Sunny weeks bij Better Bodies Hulleman optiek *1* Ook zo'n zin in de zomer? Word lid ontvang 50% korting Ontvang bovendien een sportpakket! Danskomedie4 Jan de Wind' Antiek schilderij met CT scan van Meander MC doorgelicht Elsje Hofman in de Steenlinde 'Zelf aan de slag' aruóhocK Podium]] CULTUUR PAGINA K) Better Bodies Soest Weteringpad 120 (Hoek Koningsweg) Bel; 035-6016000 Zomercursussen in de Bereklauw Wegens vakantie zijn wij GESLOTEN t/m maandag 4 augustus. VOOR OOGZORG Zomerkampen van Jeugdbond voor Geschiedenis Voor al uw Verzekeringen, Financiële Diensten, Hypotheken en Pensioenen Nieuw project Riagg Vrijdag 18 juli 'A Beautiful Mind' Maandag 21 juli 'Travelling Birds' Zondag 20 juli in Cabrio-theater Soester na 5 r AUTOSPOI VISSEN Kik van de H Pieter te Vaa soestekScourant abrio VOORDEELBON: 1,50 korting (alleen voor kinderen t/m 12 jaar; per kind 1 bon) op de toegangsprijs voor 'Jan de Wind' op zondag 20 juli 2003 (14:30 uur) WOENSDAG 16 JULI 2003 SOESTER COURANT WOENSDAG 16 Literaire schilderijen Deze zomer wordt in de Bere klauw weer een aantal driedaagse zomercursussen gegeven. Zo is er de cursus intuïtief schilderen, boet seren en bewegen bij Mary Zit man. Drie dagen kun je vanuit je intuïtie creëren en vormgeven wat je wilt en contact maken met je ei gen energie en mogelijkheden ont dekken die je in staat stellen weer standen in jezelf te overwinnen. Mary Zitman is spiritueel kunst zinnig therapeute en gespeciali seerd in het lezen van kleuren en vormen. Zij weet vanuit haar ach tergrond de gemaakte werken op boeiende wijze te interpreteren. Data: 12, 13 en 14 augustus, 10:00-16:00 uur. Ook bij de cursus beeldhouwen in speksteen, serpentijn en albast zijn nog enkele plaatsen vrij. Data: 26, 27 en 28 augustus. Er zal gewerkt worden in kleine groepen. Kunst zinnig therapeute Marianne Kluit begeleidt deze cursus en geeft ie der persoonlijke aandacht. Men kan haar bellen voor informatie op werkdagen tussen 19:00 en 20:00 uur op 88035-6216607. In de cursus schilderen bij Mieke Fielmich wordt gewerkt met mine ralen en plantenverf naar aanlei ding van gedichten over de zomer. Er zijn nog enkele plaatsen vrij voor wie belangstelling heeft. Data: 22, 23, 24 juli, 10:00-16:00 uur. Ook voor de workshop onder be geleiding van kunstzinnig thera peute Marije Krul zijn nog plaat sen vrij. Bij deze workshop kan men nat-in-nat schilderen met als uitgangspunt de Griekse mythe Persephone (de jonge vrouw), De- meter (de rijpe vrouw) en Hekate (de wijze vrouw). Data: 29, 30, 31 juli. Al deze workshops staan garant voor drie dagen samen bezig zijn in een prettige ambiance. Voor opga ve van een van de cursussen en voor verdere informatie kan men terecht bij De Bereklauw, mevr. W. Hakvoort. Steenhoffstraat 63, 88035-6019176. Openingstijden van de winkel: dinsdag-vrijdag 10:00-12:00 en 14:00-17:00 uur; zaterdag de hele dag. BURG. GROTHESTRAAT10-3761 CM SOESTDIJK - TEL 601 3859 's Maandags gesloten Je een weekje lang een kasteelheer voelen? Met de Nederlandse Jeugdbond voor Geschiedenis (NJBG) is dat mogelijk, want in de week van 4 tot en met 8 augus tus bezoeken jonge NJBG-leden verschillende kastelen en histori sche buitenverblijven in de provin cie Utrecht. Met Driebergen als uitvalsbasis fietsen de deelnemers van 9 tot 12 jaar langs de mooiste kastelen in de regio. Op actieve wijze vullen ze zo niet alleen een actieve doe- vakantie in, maar steken de NJBG-leden ook veel op van de rijke middeleeuwse historie van de provincie. De NJBG houdt zich echter niet alleen bezig met het middeleeuw se leven in Utrecht. Deze