Voorverkoop voor feestavonden gilde S] Zinderen in de Zoo Zomerschool vluchtelingen in Kontakt der Kontinenten Poppenkast in Cabrio O amóhocK 1 CULTUUR Fietsboot van Eem vindt navolging op Maas Programma gildefeesten Rijvre bekend Ontwerp-! Soest geei NIEUV WOENSDAG 30 JULI 2003 SOESTER COURANT PAGINA2 WOENSDAG 30 J Rock&Roll, Hollandse Hits, ouderenmiddag en Radio 538 Volksspelen met 72 ploegen reeds snel volgeboekt Verkeerscontrole Van 23 augustus t/m 2 september Computercursussen Hot sambalsausje over Dierenpark Ook open voor belangstellenden Volksuniversiteit Soest/Soesterberg Sterrenkunde MINQj REPO 'Zus Zo' Woensdag 6 augustus soesterScourant abrio VOORDEELBON: 1,50 korting Poppenkast'Jan £r Alleman' op woensdag 6 augustus 2003 (14:30 uur) G.S.: 'VliegT ongewens SOK in Nieuweweg 97 - Soest Telefoon 035 - 58 804 72 1 Openingstijden: dinsdag t/m vrijdag ven 9.00 uur tot 19.00 u zaterdag van 9.00 uur tot 17 Vrijdag 1 augustus begint de voorverkoop van verschillende activiteiten van het Groot Gae- sbeeker Gilde. Het betreft de Rock&Roll Night op donder dag 28 augustus, het Hollands Hitsfestival op zondag 31 au gustus en de ouderencontact- middag op maandag 1 septem ber. Het feest voor zaterdag 30 augustus is allang uitverkocht. René Shuman, wie kent hem nog. Twintig jaar geleden won hij met zijn Elvis-hommage de Soundmix- show en veroverde hij Nederland. Shuman is donderdag 28 augustus de topact tijdens de Rock&Roll Night, waarbij een keur van arties ten elkaar op verschillende podia in de feesttent in swingend tempo opvolgt. Hillbilly Boogiemen, de Barnstompers, Dixie Fried, Tin- stars Magie en Dave and the Wheelers zullen de jaren vijftig en zestig laten herleven. Wie heeft er nog een oud leren jack of een pet ticoat op zolder liggen? Wie haalt er nog gauw een pot gel en welke dames rennen naar de kapper voor een suikerspincoupe? Een toe gangskaart voor het rock-'n-roll- fcest kost 12,50 en is verkrijg baar op de adressen die hieronder zijn afgedrukt. Hitsfestival De zondagavond (31 augustus) van het gildeweekeinde staat in het teken van de Hollandse hits. Het Groot Gaesbeeker Gilde is'erin geslaagd om diverse Nederlandse publiekstrekkers vast te leggen. Achtereenvolgens Bonnie St. Ciair, Arne Jansen en Henk Wijngaard zullen de ene na de andere oud hit door de tent laten schallen. De Frontline Showband, uitgegroeid tot het huisorkest van het gilde, begeleidt de artiesten én het pu bliek, want meegezongen wordt er ongetwijfeld. Voor een kaartje moet 10,50 worden neergeteld. Adressen Voor de Rock&Roll Night en het Hollands Hitsfestival zijn, zo lang Mochten er nog teams zijn, die zich willen inschrijven voor de volksspelen van het Groot Gae sbeeker Gilde, dan moeten die een jaartje geduld betrachten. Het sportieve en ludieke onderdeel is al een poosje volgeboekt en er is zelfs een wachtlijst ingesteld. Op de zaterdagmiddag (30 augus tus) is op de Blaak plaats voor maximaal 72 ploegen en die grens is bereikt. Verdere uitbreiding van de volksspelen is om ruimtelijke en organisatorische redenen niet mo gelijk. Indien er zich meerdere teams te rugtrekken, wat niet wordt ver wacht, en er alsnog plaatsen vrij komen, zal het gilde dat direct in de openbaarheid brengen. Op dit moment staan evenwel reeds reser veteams geregistreerd die als eerste in aanmerking komen om leegge- vallen plekken op te vullen. de voorraad strekt, vanaf vrijdag 1 augustus kaarten te koop op de volgende adressen: WV Soest, Steenhoffstraat 9a. VVV Soesterberg (bij drogisterij Sukking), Rademakerstraat 21. Primera De Beer, Tamboerijn 7. Primera Zuid, Zuidpromenade 