mozaïeken Gaudi Minister reikt oud-Soester medaille voor beste wijn uit m Geen ontheffing stopverbod scholen voor BSO-taxibusjes Schoeman Makelaars biedt nu dienstverlening-in-onderdelen iACTUEEL Geen garageboxen op parkeerplaats Goudvink Jonge Soester heeft binnen maand strafpunt op rijbewijs Cocaïnedealer uit Soest moet 20 maanden cel in m Mishandeling niet bestraft 7 SOEST: EST.NL Familie Schlebaum haalt Spanje naar eigen achtertuin 'Raadhuisplein' stopt in augustus Poli Meander twee keer iets eerder dicht Man verplicht opgenomen in inrichting Met 92 km/uur door bebouwde kom Behoefte aan deskundig advies groeit Stayokay krijgt andere inrit Rechtbank: 'te veel tijd verstreken' Provincie betaalt mee aan Soester verkeersprojecten Computer probleem? enpert 0 SCHOEMAKER PAGINA 4 WOENSDAG 30 JULI 2003 SOESTER COURANT PAGINA 5 2003 est.nl .EIN' IN VAKANTIE- s het gemeentelijk jeluisteren op Radio itzending van. 11.00 tot zondag 3 augustus - ;r woensdag 3 septem- rmatie dagelijks om programma Soest Actu- 3urgemeester Janssen is teren in de woensdag- )9.30uur. rngen op kabel: FM 1Hz. JNNINGEN uli en kapvergunning zijn iferen •ik inus gevraagde kapvergunnin- hof 2 - 1 eik Pyrmonthlaan 58 - elangen te worden ge- rgunning kunnen dit in 4 weken na deze be- >ij de afdeling Groen en Postbus 2000, 3760 CA -093643. Binnen deze i aanvragen voor kapver- Je afdeling Groen en Mi- Soest. INGEN I juli 5 eik ifeer Thuja '3 -stammig) aldboom n het genomen besluit erzending van het besluit bij het college van burge- ie gemeente Soest, Post- n en eventuele radioactieve tting van vloeren en muren lijk te kunnen verwijderen, ner ligt aan het eind van een net twee buitenmuren. In de unuur en de deur zit een ood van 6 mm. De verpleeg de houdt via de videofoon en geluid) contact met de t. Met speciale meetappara- ordt aan het eind van de dag .'kt of het stralingsniveau bij itiënt onder de wettelijke ligt en de patiënt naar huis )at is bijna altijd het geval, ikele keer moet de patiënt ïn nachtje blijven. ;rapie is effectief en absoluut aldus MCM. Er is al ruim ir ervaring met deze behan- Studies wijzen uit dat de deling ook op lange termijn schadelijke effecten heeft, niet voor vrouwen in de :bare leeftijd. En dat komt -lit want het zijn veelal vrou- nder de 40 jaar die last heb- 'an een te snel werkende klier. In de achtertuin waan je je bijna in een Spaans stadspark, al wordt een korte rondwande ling er bijna onmogelijk ge maakt door de verschillende palmen en andere Zuid-Euro- pese bomen die er in potten staan te pronken. Maar het meest opvallend is toch wel het kippenhok. Het kippenhok? Ja, het kippen hok. Meneer De Haan 'kukele- kuut' zijn longen uit z'n lijf, naar verluidt omdat een van de gezus ters De Kip op dat moment een ei legt. Een veelheid aan vrolijke kleuren vonkt van de behuizing af. Yvonne Schlebaum heeft zich he lemaal laten inspireren door Gaudi, de overleden Spaanse ar chitect en kunstenaar. 'Ik vind z'n mozaïeken zo mooi.' Op het karkas van Y-tong blokken heeft ze vier weken zitten puzze len. Eerst beeldde ze met stukge slagen tegels olijven, trossen drui ven, een palmboom en andere fi guren uit. Daaromheen lijmde ze duizenden stukjes van de tegels. Haar man Ron nam het voegwerk voor zijn rekening. De Soesterse maakt niet eerst een ontwerp aan de hand waarvan ze de tegelstukjes lijmt, maar gaat met een gezonde dosis aan impro visatie van start. 