tolman was bang dal tot bijvoorbeeld barokke dier- ien zouden worden verknipt. Bron: Ecmland Pers zover Rinke Tolman in 1950. jn mensen die vinden dat zo'n 'g artikel vandaag de dag nog Is geschreven kan worden ■interesseerden in verhalen en levens over oud-Soest ontvan- i door lid te worden van de storische Vereniging Soest- es ter berg ieder kwartaal het tandblad Van Zoys tot est', vol wetenswaardigheden -f Soest-toen. Informatie: ul van de Poll, §86017065. SOESTERBERGSESlCOURANT Redactie-adres: Jan van Steendelaar, tel. 06-22450173. Klachten bezorging: C. van Barneveld, Molenstraat 112, Soest tel. 035 - 602 18 41 Vervolg van voorpagina) Alle inwoners van Soesterberg hebben gisteren een brief ge kregen waarin het gemeentebe stuur duidelijk maakt hoe het tegen de voorgenomen sluiting van vliegbasis Soesterberg, en met name de nadelige econo mische en maatschappelijke effecten, aankijkt. 'We tonen daarin betrokkenheid en geven alle informatie om de mensen de gelegenheid te geven een eigen oordeel te vormen. Ver der maken we duidelijk dat beide gemeenten bij provincie en rijk er alles aan zullen doen om de klap die we met pijn in het hart hebben moeten vernemen zo goed moge lijk op te vangen,' aldus burge meester Janssen. Zijn collega Boekhoven van de gemeente Zeist stelde vast dat in dit soort projecten emotionaliteit niet telt. 'Hier is men op zoek naar geld, naar pasklare munt, om ga ten in de begroting te dichten. Dan is het navrant dat juist over deze basis, waar het negentig jaar gele den allemaal begon, in de medede ling van het ministerie van defen sie niet meer dan twee regels wor den gewijd, en dat er geen letter in staat over het verlies aan arbeids plaatsen. Met alle respect, als de verantwoordelijke minister en het kabinet in een periode van toene mende werkloosheid en een terug lopende economie een uitspraak doen, die betekent dat er 2.100 formatieplaatsen verdwijnen, dan kun je wel rationalist zijn, maar dan speelt ook de emotie mee'. Volgens Janssen is er sprake van een 'puur financieel-technische exercitie op het departement. We zullen de komende maanden tus sen nu en Prinsjesdag gebruiken om te overleggen met het provin ciebestuur, het departement en de vliegbasisleiding.' Overigens staat volgens zijn Zeister collega Boek-, hoven vast 'dat het standpunt van de provincie niet overloopt van enthousiasme als het erop aan komt de basis open te houden. De provincie heeft immers al eerder de intentie uitgesproken tot slui ting van de vliegbasis.' Janssen daarover: 'Maar nu het om zoveel werkgelegenheid gaat, doen we een klemmend beroep op de provincie om ons te steunen door haar te confronteren met de effec ten die ons te wachten staan. Dat is een feit waar ook de provincie niet omheen kan'. Boekhoven stel de 'dat het op jaarbasis om tiental len miljoen euro's gaat die in de regio worden uitgegeven dankzij de vliegbasis.' Het gaat dan bij voorbeeld om bouw- en aanne mingsbedrijven, onderhoudsbedrij ven en toeleveringsbedrijven. Overigens stelde Janssen vast 'dat de kaart van Soesterberg verhou dingsgewijs geen sterke kaart is. De militaire functie is hier minder De burgemeesters Janssen geprofileerd dan op andere bases, (rechts) van Soest en Boekhoven Niet alleen door het vertrek van de van Zeist tijdens de persconferentie, Amerikanen, maar ook door het maandagavond in de kantine van provinciale beleid sinds het mid- de marechausseekazerne in den van de jaren negentig dat Soesterberg over de