Van Breukelen Vastgoed biedt te koop aan Griftland wint eindejaarsfeest SLECHT BEELD' MIlilHIliTllilllil Twee zeeën (2) 7 VARIA r Celstraf cocaïnedealer Van Breukelen Vast-goed Assurantiën Loods Lange Brinkweg mag wijken voor nieuwe woning PAGINA 4 WOENSDAG 2 JULI 2003 SOESTER COURANT 03 PAGINA 5 Ook drie andere Soesters veroordeeld ennert 0 SCHOEMAKER voor verkoopinformatie: jj§| Dronken man nestelt zich in tuinstoel t.nl E GELDERSE DERT, ied Gelderse Vallei en doen en wanneer? uctiecommissie be eld door Gedepu- Jtrecht, het dagelijks de opdracht gekregen Iderse Vallei en n moet leiden tot een indbouw, natuur, bos, j, woon-, werk- en tructiecommissie i.o. eld. U bent van harte =rse Vallei/Utrecht- i weken. De eerstvol- itructiecommissie is meentehuis van Bar- ✓ergadering bijwonen. 003 5 juni 2003 sn inveld taarnota irse deel Vallei uctiecommissie strekt i het noorden tot de oosten, de Rijn in het centratiegebied in het INNINGEN ;n kapvergunning zijn conifeer iboom, 1 nothofagus :onifeer evraagde kapvergunnin- ïlangen te worden ge- gunning kunnen dit 14 weken na deze be- ij de afdeling Groen en Postbus 2000, 3760 CA 393643. Binnen deze aanvragen voor kapver- e afdeling Groen en Mi- >oest. NGEN juni )nifeer nde kapvergunning: emensstraat - 2 berken 1 het genomen besluit inzending van het besluit ?ij het college van burge- e gemeente Soest, Post- De school die de meeste stemmen zou verzamelen via internet, zou de grote prijs binnenslepen: een mega feestavond met de dj's Svenson Gielen. Met deze belofte van PA UZE, dat zich met negen uitgaven per jaar in een oplage van 590.000 het grootste jongeren magazine op scholen noemt, gingen de scholieren van het Griftland College aan de slag. En hoe. Niet min der dan tienduizend stemmen kregen ze bij elkaar en daarmee wonnen ze de strijd tussen 600 scholen. In sa menwerking met ID&Tkwam PAUZE haar belofte na en vorige week woensdag swingde de school op haar grondvesten. Met 10.000 watt geluid, 24.000 watt aan licht en honderden scholieren die uit hun dak gingen beleefde het Griftland College een allesbehalve tradi tioneel eindejaarsfeest. Voorafgaand aan de optredens van de twee Belgische dj's waren er in het schoolgebouw aan de Noorderweg diverse activiteiten en spelen, waaronder een rodeostier en een stormbaan. Foto: Herman van Dam Burgemeester en wethouders maken in verband met het bepaalde in artikel 26 van het Besluit admini stratieve bepalingen inzake het wegverkeer (BABW) bekend, dat zij besloten hebben: 1In verband met een straatfeest op zaterdag 16 augustus vanaf 9.00 uur tot 24.00 uur door middel van bord Cl 2 van bijlage I van het RW-90 af te sluiten voor motorvoertuigen de Hildebrandlaan, het deel tussen de Bartolottilaan en de Genestetlaan; 2. In verband met het te houden straatfeest op zaterdag 16 augustus 2003 vanaf 17.00 uur tot 24.00 uur door middel van bord Cl 2 van bijlage I van het RW-90 afsluiten voor motoivoertüfgen, het Kerkpad Zuid Zijde vanaf het Witte Paardestraatje tot de Kruisweg^^^^^S» 3. tot het instellen van een parkeerverbod bij de Staringlaan door het aanbrengen van een gele onder broken streep over een lengte van 15 meter ter hoogte van de doorsteek naar de kpdbaföereniging. N.B.: Belanghebbenden kunnen tegen dit besluit bezwaar maken bij het college Van burgemeester en wethouders binnen zes weken na de datum van de bekendmaking. Het bezwaar dient te worden ge richt aan het college van B&W van Soest, Postbus 2000, 3760 CA Soest. Hoofdstuk 6 (algemene bepalingen over bezwaar) en de afdelingen 7.1 en 7.2 (bijzondere bepalingen over bezwaar) van de Algemene wet bestuursrecht