'Vier weken ben ik er aan bezig geweest. In het be gin had ik het palmpje af, maar zag ik dat die er niet helemaal uit kwam. Die stukjes heb ik er toen weer afgeslagen en ik ben weer opnieuw begonnen.' Nu het karwei is geklaard, is Yvonne maar wat trots op het re sultaat. Een grote bak, waarin een lage, brede palm pronkt, heeft in middels dezelfde behandeling on dergaan als het kleurrijke kippen hok. Achter in de tuin staan, on der een afdakje dat ook al in Spaanse stijl is gebouwd, twee le vensgrote spiegels die eveneens met engelengeduld bewerkt zullen worden. Ook manlief Ron heeft de smaak te pakken gekregen. De meeste tegeltjes heeft het echt paar meegenomen van zijn reizen naar Spanje, waar Yvonne werd 'besmet' toen ze door de tuin van Gaudi liep. 'Elke keer slepen we een hele partij mee. Ze zijn daar stukken goedkoper. We hebben een transportbus, dus we kunnen er heel wat meenemen, maar het is wel elke keer afwegen hoeveel pre cies. In het voorjaar zijn we hevig aan het meppen gegaan. Een thee doek over de tegels en dan maar slaan.' 'De hele zomer zijn we ermee be zig. In het najaar gaan we weer naar Spanje en dan nemen we gro tere tegels mee voor de vloer van het terras. In Spanje ben je dan vijf euro per vierkante meter kwijt, hier misschien wel honderd euro. En we hebben dertig vierkante meter nodig, dus reken maar uit.' 'Dit is een afwijking van ons. Maar misschien is het een leuke tip voor andere, mensen om ook eens zoiets te maken. Eer van je werk heb je zeker en wij wanen ons in Spanje', aldus Yvonne Schlebaum. De unieke prestatie van de van oorsprong Soester wijnboer Ilja Gort, in één maand tijd met z'n wijn La Tulipe, van Chateau de la Garde drie gou den medailles winnen, was voor minister Cees Veerman van Landbouw, Natuur en Voedselkwaliteit aanleiding om hem op zijn Franse kasteel een lunchbezoek te brengen. Daarbij reikte de minister hem de derde gouden medaille uit. De eerste gouden plak won Gort op het Concours de Bordeaux, dat sterk op Bordeaux gericht is. Dit concours is vergelijkbaar met de regionale kampioenschappen. Voor hem was dit op zich al gewel dig nieuws. Daarna won hij ook het Concours Général de Paris, de nationale wijnkampioenschappen van Frankrijk. Een week later kreeg hij het bericht dat hij op de 'International Lóndon Wine Fair' het wereldkampioenschap had ge wonnen. Deze unieke prestatie van een Soester wijnboer in Frankrijk was voor landbouwminister Veer man voldoende reden om zijn zo mervakantie op zijn landgoed in de Périgord (de minister heeft daar zelf een agrarisch bedrijf met maar liefst 600 hectare graan) te onder breken om persoonlijk Gort de gouden medaille op te spelden. Om die reden hadden Ilja Gort, zijn vrouw Turf en zoon Klaas (13) een uitgebreide lunch klaarge maakt. De eeuwenoude vier meter lange plukkerstafel, waarin tiental len plukkers met hun Opinelmes- sen hun namen hebben gekerfd, (Olivier, 1822, dat soort opschrif ten) was in de schaduw van de lommerrijke platanen voor het chateau opgedekt voor minister Veerman en zijn charmante vrouw Marianne; Arlette van Etten, per soonlijk secretaresse van de minis ter; Jean Louis Trocard, president van het promotiebureau voor de Bordeaux, Franck Mahler Besse, de Nederlandse consul in Bor deaux en eigenaar van Chateau Palmer en van Chateau Cheval Noir, in gezelschap van zijn zoon Ferdinand. Verder zaten aan de lunch aan de bedrijfsleider en de Australische winemaker van Cha teau de la Garde, en de burge meester van het 80 zielen tellende dorp Alain Montion, De burgemeester is zelf ook wijn boer en fungeert bovendien als wijngaardmanager van Chateau de la Garde; hij was zo onderstebo ven van het hoge Nederlandse be zoek, dat hij uit veiligheidsoverwe gingen de plaatselijke gendarmerie had gewaarschuwd. Dat kwam hij de familie Gort