'Huftervrij Soest: stoere praat' NU OOK IN SOEST A/1 ar$i(d/va n Zijp Soest 'grossiert' in uilskuikens Visser nf ija THE ITAUAN FASHI0N WATCH Vier voorstellen voor besteding 10.000 Training 'Omgaan met stress op het werk' Fietsboot Eemlijn: meer passagiers dan in 2002 Programma gildefeesten PAGINA 2 WOENSDAG 13 AUGUSTUS 2003 SOESTER COURANT PAGINA 3 Meningen i ^^vaiilezers| Soest huftervrij BRASSERIE KEUZEMENU rBrasserie DOBBELMAN H WASMIDDEL Kindergroept'Let op de kleintjes' Uiteenlopende reacties op oproep WD-bestuur .juwelier Op naar de 10.000 Van 23 augustus t/m 2 september Jongerenparticipatie Soest 'Stones-Week' op Radio M soesteRSkxwrant 2003 is een goed muizenjaar MjKfl SOEST Service voor alle merken Huftervrij Steungroep ouders bij eetstoornissen TAPfJTTEGELS PIET VAN HEUGTEN ."'.'■"■v— 1 - Aanbiedingen geldig zolang de voorraad strekt en zijn alteen geldig voor zomerreslanten, OP=OR 'Het laagst geprijsde model is gratis. Bij aankoop van eén paar 35% korting. Open brief aan het bestuur van de VVD te Soest(erberg). Geachte dames heren, Met grote belangstelling las ik het artikel in de Soester Courant over uw plannen tegen de verloedering van Soest. Als historicus vind ik het buitengewoon boeiend hoe zo nu en dan conservatieve stromin gen als de uwe de kop op steken. Het bewijst maar weer eens hoe sterk de term liberalisme aan ver loedering onderhevig is. Het zou mij niets verbazen als er een aanzienlijke groep mensen be staat die meegaat in uw reactionai- te retoriek. Toch zou ik u er graag op willen wijzen dat zelfs een ge meente zich moet houden aan de Nederlandse wet. Nieuwe regels aangaande brommers, preventief fouilleren, etc. moeten wel binnen de Nederlandse wet passen. Is dit niet het geval, dan kunnen deze regels niet rechtmatig worden ge handhaafd. Hoogachtend, Peter Koudijs 19,15 Verse artisjok met kruiden vinaigrette Vis paltetje op tomatensalade met saffraanmayonaise Koude komkommerbouillon met garnaaltjes Caesar salade met verse gegrilde ansjovis Gepocheerde tongrol met zalmmousse Gebraden varkensfilet met vulling van champignons en kippenlevers Granité van watermeloen Verse aardbeien met gemarineerde vijgen Koffie of thee met bonbon Op maandag menu inclusief glas wijn (niet op feestdagen) r <DV' Wc 035 - 603 60 10 Van maandag t/m zaterdag www.soesterduinen.nl j compact of color zak 1500 gram 1.88/kilo De afdeling Preventie van het RIAGG Amersfoort Omstreken start in het najaar van 2003 het project: 'Let op de Kleintjes'. Bin nen dit project wordt een groep georganiseerd voor kinderen van 7 t/m 9 jaar en van 10 t/m 12 jaar. Wanneer kinderen getuige zijn van 'geweld kan dit veel negatieve ge volgen hebben voor hun ontwikke ling. Kinderen worden bijvoor beeld erg druk, gaan slaan of wor den heel angstig. Deelname aan een groep verkleint de kans dat kinderen later ernstige problemen krijgen. De doe- en praatgroep «bestaat uit 8 wekelijkse bijeenkom sten van anderhalf uur. Ook zijn er drie bijeenkomsten voor moeders of andere verzorgers. Zij leren hoe ze de deelname van hun kind kun nen ondersteunen. In de kindergroep wordt aandacht besteed aan het verwerken van er varingen. Kinderen ontdekken dat iet niet hun schuld is, dat ze niet ie enige zijn en dat het gebruik van geweld onacceptabel is. De einderen kunnen rechtstreeks aan gemeld worden en worden niet in geschreven als cliënt van het *IAGG. Een voorwaarde is dat iet geweld al gestopt is. Er is eerst ;en kennismakingsgesprek om te dj ken of de groep