wp/ms. 40-60 Middelman Sfi Wandelgids Utrechtse Heuvelrug voert langs mooiste plekjes Topmerken in woningtextiel Mooi bij Middelman (?£l Soest 50 jaar geleden Verdwenen Soest Eemland Motors Soest lAulSms Rabobafifc. Servicelij 035- 60 Nu 21.995,- Paarden op d ZOME WOENSDAG 23 JULI 2003 SOESTER COURANT PAGINA 2 WOENSDAG 23 JULI Te voet door een bijzonder gebied Wandelgids SCHRAVEMADE B.V. VANBESOUW CHAPELPARKET JAB KENDIX BONAPARTE DE PLOEG CHRISTIAN FISCHBACHER PARADE Ivm vakantie zijn wij gesloten van maandag 11 t/m donder dag 21 augustus MCchel/ "Rietveld/ WowMftgiyirichtüvig' Uw totaalinstallateur P.A. van den Dl JSSEL bv KWALITEIT SERVICE bij al uw installatiewerk Tevens: Casawkffwd Stap*»Uneto-Vni O ,ri Vergroting van de Julianakerk. Gemeenteraad VERKOPERS Jin Shin Jyutsu Museum Oud Soest Historische Vereniging Soest "You can have any color car as long as it's black" Ford Focus Centennial Sport Edition 2.000,- Uit voorraad leverbaar. Open brief aan gen Speelstraten De Wandelsport kent een groeiende belangstelling. Steeds meer mensen ontdek ken de charme van het wande len in eigen land en omgeving. Nederland is klein maar er zijn nog zoveel plekjes te ontdek ken. Dat vindt bijvoorbeeld zijn'weerslag in de zojuist ver schenen 'Wandelgids Utrecht se Heuvelrug'. Elio Schijlen, bioloog, natuur- en wandelliefhebber, loopt dagelijks vele kilometers. Hij neemt de wan delaar mee door de natuur. Hij heeft de mooiste wandelroutes van de Utrechtse Heuvelrug vastgelegd en rijkelijk voorzien van foto's in een praktische wandelgids. Hij be schrijft op duidelijke manier 20 wandelingen vanuit 10 plaatsen, verspreid over de hele Heuvelrug. Alle wandelroutes zijn daarnaast duidelijk weergegeven op over zichtelijke routekaarten. De wan delaar kan telkens kiezen uit een korte route (6-8 km) en een lange route (10-16 km). De Utrechtse Heuvelrug, een glooiing midden in het Nederlands landschap, ooit door het landijs opgeworpen. Met ongeveer 23000 hectare is het één van de grootste bosgebieden die ons land rijk is. Men vindt hier echter niet alleen bos, maar eerder een lappendeken van loof- en naaldbossen, statige beukenlanen, heidevelden en zandverstuivingen, geflankeerd door weilanden, enke le dorpen, vele kastelen en ontel bare landgoederen. Kortom: vol doende natuur en cultuurhistorie voor afwisselende wandelingen in het hartje van Nederland. Volledig beeld De twintig wandelingen in de gids geven een volledig beeld van al het moois dat de Utrechtse Heuvelrug in petto heeft. Kasteel Groeneveld in Baarn, de donkere bossen rond- Baarn Lagè Vuursche Soestrfuïnéft Zeist Woudenberg Driebergen Werkhoven Doorn L eerstim Anierongen Rhenen om Lage Vuursche en de stuifzan den van Soestduinen. Het impo sante Slot Zeist en de vele buiten huizen van de Stichtse Lustwaran de worden afgewisseld door tallo ze kastelen aan de rand van de ff-p) tandtechnisch laboratorium Voor al uw reparaties en adviezen. Ook voor ziekenfondsverzekerden. CE gecertificeerd. Torenstraat 13 - Soest - Telefoon 035 - 602 02 49 Heuvelrug. Vanuit Werkhoven en Woudenberg bekijken we de Utrechtse Heuvelrug eens van een afstandje. Daarbij stuiten we op Romeinse grenspalen, een mar kante watertoren en zelfs een pira mide! Doorn, Leersum en Amer- ongen passeren de revue. Elk dorp met een eigen kasteel. We ontdek ken prehistorische grafheuvels en genieten van