vol trots vertellen: 'Ik heb de genderarmerie in staat van paraatheid gebracht, fljal' Gort schrok zich wild, want dat was he lemaal niet de bedoeling! Toen realiseerde hij zich dat de 'gendar merie' in het dorp bestaat uit één persoon: Jean-Claude, een goed lachse koddebeier. In gedachten zag hij hem, in geval van groot alarm, met z'n dikke buik op z'n fiets springen en naar het kasteel racen. Waarschijnlijk alleen om 'un petit verre' mee te drinken. Turf Gort had voor deze bijzonde re gelegenheid Bordelaise streek- gerechten gemaakt, zoals salade landaise, een salade met veldsla, verse rode uien en geconfijte een denmaagjes en escargbts confits, geconfijte slakken. En een zelfge bakken quiche met 'cêpes', eek hoorntjesbrood uit het eigen kas teelpark. Minister Veerman had als wel komstgeschenk een zelf geprepa reerde verse ganzenleverpaté in cognac met zwarte Périgordtruffels meegebracht. Een traktatie, die het heel goed deed bij de 'La Tulipe Rouge' 2002 van Gort. Eén van de besproken onderwer pen was de verbetering van de Nederlands/Franse betrekkingen die momenteel voornamelijk uit een eenzijdig toeristenverkeer be staan en derhalve, op economisch gebied, wel enige verbetering be hoeven. Uiteraard kwam ook de positie van de boeren zowel in Nederland als in Frankrijk ter sprake. Hun positie is de laatste jaren dusdanig onder druk komen te staan, dat zij bijkans een heroï sche strijd om het bestaan voeren. Terwijl zij toch de spil van de voedselvoorziening vormen. Ook kwamen de dalende omzetcij fers van Franse wijn, met name in Nederland aan de orde. Deze zijn de laatste tijd weer wat aan het stijgen (niet in de laatste plaats door rosé 'La Tblipe' van Gort). Over de promotie van Franse wijn kon Gort het niet nalaten op mil de wijze de degens kruisen met Jean Louis Trocard die, in zijn functie van president van het pro motiebureau voor de Bordeaux, een reclamestrategie voert die vol gens Gort alleen door de makers ervan begrepen wordt en verder geen enkel verkoopbevorderend effect sorteert. Aan tafel heerste een warme, ka meraadschappelijke sfeer, convi- viale, zoals ze dat in Frankrijk noe men. Dat betekent dat je geen vous meer hoeft te zeggen, maar je af en toe een voor Frankrijk uniek, Minister Veerman, geflankeerd door Ilja en Turf Gort, na de uitrei king van de derde gouden medaille die Gort in een maand tijd won met zijn Franse wijn. tu, kunt laten ontvallen. Minister Veerman was zo enthousiast over de rosé La Hilipe, dat hij Gort uit nodigde een offerte te doen om 'La Tulipe' als huiswijn tijdens of ficiële recepties te schenken. Naast de drie gouden medailles was dit wel het mooiste aanbod voor de nu in Maartensdijk woonachtige, maar van oorsprong Soester wijn boer, die zijn jeugdjaren door bracht in een van de huizen naast de Oude Kerk aan de Torenstraat. Deze werden gesloopt voor een 'plantsoentje en parkeerplaats om een vrij uitzicht op de toren van de kerk te krijgen. In de vakantiemaand augustus is het gemeentelijk voorlichtingspro gramma 'Van het Raadhuisplein' niet te beluisteren op Radio Soest. Op zondag 3 augustus - van 11:00 tot 12:00 uur - wordt de laatste uitzending (van vanmorgen) nog herhaald. De eerste uitzending is dan weer woensdag 3 september tussen 11:00 en 12:00 uur. Wel blijft de gemeentelijke informatie dagelijks om 09:30 uur te beluis teren in het programma Soest Ac tueel. De wekelijkse column van burgemeester Janssen is in de maand augustus te beluisteren in de woensdageditie van Soest Ac tueel om 09:30 uur. Radio Soest is dagelijks te ontvangen op kabel: FM 107.9 MHz; ether: FM 105.9 MHz. Tussen