ODisiJi: Tii;^ i laats :ht: landige tips voor mensen net handicap of beperking Amsterdam Arts Adventure IPRIKBORDI MEDISCHE DIENST KERKDIENSTEN SPEELTIJD! 100 jaar speelplezier Via P+R kom je makkelijk in de binnenstad Amsterdam werkt aars een bereikbare stad 3AGINA 14 pÉNSDAG 9 JULI 2003 jij er SOESTER COURANT PAGINA 15 SGüJ>^ De lopers van de week Wie vergelijkt eest de Soester Courant Gevraagd VAKANTIEBEZORGERS EXTRA BELONING! ^Burgerlijk^taiHrJ Dierenlief Dierenleed 800 - 0432 id Soest "anal Bike en Canal Bus is waterpret in Amsterdam! Laatje verrassen in het Scheepvaartmuseum! im El Begin uw verblijf in Amsterdam met een bezoek aan WV Amsterdam Tourist Office fi Leidseplein 1, hoek Leidsestraat a Kantoor Purmerend, Koestraat 11 (zondag gesloten) Foto: Foto Bell plaatsnam. Dat ge- arochiekerk van de .ekerk aan de St. aat, waar de uit- is gehouden. Daar p een speciaal aan- ik, die was bedekt kleed, op de open aarna 2etten de vier n beweging om via Schoutenkampweg mweg naar de Veld- i. Precies zoals An- iinds 2001 weduw- gewild. icht. Niet voor niets in de luchtmacht op ien team, een taak', eijenhove. i anderen was het dubbel feest der her- gisteren was de dag nacht negentig jaar ieel werd opgericht, rg werd ter gelegen- een grote reünie ge- iedereen die bij een ;rkt of heeft gewerkt. dit hoekje kan men maande- tips vinden die het leven et een beperking kunnen on- rsieunen. Tips of misschien jgen, geef ze door aan het ,kale Comité Soest. Het ,rdt dan verwerkt in het vol- nde 'Handige Hoekje'. Het mité is vooral op zoek naar rsoonlijke tips. zijn er binnen gekomen: idingruil: Tijdens de vakantie men met een ander gezin van is ruilen, met gesloten beurzen, voordeel is geen kosten en een goed aangepast vakantie- Men zoekt zelf het voor zich- l meest geschikte huis uit (data- Lak) en de plaats waar men het i(st naar toe zou willen. Rianne 'esterhof, Lage Heurnseweg |2) 7095 AL De Heurne; inter- :i: www.rollidav.net: E-mail: Haalbare vakanties: de Gids Be ware Vakanties van de werk- jepArme kant van Nederland/ VA geeft een overzicht van een motaantal initiatieven die in Ne etland bestaan rond vakanties jor mensen met een smalle beurs, t gaat voor het overgrote deel vakantiemogelijkheden binnen derland, maar er worden ook üfele buitenlandse adressen ge- toemd. De Gids kost 1,- en is te bestellen bij: otenet: www.armekant-eva.nl: gi'0 - 3304355 of e-mail nfogarmekant-eva.nl Internet: Infolijn: E-mail: rolstoelen Ito uwe Gids: Vorige keer stond ei besteladres verkeerd gemeld, et moet zijn: 030-2543120 of nlernet: www.nbav.nl/blauw.htm Lokaal Comité Europees /aar van mensej» met een handicap honnefoni(ahxrvc Accesswise: Informatie over toe gankelijke accommodaties, ver voersmogelijkheden, gespeciali seerde reisorganisaties, sub sidiemogelijkheden en va- kantievrijwilligers. www, accesswi senr p 026 370 61 61; in_fo@accesswise- org Off-the-road-wheels: extra brede banden voor bv. aan het strand of in de sneeuw. Er zijn verschillende uitleen/huur- punten in Nederland. Men kan kijken op internet: www.offtheroadwheek nl of con tact opnemen met 0481 - 482054 of e-mail: iutter@tref.nl Zorg in het buitenland: De Stich ting IHD-Zorg in het Buitenland heeft als doel