aars Media storten zich op Stellwagen Bij aankoop oan kaas, fles Jranse wé voor stechis 2.99Ü w De Saegher blijft bij SoVoCo 5050 Lotte Berghauser Pont met jeugdploeg op EK springen Galeri^tk^ Nieuw clubrecord Nadine de Goede op zevenkamp Zilver en brons triatleten PAGINATi 1WQENSDAG 9 JULI 2003 SOESTER COURANT PAGINA 13 jn charmant tementen het syale living /lakeiaars deelen.nl Zilveren medaille op NK en tweede norm grootmeester SCHAKEN RUITERSPORT jjfortfl plegen Oude \\}aefderkaas foeoenkaas Kaas Komijnekaas pikant pjmg (Setegen 7tp.- fatmet Salade of Duitse Vieper Salade, nu per bakje 1.39j TENNIS Tennistoernooi van Soesterberg met 315 partijen bomvol Duivenberichten| Nog steeds geen aanvulling voor damesselectie VOLLEYBAL ATLETIEK Bea Kendziorra en Annemarie Arkema TRIATLON MOUNTAINBIKE Fred van Zetten van voren in bikemarathon ATLETIEK Gerrie den Ouden )e zomer bij tadio Soest Radio Soest De Reactietelefoon d Ploegschaar) 'Stellwagen opent met winst', Tweede zege Stellwagen', 'Weer winst Stellwagen', 'Stell wagen behoudt leiding'. An derhalve week lang zijn de schijnwerpers van de landelijke (schaak)media gericht geweest op het zestienjarige schaakta lent uit Soest dat naar de naam Daniël luistert. In Leeuwarden opende zich een jongensboek. Niet over een voet baller die in de tweede helft een 3- O-achterstand ongedaan maakt en in de laatste minuut het winnende doelpunt maakt. Nee, over een schaker die op de Nederlandse kampioenschappen acht ronden lang de eerste plaats bezet en door verlies in zijn laatste partij tegen Tiviakov genoegen moet nemen met de (gedeelde) tweede plaats. Met een nieuw grootmeester resul taat (zijn tweede van de vier beno digde normen) op zak deed de scholier dat ook. Stellwagen, die op het laatste mo ment een wildcard had gekregen van de organisatie, groeide volgens velen uit tot de smaakmaker van de nationale titelstrijd die op de slotdag in het voordeel van Loek van Wely uitsloeg. Het was de vierde achtereenvolgende titel voor de man die eerder in het toernooi remiseerde met Stellwagen. In de Friese hoofdstad vestigde de Soester van begin af aan de aan dacht op ach. De kopstukken uit de schaakwereld uitten niets dan lof over het talent dat in ieder ge val het afgelopen jaar telkens be wees dat hij een constante factor is, waarmee serieus rekening moet worden gehouden. Stellwagen is natuurlijk niet onop gemerkt komen aanwaaien. Op zijn negende werd hij voor het eerst Nederlands kampioen, drie jaar later werd hij tweede op zowel het EK als het WK tot en met 12 jaar. Op het WK tot en met 16 jaar stond hij dit jaar ook tweede, maar door risicovol te spelen, ging hij in de laatste ronde de boot in, zodat hij in het eindklassement plaats moest maken voor anderen. Op het NK veroverde hij nu weer de zilveren medaille. Bij de senioren. Tbssendoor werd Stellwagen in ja nuari, als jongste Nederlander ooit, internationaal schaakmeester. In middels heeft hij al twee normen gehaald voor de titel van groot meester. Als hij goed blijft preste ren op de komende toernooien, sleept hij ook de twee resterende resultaten binnen, die hij nodig heeft om grootmeester te worden. Wellicht schuilt in hem een groot kampioen. Over een jaar besluit hij of hij gaat studeren of dat schaken zijn toekomst gaat bepalen. Lotte Berghauser Pont uit Soest komt morgen, vrijdag en dag in actie op het EK springen in Italië. In San Remo rijdt ze op de achtjarige bruine merrie Marinko, een afstam meling van de KWPN-hengst Facet. De achttienjarige