de palmen waant Yvonne Schlebaum zich in haar eigen ach tertuin in Spanje. Op de achter grond het betegelde kippenhok, waarvoor ze zich heeft laten inspi reren door Gaudi Foto: Soester Courant Soester Courant tachtig jaar thuis in Soes(terberg) De polikliniek van Meander Medisch Centrum aan het Dal plein zal op vrijdag 1 en 8 au gustus na 13:00 uur zijn geslo ten. Deze twee vervroegde slui tingen houden verband met de vakantieperiode. Op de locatie Baarn blijven de polikliniek, het laboratorium en radiologie op de gebruikelijke tijden geopend. De Spoedeisen de Hulp (SEH) is 24 uur per dag bereikbaar op de locatie De Lichtenberg te Amersfoort. Een inwoner van Soest is zondag morgen verplicht in een psychiatri sche instelling opgenomen. Dat gebeurde nadat de 26-jarige man zondagmorgen 'door het lint' was gegaan in zijn woning. Na een melding van geluidsover last nam de politie rond half tien een kijkje bij het huis aan de Noor- derweg. Daar zag ze dat de man inboedel door de vernielde ruiten naar buiten gooide. Toen hij de politiemensen zag, bekogelde hij hen met glasscherven. Om die re den achtten de agenten het niet verantwoord om de woning te be treden. Ze zetten het deel van de straat af en een van de agenten praatte op de Soester in. Die kwam pas na enige tijd naar bui ten, waar hij meteen werd geboeid. De man werd meegenomen naar het politiebureau en daar onder zocht door een psychiater. Die oordeelde dat het verstandig zou zijn de man te laten opnemen. Het College van Burgemeester en Wethouders voelt niets voor het bouwen van drie garage boxen op de openbare parkeer plaats aan de Goudvink. Een bewoner had daartoe het ver zoek gedaan bij het gemeente bestuur. Volgens hem maken er gemiddeld maar drie auto's gebruik van de negen parkeerplaatsen op het ter rein. Garageboxen verhogen vol gens de aanvrager de woon- en leefkwaliteit. Hij wil de drie boxen en de grond eventueel huren en/of kopen. Garageboxen vallen echter niet binnen de mogelijkheden - 'ver- keersdo jleinden' - van het be stemmingsplan. Daarvoor zou dan eventueel een artikel 19 WRO-pro- cedure gevolgd kunnen worden, maar daar hebben B. en W. hele maal geen trek in. 'Het is zowel vanuit stedenbouw kundig als vanuit verkeerskundig oogpunt niet wenselijk om mede werking te verlenen aan dit ver zoek. Het bouwen van garage boxen in openbaar gebied leidt tot verdichting ervan,' aldus het amb telijk advies van de afdeling Plano logie Bouwen, waarmee het College het eens is. 'Tevens treedt er een verlies op van openbare par keerplaatsen. Verdichting van het openbare gebied en verlies van openbare parkeerplaatsen zijn ont wikkelingen die niet gewenst zijn.' Amper een maand in het bezit van een zogenaamd beginner rijbewijs heeft een achttienjari ge Soester zijn eerste strafpunt op dit document bijgeschreven gekregen. Binnen een kwartier kreeg hij woensdag drie bekeu ringen. De jonge automobilist werd 's middags rond halfdrie op de Dal- weg betrapt op te hard rijden. Zijn snelheid bedroeg, na correctie, 92 kilometer per uur, bijna tweemaal harder dan is toegestaan. Volgens de politie had de jonge man een grote mond en zei hij dat hij het zelf wel uitmaakte hoe hard hij rijdt en dat hij er 'schijt' aan had. Gezien de zwaarte van de overtreding deelde de politie hem niet alleen een bekeuring, maar tevens een strafpunt uit. Als hij binnen vijf jaar drie strafpunten heeft, moet hij volgens de nieuwe regelgeving zijn rijbewijs inleveren en opnieuw rijexamen afleggen. Overigens kreeg de jongen ook een bon, omdat hij geen kenteken bewijs kon tonen van de cabrio waarin hij reed. En: een kwartier later was het weer raak. De jongen reed met 'gillende banden' rondjes over de Speenkruidstraat en incas seerde daaroqi zijn derde bekeu ring van die dag. Omdat deze overtreding niet zo zwaar weegt, bleef een tweede strafpunt hem bespaard. De jongeman was eind juni ook al eens aangehouden. Een agent zag hem toen rijden in dezelfde auto en meende zich te herinneren dat de Soester geen rijbewijs had. Bij de aanhouding bleek echter dat hij het roze document juist die och tend had opgehaald. Een 21-jarige Soester is we gens cocaïnehandel door de Utrechtse rechtbank veroor deeld tot twintig maanden cel straf. Er was drie jaar celstraf tegen hem geëist. Op 18 april troffen agenten in de auto van de verdachte twee gepre pareerde spuitbussen aan. In de bussen bleken wikkels cocaïne te zitten. In totaal werd er 58 gram harddrugs bij de Soester gevonden. Hoewel de verdachte had ontkend dat de bussen van hem waren, achtte de rechtbank bewezen dat hij de eigenaar was. Daarbij hield zij rekening met het feit dat ver schillende getuigen hadden ver klaard dat zij met regelmaat cocaï ne van de man hadden gekocht. Eén van hen had gezegd dat de Soester vanaf 1 mei 2000 als dealer opereerde. De advocaat van de Soester had gezegd dat zijn cliënt moest wor den vrijgesproken, omdat de poli tie buiten haar boekje was gegaan bij de doorzoeking van de auto van zijn cliënt. Maar de rechtbank vond dat de politie genoeg verden kingen tegen de man had gehad om het speurwerk in de auto te rechtvaardigen. De rechtbank sprak de Soester vrij van het bedreigen van een van de getuigen in zijn rechtszaak. Het enige bewijs daarvoor waren de verklaringen van het vermeende slachtoffer, en dat was volgens de rechtbank niet genoeg. De officier van justitie had gezegd dat de ge tuige na de bedreigingen was on dergedoken. Succesvol adverteren het ligt voor de hand, dat doen ondernemers in de Soester Courant Het College van Burgemeester en Wethouders heeft vorige week in al zijn wijsheid afwij zend beschikt op een verzoek van de Buitenschoolse Opvang (Stichting Kindercentra Soest) om voor haar taxibusjes het stopverbod bij twee scholen op te heffen. Het gemeentebe stuur vindt dat daarmee juist het doel van het verbod teniet zou worden gedaan. De Buitenschoolse Opvang heeft drie vestigingen in Soest: Het Kas teel (Talmalaan), Villa Kakelbont (Driehoeksweg) en het Sportpaleis (Bosstraat). Daar worden dagelijks vele tientallen kinderen na school tijd opgevangen, waarvan de meesten rond 15:15 uur worden opgehaald bij de scholen. Van vrij wel alle ca. 15 scholen in Soest nemén er kinderen deel aan de BSO. De kinderen worden vervoerd met eigen BSO-taxibusjes, maar er worden ook wel busjes van taxibe drijven ingeschakeld. Elk busje haalt meestal bij op drie scholen de BSO-kinderen op, en dat bete kent dat sommige kinderen soms erg lang moeten wachten. De chauffeurs willen graag snel 'la den', omdat ze nog naar een vol gende school moeten. Door het sinds vorig jaar ingevoerde stop verbod bij de scholen komt het echter voor dat de busjes op grote afstand van de ingang geparkeerd moeten worden. De chauffeur is dan vaak veel tijd kwijt om de kin deren bij de ingang op te halen en zo duurt de hele operatie, voordat de kinderen bij de BSO aankomen, soms heel erg lang. Uitzondering 'We kunnen het ons niet veroorlo ven om bij elke school een busje te parkeren,' aldus coördinator M. van Rooijen van de BSO. 