aangekondigde duurzaam behoud van de vliegba- sluiting van de vliegbasis. sis Soesterberg minder kansrijk is.' Foto: Eemland Pers ADSL nu beschikbaar in Soesterberg wilt u advies over welk soort abonnement voor u het meest geschikt is of uw doe-het-zelf pakket vakkundig en voordelig geïnstalleerd Neem contact oo met Voor bedrijven particulieren Moerbessenberg 28 3769 DC Soesterberg tel. 035-6032977 info@jkautomatisering.nl www.jkautomatisering.nl Zaterdag 5 juli zondag 6 juli Rooms-katholiek, C'aroluskerk, Rademakerstraat 75 Zondag 10:30 Emy dE Quay en zr. Giovanna de Vries, woorddienst, cantores/samenzang Rooms-katholiek, Cenakel, Amersfoortsestraat 18 Zondag: pastores Ben Verberne en Joke Litjens Samen op Weg, Vredekerk, Gen. Winkelmanstraat 101 09:30 ds. M.A. Nawijn Sterrenberg, 't Lichtpunt, Huis ter Heide 10:30 mw. ds. M.J. Kolkman, Ermelo World Outreach Church (info locatie: §80346-350458) 10:30 H.D. Gosseth Huisarts voor dringende hulp van de huisarts 's avonds, 's nachts; in het week einde en op feestdagen bellen met de huisartsenpost Zeist, @0900- 4301430. Apotheek, overdag: apotheek bellen, dan hoort men wie er dienst heeft. Apotheek, vanaf 17:30 uur: Centrale Apotheekdienst, Diakonessenhuis Zeist, Prof. Lorentzlaan 76, @030-6995952. Tandarts, spreekuren 13:00 en 19:00 uur: eigen tandarts bellen; dan hoort men wie er dienst heeft. Dierenarts, weekenddienst na afspraak; H.J.M. Tonino en P.B.E. Tonino-van Schieveen, Kampweg 50, @352467; in andere gevallen hoort men via het antwoordapparaat wie er dienst heeft. Thuiszorg Stichting Thuiszorg Eemland, 24 uur per dag, @033-4220500; van 's avonds 17:00 tot 's morgens 08:00 uur en in de weekeinden alleen voor spoedeisende situaties. Politie (Kon. Marechaussee) Veldm. Montgomeryweg 2; werkdagen 12:00-13:00 uur; centrale meldkamer: @0900-8844; alarmnummer: @1.1.2. Vrijwilligershulp Centraal Meldpunt Vrijwilligershulp; werkdagen 09:30-11:00 uur, @035-6031119. Vrijwillige Terminale Zorg Extra hulp voor mantelzorgers. Coördinator: Marijke van den Berg, 06-30189317. Hulpdienst Stichting Hulpdienst Soesterberg, aanvragen dagelijks 09:00-10:00 uur, @351940, b.g.g. 351658 of 351346. Overige Huisvesting De Drie Eiken, mevr. D. Elie, @352391. Grof vuil, @0800-7662000. Het was vorige week niet voor het eerst dat een nieuw kabinet in het kader van bezuinigings plannen bekendmaakte ook fors te snoeien op de begroting voor de krijgsmacht. Evenmin nieuw was dat direct al Soester berg werd genoemd als een mi litair vliegveld dat gesloten kan worden. Degenen die ver knocht zijn aan de luchtvaart zijn er inmiddels wel aan ge wend. Hun reactie is steeds dezelfde: Soesterberg, de bakermat van de Nederlandse militaire luchtvaart, weg? Onmogelijk, het staat niet eens ter discussie! Elk ander vlieg veld mag gesloten worden, maar niet Soesterberg, de plek waar luchtvaartgeschiedenis is geschre ven. De pioniers van het begin van deze eeuw zouden zich in hun graf omdraaien als ze wisten dat zelfs maar met de gedachte werd ge speeld om Soesterberg, als plek bij wijze van spreken niet minder dan een openluchtmuseum, als vliegba sis op te heffen. De geschiedenis van Soesterberg gaat terug tot 1910. Zeven jaar nadat de gebroeders Orville en Wilbur Wright hun eerste geslaag de vlucht maakten, besloot de Haagse automobielfirma Verwey en Lugard het letterlijk hogerop te zoeken door zich ook aan de ont wikkeling van de luchtvaart te wij den. Frits Koolhoven, de chef ex ploitatie, was