T F Meer deelname aan fietsvierdaagse VASTE- en INVALBEZORGERS SÜEOTlSOÖlJKJOT Kj Reconstructie 'Trier' in 2004 De Bron krijgt toch haar reünie Certificaten voor inburgeraars KRJE rziend um nota Hoofdwegenstructuur Soest PVO'ers spelen met blazers van 3 andere verenigingen Geopend tijdens de Bou wva kva ka ntie!I Eerste stap op weg naar De Amerpoort en ASVZ in Soest op woensdagmiddag. Aanmelden: tel. 601 41 52 WOENSDAG 2 JULI 2003 SOESTER COURANT pi 171 -|-v Kruising veiliger; doorgaand verkeer via Koningsweg PAGINA 7 £»Reclamekra Team en ouders van jarige school voeren musical op BOTTELIER Open brief aan college Op zaterdag 5 juli in Cabrio Winnares verder in opleiding, voorgangster aan het werk Veel bekeuringen Voor al uw Verzekeringen, ik Financiële Diensten, Hypotheken en Pensioenen STALENHOEF SOEST NIEUWE GRACHT 29 - TEL. 035 - 602 2/ 44 62-HZ-m FRIESE KLOKKENREp TIE. Gegarandeerd Uurwerkmakerij West* Den Blieklaan 48 tel 6011766. 1 At s raat 87 - Soest 601 71 20 ntrumnota.nl kapjus 50cl 3,59 De reconstructie van het kruis punt Trier (bij paleis Soestdijk) kan al volgend jaar worden uit gevoerd. Gedeputeerde Staten ftebben vorige week hun goed keuring aan het plan gegeven, dat moet bijdragen aan de ver keersveiligheid, maar ook moet leiden tot minder door gaand verkeer door Soest. Om dat laatste te bewerkstelligen, komen er straks twee opstelstroken en rijbanen op de Amsterdamse- Jfraatweg (N221) voor het verkeer dat rechtsaf de Biltseweg (N234) wil inrijden en omgekeerd twee op de Biltseweg voor het verkeer dat linksaf de Amsterdamsestraatweg inrijdt. jÓaarnaast zal de nieuwe verkeers- juïhtinstallatie dusdanig worden in gesteld, dat het voor de wegge bruikers veel aantrekkelijker is om deze route te kiezen in plaats van Soest in te rijden. Op beide rijba nen komt er ook wel een voeg- rook voor verkeer dat Soest als stemming heeft, maar optisch yordt de kruising zodanig gere construeerd, dat dit een niet voor de hand liggende optie is. Ge meente Soest en provincie hopen dat het doorgaand verkeer voor taan niet meer dwars door Soest rijdt, maar kiest voor de Konings wegroute. Soest wil op deze route nog veel meer maatregelen treffen, maar de plannen daarvoor worden uitgewerkt en komen pas volgend jaar concreet aan bod. Hard rijden Doel van de reconstructie is ook dat het kruispunt veiliger wordt. Nu wordt er te vaak te hard gere den en 'Trier' staat dan ook te boek als 'structureel onveilig'. Er gebeuren regelmatig ongelukken. De provincie en de gemeente gaan fysieke wapens in dc strijd gooien om snelheidsmaniakken te tempe ren. Aan het begin van elke opstel- strook, ook op de Vredehofstraat en de Praamgracht, komen pla teaus te liggen. Net zo'n verhoging, maar dan groter, wordt aangelegd op de kruising zelf. Het reconstructieplan wordt na de zomervakantie gedurende vier we ken ter inzage gelegd in de ge meentehuizen van Soest en Baarn. Mocht de eventuele reacties van burgers leiden tot ingrijpende wij zigingen in het plan, dan zal het daarna nogmaals ter inzage wor den gelegd. Het liefst ziet het gemeentebe stuur dat straks alle verkeer vanaf de Amsterdamsestraatweg bij kruispunt Trier rechtsaf de Biltse weg inrijdt. Foto: Soester Courant Kosten De kosten van de reconstructie zijn geraamd op 1,1 miljoen euro, waarvan de grootste hap voor re kening van de provincie komt. Als eigenaar van de Vredehofstraat moet Soest 170 duizend euro bij dragen. De gemeenteraad moet dat krediet dit jaar nog goedkeu ren, maar omdat de reconstructie feitelijk