Klaarwater wil problemen tackelen Kinderdag WPE groot feest Stil asfalt doet in zuid naam eer aan Legionellabacterie niet boven water tijdens onderzoek GGD Twee nieuwe ereleden PvdA lemsgtati 1 ACTUEEL! Gevraagd Soester Courant Snoekbaars mag in vijvers blijven vissen van gemeente PAGINA 4 uli 2003 WOENSDAG 9 JULI 2003 SOESTER COURANT Platform van bewoners werkt samen met gemeente en organisaties PAGINA 5 Jeugd vermaakt zich prima met paarden GAK eist geld uitkering terug van fraudeur INVAL- LOPERS Vissenbescherming vangt bot in Soest 'Geen gevaar voor de volksgezondheid' Marijke Kingma en Fred de Leede gehuldigd Gaslek gedicht met houten spie Negen nieuwe woningen aan Soesterengweg Provincie steunt projecten voor ouderen in Soest Nu abonnement inclusief GRATIS ANTENNE eKPerl SCHOEMAKER Soest atie 34 SS )@soest.nl ,nl ENTELE FESTIVITEIT iders maken bekend dat in het eca,-sport en recreatie-inrich- Overlast van rondhangende jeugd, zwerfvuil bij het milieu- eiland, maar ook overhangend groen en onduidelijke aandui dingen van fietspaden en voet paden. Het zijn allemaal zaken die spelen in Klaarwater. Be woners van de wijk gaan nu een platform oprichten om in sa menwerking met gemeente, Portaal en Balans de proble men te tackelen. De eerste stap werd letterlijk en figuurlijk vorige week gemaakt tij dens een wijkschouw. En niet zon der succes, want reeds de volgen de dag liet de gemeente brandne tels verwijderen en werd er ge snoeid in de imposante groenwal die dwars door de wijk loopt en langs deze route zelfs de straatlan taarns in de schaduw zet. Buurtbe woners hebben aangeboden te hel pen bij het onderhoud aan het groen. Ze hopen daarmee tevens de sociale veiligheid te bevorderen. Gevaarlijke situaties levert de on overzichtelijke structuur van fiets en voetpaden in het park achter Honsbergen op, vinden de bewo ners. Vooral ouderen en spelende kinderen zijn er niet altijd op be ducht dat (brom)fietsers van de voetpaden gebruik maken. On langs vond er nog een aanrijding plaats. Vandaar dat het platform i.o. de gemeente heeft verzocht de verwarring weg te nemen en de fietspaden in het park op te heffen, zodat er als vanouds alleen maar voetpaden lopen. Een niet te onderschatten pro bleem is, aldus het platform, im mer nog de opstelling van de glas- en papiercontainers op de parkeer plaats bij Honsbergen en Hoog vliet. Veel afval wordt naast de containers gedumpt en tevens wordt geklaagd over geluidsover last. Dit is enkele maanden terug reeds aangekaart bij de gemeente. Een en ander heeft geleid tot het plan om de bakken te vervangen door ondergrondse containers. Enig punt van discussie is de be oogde locatie, want volgens de buurtbewoners is die in de plan ning te dicht op de woningen ge situeerd. Tijdens de wijkschouw werden ook de speelvoorzieningen in het park achter Honsbergen aangestipt. Aanpassingen en onderhoud zijn gewenst, menen de bewoners. Deze voorstellen zijn evenwel 'ge parkeerd', omdat de gemeente fors moet bezuinigen en er op dit mo ment dus geen geld is voor zaken, waarmee op de begroting geen re kening is gehouden. De wijkschouw van vorige week is door de deelnemende bewoners als 'zeer positief ervaren. 