'Tarief passe-partout sport onder loep' m Jonge golfclub voelt zich volwassen Soester service op Dutch Open Nederlands tenniskampioen wint ook Soesterberg Open ISPORTl Van Zetten suist door Alpen Michiel Riesmeijer pakt juniorentitel Dutch Open PAGINA i/OENSDAG 23 JULI 2003 SOESTER COURANT PAGINA 9 ■portplatform adviseert hoger dekkingspercentage huur accommodaties i i Duivenberichten| Karelse en Hoek en Zn. vaste prik op ATP-toernooien CKDert SCHOEMAKER (BELGEN)COMPETITIE 2003 Bijna 500 leden; veel activiteiten; driving range blijft hartenwens GOLF Ruim 5,5 uur voor mountainbikemarathon MOUNTAINBIKE Niemand opgewassen tegen Hans Adama van Scheltema (57) KLEDmVENSCHJEIEN TENNIS lonbon evulde woonbonnen lien wordt gecontro- 'aarden voldoet. De >t, wordt in volgorde t de leeftijd en de :e of economische nd." 3 periode dat men adres. bovenaan de kandi- persoonlijke gege- nssamenstelling en 3t de gegevens uit de nistratie Persoons- is juist dan wordt de rerhuurder aangebo- ïg dan krijgt u via de waarmee u de leges isvestingsvergunning en woning, dan wordt it verstrijken van de Joor de verhuurder ef is het niet mogelijk kijken. Het heeft geen 'en naar uw kansen KING BENT GEKO- ING ONTVANGT U zing woningtoewijzingen en overzicht. Daarbij ïl reacties er op een Df de woning aan een egewezen. Ook wordt de eventuele maat- >che binding en het lantal vermeld. Op die itting maken van uw jk type woning en aanpassen. iet mogelijk om op inden een urgentie- Slechts in een zeer zal een dergelijke oepassing is voor een kt. Informatie hierover deling Publiekszaken ïel huisvesting. serieuze klacht mocht wijzing, dan kunt u die de gemeente Soest jimteverdeling, Post- T. over het toewijzings oor terecht bij Portaa fdeling Publiekszaken ok zijn hier informatie- jnt u ook vinden op bouwen en wonen, itaat uit de gemeenten hoten, Eemnes, Leus- 9- de desbe- bonnen of te irder. n verhuurder. de 18 jaar ing: 'uilen) I er zie spelregels) eriode van t uw enkele tel: an een gehandi- orende persoon Js de gemeente in kaart kan rengen wat de exacte kosten n alle sportaccommodaties" |n, kan precies worden uitge- kend wat nu de dekkingsper- •ntages zijn. Op basis van de tkonist moeten de tarieven >or het gebruik van de accom- odaties eventueel omhoog. at stelt het Sportplatform Soest, :t 'officiële adviesorgaan van de meente, in de vernieuwde en tgebreide versie van het rapport )eeladviezen Sportbeleid.' Het 1 het voor de Soester sporters zo nsfige passe-partoutsysteem in md houden, maar vindt dat het et aan zijn eigen succes ten on- ;r mag gaan. eden van sportclubs die zijn aan- •sloten bij het NOC/NSF# beta- i nu via hun vereniging ongeveer euro per jaar voor het gebruik o bijvoorbeeld het voetbalveld, sporthal, de gymzaal of de bow- ïgbaan. Hierbij wordt niet per ïfinitie gelet op het aantal ge- :uiksuren, het tarief staat vast en ordt tot nu toe alleen trendmatig rhoogd met het inflatiecijfer. Als ijkt dat er van gemeentewege i) veel geld bij gaat moet het ta- if scherper worden gemaakt, al- ïs het platform dat van mening is t dit binnen een jaar zou moeten beuren. is aan het gemeentebestuur at het (gemiddelde) dekkingsper- ntage moet gaan worden. Het platform adviseert dat ook andere sporters en organisaties onder de zelfde voorwaarden moeten kun nen profiteren van het passe-part- outsysteem, mits ze geen winst oogmerk hebben. Omdat vereni gingen die voornamelijk met jeugd werken, over het algemeen