zomer maanden zijn er door geheel Ne derland zomerkampen georgani seerd met historische of archeolo gische inslag. Naast thematische indeling zijn de zomerkampen ook gescheiden naar leeftijdscategorie vanaf 9 tot 26 jaar, waardoor jon geren van dezelfde leeftijd en inte resse elkaar leren kennen. Voor de volwassen NJBG-leden is het ook mogelijk om zomerkampen in het buitenland te bezoeken. Geïnteresseerden kunnen een zo merkamp-informatiepakket aan vragen via 88 070-3476598. Om een indruk te krijgen van de zo merkampen en de andere activitei ten van de NJBG kan ook de web site bezocht worden: www.njbg.nl. www.soesteronderlinge.nlinfo@soesteronderlinge.nl SO©St©F Soesterbergsestraat 26, Soest. 035 - 6029060 Olldcriillfl© Wie vergelijkt leest de Soester Courant De afdeling Preventie van Ria gg Amersfoort Omstreken start deze zomer met een nieuw project. 'Zelf aan de slag' is bedoeld voor mensen die last hebben van angstige gevoelens of voor mensen die kampen met lichte tot matige depressieve klachten. Het bijzondere van deze individue le zelfhulpcursussen is dat de deel nemers thuis aan de slag gaan, met een werkboek en de assistentie van een persoonlijke coach. Mensen met angstige gevoelens of depres sieve klachten voelen zich dikwijls belemmerd in hun dagelijks leven. Een zelfhulpcursus kan hen meer inzicht geven in die gevoelens. Het werkboek biedt informatie en oe feningen om de somberheid aan te pakken. De deelnemer leert me thoden om zich te ontspannen en om op een andere manier naar ne gatieve gedachten te kijken. Ook ontwikkelt hij vaardigheden om beter met negatieve gedachten en gevoelens om te gaan. De bedoeling is dat de zelfhulpcur sus thuis wordt gedaan. Hieraan vooraf gaat een kennismakingsge sprek met een persoonlijke coach. De deelnemer krijgt een werkboek mee naar huis, dat hij in zes tot acht weken doorwerkt. In deze periode belt de coach wekelijks om praktische ondersteuning te bieden en vragen te beantwoorden. Uit onderzoek van het Trimbos-insti tuut blijkt deze vorm van zelfhulp erg effectief. De grote toeganke lijkheid - een verwijzing is niet nodig - en de beperkte duur van het programma zijn belangrijke voordelen. Deze zomer wordt gestart met twee zelfhulppakketten: 'Depres sieve klachten? Zelf aan de slag!' en 'Angstige gevoelens? Zelf aan de slag!' In september beginnen twee andere programma's, voor mensen met werkstress en ouders van drukke en opstandige kinde ren. Voor informatie of aanmelding: Riagg Amersfoort Omstreken, afdeling Preventie, 88033 460 35 00. Contactpersoon is Marcel Dij- kens. Behalve de aanschaf van het werkboek a 12,00 zijn aan de cursus geen kosten verbonden. BANKETBAKKERIJ Voor u te/Tof voor een ander geef '(gebak met liefde aan elkander Soesterbergsestraat 53, Soest Telefoon 035-6012050 Steenhoffstraat 46, teL 60195 Deze ruim met Oscars behangen film, gebaseerd op het waar ge beurde verhaal, is een ode aan het menselijk doorzettingsvermogen. De wiskundige John Nash blijkt naast een briljant geleerde ook schizofreen te zijn. Na een jaren lange martelgang met shockthera pieën en zware medicatie besluit hij om, met de hulp van zijn vrouw Alicia, zelf te leren omgaan met zijn geestesziekte. Met veel vallen en opstaan lukt hem dat. Uiteinde lijk herwint hij zijn briljantie, wat in 1994 resulteert in het winnen van de Nobelprijs. Het door hem ontdekte Nash-evenwicht is nog steeds een begrip dat niet weg te denken is uit de hedendaagse eco nomie. De film ontleent veel van zijn suc ces aan de fenomenale acteerpres tatie van Russell Crowe. In zijn rol van Nash zet Crowe een persoon neer die, ondanks alle genialiteit en gekte, altijd invoelbaar blijft. De controverse die de film ook enigs zins heeft opgewekt was omdat Crowe van zijn personage een veel sympathieker persoon heeft ge maakt dan Nash in werkelijkheid schijnt te zijn. Actrice Jennifer Connelly laat daarnaast zien dat zij met haar rol van Alicia terecht de Oscar heeft gewonnen voor de beste vrouwelijke bijrol. Een boeiende film over een boeiend fenomeen. 