amazone maakt deel uit van het vijfkoppige junio renteam van Nederland dat de vo rig jaar in het Duitse Hagen vero verde Europese titel gaat verdedi gen. Toen waren Lotte en twee van haar vier teamgenoten nog niet van de partij. Het Nederlandse gezelschap heeft overigens een naam hoog te houden, want op de afgelopen vijf EK's werd ons land bij de junioren tweemaal eerste, won het tweemaal een zilveren medaille en eindigde het eenmaal als derde. De jonge ruiters en amazones wor den de komende dagen bijgestaan door bondscoach Rob Ehrens. Morgen wordt de eerste kwalifica tie gehouden voor het individuele kampioenschap. Op vrijdag volgt hiervoor de twee kwalificatie en vindt tevens de landenwedstrijd plaats. De beste deelnemers in de individuele competitie komen zon dag nog eens op voor de finale. ELKE WEEK EEN IN DE BUS? Neem een abonnement: 8,75 per half jaar.' tel. (035) 6014152 Bij De Vriendschap zijn de kampioenen van de Vitesse-vluchten gehul digd. In de A-groep ging de eindzege naar B. G. Schimmel, voor de com binatie Vaessen-Veenendaal en D. Krol. Op de foto ontbreekt J. van Gro ningen die winnaar werd in de B-groep. Wel te zien zijn de combinatie Groenenstein/Westerveld (tweede) en H. Rauch (derde). Itlei 25% korting'- Uniek oan smaak! Uoord-ttotlandiei ■pieiersMoeoe\ jjjëëTWtTl (JÓfTqrajn] (jÖjTqtam] jjÖÓjW"] A Winkelc. Zuidpromenade,Winkelc. Overhees in Soest. Geldig t/m dinsdag 22 juli 2003 7 Op zaterdag 12 juli begint op het tennispark aan de Kerklaan te Soesterberg het jaarlijkse open ten nistoernooi van de Lawn Tennis vereniging (LTV) Soesterberg. Het duurt tot en met zondag 20 juli. Ondanks de vakantie zit het speel schema bomvol met 315 partijen. In de categorie heren enkel 3 is de veteraan Hans Adama van Schel- tema van ZTC Shot uit Zeist als nummer 1 geplaatst. Nummer 2 is de winnaar van vorig jaar, Jeroen Hubert van LTC Barneveld. Bij de categorie dames enkel 3 is Anouk van Leeuwen van het Amersfoort- se Randenbroek als nummer 1 ge plaatst en de plaatsingslijst bij de heren dubbel 3 wordt aangevoerd door het koppel Peter Dijkema en Lex Meijer van BLTC uit Baarn. In de categorie gemengd dubbel 3 zijn Rachel Beijer en Paul Sevinga van LTC Soestdijk als eersten ge plaatst. De finalepartijen worden gespeeld op zondagmiddag 20 juli. De toegang tot het Sportpark aan de Kerklaan is gratis. De vrijwilligers van de LTV Soesterberg doen weer hun uiter ste best om het toernooi succesvol te laten verlopen. Het sterke deel nemersveld met zowel dames als heren in de categorie 3 staat garant voor de nodige aantrekkelijke wedstrijden. Het park wordt extra aangekleed en iedere dag is er catering. Na tuurlijk ontbreekt ook de traditio nele feestavond dit jaar niet. Dit festijn in Mexicaanse sfeer vindt plaats op vrijdagavond 18 juli. Wedvlucht: Morlincourt; af stand: 331 kilometer; wind: west noord west. DE ZWALUW Van Es Rijksen 1, R. Eimers 2, H. Huisman 3, R. v.'t Net 4, G.M. Schim mel 7, Comb. van Egdom 8, A. Teu- nissen 9, Comb. de Bes-de Bree 10, E. v.d. Brakel Znn 12, Patrick Ingrid 13, H. Toonen Zn 19, H. Vonk 22, C. Kamphorst 23, J. v.d. Brakel Zo nen 24, R. v. Hornsveld 38. DE VRIENDSCHAP B.G. Schimmel 1, Vaessen/Veenend- aal 2, Altenaar/Reijerse 3, B. van Gar- dingen 4, mevrouw Altenaar Zn., G. Rietveld 12, J.C. Wïjnands 15, D. Krol 16, R.W. Grift 20, Groenenstein/ Wasterveld 22, A. Dijkstra 29, Holdijk Dr. 31, H.H. v.d. Veen 33. In de slag op de transfermarkt heeft Stam/SoVoCo al ruim een maand geen overwinning meer