HALVE PRIJS! ekende en spiksplinternieuwe composities in de buitenlucht ^Dogterom KRIE Ot Azoj klezmerband in Cabrio SPOED DE GEHELE COLLECTIE NU amóhocK 1 CULTUUR WELZIJN l Geopend tijdens de Bou wva kva ka n tie Milieucentrum de Kwekerij in zomervakantie gesloten Niet alle activiteiten Balans liggen stil in zomervakantie VW organiseert ritten door polder met de Jan Plezier PAGINA Tier 14 OENSDAG 9 JULI 2003 SOESTER COURANT PAGINA 9 'eter Rieken concerteert met Groot Goois Blazers Ensemble r Wereldwinkel efflféeixzAAie Vakantie Volgende week hindernisbaan in zwembad i I i I I I Reünie van Meridiaan College De Klarinet Start country line dance Bibliotheek in zomer dicht op zaterdagen De Soester Kring I Beerschoten Bingo bij ANBO op 10 juli in OC Klaarwater Vrolijke dansmuziek altijd al in beweging Maandag 14 juli Filmhuis: Iris ELKE WEEK EEN IN DE BUS? Neem een abonnement: 8,75 per halfjaar! tel. (035) 6014152 Op 16 en 30 juli en 6 en 20 augustus De Soester Courant zoekt met spoed NIEUWE BEZORGERS uw woonbon list ingevulde woonbonneo Bovendien wordt gecontro- voorwaarden voldoet. De es klopt, wordt in volgorde s geldt de leeftijd en de ippelijke of economische Eemland.* eldt de periode dat men I huidig adres, riteria bovenaan de kandi- den uw persoonlijke gege. I, gezinssamenstelling en serd met de gegevens uit de sisadministratie Persoons- egevens juist dan wordt de snaar/verhuurder aangebo- e woning dan krijgt u via de sptgiro waarmee u de leges een huisvestingsvergunning I voor een woning, dan word! na het verstrijken van de iderd door de verhuurder lingsbrief is het niet mogelijk ?n te bekijken. Het heeft geen nformeren naar uw kansen 4NMERKING BENT GEKO- WONING ONTVANGT U ^toewijzing an de woningtoewijzingen 'en in een overzicht. Daarbij hoeveel reacties er op een gen en of de woning aan een ner is toegewezen. Ook word! Dnduur, de eventuele maat- :onomische binding en he! puntenaantal vermeld. Op die. inschatting maken van uw dergelijk type woning en iwensen aanpassen. Dekenden len is het mogelijk om op iale gronden een urgentie rijgen. Slechts in een zeer levallen zal een dergelijke hts van toepassing is voor een i verstrekt. Informatie hierover oij de afdeling Publiekszaken onderdeel huisvesting. pt een serieuze klacht mocht Dningtoewijzing, dan kunt u die 3n bij de gemeente Soest Woonruimteverdeling, Post- A SOEST. en heeft over het toewijzings- u daarvoor terecht bij Portaa of de afdeling Publiekszaken Soest. Ook zijn hier informatie- natie kunt u ook vinden op est.nl, bouwen en wonen, eling). Het was een prachtig gehoor terdagavond in openlucht- leater Cabrio. Zeventig muzi kanten van het Groot Goois Blazers Ensemble gaven daar een concert. Het was samenge steld uit leden van het Muziek- Vendel Nardinc uit Naarden, Muziekvereniging G.A. Hein- ze uit Muiderberg en Muziek vereniging PVO uit Soest. Het programma bestond uit een aantal bestaande, maar ook splin ternieuwe muziekstukken van be kende en onbekende componisten en arrangeurs. Het spits werd afgebeten met de Engelse concertmars Punjaub, een 'compositie van Payne in een ar- Tfngement van Gosling Mol. De mars beschrijft de sfeer in de streek 'Punjaub, gelegen in het noorden van India. Het tweede stuk, Na- •bücco, werd geschreven door Gui- seppe Verdi. In deze opera worden de lotgevallen van het joodse volk in Babyion beschreven. De Ouver- iSteenhoffstraat 9\ tel. 602 8132 i, Bunschoten, Eemnes, Leus- 'udenberg. ad door de desbe- gevulde bonnen of te i. I i verhuurder. I >etrokken verhuurder. I 'Het is weer zover! De vakantie staat voor de deur. Wat dit met de Wereldwinkel te maken heeft? 