geschikt is. Aan leelname zijn geen kosten verbon- len. vloeders/ verzorgers kunnen voor nformatie en aanmelding contact ipnemen met Aisha Brandon, HAGG Amersfoort Omstre- :en, afdeling Preventie: 82 033- 1603500. De oproep van WD-afdeling aan de plaatselijke politiek - in de Soester Courant van vorige week - om Soest 'nu huftervrij' te maken en een halt toe te roe pen aan de 'verloedering', heeft zoals mocht worden ver wacht uiteenlopende reacties opgeroepen. Het pleidooi van VVD-voorzitter Hans Gerret- sen om de 'etterbakjes' die zo veel overlast en ergernis ver oorzaken hard aan te pakken valt bij sommigen wel in goede aarde; bij anderen vindt het echter een minder positief ont haal. Die vinden het eigenlijk alleen maar 'stoere praat'. Burgemeester Janssen, aan wie Gerretsen rechtstreeks de oproep richtte om zijn bevoegdheden te gebruiken, wil niet reageren op het artikel. Hij laat zijn secretaresse mededelen dat hij alleen in de ge meenteraad of de raadscommissie Algemene Bestuurszaken op het onderwerp zal ingaan, als het daar in eventueel aan de orde komt. Volgens de nieuwe communicatie medewerker van de politie Eem- land-Noord, Hans Meuleman, heerst er bij het politiekorps wel begrip voor de 'gevoelens' van Gerretsen en zijn medebestuursle den. 'Als je al die rommel en graf fiti ziet, dat vinden wij ook heel erg storend. Waar mogelijk treden we ertegen op en natuurlijk proberen we de daders te achterhalen. Het punt is alleen dat je ze dan wél op heterdaad moet zien te betrappen.' Volgens Meuleman is het een alge meen maatschappelijk probleem. Of het zich in Soest nu meer, min der of juist net zo veel als in ver gelijkbare gemeenten voordoet is moeilijk te zeggen. 'Het hangt nu eenmaal samen met de normen en waarden die mensen hanteren. Wij vinden sommige vormen van ge drag ook asociaal, maar we hebben nu eenmaal een wetgeving waar aan we ons te houden hebben. Soest is Singapore niet; en in som mige Arabische landen wordt je hand eraf gehakt als je iets steelt - maar dat doen we hier toch ook niet... Of er andere wetten moeten komen, dat is een parlementaire discussie. De Soester politiek - dat wil zeg gen: de fractievoorzitters in de ge meenteraad, voor zo ver niet met vakantie - reageert genuanceerd op Gerretsens 'noodkreten'. Hij krijgt uiteraard, maar opvallend voorzichtig, bijval van zijn geest verwante WD-fractievoorzitter Ellen Huberts, die het signaal dui delijk vindt. 'Er worden kordate oplossingen aangedragen, maar nu de vraag hoe we dat kunnen reali seren. Er zijn talrijke regels en wet ten die elkaar in de praktijk in de weg zitten. Daar moet naar geke ken worden. Overbodige regelge ving moet eruit; we moeten komen tot duidelijke, praktisch regels, waarmee de politie uit de voeten kan én die voor de burger helder zijn.' Huberts verwacht ook dat mentaliteitsverandering zal bijdra gen aan het verminderen van over last. 'Nog steeds zijn straatjuwelen en alcoholcontroles nodig. Over last bestrijden blijft een gezamen lijke verantwoordelijkheid van. overheid en burgers.' Gerretsens oproep is Teun Middel koop, fractievoorzitter van Soest 2002, recht uit het hart gegrepen. 'Want het is één van onze speer punten. We zullen contact leggen met de WD-fractie en trachten gezamenlijk tot voorstellen te ko men om vandalisme, vernielingen, scooteroverlast, lawaai, zwerfvuil etc. aan te pakken. Tot nu blijkt dat er in de raad onvoldoende draagvlak is om deze lastige pro blematiek daadwerkelijk op de agenda te krijgen. Dat kan nu ver anderen. Ik ga er tenminste van uit dat de WD-fractie en haar voor zitter dezelfde mening hebben.' (On)evenwichtig CDA-fractievoorzitter Henk Ko ning neemt echter duidelijk afstand van Gerretsens oproep. 