fraaie vergezichten naar alle windrichtingen vanaf de hoogste toppen van het gebied. Nog even klimmen naar de Greb- beberg, het uiterste puntje van de Heuvelrug, hoog verheven boven de Rijn en het oude stadje Rhe nen. Wie alle wandelingen gelopen heeft is heel wat zweetdruppels lichter, maar een ervaring rijker. Soestduinen Uiteraard is Soest(duinen) ook in de gids aanwezig. Wandeling 4 ('De stuifzanden van Soestduinen', 11 kilometer, 23A uur) voert de wandelaar van Soest-Zuid via de Zoom naar het gebied van Pijnen burg en weer terug. Voor de fer vent langeafstandswandelaar komt het moois allemaal aan bod in het 'Rondje HeuvelRug' (RHR). Met een lengte van maar liefst 205 ki lometer volgt deze meerdaagse tocht in grote lijnen de in het boek je beschreven wandelingen. De tussenliggende routes zijn opgeno men in een apart hoofdstuk, van waaruit regelmatig wordt doorver wezen naar één van de twintig wandelingen. Alle wandelingen eindigen bij het beginpunt en zijn goed bereikbaar per openbaar vervoer. Ze voeren grotendeels over onverharde pa den. Regelmatig een klein bos paadje, soms zwoegend door het, zand of balancerend over een smalle loopplank. Kortom: een wandelgids voor iedereen die eens buiten de gebaande paden kennis wil maken met de natuur en cul tuur op en rondom de Utrechtse Heuvelrug. 'Wandelgids Utrechtse Heuvel rug', ISBN 90-901703-3-2, ver koopadviesprijs 9,95. De wan delgids is verkrijgbaar bij de boek handel en een groot aantal WV- kantoren. Gordijnen en vloerbedekking zijn mede bepalend voor de sfeer in elke woonruimte. Op de afdeling Woningtextiel vindt u bij Middelman Wonen een uitgebreide collectie tapijten en gordijnen. U krijgt vakkundig advies, eventueel óók thuis, door onze interieuradviseurs. Daarnaast heeft Middelman ervaren stoffeerders voor een snelle perfecte afwerking. De Middelman-collectie staat borg voor kwaliteit, allure en exclu siviteit. Mooi bij Middelman en sfeervol bij u thuis! WONINGTEXTIEL V- Middelman Wonen in Soest aan de Birkstraat 99. Tel: 035- 6011004. Vrijdag koopavond. Internet: www.middelmanwonen.nl E-mail: info@middelmanwonen.nl Nieuw straat 13, So&it Tel.: 035 -523 83 24 fax/035 -523 85 54 Mofr 06-557 56 096 Loodgieter Centrale verwarming Sanitair Elektra Gasonderhoud Verhuur gastoesteilen Laanstraat 34a - Soest Tel. 035 - 601 24 72 - Fax 035 - 601 11 87 Win prachtige Tourprijzen Fietst u straks op de Origi nele fiets van Erik Dekker of in het wielershirt van Michael Boogerd? Dat is zo maar mogélijk.want T als u nu voor het gemak van in temet bankieren kiest en de Rsbox' Wieleredltie (inclusief uniek Wielerrnagazine) aanschaft, maakt u kans.op fantastische w'ielerprijzen. Speciale Rabobank onftne Wielerset Verder is er de speciale Rabobank on/wieWieter- aanb'teding bestaande uit een bidon, haarband en pet zoals de Rabobank- renners die ook tijdens de Tour de Francè dragen. U befaalt voor deze tijdelijk slechts 5 2,50' Lezen over wielerheiden En ook voor boeken kunt u de komende week een sprint trekken naar Rabobank anfine. Samen met een van de par tners, boekhandel Van de Ven, is ei een selectie samen gesteld met boeken over de historie van de Tour de Hance en beroemde wielrenners. Kortom, komtti snel (al dan met met de fiets} langs bij Rabobank online m Soesletvlaoc u bevangen door onze Tourkoorts. Of kijk eerst cp www raöobankomme. com voor m-w