c? 'Grote gevolgen plannen Meander' Twee avonden 'lawaai' bij stil asfalt Vechtersbazen krijgen straf 30-5( KOI mm UANC ■n m i f ÜÜil HIL-TON* Visser iOETPOST* Snellere doorstroom en meer tijd voor patiënt 'l n n Courant IORESAN TOILET PAPIER Tot tweemaal toe gaslek op terrein voormalige Mavo COSBO vraagt minister om Meander halt toe te roepen Illegale dominee nog vast ZOMERCOLLECTIE WOENSDAG 2 JULI 2003 SOESTER COURANT PAGINA 3 h UW BONI EEN KANTIE-GROET! BOLS JONGE GRAAN JENEVER TE KOOP TE KOOP Soest en Baarn dringen bij ziekenhuis aan op uiterste inspanning Vandaag Soesterbergsestraat/Vondellaan, morgen Ossendamweg en kruising Werkstraf voor de ene en 4 maanden cel voor de andere Gemeente steunt weer zwemactie Foster Parents Ouderen maken zich ernstig zorgen Rechter doet deze week uitspraak BRASSERIE KEUZEMENU 'Brasserie Witgoed specialis SOEST Service voor alle merken GELOOF Hennepkwekerij Nieuwegracht ontmanteld design van Gerard ninium, bestaande nu 1.970,- ■nbinatie J5",- nu 1.350,- :n boekenkast sen met wit nu 1.705,- :aande uit TV-ele- soir, kleur kersen nu 4.500,- 175 x 181 cm mcl nu 1.795, obank in een fraaie nu 1.250- ioie witte slaap- safm. 180x200 cm nu 610,- metaal met rood nu 239,- iciet gecombineerd n, incl. 2 nacht- nu 419,- Fraai achterelement i breed, kleur kersen nu 295,- ken met gesatineer- ïden afm. 225 cm nu 1.435,- geldig van ma. 30 juni t/m za. 5 juli 2003 EE EN WIN EEN SCHAPPEN-CHEQUE v.v. 30,-! IEE! literfles m pak 10 rollen yy\ Van Hamelstraat 49 te Soest Houdt u van een ruime living? Komt u hier dan maar eens kijken! Een ruime moderne hoekwoning met een uitgebouwde luxe eetkeuken. In een kindvriendelijke woonomgeving met vrij uitzicht aan voorzijde en fraai aanlegde achtertuin. Op loopafstand van scho len, winkels en park. Kortom: echt de moeite waard te komen kijken! Belangrijkste kenmerken ruime woonkamer met open haard uitgebouwde luxe eetkeuken met harmonicadeuren naar terras begane grond voorzien van plavuizenvloer met vloerverwarming 3 slaapkamers op le verdieping moderne badkamer (2000) 2 slaapkamers en bergruimte op 2e verdieping berging in achtertuin bouwjaar circa 1973 deels kunststof kozijnen isolerende beglazing inhoud circa 420 m3 perceelsgrootte 211 m2 vraagprijs 259.000,- k.k. Documentatie over deze mooie woning kunt u vrijblijvend bij mij aanvragen. Collegiaal in verkoop met Van Harde- veld Makelaardij te Baarn t/t- ■vrv Hartweg 47 te Soest Kantoor/praktijk aan huis? Deze woning heeft die keuze. De moderne kantoor/praktijkruimte (cir ca 100 m2) in deze royale vrijstaande woning is geschikt voor diverse moge lijkheden. Er is voldoende eigen parkeer gelegenheid. Rustig gelegen in woon wijk 't Hart nabij winkels, scholen, openbaar vervoer en uitvalswegen. Bovendien een heerlijke zonnige ach tertuin op het zuiden. Belangrijkste kenmerken gezellige woonkamer met parket/plavuizenvloer en open haard eetkeuken royale tuinkamer met openslaande deuren bijkeuken en kelder 5 slaapkamers moderne badkamer dakterras bergzolder perceelsgrootte ca. 530 m2 inhoud ca 1.100 m2 huidige verhuur van kantoor kan worden voortgezet vraagprijs 545.000,- k.k. Documentatie over deze bijzondere woning kunt u vrijblijvend bij mij aan vragen. Collegiaal in verkoop met Van Harde- veld Makelaardij te Baarn Speenkruidstraat 55 3 7 6 5 AB Soest WA RVT Tel 035 6037490 P||| Fax 035 6037491 Caroline