Jongerenwoningen aan de Bosstraat r m Visser gen Soester mogelijk half jaar in cel voor inrijden op agenten GUESS MaVtjltf van Zijp de reis... CDA: 'GGS moest hachje van wethouder redden' Sportgeneeskunde Meander verhuisd naar locatie Baarn Eis: werkstraf, rijontzegging en voorwaardelijke celstraf PAGINA2 WOENSDAG 9 JULI 2003 SOESTER COURANT College onder voorwaarden bereid perceel Bos en Duin te wijzigen (ACTUEEL! PAGINA 3 1 13.50 13? 8? m. ->1 Bejaarde man gewond bij aanrijding Gevraagd VASTE-, en INVAL- LOPERS Soester Courant BRASSERIE KEUZEMENU j juwelier Na ernstig ongeval op Koningsweg 'Illegale' dominee blijft voorlopig in hechtenis r Witgoed specialis Service voor alle merken SPOTTER 12,50 voov tv vrt. ^begeleidster ank. in groepsvervoer e dierbaren in bet al dat men zich al >ed gedaan, oreken voor ïevrouw Miranda s, "busjuf' BootZ rum lemon/orangc Di Saronno Originale _5i ijnen i. Aluminium metaal 30 x 200 cm 477,- nu 239,- t, kleur antraciet iet kersen afm. I80x achtkastjes 838,- nu419,- ement 555. Fraai achter- i ledikant van 180 cm :n 355,- nu 295,- ff kasten el Stabilo. Mooi design de Berg, kleur wit met taande uitTV-element 2.456.- nu 1.970,- teubel in de combinatie en met wit 1.905,- nu 1.350,- estaande uit een boe- ;fTV-element, kleur ker- 15- nu 1.705,- grandioze ingen op mtafels, ïerstoelen, etc. TE KOOP Hooihark 6 te Soest Zoekt u een moderne luxe patio woning? Laat u in deze woning dan door mij rondleiden! Het ruime en speelse karakter zal u aanspreken, alsmede ook de luxe en sfeervolle afwerking. Een heerlijke op de patio gerichte living met separate werk-/hobbykamer. Aan de voorzijde van de woning een designkeuken met Uitgebreide apparatuur. Rustig gelegen in de kindvriendelijke moderne woon wijk 'De Boerenstreek'. Belangrijkste kenmerken [L-vormige living met 2 schuifpuien .uxe designkeuken met Solitaire/ losch inbouwapparatuur 'erk-/hobbykamer met uitzicht op ratio lijkeuken met was-/drogeraansluiting R? ruime slaapkamers op le verdieping ^moderne luxe badkamer met ligbad, douchecabine, 2e toilet, wastafel, Vloerverwarming en designkranen carport en berging 'olledig geïsoleerd lehele woning laminaatvloer en pachtelputz wanden "slaapkamer en badkamer op begane Igrond mogelijk Knhoud 450 m3 roerceelsg rootte 178 m2 vraagprijs 339.000,- k.k. Collegiaal in verkoop met Van Harde- veld Makelaardij te Baarn W t^v BEDRIT FSUNITS TE HUUR Bedrijfsunits vanaf 75 m2 tot 315 m2 aan de Industrieweg 37 te Soest. Belangrijkste kenmerken oplevering op korte termijn huur vanaf 49,- p/m2 per jaar excl. BTW en serv.kost. in goede staat van onderhoud goede parkeergelegenheid op eigen terrein Cc De inzichten en ervaringen, die ik de afgelopen jaren op het gebied van aankopen en verkopen van onroerend goed en van taxaties heb opgedaan, vormen - samen met mijn intentie om dit soort werkzaamheden snel, zakelijk en met oog voor het menselijk aspect af te ronden - de basis voor menige succesvolle transactie. Caroline Jagtenberg, makelaar/taxateur o.g. /ds u nader geïnformeerd wilt worden over de verkoop van uw woning, de aankoop van een andere woning of een taxatie van de betreffende woningen, (jan neem ik graag de tijd voor u. Speenkruidstraat 55 37 6 5 AB Soest ||1| RVT lel 035 6037490 Fax 035 603749 1 Mogelijk worden vijftien tot twintig woningen voor jonge ren gebouwd op het perceel van voormalig partycentrum Bos en Duin aan de Bosstraat. Dat druist in tegen het bestem mingsplan, maar omdat het college veel waarde hecht aan jongerenhuisvesting, is het on der voorwaarden bereid over een aantal planologische be zwaren heen te stappen. Het plan, dat in een zeer pril sta dium verkeert, behelst de bouw van 25 woningen, waaronder twee vrijstaande. Zoveel stenen wil het college niet toestaan in het over gangsgebied tussen de stedelijke bebouwing en de natuur. Hoeveel woningen er wel mogen komen, hangt volgens wethouder Bart Krol af van onder meer de kwali teit ervan. Het perceel heeft een horecabe- stemming, maar er is geen onder nemer gevonden die de zaak naast de accommodaties van SEC en MHC Soest wil overnemen. Van daar dat de twee particuliere eige naren architectenburo Jan Peters BV opdracht hebben gegeven een woningbouwplan te ontwikkelen. In gesprek met de gemeente kwam het bureau erachter, dat er alleen te praten valt over jongerenhuis vesting. Want in dat geval wil het college wel sleutelen aan het be stemmingsplan. 