hun man. Deze ro buuste figuur wilde niets liever dan zelf vliegen en nam de uitdaging aan om ten behoeve van de Maat schappij voor de Luchtvaart -een particuliere organisatie voor de promotie van de luchtvaart in Ne derland- op een stuk hei in Soesterberg een 'vliegveld' aan te leggen. Protesten en raadgevingen ten spijt van de bibberende ge meente Soest die in die prille jaren der aviatiek, en misschien niet he lemaal ten onrechte, in vliegen en vliegtuigen bouwen een waagstuk zag. Uiteindelijk konden de heren Verwey en Lugard toch 300 ha. heide van de gemeente Soest pach ten. Frits Koolhoven, die voor Soesterberg van veel groter belang is geweest dan de andere grote vliegtuigpionier, Anthony Fokker, nam de uitdaging aan: onder zijn leiding werd het eerste Nederland se vliegveld aangelegd, Soester berg, en in 1910 was hij al bezig zijn eerste vliegtuig niet alleen te ontwerpen maar ook te bouwen, De Heidevogel. Hij vloog het op paasmaandag 1911 zelf in en maakte daarbij gebruik van de twee startbanen die onder zijn lei ding helemaal met de hand waren aangelegd door het wegsteken van honderden meters heide. Particulieren De geslaagde vlucht met De Hei devogel was ook de militaire lei ding in Nederland niet ontgaan. Daarom werd in 1911 besloten tot het houden van een legeroefening, waarbij vliegtuigen werden ingezet. Daarvoor werden particulieren in geschakeld, want militaire vliegtui gen waren er nog niet, zomin als er een militaire luchtvaartafdeling bestond. Daarvan was pas in 1912 sprake. In Soesterberg werd, in de meest letterlijke zin, daarvoor de basis gelegd. De eerste vrijwilligers voor de luchtvaartafdeling meld den zich in dat jaar, de weg gewe zen door een verweerde handwij zer tegenover het toen nog kleine café 't Zwaantje. Met enige moei te was erop lezen welke richting men uit moest om op het vliegter rein van Verwey en Lugard te ko men. De legeroefening met vliegtuigen was blijkbaar een succes, want op 1 juli 1913 werd bij Koninklijk Be sluit de Luchtvaartafdeling (LVA) opgericht als 'hulpdienst' van het leger. Soesterberg was officieel 'vliegdorp' geworden. Dat deze locatie was uitgekozen, lag voor de hand, want de exploitatie van dè Maatschappij voor Luchtvaart en de inmiddels op Soesterberg ge vestigde vliegschool leverde niet het succes op dat de initiatiefne mers ervan hadden verwacht. Slechts één leerling haalde er zijn vliegbrevet, luitenant F. van Heyst. Daarom werd de vliegschool eind 1911 gesloten, begin 1912 gevolgd door het faillissement van de Maatschappij voor Luchtvaart. De overname van het vliegterrein en de gebouwen door het rijk kwam de gebeente Soest dus zeker niet ongelegen. Opwekking De luchtvloot bestond uit één fra giele tweedekker van hout en lin nen, De Brik van Marinus van Meel (die met zijn vliegtuig was ingehuurd, beter: ingelijfd en de rang van vaandrig kreeg), het wa genpark uit één Spijker-automo biel voor de commandant, en het personeel uit vijf man: als com mandant kapitein H. Walaardt-Sa- cré, drie vliegers, de luitenants F.A. van Heyst, W.C.J. Versteegh (later commandant, de 'Baas', van de vliegschool op Soesterberg) en L.F.A. Cobijn, alsmede de ser geant-majoor administrateur J.J.W. Janssen. Samen met de vermaarde luchtvaartpionier Frits Koolhoven hebben zij de luchtvaart in Neder land gestalte gegeven, verder ont wikkeld en groot gemaakt. Op ba sis van de successen die zij behaal den, werd in 1920 de KLM opge richt. De maatschappij werd al net zo'n succes. 