geboekt. Afgelopen week werd wel bekend dat Derk de Saegher als trainer/coach zal aanblijven bij' de Soester vol leybalvereniging. De oefenmeester kon ook bij Vre- vok aan de slag, maar moest van de Nieuwegeiners vrijdag de knoop doorhakken. De Saegher besloot om niet terug te keren naar de club, waar hij tot de zomer van 2002 ook al werkzaam was. In middels heeft Vrevok een andere trainer aan de haak geslagen (Mar- tinovic), maar zijn nog niet alle posities van de nieuwbakken ere- divisieploeg ingevuld. Hetzelfde geldt voor Stam/SoVo Co dat met zeven speelsters over een flinterdunne selectie beschikt. Van de twaalf speelsters zijn er zes, onder wie twee basisspeelsters, vertrokken. Spelverdeelster Ysabel Marechal is de enige nieuwkomer, maar De Saegher heeft nog twee middenaanvalsters, een buitenaan- valster en een tweede spelverdeel ster nodig. Middenspeelster Su- zanne van den Heuvel, van wie was gehoopt dat ze zou terugko men, zal er niet bij zijn. Stad en land belt De Saegher af, hij telefoneert en sms't zelfs naar de vakantieadressen van potentiële speelsters, maar tot dusver kan hij van niemand de komst aankondi gen. 'Het valt niet mee om een team op de been -te brengen, maar het gaat heus wel lukken, hoor. Ik heb nu enkele contacten met speelsters uit de tweede divisie. We zullen hoe dan ook aan kwaliteit inleveren, dat hebben we natuurlijk al ge daan. Of er een team komt, dat voor de eerste plaats kan gaan, weet ik niet. We doen stinkend ons best.' Niet alleen won ze de zeven kamp bij de dames, ook verpul verde ze haar eigen clubrecord van AV Pijnenburg op deze ge varieerde discipline met 322 punten. Meerkampster Nadine de Goede kwam in het week einde in Ede uit op een totaal van 4336. Kennelijk ligt de baan in Ede de Soesterse, want een jaar eerder had ze haar oude record op 4014 gesteld. Ditmaal ging alles nog voortvarender. Met uitzondering van de 800 meter (waarop ze wel haar persoonlijk record verbeterde tot 2.35.05) won De Goede alle onderdelen. Daarbij grossierde de atlete in persoonlijke records. Zo als op de 100 meter horden (15.87), de 200 meter (27.61) en bij het speerwerpen (36.10). De andere resultaten van de 21-jarige Soesterse waren: hoogspringen 1.59 meter, 4.65 meter versprin gen, kogelstoten 10.01 meter. Bij de heren eindigde Inan Eral van AV Pijnenburg op de negende plaats. Zijn opmerkelijkste presta ties waren de 12.48 seconden op de 100 meter, de 18.44 seconden op de 110 meter horden, de 2.80 meter bij het polsstokhoogsprin gen en de 40.88 meter bij het speerwerpen. Eral kwam uit op een totaal van 4573 punten. Bea Kendziorra is bij de 45- plussers op twee na de snelste triatlete van ons land. Bij de re creanten finishte ze op de lange afstand (3 kilometer zwem men, 110 kilometer fietsen en 30 kilometer) na acht uur, 43 minuten en 43 seconden. Het was de eerste keer dat Kend ziorra deze afstanden overbrugde. Bij de heren 45+ eindigde haar clubgenoot Frank de Groot als ze ventiende. Toen hij de meet pas seerde, stond de klok op 7.34.45. Aan de Triatlon, die werd gehou den in Stem, deden vijf leden van de Schieter mee. Op de lange af stand moest Ed van Renswouw na de eerste loopronde uitstappen. Op de korte afstand (750 meter zwemmen, 19,2 kilometer fietsen en 5 kilometer lopen) legde Anne marie Arkema beslag op de twee de plaats, zodat de Soesterbergse zilver won in de categorie dames 40+. Kathy Rider deed mee bij de senioren en werd achttiende in 1.29.26. Met de negende plaats in het over all klassement