t él' beste! 'Alice in Wonderland' werd hoogtepunt Cabrio-seizoen WATERMATRAS Musical in Cabrio-theater FOTO SWAGER arushocK [CULTUUR a WELZIJN] ossenburchters aan het jeu-de-boulen Kindercursussen weer van start bij Muziekschool HVO-leraren zoeken collega's oZ i W#-m^ m e WOENSDAG 20 AUGUSTUS 2003 Schitterende voorstelling in openluchttheater SOESTER COURANT PAGINA 11 biedt optimale ontspanning en ondersteuning I nergens I 1 UUR DIGITALE FOTOSERVICE Topkwaliteit vakantiefoto's DIGITAAL CENTER Volksuniversiteit Soest/Soesterberg Kalligrafie DataDidact Nieuwe groepen bij Maatschappelijk Werk Wereldwinkel mqomzAAfc Jimma Banana Art Charlottehoeve Vakantiebingo 55 Bridgeles 55-plus voor gevorderden Nieuw: country linedance 55+ Inschrijving nog steeds mogelijk Geen subsidie voor klaverjasclub en toneelmiddag Zondagavond 24 augustus TV "V M c 'Cidade de Deus' Engels en Frans voor 55-plus Geen uitrit Beek en Daalselaan ;S59.000,-k.k. ddenwoning met berging n nabij het Colenao bos ie woonomgeving ing heeft 4 slaapkamers De voorstelling Alicein Wonderland', die afgelopen topdag plaatsvond in het Cabrio-openluchttheater aan ^mpesterbergsestraatis een van de hoogtepunten ge ilen van het lopende Cabrio-seizoen. Ruim drie- jierd bezoekers bevolkten de tribune. De toneelver- E/ig Mariahout - inmiddels een van de 'vaste be- BANKETBAKKERIJ 1 uur fotoservice óók voor APS en digitaal ïSTSEtlER gegarandeerd^ \goedkoperI voor u zelf of voor een ander geef 't gebak met liefde aan elkander Soesterbergsestraat 53, Soest Telefoon 035-6012050 SElLEft! GEGARANDEERD NERGENS goedkoper I 150 gram koper spelersvan het openluchttheater - bezorgde het pu bliek een bijzonder gezellige middag. Er viel veel te ge nieten, vooral van de fleurige aankleding en het uitste kende spel. Na afloop kwamen alle kinderen in het theater de jonge spelers (15 a 20 jaar) een hand geven. 'Mariahout' is er volgend jaar zeker weer! vrij of vanilla fles 150 cl. ivw-jMtr fadat op woensdagmiddag 13 igustus in de 'Ridderzaal' - jat is de recreatieruimte van de 'oongroep 'Gossenburcht' jan de Wilgenblik in Soest - de ossenburchters theoretisch aren voorbereid op het edele u-de-boulesspel, werd op onderdagmorgen door 19 en thousiastelingen in vijf auto's de reis aanvaard naar Spaken burg. [Daar vond op de jeu-de-bouleba- pn de loting plaats voor het boul- istijn. Wat heerlijk, zo'n gelegen- Bïid, waar je kostenloos zomaar let een groep kunt gaan bowlen. Petje af voor Spakenburg! Geluk kig was dc 'marketentster' meege reisd, die de boulers op een heer lijk kopje koffie trakteerde. Bijna iedereen had een klapstoel meege nomen, zodat men al zittend kon genieten van de koffie en het prachtige uitzicht, zo vlak aan het water. Jammer dat de vier banen met steenslag zijn bedekt, want dat remt de ballen. De ondergrond van de baan is namelijk een heel ruwe steenslag. Na de koffie werd er door vier groepen enthousiast 'gebould' en na twee partijen riep de marke tentster allen weer bij elkaar om onder het genot van een frisdrank of een wijntje, begeleid door stok brood met Franse kaas, uit te rus ten en van gedachten te wisselen over de ervaringen van het spel. En de zon maar schijnen cn het windje maar waaien, daar aan het water in Spakenburg. Na het cet- feest werd nog een derde spel ge speeld, nadat eerst weer geloot was wie met wie speelde. Om een uur of drie kwam een eind aan een onvergetelijke dag. Bedafikt, Spa kenburg, voor jullie gastvrijheid! Een deelnemer enscfag 8.00-20.00 terdag 8.00-18.00 *1-uur digitale fotoservice bruidsreportages groeps- en portretfotografie VAN WEEDESTRAAT 85,3761 CD SOEST, TELEFOON 035-6013917 Di Lassostaat 65% tel. 6022195 Vanaf maandag 25 augustus is het kantoor van Volksuniversiteit weer geopend. De gewijzigde openings tijden zijn: maandag tot en met donderdag 9:00-12:00 uur. Bij Volksuniversiteit Soest worden dit najaar verschillende cursussen kalligrafie gegeven. Kalligrafie is schoonschrijven, fraaie