Eric de 'beste niet-Italiaan' SPOED ReumaWelke varia r Eemlijn verwacht meer drukte iReumalijn 0 Edskes blijft deels open soesTe^oomAifr NIEUWE BEZORGERS in Soest-Zuid Gemeente wil cursusruimte toestaan aan Yaleriaanstraat SOS-Kinderdorpen ...want ieder kind verdient een thuis... Tuinslang rolt zichzelf op Sneeuw, hitte, geen problemen en machtig mooie wegen if,f mix g> iïmh w u SBH Wegens verbouwing en vakantie Fietsboot vaart prima op tijd SOS-Kinderdorpen GIRO 2280 Nieuw bij Gerretsen Trading eicpert 0 SCHOEMAKER PAGINA 4 - WOENSDAG 16 JULI 2003 SOESTER COURANT 2003 ist.nl aken bekend dat zij de r van de Wet milieube- ertuigen milieube- keringhstraat 55 Soest ingsweg 14 Soest 1ILIEUBHEER laken bekend dat zij op j/werf) in betreffende het ver- Jeling van de kwekerij/ ilige gevolge voor het zakelijk om aanvullen vergunning op grond Dinden. anghebbende bezwaar rklaring. Het bezwaar- bij het college van Bur- Je gemeente Soest, i tevens verzoeken om 'oorbeeld het schorsen c richt u aan: ïling bestuursrecht- irzoek wordt door de ;ven. Een verklaring iet verzoek is beslist. r tot 12:30 uur kunt u 51van het gemeente- i afspraak maken 035- JNNINGEN 2n kapvergunning zijn den dennen, ;evraagde kapvergunnin- Istraat 54 - 1 berk 29 - 1 prunus slangen te worden ge- 'gunning kunnen dit n 4 weken na deze be- ij de afdeling Groen en - Postbus 2000, 3760 CA 093643. Binnen deze aanvragen voor kapver- e afdeling Groen en Mi- ioest. NGEN jli 4, ;i ïik, 3 vliegdennen 1 zomereik, 1 esdoorn, oniferen, 1 esdoorn idse eik aaldboom cyparis Columnaris nde kapvergünning: 1 het genomen besluit rzending van het besluit >ij het college van burge- 2 gemeente Soest, Post- De Motogiro zal Eric Willemse zich nog lang heugen. Op zijn 46 jaar oude Moto Guzzi Lo- dola doorkruiste hij ruim een veek geleden het noorden van italië. Na 1400 kilometer ocht hij zich in de originele jlasse van de rally de 'beste liet-Italiaan' noemen. ün dat is heel wat in het land, waar de rallysport op oude moto ren razend populair is en zelfs in lubverband wordt beoefend. Meedoen in deze klasse mag alleen op 'bejaarde motorfietsen' van Ita liaans fabrikaat. Willemse kwam de vijf etappes probleemloos door. Hoewel de speciaal voor deze ral- y aangeschafte Moto Guzzi 15 aar had stilgestaan, verliep alles ;perfect op het technische vlak. 'Ik moest alleen de ketting af en toe bpannen, maar dat is normaal met zulke motoren.' Maandenlang had Willemse veel tijd gestoken in de authentieke motor. De testritten over Holland se wegen, waarbij hij ook al zo'n *1400 proefkilometers aflegde, :orgde ervoor dat hij goed voorbe reid aan het avontuur in de kop van de laars kon starten. De omstandigheden waren zeer visselend. 'In de bergen zag je 's morgens verse sneeuw liggen. 'Soms reed je weg bij 9 graden en was het later op de dag 35 graden', vertelt Willemse. Hitte, maar ook egen en zelfs onheilspellende on weersbuien in de bergen vielen de ruim 300 deelnemers ten deel. [n zijn één met een kwakkelgange tje van 25 de berg op en met een iyaart van 85 kilometer per uur naar beneden suizen, de charme van de motorsport was bijna te rui ten in de Motogiro die in Verona jegon en daar vijf dagen later ook weer eindigde. ^a elke etappe was er in de aan- 'komstplaats een proef, waarvan de resultaten bepalend waren voor de klasseringen. Natuur Dmdat de rally wat later in het jaar Werd gehouden, was het onderweg druk met toeristen die zich rond iet Gardameer en in de wijde omgeving daarvan hadden genes- :eld. Maar de meeste indruk op Willemse maakte toch de natuur. 