lagere inkomsten aan contributie hebben, zou er voor deze clubs een aange paste normering kunnen worden gehanteerd. Het platform heeft overigens zelf de proef op de som genomen en berekend dat het dekkingspercen tage van de kosten van sporthal Banninghal in Soesterberg slechts 11,75 procent bedraagt. Bij de at- letiekaccommodatie aan de Wiek- sloterweg is dat 33,66 procent. Risico's Wat de accommodaties zelf be treft, stelt het platform vast dat de meeste een redelijk niveau hebben, maar dat er nog wel verbeteringen zijn aan te brengen, met name als het gaat om de sociale veiligheid (verlichting) en noodvoorzienin gen (vluchtwegen). Het heeft de indruk dat reparaties en vervangin gen nog wel eens te lang op zich laten wachten, met alle risico's van dien. De bezettingsgraad van de hallen en zalen is volgens het platform in de avonduren en de weekeinden goed. Overdag zouden de scholen echter ruimte te kort komen. Als de sportbeoefening in Soest toe neemt, zal er dus een zaalruimte gebrek ontstaan. Daarnaast is er een tendens, dat de ongeorgani seerde sport toeneemt met circa tien procent per jaar en dat het verenigingsleven terrein verliest. Als die trend zich doorzet, zal de gemeente een andere verdeling van de zaalruimte moeten hanteren. Op de buitenaccommodaties lijkt de beschikbare ruimte toereikend, aldus het platform. Stimulering Bij de stimulering van sport en breedtesport dient vrijwilligersbe- leid de hoogste prioriteit te krijgen. Een pleidooi van het platform be helst een registratie van alle vrijwil ligers in de sportsector, zodat een betere aanpak mogelijk is van de benadering van (potentiële) vrij willigers. De kosten daarvan moe ten voor rekening komen van de gemeente die momenteel op amb telijk niveau bezig is aan een noti tie vrijwilligersbeleid. Aan de hand van die notitie en de eventuele reacties daarop moet het volgens het platform mogelijk zijn om de komende jaren het beleid duidelijk te maken en vast te stellen. In de praktijk kampen veel (sport)verenigingen echter nu al met een kadertekort dat in de meeste gevallen alleen maar lijkt toe te nemen. Vrijwilligers zouden ook een rol kunnen spelen als tolk om minder heden meer te betrekken bij regu liere sportverenigingen. Clubs zou den moeten kunnen rekenen op een financiële bijdrage van de ge meente als ze pogingen onderne men om activiteiten te organiseren voor specifieke doelgroepen, zoals gehandicapte^. Verschillende doelgroepen kunnen worden bereikt in onder meer buurthuizen en op speelplaatsen, met als mogelijk extra voordeel dat er onder hen ook vrijwilligers kun nen worden geworven. Campagne Om de sociale en gezondheidsas pecten van sport te promoten, zou een campagne 'Bewegen Moet' niet misstaan. Tijdens evenemen ten, zoals de gildenfeesten, mani festaties en markten, kan Soest dit bij een groot publiek onder de aan dacht brengen. Instellingen als de SWOS en het Bentinck Fonds kunnen daarin een rol spelen. Elk jaar een sportweek is een an dere mogelijkheid om de sportbe oefening te stimuleren, stelt het platform. Als voorzet geeft het onder meer sportclinics en het eer der beproefde concept van een sportwaaier, waarmee men op proef bij verschillende sportclubs een poosje op proef kan meetrai- nen. De gemeente werkt inmiddels aan de opzet van een sportkalen der die op de gemeentelijke web site (www.soest.nl) zal komen te staan. Ook die moet mensen op weg helpen naar de (ongeorga niseerde sport. 