de mobiliteit van ouderen en van mensen met een handicap te bevorderen. Ook voor hen moeten grenzen verdwijnen, internet: www.ihd- zorg.nl 0299 657 557; E-mail: spinola@ihd-zorg.nl Bijdragen aan de vakantiekosten. Er zijn verschillende instanties die hierbij kunnen helpen. Stichting De Lichthoeve: betaalt mee in de meerkosten van een va kantie, die voortkomen uit een handicap. Voor meer info: SS (075) 7461244. LSBS: De Landelijke Stichting voor Blinden en Slechtzienden heeft een vakantiesubsidiefonds voor blinden en slechtzienden. Voor meer info: S? (030) 2311543. Het Nationaal Reumafonds komt mensen met reuma in de kosten tegemoet als zij een vakantie boe ken bij het fonds. Voor meer info: 88 (020) 5896464. Als vraag is er binnengekomen: Waar kan je nou zo'n leuke rol stoeltransportfiets huren die ook met de fietstocht op 21 juni hier in Soest gebruikt werd. Het Lokale Comité is daar achter aan gegaan, maar het huren of le nen wordt nog weinig toegepast. In Zeeland zijn er wat mogelijkheden te bevragen bij de plaatselijke VW's. De side-by-side fietsen (2 naast elkaar) staan nog wel eens bij verpleeghuizen of instellingen. Misschien kan men ze daar huren of lenen. Deze tips zijn ook te vinden op www.langziek.nl Heeft u tips??? Help een ander er mee en geef ze door op 6029805 of e-mail: info@aangepast-sporten.nl Voor het najaar kondigt het comité de expositie 'Kunst Handicap?' aan die plaats zal vinden in de win keletalages van verschillende win kelcentra in Soest. Wie hiervoor een kunstwerk wil maken, kan zich aanmelden bij het comité, zodat er rekening mee gehouden kan wor den. "Dat mag in de krant," hoor je de mensen wel eens zeggen als iemand een mooie prestatie heeft geleverd. Dat vinden wij ook en daarom zwaaien we hier graag lof toe aan "de lopers van de week". Dat zijn de jongens en meisjes .die de krant rondbrengen en daarbij een tijd lang - twee maanden - geen enkele klacht hebben gekregen. Ze krijgen een extraatje (voor het goede voorbeeld) én een eervolle ver melding. Deze week zijn het: Sabine Jansen Wouter Broekman Steven Akkerman Tom Hilhorst Luuk Akkerman Robbin Eggenkamp Hanneke Bosloper Sebastiaan Blom gids geeft veel informatie iver vakantieadressen voor men- m wet een handicap, lichting Bonnefooi: de vakanties bedoeld voor mensen met een :bt verstandelijke handicap en mensen die net niet ilfstandig kunnen wonen, 033 4553755; internet: ww.bonnefooi.nl: e-mail: in Soest voor de maand augustus Aanmelden: tel. 601 41 52 Zaterdag 12 juli zondag 13 juli Huisartsen vanaf vrijdag 17:00 uur: Huisartsenpost Eemland: 8S 0900-3311233. Kleine ongevallen, maandag 08:00 - vrijdag 17:00 uur: Centrum voor Kleine Ongevallen en Verrichtingen (CKOV), voor eenvoudige medische hulpvragen, geopend in Meander Medisch Centrum, locatie Baarn, bij voorkeur na verwijzing door een huisarts. Spoedeisende hulp Spoedeisende hulp is 7 x 24 uur gegarandeerd bij Meander Medisch Centrum, locatie Amersfoort Lichtenberg, Utrechtseweg 160, Amers foort. Apotheek, dagelijks na 17:30 uur (en in de weekeinden): Centrale Dienstapotheek, Amersfoort, 88 033-4328500. Tandarts, zaterdag en zondag 13:00-13:30 uur: M.O. Oosterveen, Dalplein 11-13, SS 6014148 Thuiszorg, 24 uur