Jagtenberg, makelaar/taxateur o.g. Als u nader geïnformeerd wilt worden over de verkoop van uw woning, de aankoop van een andere woning of een taxatie van de betreffende woningen, dan neem ik graag de tijd voor u. Speenkruidstraat 55 3 7 6 5 AB Soest RVT Tel 035 6037490 HU| Fax 035 6037491 De verdere ontmanteling van de locaties Baarn en Soest van Meander Medisch Centrum heeft grote, maatschappelijke gevolgen voor de inwoners. Dat stellen de besturen van beide gemeenten in hun gezamenlij ke reactie die ze gistermiddag uitten op de plannen van de Raad van Bestuur van het zie kenhuis. Deze plannen zijn in strijd met de overeengekomen uitgangspunten en bovendien niet of onvoldoende onderbouwd. Nergens blijkt vol gens Soest en Baarn uit, dat 24- uurs beschikbaarheid op drie loca ties voor specialisten steeds moei lijker en in toenemende mate inef ficiënt is. Fusies van maatschappen betekenen in hun ogen niet dat alle specialisten op alle vier loca ties hoeven te werken. Van een in tegraal onderzoek, waarbij andere oplossingsrichtingen zijn betrok ken, is geen sprake geweest, zeg gen de twee gemeentebesturen. Ze menen ook dat de Raad van Bestuur de druk op de locaties in Amersfoort opvoert als de plannen worden doorgevoerd. De proble men die daar heersen, zouden juist kunnen worden opgelost door de locaties in Baarn en Soest .efficiën ter te gebruiken. Samenwerking De polikliniek in Soest is van groot belang voor de inwoners. Zij kun nen er nu terecht voor consulten, bloedonderzoek en nacontrole. De samenwerking met de eerste lijn en de verpleeg- en verzorgingshuizen is, mede door de open verbinding tussen de gebouwen, uitstekend, aldus de reactie. Dat blijkt ook uit het feit dat in Soest relatief meer mensen gebruik maken van de poli dan elders in Eemland. Sluiting zou een verslechtering betekenen van de ketenzorg, zeker ook gezien de vergrijzing. Vanwege deze vergrijzing zou het volgens Soest en Baarn juist lo gisch zijn om de afdeling geriatrie in Baarn te vestigen, maar de Raad van Bestuur heeft aangekondigd dat deze afdeling in Amersfoort wordt ondergebracht. Dat de ba sisspecialismen chirurgie en inter ne geneeskunde naar Amersfoort worden overgeheveld, druist al he lemaal tegen het rapport van de commissie Kraaijeveld-Wouters in, vinden Soest en Baarn. Dit rapport bevat de uitgangspunten, waaraan alle partijen zich dienen te houden. In het voorjaar werd dit rapport nog eens bekrachtigd door de mi nister van volksgezondheid. Er staat onder meer in, dat Baarn een profielziekenhuis moet worden. Dat zal het niet worden als de Raad van Bestuur haar zin door drijft. Tendens Voor grotere ingrepen zijn mensen nog wel bereid grotere afstanden af te leggen, maar juist voor andere behandelingen is een landelijke tendens waarneembaar dat de zie kenhuiszorg zich dichter naar de thuissituatie verplaatst. Door het sluiten van poli's gaat Meander te gen deze landelijke ontwikkeling in, aldus Soest en Baarn. Ze wijzen er tevens op dat de sluiting van de poli in Soest, dat oorspronkelijk een dagziekenhuis was, het ver trouwen van de Soester bevolking schaadt. Niet uitgesloten moet worden, dat ze daarom in de toe komst naar andere ziekenhuizen uitwijkt. Want sinds de fusie hebben veel mensen geroepen dat het zieken huis in Baarn vast en zeker zou worden uitgekleed. Meander heeft dit voortdurend ontkend, maar neemt nu wel de stappen om het alsnog