N C E ^UfïFirnPi HIL-TON Visser SPOED ËOLTPOST PET-scanner Meander ontdekt vroegtijdig tumor en uitzaaiing Kwaliteit van Stayokay Soest nu officieel gecertificeerd Servicelijn Soest: 035-60 93 728 - Paarden op de Eng, ja graag it Soest grijpt naast grond Museum wijst scholieren op de plaatselijke geschiedenis Activiteiten X-Change in afgeslankte vorm verder Extra activiteit Vrije Teugel NIEUWE BEZORGERS in Soest-Zuid -^^2 WOENSDAG 23 JULI 2003 SOESTER COURANT PAGINA 3 1 Shin Jyutsu 11 doen ondernemers lOpen brief aan gemeentebestuur de Soester Courant i Oud Soest Speelstraten Bibliotheek in zomer dicht op zaterdagen 3.995,- 2.QOO,- 11.995,- I leverbaar. Mobiele scanner elke 2 weken 1 dag bij de Lichtenberg Hostel haalt als eerste ISO 9001-norm In e-mail s.v.p. foto's/plaatjes apart houden SPULLENHULP Soest financiert helft nieuw project Den Haag stopt subsidie tieneropvang Funny Summer op woensdag 6 augustus Witgoed specialis Service voor alle merken Lars Inbrekers via buren naar bedrijfspand soesterScourant, SÖESTER^COÜRAWT van de vele cursussen Va» suniversiteit Soest is de ctW Ihin Jyutsu. Deze kan heliJ le mens in een betere licham^ en geestelijke conditie i„ gen. Het is een al vele eeuwen Japanse levenskunst; een lulpmethode, die gebaseerd i, iet in evenwicht brengen van giebanen die door ons lichaam nen, met als doel genezen en ind houden. Jin Shin Jyutsu is bedoeld als vervanging voor eguliere medische zorg, maar bedoeld om de mens in een re conditie te brengen, opdat en eventuele medische behan- ig beter kan doorstaan en snel- :an genezen. Men leert gevoe- van angst, verdriet, woede en irgdheid op te lossen in plaats er door verstikt te raken. Door Jeze manier met jezelf om te 1, blijft er meer energie over prettig te leven, tvang en tijd van de cursus1 dag 23 september, 13:3(g 10 uur. Cursusduur: vijf lessen susprijs: 51,00; kosten les- eriaal: 25,50 (inclusief hand- k Jin Shin Jyutsu). De gemeente Soest vindt goed contact met inwoners belangrijk. De inwoners moeten op een eenvoudige manier vragen, meldingen en opmerkingen bij de ge meente kwijt kunnen. Daar om heelt de gemeentenaast de bestaande informatieka nalen, een servicelijn inge steld. Het telefoonnummer 035- 60 93 728 is 24 uur per dag, zeven dagen in de week, bereikbaar tegen het norma le tarief. De servicelijn kan men bellen voor: algemene, actuele informatie over gemeentelijke zaken; het stellen van vragen over gemeentelijk beleid of andere zaken; het inspreken van meldingen met betrekking tot de woonom geving. Op dit moment is er algemene informatie beschikbaar over burgerzaken (reisdocumenten, rijbewijzen, geboorteaangifte, zorgloket, verhuizingen), socia le zaken, vuilafvoer, woningen (woonruimteverdeling, aankoop woningen, huursubsidie) en ge meentelijk belastingen. In de toekomst zal dat mogelijk wor den uitgebreid met een aantal andere categorieën. Naast de servicelijn zijn de ver schillende mogelijkheden om geïnformeerd te worden over het wel en wee van de ge meente Soest: de website www.soest.nl. de gemeentelijke tekst-tv- en teletekstpagina's op Omroep Amersfoort, de weke lijkse bekendmakingen 'Op't Hoogt Actueel' plus de maan delijkse voorlichtingskrant 'Op 't Hoogt' in de Soester Courant, en het radioprogramma 'Van het Raadhuisplein', iedere woensdag van 11:00 tot 12:00 uur op Radio Soest (met een herhaling op zondag, ook van 11:00 tot 12:00 uur). jeeesvol adverteren, st ligt voor de hand, Ik kom al jaren op de Eng, en ik noet zeggen met veel plezier. Wandelen met de hond, of ge- voon eens even uitwaaien, een iniek stukje Soest. Als ik ken- lissen met