zijn van toepassing. Indien bezwaar is gemaakt kan ook om een voorlopige voorziening worden gevraagd, als er tijdelijke maatregelen nodig zijn waarmee niet tot de beslissing op het bezwaarschrift kan worden gewacht. Het verzoek moet worden gedaan bij de president van de rechtbank te Utrecht, Postbus 16005, 3500 DA te Utrecht. Daarbij is een griffierecht verschuldigd van 116, voor een natuurlijk persoon of 232, voor een rechtspersoon. Titel 8.3 van de Algemene wet bestuursrecht is van toepassing. ONTWERP-BESCHIKKING INTREKKING MILIEUVERGUNNING OP GROND VAN ARTIKEL 8.25 WET MILIEUBEHEER Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij voornemens zijn ingevolge artikel 8.25 Wet milieu beheer de milieuvergunning d.d. 29 maart 1994 in te trekken. Het betreft de gehele intrekking van de milieuvergunning van V.O.F. De Ruiter's Brandstoffenhandel, Nieuwstraat 14 te Soest. De reden van de intrekking is de beëindiging van risicovolle activiteiten. De ontwerp-beschikking en andere daarop betrekking hebbende stukken liggen ter inzage van 2 juli 2003 tot en met 16 juli 2003 - in het gemeentehuis, kamer 2.31 op werkdagen van 08.30 uur tot 12.30 uur. Gedurende deze termijn kan een ieder gemotiveerde SCHRIFTELIJKE BEDENKINGEN tegen het ont werp van de beschikking indienen bij het gemeentebestuur (postbus 2000, 3760 CA, SOEST). Deze worden mede ter inzage gelegd. Wanneer een indiener van een bedenking daarom verzoekt, worden zijn persoonlijke gegevens niet bekend gemaakt. Dit verzoek moet schriftelijk tegelijkertijd met de be denking bij het gemeen tebestuur worden ingediend. Een ieder kan ook MONDELING in persoon of bij gemachtigde BEDENKINGEN inbrengen op een open bare zitting, waar gelegenheid wordt geven tot een gedachtewisseling. De vergunninghouder wordt hier eveneens voor uitgenodigd. Indien u van deze gelegenheid gebruik wilt maken verzoeken wij u voor 9 juli 2003 een afspraak te maken. BEROEP tegen de beschikking kan later, behalve door de vergunninghouder en de adviseurs, slechts worden ingesteld door degene die binnen de gestelde termijn bedenkingen heeft ingebracht, tenzij wordt aangetoond dat men redelijkerwijs niet in staat is geweest (tijdig) bedenkingen in te dienen, dan wel de beschikking straks afwijkt van het ontwerp. Voor nadere inlichtingen: afdeling groen milieu, telefoon 035-6093490. BESCHIKKING Bij de afdeling Groen en Milieu van de gemeente Soest, Raadhuisplein 1kamer 2.29, ligt vanaf heden op werkdagen van 8.30 tot 12.30 uur, ter inzage de beschikking en de aanvraag van: - Schildersbedrijf Foeken Koningsweg 2-58 3762 EC SOEST Strekking van de beschikking: de gevraagde vergunning voor het oprichten en in werking hebben en houden van een schildersbedrijf, onder voorschriften ter bescherming van het milieu, verlenen. BEROEP tegen deze beschikking kan, binnen zes weken na de dagtekening van deze kennisgeving, worden ingediend door: a. de aanvrager; b. de betrokken adviseurs; c. belanghebbenden, die aantonen dat zij redelijkerwijs niet in staat zijn geweest tegen de ontwerp beschikking bedenkingen in te brengen; d. degenen die bedenkingen hebben tegen wijzigingen die bij het nemen van de beschikking ten op zichte van het ontwerp daarvan zijn aangebracht; e. degenen die bedenkingen hebben ingebracht tegen de ontwerp-beschikking. Het beroepschrift moet worden gericht aan de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 200019,2500 EA 's -Gravenhage. Zij die beroep instellen kunnen een verzoek doen tot het treffen van een Voorlopige voorziening Dit verzoek moet eveneens binnen genoemde termijn worden gericht aan de voorzitter