el R.0UD Verhuur (Sri® niL JJrt prikbord r ^rmijn rberg Zomer in het Utrechts Museumkwartier sterberg un g voor hut Nieuw cursusprogramma van het Utrechts Archief MEDISCHE DIENST KERKDIENSTEN i heeft ?r Courant is Dierenlief Dierenleed VlERapWiNKEL Oorhangertjes Klachten bezorging Soester Courant Muziek in Utrecht Kring maakt boottocht in Amersfoort Volksuniversiteit Soest/Soesterberg Loopbaanontwikkeling NIEUWE BEZORGERS Heb je op woensdag tijd om een wijk te lopen? De lopers van de week Bibliotheek in zomer dicht op zaterdagen Goedemorgen Soest Vakantieprijsvraag De koffermoord in Amsterdam De Reactietelefoon -adres: Steencielaar, 2450173. i bezorging: larneveld, raat 112, Soest - 602 18 41 liging kocht een nieu. tepop, De Drie Eiken gift om computers en uur aan te schaffen trnetcafé, en Bethaniè gift voor nieuw speej- dat zijn/haar vereni ng in aanmerking .eun, kan een aanvraag ng) sturen naar: Rab0: en Omstreken, ter ai- het bestuur van het ;tenfonds, Postbus 82, Zeist. E-mail- tie@zeist.rahohanu n| die vóór 22 augustus in n de Rabobank, komen in de vergadering van Bezoek voor meer ook de eigen site bank Zeist e.o. via ank.nl. jssen de voorgevel van en de openbare ruimte bouwwerk in de vorm )khut te plaatsen, situaties worden geres- ïegt het college, maar )rden niet toegestaan, de gemeente geformu- :id hiervoor laat de ge bouwing zeker niet toe. nedewerking verlenen tot een ongewenste pre king. ullende informatie van ;er heeft bij Burgemees- houders niet tot een an- vijze geleid. Zij verlenen £een toestemming voor m van de blokhut. WOENSDAG 30 JULI 2003 SOESTER COURANT Jrion-toestellen hebben hun tijd boven en op Soesterberg Foto: Ary van der Kley. overeenkomst, die beide lan- sbben gesloten over het sa tan van luchttransport. Deze :nkomst is destijds in Bonn tekend. it de Orions ook voor de ig van nieuwe vliegers wor- ïgezet, maken ze regelmatig ik van de vliegbasis Soester- hetgeen regelmatig heeft ge- ot enige geluidsoverlast, al ;elang de windrichting. Voor voners rondom de vliegbasis ïrberg zou het vertrek van de uillevliegtuigen van de mari- htvaartdienst in de toekomst sr geluidsoverlast tot gevolg PAGINA 11 Amivedi, §2035-6015493; VERKOOP - VERHUUR - REPARATIE VAN GEREEDSCHAPPEN EN MACHINES VOOR DE VAKMAN EN DE DOE-HET-ZELVER. Water stofzuigers. Rioolontstoppers. Parketschuurrnachines. Behang-afstomers. Hogedrukreinigers. Betonboormachines. Etc. GEOPEND: Ma. t/m Vr. 07.00 -17.00 UUR k Industrieweg 37b, 3762 EH Soest Tel: (035) 601 95 89 In september 2003 gaat het nieuwe cursusprogramma van Het Utrechts Archief van start. Belangstellenden kunnen zich hiervoor nu al opgeven via het inschrijfformulier bij de cursusfolder of via «w.hetutrechtsarchief.nl. De cursussen en workshops zijn bestemd voor iedereen die his torisch onderzoek wil verrich ten, zonder dat er eisen worden gesteld aan de vooropleiding. Eén van de populairste cursussen' is de cursus paleografie voor be ginners. In deze cursus wordt ge oefend in het lezen van oude handschriften. Op verzoek van ve len die deze cursus hebben ge volgd, is er ook weer een cursus paleografie voor gevorderden. Ook voor de cursus genealogie is altijd veel belangstelling. Er zijn er dit jaar zelfs drie: een cursus genealo gie voor beginners, een cursus ge- $iK\ ££jVqOEOeJAAtC,,: Steenhoffstraat 9A, tel. 602 8132 Afrikaanse meisjes dragen lang voor hun geslachtsrijpheid oorhan gers. Het zijn hangers met rieten of houten poppetjes die beslist niet als speeltjes fungeren. Dankzij hun magische kracht worden