'Daar, ver van ons dus, bij de pro ducenten van de vele artikelen uit de Wereldwinkel, is nooit sprake van vakantie. Het continu (verko pen van hun producten blijft voor "dé mensen daar. Een tip voor de 'aénstaande vakantie: Ook tijdens de vakantieperiode heeft het zin de voedselproducten uit de Wereldwinkel te blijven ge- bruiken (koffie, thee, honing, enz.) [Als u er problemen mee heeft om het allemaal mee te nemen dan 'willen wij u wijzen op 400 adres: sen in Nederland en 2750 adressen lin Europa! In Australië, Amerika, Japan en China moet men wat izoeken. Openingstijden: maandag van 13:00-17:00 uur; dinsdag t/m za- 'dag van 09:30-17:00 uur. ture uit deze opera werd heel erg mooi gespeeld door het orkest. Daarna werd de American Folk Suite van Harold Walters gespeeld. Dezelfde componist Harold Wal ters schreef ook de Deep River Rhapsody, een muziekstuk dat was gebaseerd op de gospelsong. Het bekende zangerskwartet 'The Deep River Quartet', heeft ook zijn naam te danken aan deze me lodie. Het thema van de Rhapso dy klonk eerst in een rustige lyri sche uitvoering, waarna een snel ler gedeelte uitmondde in een massaal coda. De Friese componist Jacob de Haan is de schrijver van Free World Fantasy. In dit muziekstuk gebruikt de componist motieven, die allemaal uit Noord-Amerika komen, maar ook uit onder meer Mexico. Het martiale karakter aan het begin werd onderbroken door een melodieuzer en rustiger thema in een 6/8 maat. Daarna volgde een nieuw marsmotief, dat het slot van dit stuk voorbereid en waarin het begin nog eens weerklonk. Na de pauze werd het programma vervolgd met Favourite Themes from Overtures. De titel van dit muziekstuk -dat is gearrangeerd door Sam Daniels - verraadde al veel over de inhoud. Men hoorde bekende thema's van drie totaal verschillende componisten. Aan de rij van buitenlandse en Nederlandse componisten, kan een nieuwe naam worden toege voegd: die van PVO's eigen diri gent Peter Rieken. Omdat zijn naam nog niet voorkomt in ge schiedenisboeken of een encyclo pedie, werden een paar wetens waardigheden van de dirigent ge geven. Peter Rieken heeft zijn mu zikale kwaliteiten niet van een vreemde. Zijn oom en vader waren vanaf 1948 lid van 'De Prins Mau- In het kader van de Bonte Bees tenboel kunnen bezoekers van Spleasure Centrum op dinsdag 15 en donderdag 17 juli de hindernis- baan bestormen. Deze 'knisperen de en krakende' baan is beide da gen toegankelijk van 13:00 tot 16:00 uur. Op donderdagmiddag is er voor de kinderen tevens een dierenquiz, waarin hun kennis wordt getest. Tot en met 14 augustus zijn er elke dinsdag- en donderdagmiddag extra activiteiten in het zwembad aan de Dalweg. Zo is er morgen middag een zeedierenglijbaanrace. De entree bedraagt 2,95 voor kinderen tot 15 jaar en 65-plussers en 3,55 voor mensen van 15-65 jaar. Het publiek in Cabrio kreeg za terdagavond een gevarieerd muzi kaal programma voorgeschoteld. Foto: Foto Bell rits Band' in Bussum. Zijn broer Herman is slagwerker en was o.a. te horen tijdens de tango, die werd gespeeld bij het huwelijk van Maxima en Willem Alexander. Peter Rieken zelf speelt al vanaf zijn zevende jaar trompet. Tijdens zijn muziekstudie in Hilversum werd hij dirigent van de Prins Mauritsband in Bussum en kort daarna zwaaide hij ook de diri geerstok bij Muziekvereniging Heinze uit Muiderberg. Daarbij volgden ook nog de orkesten van Muziekvendel Nardinc uit Naar den en PVO uit Soest. Daarnaast geeft hij nog eens 35 tot 40 mu zieklessen per week. En omdat er toch 24 uren in één dag zitten, schrijft en arrangeert hij ook nog muziek. Morningside Heights, door Rieken geschreven, ontleent zijn naam aan een wijk in Manhattan, New York. Het mu ziekstuk bevat drie jazzstijlen: een New Orleans-gedeelte aan het be gin, gevolgd door een rustige swing; daarna wordt er afgesloten met een snelle blues. Het volgen de stuk van Peter Rieken werd ge schreven naar aanleiding van een muzikaal feestje van een Servisch blaasorkestje. Dit