onderdeel uitmaakt van een pakket van maatregelen voor de hoofdwegenstructuur, mag ver wacht worden dat het licht op groen gaat. Niet onbelangrijk is dat deze uit gave geen consequenties zal heb ben voor de subsidies aan vereni gingen en instellingen die vanwe ge de voorgenomen bezuinigingen toch al onder druk komen te staan. Soest zal haar deel van de kosten van de reconstructie financieren uit spaarpotten, waarin structureel voor dit soort werkzaamheden geld wordt gestopt. e Soester Courant ingruil irsen del 6,84 8,45 10,06 11,66 13,27 14,88 16,48 18,09 19,69 21,30 22,91 24,51 26,12 rant, worden betaald. incl. BTW Nog een paar nachtjes slapen j en dan begint de 'Grote Vakan tie'. Het is een traditie gewor den dat in de laatste school week bij bosjes musicals wor den opgevoerd door leerlingen van de groepen acht. Leer krachten en leden van de Ouderraad van de Bron speel den vrijdagavond een musical in het bos. Dat gebeurde in Cabrio, waar het overwegend jonge publiek kon ge nieten van 'De Reünie', een musi cal van Benny Vreden, maar voor de gelegenheid voorzien van een eigentijdser karakter en aangepast aan de situaties op de Bron. Zo kreeg de 25-jarige protestants- christelijke basisschool toch nog haar reünie, want het geplande weerzien van oud-leerkrachten en -leerlingen, in januari van dit jaar, ging niet door wegens het beperkte aantal aanmeldingen. Van gebrek aan belangstelling was vrijdag bij de 'andere' reünie geen sprake. De kinderen van alle acht groepen en een groot aantal ouders waren aan wezig. Hoe is het om elkaar na 25 jaar weer te ontmoeten op de basis school en wat kan er in zo'n perio de van je zijn geworden? Daar ging het vrijdagavond allemaal om en dat leverde soms dolkomische ta ferelen op. Dat er verborgen talen ten onder het schoolteam schuil gaan, werd ook duidelijk. Juf Na- thalie (van groep 4) spatte er let terlijk en figuurlijk uit. Meester Geo en Albert (die vroeger op school al grapjes maakte en caba retier was geworden). Gedurende vrijwel het hele school jaar was er gerepeteerd om zo goed mogelijk voor de dag te ko men. Een van de leerkrachten na afloop: 'voor zover wij hebben kunnen nagaan, is het goed ont vangen.' Vooraf waren de juffen, meesters en ouders ook al druk in de weer geweest om het decor te maken en eigenhandig de kleding te regelen. Foto: Herman van Dam De musical vormde de afsluiting van een kleine reeks van activitei ten ter gelegenheid van het 25-ja- rig bestaan van de school. Maar vanavond is er in het schoolge bouw aan de Sweelinckstraat weer een musicaluitvoering. Dan van groep acht, want tradities zijn er om in ere te houden. Geacht college, De gemeenteraad neemt naar ver wachting op 3 juli een besluit over de actualisering van de Hoofdwe genstructuur, waaronder een be slissing over de uitwerking van sce nario A. Belangrijke onderdelen daarvan zijn het houden van mark ten en evenementen in de Van Weedestraat, verbeteren van het verblijfsklimaat aldaar, de mogelij ke invoering van bétaald parkeren en 25% vermindering van de par- keercapaciteit ten behoeve van het laden en lossen. Al deze voornemens hebben ge volgen voor het verkeer en zeker voor het parkeren in de Anna Pau- lownalaan en de Beatrixlaan, bei de direct grenzend aan de Van Weedestraat. De bewoners van beide straten hebben de laatste twee jaar in toenemende mate en in talloze brieven aandacht van de gemeente gevraagd. We hebben ook op ambtelijk niveau overleg gevoerd om maatregelen te nemen m.b.t. het parkeren, de verkeerso