te doen. Kwaliteit Wat de locatie Baarn betreft, stel len beide gemeenten dat veel men sen de kleinschaligheid ervan op prijs stellen en dat het ziekenhuis nu nog op diverse landelijke kwa- liteitslijsten hoog scoort. Daarom is het onlogisch, menen ze, dat de Raad van Bestuur eraan gaat sleu telen. Bovendien wegen de bezui nigingen (1,5 miljoen euro) niet op tegen de maatschappelijke gevol gen. Daarnaast zijn beide colleges boos op het ziekenhuisbestuur over de procedure die is gevólgd. Ze moesten de veelbekritiseerde voor nemens vanuit de pers vernemen, terwijl was afgesproken dat de sta- keholders (de direct betrokkenen) als eerste zouden worden ingelicht. Ook de toezegging dat er in regio naal verband zou worden gediscus sieerd over de toekomst van de zorg, is niet nagekomen. 'Het voorgenomen besluit loopt op deze discussie vooruit', aldus de gemeentebesturen van Soest en Baarn. Vanavond wordt zogenaamd stil asfalt aangebracht op de Vondellaan en een deel van de Soesterbergsestraat. Morgena vond gebeurt hetzelfde op de Ossendamweg. De werkzaam heden beginnen telkens om 19:00 uur, waarna het verkeer zal worden omgeleid. Of het aanbrengen van stil asfalt daadwerkelijk doorgaat, is afhan kelijk van hei weer. Hoeveel tijd het werk in beslag zal nemen, kon tot gistermiddag, bij het ter perse gaan van deze krant, niet worden aangegeven. In elk geval is/was het de bedoe ling dat vanavond om zeven uur wordt begonnen met de asfaltering van de Vondellaan en de Soester bergsestraat (vanaf de kruising tot aan de grens van de bebouwde kom). De kruising blijft vanavond nog 'buiten schot', zodat verkeer op de Ossendamweg naar de Soester bergsestraat (linksaf) kan komen en vice versa. Morgen wordt de kruising wel onder handen geno men, evenals de Ossendamweg. Stil asfalt heeft het grote voordeel, dat er minder geluidsbelasting is als er verkeer over rijdt. Deze laag kan worden aangebracht, mede dankzij steun van de provincie. Na de asfaltering worden op de Os sendamweg nog veranderingen De kmising in zuid gaat morgen avond 'op slot'. Foto: Soester Courant aangebracht ten opzichte van de oude situatie. Het gaat om zoge noemde kortetermijnmaatregelen die ertoe moeten bijdragen dat de doorstroming van het verkeer ver betert. De voorbereidende werk zaamheden vonden de afgelopen weken plaats. Volgens de planning wordt het project op 18 juli afge rond. Een werkstraf van 240 uur en een voorwaardelijke gevange nisstraf van twee maanden. Daartoe is een 22-jarige Soes ter vrijdag door de politierech ter in Amersfoort veroordeeld. 'U hoeft nu niet te zitten, maar u moet goed beseffen dat u op het randje balanceert', waar schuwde rechter mr. A. Was sing de man. De verdachte ging op 5 januari in een Baarnse discotheek op de vuist met een andere bezoeker die op het toilet een vervelende op merking had gemaakt over de nieuwe vriendin van de Soester. Nadat de verdachte het slachtoffer op het toilet eerst enkele kopsto ten in het gezicht had verkocht, zette de vechtpartij zich buiten de dancing verder. Een vriend van de verdachte maakte misbruik van de situatie door de portemonnee van het slachtoffer te rollen toen deze door de Soester in een nekklem werd gehouden. De Soester moest zich bovendien verantwoorden voor het stelen van het rijbewijs van een Baarnaar, vorig jaar juni. Dat ging gepaard met enkele klappen. De Soester had het document naar