'Het is hem blijkbaar ontgaan dat de raadsfracties bijna maandelijks in de commissie ABZ aandacht be steden aan het politiebeleid, meestal in overleg met vertegen woordigers van de politie. Waar mogelijk wordt het beleid bijge stuurd. Uit het artikel moet ik con cluderen dat het WD-bestuur over dit alles niet tevreden is, dus ook niet over het optreden van de eigen WD-raadsfractie. Het VVD-bestuur doet immers een beroep op de gemeenteraad om op te treden.' Konings voorkeur gaat uit naar andere geluiden uit de WD-hoek. De 'evenwichtige in breng' van bijvoorbeeld raadslid Reinier Bordewijk stelt hij meer op prijs dan het 'uit de losse pols schieten' van het WD-bestuur, 'dat pleit voor zware bekeuringen (500 euro voor het wegwerpen van een papiertje...) en andere oneven wichtige maatregelen.' Volgens Koning zou het WD-bestuur zich meer moeten laten adviseren door raadsleden als Bordewijk en Van Geet (ook WD). 'Die weten waarover zij praten...' GGS-aanvoerder Hans van Wuijckhuijse denkt er ook het zij ne van. 'Al geruime tijd geleden 'Het kost me de laatste tijd steeds meer moeite mijn werk vol te houden en 's nachts kan ik niet slapen. Ik lig maar te denken aan mijn werk. En als ik aan het werk ben, kan ik me niet concentreren'. Mensen met veel spanning op het werk zullen deze klachten herken nen. Werk kan inspannend zijn en veel energie kosten. Als alles goed gaat rust je in het weekend en de vakantie voldoende uit. Soms gaat het echter niet goed, en kost het steeds meer moeite op de been te blijven. Allerlei klachten kunnen het gevolg zijn: hoofdpijn, ver moeidheid, slapeloosheid, pieke ren en concentratieproblemen. Deze klachten versterken de stress, waardoor een vicieuze cirkel dreigt, die op eigen kracht soms zeer moeilijk is te doorbreken. Uit eindelijk kan zelfs een langdurige burn-out optreden. RIAGG Amersfoort Omstreken en Maatschappelijk Werk Amers foort starten daarom in september 2003 de training 'Omgaan met stress op het werk'. Deze training is bedoeld voor mensen die nog aan het werk zijn en last hebben van langdurige spanningen die met dat werk samenhangen. De trai ning helpt de deelnemers om te gaan met spanning op het werk. Zij Ieren belastende factoren te herkennen, en ze oefenen in het hanteren van situaties die spanning oproepen, zoals het omgaan met conflicten en het stellen van gren zen, het omgaan met tijdsdruk en het vragen van steun. De training omvat tien wekelijkse bijeenkomsten, op donderdagmid dag van 13:30 tot 16:00 uur. De eerste bijeenkomst is op 25 sep tember. Voor het werkboek wordt een bedrag van 15,00 gevraagd. Adrie Noorlander van Maatschap pelijk Werk Amersfoort en Gilles Tak van RIAGG Amersfoort Omstreken verzorgen de training. De bijeenkomsten vinden plaats bij Maatschappelijk Werk Amers foort, Bekensteinselaan 18, 3817 AK Amersfoort. Men kan zich aanmelden bij Maat schappelijk Werk Amersfoort, 88 033-4633924. Na aanmelding volgt een uitnodiging voor een in takegesprek met de trainers. De intakegesprekken vinden plaats op 11 en 18 september. Informatie: Fien Mulder van RIAGG Amers foort Omstreken, 88 033- 4603531, of Adrie Noorlander van Maatschappelijk Werk Amers foort, 88 033-4633924. Ook is meer informatie te vinden op www.riaggamersfoort.nl. Van Weedestraal 