letters rangschikken tot een harmonieus geheel. Kalligrafie kan voor veel doeleinden worden gebruikt: voor kerst- en nieuwjaarskaarten, me nu's, diploma's, uitnodigingen en zovoort. In de basiscursus (voor beginners) wordt kennis gemaakt met verschillende schriftvormen, die iedereen met wat geduld en oefening kan aanleren. Iedere amateur-kalligraaf die iets meer wil dan mooi schrijven roept onontkoombare vragen over zich af. Welke initiaal past bij welke let ter? Hoe kan ik de tekst voorzien van een harmonische rand? Op welke wijze kan ik dergelijke ele menten het beste rangschikken? Voor mensen met deze vragen is de vervolgcursus bedoeld. In deze cursus worden naast de vele schrijfvormen dan ook de versier- mogelijkheden toegepast. Beide cursussen bestaan uit tien lessen, ze starten op donderdag 25 september. De basiscursus wordt gegeven van 9:30 tot 11:30 uur, de vervolgcursus van 19:30 tot 21:30 uur. Docente is mevrouw F. van Vuure. Cursusprijs: 97,00. Voetreflexologie Een cursus op het gebied van de gezondheid is de cursus Voetre flexologie. We kunnen onze voeten in verschillende zones onderverde len en zo het lichaam geprojec teerd zien op/in onze voeten. Door het masseren van deze zones gaat er een stimulerende werking uit naar het corresponderend or gaan, een lichaamsdeel etc. Daar mee wordt het orgaan gestimu leerd. Het is alsof de telefoonver binding tussen de zone en het or gaan/lichaamsdeel door de massa ge weer beter gaat werken. Voetreflexzone-massage is geba seerd op het idee dat in ons lichaam alles volmaakt met elkaar verbonden is en dat het lichaam dus een geheel vormt. Wanneer deze massage wordt toegepast met de juiste instelling en een goede techniek, geeft dit een fysieke er varing van welbevinden. Ook op de psychisch emotionele aspecten van de mens kan dit een positieve werking hebben. De reflexzone- massages werden al toegepast in het oude China, Egypte en bij be volkingsgroepen in Zuid-Amerika. Docente mevrouw E. de Valk is gediplomeerd voetreflexologc van de Bond van Europese Reflexolo- gen, afdeling Nederland. De cursus start op donderdag 25 september, cursustijd: 19:00-22:00 uur, cursusduur: vier lessen. Cur susprijs: 47,00; kosten reader: 10,00. Aanmelden voor cursussen en aanvragen van het programma bij Volksuniversiteit Soest, Di Lasso straat 65, 3766 EB Soest, 6022195 (inspreken kan altijd), e- mail: vu-soesl@csnet.nl. Ope ningstijden: zie boven. Zie ook: www.volksuniversiteit.nl/soest. Het programma is ook af te halen bij VVV-kantoren cn bibliotheken in Soest, Baarn en Bilthoven, het gemeentehuis. computeropleidingen Word, Excel, PowerPoint, Access, FrontPage, Internet, Windows, typen, introductie Nieuw: Cursus fotobewerking Let op: De computercursussen voor kinderen starten binnenkort! tel. 035 - 6022826 internet: www.datadidact.nl Wie vergelijkt leest de Soester Courant Het Maatschappelijk werk Eem- land biedt in september 2003 weer verschillende groepen aan, waar onder Assertiviteitsgroepen, Vrou wengroep (18-30 jr), Vrouwen groep (45 jaar en ouder), Training omgaan met spanningen i.s.m. fy siotherapie, Omgaan met stress op het werk i.s.m. Riagg, Vervolg as sertiviteit, Van Onmacht naar Kracht (groep voor vrouwen die door hun partner zijn mishandeld). Er worden groepen in Amersfoort, Soest en Baarn aangeboden. Voor de meeste groepen vinden van te voren kennismakingsgesprekken plaats en er zijn meestal 10 weke lijkse bijeenkomsten van twee tot twee en een half uur. De Vrouwen groep 18-30 jaar is een doorlopen de groep. Er zijn geen kosten aan verbonden. Voor informatie over plaats en tijdstip of aanmelding in Soest: SS 035-6036800. Voor sommige groepen bestaat een wachtlijst. Steenhoffstraat 9% tel. 602 81 32 In Ethiopië is veel jeugd en heerst een grote werkloosheid. Een aan tal meisjes in Jimma maakt bana- nenkaarten om iets te kunnen ver dienen voor zichzelf cn hun fami lie. In Jimma groeien veel bananen en de meisjes gebruiken alle delen