'Moeite waard' 'Laat je daar bouwen, dan moet het wel de moeite waard zijn', zegt wethouder Bart Krol resoluut. Hij gaat er dan ook van uit dat, behal ve de twee vrijstaande woningen, alle overige eenheden onder de noemer 'betaalbare jongerenwo ningen' zullen komen te vallen. Zijn grote voorkeur gaat daarbij uit naar typen in de huursector. 'Want dan blijven het jongerenwoningen. Ga je in het koopsegment bouwen, dan worden ze op een gegeven moment met winst verkocht en komen de jongeren niet meer aan bod.' Peters kan nog geen huurtarieven of koopprijzen noemen, omdat het was plan verder besproken moet wor den en op basis daarvan in detail zal worden uitgewerkt. Hij zegt in overleg met de gemeente best te willen proberen om woningen te realiseren die bij de beurs van jon geren passen. Om een en ander voor alle betrokken partijen finan cieel rond te kunnen breien, zal er volgens hem een 'mix van wonin gen' moeten komen. Alles ligt wat hem betreft nog open. Wat het aantal huurwoningen be treft, kan Peters nog niets con creets zeggen. Hij heeft met wo ningbouwvereniging Portaal ge sproken over participatie in het project, maar wacht nog op een antwoord. Donderdag stelde de gemeente raad het nieuw woonbeleid vast. Daarin staat onder andere dat nieuwe woningbouwprojecten uit minimaal 20 procent betaalbare huurwoningen (tot 440 huur) en nog eens 20 procent goedkope koopwoningen (tot 200.000) moeten bestaan. De gemeente kan deze percenta ges niet eisen, zolang ingediende plannen voldoen aan de voorwaar den van een bestemmingsplan en er geen gemeentegrond in het spel is. Soest is dan volledig afhankelijk van de bereidheid van de betref fende projectontwikkelaar. Maar in gevallen als deze -waarin het bestemmingsplan geen woning bouw toestaat- kan Soest de per centages wel afdwingen. Is de ini tiatiefnemer bereid mee te wer ken, dan is het college ook niet de beroerdste, liet -vrij vertaald- Krol zich onlangs ontvallen. 'Als ge meente zit je dan wel op het rand je, maar waar mogelijk moeten we onze invloed uitoefenen', voegde er aan toe. Voor het perceel aan de Bosstraat zet Krol veel hoger in. 'We werken alleen mee als er hoofdzakelijk betaalbare jongerenwoningen ko men. En dan moeten we proberen een prijs te vinden die voor jonge ren haalbaar is. Dat betekent Op de plek van het voormalig partycentrum Bos en Duin komen mogelijk vijftien tot twintig wonin gen voor jongeren te staan. Foto: Soester Courant meestal dat je meer moet bouwen, maar te intensief willen we dat ook niet.' Voor hoeveel woningen er plaats is, kan hij nu nog niet zeg gen. De gemeente en Peters zullen daar nader overleg over gaan ple gen. 'We moeten zoeken naar een evenwicht.' Peters is blij, dat de gemeente een opening heeft gecreëerd voor de volgende stap en dat er iets gedaan kan worden op het gebied van jon geren. 