zijn zeggen 'als onderpand' in beslag genomen omdat de Baarnaar zou weten wie de mobiele telefoon van de ver dachte in zijn bezit had. Die had hij verloren bij een vechtpartij. De Baarnaar zou zijn rijbewijs terug krijgen in ruil voor de gsm. Officier van justitie R. den Otter verbaasde zich over het gemak waarmee de verdachte geweld ge bruikte. De man was vorig jaar september nog veroordeeld we gens betrokkenheid bij een vecht partij in Baarn. Ook toen was een opmerking over zijn vriendin de aanleiding geweest. 'De verdachte leert blijkbaar moeilijk', conclu deerde Den Otter over het feit dat de verdachte - ondanks de veroor deling - snel weer in de fout was gegaan. Hij eiste drie maanden onvoorwaardelijke celstraf en 180 uur werkstraf. Maar de politierechter besloot dat de Soester voor deze keer nog ge noeg was gestraft met een voor waardelijke gevangenisstraf. Wel verhoogde Wassing het aantal uren werkstraf. De vriend van de verdachte, die tijdens de vechtpartij in januari de portemonnee uit de kontzak van het slachtoffer had gestolen, kreeg van de politierechter zes maanden gevangenisstraf, waarvan twee maanden voorwaardelijk, opge legd. De 20-jarige Soester was vo rig jaar ook betrokken geweest een vechtpartij in Baarn. Bovendien had de man in januari van dit jaar een conducteur mis handeld die hem in de trein wilde controleren. De Soester was al va ker wegens geweldsdelicten ver oordeeld en dat was voor Wassing reden om de man overeenkomstig de eis te veroordelen. De Soester was niet bij de rechtszaak aanwe zig. Tot tweemaal toe is vorige week een gaslek ontstaan op het voormalige Mavo-terrein. Dat gebeurde tijdens heiwerk zaamheden die nodig zijn voor de woningbouw die Amstel- land laat plegen. Vorige week woensdag werd 's morgens een leiding geraakt, waar na er gas uit het gat ontsnapte. Meteen werden de werkzaamhe den stilgelegd en de verschillende instanties gewaarschuwd. De brandweer verrichtte metingen, maar stelde vast dat evacuatie van de buurt niet nodig was. Wel zette de politie direct enkele, wegen in de omgeving af. Mede werkers van energiebedrijf Eneco sloten de leiding af en dichtten het gat. Na ongeveer een half uur had den zij de klus geklaard. Mede omdat enkele dagen eerder ook al een gaslek was ontstaan, zou naar verluidt even zijn overwogen de bouw stil te laten leggen, maar zo ver kwam het niet. De bouwvak kers konden weer aan de gang en de wegen werden weer vrijgesteld voor verkeer. Succesvol adverteren, het ligt voor de hand, dat doen ondernemers in de Soester Courant Later dit jaar wordt weer de twee jaarlijkse actie 'Zwemmen voor water' gehouden. Aan het initiatief van het Foster Parents Plan wordt in Soest deelgenomen door leerlin gen van acht basisscholen. Elke keer doneert de gemeente een be drag om de actie te ondersteunen en dat zal dit jaar niet anders zijn. Uit de post 'onvoorzien welzijn' schraapt Soest 226,89 euro voor deze' actie die het goede doel dient. Van de opbrengst worden in Derde Wereldlanden projecten met wat^r gesteund. Namens 13.000 senioren doet het COSBO een klemmend be roep op minister Hoogervorst om het bestuur van Meander Medisch Centrum tot de orde te roepen én hun gezonde ver stand te laten hervinden. Het overkoepelend orgaan van de ouderenbonden hoopt dat de minister voorkomt dat het be stuur gaat snijden in het Baarn se ziekenhuis en de polikliniek in Soest. Het stuit het COSBO vooral tegen de borst dat ouderen straks ge dwongen worden om voor alle medische handelingen naar Amersfoort te gaan. Want dat het zover zal komen, staat wel vast, menen de belangenbehartigers van de ouderen. 