Wellicht toch groter aanbod in poli Krakers in huis op landgoed EÜD ES3ES En dit zijn de knallers van deze week: 4.79 0.89 3.49 Soest zoekt naar plek voor speciale school o intratuin faEZia B. en W. tegen 'te groot' bouwproject bij rotonde VERKOOPPLANNEN? DEZE WEEK 'O .HET fr.jENE WARENHUIS is uw hond? Verkeerscontroles Gebitsatelier mag aan Torenstraat Meander onderzoekt mogelijkheden; uitstel besluitvorming UW WONING VERKOPEN? BEL UW MAKELAAR: 035-601 13 04 Hol Molenbeek Eigenaar vraagt rechter om uitzetting A. van der Lee clïiaH OPEL-©- magazi n o p r u i m i ng kortingen tot 50% SOESTER KALENDER Man valt van ladder tijdens werk aan huis Subsidie voor concerten van Ned. Cantorij Openingstijden kantoor SOESTER COURANT GARDENA: water op maat! Mobiele wandslanghouder föGARDENA Tuindouches vj intratuin Jr HET GROENE WARENHUIS OVERHEES Tamboerijn 11 - Soest Granny Smith Omo wasmiddel Knipwit of tarwe brood Colombar/Chenin Blanc 13%voi 98 Botermalse biefstuk Gebraden kipfilet VAN DE GRAAF Zuidpromenade 6 - Soest WOENSDAG 16 JULI 2003 81 e JAARGANG N0- BEL VOOR EEN GRATIS EN DESKUNDIGE WAARDEBEPALING 035 - 603 27 37 REGIOMAKELAARS Actueel 3 Meander: 'overleg verloopt nu prima'. Pijnenburg gaat omgeving baan in sectoren verdelen. Toekomstige bewoners helpen een handje. Op 't Hoogt Actueel 4 Varia 5 Eric de 'beste niet-Italiaan'. Eemlijn verwacht meer drukte. Familieberichten 6 Op Soest Van heidehut tot residence. Bonte beesten in zwembad. Soesterberg Feest bij jubileum De Drie Eiken. Start tennistoernooi. Cultuur Elsje Hofman in de Steenlinde. 'A beautiful mind' in Filmhuis. Prikbord Medische dienst Kerkdiensten Radio Soest Het College van Burgemees ter en Wethouders zal niet meewerken aan het bouw project voor winkels en ap partementen op de hoek van de Burgemeester Gro- thestraat en de Inspecteur Schreuderlaan. Het plan is te groot en te hoog, vinden B. en W. Het gaat nog maar om een schetsplannetje, maar nu al wordt vastgesteld dat de bebou- wingstrook aan de achterzijde ('erf volgens het bestemmings plan) flink wordt overschreden. Dat geldt ook voor de goot- hoogte (maximaal 7 meter) en wellicht voor nog meer punten. Stedenbouwkundig gezien is er in dit overgangsgebied (tussen het 'stenige' winkelgebied en de 'groene' villawijk) geen behoef te aan zo'n omvangrijk gebouw, waarmee het winkelgebied in feite zou opschuiven naar de westkant van de rotonde. Dat is volgens B. en W. zelfs onwen selijk. Het winkelpand dat er nu staat (de voormalige dierenwinkel van Langhout) zou gesloopt moeten worden en de verwach te schaalvergroting vindt het ge meentebestuur ook ongewenst. Er zou wel iets gedaan mogen worden aan de rommelige zijge vel, aldus het ambtelijk advies, dat in dit verband spreekt over 'wegplanten'. De bomen die langs de Inspecteur Schreuder laan staan - ca. tien eiken, vijf linden - vormen nu een 'groe ne wand' die behouden moet blijven. Overigens is de kwaliteit van de plek niet hoog, aldus het advies aan B. en W. 'Een investering kan dan ook geen kwaad.' De gemeente Soest gaat mee- zoeken naar een eventuele lo catie voor de uitbreiding van de Berg- en Boschschool uit Bilt- hoven. Deze school voor spe ciaal onderwijs - voor langdu rig (geestes)zieke kinderen in de leeftijd tot 20 jaar - over weegt een nevenvestiging in Soest. Er zitten wetstechnisch nogal wat haken en ogen aan de vestiging van zo'n 'dependance'. Een neven vestiging mag bijvoorbeeld niet gesticht worden (omdat het regu liere basisonderwijs wordt geacht steeds meer leerlingen met specia le zorg op te vangen) maar wel 'in gericht' worden. De praktijk is echter weerbarstig, zo blijkt, en er zit nog steeds groei in het speciale onderwijs. De gemeente Soest heeft geen be zwaar tegen de vestiging van de dependance, maar de vraag is wel waar een geschikte locatie gevon den kan worden. Het bestuur van de Berg- en Boschschool had zelf het oog laten vallen op de huidige