informatie U bent van harte welkom bij het enige Rabobank online kantoor in Nederland aan de Smitsweg 4 in Soest. Maandag van 13.00 tot 17.00 uur en dinsdag tot en met zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur.Telefoon (035) 609 67 50, www.rabobankonline.com. Het bijzondere Rabobank online bankconcept: Voor al uw bankzaken, om te internetten, voorgratis uitleg door een van onze adviseurs, voor de nieuwste snufjes en producten van HP, om themagerelateerde boeken aan te schaffen of om een kijkje te nemen in een deel van de collectie van de Koninklijke Nederlandse Munt. Dit alles onder het genot van een kopje versgebrande koffie. Nisan ütH ^ifsn Uit de Soester Courant van Vrijdag 24 Juli 1953 In 1887 werd aan de Julianalaan het kerkgebouw van de Gerefor meerde Kerk gebouwd. Het be stond uit het voorste deel, dat men ziet staan vóór het nieuw gebouw de dwarsschip, waarmede men in November j.1. begon te bouwen. De groeiende gemeente maakte 't noodzakelijk, dat in 1923, achter het nog zichtbare oude gedeelte, een dwarsschip werd gebouwd, hetwelk nu, dertig jaar later, is af gebroken. Oud en nieuw vormen thans een geheel en wanneer ook dit te klein zou worden, dan wordt in de stijl van de nieuwbouw een stuk aangebouwd, waarbij het oude gedeelte komt te vervallen. Hierop heeft men bij de nieuw bouw van thans gerekend. Deze enorme verbouwing vergt, met de aanschaffing van een nieuw orgel en een nieuwe meubilering, een bedrag van rond f 200,000.-. Ook zijn in de nieuwbouw vier lo kaliteiten op genomen, terwijl aan de linkerzijde een evangelisatiege bouw van 8 x 13 meter tot stand komt. Behalve door het oude portaal zal het kerkgebouw door twee nieuwe portalen, welke rechts en links aan de voorzijde van de nieuwbouw zijn aangebracht, te betreden zijn. Het aantal zitplaatsen is door deze verbouwing vergroot tot 750. Ar chitect P. Beekman ontwierp de plannen voor het geheel. Dinsdagavond kwam de raad van onze gemeente in openbare verga dering bijeen onder voorzitter schap van de Burgemeester. b. Verlenging huurovereenkomst met de Stichting Openluchttheater. DE VOORZITTER deelt mede, dat de commissie grondbedrijf de suggestie heeft gedaan de huurprijs van 't openluchttheater voor dit jaar op f 5,- te stellen (d.i. een ver mindering van f 20,-). B. en W. willen deze suggestie overnemen. Spr. deelt nog mede, dat binnen kort een vorm gevonden moet worden, waarin dit theater exploi tabel zal zijn. Conform besloten. c. Verkrijging van gronden voor verdergaande uitvoering van het uitbreidingsplan Hartweg. Conform besloten. d. Aankoop van grond, gelegen nabij de Verlengde Schoolweg, van het R.K. Kerkbestuur te Soester- berg. Conform besloten. BONTE AVOND IN BRAAM- HAGE. Dinsdagavond werd in de tuin van "Braamhage" een bonte avond gegeven door de Mannenkoren "Apollo" alhier en het "Baarns Mannenkoor", waaraan tevens medewerkten Henk van Wijk, de Baarnse imitator; de Soester Zin gende Broertjes en Zusjes, het Gooise Boertje en de Soester Knollenplukkers. De publieke belangstelling op deze zwoele zomeravond was zeer groot en door velen werd "Braamhage", waar men zich thuis gevoelde, voor het eerst bezocht. De beide Mannenkoren hebben in de afgelopen maanden samen ge zongen o.l.v. Sjef van der Eerde en het bleek, dat zij goed op elkaar zijn ingesteld. Met het "Jagerskoor" van Von Weber, "Koor der Hovelingen" uit "Rigoletto" v. Verdi en "Vlaamse Kermis" van Hullebroek openden zij deze avond. Zij deden het op zeer goede wijze en de goede acoustiek door 't oude geboomte, werkte mee, dat de zang volledig tot haar recht kwam. Henk van Wijk imiteerde dat het een lust was en het Gooise Boer tje goochelde op aantrekkelijke wijze. De Zingende Broertjes en Zusje en de Knollenplukkers brachten goede nummers en het geheel werd een zeer gevarieerde avond. De Mannenkoren besloten met "Tineke van Heulen" van Hulle broek en "The Jolly Boys", waar mede deze zeer genoeglijke en succesvolle avond een einde nam. De organisator van dit pretentielo ze festijn, de heer Buis, die onlangs tot voorzitter van "Apollo" is be noemd, had veel eer van zijn werk. Nieuweweg 97 - Soest Telefoon 035 - 58 804 72 V openingstilden: m dinsdag t/m vrlldsg van 9.00 uur tot 19.00 uur f zaterdag van 9.00 uur tot 17.00 uur VOOR DE REGIO'S VEENENDAAL EN APELDOORN ZOEKEN WIJ VOOR DE BUITENDIENST, t.B.V. AUTO EN RIJBEWIJS. BEL. 0341 - 470073 Een van de vele cursussen van Volksuniversiteit Soest is de cursus Jin Shin Jyutsu. Deze kan helpen om de mens in een betere lichame lijke en geestelijke conditie te brengen. Het is een al vele eeuwen oude Japanse levenskunst; een. zelfhulpmethode, die gebaseerd is op het in evenwicht brengen van energiebanen die door ons lichaam stromen, met als doel genezen cn gezond houden. Jin Shin Jyutsu is niet bedoeld als vervanging voor de reguliere medische zorg, maar wel bedoeld om de mens in een betere conditie te brengen, opdat hij een eventuele medische behan deling beter kan doorstaan en snel ler kan genezen. Men leert gevoe lens van angst, verdriet, woede en bezorgdheid op te lossen in plaats van er door verstikt te raken. Door op deze manier met jezelf om te gaan, blijft er meer energie over om prettig te leven. Aanvang en tijd van de cursus: dinsdag 23 september, 13:30- 15:30 uur. Cursusduur: vijf lessen. Cursusprijs: 51,00; kosten les materiaal: 25,50 (inclusief hand boek Jin Shin Jyutsu). Succesvol adverteren het ligt voor de hand, dat doen ondernemers in de Soester Courant De gemeente Soest vindt goed contact met inwoners belangrijk. De inwoners moeten op een eenvoudige manier vragen, meldingen en opmerkingen bij de ge meente kwijt kunnen. Daar om heeft de gemeente, naast de bestaande informatieka nalen, een servicelijn inge steld. Het telefoonnummer 035- 60 93 728 is 24 uur per dag, zeven dagen in de week, bereikbaar tegen het norma le tarief. De servicelijn kan men bellen voor: algemene, actuele informatie over gemeentelijke zaken; het stellen van vragen over gemeentelijk beleid of andere zaken; het inspreken van meldingen met betrekking tot de woonom geving. Op dit moment is er algemene In Soest stonden ooit, verspreid over de hele gemeen te, veel boerenhuisjes die allemaal in dezelfde stijl wa ren gebouwd. Het huisje op de foto is even anders van vorm. Het ziet er meer uit als een arbeiderswoning. Weliswaar met veel ruimte rondom, maar toch ook weer niet zoveel, dat er plek is om een koe of een paar varkens te houden. Hoogstens een paar kippen zouden er kunnen scharrelen. Weet u waar dit huisje ooit heeft gestaan? Wie hebben er gewoond en wanneer is het verdwenen? We horen het graag van u. Voor reactie en informatie kunt u bel len naar 6012158. Met uw hulp komen we verder. We ten we meer, dan hoort u van ons en ziet u het terug in de rubriek Verdwenen Soest hervonden. De FocusCentennial Sport Edition. Een zeer sportief uitgeruste auto met een indrukwekkende standaarduitrusting. 