verlast in een buurt met veel kin deren en bij de politie aan te drin gen op maatregelen tegen de idiote snelheden waarmee automobilisten bijvoorbeeld op de Anna Paulow- nalaan van boven naar beneden in verboden rijrichting rijden. Er zijn weliswaar op beperkte schaal ver beteringen tot stand gekomen, maar de voorgenomen maatrege len in de Van Weedestraat doen opnieuw vrezen dat de veranderin gen daar zeer negatieve gevolgen hebben voor onze buurt. Het zou dan ook logisch zijn als p niet al leen veranderingen in de Van Weedestraat gaat onderzoeken, maar tegelijkertijd probeert een beeld te krijgen van de effecten met name m.b.t. het parkeren in onze beide straten. En daarbij ligt het voor de hand dat u onderzoekt welke mogelijkheden parkeerver- gunningen voor de bewoners in de Anna Paulownalaan en Bea trixlaan bieden ter voorkoming van de schadelijke gevolgen van de Van Weedestraat. Met deze brief verzoek ik u het college maar ook de gemeenteraad de voornemens tot onderzoek aan te vullen met een bestudering van de gevolgen en de mogelijke op lossing via een vergunning voor het parkeren door bewoners in hun 'eigen' straten. U heeft weliswaar bovengenoemd probleem een uit voeringstechnisch punt genoemd die na de besluitvorming van 3 juli nader bekeken zou kunnen wor den, maar dat is me te vaag en ver moedelijk te laat. Met deze brief dring ik er bij u op aan tegelijker tijd het nodige onderzoek te doen en maatregelen in hun samenhang te overwegen: èn maatregelen in de Van Weedestraat onderzoeken èn tegelijkertijd de gevolgen voor onze straten te bezien en oplossin gen te bedenken. Het parkeerpro bleem is er nu al, de beoogde ver anderingen in de Van Weedestraat verergeren dat probleem en dus zijn compenserende maatregelen nodig op het juiste tijdstip. Ik hoop dat u de beslissing neemt het voorgenomen onderzoek ge lijktijdig te verbreden met onder zoek en oplossingen over het par keerprobleem iri onze beide lanen. Drs. D. Hamersma Zaterdag 5 juli geeft het Groot Goois Blazers Ensemble (GGBE) een zomeravondcon cert in het openluchttheater Cabrio aan de Soesterberg- sestraat. Het Ensemble is samengesteld uit leden van muziekvereniging PVO, muziekvendel Nardinc uit Naar- den, muziekvereniging G.A. Hein- ze uit Muiderberg en de Prins Maurits Band uit Bussum. Samen leveren zij zeventig tot tachtig bla zers. In deze samenstelling komen zij slechts één keer per jaar bij elkaar, zodat er sprake is van een uniek concert. Het idee ervoor is een aantal jaren geleden ontstaan toen de afzonderlijke verenigingen on der leiding stonden van dirigent Peter Rieken, nu nog steeds de di rigent van PVO. Eerdere concer ten zijn uitgevoerd in 't Spant in Bussum en op de vestingmuur in Naarden. Deze concerten werden zeer enthousiast ontvangen. Dit jaar wordt het concert georga niseerd door PVO. Onder leiding van Rieken zullen de volgende stukken ten gehore worden ge bracht: Nabucco uit de opera van Verdi gearrangeerd door Alyre Delhaye, Famous Themes from Ouvertures gearrangeerd door Sam Daniels, Selections from Gre- ase en Count Basie Salute gearran geerd door John Higgins, Deep River Rapsody en American Folk Suite van Harold L. Walters, Free World Fantasy van Jacob de Haan. Ook zullen er twee stukken wor den gespeeld die door dirigent Peter"Rieken zelfgeschreven zijn, een swingend stuk genaamd Mor- ningside Heights en een zeer vlot stuk genaamd Balkan Fantasy. Het concert in Cabrio begint om 20:15 uur, het theater is geopend vanaf 19:45 uur. Toegangsprijs 2,50; kaar