Daniëlschool, die t.z.t. vrijkomt, eventueel ter overbrugging in noodlokalen, maar deze plek heeft de gemeente al het oog voor de nieuwe Wiekslag-vestiging, een dependance van het verpleeghuis Daelhoven. Schoutenkamp? Een andere mogelijkheid is het activiteitencentrum De Schouten kamp aan de St. Willibrordusstraat in Soest-Zuid, dat op termijn waarschijnlijk uit Soest zal verdwij nen. Het gebouw is nu onderdeel van de Amerpoort en kan even tueel weer voor onderwijsdoelen gebruikt gaan worden, maar dan moet het geheel verbouwd en aan gepast worden. Over de plannen met De Schoutenkamp bestaat nog geen duidelijkheid en er is ook nog geen kostenraming. Andere gebouwen zijn er momen teel niet binnen de gemeente Soest. Zo lang er geen zekerheid over de locatie is kan de gemeen teraad ook nog geen uitspraak over de vergunning worden voor gelegd. Het gemeentebestuur heeft het schoolbestuur laten weten dat het zal meezoeken naar een loca tie (aanvankelijk stond er zelfs 'ac tief meezoeken in het ambtelijk voorstel, maar dat is later ge schrapt). Overigens behouden Burgemeester en Wethouders zich het recht voor om - als er andere locaties worden aangedragen - nog een nadere afweging te ma ken. Zo heel erg zeker is de mede werking van Soest dus niet... Kom zaterdag 19 juli van 10.00 tot 16.00 uur met uw horid naar Intratuin voor de gratis Pedigree-fitheidscheck door een deskundige. Kijk voor meer informatie op www.intratuin.nl Bij Intratuin komen je ideeën tot bloei. AMERSFOORT, Amsterdamseweg 139, 033-4611203, donderdag/vrijdag koopavond. NlJKERK, Het Spaanse Leger 1, 033-2457644, donderdag/vrijdag koopavond. Tijdens verkeerscontroles op de A.R Hilhorstweg en de Eikenlaan heeft de politie donderdagavond acht bekeuringen uitgedeeld. Drie bestuurders negeerden een verbod om af te slaan bij de Eikenlaan. De andere bonnen waren het gevolg van verkeerd parkeren en het niet dragen van een helm of de veilig heidsgordel. Als het aan het College van Bur gemeester en Wethouders ligt mag er aan de Torenstraat een 'atelier voor producten van tandheelkun dige aard' gevestigd worden. B. en W. willen in elk geval wel meewer ken aan een vrijstelling van de be stemmingsplanvoorschriften, die alleen 'gemengde bebouwing' toe staan. Daaronder vallen winkels en kantoren met (boven)woningen, andere bouwwerken en tuinen, maar niet een bedrijf als dit. Ste denbouwkundig zijn er geen be zwaren; het bedrijf zal geen af breuk doen aan het gevarieerde karakter van de Torenstraat met zijn 'menging van diverse functies', aldus B. en W. Ook parkeren lijkt geen probleem. De gemeente zal dan ook mede werking verlenen aan de artikel 19-procedure. Wel heeft het bedrijf een meldingsplicht in het kader van de milieuwetgeving. Meander Medisch Centrum onderzoekt of in de poli aan het Dalplein toch een groter aanbod van gezondheidszorg kan komen dan nu de bedoe ling is. Het bestuur wil er niet op vooruitlopen, maar stelt dat het in dat geval niet om de gro te, acute vakken zal gaan. Te denken valt wel aan bijvoor beeld KNO en dermatologie. Om het onderzoek de tijd te gun nen, heeft de Raad van Bestuur de besluitvorming over de aanscher ping van de profielen van de diver se locaties opgeschort tot half au gustus. Oorspronkelijk zou deze week de knoop worden doorge hakt. Het uitstel is het gevolg van het overleg met alle belanghebbenden dat twee weken geleden plaats vond en waarna de Raad van Be stuur een extra gesprek met Soest, Baarn en de provincie Utrecht voerde. Tijdens deze beraadslagin gen zijn er door de huisartsen en openbare bestuurders serieuze sug gesties gedaan, die Meander op hun haalbaarheid wil bestuderen, zegt Jeroen Hurkens, woordvoer der van het ziekenhuis. Omdat een en ander intern tegen het licht moet worden gehouden, wil Meander nog niet kwijt welke vakken eventueel in de poli kun nen worden aangeboden. Dat is zo afgesproken met de gesprekspart ners met wie begin