ars flïS VASTE- en INVALBEZORGERS /Mm Bauefö [ieuwe vriendjes en kennissen iele en rode kaarten RMN Provincie wil komende 10 jaar 65 duizend woningen bouwen Meer huizen met zorg nodig Op de fiets voor 't goede doel Waf wil jij veranderen? in Soest op woensdagmiddag. Aanmelden: tel. 601 41 52 PAGINA 6 f/OENSDAG 9 JULI 2003 SOESTER COURANT 3auers 'wintet €27,50 PAGINA 7 n Restaurant est JjjJ en.nl ontrole jarbecue verbroedert in Gelderhof en Speelmanhof Waarschuwen en schorsen bij verkeerd aanbieden afval :ela saphir TAPIJTTEGELS Feit Gasondgffiptd Klusjesdienst voor ouderen RIAGG actief voor preventie van depressie RIAGG-avond over schizofrenie Onderzoek naar 'wonen, zorg en welzijn' in provincie LOS TE LEGGEN TAPIJTTEGELS KELA SAPHIR KELA BERBERS PIET VAN HEUGTEN Medewerker Hypotheek Visie doet 70 vestigingen aan Asbest weg uit gebouwen basis Bibliotheek in zomervakantie zaterdag dicht Noodlokaal bij De Postiljon SCHRAVEMADE B.V. Voor al uw Verzekeringen, Financiële Diensten, Hypotheken en Pensioenen verse relaties zoeken OONHUIZEN en/o) >anden. Wilt u uw wo- i/of winkelpand verko- Jeem dan contact op n Breukelen, Vastgoed jrantiën, Koninginne- 3, tel.6017962. j gebruikte FIETSEN nop Soesterberg, Ra.' ;erstraat 17, tel. 0346 - 34. TAPIJT (op voorraad) nen, etc. Michei ild Woninginrichting, -straat 13, Soest, Tel! 238324. Openings- ma. 13.00-18.00; vrijd. •18.00 en 19.00-21.00- 0.00-17.00 of op af- Gerookte zalm Runderbouillon Spoom ■k iteak met pepers Citroenijs JRG. GR0THESTRAAT 55 - SOEST - ELEF00N 035 - 601 25 16 mail: restaurant@0auers.nl website' www.bauers.nl Dok verkoc aar liefst 145 dakterras- antree, ruime amer met ;euken, bijkeu- m./droger slaapkamers eid voor eigen NVM 'oooo leze advertentie met deskundig advies jiste fotorolletje, 'oktische accessoires AFIE llle kinderen hebben er nieuwe iendjes bij en hun ouders inden hun kennissenkring uitbreiden. Dat is het prettige gfevolg van het barbecuefeest dat ruim vijftig bewoners van de woonerven van de Gustaaf Gelderhof en de Willem Speel- manhof zaterdag hielden. 'Wat een leuk idee, we hebben er zó vaak aan gedacht, maar het is er göit van gekomen', waren de Tacties tijdens de feestelijke en Binaire bijeenkomst die allesbe- Sve uniek is, maar in dit geval foor het eerst werd gehouden en gilgens de bewoners zeker voor Inhaling vatbaar is. Be initiator van het geheel is Ma- |Dn Bloemendal die een poosje Meden hoorde van een buurtbar- icue-actie van een bekende sau- senfabrikant. Ze gaf zich via inter net op en ontdekte enkele weken later dat zij (en haar buurtbewo ners) een van de 1500 pakketten had gewonnen. Ze nodigde ieder een van de twee woonerven uit. De gewonnen sausen, wat kleur platen en straatkrijt voor de kinde ren, bordjes, vorken en een span doek stonden al klaar. Maar het pakket bevatte aanzienlijk minder spullen dan het persbericht van de fabrikant deed geloven. 'Ik heb zelf nog behoorlijk wat karren boodschappen moeten halen bij de ('piep') en bij de voetbalclub heb ben we twee grote barbecues ge leend. Maar deze actie was wel de aanleiding voor het feest', aldus Marion Bloemendal Voorop stond dan ook de gezellig heid. 