kinderen op bezoek leb, willen zij er graag heen, ens leuk naar de paardjes en indere dieren kijken. Wat schetst mijn verbazing, heeft weer iemand een regeltje in de wet jntdekt, waarin staat dat er alleen naar landbouwproducten mogen worden verbouwd. Jaren en jaren ang worden er dieren gedoogd en Dpeens mag dat dan voor sommi gen niet meer. Hoe kan dit nu? Honderden boeren stoppen er per jaar in Nederland mee, of trekken weg naar andere landen, omdat het niet meer aantrekkelijk is in Nederland of financieel niet haal baar. Maar de Eng in Soest is het 't enige waar het nog mogelijk is. Ik denk dat we heel blij moeten ooit heeft gestaan? Wie hebben 'er is het verdwenen? We horen reactie en informatie kunt u bel- 't uw hulp komen we verder. We- rt u van ons en ziet u het terug in Soest hervonden. Het blijft een moeilijk onderwerp, we gunnen de kinderen-van-nu graag de mogelijkheid om buiten te spelen maar het verkeer brengt steeds weer teveel risico's mee. Daar hebben ze in 's Hertogen bosch een aardige oplossing op gevonden. Initiatiefnemer Marcel Roomans, voorstander van levendige straten waar kinderen veilig kunnen spe len, vond de gemeente bereid om daar waar de bewoners zelf onder ling overeen gekomen waren één of meer zondagmiddagen de auto's om de hoek te parkeren, de straat of een aanzienlijk deel daarvan af te sluiten zodat er geen verkeer meer doorheen kon. Het werd een succes! Op de website www.speelstraten.nl is te zien hoe in heel wat straten in de stad bui ten wordt gespeeld, en minstens zo belangrijk is hoe de bewoners ge makkelijk met elkaar in gesprek komen. Anders dan op de Nationale Straatspeeldag - ook daar is een traditie aan het ontstaan - wordt hier het initiatief door de bewoners genomen en worden geen grote peeltoestellen gehuurd of anders zins van alles georganiseerd; kin- Ieren hebben genoeg fantasie om zelf de ruimte te gebruiken. Ook in soest is de gemeente bereid toe stemming voor een dergelijke straatspeeldag te geven en aan de afsluiting van de straat mee te wer ken als daarvoor door bewoners iet initiatief wordt genomen. Als eerste mogelijkheid suggereren we de zondag aan het eind van de autoluwe week in september, maar natuurlijk is er in deze opzet ruim te voor andere keuzen, ook b.v. afhankelijk van de weersomstan digheden. Geïnteresseerden die na enig over leg denken in hun straat-gedeel te) genoeg belangstelling te kun- ien vinden, wordt verzocht con tact op te nemen met Eit Algra, 6016597, of Joke Pluvier, 6016867. zijn, dat er nog mensen zijn die nog dieren willen houden en daar veel tijd, geld en energie in willen steken, dus wat is nu het pro bleem? Persoonlijk denk ik dat niemand zit te wachten op een maïsveld van tweeëneenhalve me ter hoog. Ook als het daarna ge maaid is, ziet het er niet meer uit. Over hekwerken gesproken, het zou toch te gek voor woorden zijn, als je je eigen grond en bezit niet eens meer mag omheinen. Als je grond aan particulieren verkoopt, zul je ook moeten kunnen aanvaar den dat het wordt omheind en als mensen de illusie hebben dat dit met landbouwgrond niet hoeft, dan moeten ze nu maar eens gaan kijken op de Eng, waar een stel vandalen door het korenveld is gewalst, waardoor dit volkomen plat ligt. Ik heb trouwens eens goed op de hekwerken gelet, en ik moet zeggen dat het er keurig uit ziet, dus laten we het nu niet heb ben over een paar centimeter ho ger of lager. Regels zijn regels, we zullen ons eraan moeten houden, maar tijden veranderen en regels kunnen wor den aangepast en een andere regel op de Eng loslaten zou mijns in ziens dit unieke stukje Soest zeker ten goede