augustus op nieuw wordt overlegd. Een week later neemt de ziekenhuisdirectie een besluit. Hurkens: 'Als iets echt onhaalbaar is, zullen we het niet doen. Maar het is niet zo dat dit een wassen neus is. Er wordt wel degelijk serieus naar gekeken. De huisartsen begrijpen ook wel dat er geen chirurgie of interne genees kunde zal komen. Maar ze hebben gezegd: overweeg nog eens of be paalde kleinere vakken in de poli mogelijk zijn.' GRATIS WAARDEBEPALING Woning- en Assurantiemakelaars UTRECHT BILTHOVEN DE MEERN SOEST VIANEN ZEIST Burgemeester Grothestraat 32 Soest www.holenmolenbeek.nl Nu kunnen patiënten aan het Dal plein terecht voor onder meer con sulten, bloedonderzoek en contro le. Volgens het plan van de Raad van Bestuur worden alle spreek uren naar Baarn overgeheveld en blijven alleen radiologie en bloed- prikken in Soest achter. Gekeken wordt of er toch meer mogelijk is in Soest. Na 2008 Het ziet er evenwel naar uit dat het na 2008 is gedaan met de poli. In dat jaar keert Meander de locaties de Lichtenberg en St. Elisabeth de rug toe en betrekt het één groot nieuw gebouw aan de Maatweg in Amersfoort. Volgens Hurkens is het in eerste instantie geen logische keuze om de poli dan nog in stand te houden. 'Maar je ziet wel de ontwikkeling dat de ketenzorg steeds belangrijker wordt, zeker gezien de samenstelling van de bevolking (veel ouderen-red.) in Soest. Je kunt dus straks altijd een gezondheidsvoorziening in Soest hebben. De vraag is alleen of dit onder regie van het ziekenhuis moet.' In de toekomst is het niet ondenk baar dat er ergens in Soest een fy sieke voorziening is, waarin thuis zorg en huisartsen samenwerken, maar waar ook een of meer dagde- Het is even afwachten of er in de poli toch meer vakken zullen wor den aangeboden. Foto: Herman van Dam len per week gespecialiseerde ver pleegkundigen bijvoorbeeld voor diabetes spreekuur houden. Het ziekenhuis in Baarn blijft na 2008 wel bestaan, zo is vol gens Hurkens de bedoeling. De (her)overwegingen die de Raad van Bestuur van Meander Medisch Centrum nu maken, hebben even wel alleen betrekking op de poli in Soest. (Lees verder op pagina 3) Mogen twee kraaksters, die een gebouwtje aan de Soester Hoogt hebben bezet, binnen kort uit worden gezet? Die vraag legde P. van Eijkelen- burg, eigenaar van het gekraak te pand, woensdag voor aan de Utrechtse kort-geding-rechter. Van Eijkelenburg woont op een landgoed aan de Soester Hoogt. Op de grond staat ook een bijge bouwtje, dat sinds 4 juni door twee vrouwen is gekraakt. Het pand werd vroeger gebruikt als labora torium, en later als vakantiehuisje. Volgens G. van Zinnicq Berg- mann, die het woord voerde na mens Van Eijkelenburg, was de kraakactie onterecht. Bovendien voelen Van Eijkelenburg en zijn gezin zich in hun privacy aangetast door de krakers, doordat zij op dezelfde grond wonen. E. Hummels voerde namens de kraaksters aan dat niemand het Autobedrijf Exclusief-Dealer voor Soest, Baarn e.o. Kerkstraat 58 Soest - tel. 601 25 00 UW NEFKENS SOEST Wie anders I VOOR NIEUW EN GEBRUIKT Birkstraat 30 - 37a8 HH Soei Telefoon (035) 601 23 64 leuk vindt als zijn bezit wordt ge kraakt, maar dat woonruimte zo schaars is dat het onder bepaalde omstandigheden wel mag. En vol gens Hummels was dat hier het geval. Hij stelde namens de kra kers dat het huisje al langer dan een jaar leeg stond. De watertoe voer zou al in 1998 zijn afgesloten, evenals het gas en licht. Inmiddels hebben de krakers dat weer aan laten sluiten en hebben zij het huisje schoongemaakt en opge knapt. Dat het vanwege de slechte staat gevaarlijk zou zijn om het huisje te bewonen, zoals Van Zinnicq Berg- mann stelde, was volgens de kraaksters dus niet waar. Boven dien zou de familie Van Eijkelen burg nauwelijks merken dat het huisje gekraakt is, omdat het op meer dan honderd meter van hun huis staat en er nog een hek tussen de panden staat. Volgens Van Zinnicq Bergmann was het huisje