'Nederland in de lucht is Nederland op z'n best' was in 1925 dan ook de slogan om (het gebruik van) de luchtvaart te pro pageren, gevolgd door de opwek king 'aan alle landgenooten die nog nimmer 'de lucht in waren', om niet uit te stellen tot morgen wat zij heden kunnen doen'. De geschiedenis en de verdere uit bouw van Soesterberg is in zoveel boeken en publicaties beschreven, dat er niet of nauwelijks meer iets nieuws aan toe te voegen zal zijn. Interessanter is dan ook de vraag -al gelooft geen enkele luchtvaar tenthousiasteling dat die ooit ge steld zal worden- wat er met Soesterberg zal gebeuren als de vliegbasis inderdaad wordt opge heven. Zoals dr. Henri Polak in zijn uit het midden van de jaren dertig daterende boek 'De zoom van net Gooi' schreef, 'is er wat Soesterberg betreft één groot voor deel, namelijk dat nu een uitge strekt heideveld zonder bebouwing is gebleven' (afgezien dan van de militaire gebouwen, dr. Polak doel de op woonbebouwing). Volgens de schrijver 'hebben velen in den lande nooit begrepen waar om men het centrum van de Luchtvaartafdeeling der landsver dediging heeft gevestigd op een terrein dat, hoe geschikt het ook voor het doel moge wezen, gelegen is buiten de traditionele verdedi gingslinies, de Hollandse Waterli nie en de Stelling Amsterdam - zooals trouwens velen evenmin begrepen waarom het grote radio station te Kootwijk, dus eveneens buiten deze linies, werd gevestigd. Maar misschien zijn daar wel goe de redenen voor geweest'. Vervol gens stelt hij vast dat de hei hier door zonder woonbebouwing is gebleven. 'Positief leelijk' 'Van de naaste omgeving van het vliegkamp kan dit niet worden ge zegd. Daar is in betrekkelijk korten tijd een heele nederzetting geko men, zeer weinig fraai van aanleg en bestaande uit meestal onbe langrijke, alsook positief leelijke huizen van meestal bescheiden af metingen. Tusschen het vliegkamp en den rijksweg De Bildt-Amers- foort is het daarmede erg genoeg gesteld. Aan den rijksweg zelfs meer dan erg. Het is ongelooflijk dat het Departement van Water staat zoo opeengepakte bouwerij daar vlak langs den weg heeft ge doogd - het is even ongelooflijk dat het gemeentebestuur van Soest toestond dat een zoo fraaie plek zoo schromelijk werd bedorven'. De omgeving van de vliegbasis Soesterberg is niettemin een ge bied met redelijk veel natuur schoon. Het zou, ook na de even tuele opheffing van de vliegbasis, zo kunnen blijven. Maar anderzijds bestaat ook het gevaar, waarvoor dr. Polak waarschuwt, dat het ter rein van de vliegbasis wordt volge bouwd en daardoor opnieuw een stuk natuurschoon verloren gaat. Zover is het nog niet. En als het al ooit die richting dreigt uit te gaan, zullen er zonder twijfel luchtvaar tenthousiastelingen zijn die geen legaal middel zullen schuwen om het terrein van de vliegbasis Soesterberg te laten zoals het is. Als hommage aan hen die daar in het begin van deze eeuw onder aanvoering van luchtvaartpionier, later vliegtuigbouwer, Frits Kool hoven de basis legden voor zowel de militaire- als de burgerlucht vaart in Nederland. Dit achtergrondartikel werd ge schreven, voordat maandag de kabinetsbesluiten bekend wer den gemaakt over bezuinigings plannen voor defensie. Toch willen we het u niet onthouden. De redactie Links. Start van Koolhoven met de Heidevogel gedurende de demonstra ties in 1911. Onder: Frits Koolhoven en zijn vader. Deze foto werd genomen voor de blikken hangar te Soesterberg in 1910. Bij de sport- en