'We be grijpen dat niet alle problemen binnen korte termijn kunnen wor den opgelost, maar een begin is gemaakt. We hopen veel mede werking te krijgen van medebewo ners om onze wijk weer leefbaar der te maken', aldus een woord voerster van het platform Klaar water. Het zal voortdurend contact on derhouden met de gemeente, de welzijnsstichtjng Balans en Portaal, eigenaar van huurwoningen in de wijk die wordt begrensd door de Dalweg, de Beukenlaan, de Vrij- heidsweg en de Koningsweg. Ver der is het de bedoeling dat twee maal per jaar een wijkschouw wordt gehouden. Om te kijken of er vorderingen zijn geboekt en welke punten (meer) aandacht ver dienen. 'We zullen de vinger aan de pols houden. Wie zich wil aansluiten bij het plat form of iets te melden heeft, kan dat doen bij Ank Plagge, SS 6017888, of Ria van Egdom, SS 6020122. esterbergsestraat 188 op 29 r tot 30 augustus 0.30 uur vrij de geluid- en trillingsvoor- I besluit. unt u terecht bij mevr. C. 3643 jders maken bekend dat zij de iet kader van de Wet milieube- portbedrijven milieubeheer Wetering pad 86 Soest .v. Ooster gracht 42 Soest edrijven milieubeheer b.v. Nieuwe- gracht 13 Soest jfsgebouwen milieubeheer Soest/ Nieuwe- gracht 10 Soest Koninginne- laan tussen 42 en 44 Soest sn recreatie-inrichtingen mi- Wiardi Beck- manstraat 479 Soest n installaties milieubeheer i Soest/ Koninginne- laan tussen 42 en 44 Soest ïen bezwaar worden inge- ingen zullen aan de algemene de betreffende algemene loeten voldoen. /ERGUNNJNGEN ït 3 juni 'oor een kapvergunning zijn ig 24 - 2 hulst, 2 sparren, 1 •gelkers n - 3 dennen, 2 sparren ïn laaldbomen k Veel jeugd was zaterdag komen opdraven om deel te nemen aan de door de Warmbloed Faardenfokvereniging Eem- land WPE georganiseerde wedstrijddag. Maar liefst 43 kinderen waren ingedeeld in twee groepen om de diverse be- hendigheidsproeven met hun pony af te leggen. Dat de band tussen kind en paard sterk is, was overal op het weiland aan de Peter van de Breemerweg te zien. Tussen de proeven door. werden de viervoeters liefdevol verzorgd. De slechts 3 lentes tel lende Fabienne van de Pol was de jongste amazone. Parmantig liep zij met haar pony over het terrein en zorgde nog even voor wat hila riteit, door met haar pony te ko men schuilen in de cateringtent. Na een slechte start hield Pluvius het voor gezien en het weer klaar de op, tot opluchting van de goed opererende organisatie, met de eveneens hard meewerkende voor zitter Cees Vos, ondersteund dooi veel vrijwilligers. Vos: 'Ik ben on geveer 12 jaar voorzitter, dat is best een leuke functie, maar ik help ook gewoon mee met oprui men, parcours uitzetten enzovoort. Onze vereniging heeft de beschik king over 35 mensen die belange loos overal mee helpen, daarom kunnen wij een dag als vandaag tot in de puntjes verzorgen. De Kinderdag is voor ons een hoogte punt. De kinderen zelf zijn ook enthousiast, ze stonden vanoch tend al om acht uur voor het hek te wachten, terwijl we om negen uur zouden beginnen. Van kinde ren kun je op aan, je loopt altijd op schema, dat lukt nooit met oude ren, die komen meestal te laat aan, of nemen eerst nog even een bak je koffie.' Die ouderen mochten overigens zondag aan de gang voor de jaarlijkse mendag, eveneens op het weiland van de familie Van de Grift in de kerkebuurt. Maar zater dag ging alle aandacht uit naar de kinderen. Ondanks de opzet van een recrea tieve en gezellige dag, zetten de ruiters en pony's hun beste been tje voor om zo hoog mogelijk te eindigen in het klassement. De tienjarige