3. Tabaks-Gemakswinkel R. Bon, Laanstraat 46. Ouderen 'Die Gouwe Ouwe Radio' is het thema van de ouderencontactmid- dag op maandag 1 september. Het gilde belooft de Soester senioren een boeiend programma, waarin vele warme herinneringen zullen worden opgeroepen. Het staat al vast dat de feesttent op de Blaak opnieuw zal volstromen. Een en treebewijs kost voor de ouderen 2,75. Kaarten zijn, uitsluitend voor de ouderencontactmiddag, verkrijgbaar bij: A.H.M. Bosboom, Van Hamel- straat 14, 3762 JD Soest, £8 6015350. G. Dusschoten, Plesmanstraat 39, 3769 HA Soesterberg, £8 0346- 353338. G.J. Meijerink-Huisman, Chr. Huygenslaan 108, 3769 ZX Soesterberg, 38 0346-352041. VW Soest, Steenhoffstraat 9a; WV Soesterberg (bij drogisterij Sukking), Rademakerstraat 21 en de recepties van Groot Engendaal, Mariënburg, Molenschot en De Heybergh. Radio 538 Voor de jeugd komt maandag 1 september Radio 538 's avonds naar het terrein aan de Ferdinand Huycklaan. Zij kan onder anderen Lindo Duvall aan het werk zien en horen. Er vindt geen voorverkoop plaats voor dit feest. Kaarten zijn alleen de dag zelf vanaf 19:30 aan de tent verkrijgbaar. Voor al uw verzekeringen - pensioenen - hypotheken - financieringen - beleggingen. Krommeweg 3A Soest Tel. 035 - 601 60 11 Fax 603 55 74 info: www.korenassurantien.nl e-mail: info@korenassurantien.nl Bij snelheidscontroles op de Beu kenlaan, de Koningsweg en de Vrijheidsweg zijn dinsdag 22 be stuurders bekeurd. Met behulp van de lasergun werd vastgesteld dat ze het gaspedaal te diep hadden inge trapt. De topsnelheid bedroeg 87 kilometer per uur, waar 50 is toe gestaan. Op de Bartolottilaan slin gerde de politie vijf automobilisten op de bon die het linksafverbod negeerden. Het Limburgs Bureau voor Toerisme (LBT) is gechar meerd van het idee fietsboot en wil dat idee ook realiseren op de Maas. Men denkt over een 'fietspendelboot' die dagelijks zal gaan varen tussen Sambeek en Bentfeld en daarbij zes op stapplaatsen aandoet. Passagiers zullen vier euro gaan betalen per 'strip', de afstand tus sen twee opstapplaatsen, en twee euro voor de fiets. Onderweg zal een verhaal worden verteld over de streek, de omgeving, de objecten die onderweg worden gepasseerd en de historie. Het LBT is op zoek naar ondernemers die met hun schip deze toeristische lijndienst willen gaan uitvoeren en exploite ren. (Bron: Scheepvaartkrant 25.6.03). Een vergelijking met de toeris tische lijndienst van de fietsboot over de Eem en het Eemmeer, leert dat beide vaartrajecten onge veer 43 kilometer lang zijn. Mee nemen van de fiets op de fietspen delboot zal in Limburg het dubbe le gaan kosten van de prijs voor de fiets op de fietsboot. Passagiers gaan van Sambeek naar Bentfeld 20,- betalen en betalen voor de zelfde afstand in Eemland (retour Amersfoort-Spakenburg) 18,-. De grote vraag is of zelfstandige ondernemers het voor die prijs kunnen doen. Als het het LBT lukt om die ondernemers te vinden wordt de fietspendelboot over de Maas gegarandeerd een succes. Een prachtige fietsomgeving en een zeer boeiende rivier, die inten sief wordt bevaren. Tweede seizoen Terwijl men in Limburg nog over legt vaart in Eemland de fietsboot, na een succesvol proefjaar in 2001, dit jaar al zijn tweede vaarseizoen. Dankzij de investeringssubsidie van overheden in het startkapitaal van stichting Eemlijn en door de inzet van vrijwilligers hoeft het geïnvesteerde kapitaal geen finan cieel rendement op te leveren en hoeven er geen salarissen te wor den uitbetaald. Daardoor kan de fietsboot tegen schappelijke prijzen zijn diensten aanbieden aan iede re fietser in Eemland. Voor stich