145, Soest - Telefoon (035) 602 06 70 heeft Gemeentebelangen Groen Soest gepleit voor het harder aan pakken van allerlei gedrag dat niet door de beugel kan. Daarbij heb ben wij nadrukkelijk voorgesteld om de gemeente zelf boetes uit te laten delen en duidelijke regels te stellen. Met name Den Haag met al z'n regels is daarbij een sta in de weg. Het VVD-bestuur had dan ook beter z'n stoere brief naar de eigen ministers kunnen sturen met het verzoek of die nu eindelijk eens willen gaan aanpakken in plaats van erover te praten. Proble men zijn er om op te lossen en overlast is - zeker als mensen zich daardoor onveilig voelen - niet te tolereren. De gemeente heeft daar in, samen met vooral de politic, een belangrijke verantwoordelijk heid. Ook Gemeentebelangen Groen Soest vindt dat de gemeen te actiever moet optreden. Maar de sfeer zoals die wordt geschetst door het bestuur van de VVD is ons vreemd. Als we op deze ma nier Soest en z'n problemen gaan schetsen, dan zijn we waarschijnlijk eerder verder van huis dan dat we tot oplossingen komen.' Achterstallig 'Stoere taal van de locale voorzit ter van de VVD,' constateert ook Wim Roest (D66). 'Wie is er niet tegen hufterig gedrag,? vraagt hij zich af. Hij vindt het echter wel merkwaardig dat er - na zoveel jaren WD-invIoed op het beleid in Soest(erberg) - zo veel 'achter stallig onderhoud' is. 'Dus ik zou zeggen: geen woorden maar da den. D66 hamert al jaren op het verschuiven van de prioriteiten van de politie, onderstreept Roest. 'Wij willen minder "gemakkelijke" be keuringen, zoals bij helm- en gor delcontrole, en méér optreden te gen overtredingen die de veiligheid en het leefplezier van andere men sen aantasten. Hufterig gedrag zien we niet alleen bij sommige jeugdi gen. Wat ons betreft valt ook scheuren in 30-kilometerzones er onder, evenals het gedrag van sommige hondenbezitters die "schijt" hebben aan anderen.' Ans Mann (GroenLinks) ziet het artikel in de eerste plaats als een "gespierde opwarmer" voor de discussie in het politiek café de Derde Kamer, maar ze hoopt wel dat het politieke debat over de aanpak van criminaliteit en wange drag in Soestferberg) en de rest van Nederland "aanmerkelijk ge nuanceerder" zal plaatsvinden. 'Groepjes jongeren zouden het al lemaal gedaan hebben, maar er wordt niet gepraat over de opvoe ding die dezelfde ouderen die nu 's avonds de deur niet meer uit durven, destijds hun kinderen - inmiddels vaak ruimschoots meer derjarig - hebben gegeven. Daar heeft de VVD-voorzitter het niet over, maar wel over "aanpakken, geen tolerantie meer, preventief fouilleren, in beslag nemen en ver nietigen, het is afgelopen, uit!" Misplaatste flinkheid Ans Mann: 'Het is op zichzelf te recht dat we ons druk maken over de verloedering in de samenleving, maar hufterigheid komt niet alleen voor bij 'jongeren', verre van dat. Het is irritant bij alle mogelijke gelegenheden zich op te winden over misstanden die veroorzaakt zouden zijn door "jongeren", de "jeugd", zonder zich kritisch af te vragen wat de 'ouderen' (waartoe ik mij als 67-jarige ook reken) mogelijkerwijs fout hebben gedaan bij de inrichting van onze samen leving na de oorlog. Wie wind zaait zal storm oogsten. De WD maakt stemming en roept op tot misplaatste flinkheid die nergens toe leidt...' Deze week heeft de fietsboot 'Eemlijn' met zijn toeristische lijndienst over de Eem en het Eemmeer net zo veel passa giers "vervoerd als tijdens de hele vorige zomer (6.601 pas sagiers in 2002). De 6.602e passagier