'Met flinke tegenzin hebben we moeten vaststellen dat men een fusie heeft gerealiseerd en dat men nu een megaziekenhuis in Amers foort wil realiseren. Dit zou niet ten koste gaan van een aantal re gionale voorzieningen, zoals het zogenaamde dagziekenhuis in Soest dat feitelijk niet meer dan een polikliniek is', schrijft het COSBO aan Hoogervorst. De jongste plannen van het Mean der-bestuur doen het ergste vrezen onder de ouderen. Geschrapt is het voornemen om in Baarn een afdeling geriatrie te vestigen. Het centrum voor kleine ongevallen in Baarn wordt gesloten en van zater dag 12:00 uur tot maandagmorgen vroeg gaat deze locatie dicht. Daarnaast wil Meander de polikli nische spreekuren van Soest beëin digen en overhevelen naar Baarn. 'Men doet nu gewoon wat men blijkbaar allang van plan was: weg met de regionale voorzieningen, alles naar Amersfoort, onder het mom van dat er geen geld is', al dus het COSBO. Dat de medewer kers volgens de Raad van Bestuur geen zin meer hebben om decen traal te functioneren, kan volgens het COSBO hooguit op de specia listen slaan. 'Want van de ver pleegkundigen horen wij andere verhalen.' Het COSBO stelt dat het er voor de ouderen uit Soest beslist niet gemakkelijker op zal worden en dat er voor deze groep ook finan ciële gevolgen zijn (openbaar ver voer, taxi). Mede door de verkeer- sperikelen in en rond Amersfoort en de slechte openbare voorzienin gen zullen ze langer onderweg zijn. Tot nu toe heeft kennelijk niemand het bestuur van Meander MC een halt kunnen toeroepen', stelt het COSBO. Ook hoogwaardigheids bekleders, zoals Hoogervorst's voorganger, minister Els Borst, niet. 'Ondanks onze democratie lijkt het niet anders te kunnen: het volk kan protesteren wat het wil, zelfs met goede argumenten, maar sommige zaken gaan gewoon door zoals men dat voor ogen heeft.' Het COSBO hoopt dat minister Hoogervorst van volksgezondheid wél een stokje kan steken voor de plannen en de Raad van bestuur van Meander MC tot de orde roept. Patiënten die met enige spoed door een internist onderzocht moeten worden, kunnen nu sneller op de polikliniek te recht. Dat stelt de afdeling voorlichting van Meander Me disch Centrum. Voor deze semi-spoedpatiënten heeft het ziekenhuis sinds kort de zogenoemde TYiagepoli. De proce dure gaat als volgt. Een ervaren arts-assistent onderzoekt de pa tiënt lichamelijk, laat eventueel aanvullend laboratoriumonderzoek doen, overlegt met de dienstdoend internist en ziet de patiënt een week later terug. Dan is duidelijk óf hij iets man keert, en als dat zo is, of een be zoek aan de internist nodig is, of dat de patiënt verder door de huis arts behandeld kan worden. Pa tiënten kunnen op dinsdag-, woensdag- en vrijdagmorgen te recht op deze Triagepoli terecht, uiteraard pas na doorverwijzing van de huisarts. De directie verwacht dat dit in de loop van dit jaar kan worden uit gebreid. De Triagepoli is voorlopig alleen gevestigd in Amersfoort, lo catie Lichtenberg. Over een half jaar wordt de nieuwe voorziening geëvalueerd en bekijkt het bestuur of de Traigepoli wordt uitgebreid, zowel qua dagdelen als locaties. Voor patiënten van de Triagepoli is extra tijd