van de hierbo ven genoemde afdeling van de Raad van State. De vergunning wordt na afloop van de beroepstermijn van kracht, tenzij voor die datum een verzoek is gedaan tot het treffen van een voorlopige voorziening. De beschikking wordt dan niet van kracht voor dat op het verzoek is beslist. Opnieuw is onze plaatsgenoot Jan Postema, die het schrijven en het lange-afstandsfietsen met hartstocht combineert, op reis gegaan. Net als in de afgelopen jaren - waarin hij o.a. Amerika, China en de Baltische staten op de fiets bezocht - doet hij deze zomer in de Soester Courant als het even kan via e-mail of fax verslag van zijn wederwaardig heden. Ditmaal vormen de Oek raïne en Rusland zijn reisdoel. De voorbereidingen voor de grens overgang naar de Oekraïne verlie pen naar modern onderwijs inzicht in twee fasen. Het kritisch nalopen van mijn bagage en verwijderen wat echt niet (meer) nodig was. Het bespaarde me enige kilo's en dat is prettig in een land waar de dagelijkse afstanden boven de 125 km liggen. Het bestuderen van de grensfor- maliteiten. Het formulier zou vol gens mijn gids alleen in het Oek- raïens zijn, dus in cyrillisch schrift. Ik maakte een overzicht van de rubrieken en een lijstje met tref woorden, dat ik de volgende mor gen onder het kaartenruitje van mijn stuurtas zou leggen. Deze tweede fase was niet goed voor mijn nachtrust. Ik droomde van een douanier die me telkens weer terugstuurde, omdat er nog steeds een fout in mijn formulier zat en niet wilde zeggen welke. Want daarvoor was 'ie niet aangesteld. En dat iedereen die ik om hulp wilde vragen het hoofd afwendde. Op weg naar de grens repeteerde ik 'zapoliet, tamozjnja, blank' (in vullen, douane, formulier). Alle maal overbodige moeite, want ik hoefde slechts een klein formulier, ook in het Engels, in te vullen. De paspoortcontrole verliep normaal, terwijl de meeste tijd heen ging met in de rij staan, dwz. tussen de auto's. Daarna lag de weg naar Lviv voor me open. In het eerste dorpje kwam van rechts een begrafenisstoet de hoofdweg oplopen. Vaandels met heiligen voorop, gevolgd door vrouwelijke familieleden met kran sen en linten, de geestelijken, jon gens die de deksel droegen, man nelijke familieleden met de kist- dragers en ten slotte de andere deelnemers. Boven het kant van de kist stak het gezicht van de over ledene uit, een vogelkopje van een oude vrouw. In een ander dorp waar de hoofdweg omheen ging, stonden telkens groepjes mensen aan de kant, meestal bij een heili genbeeld, waarvoor ook wel eens een tafeltje was gedekt. Op het gras lageh doeken en tapijten. Pas verderop bleek de blijde verwach ting. Een processie van ortho doxen. De mensen die in de berm op hun kleedje knielden, ontvin gen de zegen van de priester, waar de processiegangers zingend op antwoordden. Mij gaf hij een gena dig knikje. Daar kon ik het wel mee doen. De binnenkomst van Lviv was bar. Asfalt ging over in zwarte kasseien glimmend van de regen. Toen de trambanen erbij kwamen, was. fiet sen onmogelijk. Ik ging maar lopen naar het centrum op iets dat een trottoir moest zijn, waar het weg dek verbeterde, zodat je weer oog krijgt voor deze mooie stad met zijn burcht, kerken en fraaie (art nouveau) gevels. De stad heeft lang onder Pools bestuur gestaan, ook toen die deel uitmaakte van het Habsburgse rijk en Lemberg heette. In 1939 telde de stad 150.000 inwoners van wie een kwart joods. De Duitsers werden bij hun komst in 1941 begroet door de nationalistische Oekraïense minderheid die later hielp bij de vernietiging (- uitmoorden) van het ghetto. Bij mijn avondwandeling door de stad keek ik naar