van deze zomer wordt extra gastvrij onthaald door de bemanning van de fietsboot. Als het mooie weer aanhoudt, ver wacht de bemanning van de fiets boot dit jaar 10.000 passagiers te kunnen vervoeren. Velen zoeken verkoeling op het water. Op het open zonnedek van de Eemlijn werkt ieder briesje verfrissend. Door de luifel, die dit jaar voor het eerst is aangebracht, kan men ook in de schaduw zitten. In de volle zon is het al gauw te warm. Na een fietstocht door het mooie Eemland, la ten steeds meer fiet sers zich op de fietsboot naar huis varen. De lijndienst vaart prima op tijd. Vooral op de terugweg van Spakenburg naar Amersfoort heb ben fietsers nog niet tevergeefs op de fietsboot gewacht: er is dan al tijd wel plaats. Op zeer drukke dagen kan de fietsboot op de heenweg naar Spakenburg wel eens 'vol' zijn, veel passagiers gooien dan hun planning meteen om en gaan eerst fietsen, om terug wèl met de fietsboot mee te kun nen varen. Tot en met 15 september vaart de fietsboot de toeristische lijndienst over de Eem en het Eemmeer ie dere dag. Daarna wordt de lijn dienst tot eind oktober alleen nog uitgevoerd op woensdagen, zater dagen en zondagen. De vertrektij den en -plaatsen zijn: Amersfoort, Kleine Koppel, hoek Brabantse straat: 10:00 uur; Soest, Verleng de Hooiweg (bewegwijzerd vanaf de Oude Kerk, Torenstraat): 10:45 uur; Baarn, Eemweg 71 (taveerne Eemlust): 11:30 uur; Eemdijk, ge meentelijke recreatieterrein, 100 meter ten noorden van veerpont: 12:30 uur; Spakenburg, einde van de Westelijke pier, bereikbaar via Havenstraat: 13:45 uur; Eemdijk: 15:00 uur; Baarn: 16:00 uur; Soest: 16:45 uur; Amersfoort: 17:40 uur aankomst. Wie vergelijkt leest de Soester Courant Zaterdag 23 augustus 19:00 Openingsviering in Petrus en Pauluskerk met aansluitend dansen om de gildeboom aan de Lange Brinkweg. Maandag 25 augustus 18:15 Recreatieve fietstocht van Tempo Toer over 25 kilometer. Dinsdag 26 augustus 18:00 Avondwandeling van wandelcomité Jacob van Gaesbeek. Woensdag 27 augustus 19:00 Gildeloop van AV Pijnenburg. Donderdag 28 augustus 20:00 Rock&Roll feest met o.a. René Shuman. Vrijdag 29 augustus 18:15 Afhalen gildekoning René van Hal vanaf woonadres. 19:30 Feestavond voor gildeleden en -vrienden. Zaterdag 30 augustus 08:00 Toertochten van Tempo Toer. 09:30 Volkspaardenfeest. 11:00 Kinderkennis. 11:30 Volksspelen. 13:30 Kampioen- en prijsschieten. 14:00 Oud-koningen kampen. 20:30 Feestavond met o.a. Gerard Joling (uitverkocht). Zondag 31 augustus 09:30 Viering met gilde-eer in feesttent en aansluitend broodmaal tijd voor gildeleden en -vrienden. 12:00 Zondagmiddagconcert Ecmlander Blaaskapel. 12:30 Kinderkennis. 13:00 Koningsschieten. 19:30 Afhalen nieuwe gildekoning vanaf huisadres. 21:00 Hollandse Hitsfestival met o.a. Frontline Showband en i Henk Wijngaard. Maandag 1 september 14:00 Ouderencontactmiddag. 20:00 Radio 538 Drive In. Dinsdag 2 september 19:30 Teermaaltijd voor gildeleden en -vrienden. De gemeente Soest heeft vier uitvoerbare voorstellen ont vangen van jongeren om de 10.000 euro te besteden. De voorstellen zijn: een dj-wed- strijd, een cursus breakdance, eventueel in combinatie met de dj-wedstrijd en andere moge lijkheden van dans, gras in zaaien bij voetbalveldjes en een skatewedstrijd op een verbeter de skatebaan. Tijdens de commissievergadering van de commissie Sport, Sociale Zaken, Onderwijs en Welzijnsza ken (SOW) op 24 september pre senteren de jongeren de voorstei len. Het streven is het plan of de plannen