'Machtig mooie wegen, hele oude plaatsjes, de bergen, het was een prachtige route. Ongelooflijk hoe PAGINA 5 ze die hebben uitgestippeld', aldus Willemse die zeer succesvol was. Hij eindigde in de originele klasse als negende, achter acht Italianen die het spel meester zijn. Arie Be- ijer en Hans Scholze reden in de Taglioni-klasse, speciaal voor de iets minder oude motorfietsen. Beijer ging ook als een trein, maar Scholze viel de tweede dag uit met pech. Omdat Beijer hem hielp zijn motor weer aan de gang te krijgen, wat een dag kostte, miste hij een etappe en duikelde hij in het klas sement. Niettemin reed het twee tal de rally, zij het voor spek en bonen, uit. Kees Hoofd kwam met zijn Ducati een week later pas in actie, maar zijn resultaat was begin deze week niet doorgedrongen tot de redactie. Willemse, die voor de twee keer meereed, maar dat voor het eerst deed in de originele klasse, ver- Eric Willemse met zijn Moto Guzzi voor de arena van Verona. heugt zich al op de volgende Mo togiro. 'Veertienhonderd kilometer voor zo'n grote kerel op een klein motortje is een hele zit, maar het is geweldig om mee te maken. Vol gend jaar is de rally op Sicilië. Dat wordt heel apart en daar ga ik na tuurlijk naar toe. Ik weet waar ik moet verbeteren. Ik zal nog strak ker de proeven op tijd moeten doen. Het gaat dan om tienden van seconden. Ik wil de Italianen verslaan in hun eigen spelletje.' Soester Courant elke woensdag een belevenis! 1:1 Ar! Hll h 13 1 tfAYJ 8 juli 2003 Onderwerp Jaarrekening 2002 St. Vluchtelingen/Opvang Nieuwkomers Aanpassing vergunning kinderdagverblijf K'nijtje Het verzoek om vrijstelling op grond van artikel 19 lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening voor een schuur op het perceel Schoutenkamp weg 42 te Soest en het weigeren van een bouw vergunning voor deze schuur Verzoek tot het gebruik van een deel van de wo ning als cursusruimte, Valeriaanstraat 20 te Soest Stimuleringsregeling internet toegang: subsidie verlening aan Stichting Mariënburg COA Centraal Orgaan opvang Asielzoekers: aan bod semi-permanente schoolgebouwen ^Besluit van GS inzake reconstructie kruispunt N221/N234 Verzoek tot subsidie van 4.000,- uit het Cul tuurfonds van de stichting muziekkring De Neder landse Cantorij ten behoeve van 8 concerten in Soest Bezwaren tegen kapvergunning Buurtpark aan de Koningsweg te Soest Ondergrondse containers Smitshof i/oorstel wethouder RVM inzake het bezwaar schrift van de heer Nieser, Bloemheuvel 85 in 5oesterberg Voorstel wethouder RVM met betrekking tot het bezwaarschrift van de heer Stuivenberg, Lange 3rinkweg 12 te Soest Schetsplan/principeverzoek voor het bouwen van winkels en appartementen aan de Burgemeester Grothestraat/lnspecteur Schreuderlaan Verzoek om vrijstelling ex artikel 19 lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening ten behoeve van het gebruik van het pand Torenstraat 14 als ate lier Verzoek om aanlegvergunning verharden kuil- plaats, Birkstraat 115a Gildefeesten 2003 Beslissing De subsidie 2002 aan de St. Vluchtelingen/Opvang Nieuwkomers vaststellen op 271.805,— en een bedrag van 7.852 uitbetalen. Aangepaste vergunning aan kinderdagverblijf K'nijntje middels ondertekening te verlenen. - Geen medewerking te verlenen aan de vrijstel lingsprocedure. - De gevraagde bouwvergunning te weigeren. - De aanvragen van de weigering in kennis te stel len. - Principemedewerking verlenen aan het verzoek om vrijstelling ex artikel 19 lid 3 WRO ten behoe ve van het gebruik van een deel van de woning als cursusruimte. - Aanvrager berichten Toekennen van een subsidie van 6.178,- aan woonzorgcentrum Mariënburg voor het aanschaf fen van Pc's voor het internetcafé. Voor de huisvesting van leerlingengroepen van het aanbod geen gebruik maken. 1In beginsel akkoord met het voorontwerp. 2. Akkoord te gaan met ter inzage legging van voorontwerp in het gemeentehuis. 3. In beginsel akkoord zijn met bijdrage van maxi maal 25% in de investeringskosten met een maximum van 170.000,—. 4. College van GS over bovenstaande drie punten inlichten. 5. Bij begrotingsbehandeling 2004 aan raad voor stellen 170.000,— in Fonds Onderhoud We gen te reserveren voor bijdrage aan reconstruc tie. 6. Adviesnota en bijbehorende stukken ter inzage leggen voor commissie RVM. Instemmen met het verzoek Stichting muziekkring De Nederlandse Cantorij tot subsidie van 4.000,- ten behoeve van 8 concerten in Soest, dit ten laste van het Cultuurfonds. Bezwaren van J.W.N. Kooring, E.F.M. Bekkering- Prins en G.J. Koster ongegrond verklaren en het be sluit d.d. 20 maart 2002 niet herroepen. Akkoord met koppeling van realisatie ondergrond se wijkcontainers bij de Smitshof aan uitvoerings maatregel GAP en uitstel van realisatie tot in 2005. 