blaasorkest speelde op het balkon van een pa leis in Belgrado, toen Slobodan Milosevic werd afgezet als presi dent. De muziek van dit orkestje inspireerde Peter Rieken tot het schrijven van 'Balkan Fantasy'. In The Count Basie Salute wordt door arrangeur John Higgins een ode gebracht aan componist, jazz pianist en bandleider Count Basie. Het orkest van Count Basie was een van de belangrijkste exponen ten van de opkomende jazz-stijl in de jaren '30. Het Groot Goois Bla zers Ensemble speelde 'April in Paris', 'Li'1 Darlin' en het swingen de 'Jumping at the woodside', en bracht daarmee een prachtige ode aan Count Basie! Als laatste werd een selectie uit de film en musical Grease gespeeld. Een zeer swin gend arrangement van Jon Higgins. BANKETBAKKERIJ Voor u zelf of voor een ander geef'!gebak Soesterbergsestraat 53, Soest Telefoon 035-6012050 b.datum:_ b.datum: i) onder de 18 jaar iats: werk: üge woning: oartner latum invullen) oorstromer zie spelregels) emland. bloten periode van Bedraagt uw enkele iee tel: shoeve van een gehandi- iden behorende persoon J O O (m.u.v. nieuwe collectie) WOMENSWEAR Soesterbergsestraat 49a 3768 EB Soest Tel. 035 - 602 35 84 Leusderweg 198 3817 KS Amersfoort Tel. 033 - 476 68 93 TEGELS KEUKENS BADKAMERS 400 m2 showroom Veldweg 4, SOEST Tel.: 035-6014878 Ruime parkeergelegenheid. Op maandag gesloten. Van 14 juli tot en met 11 augus tus is het Milieu Educatief Centrum De Kwekerij aan de Molenstraat voor publiek ge sloten. In die periode worden alweer voorbereidingen getrof fen voor de activiteiten die ko mend schoolseizoen op het programma staan. Alle 21 scholen hebben zich in middels ingeschreven voor activi teiten en lesmaterialen voor het seizoen 2003-2004. De Kwekerij begint eind augustus met het ka bouter-natuurpad voor de kleuters. Dit pad wordt uitgezet in de heem- tuin naast het milieucentrum. Van november tot en met januari zal de Kwekerij in het teken staan van lucht met o.a. een tentoonstelling 'Het hangt in de lucht!'. Voor mensen die van tuinieren houden of gaan houden, gaat het milieu centrum door met de cursus Mi lieuvriendelijk tuinieren. Deze be staat uit drie dinsdagavonden en zal plaatsvinden in maart 2004. Voor meer informatie over onze mogelijkheden en ons programma kan na 11 augustus contact worden opgenomen met Henriëtte Steijn ot Johan Simon, 83 6093202, of e- mail: milieucentrum@soest.nl Ook het afgelopen seizoen kwa men alle scholen uit Soest en Soesterberg bij de Kwekerij over de vloer. De leerlingen namen deel aan een of meer activiteiten uit het programma voor natuur- en mi lieueducatie Aan de lesprojecten en veldwerk activiteiten van het afgelopen schooljaar namen 8000 kinderen van 4 tot 13 jaar uit Soest en Soesterberg deel. Enkele voorbeel den van projecten zijn 'Een bos vol geheimen', het veldwerkproject 'Van Eng tot Eem' (Griftland Col lege) en het opdrachtenpad in de Lange Duinen. Meridiaan College 't Hooghe Landt' houdt zaterdag 25 oktober een reünie, bestemd voor de leer lingen uit de periode 1973-2000. Dit betekent dat ook de oud-leer lingen van de toenmalige Kardi naal De Jong Mavo, het Eemland College Noord en 't Hooghe Landt College welkom zijn. De reünie zal plaatsvinden in het huidige school gebouw aan de Trompetstraat in Amersfoort, van half elf 's mor gens tot één uur 's nachts. Op het programma staan ludieke lessen van (oud)docenten, een tentoon stelling, en een film over de school. Er worden klassenfoto's gemaakt, er is live muziek en voor een lunch en een Indisch dinerbuffet wordt gezorgd. Met een feest 'in de sfeer van toen' wordt de reünie afgeslo ten. Voor meer informatie of aanmel ding: www.meriadiaan-hl.nl Als zich minimaal tien mensen aanmelden, start ontmoetingscen-' trum de Klarinet op 26 augustus een cursus country line dance voor 55-plussers. Onder