'Het was grandioos, iedereen was enthousiast en het is zeker Worstjes op de grillbiertje in de hand Barbecuemeester Ron Vlas winkel van de Willem Speelmanhof weet hoe het hoort. De stemming zat er ook bij de andere bewoners goed in. Foto: Foto Bell voor herhaling vatbaar. Het was de eerste keer dat we als bewoners bij elkaar kwamen. Sommige kinde ren speelden natuurlijk al met el kaar op straat en het was leuk om te zien hoe zij met elkaar omgin gen. Tussen de ouderen klikte het ook goed. Je leert de mensen van een andere kant kennen. Er zijn hier net twee stellen komen wo nen. Voor hen is het leuk dat ze iedereen hebben ontmoet. De bar becue krijgt zeker een vervolg. En het was meteen een leuke start van de vakantie.' woners van Soest en Soester- Irg die hun vuilcontainer ver eerd aanbieden, kunnen een êle kaart verwachten van het' Jinigingsbedrijf Midden-Ne- Irland (RMN). Na een aantal vertredingen volgt zelfs een 8de kaart, wat betekent dat de pntainer niet meer geleegd zal prden. I deze laatste sanctie daadwerke- s wordt toegepast, betwijfelt het VIN. Ze gaat er vooralsnog van uft, dat problemen tijdig in onder ling overleg kunnen worden opge lost. Daarom wordt op de uitge deelde kaarten aangegeven wat er isBnisgegaan en staat het telefoon nummer afgedrukt, zodat men bij vjragen kan bellen. Het RMN stelt deze nieuwe me thode van 'waarschuwingen en schorsingen' in om de inzameling en scheiding van afval zo goed nlpgelijk te laten verlopen. Kenne lijk is er nog te vaak wat mis met ',B wijze van aanbieding. Boene of bruine bakken die niet de juiste plaats staan opgesteld Bijvoorbeeld op eigen terrein waar B RMN-medewerkers officieel met mogen komen), worden voor zien van een gele kaart. Indien mogelijk, wordt de container dan jjbg wel geleegd. Een gele kaart kbrdt tevens achtergelaten als vwww. VANHEUGTEN .NL DE AAIZACHTE zijn de waardige opvolgers i de ruige alombekende naast de container zakken of ander afval zijn gedumpt. De bak wordt dan wel geleegd, maar het overige afval laten de medewerkers liggen, omdat ze het officieel niet mogen meenemen. Als de vervuiler het afval op de openbare weg Iaat lig gen, riskeert hij een boete. Treedt er op een bepaald adres geen verbetering op, dan wordt nogmaals een gele kaart uitge deeld. Maar als na een aantal waarschuwingen nog geen verbete ring optreedt, wordt de rode kaart aan de (niet geleegde) container bevestigd. Een rode kaart kan ook het gevolg zijn van een te volle bak, waardoor de deksel niet meer dicht kan en het gevaar bestaat dat het afval op straat valt. Of de rode kaart wordt uitgedeeld, omdat er restafval tus sen het gft-afval (of andersom) zit. In die gevallen mag het RMN de containers niet legen. Blauwe kaart Daarnaast introduceert het RMN ook Aog de blauwe kaart, maar die zal voorlopig niet worden aange troffen. Alleen als de inhoud is vastgevroren aan de container en deze daarom niet kan worden ge leegd, trekt het RMN de blauwe kaart. Geadviseerd wordt om in tijden van vorst de container op de avond voor de lediging in een vorstvrije ruimte te plaatsen. Uw totaalinstallateur P.A. van den DIJSSEL bv KWALITEIT SERVICE bij al uw installatiewerk LOODGIETER SANITAIR GASONDERHOUD CENTRALE VERWARMING ELEKTRA VERHUUR GASTOESTELLEN Tevens Uneto-Vni Laanstraat 34a - Soest Tel.: 035 601 24 72 Fax: 035 - 601 11 87 De klusjesdienst voor ouderen is ontstaan om oudere mensen in huis bij te staan. De vrijwil ligers komen op verzoek kleine klusjes doen. Daarbij kan worden gedacht aan het ophangen van een schil derij, de cv-ketel vullen, tl-bui- zen en lampen vervangen, stop contacten herstellen, rolgordij nen gangbaar maken en lekken de kranen repareren. Ook eventuele bijkomende ma teriaalkosten worden in reke ning van de aanvrager gebracht. De medewerkers verwijzen de ouderen desgewenst ook door naar hulpverleningsadressen. De Klusjesdienst is een initiatief van de drie ouderenbonden in Soest. Het centrale meldpunt van de Klusjesdienst is de SWOS, SS 6023681. 