'Maar om het vervoer toch enigszins te bespoedigen hebben we het ge meentebestuur gevraagd voor ons een uitzondering te maken en een ontheffing te verlenen van het stopverbod voor onze busjes, ove rigens maar bij twee scholen: De Werveling (Oude Utrechtseweg in Soest-Zuid) en De Bron (Sweelin- ckstraat in Overhees). Daar is het doorgaans het drukst...' Van Rooijen vindt tot zijn teleur stelling geen gewillig oor voor deze problemen bij de gemeente. Het stopverbod is destijds immers in gevoerd omdat er bij veel scholen onveilige toestanden ontstonden. Steeds meer ouders brengen de kinderen per auto naar school; ze zetten de kinderen het liefst voor de schooldeur af. Stilstaande au to's en busjes zorgen voor vermin derde zichtbaarheid van de kinde ren, aldus de ambtenaren van de gemeentelijke afdeling Verkeer, waardoor onoverzichtelijke en ge vaarlijke situaties kunnen ontstaan, bijvoorbeeld wanneer er plotseling wordt overgestoken. De stopver boden zijn daarvoor juist ingesteld. Tegendeel 'Dat ouders en ook chauffeurs ver der moeten lopen om de kinderen op te halen en weg te brengen is niet verkeersonveilig, integendeel.' De brief aan Van Rooijen eindigt dan ook met de vaststelling: 'Uw wens om nabij de ingangen van de basisscholen, waar een verbod om stil te staan is ingesteld, te kunnen parkeren kunnen wij niet honore ren omdat dan het eigenlijke doel van het ingestelde verbod: "het verhogen van de overzichtelijkheid en daarmee de verkeersveilig heid", teniet wordt gedaan als ge volg van geparkeerde taxi's.' En daar laten B. en W. het bij. De woningmarkt is sterk aan het veranderen. Schoeman Ma kelaars - o.a. gevestigd aan de Middelwijkstraat in Soest - speelt daarop in met een op de wensen van de (kandidaat)ko- per toegesneden pakket van diensten. De klant kan deze diensten voortaan 'per onder deel' afnemen. 'De klant die op zoek is naar een geschikt huis heeft vooral in deze tijd - waarin de markt steeds transparanter wordt door o.a. de automatisering (internet) - steeds meer behoefte aan een goed, des kundig advies,' zeggen de make laars van Schoeman in Soest. Dat zijn Alef Aalfs, als directeur belast met de dagelijkse leiding, en Ben Majoor, die nog altijd volop be trokken is bij het kantoor en zich - tegenwoordig zo'n drieënhalve dag per week - met name bezig houdt met het bedrijfsonroerend- goed en projectadvisering. Hij richt zich vooral op relatiebeheer en het ontwikkelen van een marktvisie. 'In het verleden moest de make- Stayokay Soest - de voormalige jeugdherberg aan de Bosstraat - krijgt een andere inrit. Dat heeft te maken met de verharding van het parkeerterrein, waartegen een aan tal bewoners van de Bosstraat eer der al bezwaar had aangetekend. De inrit is te smal, met name voor bussen die het terrein van Stayo kay op willen. In overleg met omwonenden en o.a. de architect heeft de gemeen te enkele varianten bekeken en vooralsnog gekozen voor het op schuiven de inrit, zo'n dertig me ter in zuidelijke richting. De villa op het terrein wordt dan als oriën tatiepunt gebruikt, staat er te lezen in het ambtelijk advies, dat overi gens - ondanks de naamswijziging - hardnekkig blijft spreken over de 'jeugdherberg'. Het College van B. en W. heeft besloten de volgens het bestem mingsplan vereiste aanlegvergun- ning te verlenen voor het aanbren gen van een andere oppervlakte- verharding voor het parkeerterrein, het maken van een nieuwe inrit en het verwij deren/opheffen van de bestaande inrit. Een 18-jarige jongen uit Soest die er door het openbaar mi nisterie van werd beschuldigd dat hij in oktober 2000 op de Verlengde Oude Utrechtseweg een vrouw ernstig heeft mis handeld, wordt daar niet voor gestraft. De rechtbank in Utrecht oordeel de dinsdag dat er te veel tijd is ver streken en de officier