per dag: Stichting Thuiszorg Eemland: verpleegkundige hulpverlening, 88 033-4220500 (van 's avonds 17:00 tot 's ochtends 08:00 uur en in de weekeinden alleen voor spoedeisende situaties). Dierenarts, vrijdag 20:00 - zondag 24:00 uur: J. Meursing, Van Mecklenburghlaan 13-15, 88 6015215 Dierenambulance, 24 uur per dag: Dierenambulance Amersfoort e.o., 38 06-54337407. Deze informatie is ook te vinden op Internet: www.soestercourant.nl Opgave gemeente Soest GBA (gemeen telijke Basisadministratie Personen) GEBOREN: Ruben Wessel, zoon van G.L. Wessel en A.A.Scheeren. - Ilan Samuel, zoon van E. Hermus en D.F. van Amelsvoort. - Pascal Rowan, zoon van S.L.W. Laseur en A.C. Agterberg. ONDERTROUW/AANGIFTE REG. PARTNERSCHAP: Rudolf van Wijngaarden en Xiom- ara Gabriëlla Wever. - Mark Se bastiaan Beltman en Irene Aletta Maria Spijker. - Helena Goverdi- na van Kan en Roelof Hendrik Drost. HUWELIJKEN/ GER. PARTNERSCHAP: Roland Fabrie en Cornelia Wilhel- mina Maria Bernarda van Huijge- voort. OVERLEDEN: Hendrik de Zeeuw, wed. van A. van den Hpek. - Geertruida Mag- dalena Ligtermoet, wed. van E.B.H. Budde. - Johanna Hendrik van Ewijck, echtgen. van W. de Roder. - Johanna Annette Wever, echtgen. van J.N.A. Prior. Amivedi, 88035-6015493; VERMIST Krielkippen, 2 bruine, Beetzlaan. Konijn, bruin, wildkleur, Laan straat. Kat, Birmees, licht beige, diabeet, Kerkpad. Jack Russel, zwartbruin hoofd, wit achterlijf, Lange duinen. Lapjespoes, 1 jaar, 'Noppes', A. v. Leeuwenhoeklaan (Soesterberg) Kater, wit-rood, 'Ruud', Brem straat (Baarn). Jack Russel, wit, lichtbruin, witte halsband, Groen van Prinsterer laan (Baarn) GEVONDEN Kater, wit met grijs, Betje Wojf- laan. Noorse Boskat, grote witte bef, gevonden in Baarn. Kanarie, groen, ring, Dovenetelhof (Baarn). Kater,grijs, witte bef, witte voetjes, Zwaneweide (Baarn). Poes, donker cypers, Eemnes- serweg Baarn. Malteeuws leeuwtje, Prof. Struy- ckelaan. Zaterdag 12 juli Rooms-katholiek, Petrus en Pauluskerk, Kerkplein 2 19:00 pr. J. Beekman, eucharistieviering, mannenkoor Zondag 13 juli Rooms-katholiek, Petrus en Pauluskerk, Kerkplein 2 10:00 pr. W. Veldhuis, eucharistieviering, samenzang Rooms-katholiek, Mariakerk, Burg. Grothestraat 82 10:00 geen viering in verband met zomerrooster; stiltecentrum is open Rooms-katholiek, H. Familiekerk, Willibrordusstraat 19 10:00 geen viering in verband met zomerrooster Rooms-katholiek, Joanneskerk, Willacrtstraat 51 10:00 P. Sparnaaij, communieviering, samenzang Samen op Weg, Emmakerk, Regentesselaan 2 10:00 ds. P. Goedcndorp Samen op Weg, De Open Hof, Veenbesstraat 2 10:00 ds. J. de Vries Samen op Weg, Wilhelminakerk, Soesterbergsestraat 18 10:00 ds. J. Bakker Oecumenische wijkgemeente de Oude Kerk, Torenstraat 1 10:00 ds. H.J. Ruis Nederlands-hervormd, Ichthuskerk, Albert Cuyplaan 2 10:00 en 17:00 ds. R. van Kooten Christelijk-gereformeerd, Julianalaan 90 14:30 ds H.H. Klomp, Nunspeet Gereformeerd-vrijgemaakt, Parallelweg 1 10:00 ds. R. ter Beek; 17:00 ds. A.N. Hendriks, Amersfoort Gereformeerde gemeente, Rehobothkerk, Dalweg 44 09:30 leesdienst; 19:00 L. Terlouw Vrijz. geloofsgemeenschap NPB, Rembrandtlaan 20 10:15 ds. W. van Waesbergen, Baarn EvangeJiegemeente, Julianakerk, Julianalaan 19A 