ten zijn verkrijgbaar bij de VW aan de Steenhoffstraat, muziekvereniging PVO aan de Rembrandtlaan 9 en 's avonds aan de kassa van het openluchttheater. Ot-Azoj In Cabrio is zondag 13 juli de Amsterdamse klezmergroep Ot- Azoj te zien en te horen. Het op treden begint om 14:30 uur en de toegang bedraagt 7,50 (kinderen 4,50). Ze maakt inmiddels 36-urige werkweken bij de Insinger- school. Het kan niet anders of Najiya Rashed is volkomen in geburgerd in Soest. Dat was ze vorig jaar eigenlijk al, want toen ontving ze het inburge- ringcertificaat en won ze zelfs de inburgeringprijs van Soest. De wisseltrofee, die een jaar lang in haar woonkamer pronkte, moest ze vrijdagmid dag weer afstaan. Aan Muuna Ibrahim, een alleen staande tienermoeder die tot win naar werd uitgeroepen van de 58 mensen die dit jaar de cursus met goed gevolg volgden. De uitreiking van de certificaten vond voor het eerst plaats in het gemeentehuis. Het gemeentebe stuur wilde dit graag om uit te drukken hoe belangrijk het de in burgering vindt en hoeveel waar dering het heeft voor ROC De Amerlanden, de Stichting Vluchte lingenwerk en de vrijwilligers, maar vooral toch voor de deelne mers. 'U heeft in wisselende om standigheden ervoor gekozen in te burgeren en dat is u gelukt', aldus burgemeester Koos Janssen. Hoewel de waardering gericht is aan het adres van iedereen die slaagt voor het certificaat, worden er elk jaar prijzen uitgedeeld aan de acht cursisten die, mede gere lateerd aan hun situatie, het beste resultaat hebben neergezet. Ze mogen kiezen uit lidmaatschappen van verschillende sportverenigin gen. De burgemeester riep hen allen een voor een naar voren en sprak ze kort toe. Niet dan nadat hij nog even had gepolst hoé het vandaag de dag met Najiya Rashed gaat. Het gaat goed met de winnares van vorig jaar. Het bijna afgelopen schooljaar was ze werkzaam als klassenassistent en daarmee is de wens, die ze vorig jaar uitsprak, daadwerkelijk uitgekomen. De ID-baan kreeg ze dankzij be middeling van de Stichting Vluch telingenwerk, de Stic.hting Banen plan en het CWI. Inmiddels is er in Hilversum zelfs een opleiding voor klassenassistenten gestart, van een dag in de week. Symbool Vorig jaar was Najiya Rashed de eerste die de wisseltrofee kreeg uit gereikt. Het beeld is vervaardigd door Ali van de Berg van De Ha zelaar en is het symbool van de inburgering. Zoals afgesproken nam mevrouw Rashed het vrijdag mee naar het restaurant van het gemeentehuis, zodat Janssen het aan de nieuwe winnaar zou kun nen overhandigen. Trots nam Burgemeester Koos Janssen po seert met de prijswinnaars, onder wie Muuna Ibrahim (derde van links). Foto: Herman van Dam Muuna Ibrahim het beeld in ont vangst. De negentienjarige is al leenstaande moeder van een doch ter van twee. Bij Vluchtelingen werk krijgen momenteel nog zeven tienermoeders begeleiding. 'Vluchtelingenwerk heeft mij ver teld dat het voor deze vrouwen niet zo gemakkelijk is de weg te vinden in de Nederlandse samen leving. Maar u bent daar wel in geslaagd. U heeft in een jaar het eerste jaar van de beroepsopleiding Zorghulp in Amersfoort gehaald en gaat nu verder met niveau 2 van deze opleiding', zei Janssen. Over een jaar zal de Somalische vrouw het beeldje moeten terugge ven. Maar de fiets, die ze in bruik leen kreeg om stage te kunnen lo pen, mag ze wel houden, liet de burgemeester haar weten. Op de tweede plaats eindigde me vrouw Sadiya Qaasim Omar, even eens uit Somalië, en als derde Ali Betasi uit Irak. Daarachter volgden Marian Banguga