Nadjesta Wijnstroot: 'ik doe met mijn pony Joyce voor de eerste keer mee, maar ik doe wel competitie bij mijn ponyclub.' Renske Koster, 8 jaar: 'ik rij wel 7 wedstrijden per jaar, ik rijd heel veel met mijn pony Ringo.' Dat de trouwe viervoeters in veel gevallen veel ouder zijn dan hun berijders blijkt wel in het geval van de 13-jarige Marie Louise Ruyg die op de 24 jaar oude pony As- trid deelnam aan het festijn. Precies op schema werd de Kinderdag afgesloten door Cees Vos. De winnaars werden gehul digd, en kregen net zoals iedereen een leuke herinnering uitgereikt. Een trotse Maaike van Sligter: 'Ik deed voor het eerst mee en word zomaar 5e, ook dankzij mijn pony Jessica. Het was een leuke dag, en volgend jaar doe ik zeker weer mee!'. Uitslagen Kinderdag 4-11 jaar: 1. Charlotte Ruijs, 2. Tessa Post, 3. Nikkie Thie; beste dressuur: Charlotte Ruijs; beste vaardigheid: Nikkie Thie; poedelprijs: Fabienne van de Pol. Kinderdag 12-16 jaar: 1. Esther Tupker, 2. Esmeralda Klaassens, 3. Zahra Grootmeijer; beste dres suur: Maritte Schimmel; beste vaardigheid: Esmeralda Klaassens; poedelprijs: Sanne de Koning. Mendag. Enkelspan: 1. B. Dekker, 2. F. Brouwer, 3. W. Traa; twee span: 1. B. de Gooijer, 2. C. de Bruin, 3. J. Lips; enkelspan po ny's: 1. T. Koppel, 2. J. Veltkamp, 3. R. Hondius; twee span pony's: 1. M. Meijer, 2. S. Dorresteijn, 3. D. Hooft; beste dressuur: B. Dek ker; beste dressuur pony's: M. Meijer; beste vaardigheid: F. Brou wer; beste vaardigheid pony's: M. Meijer; poedelprijs: J. Lips en W. Vink. Een 41-jarige Soester is donderdag wegens uitkeringsfraude door de Utrechtse politierechter veroor deeld tot 240 uur onbetaalde ar beid. De man ontving in de jaren 1995 tot en met 2000 een wao-uit- kering, maar hij verzweeg dat hij ook geld verdiende met een eigen koeriersbedrijfje. De onderneming, die op naam stond van zijn vrouw, draaide op den duur zo goed dat de Soester vanaf oktober 1998 in feite hele maal geen recht meer had op een uitkering. In totaal heeft de ver dachte volgens het GAK ruim 41.000 euro te veel aan uitkering ontvangen. Dat geld eist de uitke ringsinstantie terug. Politierechter mr. E. Ruinaard ver oordeelde de verdachte overeen komstig de eis. in Soest voor de Aanmelden: tel. 601 41 52 U&M Het gemeentebestuur van Soest ziet geen reden om het sportvissen te gaan verbieden. Dat stelt het in een brief aan de Stichting Vissenbescherming te Heemstede. Deze stichting had, naar aanleiding van persberichten over een viswed strijd in Soest, de gemeente ge vraagd haar beleid ten aanzien van de hengelsport in heroverweging te nemen. Dit in verband met het dierenleed dat er volgens de stich ting wordt veroorzaakt. De stich ting wijst er verder op dat deze lun belangen te worden ge- Ie vergunning kunnen dit )innen 4 weken na deze be- <en bij de afdeling Groen en >oest, Postbus 2000, 3760 CA •35-6093643. Binnen deze m de aanvragen voor kapver- op de afdeling Groen en Mi- van Soest. inningen et 3 juli -1 zilverspar, 1 atlasceder, omereik Bosstraat) - 1 eik, herplant egen het genomen besluit ra verzending van het besluit ind bij het college van burge- sn de gemeente Soest, Post- 1 juli 2003 Onderwerp Principeverzoek voor bebouwing perceel Dorres- teinweg Sectie G nr. 10062 (naast nr. 76) Principeverzoek om kleinschalige commerciële activiteiten te mogen ontplooien op het