10:00 G. van Engelenhoven Christengemeente, Griftland College, Noorderweg 79 10:00 Harpert Tromp Jehovah's Getuigen, St. Theresiastraat 18 dinsdag 19:25 uur; zaterdag 18:00 uur Apostolisch Genootschap, Talmalaan 44 09:30 dienst Baarn Doopsgezind, Eemnesserweg 63B 10:30 ds. F. Ph. Groeneveld in NPB-kerk Baarn Nederlands-gereformeerd, Waldheim Mavo, Vondellaan 2 10:00 ds. P. Busstra, Bunschoten Meander Medisch Centrum, Molenweg 2 10:00 mw. M.L. Thijssen Leger des Heils, Acacialaan 6 09:30 bidstond; 10:00 samenkomst Amersfoort Evangelisch-luthers, Lutherse kerk, Langestraat 61 10:30 ds. K. van der Horst Orthodox, H. Cornelius de Honderdman, Stadsring 137 woensdag 19:00 vespers; zaterdag 19:00 vespers; zondag 09:00 metten; zondag 10:30 goddelijke liturgie Nieuw-apostolisch, Utrechtseweg 73-1 zondag 10:00 uur; woensdag 20:00 uur Amersfoorts Christelijk Centrum, Natriumweg 6 zondag 10:00 G.J. Goldschmeding (translation in English); 19:00 genezingsdienst (le zondag van de maand); vrijdag 19:30 Victory Life Jeugd Deze informatie is ook te vinden op Internet: www.soestercourant.nl L.J.W. fshygiëne rtebestrijding 5SPEN 13-2462248/ >3446804 (inder- en jongerentelefoon ke dag en acht bereikbaar bellen over: laving ualiteit igen worden :n zijn ind verliezen ij zo formeel een toga? bijeenkomst of bijzon- i die er zelf opstaan of t? Laat het ons weten. 58. Bij voorbaat dank. Amsterdam surprise!!! >msterdam is vol bijzondere, gekke en mooie bezienswaardigheden. Onze hoofd- tad heeft talloze verrassingen om te ontdekken, al slenterend langs de grachten f door de smalle straatjes. Denk je dat je de stad al helemaal kent, dan heb je het lis! Ontdek de geheimen van de stad, van het smalste huis ter wereld tot laldadige engeltjes op een preekstoel... Kijk op www.amsterdamsurprise.com lleronder vind je alvast een aantal luke tips voor een bijzondere dag in Imsterdam. Amsterdamjwereldstad Blijf je lekker in Nederland deze zomer? Amsterdam biedt volop verrassende mogelijkheden om je prima te vermaken. Een tocht door de grachten mag zeker ■liet ontbreken in een dagje Amsterdam. fekker actief op een Canal Bike, de leuk- jie manier om Amsterdam te ontdekken. Re waterfietsen liggen voor je klaar aan 2 steigers bij het Leidseplein, het Bjksmuseum, het Anne Frank Huis en op Ke hoek Keizersgracht/Leidsestraat. Je Tint je ook van de ene bezienswaardig- |eid naar de andere laten vervoeren door k Canal Bus. Deze boot-busdienst vaart Tn regelmatige lijndienst en zetje af por de deur van o.a. Artis, NEMO, het fembrandtplein en het Tropenmuseum, fiet een dagkaart kan je op- en afstap pen zo vaak je wilt, tot de volgende dag uur's middags. T>rtom de zomer in Amsterdam: jfl blijft er voor thuis! anal Bike Canal Bus Kijk voor openingstijden en opstap plaatsen op www.canal.nl of bel [20-6239886 Spelen in het Amsterdams Historisch Museum, deze zomer kan het (tot en met Jj september 2003). De tentoonstelling Speeltijd!, 100 jaar speelplezier laat zien hoe er in de 20"* eeuw gespeeld werd. Sponsor the Amsterdam Diamond Group Amsterdam is met zijn vele festivals in de zomer dé festivalstad van Europa. De maanden juni, juli en augustus staan bol van spraakmakende voorstellin gen en concerten