1 uur fotoservice óók voor APS en digitaal ELKE WEEK EEN SöfSra^COURAWT IN DE BUS? Neem een abonnement: 8,75 per half jaar! tel. (035) 6014152 Het is geen nieuws dat de pro vincie Utrecht een volle provin cie is. En toch wil iedereen ruimte voor wonen, water, we gen, recreatie, landbouw, na tuur en bedrijventerreinen. Al lemaal conflicterende belan gen, die vragen om duurzame oplossingen. Belangrijk daar bij is een evenwicht te vinden tussen leefkwaliteit en druk op de ruimte. Gedeputeerde Staten willen zorg vuldig omgaan met de ruimte. Met het voorlopig vaststellen van het Ontwerp-streekplan kiezen GS voor beheerste groei en zorgvuldig ruimtegebruik. Ze zoeken naar creatieve en intelligente oplossin gen waarbij verschillende functies worden gecombineerd. Kwaliteit, uitvoering en samenwer king. Deze drie begrippen vormen gezamenlijk de rode draad voor het streekplan. Als er wordt geko zen voor kwaliteit, kiest men niet voor de eenvoudige, maar voor een meer duurzame weg, aldus GS. Er is een grote behoefte aan woningen en bedrijventerreinen. Ruimte hiervoor moet zoveel mo gelijk gezocht worden binnen de huidige verstedelijking (inbreiden). Dit kan bijvoorbeeld door bepaal de bedrijven te verplaatsen naar bedrijventerreinen en zo ruimte te creëren voor woningbouw. In de komende 10 jaar moeten 65.000 woningen gebouwd worden om het woningtekort van 7% terug te brengen naar 3,3%. De ambities van de provincie voor de komende jaren zijn vooral ge richt op uitvoering. Bij het nieuwe streekplan leggen wij ook een ac cent op de uitvoering van het be leid. De provincie wil de ruimtelij ke kwaliteit daadwerkelijk realise ren. Dit kunnen wij niet alleen. Daarvoor gaan wij samenwerken met gemeenten, marktpartijen en maatschappelijke organisaties. Op deze manier willen wij een duur zaam aantrekkelijke leefomgeving bereiken. Rode contouren Rond elke stad of dorp leggen wij een bebouwingsgrens (rode con tour). Op deze manier kan inhoud gegeven worden aan beheerste groei, bescherming van het lande lijk gebied en het zorgvuldig ruim tegebruik. In overleg met gemeen ten zijn deze contouren vastgelegd. Binnen deze contouren zijn ge meenten vrij om te bepalen hoe veel woningbouw kan plaatsvin den. GS hebben het ontwerpstreekplan voorlopig vastgesteld. Voorlopig, omdat de provincie wettelijk ver plicht is overleg te voeren met ge meenten, waterschappen en de provinciale planologische commis sie (PPC). De resultaten hiervan worden door GS meegenomen in de definitieve vaststelling van het ontwerpstreekplan in november 2003. Begin 2004 start de forme le inspraak. In de zomer stellen provinciale staten het streekplan Utrecht 2005 - 2015 vast. Het Ontwerp-streekplan met bijbeho rend kaartmateriaal is vanaf 4 juli te downloaden via www.provincie- utrecht.nl onder het kopje 'ontwik keling streekplan'. Het RIAGG Amersfoort Om streken breidt zijn aanbod op het gebied van preventie van depressie uit. In augustus, september en ok tober starten diverse groepscursus sen 'Omgaan met depressieve klachten' voor mensen