Feest bij jubileum De Drie Eiken Start tennistoernooi Soesterberg Amsterdam-Dar es Salaam: 100 per geit! Cadeaus voor jarige 'Irak is geen Gran Canaria' MEDISCHE DIENST HULPVERLENING KERKDIENSTEN PIET VAN HEUGTEN 'elke week eenn SöESTEKêcoURANTy Wereldwinkel Bondgenoot Partner Vliegticket-superaanbieding: KELA SAPHIR TAPIJTTEGELS Heuga Feit LOS TE LEGGEN TAPIJTTEGELS KELA SAPHIR KELA BERBER WOENSDAG 16 JULI 2003 Klachten bezorging Soesterberg Opening van vernieuwde entree en hal Barbecuemiddag Bingoavond voor 55-plussers Eerste groep militairen vertrokken LcV www.VAN H EUGTE N .nl lOOOm' tapijttegelshowroom Utrechtseweg 4 RENSWOUDE Op 15 mei 1973 opende de toenmalige burgemeester me vrouw J.M. Corver-van Haat ten aan het Dorpsplein in Soesterberg het woon- en dien stencentrum voor bejaarden De Drie Eiken. De dames T. Mantel (nu 95) en F. van Dijk (90) waren daar als eerste be- woonsters bij. Dertig jaar later mochten zij een lint doorknippen bij de officiële ingebruikname van de vernieuwde entree en hal. Daardoor werd de viering van het dertigjarig bestaan van De Drie Eiken een extra fees telijke gebeurtenis. Het feest werd in het overvolle ontmoetingscen trum van De Drie Eiken gevierd met een high tea, muzikaal onder steund door het duo Creutzberg. De financiële bijdrage voor dit op treden doneerde het Soesterberg- se doktersechtpaar aan de theater school De Springplank in Amers foort. Er was uiteraard ook enige ruim te gereserveerd voor een terugblik. De voorzitter van het Stichtingsbe stuur, Mariëtte Hildebrand, hield in aanwezigheid van onder ande ren oud-bestuursleden, het bestuur van de werkgroep van het ontmoe tingscentrum, architect Peter van Schagen en medewerkers van aan nemingsbedrijf Geelen die de ver bouwingswerkzaamheden aan en tree en hal uitvoerden, een toe spraak, waarin ze dertig jaar terug ging in de geschiedenis. ►Eind jaren zestig nam de kerk een 'belangrijke plaats in het sociaal maatschappelijk leven in. Het ar- nenbestuur van de r.k. parochie "arolus Borromeüs, onder aan- oering van bakker Piet Majoor an de Rademakerstraat, nam de erste initiatieven voor het realise- en van bejaardenwoningen in Soesterberg. Het plan voor bouw op het terrein van de parochie was echter te hoog gegrepen. In 1968 verkocht de parochie het aan de Stichting Katholieke Bejaarden zorg Soest. Deze gaf de bouw van de woningen in handen van inwo ners van Soesterberg. Zij richtten hiertoe de Stichting Woon- en Dienstencentrum Bejaarden Soesterberg op. Om een zo breed mogelijk draag vlak te creëren, kregen vertegen woordigers van verschillende maatschappelijke groeperingen in Soesterberg zitting in deze stich ting, zoals de kerken, het kruis werk, Humanitas en de Stichting Katholieke Bejaardenzorg Soest. Op basis van vrijwilligheid zorgden de vertegenwoordigers van de uit deze groeperingen gevormde stich ting voor de bouw van het woon complex en voor het besturen er van. Vier jaar na de oprichting van ^e stichting was De Drie Eiken' een feit. Op 15 maart 1973 konden de 87 bejaarden woningen worden Foto:_Eemland Pers. De zoete en hartige hapjes bij de high tea ter gelegenheid van het dertigjarig bestaan van De Drie Eiken vonden gretig aftrek. betrokken. Een maand later was het dienstencentrum (nu ontmoe tingscentrum) klaar. De werkgroep die dit centrum bestuurt, heeft ge kozen voor een jubileumfeestje bij de opening van het nieuwe sei zoen, op vrijdag 29 augustus. Veel veranderd In de afgelopen dertig jaar is er veel veranderd, stelde mevrouw Hildebrand vast. Niet alleen de tijdgeest: ruim 35 jaar geleden was het 't armenbestuur van de r.k. kerk dat zich over de bejaarden moest ontfermen. 