WD: 'Maak Soest nü huftervrij!' En dit zijn de knallers van deze week: Woning Spinet uitgebrand 3.99 0.89 1.29 0.29 0.89 5.99 f Verbod op open vuur VERKOOPPLANNEN? WOENSDAG 6 AUGUSTUS 2003 81e JAARGANG NO. 51 DEZE WEEK In e-mail s.v.p. foto's/plaatjes apart houden Ook barbecueverbod voor De Bergjes Bedreigd met honkbalknuppel Showroom mag niet in woning 'Overlast veroorzakende etterbakjes keihard aanpakken' 4m - .h v- ,P*X' HHEHHHBl Televisie op 'stand-by' laten staan UW WONING VERKOPEN? BEL UW MAKELAAR: 035-601 13 04 Hol Molenbeek SOESTER KALENDER Wateroverlast is spoor naar hennepkwekerij OPEL-©- A. van der Lee CITR0-ËN Openingstijden kantoor SOESTERCOURANT OVERHEES Tamboerijn 11 - Soest Magere Ham lappen Rond wit of tarwebrood Nectarines Sperziebonen Elzasser Kalkoenfilet VAN DE GRAAF Zuidpromenade 6 - Soest BEL VOOR EEN GRATIS EN DESKUNDIGE WAARDEBEPALING 035 - 603 27 37 SESTEimWRANT Redactie en administratie: Van Weedestraat 227 Postbus 57 - 3760 AB Soèst Telefoon 035 - 601 41 52* - Telefax 035 - 602 49 04 - E-mail: soestcrt@wanadoo.nl - Internet: www.soestercourant.nl Abonnement: Soest/Soesterberg per half jaar 8,75 - Buiten Soest 17,50 - Losse nummers 0,55 Gecontr. oplage 12.300 VERSCHIJNT IEDERE WOENSDAG Actueel 'Geruisloos' muziek- en video festival in Cabrio. WD-zorgen om 'geknutsel' met gas. Veiliger transport van gevaarlijke stoffen. Meningen van lezers. Column Visser. Op 't Hoogt Actueel Varia INV: club van mensen met hart voor de natuur. Discussie over scootmobiel gaat (landelijk) verder. TWee zeeën (6). Gemeente waarschuwt ouders spelende kinderen. Familieberichten Rubrieksadvertenties Op Soest Soesters over fietsboot. Soest 50 jaar geleden. Een wagen volgeladen. Aanbod huurwoningen 8 Soesterberg 9 Beslissing inkrimping geluidszones verdaagd. Succes van Avio Resto werd z'n ondergang. Prikbord 11 Medische dienst. Kerkdiensten. Radio Soest. Sport 12 Arjan Roest stopt. Van tijd tot tijd bereiken ons via de e-mail persberichten en aan kondigingen waarvan de tekst ook foto's of andere plaatjes bevat. In het algemeen is het lastig, soms zelfs onmogelijk om die te lezen. Ons dringend verzoek aan de 'leveranciers' is dan ook om foto's/plaatjes (bij voorkeur in jpg-formaat) voor taan apart te houden van de tekst (liefst in Word) en ze als losse bijlage mee te sturen. Wij rekenen graag op ieders mede werking. Redactie Door de extreme droogte van de laatste dagen is het brand gevaar in de bossen aanzien lijk toegenomen. Reden voor de gemeente Soest om tijde lijk tot nader order het bar becuen op De Bergjes de picknickplaats aan de Van Weerden Poelmanweg de enige plaats in de bossen waar dit is toegestaan), tot nader order te verbieden. Het verbod is gistermiddag om 12.00 uur ingegaan. In artikel 5.5.1., eerste lid, van de Algemene Plaatselijke Veror dening Soest 2002 is het verbod opgenomen om vuur in de open lucht te hebben, te stoken of aan te leggen. In het vierde lid wor den enkele uitzonderingen op dit verbod gemaakt, waaronder vuur in het kader van verlichting kaarsen en fakkels) of bakken, braden en koken. Door de droogte van de laatste tijd wor den ook deze uitzonderingen niet meer toegestaan. Vandaar dat de gemeente nu tot nader order een algeheel verbod heeft Ten overvloede wijst ook de brandweer erop dat zelfs kleine brandjes binnen de kortste keren onbeheersbaar uit de hand kun nen lopen. De brandweerkorpsen van Soest en Soesterberg zijn al een paar keer in actie geweest voor het blussen van bos- heide- en bermbrandjes. Door snelle en massale inzet konden deze tot nu toe in omvang beperkt blij ven, maar het risico is groot dat bijvoorbeeld bij te laat ontdek ken van brand de situatie ge vaarlijk wordt, vooral in dichtbe groeid gebied. Bospaden vrijhouden De brandweer wijst verder op het grote belang van het vrijhou den van (de inrit van) bospaden. Het gebeurt vaak dat mensen die een wandeling in het bos gaan maken, hun auto voor de slagbomen