komen. Ik denk dat ik de mening verkon dig van vele Soesters die regelma tig op de Eng komen, als ik u zeg: laat de Eng zoals hij is, met zijn landbouwvelden en zijn dieren, een combinatie die op zich niet vreemd is. Velen hebben de grond daar overgenomen met de gedach te dat dit allemaal mogelijk was, omdat het al jaren wordt gedoogd. Is het nu werkelijk nodig om en gemeenschapsgeld en particulier geld aan advocaten te besteden aan een regel in de wet die te zijner tijd toch wel zal worden veran derd? Er zou eens moeten worden opgezocht wat de beweegredenen zijn van de mensen die dit hebben opgerakeld. Zijn het er veel, zijn het er weinig en wat voor doel hebben zij voor ogen? Ik hoop uit de grond van mijn hart dat u de juiste beslissing zult ne men en alle betrokkenen niet te lang in onzekerheid zult laten, want niets is erger dan dat. Met vriendelijke groet. Jan Feelders Tijdens de zomervakantie zal de Brede Bibliotheek op de zater dagen gesloten blijven. Deze tij delijke regeling geldt tot en met zaterdag 16 augustus. Vanaf 23 augustus kan men ook weer op zaterdagen, van 11:00 tot 15:00 uur, terecht bij de instelling aan de Willaertstraat. De openingstijden van de bi bliotheek zijn de komende we ken als volgt: dinsdag tot en met vrijdag 11:00-20:00 uur; maandag gesloten. snnial www.ford.nl i Gemiddeld brandstofverbruik en Eén keer per twee weken rijdt een mobiele PET-scanner voor bij Meander Medisch Cen trum, locatie Amersfoort Lich tenberg. Hiermee kunnen tu moren en hun uitzaaiingen vroeger en nauwkeuriger in beeld gebracht worden. Voor dit type onderzoek werden de patiënten van Meander tot nu toe doorverwezen naar Utrecht. Sinds begin juli hoeft dat niet meer. Nu kunnen in Amersfoort elke twee weken zo'n tien patiën ten onderzocht worden. De nucle air geneeskundigen van Meander Medisch Centrum zijn blij hun pa tiënten nu zelf te kunnen onder zoeken. De PET-scanner is een belangrijke aanwinst om de tumor en/of de uitzaaiing(en) vroeger en nauwkeuriger in kaart te brengen. Bepaalde vervelende onderzoeken zijn daardoor niet meer nodig en in een aantal gevallen kan de patiënt een onnodige operatie worden be- De PET-scanner werkt met radio actief gemerkte suiker. Veel tumo ren hebben suiker nodig om te kunnen delen en groeien. De pa tiënt krijgt glucose (druivensuiker) in een ader gespoten, vaak gewoon in een elleboogplooi. Het kortle vende radioactieve element 18- fluor is gekoppeld aan dit druiven- suiker en wordt opgenomen door de tumor en/of uitzaaiing. Met röntgenonderzoek is het vaak niet mogelijk om onderscheid te maken tussen een goedaardig of kwaad aardig gezwel. Met de scanner is de opname van de radioactieve druivensuiker, en daarmee de tu mor, zichtbaar te maken, zelfs heel kleine uitzaaiingen van 0,7-1 cen timeter. Onderzoek In Meander wordt de scanner eerst ingezet voor patiënten met long kanker, zowel uit Meander als uit ziekenhuis St. Jansdal in Harder wijk. Tot voor kort moesten de patiënten een onaangenaam on derzoek ondergaan om te consta teren of er uitzaaiingen waren. Hierbij moest een chirurg met een kijker achter het borstbeen lymfe klieren wegnemen. Echter, als er op de PET-scap geen lymfeklier- uitzaaiingen zichtbaar zijn, hoeft dit onderzoek niet plaats te vin- den, maar kan direct de longtumor i door de chirurg verwijderd wor- j den. Ook uitzaaiingen op andere plaat sen in het lichaam worden met PET opgespoord. Als een patiënt uitzaaiingen heeft van longkanker, heeft een operatie vaak geen zin meer en kan de patiënt de reste rende tijd van zijn leven wel beter benutten dan te herstellen van een onnodige