ting Eemlijn is het rendement vooral de tevredenheid van de pas sagiers, zoals verwoord in het Gas tenboek op de fietsboot (zie ook: www.eemliin.nB. Steeds meer inwoners en toeristen in Eemland ontdekken de charme van de fietsboot-formule: een •stukje fietsen en je laten terugva ren terwijl je geniet van het uit zicht. Door de combinatie van fiet sen en fietsboot kan het mooie Eemland goed worden verkend. Interessante reisdoelen als het paardenrusthuis De Paardenkamp in Soest, Kasteel Groeneveld bui ten Baarn, de theetuin ten noorden van Eemnes, museum 't Vurhuus in Spakenburg en stoomgemaal Hertog Reijnout ten noorden van Nijkerk, worden door de fietsboot voor fietsers beter te bereiken. Voldoende plaats Op drukke dagen, zoals op de Spakenburgse dagen (woensdag), is de fietsboot op weg naar Spa kenburg al gauw 'vol', maar is er op de terugtocht meestal nog vol doende plaats te vinden op het zonnedek. Creatieve fietsers ont dekken de verrassende mogelijk heden tot een ontspannen fietsex- cursie door Eemland en het slim inpassen van de fietsboot in hun dagprogramma. Tot 15 september vaart de fietsboot iedere dag en kan men vertrekken uit Amers foort om 10:00 uur en vervolgens: Soest 10:45 uur, Baarn 11:30 uur, Eemdijk 12:30 uur, Spakenburg 13:45 uur, Eemdijk 15:00 uur, Baarn 16:00 uur, Soest 16:45 uur en aankomst in Amersfoort om ca. 17:40 uur. Het is leuk dat men in Limburg ook de fietsboot-formule wil gaan invoeren. Dankzij onze regionale overheden en dankzij de enthou siaste vrijwilligers van Eemlijn kan iedereen in Eemland nu al genie ten van dit nieuwe en aardige ver- voersalternatief. Hillbilly Boogiemen, op donderdag 28 augustus in de feesttent. Henk Wijngaard, op zondag 31 augustus in de feesttent. Zaterdag 23 augustus 19:00 Openingsviering in Petrus en Pauluskerk met aansluitend dansen om de gildeboom aan de Lange Brinkweg. Maandag 25 augustus 18:15 Recreatieve fietstocht van Tempo Toer over 25 kilometer. Dinsdag 26 augustus 18:00 Avondwandeling van wandelcomité Jacob van Gaesbeek. Woensdag 27 augustus 19:00 Gildeloop van AV Pijnenburg. Donderdag 28 augustus 20:00 Rock&Roll feest met o.a. René Shuman. Vrijdag 29 augustus 18:15 Afhalen gildekoning René van Hal vanaf woonadres. 19:30 Feestavond voor gildeleden en -vrienden. Zaterdag 30 augustus 08:00 Toertochten van Tempo Toer. 09:30 Volkspaardenfeest. 11:00 Kinderkennis. 11:30 Volksspelen. 13:30 Kampioen- en prijsschieten. 14:00 Oud-koningen kampen. 20:30 Feestavond met o.a. Gerard.Joling (uitverkocht). Zondag 31 augustus 09:30 Viering met gilde-eer in feesttent en aansluitend broodmaal tijd voor gildeleden en -vrienden. 12:00 Zondagmiddagconcert Eemlander Blaaskapel. 12:30 Kinderkennis. 13:00 Koningsschieten. 19:30 Afhalen nieuwe gildekoning vanaf huisadres. 21:00 Hollandse Hitsfestival met o.a. Frontline Showband en Henk Wijngaard. - Maandag 1 september 14:00 Ouderencontactmiddag. 20:00 Radio 538 Drive In. Dinsdag 2 september 19:30 Teermaaltijd voor gildeleden en -vrienden. Uiteraard heeft Volksuniversiteit Soest in het najaar computercur sussen op het programma staan. Twee nieuw cursussen zijn 'Excel' en 'Websites maken'. Daarnaast worden de cursussen 'Computer gebruik voor beginners' en 'Inter net en e-mail' aangeboden. Excel Microsoft Excel is het meest ge bruikte spreadsheet programma. Spreadsheets zijn rekenbladen die het mogelijk maken veel voorko mende berekeningen te automati seren. Zo kunt u bijvoorbeeld ge makkelijk uw autokosten of huis houdboekje bijhouden. U leert werken met getallen en formules, cellen opmaken en het opzetten van werkbladen. Ook kunt u na deze cursus