'A Beautiful Mind': hoe de menselijke wil obstakels kan overwinnen. Winnaar van 4 Oscars en 4 Golden Globes. Aanvang: 20:30 uur. Entree: 5,00; CJP/65+ 3,50. Reserve ren alleen op de dag van de voor stelling, 10:00-13:00 uur, 886019577. Vijf jaar geleden was 'Micro- cosmos', een documentaire over insecten, de verrassing in de Ne derlandse filmtheaters. Dezelfde man die toen de supervisie had, Jacques Perrin, presenteert nu 'Travelling Birds', een overweldi gende documentaire waarin trek vogels worden gevolgd op hun wereldwijde tochten. Vanuit ultra- lichte vliegtuigjes en luchtballon nen filmden Perrin en zijn crew gedurende drie jaar de speciaal voor de film uitgebroede trekvo gels. Dit alles levert imposante beelden op en het meeslepende gevoel van 'bijna een vogel te zijn'. Prachtige beelden van land en wa ter waar ze overheen vliegen: won derlijke ijsvlaktes, indrukwekkende sneeuwlawines, immense woestijn- vlakten. En bovendien mooie ab stracte beeldcomposities zoals van de kraanvogels die in het tegenlicht ogen als Japanse origami. (Frank rijk 2001, 92 min.) Aanvang: 20:30 uur. Entree: 5,00; CJP/65+ 3,50. Reserve ren alleen op de dag van de voorstelling, 10:00-13:00 uur, ^6019577. Meer informatie op internet: artishock-soest.nl Scène uit 'Travelling Birds. Komende zondag presenteren Het Dansnest de Stichting Kindercomedie Mariahout de familievoorstelling 'Jan de Wind', een danscomedie voor kinderen in het Cabrio-open- luchttheater. De luchtrace tussen Jan de Wind en een vliegend paard; de duels tussen de Westenwind en de Oos tenwind; de zoele loomheid waar mee de Zuidenwind Jan inpalmt... en even zoveel dansen die het ver haal van de voorstelling van de acteurs overnemen en verdiepen. Zo'n 40% van de voorstelling be staat dan ook uit dans, die door Het Dansnest uit Oosterhout wordt verzorgd. Lisa ligt in bed. Buiten giert de Westenwind. Plotseling vliegt het raam van haar slaapkamer open. Lisa springt haar bed uit en dan... ziet ze hem staan: Jan de Wind. Hij was meegelift op de rug van de Westenwind. Hij is nat en heeft het koud. Ze hoort de verhalen van de verkleumde wind aan over de kick, die het geeft om door de lucht te waaien en voor ze het weet heeft ze zich over laten halen om met hem mee te gaan... en komen ze midden in de machtsstrijd terecht die woedt tussen de vier grote win den en die uiteindelijk door de Noordenwind beslecht lijkt te wor- den. Hij slaagt er bijna in om de hele wereld met zijn koude adem te bevriezen maar... Lisa redt de wereld uit de ijselijke greep van Vorst Noordenwind. Aanvang: 14:30 uur. Kaarten a 6,00 (kinderen 4,50, met bon uit de Soester Courant 3,00) zijn verkrijgbaar bij de VW Soest, drogisterij Sukking Soesterberg en aan de kassa van het theater. Vooraan kon diging: 30 juli, kindervoorstelling 'Kamer- eiland' door Martin Forget. l In de strijd van de C cup neemt Pim Hoek vierde plaats in. In i wedstrijd, op het cii Zolder in België, 1 Soester zondag besk tweede plaats. Na de kwalificatietrainin hij als vierde starten, ma de uitgangspositie verkn de start van de race. Ho< na de eerste bocht inee De verschillen warer