nog dit jaar uit te voeren. Tijdens dezelfde commissieverga dering komt ook het plan voor een jeugdnetwerk aan de orde. Dit plan is opgesteld door Naomi den Besten, een actieve jongere die met de gemeente wil meedenken over jongerenparticipatie. In mei riep de gemeente Soest jon geren tussen de 10 en 19 jaar op plannen te maken voor een een malige activiteit of voor een voor ziening in hun omgeving waarvan meerdere jongeren gebruik kunnen maken. Voor het beste plan of de beste plannen is een budget van 10.000 euro beschikbaar gesteld. De Rolling Stones komen naar Utrecht. Op zaterdag 16 augustus geeft de Britse band een concert in theater Vredenburg. Reden voor Radio M Utrecht om een 'Stones- week' te organiseren voor alie fans! De regionale radiozender staat van maandag 11 tot en met vrijdag 15 augustus helemaal in het teken van deze legendarische rock-'n-roll- band. U hoort de hele week lang de bes te hits van de Stones op FM 93.1. En natuurlijk zijn er vele prijzen te winnen. Elke dag maken luiste raars kans op een Stones-pakket met onder andere het dubbelal- bum 'Forty Licks', het boek 'Rol ling Stones, 40 jaar seks, drugseen rock-'n-roll' en het boek 'Knith en Mick', over de bewogen vriendschap tussen de twee bandleden. Voor de fans die geen kaartje heb- ELKEWEEK EEN IN DE BUS? Neem een abonnement: 8,75 per halfjaar.' tel.(035)6014152 ben voor het echte Stones-concert biedt de regionale radiozender een troost: de hele week geeft Radio M Utrecht kaarten weg voor het con cert 'A tribute to the Stones' van de band 'StageFright'. Hier kunt u toch genieten van de vele Stones- nummers die deze band zal spelen. Het concert van 'StageFright' vindt plaats op zaterdag 16 augustus in het St. Joseph Zalencentrum in Montfoort en start om 20:15 uur. 'Stones-week' op Radio M Utrecht; van maandag 11 tot en met vrijdag 15 augustus. Het lijkt niet veel - tien kui kens - maar volgens vogelken ners is het een 'unieke score' waarmee Soest heel blij mag zijn. Zó veel jonge kerkuilen, dat is in Soest in jaren niet ver toond. De Soester vogel-expert Jaap van de Berg was afgelopen zaterdag met enkele collega's te gast bij Ab en Sylvia Revoort ^aan het Kerk- pad. Daar inspecteerden ze de spe ciale uilenkast, waarin zich drie kuikens bleken te bevinden. Voor de Revoorts niet helemaal een ver rassing, want vorig jaar hadden de zeldzame vogels daar ook 'onder dak' gevonden en eieren uitge broed. Toen waren het er twee. Kerkuilen kiezen hun locatie hele maal zelfstandig, maar je kunt ze volgens Revoort wel een beetje op weg helpen. Dat de vogels zijn uilenkast ook dit jaar weer hebben uitverkoren vindt hij prachtig. 'Je moet het ook een beetje aantrek kelijk voor ze maken. Ze houden van een rustige plek, waar genoeg voedsel te vinden is. Het moet een beetje rommelig zijn.' De uilen voeden zich voornamelijk met muizen. Het aantal eieren is o.a. afhankelijk van de vraag of het een goed muizenjaar is. En 2003 is een goed muizenjaar, aldus Revoort. De jonge vogels werden ter plaat se geringd. Over een week of vier Vogelexpert Jaap van de Berg en Zijn collega's met de drie (kerk)uilskuikens die geboren zijn aan het Kerkpad, bij de familie Re voort. zijn ze zo ver dat ze zelfstandig kunnen uitvliegen. Overigens wist Van de Berg te melden dat er in de Ecmpolder nog twee paartjes met in totaal zeven kuikens zitten. Dat brengt de 'Soester' score dus op tien. Eigen technische dienst met 24-uur service. Geen voomjkosten. Gratis bruikleen app. Alle