grafieken laten teke nen. Verder leert u adreslijsten maken welke u in combinatie met Microsoft Word kunt gebruiken voor standaardbrieven (mailings). Voor het volgen van deze cursus is basiskennis computergebruik ver eist en enige ervaring met Word een pre. De nadruk bij deze cursus ligt op het zelf doen onder bege leiding en er moet ongeveer drie uur thuis gewerkt worden op een computer met Excel97 of Ex- ceI2000. Internet en e-mail Internet, 'het' internationale net werk van computers is erg popu lair. Nieuwe woorden hebben haar 2 9 augustus organiseert Dierenpark Amersfoort van 16:00 tot 21:00 uur 'Zinderen in de Zoo'. Tijdens deze lange zomeravonden is Dierenpark Amersfoort zeker een bezoek waard. Het park is overgoten met een hot sambalsausje en het bruist er van de Indische activiteiten: Gedurende de hele avond kunnen kinderen op Indische wijze worden geschminkt. Het schminken is van 16:00 tot 17:30 uur op het Beren plein, van 18:00 tot 19:30 uur in Parkrestaurant de Olifant en van 20:00 tot 21:00 uur in het Knuf felpleintheater. Daarnaast is er een sfeervol Indisch sprookje voorafge gaan door een optreden van een Balinese danseres. Het sprookje start om 18.00,19.00 en 20.00 uur in de Arena in de Stad der Oud heid en bestaat uit onder meer een wandeling met belletjes, shakers en lampionnen tot aan het verblijf van de gibbons. Vanaf 16:00 uur is er een Indische Becak in het park. Dit fietsende orakel deelt door het hele park ba- nanenschuimpjes uit en roept het avondprogramma om door een toeter van bananenbladeren. Mis schien mag u wel een eindje mee rijden. Bij de grot van de panters heeft de Oosterse kruidendokter zijn apotheek. In het stoffige win keltje kan men een dierlijke reme die vinden voor alle denkbare kwalen... Het inloopspreekuur is van 18:00 tot 20:00 uur. Pittig Indisch buffet Voor wie lekkere trek heeft staat er van 17:00 tot 20:00 uur in Park- restaurant de Olifant een pittig In disch buffet klaar. Terwijl u geniet van pikante gerechten als Sayur Lodeh en Daging Rendang of een eenvoudige Nasi Goreng, speelt een gamelanorkest traditionele muziek. Om 16:00 en 16:30 uur maakt u kennis met de verzorgers van de beren en Aziatische kleinklauwot- ters. Zij beantwoorden alle vragen over de dieren. Om 17:00 en 19:00 uur kunt u terecht op het binnen plein van de roofdieren en om 17:30 en 18:30 uur staan de stal len van resp. de olifanten en de neushoorns open. Wilt u meer we ten over de apen? Dan bent u om 18:00 en 19:30 van harte welkom rondom de chimpanseekeuken. Hier kunt u tevens van 18:00 tot 20:00 uur onder begeleiding lek kere snacks maken voor de lapon- derapen en de beren. Dieren naar bed Het hoogtepunt van de avond is de wandeling langs de stallen van oli fanten, neushoorns en giraffen, waar u vanaf 20:00 uur deze die ren naar bed kunt brengen. Terwijl de dieren hun bedden van stro op maken, vertellen dierverzorgers persoonlijke verhalen voor het sla pengaan. De entreeprijs voor 'Zinderen in de Zoo' is slechts 9,95 per per soon (na 16:00 uur). Dat is inclu sief entree tot het dierenpark en deelname aan alle activiteiten. Voor 19,95 extra per persoon is het mogelijk om te genieten van het overheerlijke Indische buffet in Parkrestaurant de Olifant, exclu sief drankjes. Grote groepen graag vooraf reserveren. Zomertijd vakantietijd. Maar niet iedereen gaat op vakantie, Daarom organiseert de Stich ting Mondiale Samenleving (SMS) van maandag 11 tot en met vrijdag 15 augustus een Zomerschool voor vluchtelin gen en andere belangstellen den in Kontakt der Kontinen ten (KdK). Iedere ochtend en middag worden er workshops