en de tweede in zijn leeftijdsgroep 40-50 jaar zat Fred van Zetten goed van voren tijdens de marathon voor mountainbikers in het Duitse Grossalmerode. De 256 deelnemers moesten twee ron den van 55 kilometer afleggen. Het hele parkoers was onverhard. De ondergrond bestond voorna melijk uit bos- en grindpaden, maar omdat het dagen niet had geregend, ondervonden de fietsers geen last van modder en klei. Van Zetten had het in het laatste uur lastig, maar wist zijn positie te be houden. Hij finishte in vijf uur, elf minuten en zeven seconden. Hij was meer dan tevreden met het re sultaat en gaat straks dan ook goed gemutst naar de Alpen, waar twee zwaardere marathons op het pro gramma staan. Vier leden van AV Pijnenburg startten in de bank tot bankloop, een wedstrijd over 15 kilometer tussen Epe en Heerde. Gerrie den Oude legde beslag op de zevende plaats bij de dames 35-plus. Haar eindtijd was 1.05.34. Snelste club genoot van haar was Jan van der Lee (1.00.58), vrijwel op de voet gevolgd door Dick den Ouden (1.01.35). Bert Veldhuis had 1.03.14 nodig voor het fraaie tra ject op de Veluwe. FM 107.9 (stereo); ether: FM 105.9. De vakantie is begonnen, ook in Midden Nederland. Velen trek ken er op uit. Maar er zijn er ook Beel wat die thuis zijn, al op va kantie geweest of gewoon wach ten tot de grote drukte voorbij is. j/oor al die thuisblijvers maakt adio Soest dagelijks de pro gramma's Soest Actueel en Lunchroom. Programma's vol ac tualiteiten uit Soest en Soester- r r»erg. Zo houdt Radio Soest u op de hoogte van wat er gebeurt in f>nze gemeente. [edewerking van luisteraars U kunt daar bij helpen door ons tijdig te informeren over bijzon dere activiteiten of festiviteiten. Nee, niet de verjaardag van oma of opa, of de geboorte van weer een Soester. Maar al het andere nieuws is welkom. Bel even met de eindredacteur van Radio Soest. Naast Soest Actueel en Lunch room programmeert Radio Soest een aantal muziekprogramma's en herhaalt succesvolle radiopro gramma's uit de afgelopen maan den. Radio Soest is niet van ons, pro grammamakers en presentatoren, maar vooral van en voor u. Heeft u een programma gemist, of wilt u nog eens dat speciale program ma horen? Bel of schrijf naar Ra dio Soest en we proberen uw wensen te vervullen. Dat programma over The Beatles van Ab Hooyer of dat gesprek met een van de mensen uit het Historisch Archief van Museum Oud Soest. Dat gesprek met Her man van Veen of dat programma over Snip en Snap. Radio Soest gaat niet op vakan tie, zij blijft "tot uw dienst". Zet 'm op Soest, op Radio Soest DONDERDAG 08.00 Goedemorgen Soest Pres. Eef v.d. Horst 09.00 Soest actueel Nieuws uit Soest en Soesterberg Pres. Inske den Duik 10.00 Ontmoeting met Henk Gianotten De Soester grafisch ont werper Henk Gianotten ontving onlangs de presti gieuze Cultuurprijs van de Grafische Cultuur Stich ting. De prijs wordt jaarlijks uit gereikt aan een persoon of organisatie die zich heeft ingespannen voor de ont wikkeling en de introduc tie van nieuwe technieken in de grafische wereld. Het waren niet de minste personen en bedrijven die de Cultuurprijs ontvangen hebben. Huug Boekraadt- publicist, de VPRO en de Koninklijke PTT gingen hem voor. Pres.: Lonneke Meijer 11.00 Even uitblazen Muziekprogramma samen gesteld en gepresenteerd door Loes Moraal. Vandaag met o.a. Matt Monroe, Cat Stevens, Lau ra Fygi, Michael Jackson en Diana Ross. 12.00 Lunchroom Middag Magazine 13.00 Operetteland met Marco Bakker De eens zo gevierde Ne derlandse bariton