ze veron dersteld de vruchtbaarheid te be vorderen. Vaak wordt een bepaal de vruchtbaarheidspop door de jonge vrouwen gedragen als ze een kind wensen of al zwanger zijn. De reputatie ervan is gebaseerd op een legende die beweert dat een vrouw die er een draagt zal beval len van een bijzonder mooie doch ter. De vorm kan zowel realistisch :als gestileerd zijn en verschilt af hankelijk van de wens of het een zoon of een dochter moet worden. Bij het dragen van hangers of oor hangers uit de ontwikkelingslan den dus toch maar even uitkijken of er juist goed naar uitkijken...! De Wereldwinkel verkoopt ze wel eens. Wereldwinkel, Steenhoffstraat 9A, ^6028132; openingstijden: maan dag 13:00-17:00 uur; dinsdag t/m zaterdag 09:30-17:00 uur. nealogie voor gevorderden en een presentatie over genealogie en in ternet. Behalve cursussen worden er in Het Utrechts Archief ook work shops gegeven: cursussen van één dagdeel waarbij de cursist onder leiding van de docent aan de slag gaat mei archiefmateriaal. Nieuw zijn dit jaar de workshop over de geschiedenis van het Utrechtse boerenbedrijf en de workshop pro vinciaal bestuur. Tenslotte is er ie dere donderdagochtend om 11:00 uur een standaardrondleiding door de studiezalen voor nieuwe bezoe kers. Men hoeft zich hiervoor niet van tevoren op te geven. Cursusfolder Meer informatie over de cursussen en workshops van Het Utrechts Archief is te vinden in de cursus folder. Deze is verkrijgbaar bij Het Utrechts Archief, bij de openbare bibliotheken en de VW's in de provincie Utrecht en o.a. bij het Informatie Centrum Utrecht aan het Vredenburg, de wijkbureaus en bij RonDom aan het Domplein. Het cursusprogramma vindt men ook op www.hetutrechtsarchief.nl. Via de website of de cursusfolder kan men zich aanmelden. In Het Utrechts Archief kan ieder een gratis onderzoek doen naar het verleden van de stad en de provin cie Utrecht. Met 17 km archiefma teriaal, bijna een half miljoen kaar ten, tekeningen, prenten en foto's en ruim 70.000 boeken, kranten en tijdschriften fungeert Het Utrechts Archief als de historische werkplaats van Utrecht. Indien u op woensdag om 18:00 uur de Soester Cou rant nog niet in uw bezit heeft, kunt u tot 18:30 uur naar ons kantoor bellen (SS 601 41 52). De krant wordt dan dezelfde avond nog nabezorgd. Als u later dan 18:30 uur belt, kunt u de klacht op het ant woordapparaat inspreken. In dat geval krijgt u de krant de volgende dag in de namiddag bezorgd. VERMIST Kater, zwart, klein wit befje, Kerk straat. Parkiet, geel, Haagwinde. Kater, 5 maanden, zwart, vanaf neus tot onder wit, Weegbree straat. Poes, grijsbruin egaal wat vlekjes, Stadhouderslaan. Poes, wit, blauwe ogen, doof, Isaacstraat. Cyperse Kater, grijs wit, chip, Ho ningbij. Schildpadpoes, rood riempje, Post weg (Soesterberg). GEVONDEN Poes,zwart, witte onderbuik, mist hoektand, Weegbreestraat. Valkparkiet, wittig, Mw. Kuipers Rietberghof. Poes met 3 kittens, zwart, wit, Klaarwaterweg. Kater, gec., wit, blauwachtige stre pen, Brik Soesterberg. Cyperse kater, rood, klein wit vlek je, loopt rond Faas Eliaslaan (Baarn). Konijn, zwart, loopt rond op Schoolstraat (Baarn). Zaterdag 2 augustus, Domkerk: cd-presentatieconcert door Dom- organist Jan Jansen met de Grote Orgelmis van Johann Sebastian Bach. De cd is verkrijgbaar na af loop van het concert. Het concert begint om 15:30 uur en de toegang is gratis. Stichting Af De Soester Kring Secretariaat: Scfér KrominewegS Tel. 035-6014403 Op woensdagochtend 6 augustus gaat De Soester Kring onder lei ding