'edvlucht Duffel; afstand: 33 kilometer; wind: zuidoost DE ZWALUW lebr. de Bruin 1, Comb. van Egdom L V. Es Rijksen 3, R. v. Hornsveld H. Vos 5, G.M. Schimmel 7, Patrick Ingrid 14, Th. Wigtman 15, C. iamphorst 17, H. de Bree 18, E. v.d. rakel Znn 27, Comb. de Bes-de tree 29, J. Benschop 30, R. v.'t Net Weldink/v. Hengstum 41, J. vd Irakel Zonen 43, H. Wolfsen 51, S. .d. Heiden 76, H. Vonk 90, Th. Post 8, J. de Jong 119, M. van Rouwen- aal 161. .W. Grift 1, Mevr. Altenaar Zn 2, ,G. Schimmel 3, D. Krol 7, B. v. Gar- lingen 12, R. Reiling 14, J.C. Rauch 7, J.C. Wijnands 18, J. v. Groningen II, Altenaar/Reijerse 22, Vaessen/ /een en daal 29, H.H. v.d. Veen 33, J. Cortland Zn 42, P. Pemberton 46, Rietveld 53, A. Wijnands 61, A. )ijkstra 66, P. Foekens 144, Groenen- tein/Westerv. 156, Holdijk Dr 173. Wedvlucht: Morlincourt; af stand: 331 kilometer; wind: zuidoost DE ZWALUW i.M. Schimmel 1, Comb. van Egdom Patrick Ingrid 4, R. v. Hornsveld i, P. Kanters 6, H. Vonk 8, A. Teunis- tsen 10, Gebr. de Bruin 15, S. v.d. Hei- |ien 16, E. v.d. Brakef Znn 17, R. v.'t Vet 21, V. Es Rijksen 26, R. Eimers f27, H. Huisman 28, Comb. de Bes-de Bree 33, Van Ginkel Kanters 35, H. |Vos 40, C. Kamphorst 51, J- de Jong 63, H. Wolfsen. DE VRIENDSCHAP LW. Grift 1, H.H. v.d. Veen 2, B.G. Schimmel 3, Vaessen/Veenendaal 6, 5. v. Gardingen 8, Mevr. Altenaar 'n 9, A. Dijkstra 12, D. Krol 23, H.C. tauch 27, Z.K.H. Pr. Bernhard 41. Na zijn verloren finale op Ro land Garros vergat Martin Ver kerk niet de jongen te bedan ken, die zijn racket had bespan nen. Waarmee de op de ran king als een komeet omhoog geschoten tennisser maar het belang van een goede bespan ning aangaf. Verkerk was in Parijs zo eerlijk toe te geven, dat het niet aan zijn PM. De Vriendschap De eerste jongeduiven vlucht is weer geweest. Het ging over 85 km vanaf Heer. Ba/co openhaarden was eerste met de liefhebber R.IV. Grift 1 Bako Openhaarden 2 100 37 De Tortelduifjes 34 2 Esso selfservice center E. Zaal 97,7 38 Kareisen Bandenservice 0 3 Expert Schoemaker 95,4 39 v. Hengstum apparatenbouw 2 0 4 DeOudeEnghe 93,1 40 TaxiEemland 0 5 Grillroom de Droom 6 De Wiekslag 908 835 41 Witgoed Specialist 42 ProvacCeelen 0 0 7 Willemshoeve Privéstallen 8 Koelstra Metselbedrijf 839 81,6 43 Pefs Place 44 Handelsonderneming G. Fuyk 0 0 9 MJ.O.Baam 793 45 Boymans Partners Soest B.V 0 10 Rerjerse Loodgietersbedrijf 77 46 Bako openhaarden 1 0 11 Metselbedrijf HJ.v/dWardt 74,7 47 Restaurant Spitsheuvel 0 12 Van Alles Wat Hilversum 724 48 Eetcafé Centraal 0 13 v/dWard Horeca Amusement Totaal 70,1 49 Aannemersbedrijf Gebr. Helsdingen 0 14 T.O.F.SpeciaaJdrukkerijbv. 678 50 Foodmaster Lamers 0 15 Installatiebedrijf PA v/d Dijssel 655 51 Wijnhandel Ben v/d Linden 0 16 Grift Trappen Soest 632 52 Westra Recycling V.O.F. 0 17 MisterX 609 53 Marco de Wildt Mondverzorging 0 18 J.Wegerif Restauratie 536 54 Installatiebedrijf Bert v/d Dijssel 0 19 Paper Work Soest 568 55 de Vries Haardengroep 0 23 ComagB.V. 54 56 Batavia Indonesische gerechten 0 21 Eetvillav.d.Brink 49,4 57 VerwarmingTreba 0 22 IVÏshoekje 47,1 58 Stuc/TegelonderhoudsbedrijfKettenbu rg 0 23 Koken Kok 448 59 Dart Club'Men in Black" 0 24 VeevoederhandelEemfand 425 60 Grillroom Mino 0 25 Loodgietersbedrijf Cor Hopman 402 61 Riesv. Schalk Tegelzettersbedrijf 0 26 Krol Witgoed service 399 62 Slijterij T. v/d Linden 0 27 LasbedrijfDorrestijn 35,6 63 Han Giele Verlichting 0 28 Stomerij Primeur 338 64 