parkeren. Daardoor hebben de brandweerchauffeurs soms grote moeite met de zwa re en brede blusvoertuigen het bos in te rijden. Elke vertraging in de aanpak van een bosbrand kan grote gevolgen hebben voor het gebied en de bezoekers ervan. Tijdens een verkeerscontrole op de Birkstraat, vrijdagmiddag om streeks 14:30 uur, vertelde een 39- jarige automobilist uit Zevenaar de politie dat hij even daarvoor door een man was bedreigd met een honkbalknuppel. Hij had op de kruising van de Koningsweg met de Nieuweweg een woordenwisse ling gekregen met een 27-jarige automobilist uit Hilversum, die vermoedelijk door rood licht was gereden, terwijl de Zevenaarder groen licht had. Bij de woorden wisseling pakte de man uit Hilver sum een honkbalknuppel die hij in zijn auto had liggen. De man uit Zevenaar reed hierop verder. De politie trof de man uit Hilversum evèn later aan. Hij werd aangehou den en voor verhoor overgebracht naar "het politiebureau. Tegen hem werd proces-verbaal opgemaakt voor bedreiging. De Soester M.E. Rietveld mag geen showroom inrichten in een woning aan de Steenhoffstraat. De voorziening wordt door de ge meente beschouwd als detailhan del, omdat er spullen kunnen wor den gekocht en besteld. Met het oog op het winkelbeleid wil het college niet afwijken van het be stemmingsplan en weigert het me dewerking te verlenen. «A-I*» Voor het bestuur van de VVD te Soest(erberg) is het duide lijk. Langzaam maar zeker ver loedert Soest - en ook Soester berg - naar een niveau dat de goedwillende inwoners niet willen. Vandalisme (graffiti, vernielingen aan bushokjes, enz. enz.), groepjes jongeren die de buurten terroriseren met scootertjes, geluidsoverlast, zwerfvuil, aan dit alles moet binnen zeer korte tijd paal en perk worden gesteld, aldus het bestuur van de WD Soest- Soesterberg. Bij een brand in het beneden gedeelte van een duplexwoning aan het Spinet is vrijdagmid dag een schade van naar schat ting 40.000 euro ontstaan. Zo wel de woonkamer als de aan grenzende open keuken brand den nagenoeg geheel uit. De oorzaak van de brand is slui ting in een tv-toestel dat op 'stand-by' stond. De bewoners waren bij het uitbre ken van de brand niet thuis. Een buurvrouw die rook uit de woning zag komen, alarmeerde de brand weer. Ook voorbijgangers waar schuwden de alarmcentrale. Een brandweerman die in de buurt woont, begon aan de achterzijde van de wcming direct te blussen met behulp van een straal op de waterleiding. De met drie wagens uitgerukte brandweer zette een straal in om het vuur te blussen. Het had weliswaar door zuurstof gebrek nauwelijks de kans gehad zich te ontwikkelen, maar de hitte was zo groot geweest dat de schroeischade enorm was. De brandweerlieden konden als gevolg van de hevige rookontwik keling de woning niet zonder ademluchtapparatuur binnengaan. Door de inzet van een rookafzui- ger werd het zicht snel beter en kon men de laatste vuurresten do ven en de schade in ogenschouw nemen. De politie zette direct de omgeving af, zodat de brandweerlieden on gehinderd hun werk konden doen. Een vertegenwoordiger van de Stichting Salvage die voor opvang van de gedupeerden zorgt en ver der de afwikkeling regelt, kwam nog tijdens de brandweerinzet ter plaatse. Zaterdagmorgen in alle vroegte moest de brandweer naar hetzelf- r de brandadres uitrukken. Er was nog sprake van smeulende resten die opnieuw een zware rookont wikkeling veroorzaakten. De brandweer zette een straal in om een tweede brand in de woning te voorkomen. Een brandweerman die in de buurt woont zette in afwachting van zijn collega 's aan de achterkant van de brandende duplexwoning aan het Spinet direct een straal op de waterleiding in. Foto Brandweer Soest. Voorzitter Hans Gerretsen: 'Ouderen die 's avonds niet meer de deur uit willen naar een vereni gingsavond of iets dergelijks, uit angst voor een overval, het is toch te gek voor woorden. Dat zijn wél de mensen aan wie wij nu de wei vaart te danken hebben. Is dit dan onze dank? Soest is nu nog een plaats waar men graag wil wonen. 