van een gids van "het Gilde" een vaartocht maken door het westelijk deel van de grachten van Amersfoort. Tijdens de tocht wordt langs verschillende voor Amersfoort specifieke plaatsen gevaren, waarbij de gids aan de vaargasten uitleg geeft. Opmerke lijk is dat Amersfoort vanaf het water gezien een geheel andere aanblik biedt dan vanaf de wegen en straten. Het verzamelpunt voof de deelnemers is in de Kromme- straat 5, waar rond 10:00 uur de vaartocht begint. Deelnemers kunnen de tocht naar Amersfoort per fiets of per auto afleggen. Fietsers vertrekken om 9:00 uur vanaf de parkeerplaats van de NPB kerk aan de Pieter de Hooghlaan in Soest. Autorijders en medepassagiers vertrekken van hetzelfde punt om 9:15 uur. Aan bevolen wordt om auto's te parke ren in de parkeergarage Koestraat. Na de vaartocht wordt koffie ge dronken op de Hof. Opgave voor deelname is vooraf verplicht. Er zijn maximaal 22 plaatsen beschik baar. Opgave vóór donderdag 31 juli bij het secretariaat van De Soester Kring, §2 6014403. De kosten van deelname bedragen ó,00 per persoon. Di Lassostaat 65% tel. 6022195 Het cursusprogramma van de Volksuniversiteit Soest voor het najaar is beschikbaar. Een van de vele cursussen in dit programma is de cursus Loop baanontwikkeling. Deze cursus, die bestaat uit zeven lessen, is be doeld voor iedereen die een loop- baanvraag heeft, zoals 'ik wil in mijn werk een andere richting in slaan, maar weet niet precies wel ke' of 'benut ik in mijn huidige baan wel al mijn kwaliteiten en mogelijkheden'. Door tijd en aan dacht te besteden aan het zoeken naar de antwoorden kan men zijn eigen drijfveren en kwaliteiten (her)ontdekken. Leren denken vanuit enthousiasme en mogelijk heden en niet vanuit beperkingen. In de cursus komen onder andere thema's als loopbaan/levensloop, waarden over werk, mens/organi satie en de arbeidsmarkt aan de orde. Deze thema's worden prak tisch en persoonlijk benaderd. Aan het eind van de cursus bent u in staat uw eigen actieplan op te stel len. Laat u inspireren tot een nieu we visie op uw werk. Start van de cursus: dinsdag 23 september, cursustijd: 19:30-22:00 uur. Docente: mevrouw Sabine Baltussen, loopbaanadviseur. Cur susprijs: 77,00; kosten syllabus: 8,00. Tafeldecoratie Voor liefhebbers van werken met natuurlijke materialen wordt op donderdag 25 september van 19:00 tot 22:00 uur een workshop gehouden waarin elke deelnemer een lange, smalle tafeldecoratie kan maken met verse, natuurlijke materialen. Docente: mevrouw Marianne van Voorst. Kosten voor deelname: 18,00; materiaalkos ten 10,00. De Volksuniversiteit is in verband met de schoolvakantie gesloten tot maandag 25 augustus. Aanmelden voor een cursus, workshop of le zing kan door een ingevuld en on dertekend inschrijfformulier uit het cursusprogramma in te sturen. Zie ook: www.volksuniversiteit.nl/ soest. Het programma is af te ha len bij VW-kantoren en bibliothe ken in Soest, Baarn en Bilthoven, het gemeentehuis en boekhandels in Soest. De Soester Courant zoekt met spoed Bel snel 035-6014152 voor meer informatie. Ook invalbezorgers zijn welkom. In de maand augustus zijn er weer veel leuke activiteiten voor jong en oud in het Utrechts Museumkwartier. Neem opa en/of oma gratis mee naar het Nationaal Mu seum van Speelklok tot Piere ment, of doe de nieuwe kinder speurtocht door het Museum kwartier: 'Het Geheime Dag boek van Maarten'. In het Ne derlands Spoorwegmuseum dit jaar voor de 12e keer Pasar Perron. Muziekmachines In het Nationaal Museum van Speelklok tot Pierement mag je op 