Rebel Kozijnen Baam 0 29 Haage Loodgieter-Dakbedekking 65 Duivensportcentrum 5 Kronen 0 kl.Onderti 31 66 Vleescentrum 0 30 Jan v. Zal Autoschadespecialist 264 67 Boni Supermarkt 0 31 Westra Tegelzettersbedrijf 24,1 68 Davo doe het zelf centrum 0 32 Autoschade Stalenhoef 195 69 Emoe fokkerij Het Gouden Ei 0 33 Foodmaster Laanstraat 149 70 John Gnff Amusement 0 34 Probin Hooyer 128 71 Haarmode RempeWeesp 0 35 NijhofBouwenWoonwaren 8 72 Ruttenberg Garagebedrijf 0 36 AP. v. Doom Houthandel 67 73 v. Hengstum apparatenbouw 1 0 racket maar aan zichzelf lag dat er voor hem geen kruid was gewas sen tegen de Spaanse Grand Slam- winnaar Federer. Het lag evenmin aan Elbert en Bob Karelse, Piet en Peter Hoek en Jan van Veen dat de als nummer 1 geplaatste 'Hol lands hoop' vorige week in de eer ste ronde uit het Dutch Open werd geknikkerd. Verkerk won nog wel de eerste set van de Italiaan Ga- limberti, maar ging daarna, ge plaagd door. een schouderblessure, onderuit. Een dag later, toen een slijmvliesontsteking was vastge steld, stapte hij uit het dubbeltoer- nooi, waarin hij met Raemon Slui ter zou spelen. Vader en zoons Karelse en Hoek behaalden de finaledag van het tennistoernooi in Amersfoort moeiteloos. De ervaren bespanners speelden foutloos. Karelse en Hoek en Zn. En Jan van Veen zijn V.r.n.l. Elbert Karelse, Jan van Veen, Bob Karelse, Peter en Piet Hoek bespannen tijdens het Dutch Open de rackets van de deelnemers. Foto: Soester Courant dan ook steevast aanwezig tijdens de ATP-toernooien in ons land. Naast de Dutch Open in Amers foort raken ze met hun service ook op het grastoernooi van Rosmalen en het ABN/Amrotoernooi in Rotterdam bij de deelnemers een gevoelige snaar. En om nog even terug te keren naar Roland Garros. Ook daar waren ze jarenlang van de partij. Hoek: 'Ik denk dat Pieter en Bob later wel weer naar Parijs zullen gaan. Die mogelijkheid krijgen we ieder jaar weer, maar het belang van onze eigen klanten is groter. We hebben er gewoon geen tijd voor.' In twee jaar tijd is het leden aantal van golfvereniging Soestduinen verdubbeld tot bijna S00. Dit geeft maar aan dat deze sport een steeds bre dere laag van de bevolking raakt en de groei is een mooi uithangbord voor de plaatselij ke vereniging die net voor de vierde keer is verjaard. Het jonge Soestduinen acht zich zelf inmiddels een volwassen sportclub die op lokaal niveau een niet te onderschatten functie ver vult. Van de 480 leden komen er 380 uit deze gemeente. Meer dan tien procent van de golfers is jeugd, een percentage dat boven het landelijk gemiddelde ligt. Vol gens Bob Bremer, sinds twee jaar voorzitter, heeft de vereniging het negatieve imago uit het verleden (dat voortkwam uit een conflict tussen de exploitant van de baan en de gemeente) van zich afge schud en wil Soestduinen ook daadwerkelijk meetellen als sport vereniging. Maar helemaal serieus genomen door de gemeente en politiek voelt ze zich nog niet. Pasgeleden werd er wel gebeld vanaf het gemeentehuis. Door Ra chel Wouters, sportcoördinator van de gemeente. Kennelijk staat golf zo hoog op het verlanglijstje van scholieren, dat er in september een golfdag voor leerlingen zal worden gehouden. In een samenwerkings verband van gemeente en golfver eniging. Het begin is er dus. Surrogaat De realisatie van een volwaardige driving range is een hartenwens, maar tevens een heet hangijzer. De kleine kooi bij de ingang van de baan is surrogaat. Bremer beseft dat dit in eerste instantie een zaak is van de Stichting Golfclub Soest duinen, die de negen holes baan aan de Van Weerden Poelmanweg beheert. Meedenken en -praten wil de golfvereniging wel. Dankzij particulier initiatief ligt er in Soest duinen een 'schitterende baan' en volgens Bremer mag dat een ver volg krijgen. 