gegeven over zeer gevarieerde onderwerpen als 'em- powerment', vrijwilligerswerk, na tuur en milieu, conflicthantering, ontwikkelingssamenwerking etc. Iedere avond komen er muziek- en dansgroepen uit de verschillende landen. De SMS Zomerschool wil een ont moetingsplaats zijn voor vluchte lingen en andere belangstellenden. De Zomerschool is toegankelijk voor volwassenen en kinderen. Voor deze laatsten wordt een apart kinderprogramma georganiseerd. Voor weinig geld 5,00 per workshop^ 5,00 lunch, 10,00 Di Lassostaat 65% tel. 6022195 intrede gedaan in ons spraakge bruik, zoals e-mail, surfen, chatten, homepages, up- en downloaden, provider en browser. Internet is het communicatie- en informatienet werk van de toekomst. In deze in troductiecursus krijgt u zicht op de (on)mogelijkheden van internet. Enige kennis van de computer is noodzakelijk voor het volgen van deze cursus. Beide cursussen starten op dinsdag 23 september, cursustij d is van 19:00 tot 21:3.0 uur. De cursus 'Excel' bestaat uit vier lessen, cur susprijs: 92,00. Kosten voor les materiaal o.a. basisboek Excel, ISBN 905905301X: 15,00. De cursus 'Internet en e-mail' bestaat uit drie lessen, cursusprijs: 69,00. Kosten voor lesmateriaal: 2,50. De cursus 'Windows' en 'Compu tergebruik voor beginners' start op dinsdag 28 oktober en de cursus 'Websites maken' op dinsdag 18 november. Klusjes in en om het huis Durft u ook niet een stopcontact uit elkaar te halen of een gat in de muur te boren? Dan is deze cursus uitermate geschikt voor u. Na een aantal lessen over elektriciteit, elektrische apparaten en verlich ting, leert u hoe u een boor kunt bedienen: welke boor gebruikt u voor welk materiaal en welke plug- _gen heeft u dan nodig? Vervolgens komen aan bod het verhelpen van lekkende kranen, verstopte afvoe ren en hoe u op eenvoudige wijze een waterleiding kunt verplaatsen. De laatste les is gereserveerd voor hang- en sluitwerk, ontluchten en bijvullen van de C.V.-installatie. Ook krijgt u handige tips voor be hangen en verven. Deze cursus is zeker ook zeer geschikt voor vrou wen. De cursus bestaat uit zes lessen, de cursus begint op woensdag 24 sep tember, 19:30-21:30 uur. De cur susprijs is 58,00; kosten voor lesmateriaal zijn 12,00. De Volksuniversiteit is in verband met de schoolvakantie gesloten tot 25 augustus. Aanmelden voor een cursus, workshop of lezing kan door een ingevuld en ondertekend inschrijfformulier uit het cursus programma in te sturen. Zie ook: www.volksuniversiteit.nl/soest. Het programma is af te halen bij VW-kantoren en bibliotheken in Soest, Baarn en Bilthoven, het ge meentehuis en boekhandels in Soest en bij enkele supermarkten. diner, 25,00 overnachting, voor kinderen tot 12 jaar gratis) kan men bij de Zomerschool terecht. Een greep uit de deelnemende maatschappelijke organisaties die een workshop verzorgen: Vluchte lingenwerk Nederland (VWN), Both Ends (milieu), Nederlandse Organisaties Vrijwilligerswerk (NOV), Pharos (gezondheidsvoor lichting aan vluchtelingen), Cor- daid (NGO), Nederlands Migratie Instituut (NMI) e.a. Vanuit de po litiek verzQrgt Farah Karimi (Tweede Kamer - Groen Links) een workshop op maandagmiddag 11 augustus. SMS is een netwerk van plusminus zeventig vluchtelingenorganisaties. SMS wil aan de ene kant vluchte lingen ondersteunen bij hun inte gratie en participatie in de Neder landse samenleving en aan de an dere kant bezig zijn met de ontwik kelingen in de thuislanden. In de workshops komen thema's aan de orde die iedere volwassene, al lochtoon of autochtoon, zullen aanspreken. Informatie over de Zomerschool? Vraag een programmaboekje aan