1 en 15 augustus gratis je opa en./ of oma meenemen! (max. 2 gratis entrees per gezin). Je kan ook zelf aan de slag met muziek: van 9 t/m 23 augustus maak je met het bekende constructiespeelgoed K'nex de mooiste muziekmachi nes. Zo kun je simpele klankbron nen als luciferdoosjes, waxinelicht jeshouders of met water gevulde flessen bespelen. Geheim Dagboek Heb je ook ooit 'Zoek de Schat' gedaan? Nu is er een nieuwe kinderspeurtocht in het Museum kwartier! Omdat de Schatzoek- kaart in het Museumkwartier in 2001 en 2002 een enorm succes is geweest, is er nu: 'Het geheime dagboek van Maarten'. De tocht is bestemd voor kinderen van 6 tot 12 jaar. 'Het Geheime Dagboek van Maarten' is voor 2,50 te koop bij RonDom, Domplein 9 of bij de VW, Vinkenburgstraat 19. 12e Pasar Perron Op 15, 16 en 17 augustus worden de perrons van het Nederlands Spoorwegmuseum weer omgeto verd tot een Oosters feest. Wat 12 jaar geleden begon als een feeste lijke verwelkoming van locomotief Sri Gunung, is inmiddels uitge groeid tot een landelijke festiviteit en een ontmoetingsplek voor vele Indo's. Tussen de treinen op de perrons bieden kooplui in meer dan 90 kramen hun (etens)waar aan, terwijl zang en dans het ge heel verlevendigen. Andere activiteiten Ook in de andere musea in het Utrechts Museumkwartier worden allerlei activiteiten georganiseerd. In het Centraal Museum biedt de kindertentoonstelling Neo Leo een voorproefje op de grote tentoon stelling Neo, die vanaf 27 septem ber te zien is. In het Universiteits museum worden allerlei verschil lende zomervakantieactiviteiten voor kinderen georganiseerd. En ook in Museum Catharijneconvent zijn er op 12 en 19 augustus work shops voor kinderen. De tentoon stelling 'Het Oog van Simon Levie' is nog tot 7 september te zien in het Aboriginal Art Museum. Kijk voor meer informatie en nog meer activiteiten in het Utrechts Museumkwartier op www.museumkwartier.nl. Hier zijn eveneens de adressen en openings tijden van alle musea terug te vin den. "Dat mag in de krant," hoor je de mensen wel eens zeggen als iemand een mooie prestatie heeft geleverd. Dat vinden wij ook en daarom zwaaien we hier graag lof toe aan "de lopers van de week". Dat zijn de jongens en meisjes die de krant rondbrengen en daarbij een tijd lang - twee maanden - geen enkele klacht hebben gekregen. Ze krijgen een extraatje (voor het goede voorbeeld) én een eervolle ver melding. Deze week zijn het: Hanneke Bosloper Tim en Suzan van Stralen Fenny Lub Soester Courant elke woensdag een belevenis! Tijdens de zomervakantie zal de Brede Bibliotheek op de zater dagen gesloten blijven. Deze tij delijke regeling geldt tot en met zaterdag 16 augustus. Vanaf 23 augustus kan men ook weer op zaterdagen, van 11:00 tot 15:00 uur, terecht bij de instelling aan de Willaertstraat. De openingstijden van de bi bliotheek zijn de komende we ken als volgt: dinsdag tot en met vrijdag 11:00-20:00 uur; maandag gesloten. Zaterdag 2 augustus zondag 3 augustus Huisartsen vanaf vrijdag 17:00 uur: Huisartsenpost Eemland: 820900-3311233. Kleine ongevallen, maandag 08:00 - vrijdag 17:00 uur: Centrum voor Kleine Ongevallen en Verrichtingen (CKOV), voor eenvoudige medische hulpvragen, geopend in Meander Medisch Centrum, locatie Baarn, bij voorkeur na verwijzing door een huisarts. Spoedeisende hulp Spoedeisende hulp is 7 x 24 uur gegarandeerd bij Meander Medisch Centrum, locatie Amersfoort Lichtenberg, Utrechtseweg 160, Amersfoort. Apotheek, dagelijks na 17:30 uur (en in de weekeinden): Centrale