'Het zou mooi zijn als er volgend jaar tijdens ons lustrum een begin mee kan worden gemaakt. Er is hier voor commerciële doeleinden gekapt, dan moet dat ook kunnen voor een driving range. De ruimte is er.' Een concreet plan is nog niet inge diend bij de gemeente. Eerste prioriteit van de golfvereniging was niet de aanleg van een slagplaats, maar de opbouw van de eigen ge lederen. Met 35 kaderleden en een groot aantal eenmalige en structu rele activiteiten zijn ze goed op weg, vindt Bremer. De vereniging moest op de kaart worden gebracht, werd lid van de Sportfederatie Soest en, belangrij ker nog, kreeg het vertrouwen van de Nederlandse Golf Federatie. Dit betekent dat de club onervaren golfers mag voorbereiden op het examen voor het golf vaardig- heidsbewijs (GVB) en is geautori seerd die test zelf af te nemen, zij het dat dit laatste in Kromme Rijn geschiedt. In eigen beheer wordt nu tevens de handicapregistratie gedaan. Ontwikkeling 'Het is een belangrijke stap in de ontwikkeling van de vereniging, dat je dat nu zelf mag doen. Onze leden Ruurd Reitsma en Jan-Wil lem Teunisse hebben er speciale cursussen voor gevolgd en worden bijgestaan door anderen. Juist nu we een grote toeloop van leden hebben, is een GVB belangrijk.' Omdat elke activiteit vrijwilligers vergt, kiest de golfvereniging be wust voor een geleidelijke weg die in een langzaam tempo wordt af gelegd. Verschillende interne com petities, diverse toernooien en wedstrijden worden er gehouden. Aan de jeugd wordt veel aandacht besteed. De frequentie van uitwis selingen met andere verenigingen stijgt. Vorig jaar namen zelfs twee teams deel aan de C-competitie van de NGF, dit seizoen gaan er drie wedstrijdploegen op pad. Er worden eenmalige evenementen opgezet, zoals de 'Gent's Day' van afgelopen zaterdag, een logisch vervolg op de Ladies Day van twee jaar geleden. Voor nieuwkomers en belangstellenden ligt er een fraaie full color brochure klaar en sinds ruim een jaar verschijnt pe riodiek FreeDrop, het verenigings orgaan. Bremer: 'Het was een im mense klus om dat op te zetten, maar communicatie is erg belang rijk. Een clubblad is goed voor de uitstraling naar je leden; het is een bindingsfactor.' Samenwerking Niet overgeslagen mag worden dat de verhouding tussen de golfvere niging en de golfstichting in de ogen van Bremer inmiddels zeer goed is. De samenwerking is geïn tensiveerd, wat er eind 2001 al toe leidde dat alle leden van de golf- Behalve een beetje golfen, hoef den de 'gents' zaterdag weinig te doen. Ze werden in de watten ge legd door de vrouwelijke clubgeno ten. Foto: Foto Bell. stichting verplicht worden gesteld tevens lid te worden van de vere niging. Bij de stichting (®5 5880005) moeten het speelrecht 485) en de diverse fees worden betaald. Het lidmaatschap van de vereni ging kost 58,00 voor senioren en 21,00 voor de jeugd tot en met 21 jaar. Wat nieuwe jeugdleden betreft moet de golfvereniging enige te rughoudendheid betrachten, om dat voor een goede begeleiding voldoende kaderleden nodig zijn. Op seniorenniveau zal er voorlopig geen wachtlijst komen. 