'Nu hebben we een klein professioneel bestuur, dat weliswaar nog steeds als vrij willigers voor de stichting werkt om ervoor te zorgen dat de wonin gen betaalbaar blijven, maar het zijn wel professionals. En doordat Het duo Creutzberg verzorgde de achtergrondmuziek tijdens de fees telijke high tea ter gelegenheid van het dertigjarig bestaan van De Drie Eiken in Soesterberg. De oudste bewoonsters van De Drie Eiken, de dames Mantel en Van Dijk, verrichtten door het doorknippen van een lint de offi ciële opening van de nieuwe entree en hal van De Drie Eiken. Foto: Eemland Pers. het een klein bestuur is, kan het snel een efficiënt werken.' Het woord bejaarden gebruikt men 'niet meer omdat dit met heel oude mensen wordt geassocieerd. 'Er wonen in De Drie Eiken gewoon mensen boven een bepaalde leef tijd die overal elders in het dorp hadden kunnen wonen. Het enige criterium voor toelating is dat men zelfstandig moet kunnen functio neren, zelfs als men gehandicapt is. Als bestuur van de Stichting De Drie Eiken zijn we er trots op dat we een prachtig wooncomplex be zitten waarin we de woningen zo danig hebben aangepast dat men er ook kan blijven wonen als men er eenmaal woont. We hebben ge zorgd voor nieuwe keukens, nieu we badkamers en we hebben een alarmeringssysteem aangelegd.' Het sluitstuk van de verbouwing vormden de entree en de hal. Zij zwaaide bestuurslid Gert Nijhoff lof toe voor de wijze waarop hij dit project begeleidde. 'Het ziet er niet alleen prachtig uit, het is ook nog een stuk veiliger geworden,' aldus mevrouw Hildebrand. Zij prees ook de nieuwe bewonerscommis sie die zich ook zeer verdienstelijk heeft gemaakt, en besloot met het uitspreken van de enige wens op het verlanglijstje: de aanpak van de balkons. 'Ik hoop dat ik u vol gend jaar kan vertellen wanneer we die gaan aanpakken.' IN DE BUS? Neem een abonnement: 8,75 per halfjaar! tel.(035)6014152 \££iV<p£ff£ ZAM - Steenhoffstraat 9'\ tel. 602 8132 Doel van deze stichting is de ver koop van handgemaakte produc ten uit ontwikkelingslanden, met name uit Indonesië en Thailand. Het doel is het creëren van werk gelegenheid voor kansarme vrou wen, jonge meisjes en werkloze jongeren. Daardoor worden ze in de gelegenheid gesteld betere le vensvoorwaarden te scheppen voor zichzelf en/of hun gezin. Een groot gedeelte van de opbrengst gaat terug naar de kampongs. Voorwaarde is wel dat het klein schalige samenwerkingsverbanden zijn van familiebedrijfjes en vrou wenprojecten. Men tracht vooral het geestelijk en lichamelijk welzijn van de bevolking te bevorderen. Enige voorbeelden van hun pro ducten: - keramiek uit Bali, uit het dorpje Pejaten (werk van 60 gezinnen); - Toraja-houtsnijwerk, (Sulawesi); - Ikat-kaarten uit Makassar; - poppen als Roodkapje, Sneeuw witje en Assepoester uit Thailand (bij Roodkapje zijn bijvoorbeeld de grootmoeder, de wolf en Roodkapje in één pop verwerkt); - kinderspeelgoed als ark van Noach, poppenhuis e.d. uit Thai land, enz. Te zien en te koop in de Wereld winkel, Steenhoffstraat 9A, §8 6028132; openingstijden: maan dag 13:00-17:00 uur; dinsdag t/m zaterdag 09:30-17:00 uur. Het Open tennistoernooi van LTV Soesterberg is afgelopen weekend van start gegaan en draait op volle toeren. Er heb ben zich zeer veel deelnemers ingeschreven uit de wijde om trek van Soesterberg. Een aan tal van hen moest zelfs teleur gesteld worden omdat het maximum aantal te spelen par tijen werd bereikt. Op zaterdag en zondag zijn al een groot aantal partijen gespeeld on der stralend zonnige weercondi- ties. Het was op beide dagen ge zellig druk op het park met de vele deelnemers en de toeschouwers die na de wedstrijden nog geruime tijd op het terras bleven. Aanstaande vrijdag is de feest avond in Mexicaanse stijl. Het clubhuis is al helemaal versierd. Het thema is, gezien het prachtige zonnige weer in het vobrweekend, uitstekend gekozen. De in het clubhuis opgehangen sombrero's