met lichte tot matige depressieve klachten. In de cursus van 12 bijeenkomsten leren mensen hoe ze zelf hun de pressieve klachten kunnen over winnen of verminderen. Bij klach ten kan men denken aan: hangerig zijn, moe zijn, somberheid, mat heid, niet kunnen genieten. Door deelname krijgt men meer greep op de eigen gedachten en gevoe lens en het eigen gedrag. Er zullen cursussen starten voor volwassenen, ouderen en jong vol wassenen. Daarnaast start, bij vol doende belangstelling, een cursus voor homoseksuele mannen en lesbische vrouwen. De groepen bestaan uit maximaal 10 deelnemers. De kosten zijn 23,00. Men kan zich recht streeks aanmelden bij de afdeling Preventie. Vooraf vindt er een ken nismakingsgesprek plaats met de begeleiding. Voor informatie of opgave: Coby Langenkamp, SI 033-4603500. De afdeling Preventie van het RIAGG Amersfoort Omstreken en de familieledenvereniging Ypsi lon organiseren maandelijks infor matie- of gespreksbijeenkomsten voor familieleden van mensen met schizofrenie. Op 21 juli vindt een gespreksbij eenkomst plaats met als thema broers/zussen.» Als iemand in een gezin schizofrenie blijkt te hebben, heeft dat meestal een enorme in vloed op de rest van de gezinsle den. Deze invloed is voor ouders vaak heel anders dan voor broers en zussen. Een broer en een zus van iemand met schizofrenie zullen een inleiding houden over hun specifieke ervaringen. Daarna is er ruimte voor het uitwisselen van ervaringen. Naast andere familie leden is deze groep dan ook spe cifiek welkom op de bijeenkomst. De gespreksbijeenkomst vindt plaats van 19:30 tot 21:30 uur in' het RIAGG-gebouw aan de West singel 41 te Amersfoort. Inwoners van Utrecht die zorg nodig hebben, willen meer en meer zelfstandig blijven wo nen. Bovendien komen er steeds meer mensen die zorg nodig hebben door de vergrij zing. De extramuralisering (zolang mogelijk thuis blijven wonen) en de vergrijzing heb ben dus veel invloed op de sa menleving. Vandaar dat de provincie Utrecht een cijfermatig overzicht heeft ge vraagd aan adviesbureau Compa- nen. Een overzicht van vraag en (op onderdelen) het aanbod van woon-, zorg en welzijnsvoorzienin gen in de provincie Utrecht tot 2020. Ook de regio's en gemeen tes afzonderlijk zijn onderzocht en in kaart gebracht. Hoeveel levensloopbestendige wo ningen heeft de provincie Utrecht TAPIJTTEGELS *sAiduSPiet van Heugten, f tapijttegelfabrikant. UITSLUITEND VERKOOP IN ^RENSWOUDE sinds 1956 -GEEN GELIJM - GEEN GESPIJKER Introductieprijs: Naadloos te leggen, hoogpolig katoenlook tapijttegels van €-7^ voor 5,95 p.t. 50x50 «n (geldig l/m 31/07/03) 100% zuiver scheerwol tapijttegels von €T3^®"voor 9,'5 ruim 25% korting!! p.t- 50x50 tm (geldig l/m 31/07/03) lók bij niet aanschaf van Kela tapijttegels, jn onze 1000 m2 tapijltegelshowroom, worden uw benzinekosten vergoed. Altijd 200.000 tapijttegels voorradig, nieuw v.a. I,95 p.f. 50x50 cm. 5 joor garantie Géén bezorgloan, leggen door gehele land mogelijk. lOOOm' tapijltegelshowroom Utrechtseweg 4 RENSWOUDE Bel 0318-571225 voor gratis kleureninfo zondags gesloten Op de fiets doet hij alle zeven tig vestigingen van Hypotheek Visie aan. Overal stapt hij af om zijn hand op te houden voor het goede doel: de Stich ting de Opkikker die verwen- dagen voor langdurig zieke kinderen organiseert. Tiny Janssen is medewerker van de landelijke organisatie en werkt op het hoofdkantoor, maar leert deze weken vrijwel al zijn collega's ken nen. Maandagmiddag maakte hij een stop bij de Hypotheek Visie aan de Burgemeester Grothestraat in Soest. Daar werd hij hartelijk welkom geheten door franchisene mer Frank van Renesse. 