'Er is ooit gezegd dat 500 leden de limiet zou zijn. Daar zitten we nu tegenaan, maar ik heb niet de indruk dat het niet hanteerbaar is', zegt Bremer. 'Een aantal zaken kan nog worden verbeterd, maar dan ben je mede afhankelijk van voldoende kader', gaat de voorzitter verder. Inmid dels is een commissie samenge steld, die de lustrumactiviteiten voor 2004 gaat voorbereiden. Want van een feestje houden ze aan de Van Weerden Poelmanweg ook wel. Net voor de slagregens en het onweer rolde Fred van Zetten met zijn mountainbike over de finish van de SalzkammerGut Trophy, een wedstrijd door de Oostenrijkse Alpen over 100 kilometer. Van de 600 gestarte deelnemers eindigde hij als 144c, in de masters 2 (40-50 jaar) werd de Soester elf de. Grintpaden, asfalt en bosweg- getjes vormden het parkoers dat zich tussen de 500 en 1480 hoog- temeiers door de bergen slingerde. Op een deel van dit terrein, waar rotsen en boomwortels fietsen on mogelijk maken, moest Van Zet ten lopend 250 meter klimmefl. Op andere momenten suisde hij met een snelheid van 78 kilometer per uur naar beneden. Op zijn 11 kilogram lichte moun tainbike, die 27 versnellingen heeft, was Van Zetten uiteindelijk in vijf uur, 41 minuten en een se- - conde precies een half uur sneller dan vorig jaar in dezelfde mara thon die meetelt voor kwalificatie voor de WK op 30 augustus in het Zwitserse Lugano. De 42-jarige Soester zal daar niet starten, van wege de korte afstand (78 kilome- I ter) en de naar zijn mening 'toren hoge inschrijfkosten'. Bij de junioren heeft kleidui- venschutter Michiel Riesme ijer opnieuw een titel veroverd. Na zijn winst, vorige maand, op het Nederlands kampioen schap tot 21 jaar won hij in het weekeinde de Dutch Open. In Biddinghuizen moest hij niet alleen afrekenen met landgenoten, maar ook verschillende topschut ters uit onder meer Rusldnd, En geland, Polen en Denemarken. Van de 200 kleiduiven die voorbij vlogen, schoot hij er 158 uit de lucht. Dat zijn er slechts negen minder dan Frank Hazekamp die bij de senioren eerste werd. In het overall klassement legde de 18-ja- rige scholier uit Soest beslag op de vierde plek. Tijdens de Dutch Open werd er geschoten volgens het Compak- systeem. Elke kleiduif vliegt dan in een andere richting en hoogte, ter wijl de schutters vanuit een be paald hokje moeten mikken ,en dientengevolge sneller moeten rea geren, omdat hun schietwijdte be perkter is. Bij het parcours de chasse hebben ze meer ruimte. Riesmeijer won daarin onlangs de juniorentitel van ons land, net als in 2001. In september gaat hij het zelfde proberen in de Compak-ca- tegorie. In de categorie 3 van het open tennistoernooi in Soesterberg zijn er geen verrassingen ge weest. De ais eerste geplaatsten in de heren enkel en dames en kel hebben ook het toernooi gewonnen. In de heren enkel stond de 57-jarige Hans Ada ma van Scheltema tegenover Danny Egter, tennisleraar bij Soest-Zuid. Egter moest het onderspit delven met 6-3, 6-4. De verliezer heeft veel respect voor Adama en hoopt dat hij op die leeftijd ook nog zo kan spelen. Hans Adama van Scheltema speelt niet spectaculair, maar maakt vrijwel geen onnodi ge fouten. Ondertussen legt hij de ballen tegen de baseline aan en spreidt de ballen perfect waardoor de tegenstander wel fouten gaat maken. Ook is Adama nog perfect in conditie waardoor hij ook zwa re driesetters in de warmte weet te winnen. Een week eerder was hij Nederlands kampioen in zijn leef tijdscategorie geworden. In