vorig jaar nog ge bruikt. Maar de belangrijkste reden dat de vrouwen moeten vertrek ken, is dat Van Eijkelenburg van plan is om het huisje grondig te laten renoveren. Precies in de week dat de aannemer zou komen, trok ken de vrouwen in de woning, al dus de Soester. Maar Hummels en zijn cliënten geloofden daar niets van. Zij we zen er op dat er geen enkele ver gunning voor een verbouwing of renovatie was aangevraagd bij de gemeente. En de offertes die Van Eijkelenburg liet zien, waren vol gens hen veel te ongespecificeerd, zeker omdat het zou gaan om be dragen van rond de ton euro. Van Zinnicq Bergmann stelde ech ter dat Van Eijkelenburg geen ver gunningen nodig had, omdat de geplande werkzaamheden allemaal binnen het bestemmingsplan vie len. De Soester hoefde daarom niet met de gemeente te overleg gen, aldus zijn advocaat. De rechter doet uitspraak op 24 juli. kook- en tarelcultuur kaao e n design Van Weedestraat 40 Soest 1 De Soester Kalender biedt verenigin gen en instellingen in Soest gelegen heid hun publieksactiviteiten met een eenmah'g karakter kort in deze 'week agenda' te melden. Vrijdag 18 juli 20:30 Film 'A Beautiful Mind', Artishock, Steenhoffstraat 46, 3,50/5,00. Zondag 20 juli 14:30 Danskomedie 'Jan de Wind', Cabrio-openluchtthea- ter, Soesterbergsestraat 130, 6,00; kinderen 4,50 (met bon uit de Soester Courant 3,00). Maandag 21 juli 20:30 Film 'Travelling Birds', Artishock, Steenhoffstraat 46, 3,50/5,00. Tijdens werkzaamheden aan zijn woning is een 60-jarige Soester van een ladder gevallen. Daarbij raakte de man gewond. Volgens de politie heeft hij waarschijnlijk een heup en een been gebroken. Ook had de man een gat in zijn hoofd. Het ongeval gebeurde maandag morgen, iets na half twaalf, aan de Plasweg. De traumahelikopter ver scheen ter plaatse, maar de Soes ter werd per ambulance naar het ziekenhuis gebracht. Stichting muziekkring De Neder landse Cantorij, die onder leiding staat van de bekende Soester mu sicus Maarten Kooij (genomineerd voor de Cultuurprijs 2002), gaat vanaf september acht maandelijk se concerten geven in de H. Fami- liekerk in Soest-Zuid. Ze krijgt daarvoor een eenmalige subsidie van de gemeente Soest van 4000. De stichting zetelt welis waar niet in Soest, aldus B. en W., maar Maarten Kooij is de dirigent en bovendien is de kern van de muziekkring in 1953 in de Oude Kerk ontstaan. Tegenwoordig wor den o.a. maandelijkse concerten gegeven in de Utrechtse Ste. Gertrudiskerk, die door kenners bijzonder gewaardeerd worden. Het geld komt uit het nieuwe Cul tuurfonds, want de aanvraag past volgens het ambtelijk advies heel goed binnen de uitgangspunten daarvan: 'concrete projecten die inhoudelijk bijzonder zijn en die door het fonds binnen haar doel stelling als kwalitatief goed en in houdelijk waardevol worden be oordeeld', zoals het in opvallend krom Nederlands wordt geformu leerd, en 'projecten die gericht zijn op een breed Soester publiek'. 17. 10. - 17. woe TEL. 035-6014152 compleet met gratis slang en spuitstuk Tulnieren mei topkwaliteit Doucheplezier voor warme dagen! Tuindouche 961: Tuindouche 960: nü van 31,75 voor nü van 59,00 voor Amersfoort, Amsterdamseweg 139, 033 - 4611203, donderdag/vrijdag koopavond, www.intratuin.nl Bij Intratuin komen je ideeën tot bloei. zak 1.500 gr. pak of flacon van 6.29 voor en verpakt Zuid Afrika mooi droog wit van 4.49 nu voor 500 gram 100 gram SOtSTERCÖURANT Redactie en administratie: Van Weedestraat 227 Postbus 57 - 3760 AB Soest Telefoon 035 - 601 41 52* - Telefax 035 - 602 49 04 - E-mail: soestcrt@wanadoo.nl - Internet: www.soestercourant.nl Abonnement: Soest/Soesterberg per half jaar 8,75 - Buiten Soest 17,50 - Losse nummers 0,55 Gecontr. oplage 12.300 VERSCHIJNT IEDERE WOENSDAG Burg, Grothestraat 13, SOEST BuijsRegiomakelaars.nl M Soest@Bui|sregiomakelaars.nl nvm UW MAKELAAR IN DE REGIO! (KANTOREN TE SOEST EN AMERSFOORT)

Soester Courant | 2003 | | pagina 1