'Natuurlijk steunen wij de actie van Tiny en zullen we een donatie doen aan Stichting de Opkikker. Verder kan hij hier even tot rust komen met een kop koffie. Ik kan me goed voorstellen dat Tiny graag even op een zachte stoel zit om zijn zadelpijn te vergeten. We wensen hem succes en hopen dat hij veel geld weet op te halen.' Dat lukt tot nu aardig. Na een be zoek aan vijftien van de zeventig vestigingen had Janssen reeds 1350 euro aan giften binnen. Om dat het hoofdkantoor het bedrag zal verdubbelen, weet hij dat hij nu minimaal 2700 euro in kas heeft en het merendeel van de kantoren moet hij nog langs tijdens zijn ei gen 'tour'. 'Jammer genoeg werkte het weer vorige week niet mee. Woensdag fietste ik twee uur over de Afsluit dijk met een behoorlijke tegen wind', aldus Janssen die via Hoorn, Purmerend, Zaandam, Foto: Foto Bell Heemskerk, Haarlem, Amster dam, Bussum, Huizen, Almere en Lelystad in het Eemlandse aan kwam. Inmiddels fietst hij al weer elders in het land. Of de collega's ,de portemonnee maar vast willen trekken voor het goede doel. Het ministerie van defensie heeft bij de gemeente een sloopvergun ning gevraagd voor het verwijde ren van asbesthoudende materia len uit een vijftal gebouwen op de vliegbasis Soesterberg. Burgemees ter en wethouders hebben besloten de gevraagde vergunning af te ge ven, inclusief de gebruikelijke voorschriften waaraan moet wor den voldaan. In augustus vervalt de gebruikelij ke openstelling van de Brede Bi bliotheek op de eerste zaterdag van de maand. In Soest is de bi bliotheek tot en met 16 augustus De protestants-christelijke basis school De Postiljon aan de Gene raal Winkelmanstraat in Soester berg krijgt een bouwvergunning voor het tijdelijk (maximaal vijf jaar) plaatsen van een noodlokaal bij de school. De vergunning is in strijd met het bestemmingsplan omdat de bouwgrenzen worden overschreden. Omdat tegen het verlenen van de vergunning geen stedenbouwkundige bezwaren be staan, hebben burgemeester en wethouders besloten deze te verle- eveneens op zaterdag gesloten. \De openingstijden van de Brede Bibliotheek in Soesterberg zijn: maandag 14:00-17:00 uur; woens dag 10:00-12:30 en 14:00-17:00 uur; vrijdag 14:00-17:00 en 18:00- 20:00 uur. TT") tandtechnisch laboratorium Voor al uw reparaties en adviezen. Ook voor ziekenfondsverzekerden. CE gecertificeerd. Torenstraat 13 - Soest - Telefoon 035 - 602 02 49 nodig in 2020? En hoeveel zorg- woningen zijn er dan gewenst? Wat is een levensloopbestendige woning eigenlijk? En wat is er te vinden in een woonservicezone? Dit onder meer heeft de provincie Utrecht laten onderzoeken. Er moeten 5.000 zorgwoningen bijkomen om in 2010 aan de be hoefte te kunnen voldoen. Zorg woningen zijn bijvoorbeeld woon zorgcentra, beschut wonen en klein geclusterd wonen. In 2020 zouden er zelfs 11.000 zorgwonin gen bij moeten komen om aan de vraag te voldoen. In 2010 stijgt het aantal woningen dat nodig is voor mensen met een zorgvraag met 7.300. In 2020 ligt dit getal op 16.000 woningen. Wanneer ook de 55-plussers wor den meegeteld, zijn er over zeven jaar 27.000 meer levensloopbe stendige woningen nodig dan nu. Levensloopbestendige woningen