perceel Parklaan 102 te Soest Bouwaanvraag bouwen woning Birkstraat 118a Tijdelijke vrijstelling voor het plaatsen van een tij delijk schoolgebouw aan de Winkelmanstraat te Soesterberg Pleidooi voor heroverwegen beleid t.a.v. sportvis sen Principeverzoek inzake wijziging bestemming 'horeca' in 'wonen', ten behoeve van de bouw van woningen voor jongeren/starters op dé loca tie Bosstraat 80 Expositie door de Stichting Alcoholpreventie Utrecht Nieuwbouw van 9 woningen Soesterengweg Verzoek sloopvergunning asbesthoudende mate rialen uit diverse gebouwen op vliegbasis Soesterberg, Verlengde Palzerweg 1 Beslissing - Geen medewerking te verlenen aan de vrijstelling van artikel 19 lid 2 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening; - Door middel van bijgevoegde conceptbrief de aanvragers van de beslissing in kennis stellen. 1Medewerking verlenen aan de vrijstellingspro cedure ex artikel 19 lid 3 WRO jo.artikel 20 Bro; 2. Mits er geen zienswijzen binnenkomen tijdens de ter inzage periode, de vrijstelling verlenen. Afwijken van het welstandsadvies. Medewerking verlenen aan de vrijstellingsprocedu re van artikel 17 van de Wet op de Ruimtelijke Or dening. Antwoorden dat beleid ongewijzigd blijft. 1Onder voorwaarden in principe medewerking verlenen gezien de doelgroep, ondanks het feit dat stedenbouwkundige argumenten ten aan zien van intense bebouwing gedeeld worden; 2. Verkaveling die recht doet aan ruimtelijke be perkingen dorpsrand voorleggen aan B&W; 3. Betaalbare jongerenhuisvesting, met name huur. Akkoord met de expositie georganiseerd door de Stichting Alcoholpreventie Utrecht, welke plaats kan vinden in de 2e helft van 2004 in de hal van het gemeentehuis. Medewerking verlenen aan de voorkeursvariant voor de bouw van 9 woningen, mits het plan vol doet aan de gestelde voorwaarden. Gevraagde sloopvergunning verlenen. sport niet van belang is voor de wetenschap en dat er geen econo mische argumenten zijn om ze toe te staan. Volgens een NIPO-enquête zou de meerderheid van de Nederlandse bevolking vinden dat sportvissen dieronvriendelijk is. De aversie te gen sportvissen is evenwel niet zo danig, dat ingrijpen noodzakelijk of gewenst is. Dat stelt een amb tenaar van de afdeling groen en milieu. Ze wijst op de 1,5 miljoen leden die de Nederlandse Vereni ging van Sportvisfederaties telt en die plezier beleven aan de hengels port. Bovendien wordt via voor lichting en regelgeving er alles aan gedaan om het dierenleed en even tuele schade aan de visstand in de hand te houden. Het college heeft het advies van groen en milieu overgenomen en zal zijn beleid niet wijzigen. Dat betekent dat de Snoekbaars mag blijven vissen in de vijvers die zij van de gemeente pacht. rKve Twee avonden waren nodig om de Ossendamweg, de Vondellaan en een deel van de Soesterbergsestraat te voorzien van stil asfalt. De weggebruiker die in Soest- Zuid de overgang maakt van het oude op het nieuwe weg dek, of andersom, hoort het meteen. Het zogenoemd stil asfalt doet zijn naam eer aan. De geluidsproductie van het verkeer wordt met de helft te ruggebracht tot 3 dba. Althans, volgens de norm, maar de indruk is dat deze reductie ook in de praktijk wordt gehaald. De nieuwe deklaag werd vorige week aangebracht op de Ossendamweg, op de Vondellaan en op de Soes terbergsestraat tot aan de grens van de bebouwde kom. Twee jaar