operatie, aldus Meander. Ontdekken Meander Medisch Centrum hoopt in de niet al te verre toekomst de mobiele PET-scanner vaker voor Een keer in de twee weken zat de mobiele PET-scanner een dag bij locatie de Lichtenberg van MCM staan. te laten rijden. Hij heeft namelijk nog veel meer toepassingsmoge lijkheden. Ook kwaadaardige ge zwellen in de dikke darm zijn er mee goed te ontdekken, evenals hoofd- en halstumoren en vormen van lymfeklierkanker, zoals Hodg kin en Non-Hodgkin. Niet alleen worden onnodige operaties voor komen, de PET-scanner kan ook uitsluiten dat er actieve ziekte zit in vergrote lymfeklieren die als uit zaaiing beschouwd worden. Hier door komen sommige mensen juist wél in aanmerking voor een ope ratie en hebben ze dientengevolge betere vooruitzichten. Bij mensen met bloedkanker die een chemokuur ondergaan, kan eerder geconstateerd worden of de chemo aanslaat. Zo niet, dan kan eerder worden overgeschakeld op een andere therapie. Kwaliteit en professionaliteit, daar draait het om bij Stayokay Soest, de voormalige jeugdher berg - nu 'hostel' genoemd - aan de Bosstraat. Sinds kort is dat officieel bevestigd door de uitreiking van het ISO 9001/ 2001 certificaat. Stayokay Soest voldoet dus aan de hoogste kwaliteitseisen, stelt ma nager Sven de Boer niet zonder trots vast. Volgens hem is het Soester hostel het eerste (en tot dusver enige) in het land met deze 'onderscheiding', en daarmee een van de slechts dertig hotelaccom modaties die dezelfde prestatie hebben geleverd. De Stayokay-or- ganisatie in Nederland (ook het hoofdkantoor is gecertificeerd) is na de zusterorganisatie in Israël wereldwijd de tweede in IYHF- verband. ISO staat voor 'International Stan- dards Organization', die een kwa liteitsgraadmeter voor allerlei soor ten bedrijven heeft ontwikkeld. Stayokay is ongeveer twee jaar be zig geweest met de voorbereidin gen voor dit belangrijke succes. Na Soest komen stapsgewijs alle ande re hostels aan de beurt; eind vol gend jaar moet het hele proces af gerond zijn. Om de drie jaar wordt de 'keuring' overigens in z'n geheel herhaald. Het ingelijste certificaat heeft - in twee talen (Engels en Nederlands) een plaatsje gekregen achter de informatiebalie van Stayokay Soest. Beste beurt Stayokay Soest maakte een beste beurt bij 'auditor' Irma Bruggert van de KIWA (de certificerende instantie). Toen ze onlangs de proef-'audit' (zo heet het onder zoek) in Soest - en op het hoofd kantoor in Amsterdam - verrichtte kwam ze tot de veelzeggende con clusies dat er geen foutjes of on volkomenheden te melden waren. 'Dat betekende dat er na een half jaar geen definitieve audit meer hoefde plaats te vinden,' aldus manager Sven de Boer van Stayo kay Soest, en dat ze het certifi caat meteen toekende. Ze stak haar lof niet onder stoelen of ban ken. Nog niet eerder had ze een kwaliteitsproject meegemaakt dat zó grondig was voorbereid en dat ook zó door de medewerkers werd gedragen.' Enquêtes Stayokay doet er alles aan om de begrippen kwaliteit en professio naliteit ook in de dagelijkse prak tijk inhoud te geven. Er wordt zeer ernstig rekening gehouden met de wensen en verwachtingen van' de klanten - de gasten, die via bezoe kersenquêtes hun oordeel geven - Stayokay-manager Sven de Boer toont met trots het kwaliteitscertifi caat dat het Soester hostel onlangs is toegekend. Foto: Soester Courant. en er wordt continu gezocht naar mogelijkheden om die kwaliteit nog verder te verbeteren. Daartoe wordt o.a. een intern logboek bij gehouden, zodat er niets aan de kwaliteitscontrole ontsnapt. Alle ca. 25 medewerkers (onder wie een flink aantal oproepkrachten) zijn ook bekend met de doelstellin gen en doordrongen van de nood zaak om zich aan de kwaliteits waarborgen te houden. 