'Maar we moeten oppassen dat Soest niet verloedert. Nü keihard optreden en naar buiten brengen dat Soest een huftervrije' gemeente wil zijn,' aldus Gerretsen en zijn medebestuursleden in hun oproep aan het gemeentebestuur, via deze krant. 'Zet maar' een bord bij de toe gangswegen van de gemeente met informatie over de gedragsregels in Soest, en wat de consequenties zijn als ze die niet worden gerespec teerd. Wellicht is het ook verstan dig een tekst met die strekking op te nemen in de informatiebrief die nieuwe' inwoners van de burge meester krijgen. Het WD-bestuur vindt dat men de zaken beter vóór kan zijn. Wijs de nieuwe inwoners maar op hun rechten, maar vooral ook op hun plichten binnen de ge meente. Overlast door hen en/of hun kinderen hoort daar, wat het WD bestuur betreft, niet bij.' 'Etterbakjes' Soest en Soesterberg moeten bei de woonkernen zijn waar men ple zierig en graag wil wonen. 'Als we nü niet optreden hoeft het straks niet meer', aldus het verontruste WD-bestuur. 'Dan bepalen de 'etterbakjes' hier alles. Het bestuur doet dan ook een oproep aan B. en W. en de gemeenteraad om de politie ter plekke extra bevoegdhe den te geven, zodat zij direct en adequaat kan optreden tegen no toire lastpakken en ordeverstoor ders. Het WD-bestuur vindt ook dat scooters/bromfietsen etc. die niet aan de eisen voldoen (te veel lawaai, opgevoerd, enz. enz.) on middellijk in beslag genomen moe ten worden. En daar hoort uiter aard een stevige boete bij. Of zo'n scooter überhaupt wordt teruggegeven zou per geval beke ken moeten worden. Bij notoire lastpakken, die al vaker zijn aange houden, zou dat volgens de WD niet meer moeten gebeuren. 'In beslag nemen en vernietigen,' zegt voorzitter Hans Gerretsen. Ook vindt hij dat alle kosten die de ge meente maakt om vandalen op te sporen, maar ook de kosten voor het opruimen/repareren van de vernielingen, zonder meer doorbe rekend moeten worden aan de da ders en/of de ouders. En bovenop dat bedrag mag, wat het WD-be stuur betreft, best een extra boete worden gelegd. 'Wie niet horen wil MIHHMlHiHBIHHHI die moet maar voelen,' aldus Ger retsen. Singapore 'Let eens op bij stoplichten. Hoe veel automobilisten gooien daar iets uit de auto! Blikjes, plastic zakjes met de lunch nog erin, as bak legen, noem maar op. Wij noemen ook dat asociaal gedrag. Aanpakken dus. Als een agent zo iets constateert moet hij niet bij voorbaat denken dat hij kansloos is, nee - aanpakken! Kenteken noteren en een pittige bekeuring opsturen. Waarom zou dat wel in Singapore kunnen en niet hier? Daar kijken ze wel uit om iets op de grond te gooien, want de boe te die dan volgt is lang niet mals. Maak maar een gemeentebepaling dat zoiets binnen onze grenzen je 500 euro kost. Moet je eens zien hoe snel dat afgelopen is...' Gerretsen vervolgt: 'Jongeren die een leeg pakje sigaretten of papier tjes weggooien, ook zoiets. Aan pakken! Op de stoep (brom)fietsen? (Brom)fiets in be slag nemen. Minimaal 1 week la ter ophalen op politiebureau, na betaling van een mooi rond be drag. In die week kan-ie dan goed gecontroleerd worden om te kijken of-ie aan de eisen voldoet. Zo niet? Volgt er nog een boete van weer een mooi rond bedrag, en dan denken wij niet aan enkele tientallen maar eerder aan honder den euro's. Moet je eens kijken hoe snel het dan afgelopen is. Her haling? Brom(fiëts) voorgoed inle veren. Burgemeester Volgens de WD zou de burge meester de politie de bevoegdheid moeten geven om preventief te fouilleren binnen de grenzen van de gemeente, om op die manier il legale drugshandel ('en wellicht nog erger',) tegen te gaan. 