jeugdvereniging Laetitia zijn de volgende judoka's geslaagd voor het examen: Dave Alberti groen, Sideene Butot groen, Youri van Duinen geel, Jo nathan van Ee geel, Gijs Haage bruin 2, Ernst-Jan v/'h Hoenderdal groen, Ruud Hordijk bruin 2 Brian Keja groen, Koen Kooi groen, Dillon Kools geel, Rebecca van Laar blauw, David Meijerink oranje, Stephan Mol oranje, Niels Mutser bruin 2, Dion Órzeszek groen, Anita Ravenhorst blauw, Perry Steehouder groen, Michelle Steyger oranje, Derrick de Vree den oranje, Peter de Vries groen, Shawn van Vrijberghe de Coningh oranje, Dylan van Vrijberghe de Coningh oranje, Kevin van Vrij berghe de Coningh oranje, Sebas- tiaan Warning groen, Ben van Zeist blauw, Sascha van Zeist geel. Het huttenbouwdorp (13-16 au gustus bij Abrona in Soesterberg) is vol. Er ontstond de afgelopen weken een heuse stormloop bij de aanmelding. Toen het 14 2L' kind stond geregistreerd, besloten de organisatoren vorige week maan dagavond dat de vierdaagse activi teit was 'uitverkocht'. Daarom moest zelfs de laatste inschrijf- avond, op 25 juni in de Dubbel dekker, worden afgelast. Omdat dit niet aan de redactie van deze krant was gemeld, stond vorige week woensdag deze inschrijf- avond nog wel aangekondigd. De organisatoren van de Stichting Balans en de wijkvereniging Over- hees hopen niet dat mensen tever geefs zijn komen opdagen en bie den hun excuses aan voor even tueel ongemak. Soester Courant elke woensdag een belevenis! Nu de ijsbaan op de hoek Ban- ningstraat-Kampweg in Soes terberg een gedaanteverwisse ling heeft ondergaan, kunnen belangstellenden er weer volop terecht om er te rolschaatsen, te skeeleren, te skaten of spel letjes te doen. De baan is open op dinsdag-, donderdag- en vrijdagavond van 19:00 tot 21:30 uur; op woensdag en za terdagvan 14:00 tot 17:00 uur, en op zondag van 14:00 tot 17:00-uur. Sinds jaar en dag is het op het ter rein op de hoek van de Banning- straat-Kampweg vaak een drukte van belang. Hier heeft IJsbaanver- eniging haar domicilie. Tot voor enkele jaren geleden kon het ter rein alleen in de winter worden gebruikt als ijsbaan, maar mede door grote inzet en ideeën van dorpsgenoten heeft het terrein een meerwaarde gekregen. Wat echter is gebleven, is hetons en wij'- ge voel. Kinderen en ouderen skeele ren en skaten er en kunnen er ouderwets rolschaatsen zonder bang te hoeven te zijn voor gemo toriseerd verkeer. Soesterberg mag zich gelukkig prij zen met zo'n multifunctionele ac commodatie die door vrijwillige medewerkers/ dorpsgenoten tot stand is gekomen. En er komt nog meerDe baan is schitterend vlak en geasfalteerd waardoor het 'rolgevoel' zeer vergroot wordt. Op verschillende plaatsen zijn attribu ten geplaatst, zoals schansen, waar op waaghalzen hun kunstjes kun nen uitproberen. De oude 'koek-en-zopie' is ver plaatst en omgetoverd tot een mo dern onderkomen met een plezie rige ambiance. Medewerkers doen hun uiterste best hier goed voor de inwendige mens te zorgen. Op de baan is altijd toezicht, en tijdens de openingsuren is er een gediplo meerd EHBO-er aanwezig. Nu de vakantie is aangebroken, zal het bezoek aan de vernieuwde baan zeker toenemen. Van de be zoekers wordt een kleine bijdrage aan entreekosten gevraagd. Omdat naar het oordeel van burgemeester en wethouders geen zwaarwegende argumen ten zijn aangevoerd tegen de bouwplannen voor een dakop- bouw aan de Apollo 101 en 104, hebben zij de bezwaren hiertegen van een omwonende ongegrond verklaard. Het geldende bestemmingsplan Soesterberg-Oost 2001 laat op bei de percelen dakopbouwen toe tot een goothoogte van 8 meter en een dure noodzakelijk. Aan een soort gelijk plan heeft de gemeente al eerder medewerking verleend (de dakopbouw van degene die nu be zwaar maakt). B. en W. vinden dat ook voor de nieuwe aanvragen uit stedenbouwkundig oogpunt geen bezwaren bestaan tegen uitvoering van de plannen. De welstandscom.