is na de Arena-affaire enige jaren uit beeld geweest. Inmid dels treedt hij weer op. Vanmiddag hoort u Bak ker in een aantal bekende operette melodieën Pres. Paul Sparnaaij 14.00 Soest actueel Nieuws uit Soest en Soesterberg 15.00 Lunchroom h Middag Magazine 16.00 Radio M tot vrijdag 08.00 uur VRIJDAG 08.00 Goedemorgen Soest Presentatie Eef v.d. Horst 09.00 Soest actueel Nieuws uit Soest en Soesterberg Pres. Kees Vroon 10.00 Zomerhits Muziekprogramma 11.00 Soest 55+ Actuele informatie voor ouderen met medewerking van deskundigen van ouderenbonden Pres. Karin de Lange 12.00 Lunchroom Middag Magazine 13.00 Radio Soest Non - Stop Muziekprogramma 14.00 Soest actueel h Nieuws uit Soest en Soesterberg 15.00 Lunchroom h Middag Magazine 16.00 Radio M tot zaterdag 08.00 uur ZATERDAG 08.00 Goedemorgen Soest Presentatie Eef v.d.Horst 09.00 Oud goud Muziek uit de jaren vijftig, zestig en zeventig, voor u samengesteld en gepre senteerd door Ab Kruitbos 13.00 Radio M tot zondag 08.00 uur Klassiek op zondagmiddag Rodrigo De Spaanse componist Joaquin Rodrigo heeft niet zoveel gecom poneerd. Hij had een eigen distinctieve stijl. Van de gitaarconcerten die hij schreef is het Concierto de Aranjuez het meest bekende is. Dat komt door het langzame deel met die overbekende, haast reci- tatieve melodie. Het is bijna onbegonnen werk om een orkest en een akoestische gitaar in balans te krijgen. Hij loste dat op door de gitaar met enkele instrumenten te laten spe len en niet met het volle orkest. Luistert u en geniet van het won derschone gitaarspel. Smetana Een landschapscomponist Bedrich Smetana 1865-1957, was componist, dirigent en pianist. Daarnaast was hij schrijver. Al op jonge leeftijd kreeg hij proble men met zijn gehoor, dat ging sterk achteruit. Het is waarschijn lijk mede daarom dat hij maar weinig heeft gecomponeerd. De cyclus "Mijn Vaderland", Ma Vlast, bestaat uit zes symphoni- sche gedichten, gecomponeerd in 1874. Mijn Vaderland is een beeldend stuk muziek: je ziet de torens, de groene weiden, je hoort het kabbelen van de rivier en de strijd voor de vrijheid. Zondagmiddag 14.00 uur 08.00 Goede morgen Soest Presentatie Eef v.d. Horst 09.00 Religie en poëzie Presentatie Maria Drost 10.00 Ommetje natuur h Gast Ad v.d. Herik, hij vertelt over de vogeltrek die begonnen is. Pres. Ina Aangeenbrug 11.00 Van het Raadhuisplein h Nieuws uit het gemeente huis met o.a. Het Soest gevoel van de burgemees ter. Pres. Yvonne Dijkhuis 12.00 Waar blijft de tijd h Wim van Hofslot vertelt zijn verhaal! In het museum Oud Soest is een expositie ingericht over het geslacht Van Hof slot. Eén van de telgen uit dat geslacht is de in 1937 ge boren Wim van Hofslot wonende aan de Birkt- straat die in februari 2000 in het kader van het pro ject mondelinge geschiede nis zijn levensverhaal ver telde aan interviewer Jan Menne. Een programma van de Historische Vereniging Soest. Pres. Wim de Kam 13.00 Misdaad reconstructie Henri Desiré Landru Landru was vlak voor de eerste wereldoorlog in Pa rijs getrouwd en kreeg vier kinderen. Beroep: huwe lijksmakelaar. Behalve zijn eerste huwelijk stond hij 283 keer op punt van trouwen. Tien van die vrouwen werden ver moord. Landru werd in 1922 terechtgesteld. Een documentaire van Dick de Vree. 14.00 Soest Klassiek Zie toelichting hiernaast Samenstelling Jacques v.d. Griend Presentatie Inske den Duik 16.00 Radio M tot maandag 08.00 uur MAANDAG 08.00 Goede morgen Soest Presentatie Eef v.d. Horst 09.00 Soest Actueel Nieuws uit Soest en Pres. Ruud