'Dat kan alleen als het hele medewerkers team zich gemotiveerd, betrokken en verantwoordelijk weet,' aldus Sven de Boer. Wie wat te zeggen heeft doet dat in de Soester Courant Van tijd tot tijd bereiken ons via de e-mail persberichten en aan kondigingen waarvan de tekst ook foto's of andere plaatjes bevat. In het algemeen is het lastig, soms zelfs onmogelijk om die te lezen. Ons dringend verzoek aan de 'leveranciers' is dan ook om foto's/plaatjes (bij voorkeur in jpg-formaat) voortaan apart te houden van de tekst (liefst in Word) en ze als losse bijlage mee te sturen. Wij rekenen graag op ieders medewerking. Redactie kringloopcentrum De Schans 20 3764 AX Soest Tel. (035)c601 87 30 E-mail: spullenhulp@spullenhulp.nl Alle bruikbare kleding, tex tiel en schoenen kunnen naar Spullenhulp gebracht worden. Aflevertijden: dinsdag t/m vrijdag van 9:00 tot 17:30 uur zaterdag van 9:00 tot 12:00 uur. Zie ook: www.spullenhulp.nl Soester Courant overal thuis in Soest en Soesterberg Vervolg van pagina 1 door welke bedrijven c.q. markt partijen kunnen worden uitge voerd. Door tijdige verwerving kan de gemeente Soest voorkomen dat eventuele grondspeculatie of prijsopdrijving plaatsvindt. Als ei genaar van de gronden kan de ge meente ook scherpere voorwaar den stellen aan onder meer de ver deling van het bedrijventerrein en een goede volkshuisvesting bij de woningbouwlocatie. Te laat In feite was Soest in februari dus te laat met zijn claim, omdat de verkoop van Kontakt der Kontin enten aan Heilijgers al in januari was rondgemaakt. Bij nader on derzoek bleek echter dat het nota riskantoor een aantal opmerkelijke fouten had gemaakt bij de registra tie van de grondverkoop. Zo was in het kadaster en op het kaartma teriaal niet nauwkeurig aangegeven om welke grond het precies ging. De notaris wilde de fouten herstel len, maar in de opinie van het Soester gemeentebestuur waren ze van zó principiële aard dat de ver koop niet rechtsgeldig geacht moest worden. De gemeente ver zocht de rechter dan ook de leve ring te verhinderen; Kontakt der Kontinenten zou, aldus de redene ring van Soest, de grond niet aan Heilijgers kunnen overdragen en dat zou de gemeente de mogelijk heid bieden haar voorkeursrecht alsnog effectief toe te passen. Teleurstelling De gemeente heeft de rechter ech ter niet kunnen overtuigen, getui ge de uitspraak van de afgelopen week. Hij heeft de eis van Soest in elk geval afgewezen, zodat de 'le vering' van de grond aan Heilijgers - die ten laatste op 20 juli moest plaatsvinden, op straffe van ont binding van het verkoopcontract - uiteindelijk toch kon doorgaan. Volgens ir. Jaap van Gent, direc teur Milieu en Stadsbeheer van de gemeente, is de uitspraak van de rechter wel een teleurstelling. 'Voor een klein deel is het ons dus niet gelukt, maar als de notaris geen fouten had gemaakt was de grondverkoop óók gewoon door gegaan, dus eigenlijk maakt het allemaal niet zo heel veel uit. Het gaat ook maar een betrekkelijk klein gebied...' Compensatie Heilijgers is daarvan nu eigenaar in volle rechte. Of dat nog financiële consequenties voor de gemeente heeft en gevolgen voor eventuele bouwplannen, valt op dit moment niet te overzien, aldus Van Gent. Als er bedrijfs- of woningbouw wordt gerealiseerd moet er - vol gens de afspraken in het kader van het Hart voor de Heuvelrug-plan - onderhandeld worden over de bijdrage die - ter compensatie - uit de opbrengst van dergelijke 'rode' (bouw)projecten ingebracht wordt in 