2.0 96 kW (130 pk) motor Panther Black metaallak 17 inch 7-spaaks lichtmetalen velgen met wielsloten (4 stuks) Unieke chromen rastergrille Speciale handremgreep en versnellingspookknop Elektrisch bedienbare en verwarmbare buitenspiegels Elektrische voorruitverwarming Speciale Centennial Sport Edition genummerde instaptijsten MP3-speler met bediening aan de stuurkolom Elektrisch bedienbare voorportierramen 2 airbags Airconditioning Mistlampen voor Centrale portiervergrendeling met afstandsbediening Boordcomputer Sportief instrumentenpaneel met titanium design wijzer platen Sportstoelen voor In hoogte verstelbare bestuur dersstoel De FordFocus Centennial Sport Edition - Normaal 23.995, Centennial voordeel Designed for living Engineered to last www.ford.nl Beukenlaan 80-82, 3762 AJ Soest. Telefoon 035 - 750 18 20. Ik kom al jaren op de Eng, en ik moet zeggen met veel plezier. Wandelen met de hond, of ge woon eens even uitwaaien, een uniek stukje Soest. Als ik ken nissen met kinderen op bezoek heb, willen zij er graag heen eens leuk naar de paardjes er andere dieren kijken. Wat schetst mijn verbazing, heel weer iemand een regeltje in de we ontdekt, waarin staat dat er allee maar landbouwproducten moge worden verbouwd. Jaren en jare lang worden er dieren gedoogd e ;öpeens mag dat dan voor somm gen niet meer. Hoe kan dit nu? Honderden boeren stoppen er p< jaar in Nederland mee, of trekke weg naar andere landen, omd; het niet meer aantrekkelijk is i Nederland of financieel niet haa baar. Maar de Eng in Soest is h ^'t enige waar het nog mogelijk i Ik denk dat we heel blij moetc Het blijft een moeilijk onderwer ;we gunnen de kinderen-van-r graag de mogelijkheid om buitc te spelen maar het verkeer bren Steeds weer teveel risico's me Daar hebben ze in 's Hertoge bosch een aardige oplossing gevonden. Initiatiefnemer Marcel Roomai voorstander van levendige strat waar kinderen veilig kunnen sf len, vond de gemeente bereid c daar waar de bewoners zelf ond ling overeen gekomen waren of meer zondagmiddagen de aut om de hoek te parkeren, de str; of een aanzienlijk deel daarvan te sluiten zodat er geen verk meer doorheen kon. Het w« een succes! Op de web: www.speelstraten.nl is te zien 1 in heel wat straten in de stad t ten wordt gespeeld, en minstens belangrijk is hoe de bewoners makkelijk met elkaar in gesp komen. Anders dan op de Natior Straatspeeldag - ook daar is traditie aan het ontstaan - w< hier het initiatief door de bewoi genomen en worden geen g speeltoestellen gehuurd of and zins van alles georganiseerd; deren hebben genoeg fantasie zelf de ruimte te gebruiken. Oc Soest is de gemeente bereid stemming voor een derge straatspeeldag te geven en aa afsluiting van de straat mee te ken als daarvoor door bewc het initiatief wordt genomen. Als eerste mogelijkheid suggei we de zondag aan het eind va autoluwe week in september, natuurlijk is er in deze opzet r te voor andere keuzen, ook afhankelijk van de weersom digheden. Geïnteresseerden die na enig leg denken in hun straat(-ge te) genoeg belangstelling te nen vinden, wordt verzocht tact op te nemen met Eit 1 S 6016597, of Joke PI 88 6016867. i

Soester Courant | 2003 | | pagina 2