Dienstapotheek, Amersfoort, §2033-4328500. Tandarts, zaterdag en zondag 13:00-13:30 uur: J.R Kesler, Van Lijndenlaan 22, §26016728. Thuiszorg, 24 uur per dag: Stichting Thuiszorg Eemland: verpleegkundige hulpverlening, ^033-4220500 (van 's avonds 17:00 tot 's ochtends 08:00 uur en in de weekeinden alleen voor spoedeisende situaties). Dierenarts, vrijdag 20:00 - zondag 24:00-uur: H. van Rossem (Baarn), Tromplaan 3, §25415632. Dierenambulance, 24 uur per dag: Dierenambulance Amersfoort e.o., §206-54337407. Deze informatie is ook te vinden op Internet: www.soestercourant.nl Soester Courant veel gelezen veel geprezen VRIJWILL1GERSHULP NODIG? Centraal Meldpunt Vrijwilligershulp Soest - Soesterberg Wie vergelijkt leest de Soester Courant Zaterdag 2 augustus Rooms-katholiek, Petrus en Pauluskerk, Kerkplein 2 19:00 pastor W. Veldhuis; eucharistieviering; samenzang Zondag 3 augustus Rooms-katholiek, Petrus en Pauluskerk, Kerkplein 2 geen viering Rooms-katholiek, Mariakerk, Burg. Grothestraat 82 10:00 pastor H. Goddijn; eucharistieviering; samenzang Rooms-katholiek, H. Familiekerk, Willibrordusstraat 19 10:00 pastor W. Veldhuis; eucharistieviering; cantores Rooms-katholiek, Joanneskerk, Willaertstraat 51 geen viering Samen op Weg, Enimakerk, Regentesselaan 2 10:00 drs. M. Koole Samen op Weg, De Open Hof, Veenbesstraat 2 10:00 dr. J.P. Schouten Samen op Weg, Wilhelminakerk, Soesterbergsestraat 18 10:00 ds. J.C. van den Boogaard, Driebergen Oecumenische wijkgemeente de Oude Kerk, Torenstraat 1 10:00 dr. P. Oskamp, Doorn Nederlands-hervormd, Ichthuskerk, Albert Cuyplaan 2 10:00 ds. J.C. de Groot, Dordrecht; 17:00 ds. K. Klopstra, Nieuw- land Christeiijk-gereformeerd, Julianalaan 90 09:30 en 16:30 ds. C. Langbroek, Veenendaal Gereformeerd-vrijgemaakt, Parallelweg 1 10:00 leesdienst; 17:00 ds. B. Schaaij, Dronten Gereformeerde gemeente, Rehobothkerk, Dalweg 44 09:30 en 15:00 leesdienst Vrijz. geloofsgemeenschap NPB, Rembrandtlaan 20 10:15 M.J. Kip-Eberson, Ede Evangeliegemeente, Julianakerk, Julianalaan 19A 10:00 H. Dijkhuizen; avondmaal Christengemeente, Griftland College, Noorderweg 79 10:00 Louis Boer Jehovah's Getuigen, St. Theresiastraat 18 dinsdag 19:25 uur; zaterdag 18:00 uur Apostolisch Genootschap, Talmalaan 44 09:30 dienst Baarn Doopsgezind, Eemnesserweg 63B 10:30 ds. A. van Lunteren, Epe Nederlands-gereformeerd, Waldheim Mavo, Vondellaan 2 10:00 ds. J.M. Smelik, Nieuwegein Meander Medisch Centrum, Molenweg 2 10:00 pastor M. Sweere Leger des Heils, Acacialaan 6 09:30 bidstond; 10:00 samenkomst Amersfoort Evangelisch-luthers, Lutherse kerk, Langestraat 61 10:30 ds. K. v.d. Horst Orthodox, H. Cornelius de Honderdman, Stadsring 137 woensdag 19:00 vespers; zaterdag 19:00 vespers; zondag 09:00 metten; zondag 10:30 goddelijke liturgie Nieuw-apostoliscli, Utrechtseweg 73-1 zondag 10:00 uur; woensdag 20:00 uur Amersfoorts Christelijk Centrum, Natriuimveg 6 zondag 10:00 G.J. Goldschmeding (translation in English); 19:00 genezingsdienst (le zondag van de maand); vrijdag 19:30 Victory Life Jeugd Deze informatie is ook te vinden op Internet: www.soestercourant.nl Mini portret van Dagelijks bij Radio Soest te be luisteren van 8.00 tot 9.00 uur. Eef v.d. horst Samenstelling en presentatie Eef van der Horst, de man die sneller praat dan z'n schaduw, (vrij naar Lucky Luck). Hoe lang bestaat dit programma Oh, al sinds de oprichting van de lokale omroep Soest, ik geloof al in de jaren vijftig. Wat voor muziek draai je zoal Voornamelijk de hits uit de jaren '50 tot '90 en zo weinig mogelijk tekst. Nee, het is niet altijd 'live', soms neem ik de programma's op. Wie luisteren er eigenlijk Volgens het laatste luisteronder zoek is Goedemorgen Soest het op één na het dichtst beluisterde pro gramma. Soest Aktueel komt op de eerste plaats. Reacties? Ik krijg veel reacties programma. Een damesclub uit Hoogland doet iedere morgen ochtendgymnastiek op mijn muziek en een luisteraar uit Baarn schreef dat hij iedere dag het programma beluistert met ont bijt op bed, ik bedoel maar. FM 1079 (stereo); ether: FM 105.9. 