met topartiesten uit de hele wereld. Amsterdam Arts Adventure is een selectie van de vele bijzondere festivals en evenementen die deze zomer in Amsterdam plaatsvinden. Laat u verrassen door het unieke aan bod en maak van uw bezoek aan Amsterdam een bijzondere belevenis. De brochure Amsterdam Arts Adventure is te verkrijgen bij de WV kantoren in het land. Het volledige programma vindt u ook op www.wereldstad.nl en www.noord-holland.com Vondelpark Openluchttheater iedere woensdag t/m zondag t/m 24 augustus Gedurende 11 weken wordt er een afwisselend programma geboden met onder andere theater, jazz, klassiek, pop- en wereldmuziek.Tevens worden de kinderen niet vergeten en is er ook voor hen een scala aan voor stellingen. Tijdens de workshops kan hét publiek meedoen aan dans- en zanglessen. www.openluchttheater.nl -Jong en oud kunnen zich herkennen en zich IHiitleven, want er is niet 5Blleen speelgoed om naar te kijken maar ook om echt mee te «pelen. Daarom kan er in de tentoonstelling $o(op gespeeld, 'gebouwd en geknut seld worden. Dat kan zowel binnen als bui ten. De tentoonstelling b binnen zo ingericht dat bezoekers op ver schillende plaatsen pude en nieuwe spel- A/WSTERDAMS Historisch Museum ÜXCD^msoxsiiijüMiB letjes kunnen spelen. Kortom: een tentoon stelling van bikkelen tot Pokémon en van teddybeer tot Barbie. Daarnaast zijn de binnenplaatsen van het Amsterdams Historisch Museum de locaties bij uitstek voor vrolijke buiten activiteiten. Bovendien is de timing goed, want de tentoonstel ling bestrijkt de hele zomervakantie. Kijk op www.ahm.nl Het Scheepvaartmuseum heeft een van de grootste en mooiste maritieme col lecties ter wereld met onder andere levensgrote schilderijen van Mesdag en Saverij, globes, atlassen en de beroemde landkaarten van Blaeu. Aan de steiger ligt het pas verbouwde VOC-schip Amsterdam. Neem een kijkje in de schippers- hut of het matrozenverblijf. Snuif de geur van nootmuskaat op in het ruim. Of vraag de bemanningsleden naar het leven aan boord. Op de Amsterdam speelt het Museumtheater zes voorstellingen per dag. Voor het hele gezin de voorstel ling Amsterdam Ahoy en voor de allerkleinsten is er Voor Spek en Bonen. Wisselende exposities laten bijzondere delen van onze collectie zien, zoals in Klein Beginnen, scheepsmodellen te kust en te keur. Kunst op het Water toont onze mooiste stukken scheepssier. In Souvenirs van Suriname hangen de mooiste teke ningen en aquarellen van Arnold Borret. Groot en klein kunnen samen naar de kinderexpositie Schateiland. Kom eens naar een van onze evene menten met muziektheater en acti viteiten. Zoals het Zeeliederenfestival op 16 en 17 augustus. Of kijk in het filmtheater naar een van de documen taires. En geniet in ons restaurant van een uniek uitzicht over het water van Amsterdam. Meer informatie over ons actuele programma op: www.scheepvaartmuseum.nl Het Scheepvaartmuseum is geopend van 10.00-17.00 uur (maandag geslo ten). Van 28 juni tot en met 1 september ook op maandag open. 12 juli tjm 12 oktöbër open tot 19.00 uur Robeco Zomerconcerten dinsdag 1 juli t/m zondag 31 augustus 80 prachtige concerten te beluisteren in het wereldberoemde Concertgebouw. Er zijn dagelijks optredens. Klassieke