leiding van het echtpaar Valkenhoef worden dan 28 lessen gegeven. Linedance kan men ook zonder partner doen, omdat de deelne mers op lijn staan en dansen. Ie dereen maakt dezelfde passen. In een ontspannen en vrolijke sfeer worden eerst enkele eenvoudige dansen geleerd, zodat iedereen kan meedoen. Country line dance heeft de laatste jaren aan popula riteit gewonnen in ons land. Bij de cursus is in de groep plaats voor maximaal achttien personen. Deel name kost 55,00 per persoon. Wie zich wil aanmelden of eerst nog meer informatie wenst, kan contact opnemen met mevrouw T. van Vliet (maandag- en dinsdag middag) of mevrouw A. van Vliet (woensdag- en vrijdagochtend), 88 6023139. Bingo De (zomer)bingo van de Klarinet zal worden gehouden op vrijdag 18 juli. Vanaf 14:00 uur worden de genummerde balletjes in gang ge zet. Er worden acht ronden ge speeld. Deelname kost 3,00 in clusief een kopje koffie of thee. Tijdens de zomervakantie zal de Brede Bibliotheek op de zater dagen gesloten blijven. Deze tij delijke regeling geldt tot en met zaterdag 16 augustus. Vanaf 23 augustus kan men ook weer op zaterdagen, van 11:00 tot 15:00 uur, terecht bij de instelling aan de Willaertstraat. De openingstijden van de bi bliotheek zijn de komende we ken als volgt: dinsdag tot en met vrijdag 11:00-20:00 uur; maandag gesloten. jv Stichting Secretariaat: I! Krommewcg5 Tel. 035-6014403 De Soester Kring maakt woensdag 16 juli een uitstapje naar landgoed Beerschoten in De Bilt. Er is een parkbos dat in de negentiende eeuw in Engelse landschapsstijl is ontworpen door J.D. Zocher jr. Waterpartijen, weiden met boom groepen, oude lanen en resten van een loofgang en een sterrenbos treft de bezoeker er aan. Paviljoen Beerschoten, een voor malig koetshuis, is het oudste in formatiecentrum van de Stichting Het Utrechts Landschap. De wan deling door het park zal worden gemaakt onder leiding van bos wachter A. van der Hoorn. Bij het paviljoen is sinds enkele jaren een beeldentuin ingericht met werken van Jits Bakker die sinds 1968 woonachtig is in De Bilt. Deze beeldentuin wordt ook bezichtigd, waarna er gezamenlijk koffie wordt gedronken. Deelnemers, die per fiets naar Beerschoten willen, kunnen zich om 8:15 uur verzamelen op de parkeerplaats aan de Pieter de Hooghlaan, vanwaar om 8:30 uur wordt vertrokken. Voor autorijders is het vertrek om 9:00 uur. De Soester Kring zorgt voor een rou tebeschrijving. De excursie bij landgoed Beerschoten aan de De Holle Bilt 6 te De Bilt, begint om 9:45 uur. Deelname kost 5,00. Voor 55-plussers houdt de Alge mene Bond van Ouderen (ANBO) op donderdag 10 juli een bingo. Om 14:00 uur begint bingo- master Evert Kerkhof in ontmoe tingscentrum Klaarwater aan de Wiardi Beckmanstraat. De deur gaat een half uur eerder open en iedereen krijgt een gratis consump tie. Een bingoplankje kost 3,00. Na afloop is er onder de deelne mers nog een verloting van een gevulde levensmiddelenmand. De loterij is gratis. Openluchttheater Cabrio is er in geslaagd een van de beste Klezmerbands van Nederland naar Soest te halen. Op zondag 13 juli zal deze vermaarde Am sterdamse band optreden in het openluchttheater Cabrio met een speciaal programma. De show van Ot Azoj was een van de hoogtepunten tijdens het kort geleden gehouden Oerol festival op Terschelling. Ot Azoj ('t gaat zoals 't gaat of 't komt zoals 't komt) werd opgericht in 1994 door een van de twee vrouwelijke leden van de band, Adrine Pool de bas-tubaspeelster van de band. Sinds de oprichting is de samenstelling van de band niet meer gewijzigd en dat verklaart ook het sublieme samenspel van het ensemble. Zo verschillend als hun instrumenten klinken, zo uit eenlopend zijn ook de muzikanten die samen Ot Azoj vormen. Een ding hebben ze met elkaar ge meen, de liefde voor de oude Oost-Europese