beschikbaar. De arts-as sistent heeft per patiënt drie kwar tier de tijd voor diens verhaal en uitgebreid lichamelijk onderzoek. Meander Medisch Centrum is ge start met de Triagepoli, omdat de wachttijden voor de poliklinieken Interne Geneeskunde te lang zijn voor patiënten die met enige spoed door een internist 'gezien' moeten worden. Nu overlegt de huisarts bij twijfel met de dienstdoend inter nist. De Congolese dominee die ruim een week geleden werd aangehouden door de vreem delingenpolitie, is donderdag voor de rechter verschenen. In de loop van deze week doet die uitspraak. Volgens de IND komen over een maand emigratieambtenaren uit Congo naar ons land om te be spreken wie ze weer in hun land willen toelaten. De IND wil de predikant van de Eglises Basileia ook 'voordragen'. Eerder zou hij door de autoriteiten in zijn land zijn geweigerd, omdat hij al lang (inmiddels tien jaar) in Nederland verblijft en omdat er nog een pro cedure loopt voor een vergunning als geestelijk verzorger. Dat stelt de Stichting Ondersteuningsfonds Allochtone Kerken (SOFAK). Omdat hij niet kon worden uitge zet, kwam de Congolees terecht in de penitentiaire inrichting Ter Apel. Zeven maanden later werd hij op vrije voeten gesteld, waarna hij in januari van dit jaar op een kamer in Soest onderdak kreeg aangeboden. Hij werd onderhou den met giften. De advocaat van de Congolees stelde tijdens de rechtszitting dat de arrestatie van zijn cliënt 'du bieus' is. De vreemdelingenpolitie beschikte weliswaar over een machtiging tot binnentreden, maar dat was volgens de advocaat om dat er een criminele Turk en een Bulgaarse vrouw in de woning zouden verblijven. 'Toen zij daar niet bleken te zijn, hebben ze de vreedzame predikant maar meege nomen', aldus de advocaat. Volgens de SOFAK zou daarbij geweld zijn gebruikt, maar dat wordt door de politie ontkend. De aanhouding verliep juist rustig, omdat de man meeging. Via een politiecel in Amersfoort en een detentiecentrum in Zeist be landde de illegaal in ons land ver blijvende man weer in Ter Apel. Daar zit hij, in elk geval in afwach ting van de uitspraak, nog steeds. Zijn advocaat heeft de rechter ge vraagd zijn cliënt in vrijheid te stel len of tenminste het verblijf in de inrichting om te zetten in een we kelijkse meldplicht. ■n ■g m.u.v, hoogzomerartikelen 19,15 Verse artisjok met kruiden vinaigrette Vis palletje op tomatensalade met saffraanmayonaise Koude komkommerbouillon met garnaaltjes Caesar salade met verse gegrilde ansjovis Gepocheerde tongrol met zalmmousse Gebraden varkensfilet met vulling van champignons en kippenlevers Granité van watermeloen Verse aardbeien met gemarineerde vijgen Koffie of thee met bonbon Op maandag menu inclusief glas wijn (niet op feestdagen) 035 - 603 60 10 Van maandag t/m zaterdag www.soesterduinen.nl Eigen technische dienst met 24-uur service. Geen voorrijkosten. Gratis bruikleen app. Alle reparaties aan huis. Soesterbergsestraat 35a Tel. 035 - 602 93 60 Je kunt van de man zeggen wat je wilt, maar er is wel met hem te dis cussiëren. Ik ben het zelden met hem eens, maar het is een vriende lijke, plezierige tegenstander. Met humor. Henk (1 oog) Koning hield tijdens de commissievergadering RVM op 23 juni in het land der blinden een duidelijk onderbouwd anti- verhaal over de Hoofdwegenstruc tuur. Als je zijn opstelling die avond ver gelijkt met het gedraai van de WD en