uit Siërra Leone, Ayman Saliman uit Egypte, me vrouw Kanta Dewi uit India, Sa- lam Al Sadli uit Irak en Mohssin Jaddaa uit Marokko. Het negeren van een parkeerver bod en een gesloten verklaring, niet handenvrij bellen, het niet dragen van de gordel, te snel rijden en technische mankementen. De politie constateerde vorige week dinsdag tijdens een grote verkeers controle tal van overtredingen en stelde gebreken vast. Er werden in totaal 31 bekeuringen uitgeschre ven. De controle vond plaats op de Birkstraat, de De Schans en de A.R Hilhorstweg. TEGELS KEUKENS BADKAMERS 400 m2 showroom Veldweg 4, SOEST Tel.: 035-6014878 Ruime parkeergelegenheid. Op maandag gesloten. wvAV.soesteronderlinge.nl info@soesteronderlinge.nl SO©St©r Soesterbergsestraat 26, Soest. 035 - 6029060 OndCflinfl© Op 25 juni hebben de Raden van Bestuur van ASVZ Utrecht en De Amerpoort de voorover eenkomst tot fusie onderte kend. Dat gebeurde in een bij eenkomst waarin ook de beide Raden van Toezicht aanwezig waren. Om het document te kunnen ondertekenen, was de goedkeuring van deze toezicht- organen nodig. Door middel van de ondertekening geven beide stichtingen officieel aan dat zij het voornemen hebben om per 1 januari 2004 te gaan fu seren. In het komende halfjaar zal het formele traject worden ingezet, als het gaat om advies- en instem mingsrecht van de ondernemings raden en centrale cliëntenraden. De twee organisaties vinden dat ze elkaar veel te bicden hebben en el kaar aanvullen als het gaat om dienstverlening en werkgebied. De Amerpoort heeft een breed en ge varieerd aanbod van zorg en dienstverlening in huis. ASVZ Utrecht biedt op gedifferentieerde wijze begeleiding in kleinschalige woonvoorzieningen; een vorm van dienstverlening die bij De Amer poort nog slechts beperkt is ont wikkeld. De Amerpoort is voorna melijk actief in de regio Eemland, ASVZ Utrecht is actief in de regio Eemland, Zeist, Utrecht en om streken en het Westelijk Weidege bied. Door een fusie ontstaat een sterk regionaal netwerk. Beide Raden van Bestuur zijn er van overtuigd dat bij fusie een veelzijdige organisatie ontstaat waarin de eigenheid van beide in stellingen overeind blijft. Voorop staat dat medewerkers en cliënten zich blijven herkennen in hun werkplek, woonvoorziening of dagbestedinglocatie. Ook op strategisch terrein biedt de fusie veel mogelijkheden, aldus de betrokken instellingen. ASVZ Utrecht is aangesloten bij de lan delijke ASVZ groep. Binnen dit samenwerkingsverband is veel ont wikkeld op het gebied van bouw, financiën, automatisering, perso neel opleiding en inhoudelijke kennisontwikkeling. Hier kan de nieuwe organisatie haar voordeel mee doen. De fietsvierdaagse zit er weer op. Ongeveer 150 mensen deden mee aan de editie van dit jaar. Dat is ongeveer 25 procent meer dan in 2002. De toenemende belangstelling wordt door de organisatoren van Tempo Toer verklaard met het feit dat er dit jaar in Baarn geen soortgelijke meerdaagse was. Daarom kozen nogal wat mensen uit die buurgemeente voor de fiets tochten in Soest en omgeving. De routes waren uitgezet in de Eempolder, de bossen rond Lage Vuursche, Baarn (meto.m. Kasteel Groeneveld) en Amersfoort. Donderdag finish ten de fietsers op de parkeerplaats bij Hoogvliet aan de Wiardi Beekman- straat. De gebruikelijke feestelijke onthaal kreeg dit jaar een sober karak ter. Prijzen werden er niet uitgereikt, omdat twaalf dagen eerder de be drijfsleider van de supermarkt was overleden. Foto: Herman van Dam

Soester Courant | 2003 | | pagina 8