klezmermuziek en de muziek zoals die nu in dit ge bied wordt gespeeld. Door dit met elkaar te combineren wordt de verbinding gemaakt naar de tijd dat klezmermuziek nog een onderdeel was van de rijke mu ziekcultuur in Oost-Europa. Dit leidt tot verrassende arrangemen ten, waarin de nieuwe invloeden doorklinken en emoties niet ge schuwd worden. Vrolijke dansmuziek Klezmer is de steeds veranderen de en zich ontwikkelende muziek van de joden die in Oost-Europa woonden. Het werd oorspronkelijk gespeeld door bands van reizende muzikanten die bekend stonden als klezmorim. Bij de meeste gelegen heden van enig belang kon je er zeker van zijn dat er een groep kle- zmermuzikanten aanwezig was om de feestelijkheden met hun muziek te begeleiden. Een groot gedeelte van het repertoire bestond uit Freilachs, vrolijke dansmuziek en rituele bruiloftsmelodieën. Maar klezmermuziek was ook de muziek die het dagelijkse leven begeleid de. Oorspronkelijk werd klezmermu ziek gespeeld op violen, cimbalen en fluiten, later kwamen daar trommels, klarinetten en koperen blaasinstrumenten bij. Nog later kwam daar de saxofoon en de ac cordeon bij. Wie denkt dat alle klezmernum- mers op elkaar lijken, komt daar na de voorstelling van Ot Azoj absoluut op terug. De zes muzi kanten bespelen allemaal meerdere instrumenten en daardoor veran dert de klankkleur van de band na ieder nummer. De groep treedt ook regelmatig op tijdens grote festivals in binnen- en buitenland, maar is ook te vinden op de con certpodia in de grote steden in Nederland. Bijzonderheid is dat Ot Azoj jaarlijks optreedt tijdens het Joods Film Festival in Hilver sum. Maar ze was ook te horen tijdens het Lowlands Pop Festival in Bid dinghuizen en in het Hackesches Hof Theater in Berlijn. Zondag 13 juli is de band te zien en te horen in Openlucht theater Cabrio in Soest, aanvang 14:30 uur; entree 7,50 (kin deren 4,50). OtAzay met v.l.n.r. Karin Kra nenborg (saxofoon en trombone), Joris van Beek viool en trompet viool), Tjalling Smittenberg klari net en sopraansax), Nicolaas Duin (accordeon en piano), Rene Gosse (tapan en darabuka) en Adrine Pool (bas en tuba). Sfeenhoffslraal 46, tel. 60195 77 Iris is de verfilming van het leven van de Engelse schrijfster Iris Mur- doch, die in 1999 overleed aan de gevolgen van de ziekte van Alzhei- mer. Regisseur Richard Eyre, vooral bekend van toneel en ope ra, weet er een zorgvuldig gecon strueerd drama van te maken, ge baseerd op de twee biografieën die haar echtgenoot John Bayley heeft geschreven over Murdoch en zijn leven aan haar zijde. Met een Os car voor de beste mannelijke bijrol en twee nominaties voor de Iris vertolkers Judy Dench, als de oude, en Kate Winslet, als de jon ge Iris, is meteen veel gezegd over de acteerprestaties. Murdoch en Bayley ontmoetten elkaar in de jaren vijftig en vorm den een onwaarschijnlijk stel. Zij was in die dagen een intelligente, vrijgevochten, biseksuele jonge vrouw, die haar debuutroman ver gelijkt met het werk van Shakespe- are. Hij was jonger dan zij, en een verlegen stotterende, onhandige intellectueel. Het verhaal springt heen en weer tussen de beginpe riode van hun romance en hun laatste jaren samen. Aan het begin van hun relatie overtroeft Murdoch Bayley met haar levenslust en in tellect. Bij het oudere stel moet Bayley voor de dementerende Murdoch zorgen alsof zij een kind is. Twee onconventionele intellectue len zijn vergroeid geraakt met el kaar. En dan is het genadeloos en pijnlijk als Murdochs aftakeling zichtbaar begint te worden en ze, tot haar eigen ontzetting, de greep op de taal begint te verliezen. Re gisseur Richard Eyre gaat in Iris niet in op de legende "Iris Mur doch" en op de betekenis die haar levenshouding en haar boeken hebben gehad op de Britse cultuur. De nadruk ligt op de verwoesting die