'Al pratende zijn we op het idee voor jongerenhuisvesting ge komen. Zeker de laatste tien jaar zijn er vrijwel alleen maar dure woningen gebouwd. De groep jon geren werd gewoon overgeslagen. Dat is in heel Nederland een pro bleem.' Wegens het inrijden op twee politieagenten bij een ver keerscontrole op de Konings weg in Soest is woensdag een jaar gevangenisstraf, waarvan de helft voorwaardelijk, en 200 uur werkstraf geëist tegen een 25-jarige Soester. Ook moet hij van de Utrechtse officier van justitie een leerstraf van 40 uur volgen. De Soester kreeg op 29 maart rond half negen 's avonds bij de verkeerscontrole een stopteken omdat hij te hard had gereden. De man remde aanvankelijk af, maar hij gaf plotseling weer gas toen hij op twee tot drie meter afstand was van twee agenten. Volgens de agenten moesten ze snel opzij springen om niet door de auto te worden geschept. Twee andere agenten waren hiervan getuige. De verdachte vertelde op de zitting dat hij was weggereden omdat hij geen rijbewijs heeft. Hij ontkende echter dat hij op de politiemannen was ingereden. Volgens de man was hij tussen de twee agenten door gereden, waarvan de een op de rijbaan stond en de ander op een bushaven. Naar zijn zeggen was er genoeg ruimte en was er voor de agenten geen noodzaak om opzij te springen. 'Ik ga geen mensen omverrijden', aldus de Soester. Twee andere inzittenden - in de wagen zaten in totaal vijf personen - bevestigden in de rechtszaal dat de bestuurder tussen de agenten door was gereden. Een van hen had niet het idee dat de agenten zouden zijn geraakt als ze niet op zij waren gesprongen. Er was in elk geval geen opzet in het spel, aldus het twintigjarige meisje uit Soest. Verklaring Officier van justitie mr. R. den Otter was een andere mening toe gedaan, onder meer vanwege een tegengestelde verklaring van het zelfde meisje bij de politie. Op het politiebureau had deze inzittende van de wagen nog gezegd dat de agenten 'een tik van de wagen zou den hebben gehad als ze niet op zij waren gesprongen.' Een agent zou in de lijn van de rechter kop lamp hebben gestaan. Hoewel Den Otter niet dacht dat de verdachte de opzet had om de agenten 'vol te scheppen', had hij in de visie van de aanklager wel de kans aanvaard dat het kon gebeu ren. Na zijn aanhouding had de Soester, in de politiewagen op weg naar het bureau, bekend dat de agenten opzij moesten springen om een aanrijding te voorkomen. De officier achtte poging tot zwa re mishandeling bewezen. Raadsman A. Bart vond dat de officier te weinig oor had voor de ontlastende verklaring die de ge tuigen onder ede in de rechtszaal hadden afgelegd. Ook de andere inzittenden van de auto hadden -verklaard dat er genoeg ruimte was geweest om tussen de agenten door te rijden. Die zouden meer uit schrik opzij zijn gesprongen dan dat er echt gevaar dreigde, aldus de advocaat. Bart vroeg om vrijspraak voor het inrijden op de agenten, maar hij besefte dat zijn cliënt niet kon ont komen aan een veroordeling we gens joyriding. De Soester had vo rig jaar september 'voor de gein' een stukje gereden met een shovel die geparkeerd stond bij een ma nege aan de Bosstraat in Soest. Daarnaast zou de man vorig jaar januari ook betrokken Zijn geweest bij een vechtpartij in Amersfoort, maar dat ontkent hij. De rechtbank doet woensdag 16 juli uitspraak. Bij een aanrijding op de kruising van de Nassaulaan en de Bea- trixlaan is een 85-jarige man uit Soest gewond geraakt. Hij fietste maandagmiddag rond kwart over drie bergafwaarts op de Nassau laan, maar kreeg geen voorrang van een automobilist, een 56-jari- ge Soesterberger, die vanuit de te genovergestelde richting kwam en links af de Beatrixlaan wilde in slaan. Bij de botsing kwam de fiet ser ten val met verschillende schaafwonden tot gevolg. Per am bulance werd hij naar het Mean derziekenhuis in Baarn gebracht, dat hij na behandeling weer mocht verlaten. in Soest voor de Aanmelden: tel. 601 41 52 (Vervolg van voorpagina Volgens Koning heeft GGS alleen maar het hachje van haar wethouder Witte willen redden. 'Als GGS het punt van de passage niet had ge steund, dan sluit je extra in frastructuur uit op de lange re termijn en dan zou het CDA tegen het raadsvoor stel hebben gestemd. Het zou een blamage voorde ge hele raad zijn geweest als het voorstel het niet had ge haald en wethouder Witte zou gezichtsverlies hebben geleden.' Hoe dan ook, volgens Van Wuijckhuijse is de passage over het Streekplan niet meer dan een 'wassen neus'. 