zouden eigenlijk beter gebruikt kunnen worden om de hoofden van de toeschouwers tegen een zonnesteek te beschermen. Voor de spelers en toeschouwers is er iedere avond catering beschik baar. Uiteraard staan er diverse Mexicaanse gerechten op het menu. Het Open 2003 duurt tot en met zondag 20 juli. De hele week zullen er iedere avond vanaf 17:30 uur tenniswedstrijden te zien zijn op het tennispark aan de Kerklaan. De finales zijn zondag vanaf 11:00 tot ongeveer 17:00 uur. Iedere sportliefhebbèr is welkom om de wedstrijden bij te wonen. Duizenden Nederlanders stap pen deze dagen weer in het vliegtuig op weg naar een zon nige vakantiebestemming. Wie slim boekt, vliegt voor weinig geld naar verre oorden. Heifer Nederland heeft een aanbie ding voor wel héél goedkope tickets, voor honderd euro naar Tanzania. Alleen zijn het geen mensen die voor deze stuntprijs in aanmerking ko men, maar geiten! Waar gaat u dit jaar naartoe op vakantie? Een Franse autovakan tie met het gezin, een lekkere zon vakantie aan een Costa of een avontuurlijke rondreis in verre oor den? Voor de stuntprijs van 100,00 koopt men bij Heifer al een ticket Amsterdam - Dar es Sa laam (Tanzania). Niet voor uzelf, maar voor een Nederlandse melk- geit. Er staan honderd melkgeitën in Friesland te trappelen om op reis te gaan. Maar vliegtickets heb ben zij nog niet. De geiten gaan naar Tanzania, waar zij arme ge zinnen helpen een nieuw bestaan op te bouwen. 'Waarom stuurt Heifer melkgeiten naar Tanzania?', zult u zich mis schien afvragen. Deze geiten gaan de levens van arme gezinnen voor goed veranderen. Een geit geeft dagelijks verse melk, waardoor kinderen gezond op kunnen groeien. Extra melk wordt ver kocht, waardoor het gezin een in komen verdient. Ieder gezin geeft een eerste vrouwelijk lammetje door aan een volgend gezin, waar door het goede resultaat zich her haalt. De gezinnen hebben hard gewerkt om de komst van de geiten voor te bereiden. Ze hebben via Heifer training gevolgd, voedergewassen aangelegd en een stal gebouwd voor de geiten, ieder gezin krijgt straks een gezonde melkgeit. Deze Nederlandse geiten geven per dag wel vier keer zoveel melk als een lokale koe in Tanzania! U kunt nu helpen de tickets bij el kaar te krijgen. Het kost Heifer 10.000 euro om het vliegtuig met honderd geiten naar Tanzania te vliegen. Een vliegtickét voor één geit kost dus 100 euro. Iedere gift is van harte welkom op giro 4663 in Putte. Kijk voor meer informa tie op www.heifer.nl Bel 0318-571225 voor gratis kleureninfo zondags gesloten DE AAIZACHTE zijn de waardige opvolgers van de TUI0G alombekende TAPIJTTEGELS Aldus Piet van Heugten, - tapijttegelfabrikant. UITSLUITEND VERKOOP IN RENSWOUDE sinds 1956 GEEN GELIJM - GEEN GESPIJKER Introductieprijs: Naadloos te leggen, hoogpolig katoenlook tapijttegels van voor 5,95 p.t. 50x50 cm (geldig t/m 31/07/03) 100% zuiver scheerwol tapijttegels van S-Ur^voor 9,95 ruim 25% korting!! p.t. 50x50 cm (geldig t/m 31/07/03) Ook bij niet aanschaf van Kela tapijttegels, in onze 1000 m2 tapijttegelshowroom, worden uw benzinekosfen vergoed. Altijd 200.000 tapijttegels voorradig, nieuw v.o. 1'5 p.f. 50x50 cm. 5 jaar garantie Géén bezorgloon, leggen door gehele lond mogelijk. Huisarts voor dringende hulp van de huisarts 's avonds, 's nachts, in het week einde en op feestdagen bellen met de huisartsenpost Zeist, §80900- 4301430. Apotheek, overdag: apotheek bellen, dan hoort men wie er dienst heeft. Apotheek, vanaf 17:30 uur: Centrale Apotheekdienst, Diakonessenhuis Zeist, Prof. Lorentzlaan 76, §8030-6995952. Tandarts, spreekuren 13:00 en 19:00 uur: eigen tandarts bellen; dan hoort men wie er dienst heeft. Dierenarts, weekenddienst na afspraak; H.J.M. Tonino en P.B.E. Tonino-van Schieveen, Kampweg 50, ÉS352467; in andere gevallen hoort