1De bezwaren van de heer Nieser ongegrond ver klaren en het weigeringsbesluit in stand laten. 2. De heer Nieser berichten. 1. De bezwaren van de heer Stuivenberg gegrond te verklaren. 2. Medewerking verlenen aan vrijstellingsprocedu re ex artikel 19 lid 3 van de Wet op de Ruimtelij ke Ordening en mits geen zienswijzen zijn inge diend de vrijstelling te verlenen. - Geen medewerking verlenen aan dit schetsplan/ principeverzoek. - Aanvrager berichten. Medewerking verlenen aan de vrijstellingsprocedu re ex artikel 19 lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening voor het gebruik van het pand Toren straat 14 als bedrijfsruimte (atelier). Gevraagde aanlegvergunning verlenen. Gevraagde vergunningen onder voorschriften ver lenen en verkeersmaatregelen vaststellen. De Soester Courant zoekt met spoed voor diverse wijken Bel snel 035-6014152 voor meer informatie. Ook invalbezorgers zijn van harte welkom. Het College van B. en W. is be reid medewerking te verlenen aan de vestiging van een cur susruimte in een woning aan de Yaleriaanstraat. Het gaat om cursussen 'van bedrijfsmatige aard' op de benedenverdie ping. Drie dagen per week wordt er aan ongeveer vier cursisten handwerk les gegeven. Volgens het bestem mingsplan mag de woning niet voor bedrijfsmatige activiteiten maar alleen voor 'wonen' worden gebruikt, tenzij er een vrijstelling wordt verstrekt via een artikel 19- procedure. Stedenbouwkundig zijn er overigens geen bezwaren - mits minimaal 60 van het huis in ge bruik blijft als woning - en er is ook voldoende parkeerruimte in de buurt. Zelfstandige detailhan del is echter niet toegestaan. Er mag dus geen hobbywinkeltje of iets dergelijks gevestigd worden. Edskes, de bekende interieur specialist in Soest-Zuid, han teert de komende weken spe ciale openingstijden. Dat heeft te maken met de verbouwing en met de vakantie. De komende vier a vijf weken wordt de winkel verbouwd. Bo vendien gaan Cor en Jacqueline Edskes met vakantie. De winkel is daardoor gesloten tot en met 26 juli, uitgezonderd dinsdag 15 juli, woensdag 16 juli in de ochtend. zaterdag 19 juli, dinsdag 22 juli, woensdag 23 juli in de ochtend en zaterdag 26 juli. Het zal tijdens deze verbouwing waarschijnlijk iets rommeliger zijn dan normaal. Cor en Jacqueline vragen daarvoor ie ders begrip Edskes gaat het assortiment uit breiden met een nieuw specialis tisch product, dat nog niet in deze vorm in Soest wordt gevoerd. Maar daarover hoort men later meer. Dus let op: eind augustus is de opening! In het tweede jaar van Eemlijn, de toeristische lijndienst over de Eem en het Eemmeer, gaat het prima. Na aanloopproble men met de extra opstapplaats in Soest de bodem moest daar nog eens extra worden uit gediept - vaart de fietsboot nu prima op tijd. Het tijdschema: Vertrek Amers foort (Kleine Koppel, hoek Bra- bantsestraat) 10:00 uur, vertrek Soest (Verlengde Hooiweg, be- wegwijzerd vanaf de Oude Kerk aan de Torenstraat) 10:45 uur, ver trek Baarn (taveerne Eemlust, Eemweg 71) 11:30 uur, vertrek Eemdijk (gemeentelijk recreatie terrein, 100 meter ten noorden van veerpont) 12:30 uur, vertrek Spa kenburg (puntje van Westpier, be reikbaar via de Havenstraaat) 13:45 uur; terug: Eemdijk 15:00 uur, Baarn 16:00 uur, Soest 16:45 uur en aankomst in Amersfoort ca. 17:40 uur. Een oproep voor versterking van de bemanning heeft extra 50+-vrij- willigers opgeleverd, die nu ook worden ingezet om de verwachte vakantiedrukte te helpen opvan gen. In het vóórseizoen werd de lijndienst alleen op woensdagen, zaterdagen en zondagen uitge voerd. Tijdens dat voorseizoen werden ruim vier keer zoveel pas sagiers (1060) vervoerd als in het vergelijkbare naseizoen van 2002. PROFIL=eoe$t ie FierssPEctALtsr 1/ Nieuweweg 