'Wij zijn en blijven tegen een -rondweg', sprak hij in de raad en tussen door op de gang resoluut. En D66-er Wim Roest had hij be zworen dat GGS ook in de toe komst 'te vuur en te zwaard zal strijden' tegen elk plan voor welke rondweg dan ook. Van Wuijckhuijse zei verder dat de essentie het raadsvoorstel punt C is. Daarin staat dat de hoofdwegenstructuur van Soest ongewijzigd wordt vastgesteld. Duidelijk genoeg» aldus de GGS-fractievoorzitter. Kortom, ondanks het compro mis waarop burgemeester en wethouders ongetwijfeld heb ben zitten zweten, is er tussen de fracties, zo zegt Koning, ab soluut geen sprake geweest van achterkamertjespolitiek. 'Na tuurlijk, je spreekt elkaar ook wel eens tussendoor. Maar er zat genoeg spanning in de ver gadering. We hebben niet zo maar gevraagd of de schorsing 20 minuten mocht duren. Er was veel denkwerk te verrich ten', aldus Koning die een amendement had klaarliggen om de passage over het Streek plan nog verder aan te scher pen. Pas toen Witte plechtig be loofde dat hij zijn alleralleraller- best zal gaan doen op het pro vinciehuis, was dat aanleiding voor het CDA om het amende ment in de tas te houden. Raar Toch blijft het raar, dat wethou der Witte over een maand of twee bij de provincie desnoods op zijn knieën moet gaan zitten om te vragen of in het Streek plan toch alsjeblieft mag wor den opgenomen, dat de plano logische mogelijkheden voor een korte rondweg op lange ter mijn niet worden geblokkeerd. Tegenover zijn achterban zal hij zich in menige bocht moeten wringen om dat recht te praten. Vorige week is de afdeling Sportgeneeskunde van Mean der Medisch Centrum verhuisd naar locatie Baarn. Bovendien is de afdeling uitgebreid met de activiteiten van het Sportme- disch Adviescentrum, dat tot vorige week gevestigd was bij de GGD op de Zonnehof in Amersfoort. Sporters kunnen nu in Baarn te recht voor alle sportkeuringen en voor blessureconsulten en - be handelingen. In de geheel ver bouwde polikliniek Sportgenees kunde houden de twee sportartsen Frank van Hellemondt en Huib Plemper afwisselend spreekuur. De poli is van maandag tot en met vrijdag geopend van 8:30 tot 17:00 uur. In een professionele omgeving biedt Sportgeneeskunde algemene sportmedische zorg aan zowel top sporters als recreatiesporters. De individuele sporter kan er terecht, maar ook begeleiding van groepen en clubs is mogelijk. De sportart sen maken waar nodig gebruik van alle diagnostische faciliteiten in het ziekenhuis en verwijzen eventueel naar andere specialisten. Ook voor chronisch zieken kunnen bewe gingsprogramma's worden ontwik keld. Het totaalpakket van de afdeling Sportgeneeskunde omvat onder andere keuringen, zowel de ver plichte voor sporten als zweefvlie gen, duiken, motor/autosport en wielrennen, als de keuringen op aanvraag van de sporters zelf. Die keuringen variëren van een basis keuring voor sporters zonder klachten onder de 40 jaar tot uit gebreide keuringen met bloedon derzoek, een maximale inspan ningstest met ECG-registratie en bloeddrukmeting en een sportme- disch advies. Bovendien kan de geblesseerde sporter bij de Sport geneeskunde in Baarn terecht voor consult en behandeling. Ook vra gen over voeding, materiaal en training kunnen gesteld worden aan de sportartsen. Een groot aan- 19,15 Verse artisjok met kruiden vinaigrette Vis palletje op tomatensalade met saffraanmayonaise Koude komkommerbouillon met gamaalljes Caesar salade met verse gegrilde ansjovis Gepocheerde tongrol met zalmmousse Gebraden varkensfilet met vulling van champignons en kippenlevers Granité van watermeloen Verse aardbeien met gemarineerde vijgen 'Koffie of thee met bonbon Op maandag menu inclusief glas wijn (niet op feestdagen) 'Brasserie °t'sf:cr 035 - 603 60 10 Van maandag t/m zaterdag www.soesterduinen.nl BY MARC1ANO Van Weedestraat 145, Soest - Telefoon (035) 602 06 70 De Utrechtse officier van justi tie mr. H. Festen heeft donder dag 160 uur