'Pak de criminaliteit maar aan. Preventief De met graffiti bekladde 'poorten'aan de Koningsweg: een van de talrijke ergernissen van de VVD over de verloedering van Soest. Foto: Soester Courant. ben je goed bezig. Beter dan ach teraf het feit constateren en vervol gens niets (mogen) doen.' Daar naast heeft de burgemeester nog veel meer bevoegdheden om in te grijpen.' Het WD-bestuur doet dan ook een beroep op de burger vader om dat dan ook te doen en van de bevoegdheden gebruik te maken die nodig zijn om de 'huf- ters' binnen de grenzen van Soest en Soesterberg keihard aan te pak ken en eventueel voor kortere of langere termijn uit de samenleving te verwijderen. Regels Het WD-bestuur benadrukt dat zij deze regels niet heeft bedacht. 'In het verleden hebben wij met z'n allen de regels bedacht die in dit land (deze gemeente) gelden. En als je regels hebt, dan moet je ze ook gebruiken en handhaven. Doe je dat niet, als overheid, dan weten wij eigenlijk niet wie erger is: de raddraaier of de overheid die wei gert zijn eigen regels toe te passen en dus zijn bevolking te bescher men. Het is toch te gek voor woor den dat een (relatief klein) stelle tje etterbakken de levensvreugde van vele Soesters zo weet te ver knallen...? Wat de WD betreft is de maat dus vol. Gerretsen: 'De tijd van praten en begrip is voorbij: aan pakken!' Het thema vormt ook het onderwerp van de discussie in het politiek café 'De Derde Kamer,' dat op 15 september (20:00 uur) wordt gehouden in Fusions, Bur gemeester Grothestraat 37. Be langstellenden zijn daar hartelijk welkom. GRATIS WAARDEBEPALING Woning- en Assurantiemakelaars UTRECHT BILTHOVEN DE MEERN SOEST VlANEN ZEIST gjjj Burgemeester Grothestraat 32 Soest www.holenmolenbeek.nl nvm-wonen De Soester Kalender biedt verenigin gen en instellingen in Soest gelegen heid hun publieksactiviteiten met een eenmalig karakter kort in deze 'week agenda' te melden. Donderdag 7 augustus 13:00 Bonte Beestenboel, Spleasurecentrum, Dalweg 181, 2,95/3,55. Maandag 11 augustus 20:30 Film 'Hable con ella', Artishock, Steenhoffstraat 46, 3,50/5,00. Dinsdag 12 augustus 13:00 Bonte Beestenboel, Spleasurecentrum, Dalweg 181, 2,95/3,55. Feest op 16 augustus Naamwedstrijd voor buurtpark in Boerenstreek Op zaterdag 16 augustus wordt een feestelijk begin gemaakt met de aanleg van een buurt park in de Boerenstreek. Dat gebeurt op het nu nog braaklig gende terrein aan de Hofstede- ring, tegenover Herdersstaf en Egge. Alle buurtbewoners wor den daarvoor uitgenodigd. 'Wonen in de Boerenstreek is straks helemaal een feest. Want er komt een buurtpark, waar je van alles kunt doen en een stii- tegebied waar je kunt genieten van zacht ruisend riet en gra zende schapen...' staat in de uit nodiging te lezen. Op de kaart zijn verder drie bonnen afge drukt: voor een gratis suikers pin, een gratis zakje popcorn en een gratis kopje koffie of thee. Op het feestterrein komt in elk geval ook een ideeënbus te staan; daarin worden suggesties verwacht voor een naam voor dit nieuwe gebied. Het feest zal duren van 14:00 tot 17:00 uur. Verdere details kon de gemeen te nog niet geven. Door wateroverlast in een woning aan de Kamperfoeliestraat is de politie op het spoor gekomen van een hennepkwekerij. Het water kwam uit de woning van de boven buren, maar die waren niet thuis. De politie verschafte zich wel toe gang tot de woning en trof binnen de hasjplanten aan. Ongeveer hon derd planten en de kweekappara- tuur werden in beslag genomen. Op het moment dat de politie de spullen afvoerde, kwamen de be woners aanzetten. Deze 55-jarige man en 54-jarige vrouw werden aangehouden en voor verhoor meegenomen naar het bureau. Birkstraat 30 - 3768 HH Soest Telefoon (03S) 601 23 64 Autobedrijf Exclusief-Dealer voor Soest, Baarn e.o. Kerkstraat 58 Soest - tel. 601 25 00 ma. 9.00 - 17.°° uur di. 9.1S -16.°° uur woe. 10.00 - 17.00 uur do. 10.00 - 16.00 uur vr. 10.00 - 15.°° uur TEL. 035 - 6014152 Varkensvlees kilo heel bak l kilo 500 gram cervelaatworst vers van 't mes 1 100 gram kilo REGIOMAKELAARS Burg. Grothestraat 13, SOEST BuijsRegiomakelaars.nl gyj Soest@Buijsregiomakelaars.nl n»m UW MAKELAAR IN DE REGIO! (KANTOREN TE SOEST EN AMERSFOORT) i

Soester Courant | 2003 | | pagina 1