geleden werd de Birkstraat (buiten de bebouwde kom) ook van stil asfalt voorzien. Op het kruispunt in zuid en enke le aansluitingen waar veel zwaar verkeer afslaat, is een ander soort asfalt aangebracht. Omdat stil as falt gevoelig is voor draaiende ban den, werd hier gekozen voor een sterkere vorm die echter ook iets minder reductie oplevert. Soest kon de werkzaamheden uit voeren dankzij subsidie van het ministerie van vrom. Dat stelde een bepaald bedrag per vierkante meter beschikbaar om in de lande zoveel mogelijk experimenten met verschillende soorten stil asfalt te doen. Dat potje is nu leeg, zodat gemeenten in het vervolg projecten met stil asfalt geheel uit eigen zak moeten betalen. Intussen wordt op de Ossendam weg de laatste hand gelegd aan de kortetermijnmaatregelen die ertoe moeten leiden dat de doorstro ming op deze route verbetert. Het gaat om enkele verkeersmaatrege len, zoals een afslaan verbod bij de Oude Utrechtseweg en het ophef fen van de afsluiting van de Braamweg. Deze week wordt de nieuwe verkeersregelinstallatie geïnstalleerd. Hoewel de regenval van vorige week de werkzaamheden vertraag de, ziet het ernaar uit dat ze geheel volgens de planning voor de bouw tak worden afgerond. Bij onderzoek naar de legio nellabacterie bij drie tuincen tra, een bouwmarkt, een woon huis en een winkel is de legio nellabacterie niet aangetoond. Dat stelt de GGD Eemland die naar aanleiding van het vast stellen van een legionellabe- smetting bij een Soesterberger onderzoek heeft laten uitvoe- Deze besmetting betreft, aldus de GGD, een op zichzelf staand ge val. De oorzaak van de besmetting is niet gevonden. De tuincentra die onderzocht zijn, zijn niet de bron van besmetting. Er is volgens de GGD daarom geen gevaar voor de volksgezondheid. Aanvullende maatregelen hoeven niet genomen te worden. Begin juni werd een man met een legionella longontsteking opgeno men in het ziekenhuis. Legionella is een aangifteplichtige ziekte die gemeld moet worden aan de GGD en aan de Inspectie voor de Volks gezondheid. De GGD probeert de bron van de infectie te achterhalen om maatregelen te kunnen nemen om te voorkomen dat meer men sen besmet worden. In dit geval bleek de man enkele tuincentra en een bouwmarkt bezocht te hebben waar werkende fonteinen opge steld stonden. Deze locaties zijn onderzocht. Er zijn geen legionellabacteriën aan getroffen bij deze bedrijven. Tuin centra hanteren strikte richtlijnen voor de legionellabeheersing in de waterleiding en in fonteinen. Ook het woonhuis en de werkplek van de zieke zijn onderzocht. Hier zijn evenmin legionellabacteriën aan getroffen. In de meeste gevallen wordt de oorzaak van een legionellabesmet- ting niet gevonden. De besmetting vindt plaats via de longen, door inademing van zeer fijne waterdruppeltjes. De ziekte kan niet van de ene mens op de andere mens worden overgedra gen. Het drinken van met legionel labacteriën besmet water vormt geen risico. De besmetting kan opgedaan worden in de douches van hotels en campings, de sauna, het zwembad en een enkele keer in de thuissituatie. Voorkomen Legionellabacteriën komen overal om ons heen voor. Zo kunnen ze ook in de waterleiding terecht ko men. De bacterie kan groeien bij een temperatuur tussen de 20 en de 55 graden. Als de boiler op 60 graden of hoger afgesteld wordt, is bacteriegroei niet mogelijk. Voor