bij Kontakt der Kontinenten of vraag naar Edith Mol. £8 (0346) 351 755, e-mail: edith.moI@kontaktderkontinenten.nl Steenhoffstraat 46, tel. 60195 77 Vrijdag 1 augustus 'Minority Report' Wanneer Steven Spielberg een SF- thriller maakt, moet dat wel iets bijzonders zijn. Deze filmmaker stopt vaak meer diepgang in zijn films dan je op het eerste gezicht herkend. Minority Report gaat over de Amerikaanse maatschap pij in het jaar 2054 waar misdaden worden voorspeld door helder zienden en daardoor worden opge lost voordat ze zijn gepleegd. Een op het eerste gezicht sluitend sys teem, waardoor het aantal misda den bijna tot nul is gedaald. Tom Cruise speelt de belangrijkste agent van de politiedienst die de aanstaande misdadigers, vóór het plegen van hun euvele daad moet opsporen en arresteren. Totdat de helderzienden hemzelf aanwijzen als een toekomstige moordenaar... Zoals in bijna alle Spielberg-films gaat 'Minority Report' over verlo ren onschuld. Daarnaast is het een waarschuwing tegen totalitaire en zichzelf corrumperende systemen. De film is een hoogstandje van hedendaagse filmtechniek. In prachtige, zeer suggestieve, kleu ren gefilmd. Spielberg laat weder om zien dat hij een grootmeester in zijn vak is en dat hij zeer vele filmstijlen beheerst. Zeker ook een aanrader voor mensen die normaal gesproken niet van het SF-genre houden. 'Minority Report': Span nende SF-thriller van grootmeester Spielberg. Over verloren onschuld Voor mensen die wel eens willen weten hoe het nu eigenlijk zit met zon, andere sterren en planeten, dus voor wie kennis wil maken met de grondbeginselen van de sterren kunde heeft Volksuniversiteit Soest in het najaar een cursus Ster renkunde op het programma staan. In zeven avonden worden onder werpen behandeld als de geschie denis van de sterrenkunde, hemel mechanica, tijd, afmetingen en af standen, de zon en andere sterren, jonge sterren, planetaire nevels,' leven en dood van sterren, melk wegstelsel en andere sterrenstel sels. Ook wordt uiteraard aandacht besteed aan het waarnemen en de telescoop. Dat gebeurt in het af sluitende bezoek aan de Sterren wacht in Schothorst, Amersfoort. De eerste cursusavond is dinsdag 23 september, 19:30-21:30 uur. Cursusprijs is 62,00; kosten van lesmateriaal zijn 10,00. De da tum voor het bezoek aan de Ster renwacht wordt in overleg vastge steld, dit bezoek is ook afhankelijk van het weer. TOM CRUISE aSTEVEN SPIHMRCtotu en het feit dat de waarheid vaak slechts de helft van het verhaal is. Vrijdag 1 augustus, aanvang; 20:30 uur. Entree: 5,00; CJP/ 65+ 3,50. Maandag 4 augustus 'Zus Zo' geeft een cynische kijk op een typisch Nederlandse fami lie: drie zussen en een broer, die weinig contact met elkaar hebben. De zussen zijn vooral rivalen, die elkaar de ogen uit willen steken. Ze hebben ook weinig gemeen, behalve die ene echtgenoot, die ook de minnaar van zijn schoonzus blijkt te zijn. De broer woont in het buitenland en is geen moment in hun gedachten, totdat iemand er achter komt dat hij trouwplannen heeft. Ze dachten dat hij homosek sueel was en nooit zou trouwen, wat nu? De paniek slaat toe en de zussen sluiten de gelederen: ze wil len koste wat het kost dit huwelijk voorkomen. Alle middelen zijn geoorloofd, zelfs de overspelige echtgenoot wordt ingezet om zijn aanstaande schoonzus te verleiden. Een genante scène, die daardoor weer erg leuk is. Juist die onhan dige situaties en ongeloofwaardige plotwendingen maken de film tot een komedie. Bij Theu Boermans kun je je bijvoorbeeld helemaal niet voorstellen dat hij een vrouw kan versieren, laat staan meerdere vrouwen! Die Oscarinzending