'groene' (terug naar de natuur-) projecten, zoals de aan koop van het Jessurunkamp of het Kodak-terrein in Soestduinen. Museum Oud Soest krijgt zo wel van de gemeente als van de provincie drieduizend euro voor een project dat is bestemd voor de groepen vijf van het ba sisonderwijs. Hierin wordt lo kale geschiedenis verweven in formele lesstof. De bedoeling van het pakket is dat de jonge leerlingen betrokken ra ken bij hun eigen omgeving. Scho len kunnen zich inschrijven voor het programma, dat zowel in het schoolgebouw als in het museum aan de Steenhoffstraat zal worden afgewerkt. Erfgoedhuis Utrecht draagt zorg voor de ontwikkeling van het les pakket en zal in samenwerking met het museum onderdelen van de Soester geschiedenis in de les stof verwerken. Zo komen de deel nemers meer te weten over de his torie van hun woonplaats. Het project krijgt de naam 'Op stap met Jet en Jan, jong in 1910'. Voor het project is 6000 euro no dig, maar deze kosten voor ont wikkeling en het materiaal zijn eenmalig. Het is de bedoeling dat het museum het lesprogramma ie der jaar gaat aanbieden aan de ba sisscholen. Daarom is het college bereid om, zoals gevraagd, de helft hiervan voor zijn rekening te nemen. Het geld wordt gehaald uit het Cul tuurfonds. De provincie financiert de andere helft. Stichting Balans gaat in het nieuwe seizoen verder met de activiteiten van X-Change, zij het in iets afgeslankte vorm. De reden is dat de tieneropvang niet langer gesubsidieerd wordt door het ministerie van volksgezondheid, welzijn en sociale zaken. X-Change, gevestigd in buurthuis de Schoof aan de Molenstraat, was elke werkdag 's middags geopend, maar vanaf half september is er nog maar twee middagen per week (15:00-17:30 uur) een inloop voor tieners (10-15 jaar). Deze inloop vervangt de tienerclubs voor het Smitsveen en De Engh. Het 'Zakgeldproject' (was woens dagmiddag) wordt verdeeld in twee groepen en gecombineerd met de inloopmiddagen. Het internetcafé dat eveneens elke werkdag open was, zal tenminste drie middagen (13:00-17:00 uur) toegankelijk zijn. Verder wil Balans bekijken op welke manier dit inter netcafé op bepaalde tijden kan worden gereserveerd voor 15-plus- sers. Gebleken is dat er onder deze groep wel behoefte is aan de mo gelijkheid om te internetten. Daar naast zijn de jongerenwerkers aan het bekijken of er in de nabije toe komst huiswerkbegeleiding kan worden opgestart. Balans zal de activiteiten van X- Change en de inzet van medewer kers voortaan uit het eigen budget moeten betalen. Vanaf 1999 kreeg de welzijnsstich- ting in totaal 450 duizend euro uit Den Haag, maar deze tijdelijke re geling vervalt per 1 augustus en er is geen zicht op of er opnieuw geld vrijkomt voor het vervolg op het vierjarig experiment. Voor kinderen die 'gewoon' thuis zijn, is er op woensdag 6 augustus een 'Funny Summer' in kinderparadijs De Vrije Teu gel. De hele middag kan er aan verschillende activiteiten wor den meegedaan op het terrein aan het Vedelaarpad. Tussen 13:45 en 14:15 uur kan men zich inschrijven, wat 50 euro cent kost. Hiervoor krijgen de kin deren een toegangskaart en -zo lang de voorraad strekt- een kaart je voor de ballonnenwedstrijd. Deelnemers aan deze wedstrijd krijgen na twee weken thuis bericht of zij, of beter gezegd, hun ballon nen, in de prijzen zijn gevallen. Op de toegangskaart staan de ac tiviteiten, waaraan kan worden meegedaan. Dat varieert van het gebruikelijke ritje per huifkar tot schminken, maar er staat in het kinderparadijs ook een groot luchtkussen, waarop de kinderen zich uitbundig kunnen uitleven. Ook de sportbus Matchpoint van Stichting