08.00 Goedemorgen Soest Pres. Eef v.d. Horst 09.00 Soest actueel Nieuws uit Soest en Soesterberg Pres. Inske den Duik 10.00 Ontmoeting met Jan van Steendelaar Jan van Steendelaar, schrijver en journalist. Hij is o.a. de auteur van de rubriek 'Van plaggenhut tot Residence' in de Soes ter Courant. Onlangs werd zijn boek 40 jaar Paarde- kamp in Soest gepresen teerd. Karin de Lange praat met hem. 11.00 Even uitblazen Muziekprogramma samengesteld en gepresen teerd door Loes Moraal. 12.00 Lunchroom Middag Magazine 13.00 Operetteland Efcharisto Greeke We nemen u mee Grieken land, naar de muziek van Mikis Theodorakis, naar Zorba de Griek en Nana Mouskouri. En voor de thuisblijvers het recept voor een echte Griekse sa lade. Zo bent u thuis en toch uit. Pres. Paul Sparnaaij 14.00 Soest actueel Nieuws uit Soest en Soesterberg 15.00 Lunchroom h Middag Magazine 16.00 Radio M tot vrijdag 08.00 uur 1 AUGUSTUS 08.00 Goedemorgen Soest Presentatie Eef v.d. Horst 09.00 Soest actueel Nieuws uit Soest en Soesterberg Pres. Kees Vroon 10.00 Zomerhits Muziekprogramma 11.00 Soest 55+ Een programma met tips en wetenswaardigheden voor de 55-piussers Pres. Karin de Lange 12.00 Lunchroom Middag Magazine 13.00 Radio Soest Non - Stop Muziekprogramma 14.00 Soest actueel h Nieuws uit Soest en Soesterberg 15.00 Lunchroom h Middag Magazine 16.00 Radio M tot zaterdag 08.00 uur Bedenk een bijschrift en stuur dat naar Radio Soest. Luister woens dag in Lunchroom naar de leukste inzending. 2 AUGUSTUS 08.00 Goedemorgen Soest Presentatie Eef v.d. Horst 09.00 Oud goud Muziek uit de jaren vijftig zestig en zeventig, voor u samengesteld en gepre senteerd door Ab Kruitbos 13.00 Radio M tot zondag 08.00 uur Misdaadreconstructie Een radiodocumentaire van Dick de Vree De oud-medewerker van de KRO in Hilversum, Dick de Vree, maak te uitvoerig studie van moorden, gepleegd door artsen en hij schreef er een boek over: Moord op re cept. Daarnaast schreef hij een aantal radiodocumentaires over bekende en minder bekende moor den. Zondagmiddag De koffer- moord in Amsterdam. Piet Koorens vertrok in 1939 uit Amsterdam als hofmeester op het ss Johan de Wit naar Indië. Ruim een maand daarna werd in een droge sloot in Terschuur een hut koffer gevonden met daarin het lijk van Maria Koorens. Nog geen 48 uur later werd de dader in Sema- rang gearresteerd. Dat was voor die tijd opzienbarend snel. Kom daar vandaag de dag maar eens om. Luister naar de reconstructie van de Amsterdamse koffermoord Radio Soest, zondagmiddag 14.00 uur 3 AUGUSTUS 08.00 Goedemorgen Soest Presentatie Eef v.d. Horst 09.00 Religie en poëzie Presentatie Maria Drost 10.00 Ommetje natuur h Wat zijn wilde planten? Zijn die ook te koop in het tuincentrum? Gonnie van Wandelen weet er alles van. Pres. Ina Aangeenbrug 11.00 Van het Raadhuisplein h Nieuws uit het gemeente huis met o.a. Het Soestge- voel van de burgemeester. Pres. Yvonne Dijkhuis 12.00 Waar blijft de tijd Ad Preusser vertelt - 2 De in 1922 in Soesterberg geboren Ad Preusser