klein in de top drie vs wedstrijd die de Snoe. afwisseling van de zoi titie, hield. Een hand had een keer of veertig elke centimeter telde. Met 10.67 meter bleek Hoef de meest succesvc mer aan de wedstrijd o| Zijn voorsprong op Jai bedroeg 41 centimeter, van Drie daar weer i vijf centimeter achter b Omdat er vrijwel geen i kon er scherp worden 29 deelnemers haalden lijk 757 vissen boven w I V \j- Bovenstaand aanbod is geldig t/m 31 juli 2003 OPENLUCHTTHEATER Deze bon inleveren bij de kassa van het Cabrio-openluchttheater, Soesterbergsestraat 140 Onder een zee van v zomerbloemen is hij dag aan de Veldweg b De zon scheen uitbun Pieter was maanden! man van de lokale o woensdag verzorgde krant onze rubriek "I Radio Soest". Het is 1 vrijwilligerswerk, dl ring, discipline en cr< eist. Hij deed dat in dat een dodelijke ziek lichaam had genest 'bobby hem een beetj" verschafte om een o proces dragelijk te nu xollega's woonden d plechtigheden bij. Pieter te Vaarwerk w< Hengelo geboren ei commercieel technis aan de Hogere Textii leven lang was hij su zaam in verschillend functies op dat gebie tig jaar woonde hij n Marijke en hun bei Rutger en Mijke, in I Pieter was een gelov schappelijk en poli trokken, deed veel a de vereniging Pijnen liefhebber van wielrt de alle thuiswedstri Soest. Hij was een ve raar van muziek en vanaf 2001 een poos feiten van de cultur Artishock. Vele Ar den en vriendinnen Marijke (actief lid i club) waren vrijdag i Pauluskerk en op de wezig. Medewerkers van Ri de familie heel vet wensen, betreuren I Pieter, omdat hij vriendelijk mens w£ vige handdruk en i sche levenshouding, geet je niet. Hij ruste in vrede. Vorige week woensdag is Het Puttertje (geschilderd in 1654 door Carel Fabritius, leerling van Rembrandt) in Meander Medisch Centrum in Amers foort door een computertomo- graaf (CT) gescand. Deze ge avanceerde CT-scanner van Siemens heeft het oude schil derij doorgelicht. Het Mauritshuis, eigenaar van het schilderij, hoopt op deze manier antwoord te krijgen op een aantal prangende vragen. Eén verrassen de zaak kon in ieder geval direct na de scan worden vastgesteld: het kleine houten paneel waar het vo geltje op is geschilderd maakte ooit deel uit van een groter geheel. De overige vragen zullen hopelijk in de komende tijd worden beant woord. Er wordt dan ook met spanning naar de resultaten uitge keken. In april van dit jaar is het schilde rij door hoofdrestaurateur Jorgen Wadum van het Mauritshuis geres taureerd. De sterk vergeelde vernis is verwijderd, waardoor de oor spronkelijke heldere kleuren weer zichtbaar zijn. Het puttertje, een distelvink, is geschilderd op een eikenhouten plankje. In het paneel zitten nog drie kleine spijkers en er is een aantal gaten geconstateerd met een onbekende betekenis. De. CT-scan kan hier wellicht duide lijkheid over verschaffen. Hiermee wordt een indicatie over de ouder dom van de spijkers verkregen, waaruit afgeleid kan worden of deze eventueel door Fabritius zelf zijn aangebracht. Daarnaast is met de CT niet alleen de opbouw van de verflagen te analyseren, maar kan ook de struc tuur van het hout en het aantal jaarringen in het houten paneel worden gevisualiseerd. Aan de hand hiervan kan uitsluitsel over de herkomst van het eikenhout, Polen of de Maasstreek worden gegeven. Ook kan antwoord wor den gegeven op de vraag wanneer de gebruikte boom is gekapt. Doorsneden Meander Medisch Centrum in Amersfoort is een van de weinige ziekenhuizen in Nederland die dit geavanceerde zogenaamde 16-sli- ce (16 sneden per rotatie) CT-sys- teem tot haar beschikking heeft. De