zijn makkelijk aanpasbare wonin gen. Vaak wonen hier 55-plussers en mensen met een lichte functie beperking. In 2020 zouden er dan 'zelfs 73.000 levensloopbestendige woningen bijgekomen moeten zijn. Het aantal mensen dat de komen de jaren een beroep doet op wel zijnsdiensten gaat stijgen. Ook dit is een gevolg van de extramurali sering, de vergrijzing, het langer Eugenie Ruyters, Loopbaan- counselor, helpt mensen veran deren. Tot nu toe richtte zij zich door middel van reading met name op carrière en loopbaan- problematiek. Sinds haar nieu we initiatief "de Reading- Club" is haar scope uitgebreid. Komend najaar heeft zij de volgende thema's op de agenda staan: loopbaan/car rière, moeiteloos moeder schap, (liefdes)relaties en ge zond en blij zijn met je lijf. Twee keer per maand organiseert zij in haar huis de Reading-Club. Iedereen die verandering wil in zijn leven, zou zo'n avond mee moeten maken. De Reading-Club is een manier om kennis te maken met haar en haar techniek. Een metho de die heel veel mensen aan spreekt. Je hoeft immers niets te zeggen. Eugenie vertelt je precies waar jij op dit moment mee bezig bent en waar jij actie kunt nemen. Op de thema avonden brengt ze mensen met gelijksoortige thema's bij elkaar. Dat maakt veranderen leuk en makkelijk. Maar ook geeft Eugenie één keer in de maand een open avond waarin het niet uit maakt met welk thema jij binnen komt. Een reading geeft je net het duw tje wat je nodig hebt om verande ring in te zetten als delen vari je leven niet meer zijn zoals jij wilt. Deze techniek maakt het mogelijk om in één afspraak te achterhalen wat de oorzaak is van huidig ge drag, je diepste wensen voor de toekomst en hoe je daar kunt ko men. Veel van mijn klanten, zegt Eugenie, vinden het prettig om re gelmatig weer even zo'n nieuwe impuls te krijgen. Maar dit hoeft niet altijd een uitgebreide reading van anderhalf uur te zijn. Vaak is even opfrissen in een half uurtje en een thema aanpakken genoeg om weer vooruit te kunnen. Heb jij behoefte aan veranderihg dan is de Reading-Club iets voor jou. Be denk maar alvast wat jij wil veran deren in je leven. Dat vormt het onderwerp van jouw reading. De kosten voor de Reading-Club zijn veel lager dan voor een volle dige reading; 50 Euro per keer en dus voor iedereen haalbaar (inclu sief koffie, thee en een lekker glaasje). Het biedt je de mogelijk heid om kennis te maken met an dere mensen die ook willen veran deren. Reserveren is vereist. Maxi maal 6 personen per avond. Een gegarandeerd inspirerende avond met grote gevolgen. Een paar reacties over de impact van de Reading-Club: "En of er wat veranderd is bij mij! Ik heb een nieuwe baan; na 17 jaar trouwe dienst heb ik be sloten om van werkgever te ver anderen. Enorm eng allemaal voor mij; maar ik moet doen wat mijn hart mij ingeeft! Niet? Ik blijf natuurlijk zo onzeker als ik weet niet hoe". "Maar ik geloof dat de reading en natuurlijk net ook de ruzie op die dag, mij net dat steuntje in de rug hebben gegeven om deze stap echt te nemen". "Na de reading ervoer ik vooral heel veel rust en heb ik eigenlijk niet meer die zwaarte (en ver driet) ervaren zoals de weken/ maanden daarvoor". "Ik denk dat ik lekker bezig ben. En hoewel ik de reading wei in mijn achterhoofd heb gehouden, zijn dingen toch ook min of meer vanzelf gegaan. Dat vind ik wel bijzonder". Enthousiast geworden en wil je echt je leven