is in Soesterberg geen onbeken de. Hij is actief geweest in de Soesterbergse gemeen schap. In de jaren vijftig was hij een succesvolle at leet. Hij maakte als kogel- stoter zesmaal deel uit van de Nederlandse atletiek- ploeg. Ook zijn bijdrage aan het verzet in W.0.11 komt ter sprake. Een pro gramma van de Histori sche Vereniging Soest. Pres. Wim de Kam 13.00 Misdaad reconstructie De koffermoord Wie vermoordde Maria Koorens? Documentaire van Dick de Vree Zie toelichting hiernaast 14.00 Soest Klassiek Een verrassend program ma met de mooiste klas sieke muziek, samenge steld door Jacques v.d. Griend en gepresenteerd door Inske den Duik 16.00 Radio M tot maandag 08.00 uur 4 AUGUSTUS 08.00 Goedemorgen Soest Presentatie Eef v.d. Horst 09.00 Soest Actueel Nieuws uit Soest en Soesterberg Pres. Ruud van Zomeren 10.00 De Soester en zijn muziek Gasten zijn Janneke Kleinhoonte en Daniël Bos uit Soesterberg Een keuze uit hun platen- en cd-verzameling Pres. Lonneke Meijer 11.00 Zomerhits Een vrolijk muziekpro gramma met songs van vroeger en nu 12.00 Lunchroom Middag Magazine Pres. Ruud van Zomeren 13.00 The Beatles Vandaag aandacht voor het solowerk van de heren. U hoort een van de mooi ste nummers 'The long and winding road' ditmaal een opname uit 1990 ge zongen door Paul Mc Cartney en van John Len- non laten we 'Working class hero' horen. Ringo Starr speelt samen met en kele leden van The Eagles Desperado. Uit 1963 live opnames van de BBC. Sa menstelling en presentatie Ab Hooyer 14.00 Soest Actueel h Nieuws uit Soest en Soesterberg 15.00 Lunchroom h Middag Magazine 16.00 Radio M tot dinsdag 08.00 uur. 5 AUGUSTUS 08.00 Goedemorgen Soest Presentatie Eef v.d. Horst 09.00 Soest Actueel Nieuws uit Soest en Soesterberg Pres. Kees Vroon 10.00 Ontmoeting met- Piet Ekel, deel 9 Piet Ekel schreef een boek over zijn werk bij de Ne derlandse omroepen, 'Een luisterrijk verleden', het boek is te koop in de boekhandel. Vandaag praat Ekel over het taalge bruik van Swiebertje en hij vertelt over de vragen van kijkers die spullen wilden kopen uit het winkeltje van Malle Pietje. Productie en presentatie Thari SchrÖder 11.00 Senioren vragen Een gevarieerd muziek-, programma met aanvragen uit diverse zorgcentra zoals Groot Engendaal, Molen schot en De Heybergh. Sa mengesteld en gepresen teerd door Atie Derksen 12.00 Lunchroom Middag Magazine 13.00 Nederlands op Radio Soest Parade van Nederlandse artiesten. Pres. Thari Schröder 14.00 Soest Actueel h Nieuws uit Soest en Soesterberg 15.00 Lunchroom h Middag Magazine 16.00 Radio M tot woensdag 08.00 uur 6 AUGUSTUS 08.00 Goedemorgen Soest Presentatie Eef v.d. Horst 09.00 Soest Actueel Nieuws uit Soest en Soesterberg Pres. Eef v.d. Horst 10.00 Ommetje natuur en milieu Marijke Schets is te gast. Als liefhebber van de na tuurtuin zal zij proberen u voor die vorm van tuinie ren te winnen. Pres. Ina Aangeenbrug 11.00 Radio Soest non-stop Muziekprogramma 12.00 Lunchroom Middag Magazine Pres. Ria Hilhorst 13.00 Over het voetlicht Een programma met ca baret en musical samenge steld door Ad van Wijn gaarden. Techniek Rob v.d. Hoek 14.00 Soest Actueel h Nieuws uit Soest en Soesterberg 15.00 Lunchroom h Middag Magazine 16.00 Radio M tot donderdag 08.00 uur Gedurende de maanden juli en augustus is de Reactietelefoon van Radio Soest niet in gebruik. We zullen u melden wanneer u uw wetenswaardigheden opnieuw kunt melden aan ons lokale sta tion. En ook voor de zomermaan den geldt: Zet 'm op Soest, op Ra dio Soest.

Soester Courant | 2003 | | pagina 11