CT van Siemens is het eerste 16-slice-systeem ter wereld. Hier mee kunnen maximaal 32 door sneden per seconde worden ge maakt, die elk kleiner dan een mil limeter zijn. Uiteraard is de CT- scanner primair bedoeld om pa tiënten te helpen. Het schilderij is dan ook buiten werktijd gescand.. Patiënten hebben er geen hinder van ondervonden, aldus de afde ling voorlichting van Meander. Over de oorspronkelijke bedoeling van Het Puttertje bestaat al jaren onduidelijkheid. Het kan als oog bedrieger (trompe 1'oeil) hebben gefungeerd, maar het zou ook een onderdeel geweest kunnen zijn van een uithangbord of van een deur van een kast. Het Mauritshuis zal de komende tijd gebruiken om de verkregen beelden uit de CT-scan te analyseren. Spectaculair 'Dankzij dit geavanceerde onder zoek hopen wij een antwoord te krijgen op de uiteenlopende vra gen omtrent ontstaan en functie van het schilderij', aldus Wadum van het Mauritshuis. 'Direct na de scan werd duidelijk dat het resul taat spectaculair was. De kwaliteit van de beelden en de daarbij be horende informatie, stegen ver bo ven mijn verwachting uit. Zo wa ren bijvoorbeeld de op elkaar lig gende verflagen van elkaar te on derscheiden.' Wadum ziet voor de toekomst grote mogelijkheden van CT-onderzoek van 2-dimensiona- le schilderijen en zal in samenwer king met nationale en internationa le onderzoeksinstituten de gege vens nauwkeurig doornemen. De resultaten zullen in verband met de overzichtstentoonstelling van Carel Fabritius in het Mauritshuis (24 september 2004 tot en met 9 ja nuari 2005), zo mogelijk in de loop van dit jaar gepresenteerd en gepubliceerd worden. Wat dacht je van een maand gratis sporten of een mountainbike? Bovendien ontvang je 50% korting op het inschrijfgeld en krijg je het Better Bodies sportpakket! ruime fitnesszaal met airco en cardiotheater diverse groepslessen sauna kinderopvang en ruime parkeerplaats Bel onderstaand nummer of loop naar binnen voor vrijblijvende informatie! Na het lezen van deze tekst spreekt het schilderij nog meer tot de ver beelding van de kijker door de toe gevoegde waarde van het geschre ven woord. Ook Marian van Zandvoort is weer van de partij en niet alleen door haar zomerse naam, ook haar geheel vernieuwde stijl van schil deren op teerpapier en geplakt op purschuim maakt deze Soesterse schilder tot een aanwinst voor de expositie. Harry van der Wee, inmiddels 85 jaar jong, heeft het ook gepres teerd zijn werk weer een nieuwe impuls te geven met mono-prints op papier. Harry schildert meest al niet de zichtbare werkelijkheid, maar deze werken geven bijna de geheimen prijs van de kosmos. Maria van Koningsbruggen heeft haar nieuwe werken pastueus op gezet met dikke lagen verf in prachtige kleuren, toch zijn het nog steeds de landschappen rond Soest. 'De zeven gezichten van de zee' van Elsje Hofman. De tentoonstelling duurt tot en met 30 augustus. Voor meer info: www.steenlinde.nl. Dat de gemeente Soest veel meer bekwame kunstenaars binnen haar poorten heeft dan men kon vermoeden bewijst Elsje Hofman met haar olie verfschilderijen op doek. Tij dens de zomertentoonstelling in Galerie de Steenlinde toont Elsje niet alleen haar gezichten van de zee, maar ze heeft er ook teksten bij gemaakt waar door je de schilderijen bijna leest als een boek. Neem bijvoorbeeld het doek 'De zeven gezichten van de zee' (90x60 cm), gemaakt in 2000 met de pakkende tekst: Voortbrenger van leven Voorziener van water van voedsel van zout drager van schepen bron van ontspanning symbool van het eindeloze bestaan.

Soester Courant | 2003 | | pagina 10