riooldeksels, want ik bewaar aantekeningen van een BBC-documentaire (1989) over 20 joden die letterlijk onder doken in de rioolbuizen. Na twee maanden'werd een baby geboren die voor de veiligheid van de groep werd verstikt. Na 14 maanden haalde de helft de bevrijding door de Russen. Lemberg is ook de stad van Simon Wiesenthal, die daar zijn leven heeft te danken aan goe de Oekraïense katholieken, die op de binnenplaats van de gevangenis 40 joden op een rij zetten om ze met een nekschot "fertig zu ma- chen". Juist toen Wiesenthal aan de beurt was, klonken er kerkklok ken. De resterende gevangenen moesten weer de cel in, want de executeurs moesten eerst naar de mis. Morgen weer verder. Wies enthal kon ontsnappen. Er zijn nogal wat Oekraïeners, Oostenrijkers en Litouwers die zich schuldig hebben gemaakt aan de liquidatie van joden, maar in de slagschaduw zijn blijven staan van het grote Duitse kwaad. Historisch gezien zou er op hen meer licht moeten vallen. Mocht u het lekker vinden om met zwart leer geboeid te worden en slaaf te zijn van een meesteres die striemen op uw on schuldig witte billen slaat, dan mag u de naam Lemberg/Lviv niet ver geten. De Oostenrijkse schrijver Leopold von Sacher-Masoch (ma- sochisme!) werd er geboren (1835- '95) en schreef over opwindend ranselen. In het centrum van Lviv wordt vooral geflaneerd op de Prospekt Svobodny, maar ook gezongen door oudere mensen in verschil lende groepjes, waarbij het woord "Ukraina" vaak te horen valt. Ik heb die mensen met gemengde gevoelens aangehoord. De aardige dame van mijn hotelreceptie ver telde dat dit zingen dagelijks ge schiedt. Zijn het nationalistische liederen? "You may say so". En toen ik terugliep naar de hal voeg de ze eraan toe "They have no problems at home". Van Lviv ben ik gefietst naar Tjer- nopil (niet het beruchte!), Chmel- nitski, en Vinnitsa. De laatste stad telt 350.000 inwoners. Het enige wat hier op geregelde internationa le belangstelling kan rekenen, zijn stukken beton in een bos buiten de stad aan de weg naar Kiev. Het zijn de restanten van het ondergrond se hoofdkwartier, de Werwolf, van Hitier die er in '43 en '44 bij elkaar 138 dagen is geweest. Een journa list van de stadskrant had er een stuk aan gewijd. Met hem en an deren hebben we het terrein be zocht en op de betonbrokken ge staan. In de "boenker Hitlera" groeit nu een wilde appelboom. De laatste woorden hadden een ti tel in het werk van Tsjechov kun nen zijn. Het landschap hier lijkt met zijn lange groene heuvels het meest op de noordelijke Plains van de VS. Daar zie ik maar de helft tfan, want er staan veel bomen met zwaar loof aan beide kanten van de weg. Het ergert me dat mijn blikveld zo begrensd is. Oekraïne betekent grensland (kraj grens) en tot dus ver was er voor mij meer kraj dan oe. Van mij mag morgen de step pe beginnen. Jan Postema Vinnitisa, Oekraïne, 27 juni. Een 27-jarige man uit Soest, die vanuit zijn huis anderhalf jaar lang cocaïne heeft ge deald, is vrijdag door de recht bank in Utrecht veroordeeld tot twintig maanden cel waar van vijf voorwaardelijk. Ook wil de rechtbank dat de ver dachte zijn geschatte criminele winst van 16.000 feuro aan de staat afdraagt. Gebruikers uit Soest en Baarn bel den de verdachte als ze cocaïne nodig hadden. Die drugs leverde de verdachte vervolgens per auto af. Soms liet hij dat doen door zijn 36-jarige zwager of een 28-jarige vriend. Deze beide Sóesters wer den veroordeeld tot respectievelijk vijf en vier maanden cel. De vrouw van de hoofdverdachte die de ver koop aan huis af en toe regelde, werd veroordeeld tot 31 dagen cel. De officier van