men via het antwoordapparaat wie er dienst heeft. Thuiszorg Stichting Thuiszorg Eemland, 24 uur per dag, §8033-4220500; van 's avonds 17:00 tot 's morgens 08:00 uur en in de weekeinden alleen voor spoedeisende situaties. Politie (Kon. Marechaussee) Veldm. Montgomeryweg 2; werkdagen 12:00-13:00 uur; centrale meldkamer: §§0900-8844; alarmnummer: 1.1.2. Vrijwilligershulp Centraal Meldpunt Vrijwilligershulp; werkdagen 09:30-11:00 uur, ^035-6031119. Vrijwillige Terminale Zorg Extra hulp voor mantelzorgers. Coördinator: Marijke van den Berg, 88 06-30189317. Hulpdienst Stichting Hulpdienst Soesterberg, aanvragen dagelijks 09:00-10:00 uur, §8351940, b.g.g. 351658 of 351346. Overige Huisvesting De Drie Eiken, mevr. D. Elie, §8352391. Grofvuil, 0800-7662000. Namens de bewonerscommis sie van het wooncentrum voor zelfstandig wonenden De Drie Eiken aan het Dorpsplein, bood voorzitter P. Peereboom het bestuur van de beheers stichting tijdens de viering van het dertigjarig bestaan een klok aan. Stichtingsvoorzitter Mariëtte Hildebrand kreeg bo vendien een schilderij, ge maakt door bewoner Kees Oostveen, van de situatie op het Dorpsplein ten tijde van de bouw van De Drie Eiken. De heer Peereboom stelde vast dat alle veranderingen die in de afge lopen dertig jaar in De Drie Eiken zijn aangebracht, zijn ervaren als verbeteringen. 'Het is altijd mooier geworden, het is veiliger gewor den. Ook nu, na de laatste veran deringen, is dat het geval. Ik geloof dat we allemaal zeer tevreden kun nen zijn met de jongste facelift.' Hij stelde met voldoening vast dat de bewoners, ondanks alle moei lijkheden die de verbouwing van entree en hal met zich meebracht, betrekkelijk weinig overlast gehad. Dat was niet in de laatste plaats te danken 'aan de bijzondere voorko mendheid van het personeel dat het werk uitvoerde. Daardoor was de overlast gemakkelijker te ac cepteren. Onze complimenten aan degenen die belast waren met de SOESTERBERGSE COURANT Redactie-adres: Jan van Steendelaar, tel. 06-22450173. Klachten bezorging: C. van Barneveld, Molenstraat 112, Soest tel. 035 - 602 18 41 Voor de abonnees in Soesterberg is het klach tennummer 035-6021841 (C. van Barneveld). Dat nummer kan op woens dag tussen 18:30 en 19:30 uur worden gebeld voor nabezorging op dezelfde dag. Belt u later, dan wordt de Soester Courant op donderdag nabezorgd. Zaterdag 19 juli zondag 20 juli Rooms-katholiek, Caroluskerk, Rademakerstraat 75 Zondag 10:30 pastor P. van Hooijdonk; eucharistie (50-jarig pries terfeest); gemengd koor Rooms-katholiek, Cenakel, Amersfoortsestraat 18 Zondag 10:00 pastores P. Denneman en B. Verberne; tv-viering; koor Maranatha Sainen op Weg, Vredekerk, Gen. Winkelmanstraat 101 09:30 ds. M.A.A. Nawijn Sterrenberg, 't Lichtpunt, Huis ter Heide 10:30 drs. Z. Hageman-Vos World Outreach Church (info locatie: §80346-350458) 10:30 H.D. Gosseth Voor alle 5 5-plussers in Soester berg heeft de werkgroep ontmoe tingscentrum De Drie Eiken een barbecuemiddag georganiseerd. Deze staat voor dinsdagmiddag 5 augustus op het programma. De barbecue begint om 16:30 uur. Er staan verschillende soorten vlees op het menu, evenals sausjes, stok brood en gemengde salade. Het toetje bestaat uit ijs met warme kersen. Zij die eraan willen mee doen, kunnen zich tot uiterlijk maandag 4 augustus 12:00 uur opgeven op telefoonnummer (0346) 351402. De kosten voor deelname bedragen 4,00 per persoon. Het schilderij van Kees Oost veen van de beginsituatie van De Drie Eiken werd namens de maker aan stichtingsvoorzitter Mariëtte Hilde brand aangeboden door de heer J. Tuinstra. Foto: Eemland Pers. uitvoering van het werk', aldus de heer Peereboom. De geschiedenis nalopend, stelde de heer Peereboom vast dat De Drie Eiken altijd een stichtingsbe stuur heeft gehad dat efficiënt heeft