Alzheimer teweegbrengt in een briljante geest en Murdochs ver houding tot de werkelijkheid in het algemeen, en in haar huwelijk in het bijzonder. Heden en verleden zijn door Eyre hard op elkaar ge sneden. En zo wordt het op zich al sterke verhaalgegeven, zeer over tuigend gepresenteerd. Aanvang: 20.30 uur; entree 5,00 - CJP/65+ 3,50 Reser veren alleen op de dag van de voorstelling, van 10:00 tot 13:00 uur, 88 6019577. Scène uit Iris. Expositie van Monquil verlengd De expositie van de Soester ama teur-fotograaf Richard Monquil in Artishock is verlengd tot septem ber. Dat is in overleg met de werk groep expositie van de vereniging besloten. In juli en augustus zijn de foto's te bezichtigen tijdens de re guliere filmhuisavonden op maan dag, maar ook tijdens de extra rol prentvertoningen op 18 juli en 1, 15 en 29 augustus, aan de Steen- hoffstraat. Monquils - opvallend goed ver zorgde en tot in detail gedocumen teerde - expositie omvat een aan tal uiteenlopende series van zwart wit opnamen, waaronder close-ups van bloemen, grafische beelden en lijnen in stad en land, verborgen camerawerk in 'hartje grote stad' en een serie portretten. Aanvan kelijk zocht hij zijn onderwerpen voornamelijk in de buitenlucht en de natuur. Tegenwoordig maakt het portretteren van mensen een steeds groter deel van zijn werk uit. De Soester fotograaf volgt een deeltijdopleiding aan de Amster damse Fotoacademie en denkt er over de studierichting journalistie ke fotografie te kiezen. De toegang is gratis. Voor meer informatie kan contact worden opgenomen met huismeester Sem- my Prinsen, 38 6019577. Ook voor de Stichting Balans is het vakantie, maar dat bete kent niet dat alle activiteiten stilliggen. Met de sportbus Matchpoint zullen welzijns werkers bij mooi weer verschil lende wijken aan doen. Kinde ren kunnen dan gebruik maken van de sport- en spelmateria len uit de bus. Verder is kinderparadijs de Vrije Teugel van maandag tot en met vrijdag gewoon geopend van 9:00 tot 17:00 uur. Op woensdag 6 au gustus zal er een 'Funny Summer Middag' worden gehouden. Infor matie hierover wordt later door Balans verstrekt. Daarnaast is er in de laatste week van de schoolvakantie ook nog het huttenbouwdorp in Soesterberg dat de stichting in samenwerking met de wijkvereniging O verhees houdt. Dat is evenwel reeds volge boekt. Het seizoen van tienercentrum X- change zit er nu wel op. Vorige week woensdag werd het project afgesloten met een disco met cir ca veertig jongeren. Het tienercen trum is tijdens de schoolvakantie gesloten. Toegankelijk is wel het internetcafé in buurthuis de Schoof aan de Mo lenstraat. Volwassenen en tieners kunnen er 's ochtends van 9:00 tot 12:00 uur terecht. Op vier dagen in de zomerva kantie houdt de VW/ANWB in samenwerking met stalhou derij Klein Middelwijck een tocht per open koets door de Eempolder. Ook het bos en de Kerkebuurt wordt aangedaan. De ritten nemen ongeveer twee uur in beslag. Onderweg vertelt koetsier Hilhorst wetenswaardig heden over de paarden, het men nen en de omgeving. Halverwege wordt halt gemaakt om de benen te strekken, eventueel foto's te maken en een drankje te nuttigen. Na twee uur keert de koets, de Jan Plezier, weer terug bij het begin punt. Dat is bij het kantoor van de VW aan de Steenhoffstraat, waar elke keer om 13:30 uur wordt gestart met de speciale tochten. Het ar rangement is op de woensdagen 16 en 30 juli en 6 en 20 augustus. Meerijden kan alleen indien voor af wordt gereserveerd bij de VW/ ANWB, 88 6012075. Er is plaats voor maximaal 18 personen en de tochten gaan alleen door bij vol doende belangstelling. De kosten bedragen 20,00 per persoon. Heb je op woensdag tijd om een wijk te lopen? Bel snel 035-6014152 voor meer informatie. Ook invalbezorgers zijn welkom. 2

Soester Courant | 2003 | | pagina 9