al in waterleidingen die niet vaak gebruikt worden of waar het water langere tijd heeft stilgestaan, kan bacteriegroei optreden. Als men van vakantie terugkomt, heeft het water in de leidingen een tijd stilgestaan. Het is mogelijk dat er dan bacterie groei is opgetreden. Laat daarom de douche twee mi nuten zo heet mogelijk doorspoe len, met de ramen open, voordat u de douche gebruikt. Laat tuinslangen leeglopen na ge bruik of spoel ze voor gebruik twee minuten door. Een bubbel bad dat wat langere tijd niet ge bruikt is, moet met zo heet moge lijk water gevuld worden en door gespoeld met een ontsmettings middel, met de ramen open. ELKE WEEK EEN SOESTERË&OURANTy IN DE BUS? Neem een abonnement: 8,75 per halfjaar! tel.(035)6014152 Marijke Kingma en Fred de Leede zijn vorige week benoemd tot erelid van de PvdA, afdeling Soest/ Soesterberg. Afdelingsvoorzitter Kees Koppenaal riep het tweetal in gebouw de Rank naar voren en reikte de onderscheidingen uit. Beiden hebben zich de afgelopen jaren op verschillende fronten verdienstelijk gemaakt voor de sociaal democratische partij. De huldiging vond plaats tijdens de algemene ledenvergadering van de afdeling. Bij die gelegenheid legde Marijke Kingma de functie van secretaris neer. Haar opvolgster is Herma Bogaards, Rubenslaan 122, 3764 VK Soest, 82 06-41803507, e-mail: pvda soest soesterberg@wanadoo.nl Foto: Herman van Dam Met een houten spie heeft de brandweer tijdelijk een gat in een gasleiding gedicht. Ze deed dat totdat medewerkers van energie bedrijf Enecon arriveerden om de buis te repareren. De gasleiding, op de kruising van de Nachtegaalweg en de Pelikaan- weg die door de politie werd afge zet, was geraakt tijdens werkzaam heden aan een waterleiding. Daar bij werd, woensdag rond half een 's middags, de verkeerde buis ge raakt, zodat er gas ontsnapte. Op de Soesterengweg mogen ne gen nieuwe woningen worden ge bouwd. Het college gaat ermee akkoord, mits het plan voldoet aan bepaalde voorwaarden. En dat doet het. Architect R. Jockin had al eens eerder een plan ingediend, maar daarin was de goothoogte (7.86 meter) te hoog. Het plan is nu aan gepast met goothoogten van 6.37 meter en dakhoogten van 9.90 meter. Dat is eigenlijk nog te hoog, maar blijft binnen de tien procent overschrijding die zal zijn toege staan in het bestemmingsplan Oostelijk Eng 2003. Enkele van de andere voorwaar den zijn dat de woningen minimaal 16 meter uit het hart van de rij- - baan moeten liggen en de diepte van de hoofdgebouwen niet langer dan 12 meter mag zijn. De provincie keert 10 duizend euro uit voor een project in Soest om doorstroming naar verzor- gings- en verpleeghuizen te ver minderen. Het project wordt uitge voerd door de verzorgingshuizen de Vijverhof aan de Klarinet en Honsbergen aan de Wiardi Beck- manstraat, alsmede verpleeghuis Daelhoven aan het Dalplein. Honsbergen en de Vijverhof krij gen eveneens een (onbekend) geldbedrag in het kader van zorg en welzijnsprojecten. In de centra wonen ouderen die steeds meer zorg vragen. Er wordt daarom een werkruimte gecreëerd voor het zorgteam en een slaapruimte inge richt voor de slaapwacht. Nieuweweg 97 - Soest Telefoon 035 - 58 804 72 Openingstijden: dinsdag t/m vrijdag an 9.00 uur tot 19.00 uur lag van 9.00 uur tot 17.00 ui Burg. Grothestraat 9 - Soest Tel. 035 - 601 03 44

Soester Courant | 2003 | | pagina 5