Balans is van de partij, zodat er tal van sporten en spellen beoefend kunnen worden. De 'Funny Summer' is bestemd voor kinderen van 4 tot en met 12 jaar. Voor kinderen van 4 tot en met 6 jaar is er begeleiding van ouders/verzorgers nodig. Meer in formatie over de 'Funny Summer' is verkrijgbaar bij Patricia Vonk van Stichting Balans, 6017615. SOEST Eigen technische dienst met 24-uur service. Geen voornjkosten. Gratis bruikleen app. Alle reparaties aan huis. Soesterbergsestraat 35a Tel. 035 - 602 93 60 De bijna tweeënhalfjarige Fay lo geert een tropische week in Soest. Dat betekent deze keer veel bellen blazen. Een nieuwe ontdekking, die uitmondt in een grillige serie vluchtige creaties 'Bulfes de savon'. Het eerste kokertje valt prompt leeg in het zwembadje. Ze blaast ook veel te hard, zodat het vaak misgaat. 'Moeilijk, hè?' verzucht mijn fay- nomeen. Bij de vierde flacon van de Hema ontdek ik pas alle waarschuwin gen in drie talen op het etiket met safety seal. Niet nieuw maar wel favoriet bij haar is de Soester Kinderboerde rij. Het is een soort minidierentuin met veel hekken, hokken, kippen gaas, tralies, schrikdraad en een tekort aan vrijwilligers. De geest is er uit. Hoogtepunten van het speeltuintje zijn de overdekte glijbaan en de draaimolen. De kleine loopt door de glijbaan omhoog en glijdt op haar buik weer naar beneden. Nog een keer. Nog een keer. Of langs de twee steile trappen naar boven. Ik houd mijn hart vast. De draaimolen draait alleen rond als de sleuteljuffrouw bereid is bet spul in beweging te zetten. We bof fen vandaag. In de Vrije Teugel loopt deze och tend nog een meisje rond van een jaar of vier. Fay volgt het lieve kind op de voet van de ene attractie naar de andere. Ik blijf in haar spoor, met het gevolg dat ik ook voortdurend achter de moeder aanloop. We eindigen met z'n vie ren ondef een koele paddestoel. De dame serveert de beide meisjes vriendelijk brood en limonade. 'Ik heb niet gerekend op vaders of opa's', zegt ze. Ze zal toch niet denken dat ik de vader ben? Sinds een paar weken beeft Fay een broertje, geboren in het Lucas Ziekenhuis te Amsterdam. Op een zomerdag tussen de eerste zwangerschap van Müxima Zorreguieta en de laatste tennisslag van Richard Krajicek komt Lars ons - haartjes zwart - in Lucas' kraam te pas. 't Is donderdag 19 juni 2003 hoofd schouders knie en teen knie en teen zingt Fay de nieuwe gemini welkom in een iand vol regressie en illusie 'waar jongeren gelukkig zijn en tevree' bim bam bom. Als Fay om acht uur in bed ligt, posteer ik mij voldaan en gefasci neerd tussen de gele teunisbloe men in de tuin. De 's avonds laat opbloeiende blaadjes zijn vluchti ge bellenblaasjes voor de nacht. Zo is het eigenlijk met alles. Om bij een bedrijf aan het Wete ringpad te kunnen inbreken, zijn onbekenden zondag eerst het naastgelegen pand binnengedron gen. Hoe ze daar binnenkwamen, kon de politie niet vertellen. Maar eenmaal binnen hakten ze een gat in de muur en verschaften ze zich toegang tot het andere bedrijfsge bouw. Ze namen twee plasma schermen mee en gingen er van door. De politie kreeg zondagavond rond kwart over negen te horen dat het inbraakalarm was afgegaan. Ze nam meteen poolshoogte, maar trof in het gebouw en de omgeving geen verdachte personen aan. ELKE WEEK EEN IN DE BUS? Neem een abonnement: 8,75 per half jaar! tel.(035)6014152 De Soester Courant zoekt met spoed voor diverse wijken o.a. Ossendamweg, Braamweg e.o. en deel Soesterbergsestraat Seminariehof e.o. Bel snel 035-6014152 voor meer informatie. Ook invalbezorgers zijn van harte welkom.

Soester Courant | 2003 | | pagina 3