muziek, wereldmuziek en jazz, speciale kinderconcerten, miniconcerten op de zaterdagmiddag, gesprekken met ster ren, concertinleidingen en rondlei dingen door het gebouw. www.concertgebouw.nl en www.robecozomerconcerten.nl Julidans zondag 6 juli t/m zaterdag 19 juli Julidans is een internationaal festival voor hedendaagse dans rond het Leidseplein. In de 13de editie presenteert Julidans (wereld)premières, internationa le gezelschappen en nieuwe stromingen binnen de hedendaagse dans. www.julidans.com De Parade vrijdag 1 augustus t/m zondag 17 augustus Een 17 dagén durend mobiel theaterfeest; een binnenste buiten gekeerd circus, met het publiek in de piste en de artiesten er omheen. Het programma bestaat uit ongeveer 50 producties van theater, dans, film, amusement, muziek, variété, jeugdtheater en veel meer. www.deparade.nl Grachtenfestival woensdag 20 augustus t/m zondag 24 augustus Voor de 6de keer vijf dagen lang meer dan 80 klassieke concerten in het gebied rond de Prinsen-, Keizers- en Heren gracht. Veel concerten vinden plaats op locaties, die speciaal voor het festival worden opengesteld: verborgen hofjes, monumentale panden en zelfs privé- huizen van grachtenbewoners. Voor kinderen is er een Kindergrachtenfestival. www.grachtenfestival.nl De Uitmarkt vrijdag 29, zaterdag 30 en zondag 31 augustus De Uitmarkt is de feestelijke opening van het culturele seizoen, een presenta tie van vele artiesten uit allerlei genres, informatie over kunst en cultuur in het komende seizoen en kaartverkoop voor komende producties. www.uitmarkt.nl T0U RIST OFFICE U kunt bij ons terecht voor up-to-date toeristische informatie, reservering van hotels en arrangementen, excursies, kaartjes voor openbaar vervoer, theater- en concertkaartjes, museumkaartjes, rondvaarten, plattegronden en gidsen, wandelroutes, souvenirs en nog veel meer... Informatiekantoren (dagelijks geopend) Q Stationsplein, tegenover Centraal Station H in het Centraal Station, spoor 2 B Holland Tourist Information, aankomsthal 2, Amsterdam Airport Schiphol B Kantoor Zaandam, Gedempte Gracht 76 (zondag gesloten) Kantoor Beemster, Middenweg 185 (ïondag gesloten) Actuele toeristische informatie hotelboekingen vóórvertrek Tel. 0900 400 40 40 (€035 p/m) ma-vr 9.00-17.00 Pak je de auto om een dagje van Amsterdam te gaan genieten? Dan kun je die het best op een P+R-terrein aan de rand van de stad parkeren om van daaruit met het openbaar vervoer naar het hartje van de stad te gaan. Want via P+R (Parkeren en Reizen) kom je het makkelijkst in het centrum. Ofwel, via P+R Sloterdijk, Olympisch Stadion of Transferium ArenA kom je rechtstreeks en zonder oponthoud op een gezellig terras, in een drukke winkelstraat of bij een interessant museum. Daar kun je zorgeloos genieten. Immers, je auto staat veilig geparkeerd. En voor de kosten hoefje het ook niet te laten. Voor slechts 5,50 sta je niet alleen op een bewaakte parkeerplaats, maar krijg je bovendien twee gratis retourtickets voor het OV naar Amsterdam-Centrum. Op www.bereikbaaramsterdam.nl lees je alles over Parkeren en Reizen en over allerlei andere zaken die bijdragen aan een prettig verblijf in de hoofdstad. Prettige dag!

Soester Courant | 2003 | | pagina 15