gewerkt en dat wist om te gaan met de beschikbare financiën op een manier die in het teken stond van goede zorg voor de be woners op een fraaie en veilige plek. De heer J. Tuinstra bood namens bewoner Kees Oostveen het schil derij aan dat deze van de vroege re situatie maakte van de plek waar nu De Drie Eiken staat. Oostveen kon zelf door familieom standigheden niet aanwezig zijn om het schilderij persoonlijk aan te bieden. Het bijzondere cadeau kreeg een enthousiast instemmend applaus van de bewoners, die de middag verder in een gezellige sfeer met een high tea doorbrach ten. Omdat niet iedereen met vakantie gaat, gaan in de zomermaanden de bingoavonden in het ontmoetings centrum De Drie Eiken aan het Dorpsplein in Soesterberg gewoon door. Op vrijdag 25 juli is er voor alle 55-plussers in Soesterberg weer bingo met mooie prijzen. De eerste ronde gaat om 20:00 uur van start; de zaal is vanaf 19:00 uur open. De kosten van deelname bedragen 3,50 inclusief een kop je koffie. De eerste groep van ruim drie honderd militairen die deel gaan uitmaken van de interna tionale stabilisatiemacht SFIR, is vorige week donderdag naar Koeweit vertrokken. De mili tairen werden uitgezwaaid door de staatssecretaris van Defensie, Cees van der Knaap. Eerder die middag stonden mi litairen van landmacht, lucht macht (ook van de vliegbasis Soesterberg) en marine in zandkleurige tropenkleding stram in de houding om naar de toespraak van de staatsse cretaris te luisteren. Om de woorden van de minister te gebruiken,!zei Van der Knaap: 'Waar u heen gaat is het beslist geen Gran Canaria'. Hoewel het momenteel in het zuiden van Irak relatief rustig is, zijn aan de ope ratie in de provincie Al-Muthanna wel degelijk veiligheidsrisico's ver bonden. Al-Muthanna is nog altijd poten tieel gevaarlijk, aldus de staatsse cretaris. 'Het kan immers ook in uw gebied mis gaan. Houd daar goed rekening mee. Mocht de nood aan de man komen, dan kunt u op steun van de aanwezige Ame rikaanse en Engelse troepen reke nen. In het verleden zijn daar goe de afspraken over gemaakt en ik ga ervan uit dat die nagekomen worden'. De militairen verblijven eerst twee weken in Koeweit om enigszins te kunnen acclimatiseren. Marco Timmer, marinier der eerste klas se drinkt bij de incheckbalie alvast wat water uit een slangetje, dat aan zijn rugzak is gemonteerd. In zijn rugzak zit een camelbag vol met water, zegt hij. In de woestijn moet je wel zeven liter water per dag drinken om één keer te kunnen urineren. Sergeant eerste klas Pascal Meije- rink, helikoptermonteur bij het, 298 Squadron op de vliegbasis Soesterberg, gaat met enkele col lega's in de week van 21 juli, wan neer de helikopters in de haven van Shuiaba in Koeweit zijn aange komen, zorgen voor de opbouw van de drie Chinook transporthe likopters. Vanaf begin augustus moeten de militairen in de omge ving van de stad As Samawah zorgdragen voor de veiligheid en meehelpen aan de wederopbouw van de stad. De militairen zullen zes maanden in het zuiden van Irak verblijven. Voor de militairen is de grootste uitdaging: 'het win nen van het vertrouwen van de lo kale bevolking'. Majoor Rob Gouders houdt ap pèl onder de militairen voor vertrek naar Irak via Koeweit. Foto: Pol de Soeten. Foto: Pol de Soeten. kringloopcentrum SPULLENHULP De Schans 20 3764 AX Soest Tel. (035) 601 87 30 E-mail: spuüenhulp@spu(lenhulp.nl Alle bruikbare kleding, textiel en schoenen kunnen naar Spullenhulp gebracht worden. Aflevertijden: dinsdag t/m vrijdag van 9:00 tot 17:30 uur zaterdag van 9:00 tot 12:00 uur. Zie ook: www.spullenhulp.nl Om te laten zien dat hij weet dat je in de woestijn minstens zeven li ter water moet drinken om een keer te kunnen urineren, had deze mili tair die voorraad alvast ingepakt.

Soester Courant | 2003 | | pagina 9