97 - Soest Telefoon 035 - 58 804 72 Openingstijden dinsdag t/m vrijdag Er zijn zo'n 130 verschillende soor ten reuma. Een op de tien mensen heeft er last van. Ze hebben alle met pijn en stijfheid in en rond gewrichten te maken. Reumatoïde artritis en artrose zijn de meest bekende. Andere zijn fibromyalgie, jeugdreuma, lupus en de ziekte van Becherew. Als de dokter een vorm van reuma heeft vastgesteld, bij u zelf of bij iemand van wie u houdt, dan zit u met allerlei vragen. Die kunnen meestal beantwoord worden door de Reumalijn. Daar zitten mensen die veel van reuma weten, van de Voor al uw vragen over reuma maandag t/m vrijdag 70 -16 uur o,io pm) ziekte zelf en van de praktische pro blemen er omheen, soms uit eigen ervaring. Met elke vraag bent u wel kom. Bel gerust. Of kijk op: www.reumalijn.nl 0900-2030300 Bij oorlogen en (natuurrampen betalen de kinderen de hoogste prijs. Vooral degenen die hun ouders hebben verloren. SOS-Kinderdorpen geeft ze een nieuwe moeder, een huis, broertjes en zusjes en een opleiding. Overal ter wereld. Steunt u ons als donateur? Stuur de bon in voor meer informatie, bel (020) 408 01 90 of kijk op www.soskindenfoipen.nl AMSTERDAM JA, stuur mij meer informatie over het werk van SOS-Kinderdorpen en hoe ik donateur kan worden N.a.v. deze advertentie in: MD VD Adres: Postcode/plaats: I Telefoon: I Deze bon kunt u in een ongefrankeerde envelop sturen aan: I SOS-Kinderdorpen, Antwoordnummer 46001, 1060 VB AMSTERDAM Drukte Nu de zomervakanties beginnen zal het wel weer druk worden op de fietsboot. Daarom wijst de be manning er nog graag eens op dat er op de terugreis van de fietsboot meestal minder passagiers aanwe zig zijn dan op de heenreis. Daar om worden fietsers aangemoedigd om éérst te gaan fietsen en daarna uit te rusten op de fietsboot, die hen dichter naar huis brengt. Op drukke dagen (bij mooi weer!) is het raadzaam om in Amersfoort al vóór 9:30 uur aanwezig te zijn. Tijdens de Spakenburgse dagen wordt opnieuw topdrukte ver wacht. Woensdag 23 juli wordt de eerste Spakenburgse dag weer ge organiseerd. De fietsboot vaart op het ogen blik dagelijks heen en weer over de Eem tussen Amersfoort en Spaken burg. De luifel op het zonnedek biedt gedeeltelijk schaduw en bescher ming tegen regenspatjes. Daarmee is het comfort op de fietsboot dui delijk toegenomen. Blijkens de reacties van passagiers in het gas tenboek blijven het natuurschoon tijdens de boottocht, de 'onthaas- te' sfeer en de hulpvaardige be manning de sterke punten van de fietsboot. En natuurlijk, dat de fiets voor één euro kan worden meegenomen, waardoor de fiets tocht na het afstappen kan worden voortgezet. Gerretsen Trading B.V., de Soester importeur van o.a. in dustriële haspels, heeft nieuw in het programma opgenomen de tuinhaspels van een fabri kant van industriële haspels uit Italië. Deze fabrikant produ ceert al talloze jaren haspels en men ontdekte dat de tuinmarkt een zeer interessant marktaan deel kan opleveren. Dus met de bestaande know-how van vele, vele jaren heeft men nu een prachtige, degelijke, zeer be taalbare, tuinhaspel ontwikkeld die exclusief door Gerretsen Trading B.V. wordt geïmporteerd. Deze haspel kan men naar keuze met de slang vrijlopend gebruiken of men gebruikt de standaard gemonteer de rem om de slang te blokkeren op iedere gewenste positie. Na ge bruik laat men de slang simpel te ruglopen in de haspel. Dit alles zónder knopen in de slang en zón der vuile handen! De groene kunststof haspel is voorzien van maar liefst 20 meter eerste klas kwaliteit slang, met ca. 1 meter slang voor aanvoer vanaf de kraan en een draaibare muurbeugel, plus een regelbaar aan/uit-sproeistuk. De prijs van deze perfecte, zeer complete tuinhaspel is 124,95 (incl. BTW) De haspels zijn in Soest o.a. bij Davo (Weteringpad) verkrijgbaar. Informatie bij de im porteur: Gerretsen Trading b.v. te Soest, 035-6011504. Nu abonnement inclusief GRATIS ANTENNE Burg. Grothestraat 9 - Soest Tel. 035 - 601 03 44 1

Soester Courant | 2003 | | pagina 5