reparaties aan huis. Soesterbergsestraat 35a Tel. 035 - 602 93 60 Wanneer hij los loopt en u komt hem tegen in Soest oï Soesterberg, bel dan meteen de politie en laat hem preventief fouilleren. Heeft u vorige week op de voorpagina van deze krant het onthullende inter view 'Maak Soest nu huftervrij!' met hem gelezen? Zo'n voorzitter van het VVD-bestuur in onze ge meente doet je toch denken aan bepaalde ideologieën waarmee je liever niet geconfronteerd wilt worden. Woont u als oudere "aan wie wij nu de welvaart te danken hebben" toevallig naast dit clichémannetje, ga dan 's avonds lekker een blokje om in ons veilige dorp als hij thuis naar SBS6 zit te kijken. Wanneer u hem betrapt op het plaatsen van zijn rechten- en plichtenborden aan de grenzen van ons dorp voor nieuw-inkomers, laat hem dan bekeuren met 500 euro boete. Een waarschuwingsbord met 'GE ZOCHT' zal hij bedoelen. De man mag ook kiezen voor een taakstraf in de vorm van een verplicht con certbezoek aan het Cenakel, een rondleiding in de prachtige Haze laar of een lidmaatschap van het IVN-Eemland van dr. Pieter Au- gustinus. Zie pagina 5 van de vori ge week. Wanneer u Hans met zijn dikke BMW-etterbakje betrapt op te hard rijden in een wijk van 30 km, bel dan het RIAGG en laat onmid dellijk zijn bolide in beslag nemen en vernietigen. Ik citeer zijn eigen woorden. Laat alle onkosten van baldadigheden doorberekenen aan die VVD-ers, die een profes sioneel jeugdbeleid in de weg staan. Weet hij trouwens welke WD-wethouder verantwoorde lijk was voor die lelijke, zwarte 'kunst'poorten aan de Konings weg, die altijd onder de graffiti zit ten? Stuur liberale raadsleden, die zich vervelen en zich druk maken om een perfect gecontroleerd gasnet in Soest, met vakantie naar Singa pore, waar volgens Gerretsen het leven zo goed is. Let ook op zijn vriendjes die elke dag hun honden niet aangelijnd uitlaten in de bos sen of hun huisdieren dumpen al vorens met vakantie te gaan. Daar hoor ik H.G. niet over. Keihard aanpakken! Ik adviseer burgemeester Janssen zich niets aan te trekken van de suggesties van deze hi-ha-hufter. Laat hem verplicht opnemen in de Paardenkamp aan de Birkstraat en boycot zijn politieke café 'Het Kleinste Kamertje' op 15 septem ber in Fusions. Hoe blijf je als ouder overeind als je kind een eetstoornis heeft? Veel ouders worstelen met deze vraag. Daarom start HÉ Helpdesk Eet stoornissen met ondersteuning van Altrecht en de Stichting Anorexia en Boulimia Nervosa, de ouder steungroep onder leiding van Hil- ly McGivern (ervaringsdeskundige ouder). In acht maandelijkse bij eenkomsten komen diverse onder werpen aan de orde, zoals infor matie over eetstoornissen en hand reikingen om je kind te helpen. Ook worden ervaringen uitgewis seld. De rode draad blijft: hoe zorg je als ouder voor jezelf als je kind een zo groot beroep op je doet? De oudersteungroep start maan dag 15 september. Locatie: Alt- recht, Oude Arhemseweg 260, 3705 BK, Zeist. Tijd: 19:30-22:00 uur. Informatie of aanmelding bij H. McGivern: S 030-6932426, e- mail: h.mcgivern@hetnet.nl. Soester Courant veel gelezen veel geprezen Tevens hoogpolig, zuiver scheerwol en project- tapijttegels Kom naar onze toonzalen bij de tapijcfabriek van DE ZOON VAN DE UITVINDER VAN HEUGA TEGELTAPIJT Bezoek ook onze afdeling speciale aanbiedingen tapijttegels. Altijd t 200.000 tapijttegels in voorraad! dicvwww.vanheugten.nl of bel 0318-571225 Aaizachte tapijtteaels Utrechtseweg 4. RENSWOUDE

Soester Courant | 2003 | | pagina 3