Soest 2002, dan is de opi nie van de goedgelovige fractie voorzitter van het CDA in ieder geval rekkelijk en standvastig. Helaas is Henk een typisch voor beeld van de oude regentenpoli- tiek. Hij verweet GGS de acties die deze partij tijdens het bevol kingsonderzoek over de rondweg in de diverse wijken voerden. Paul Rosenmöller zei laatst in een televisie-uitzending: politiek is passie en als je dat niet bezit, moet je er mee ophouden. De meeste Soester raadsleden ontberen die passie, laten alles passief over zich heen komen en schenken elkaar nog een glaasje water in. Henk Koning veegt alle 1800 reac ties op de Hoofdwegenstructuur enquête moeiteloos van tafel: te weinig, te eenzijdig, niet represen tatief, een momentopname, straks is alles anders en nog zo wat. Dat geintje heeft volgens de amb telijke stukken 10.000 euro's ge kost voor de huis-aan-huisfolder, 10.000 euro voor de expositie van de gemeentelijke plannen en 'en kele tienduizenden euro's' voor de verwerking van de enquêteresulta ten door een extern bureau. De brief aan alle organisaties die moeten bezuinigen is de deur niet uit of de gemeente haalt het vol gende externe bureau weer in huis. De voorman van de christen-de mocraten valt niet gauw van zijn geloof. Morgenavond dient hij in de ge meenteraad, waarschijnlijk op ge zag van zijn wethouder Bart Krol, een amendement in om de kleine rondweg op te laten nemen (zeg nooit: op de kaart zetten) in het Streekplan 2005 2015. Daar moet het College zich met man en macht de komende maanden voor inzetten bij de Utrechtse Staten. Daar gaan we weer. Dat betekent volgend jaar opnieuw onrust in het dorp, geen inspraak, talloze inge zonden brieven, acties, bezwaar schriften, voorgedrukte handteke ningen (nou en?), felle vergaderin gen en opstootjes voor het huis in de Willem de Zwijgerlaan van Jan Pieter Lokker, jde CDA-gedepu- teerde van Ruimtelijke Ordening. Dit alles om wat het ook kost de asfaltramp door te zetten of te be strijden. Het lijkt op het Omniworld-fiasco van miljoenen euro's in Almere. Burgemeester Hans Ouwerkerk zei hierover voor de gemeentelijke enquêtecommissie (nieuw in het duale stelsel!) onder ede: 'Mensen in de raad vonden het moeilijk te accepteren dat hun geloof niet meer het juiste was'. Een teken aan de wand, Henk. De commissievergadering van 23 juni in Soest begon om half acht en pas om vijf minuten voor negen viel voor 't eerst het woord financi ën. 'Wie zal dat betalen', vroeg nota- bene Henk Koning zich af. 'Noch voor scenario A, noch voor scena rio B geeft het College dekking aan.' En om tien minuten voor half tien klonk het cliché: 'Elke euro kan maar een keer worden uitgegeven'. Het gaat morgenavond weer vrese lijk mis als een meerderheid niet het Licht ziet. 'Het geloof is de zekerheid der dingen die men hoopt, en het be wijs der dingen, die men niet ziet' (Hebreeën 11:1). Er was regelmatig geklaagd over de geur van hennep bij een pand aan de Nieuwegracht. Vandaar dat de politie maar eens poolshoogte ging nemen in het bedrijfsgebouw. Binnen werden ongeveer 850 hasj- planten aangetroffen en verder onder meer enkele ventilatiesyste men. Alle planten en apparatuur werden door de politie in beslag genomen. De eigenaar van het pand is door de politie op het bu reau ontboden. Hij zal zich moeten verantwoorden. De ontmanteling vond vrijdagmorgen plaats.

Soester Courant | 2003 | | pagina 3