van Zomeren 10.00 De Soester en zijn muziek h Ilja Gort, de Franse wijn boer, die is geboren in Soest en nu al 20 jaar woont in Maartensdijk is te gast bij Inske den Duik 11.00 Zomerhits Een vrolijk muziekpro gramma met songs van vroeger en nu 12.00 Lunchroom Middag Magazine Pres. Ruud van Zomeren 13.00 Brassband muziek Deze uitzending is geheel gewijd aan het Harmonie orkest Odeon uit Soester berg onder leiding van Gerrit de Weerd en win naar van de Soester Cul tuurprijs 2003. - Banda Sucre van Orso- mando. - Reminiscencia van de Belgische componist en trompettist André Waigne - jeugdorkest van Odeon, - Ballroom Bamboozles, Danszaal grappen, van de Nederlandse componist Hardy Mertens. Kenmer ken van zijn muziek zijn de plotselinge wisselingen in ritme en tempo. Daarnaast maakt Mertens gebruik van verschillende muziek stijlen - Czardas van Vittorio Monti met Thorwald van Bochelen op het melodi sche slagwerk. - Selectie van de muziek uit de film Star Wars. Presentatie: Kees Vroon Techniek: Jaap Bijl. 14.00 Soest Actueel h Nieuws uit Soest en Soesterberg 15.00 Lunchroom h Middag Magazine 16.00 Radio M tot dinsdag 08.00 uur 08.00 Goedemorgen Soest Presentatie Eef v.d. Horst 09.00 Soest Actueel Nieuws uit Soest en Soesterberg 10.00 Ontmoeting met- Piet Ekel, deel 7 Piet Ekel schreef een boek over zijn werk bij de Ne derlandse omroepen, Een luisterrijk verleden. Thari Schröder praat met hem. Vandaag de kleur van de omroep, de religie en de kleinkunst. Gaat dat wel samen. En dan de vereni gingsavonden die overal in het land werden gehouden. In 1964 komt Fons Jansen met zijn programma De Lachende Kerk. Werd daar wel om gelachen bij de KRO en de NCRV? Productie en presentatie Thari Schröder 11.00 Senioren vragen Verzoekplatenprogramma samengesteld en gepresen teerd door Atie Derksen 12.00 Lunchroom Middag Magazine 13.00 Nederlands op Radio Soest Parade van Nederlandse artiesten. 14.00 Soest Actueel h Nieuws uit Soest en Soesterberg 15.00 Lunchroom h Middag Magazine 16.00 Radio M tot woensdag 08.00 uur voor luisteraars, van luisteraars Reacties en programma- suggesties, verzoeken om herhaling van programma's schrijf, of bel met Radio Soest, Raadhuis plein 1, Postbus 3062, 3760 DB Soest. Telefoon 035 609 38 51 Fax 035 609 38 60 e-mail radio@soest.nl WOENSDAG 08.00 Goedemorgen Soest Presentatie Eef v.d. Horst 09.00 Soest Actueel Nieuws uit Soest en Soesterberg Pres. Eef v.d. Horst 10.00 Ommetje natuur Vandaag Piet van Bethle- hem de beheerder van het Vogelopvangcentrum in Soest. Wat waren de gevolgen van de vogelpest voor de bewoners van het cen trum? Pres. Ina Aangeenbrug 11.00 Van het Raadhuisplein Nieuws uit het gemeente huis met o.a. Het Soestge- voel van de burgemeester Pres. Yvonne Dijkhuis 12.00 Lunchroom Middag Magazine Pres. Ria Hilhorst 13.00 Over het voetlicht Een programma met ca baret en musical samenge steld door Ad van Wijn- Deze keer conferences en liedjes van Toon Hermans en Wim Sonneveld En verder op musicalge- bied: Les cage aux Folies en de musical Cats van Sir Andrew Lloyd Webber. Techniek Rob v.d. Hoek 14.00 Soest Actueel h Nieuws uit Soest en Soesterberg 15.00 Lunchroom h Middag Magazine 16.00 Radio M tot donderdag 08.00 uur Gedurende de maanden juli en augustus is de Reactietelefoon van Radio Soest niet in gebruik. We zullen u melden wanneer u uw wetenswaardigheden opnieuw kunt melden aan ons lokale sta tion. En ook voor de zomer maanden geldt: Zet 'm op Soest, op Radio Soest.

Soester Courant | 2003 | | pagina 13