justitie had tegen de hoofdverdachte twee jaar cel geëist. Bovendien had de officier de criminele winst op 54.000 euro geschat. Sommige of alle televisiekanalen sneeuwerig? Verbazend veel mensen kijken naar een matig beeld, dit is vaak niet nodig. Onze specialisten controleren uw antennesignaal én de kabels met speciale meetapparatuur voor 30,- (ind. voorrijden). U krijgt een meetrapport over de kwaliteit van alle zenders én uw bekabeling in huis. Kijk zonder zorgen naar een goed beeld. Bel Expert Schoemaker en maak een afspraak. Burg. Grothestraat 9 - Soest Tel. 035 - 601 03 44 Professor Lorentzlaan SOESTERBERG Gevraagde koopsom 189.000,- k.k. Gevraagde koopsom n.o.t.k. Gevraagde koopsom 147.000,- k.k. Gevraagde koopsom 272.500,- k.k. Gevraagde koopsom 389.000,- k.k. FOTO NOG NIET BESCHIKBAAR In kindvriendelijke woonomgeving, nabij winkelcentrum en bos gelegen moderne hoekwoning met garage en vrije tuin (179m2). Ind.: hal, toilet, m.k.(6 gr. aardl.), ruime woonkamer met parketvloer, ged. open L-vormige keuken met inb.app. (o.a. combimagn., koel-vries combim., afzuigk., afwasmachine, oven, en kookpl) V etage: overloop, vaste kast met aansluiting voor was- en droogmachine, 3 ruime slaapkamers, badkamer met igbad, aparte douche en 2e toilet. Zolder: zolder met vaste trap, royale dakopbouw en mogelijkheid voor 4e slaapkamer, (reeds ged. afgetimmerd), Algemeen: deze woning verkeert in goede staat van onderhoud en is o.a. voorzien van.: nieuwe kozijnen met dubbel glas, spachtel- putz wanden. Oplevering in overleg. Waldeck Pyrmontlaan SOEST Op goede locatie, in rustige buurt, gelegen op een perceel van ca, 607 m2 romantische vrijstaande villa met serre en aangebouwde garage. Indeling: Hal, toilet, mk., L-vormige ruime woonkamer met openhaard en serre, grote eetkeuken en bijkeuken. Etage: overloop, 3 slaapkamers en badkamer met douche. Zolder: bergzolder met vlizotrap. Algemeen: Deze woning verkeert in redelijke staat van onderhoud en is o.a. voorzien van een voorraadkelder, aparte wijnkelder, ged. dubbel glas en aangebouwde garage. Vermeerlaan SOEST Nabij winkels, scholen en openbaar vervoer gelegen ruim 3-kamer appartement (voorheen 4-kamer) op de tweede verdieping met berging in de onderbouw. Indeling: ruime hal, toilet, mk., garderobekast, ruime woon-eetkamer, mod. keuken, luxe douchecel met wastafelcombinatie, twee slaapkamers en balkon aan voor- en achterzijde. Algemeen: dit appartement is in 1999 ged. gerenoveerd en o.a. voorzien van nieuwe combi CV-ketel, vernieuwde keuken, vernieuwd sanitair en in alle kamers laminaat vloeren. Servicekosten bedragen 125,- p.m. (o.a. opstalverz., glasverz., onderhoud, etc.). Aanvaarding in overleg. Kornet SOEST Aan waterpartij gelegen schitterende hoekwoning met garage, carport en mooi aangelegde vrije tuin (ca 250 m2). Vrij uitzicht aan de voor- en achterzijde. Ind.: hal, toilet, meterkast, woonkamer met open haard en openslaande deuren naar achtertuin, aparte eetkamer met vide, moderne keuken met inbouwapparatuur (o.a. koelkast, vrieskast, afzuigkap, afwasmachine, oven en kookplaat). Verd.: overloop, 2 slaapkamers (voorheen 3), luxe badkamer met 2e toilet, ligbad (whirlpool) en fraai wastafelmeubel. Zolder: zolder met vaste trap, 3e slaap kamer met dakkapel, aparte ruimte met aansluiting voor wasmachine en droger en combi- cv ketel. Alg.: Deze woning verkeert in uitstekende staat van onderhoud en is o.a. voorzien van: nieuwe kunststof kozijnen, nieuwe combi HR ketel, nieuwe badkamer (2003), laminaatvloe- ren gehele woning, speelse woonkamer, extra ruime woon-eetkamer, zelf met zorg aangelegde tuin met