van justitie daarom niet ontvankelijk is. Ruim tweeënhalf jaar geleden wer den de laatste onderzoekshande lingen in deze zaak verricht. Het openbaar ministerie legde poging tot doodslag en openlijke geweld pleging ten laste. Daarna kwam de zaak wel voor bij de rechtbank in Utrecht. Die rechtbank veroordeel de de toen 16-jarige Soester pre cies twee jaar geleden. De ver dachte ging echter in hoger beroep. Het duurde ruim zestien maanden voordat de zaak in Amsterdam aan de beurt was. Het Hof in Amster dam vernietigde het vonnis van de rechtbank in Utrecht in december. Op 8 juli werd de zaak weer in Utrecht voor de rechter gebracht. De rechtbank was echter van oor deel dat elke redelijke termijn was overschreden. Gedeputeerde Staten van Utrecht hebben de gemeente Soest een bedrag van 167.125,00 toege kend voor diverse verkeersprojec ten die op de rol staan. Het geld is afkomstig uit de Gebundelde Doeluitkering (GDU) 2003. De bijdrage is verleend voor de recon structie van het kruispunt Dalweg- Steenhoffstraat; de reconstructie Beukenlaan-Beckeringstraat-Laan- straat; aanleg en verbetering fiets paden en stallingen; verbeteren openbare verlichting; fietsbrug over de Eem; aanleg voetpad en gedeeltelijke herinrichting Korte/ Lange Brinkweg; snelheidsrem- mende maatregelen binnen de be bouwde kom; herinrichten Smits- weg en doorstromingsmaatregelen hoofdwegenstructuur opheffen VOC (verkeersonveilige concen tratie), wat dat ook mag inhouden. Voorwaarde voor de toekenning van de bijdrage is o.a. dat de pro jecten passen in het Strategisch Mobiliteitsplan Utrecht en de di verse verkeer- en vervoerplannen, zowel regionaal als gemeentelijk, en dat de projecten uiterlijk 30 juni 2004 worden opgeleverd. De heren Ben Majoor (Ien Alef Aalfs van Schoeman Makelaars Soest. Foto: Soester Courant. laar vooral snel informatie ver schaffen en snel handelen. Veel mensen hebben tegenwoordig zelf de markt al verkend (o.a. via de bekende internetsite van de make laarsbranche: funda.nl, die heel vaak geraadpleegd wordt), waar door de zoektijd in veel gevallen aanmerkelijk is ingekort. Nu de rust op de woningmarkt terugkeert en het aanbod weer toeneemt ver wacht de opdrachtgever een wel overwogen en deskundig advies op allerlei onderdelen van het pakket,' aldus Aalfs en Majoor. 'Het komt er nu vooral op aan dat de koper niet te veel betaalt voor een huis.' Onderdelen De verschillende onderdelen van het dienstverleningspakket zijn o.m. de beoordeling van de vraag prijs, de onderhandelingen over de verkoopstrategie, de indicatie over de bouwkundige staat, de markt ontwikkelingen en het oordeel over de waarde van het onder pand. Schoeman heeft het pakket als het ware in onderdelen uit el kaar gehaald en biedt die verschil lende diensten per stuk aan, vol gens een 'persoonsgericht' model van dienstverlening dat door Aalfs en Majoor is ontwikkeld is. In dat kader past trouwens ook de nieu we, individuele open-huis-formu- le die vanaf september bij Schoe man Makelaars wordt ingevoerd. Wie belangstelling heeft kan bij Schoeman Makelaars terecht voor een vrijblijvend, oriënterend ge sprek, waarin de verschillende ad viesdiensten worden toegelicht en waarin tevoren ook duidelijke prijsafspraken - zwart-op-wit - worden gemaakt. Schoeman Makelaars Soest is te berei ken op Middelwijkstraat 54, SS 6036282, fax 035-6036283, www.schoeman.nl. Service desk onbereikbaar? Expert Schoemaker heeft vakmensen. Wij komen, indien nodig aan huis, uw probleem oplossen. Geniet zorgeloos van uw computer. Burg. Grothestraat 9 - Soest Tel. 035 - 601 03 44

Soester Courant | 2003 | | pagina 5