veranderen? Geef je op voor een van de volgende Rea- ding-Clubs. September 2003 Donderdag 4 september 19.00- 23.00 uur thema avond loopbaan/ carrière Dinsdag 16 september 19.00- 23.00 uur open avond Oktober 2003 Vrijdag 3 oktober 14.00-17.00 uur thema middag moeiteloos moe derschap Dinsdag 14 oktober 19.00-23.00 uur open avond November 2003 Donderdag 6 november 19.00- 23.00 uur thema avond (liefdes)relaties Maandag 17 november 19.00- 23.00 uur open avond December 2003 Maandag 1 december 19.00-23.00 uur thema gezond en blij zijn met je lijf Woensdag 10 december 19.00- 23.00 open avond Geef je op per mail op eugenieruvters@planet.nl of bel met 033-4626299. zelfstandig wonen en de bevol kingsgroei in het algemeen. Het is lastig gegevens te verzame len over het aanbod van woningen, welzijnsdiensten en zorg in de pro vincie Utrecht. De verschillende sectoren hebben hun informatie niet gestructureerd naar woon zorg-welzijnswonin gen. Wellicht dat hier nog nader onderzoek op volgt. In het onderzoek is er vanuit ge gaan dat alle 55-plussers een le vensloopbestendige woning nodig zullen hebben. In de realiteit is dit natuurlijk niet het geval. Toch ge ven deze cijfers wel heel duidelijk een indicatie over de behoefte aan levensloopbestendige woningen. Begrippen Om aan de vraag naar aangepaste woningen met een passend pakket aan zorg- en dienstverlening te voldoen, moet de komende jaren een enorme inspanning worden geleverd. Als eerste stap hebben de onderzoekers omschrijvingen vastgesteld van begrippen en nor men die van belang zijn. Deze be grippen gaan natuurlijk over wo nen, welzijn en zorg. Het is de be doeling dat dit begrippenkader in de provincie Utrecht gebruikt gaat worden als standaard. Ook volgt overleg met gemeenten. Per ge meente wil de provincie vaststellen hoeveel meer woningen met zorg en welzijn gebouwd moeten en kunnen worden. En met de regio's wil de provincie graag afspraken maken over wat er de komende jaren echt bijkomt. Wel Thuis! Dit onderzoek is uitgevoerd in het kader van het provinciale pro gramma Wel Thuis! Gedeputeerde J.G.J. Kamp: 'Al enige tijd gele den hebben we geconstateerd dat er meer toegankelijke woningen en meer woningen met zorg op maat moeten komen. Vandaar dat het programma Wel Thuis! is gestart begin dit jaar. Dit onderzoek is een onderdeel, van Wel Thuis! Nu we ten we beter waar we het over heb ben. Het is duidelijk: er ligt een flinke klus te wachten.' Wel Thuis! moet er mede voor zor gen dat er meer woningen met zorg komen. Omdat de provincie zelf niet bouwt en zelf geen zorg levert, richt het programma zich voornamelijk op externe partijen. De provincie is een soort vliegwiel, wil vooral stimuleren en onder steunen. Het programma Wel Thuis! kent meerdere onderdelen die bijdragen aan meer woningen met zorg. Eén van die onderdelen is de woonzorg stimuleringsregeling. Op 1 juli is ook besloten welke woon- zorg- en welzijnsprojecten steun krijgen van de provincie Utrecht. Het rapport is in te zien op de website: www.provincie-utrecht.nl. Direct bij de openingspagina staat Wel Thuis! vermeld. Vanaf eind juli is de verkorte publieks versie aan te vragen bij Willemijn Dalhuisen, Si 030- 21582197, of per e-mail op willemijn.dalhuisen@provincie- utrecht.nl www.soestcronderlinge.nlinfo@soesteronderlinge.nl Soesterbergsestraat 26, Soest. 035 - 6029060 Soester Onderlinge

Soester Courant | 2003 | | pagina 7