vijver, blokhut en overdekt zonneterras. Pelikaanweg SOESTDIJK •In kindvriendelijke woonomgeving, nabij winkels en scholen, gelegen recentelijk onder architectuur geheel gerenoveerde karakteristieke helft van dubbele villa (ca. 1935) met garage en vrije tuin. Indeling: hal, toilet, kelder, zeer ruime woonk. met design open haard, par ketvloer en openslaande deuren naar tuin, luxe moderne keuken met inb.app. (o.a. afz.kap, groot model combi magnetron, afw.machine, 5-pits kookplaat, koelk., vriesk.) Verdieping: overloop, 3 ruime sik., luxe douchecel met 2C toifet en dubbele wastafel. Zolder: vaste trap, 2 ruime sik. en aparte ruimte voor wasmachine, droger en c.v. Alge meen: deze villa verkeert in perfecte staat van onderhoud en is o.a. voorzien van: ged. dubbel glas, spachtelputz wanden, parketvloer in woonk. en keuken, groot dakter ras te bereiken via tuintrap, garage, prieeltje, luxe keuken en douchecel, oppervlakte perceel 240 m2, 5 slaapkamers. Linnaeusstraat UTRECHT (Zuilen) In leuke wijk gelegen ruime benedenwoning. Ind.: hal, toilet, mk., woonkamer, keuken, 2 slaapkamers en aparte nieuwe tuinkamer met badkamer. Deze woning dient nog gerenoveerd te worden. Oplevering in overleg. Gevraagde koopsom 114.500,- k.k. Voor meer informatie: kijk op: www.huisplein.nl Koninginnciaan 40 Soest Tel.: (035) 601 79 62 Fax. (035) 602 60 61 mfo@Yanbrcukclcnvastgoe<l.nl I Tegen het advies van de afde ling planologie en bouwen, is het college bereid om, onder voorwaarden, medewerking te verlenen aan de bouw van een woning aan de Lange Brink- weg. Het gaat om het perceel 115b, waarop al decennialang een be drijfspand staat. Deze loods mag nu worden afgebroken om plaats te maken voor een woning. Vijf jaar geleden werd een zelfde Verzoek nog afgewezen, omdat de loods als bedrijfspand geschikt zou kunnen zijn voor kleine en starten de bedrijven die vanwege hun aard of omvang moeilijker op het be drijventerrein zouden kunnen fun geren. Een jaar daarvoor was geen medewerking verleend aan een verzoek om bij het gebouw een dienstwoning te realiseren. Ook de nieuwe aanvraag zou niet gehonoreerd moeten worden, vond planologie en bouwen. De betref fende ambtenaar vreest dat een woning het zicht op het landschap vanaf de weg zal belemmeren, vooral als er bijgebouwen worden neergezet. Het college is nu de mening toege daan dat een woning beter in dit landelijk gebied past dan een loods en wil daarom, onder bepaalde voorwaarden, wel meewerken aan de sloop en de nieuwbouw. 'Het komt ten goede van het gebied, zowel in stedelijke als in land schappelijke zin', aldus burgemees ter Koos Janssen. Planologie heeft geadviseerd dat eventuele bijge bouwen zodanig moeten worden neergezet, dat er vanaf de openba re weg een doorkijk blijft bestaan. Een beschonken man was zater dagnacht letterlijk en figuurlijk de weg kwijt. Anders kan niet worden verklaard dat hij zomaar een wo ning aan het Kerkpad probeerde binnen te komen. De bewoonster werd zondagmorgen rond kwart over twee wakker en zag de wild vreemde man. Hij merkte dat hij het huis niet kon binnenkomen en nestelde zich vervolgens in een tuinstoel. De vrouw belde de po litie en toen die arriveerde, zat de dronken man nog 'prinsheerlijk' in de stoel. Volgens de politie had hij overduidelijk veel te diep in het glaasje gekeken. Hij weigerde te vertrekken, omdat hij de weg naar zijn huis niet meer wist. Pas toen hij was bekeurd wegens openbare dronkenschap, werd het hem dui delijk dat hij weg moest. Kennelijk herinnerde hij zich toen ook weer waar hij woonde, want de politie leverde hem thuis af.

Soester Courant | 2003 | | pagina 6