werkstraf, ander half jaar rijontzegging en een half jaar voorwaardelijke ge vangenisstraf geëist tegen een 20-jarige automobilist uit Soest. De man veroorzaakte vorig jaar op 12 november een zwaar verkeersongeval op de kruising van de Koningsweg en de Clemensstraat in Soest. Een vrouw en haar tweejarige doch tertje raakten daarbij ernstig gewond. Het kind moest met twee gebroken benen, een hoofdwond en een lich te hersenschudding naar het zie kenhuis worden gebracht, nadat de wagen die door haar moeder werd bestuurd op de kruising in de flank werd geraakt door de auto van de verdachte. De moeder liep onder meer een gebroken bekken, een beenbreuk, een gescheurde milt en een ingeklapte long op. De artsen denken dat pas volgend jaar dui delijk zal zijn of de vrouw blijvend letsel aan het ongeval overhoudt. Volgens een getuige boorde de Soester zich op het kruispunt 'als een torpedo' in de zijkant van de auto van de slachtoffers. Ook an dere passanten verklaarden dat de man met hoge snelheid zonder te remmen door rood licht was gere den. De verdachte had bovendien gedronken, naar zijn zeggen twee whisky's met Red Buil. Hij blies een alcoholpercentage van 285 microgram, terwijl 220 microgram is toegestaan. De Soester zei op de zitting het ongeval te betreuren. 'Het is iets dat ik niet vergeten ben', aldus de man. Volgens de man had hij wel gezien dat het verkeerslicht op oranje was gesprongen, maar hij was doorgereden omdat hij dacht dat hij het nog wel kon halen. 'Ie dereen maak fouten, als je er maar van leert', aldus de Soester. De officier van justitie vond het 'prijzenswaardig' dat de automobi list na het ongeval geprobeerd had om met de slachtoffers in contact te komen om zijn excuses aan te bieden. Dit, en het feit dat de ver dachte geen strafblad had, was voor haar reden om geen onvoor waardelijke celstraf te eisen. Raadsvrouw mr. L. Demmer was tegen het opleggen van een rijont zegging, omdat haar cliënt zijn rij bewijs nodig heeft voor zijn werk. De verdachte had volgens haar een fout gemaakt, maar daar wel van geleerd. Voor de advocate stond bovendien niet vast dat de man veel te hard had gereden. Onder zoek door de technische recherche heeft niet duidelijk kunnen maken hoe hard hij reed. De Soester schatte zijn snelheid zelf op onge veer zestig kilometer per uur. De rechtbank doet donderdag 17 juli uitspraak. tal ziektekostenverzekeraars ver goedt sportgeneeskundige behan delingen geheel of gedeeltelijk. De sportartsen ontvingen hun eer ste patiënten in Baarn op woens dag 2 juli. De polikliniek is volle dig in gebruik, ook al moet er nog wat apparatuur op de juiste plek komen en is nog niet al het meu bilair afgeleverd. Maar na de zo mervakantie is de afdeling Sport geneeskunde van Meander locatie Baarn klaar voor het nieuwe sport- seizoen. De afdeling is bereikbaar via telefoonnummer 5482141. De illegaal in ons land verblijven de Congolese dominee, die on langs in Soest werd gearresteerd, blijft voorlopig in hechtenis. De rechter heeft het verzoek tot vrij lating, in afwachting van de afloop van de procedure, verworpen. Volgens de Stichting Ondersteu ningsfonds Allochtone Kerken (SOFAK) is de dominee voorgan ger van de Franstalige Afrikaanse kerken, de Eglises Basileia, zowel in Amersfoort als in Den Haag. Na enkele vergeefse uitzetpogingen en een gevangenschap van zeven maanden, werd hij in januari op vrije voeten gesteld. Sindsdien woonde hij op een kamer in Soest en werd hij financieel ondersteund door vrienden. De SOFAK reageert teleurgesteld op de uitspraak van de rechtbank. Ze stelt dat de dominee vorig jaar juli zou gaan trouwen met een in Parijs woonachtige vrouw. Het hu welijk kon geen doorgang vinden, omdat hij vast zat. SOEST Eigen technische dienst met 24-uur service. Geen voorrijkosten. Gratis bruikleen app. Alle reparaties aan huis. Soesterbergsestraat 35a Tel. 035 - 602 93 60 Tijdens een politiek bezoek aan