- missie heeft er een positief advies over uitgebracht. Wat de bezwaren betreft wijzen B. en W. erop dat de indiener hiervan zelf in het bezit is van een bouw- bouwhóogte van 9 meter. Het be- vergunning voor een vrijwel iden- treffende plan is hiermee in zover re niet in overeenstemming dat de maximale bouwhoogte met 43 centimeter wordt overschreden. Daarom is een vrijstellingsproce- Voor de abonnees in Soesterberg is het klach tennummer 035-6021841 (C. van Barneveld). Dat nummer kan op woens dag tussen 18:30 en 19:30 uur worden gebeld voor nabezorging op dezelfde dag. Belt u later, dan wordt de Soester Courant op donderdag nabezorgd. Wie vergelijkt leest de Soester Courant tiek bouwplan voor een dakop bouw op zijn woning. De opbouw waarvoor hij vergunning heeft, ver schilt marginaal op het punt van de maatvoering. Ook zijn plan is in strijd met het bestemmingsplan, omdat de opbouw de maximaal toegestane bouvyhoogte (met 33 centimeter) overschrijdt. De indiener van de bezwaren voert onder meer aan dat'de beide an deren zijn auteursrechtelijk eigen dom hebben geschonden. B. en W. hierover: 'De vermeende schen ding van het auteursrechtelijke ei gendom is in een planologische procedure niet relevant. Dat de ingediende tekeningen grote wijzi gingen bevattén, wat geen aantrek kelijk beeld oplevert, wordt weer legd door het positieve advies van de welstandscommissie. B. en W. hebben dit overgenomen en heb ben dan ook besloten de vergun ningverlening voor de twee dakop bouwen in stand te laten.' AANNEMINGSBEDRIJF VAN METSELWERKEN Plasweg 24 Goest - Tel. 035 - 60 19666 m De door de muziekvereniging Odeon in Soesterberg in de groepen 4 tot en met 8 van de Soesterbergse ba sisscholen verspreide folder om de muzikale jeugd te wijzen op het plezier van gezamenlijk musiceren, heeft maandagavond bezoek opgeleverd van een aantal be langstellende kinderen en ouders. Ze konden tijdens de open repetitieavond beluisteren tot welke prestaties de leerlingen van het opleidingsorkest al in staat zijn na de lessen op de Regionale Muziekschool en op de oe fenavonden van Odeon. Onder leiding van dirigent Gerrit de Weerd speelde eerst de jongste groep een aan tal muziekstukken. De kinderen hadden er duidelijk plezier in en als dat graadmeter is geweest, zullen de jeugdige bezoekers van de open repetitie vast niet lang aarzelen om zich bij Odeon aan te melden, daartoe eventueel aangespoord door hun ouders. Na het opleidingsorkest speelde het leerlingenorkest, een al gevorderde groep die de doorstroming naar en dus het op peil houden van de kwaliteit van het grote orkest garandeert. Ook onder leiding van Gerrit de Weerd liet het horen tot welke prestaties het inmiddels Ging het maandag in het gebouw van Odeon aan de Rademakerstraat om een open repetitieavond bij de vereniging zelf, in de toekomst staan waarschijnlijk weer eens bezoeken van de dirigent aan de scholen op het programma, zoals al eerder het geval was. Op de foto dirigeert Gerrit de Weerd het opleidings orkest Foto: Eemland Pers

Soester Courant | 2003 | | pagina 10