de dames enkel stond Esther van Asselt haar titel te verdedigen. Het was niet dezelfde finale als vorig jaar, want nu stond zij tegen over de Amersfoortse Anouk van Leeuwen. Met 6-3, 6-4 won ze voor de tweede keer de titel in Soesterberg. Voor Van Asselt was het alweer haar vierde titel van dit jaar. Zij won in Bilthoven en Zeist de DE4 en in Amersfoort bij LTV Randen broek de DE3. Esther van Asselt heeft zich de afgelopen 2 jaar zeer sterk ontwikkeld. Zij speelt met zeer veel power en inzet. Ze legt met haar vastheid en topspin fore hand de tegenstandsters haar wil op. De belangrijke punten vallen daardoor meestal in haar voordeel uit. Als laatste partijen gingen de He ren dubbel 3 en de Mix 3 de baan op. Lex Meijer en Peter Dijkema uit Baarn hadden niet al te veel moeite met de Amersfoorters Michiel Crol en Patrick Zonder- van. Met veel servicegeweld en harde returns wonnen zij hun par tij. De mix daarentegen was op som mige momenten vooral een tac tisch spel waarbij met name Jordy Blankers erin slaagde de ballen met veel gevoel weg te leggen. Het is genot om naar zijn spel te kijken. De clubtrainer van LTV Soester berg won samen met Marscha Holwarda de mix dubbel van Ra chel Beijer en Paul Sevinga van LTC Soestdijk. Om 18:00 uur, net voor de regen begon, kon de organisatie met de prijsuitreiking voor de finalisten in de 22 verschillende categorieën starten. Wederom is het Soester berg Open geslaagd. Het open tennistoernooi in Soesterberg werd met een zono vergoten finaledag afgesloten. In tegenstelling tot vorig jaar konden alle finales in de buitenlucht ge speeld worden. Zondagochtend om tien uur waren de finales be gonnen. Tot een uur of zes konden de vele toeschouwers in het zonne tje langs de baan genieten van goed tennis. De feestavond was eveneens een succes. Uitslagen HE3: Hans Adama van Scheltema - Danny Egter 6-3, 6-4; DE3: Esther van Asselt - Anouk van Leeuwen 6-3, 6-4; HD3: Peter Dijkema/Lex Meijer - Michiel Crol/Patrick Zondervan 6-4, 6-2; GD3: Marsha Holwarda/Jordy Blankers - Rachel Beijcr/Paul Sevinga 6-3, 6-4; HE5: Gerard van de Berg - Hans Groen 4-6,6-4,6-3; HD5: Hans Groen/Martin ter Steege - Jeroen Groenevelt/Ruben Westerhof 7-6, 6- 3; DD5: Tessa Nieuwpoort/Dionne Tcssels - Daniëlle Buis-Esmeijer/Mild- red Klinkenberg 6-4, 6-2; GD5: Lin- da de Haas/Gerard van de Berg - An neke Vermeule-Snapper/Richard Kerkhoff 6-2, 6-4; HE6: Maarten de Vries - Kaj Emanuel 0-6, 6-4, 7-6; DE6: Merion van Asch - Marjolein Kramer 3-6,6-2,6-2; HE6 35+: Peter Pot - Ali Moghaddasian 6-1, 6-2; HE7: Rogier Holst - Virgil Berrevoet 7-6, 6-4; DE7: Yvette van Leeuwen - Marja Snoek 6-7, 6-2, 6-3, HD7: Frank Peters/Marcko Willemsen - Erik van Leeuwen/Erik Nieuwpoort 6-4,6- 1; DD7: Diny Booi-van Haren/Mi- chelle Sevinga - Claudia Lebon/Elles Lieben 5-7, 6-3, 6-3; GD7: Lizbcth Kleijne/Frederik Kleijne - Willeke Dricssen/Bart den Hollander 6-4,6-3; HE7 35+: Jan Jansen - Bert Reinsma 6-3,6-0; HD7 35+: Bert Reinsma/Jos Smorenburg - Wcrbie Bekkers/Tom van Petegem 6-3,6-2; DD7 35+: Mar- lène Adegccst/Alice van de Beek - De finalisten van de Soesterberg Open blikken gezamenlijk terug op een geslaagd toernooi. Foto: Foto Bell. Tineke Dekker/Astrid van Wouw 6-4, 6-1; GD7 35+ Jeanettc van Barne- veld/Rob Schoonderbeek - Mirjam Hilgers/Wim Kok 6-4, 2-6, 7-5; HE8; Hans Sicraal - Theo Altenaar 6-0, 4- 6, 6-3; DES: Angelc Bakker - Marike Vegtcr 6-2, 6-2.

Soester Courant | 2003 | | pagina 9