Soesterberg in verkiezingstijd heb ik op zaterdagmiddag 15 mei 1982 als lijsttrekker van Progres sief Soest in gezelschap van de ove rige gemeenteraadskandidaten van PS precies om zes minuten over vier officieel en plechtig de vliegbasis 'opgeheven'. Vlak voor deze historische plech tigheid had mijn fractiegenoot ir. Jan Nuijten in het Dorpshuis ons basisplan uitgelegd. In dit vlek- kenplan 'Soesterberg Straks', dat was opgedragen aan kapitein A.W. Hoogduin, voorzitter van het Ba sis Goodwill Fonds, zou Soester berg uitgebreid kunnen worden met 1200 woningen, een aantal 'schone' bedrijven voor vervan gende werkgelegenheid, een sportcentrum, dagrecreatie, een crossterrein, een golfbaan, ruimte voor zweefvliegen/modelvliegen/ parachutespringen en heel veel natuur. Mijn leven lang in Soest heb ik ge ageerd tegen het militaire vlieg veld, gedemonstreerd, vliegers op gelaten, met spandoeken er om heen gelopen, vredeskampen be zocht en gespot met 'de staat in de staat'. En nu is het zover. U kunt zich voorstellen, dat ik (om in luchtmachttermen te volharden) vorige week een gat in de lucht sprong toen uitlekte dat de vlieg basis Soesterberg zal worden ge sloten door de minister van Defen sie. In plaats dat burgemeester Jans sen ('een pikzwarte dag voor de gemeente') onmiddellijk een ex tern bureau in de arm neemt om alle plussen en minnen van de slui ting op een rijtje te zetten, roept hij alle fractievoorzitters in het ge heim bij elkaar om een potje te grienen. 'Krokodillentranen', zegt Rob Dashorst van de Vereniging Ge luidsoverlast Vliegbasis Soester berg voor Radio Soest. Een enquête onder de luisteraars van Radio Utrecht wijst uit, dat 60% van de ondervraagden de ba sis terug wil geven aan de natuur. Gefeliciteerd, mijnheer (de Paltz) Raatjes! Al jarenlang ligt een uitstekend rapport van Wico Bunskoek c.s. in de gemeentela over het econo misch en maatschappelijk voorzie ningenniveau van het noodlijden de dorp. Vorige week was ik verdwaald op een ledenvergadering van de PvdA in de Rank. Dat is een par tij, die de werkgelegenheid hoog in het vaandel heeft staan, maar iedereen, ook het ex-raadslid Na- seri uit Soesterberg, was het er toch over eens dat er in de toe komst 'grote kansen liggen voor nieuwe ontwikkelingen' in het Vliegdorp. In plaats dat burgemeester Jans sen en zijn maatje burgemeester Boekhoven van Zeist (oud-lucht machtofficier!) met beide handen razendsnel de kansen aangrijpen voor de ontwikkeling van Soester berg en de Heuvelrug, sturen ze een briefje naar alle woonadressen in Soesterberg. Heeft u als werknemer van een opgeheven of gesloten bedrijf ooit een troostbrief gekregen van het gemeentebestuur over uw ontslag? Soest en Zeist hebben geen enkele invloed op het bestuur of op het personeelsbeleid van 'onze' mili taire terreinen. Financiële com pensatie? Een slag in de lucht. In de brief staat geen woord over het Defence Requirement Review van de NAVO en de Headline Glo bal van de Europese Unie in Brus sel. Minister Kamp verdient alle steun. Hij is de eerste die de krijgsmacht wil aanpassen aan deze moderne naoorlogse tijd. Natuurlijk moet alles gedaan wor den om de mensen die eruit vlie gen bij te staan en te helpen aan werk, maar financiële steun voor het leger, dat geen redelijk doel dient, is niet alleen weggegooid belastinggeld, maar ook onzede lijk, schreef Marcel van Dam in de Volkskrant. 'Het gaat dan om een soort verbo den wapenbezit, maar dan op heel grote schaal.' Wakker worden, burgervaders, en aan het werk! Laat het basisplan van Jan Nuijten opnemen in het Streekplan 2005- 2015. En kopen die grond van het rond- weggeldfi BAR, GRILL RESTAURANT Ze zijn er weer! Zeeuwse Mosselen (ind. frites, salade, stokbrood en 3 sauzen) De horeca duur geworden? 't Luykje blijft gewoon 't Luykje! (al onze gerechten ook om af te halen) STEENHOFFSTRAAT 47 SOEST 035-6018252 www.luykje.nl

Soester Courant | 2003 | | pagina 3