was natuurlijk te hoog gegrepen, maar Amerika wil er toch wel een rema ke van maken. Een luchtige zo- merfilm! Regie: Paula van Oest. Met: Anneke Blok, Theu Boer mans, Jacob Derwig, Monique Hendrickx, Sylvia Poorta, Annct Nieuwenhuyzen en Halina Reijn. (Nederland 2001, 106 min.) Maandag 4 augustus, aanvang: 20:30 uur. Entree: 5,00; CJP/ 65+ 3,50. Reserveren alleen op de dag van de voorstelling, 10.00-13.00 uur, £8 6019577. Meer informatie op internet: artishock-soest.nl. Op woensdagmiddag 6 augustus treedt de bekende poppenspeler Rob Numan met' zijn poppenkast 'Jan en Alleman' op in het Cabrio- openluchttheater aan de Soester- bergsestraat 140. Jan Klaassen en OPENLUCHTTHEATER (alleen voor kinderen t/m 12 jaar; per kind 1 bon) op de toegangsprijs voor Deze bon inleveren bij de kassa van het Cabrio-openluchttheater, Soesterbergsestraat 140 Tk denk dat het best kunnen kloppen', Karin Hagens van dc meente Soest als haar v gevraagd of het juist i: veel ouderen niet in scootmobiel durven t< den. 'We hebben onze zorg eens over uitgesproken, het is lastig op te lossen. E lijke voorzieningen zijn als ze regelmatig worde bruikt, maar wat is regelr Als je de mensen vraagt o vaak in rijden, zeggen ze realiseren zich dat de sco biel hun anders wordt al men. En al rijden ze ei schien niet in, als ze eei goede dag hebben, will hem misschien toch beni Als scootmobiels lange ti staan, gaat dat meestal tc te van de accu, maar de van een nieuwe accu zij weer niet van dien aar men zich direct zorgen maken. Voor een contr het gebruik zou een kilo E> Vervolg van pag strueren van groene struct het centrale deel van de L se Heuvelrug. Dit aan het plandeelgebied gewest E toegekende woningaantal principe gedacht aan de o van de kern Soesterberg. E eveneens voor circa 19 hi bedrijventerrein aan de oost-, respectievelijk noord de van de kern Soesterberj voor hetzelfde voorbeho toepassing is. Voor de kern Soest zijn g brcidingsmogelijkheden men. De Soestereng is van grote omvang (circa 65 h: bijzondere landschappelijl morfologische en cultu rische kwaliteit buiten de wingscontour gelaten. deze waarden en de struc de werking van dit oper zou verdere bebouwing g volgen hebben voor de bc liteit. Speciale aandacht voor de stedelijke randzo: Soesterveen tussen de s grens en de Wiekslotcr Wieksloterweg zelf vc beëindiging van het Soestc heeft door de afwisseling bouwing en open ruiir groen karakter met een 1 re kwaliteit. Het in stan en vooral verbeteren van t vingskwaliteiten dienen I traal te staan, waarvoor r nodig is. Om deze reden strook buiten de bebouv tour. Soest heeft een groot aai plaatsen bedrijven, stel verder vast. Een deel h transportbedrijf: een vei naar een terrein met een j reikbaarheid ten opzicht autosnelweg heeft de voo De discussie over de e' opheffing van de v Soesterberg - in het ki de nieuwe bezuiniging/ van minister Kamp - 1 laat voor het ontwerf plan van de provincie In het voorlopig stand) Gedeputeerde Staten niet over gerept. We G.S. nog maar weer i kritische kanttekening hoofdstuk over het r beleid voor het gewe land) bij de aanwezig de vliegbasis. Er wordt op gewezen c luidszone rondom de I is afgestemd op het fei bruik, reden waarom d cie bij Defensie zal bli dringen om de liggin contouren in overeeni te brengen met dat 'Overigens vinden wij tair vliegveld niet gew< dichtbevolkte gebied het veelbetekenend. Katrijn gaan met vakantie, maar de hele boel loopt in de soep...! Aanvang: 14:30 uur. Entree: 4,50; kinderen met bon uit de Soester Courant 3,00. De Soeste o.a. Os: en de Bel snel 035-1 Ook invalbe

Soester Courant | 2003 | | pagina 2