van de plant, zoals bloem, blad en bast. Om verschillende kleuren en structuren te krijgen gaan ze op zoek naar verschillende variëteiten. Daarna volgt het prepareren, dro gen, koken en strijken om zoveel mogelijk kleuren te krijgen. Met behulp van een patroon wordt ver volgens de kaart gemaakt. Er zijn kaarten met afbeeldingen van het dagelijkse leven, maar ook wens- en kerstkaarten. De kaarten worden geïmporteerd door de Stichting Goed Werk (handel voor kansarmen). Mooie kaarten voor speciale gelegenheden dus. Wereldwinkel, Steenhoffstraat 9A, ^6028132; openingstijden: maan dag 13:00-17:00 uur; dinsdag t/m zaterdag 09:30-17:00 uur. Stichting •Jtó De Soester Kring Secretariaat: ■So&y KrommewegS Tel. 035-6014403 Op donderdagmorgen, 21 augus tus, brengt De Soester Kring een bezoek aan de biologische boerde rij 'Charlottehoeve' in Soest, een ecologisch werkende boerderij in een schitterend natuurgebied op de grens van Soest en Baarn. Het be drijf staat al vanaf 1987 onder con tract van Skal en draagt het Eko- keurmerk. De bedrijfsvoering is gericht op kwaliteit van de produc ten, het water, de bodem, de vege tatie, de lucht en de vogels.. Kort om: een landbouwmethode met oog voor de toekomst, het behoud en herstel van de bodemvrucht baarheid en gericht op een natuur lijk evenwicht. Sinds 2001 is er ook een biologi sche groenten- en bloementuinde- rij. De winkel is medio 2003- ver groot en ondergebracht in een monumentale oude stal daterend uit ongeveer 1870. In de winkel wordt een compleet assortiment gezonde Eko/Dcmeter-voedings- middelen gevoerd, o.a. diverse soorten boerenkaas, vlees, zuivel, verse groenten en fruit, brood, broodbeleg etc. waarvan circa 70 afkomstig is uit het eigen be drijf. Deelnemers die per fiets naar de Charlottehoeve gaan worden om 9:30 uur verwacht op de parkeer plaats van de NPB kerk, Pieter de Hooghlaan. Autorijders cn mede passagiers verzamelen zich om 10:15 uur op deze parkeerplaats. Het gezelschap wordt om 11:00 uur verwacht bij dc Charlottehoe ve. Kosten van deelname: 5,00 per persoon. Deelnemers die op eigen gelegenheid naar de Charlot tehoeve willen komen, zijn ver plicht zich een dag tevoren aan te melden bij het secretariaat van De Soester Kring, SS 6014403. De Klarinet u 55-plussers kunnen weer gezellig bingo spelen op vrijdagmiddag 22 augustus. In het ontmoetingscen trum wordt maandelijks op de vrij dagmiddag bingo gespeeld, spe ciaal voor de 55-plussers.Tijdens deze vakantiebingo zullen deze keer acht rondes worden gespeeld met leuke prijzen. Ook zal er tij dens de verloting een extra grote prijs worden weggegeven. Belang stellenden zijn vanaf 14:00 uur van harte welkom. De toegang is gra tis. De kaarten kosten 3,00 per stuk. Iedere speler krijgt een gra tis kopje koffie of thee aangebo den. Op donderdag 25 september start in het ontmoetingscentrum De Klarinet een cursus bridgeles voor gevorderden. Er zal les worden gegeven volgens het Ruitenboekje. Er zijn nog enkele plaatsen vrij. In januari 2004 start er een cursus bridgeles voor beginners (Klaver boekje). Ook hiervoor kan men zich alvast aanmelden. In het ontmoetingscentrum wordt op diverse dagdelen bridge ge speeld, georganiseerd door diver se organisaties. Belangstelling voor bridge is er dus zeker onder de se nioren. Bridge is een gezellige en gezonde denksport en biedt de gelegenheid om op een prettige en sportieve wijze elkaar te ontmoe ten. De cursus bestaat uit 12 lessen van 2Vz uur op de donderdagochten den van 9:30 tot 12:00 uur. Kos ten: 90,00 per persoon, exclusief cursusboek. Inlichtingen en in schrijvingen bij de ouderenwerkers mevr. Van Bussel (maandag- en dinsdagmiddag) of mevr. Van Vliet (woensdag- en vrijdagoch- tend), SB 6023139. Op maandag 25 augustus start er een cursus country linedance voor 55-plussers in ontmoetingscen trum De Klarinet. Er zijn nog en kele plaatsen vrij. De lessen zullen worden gegeven door dhr. en mevr. Valkenhoef. Country line dance is de laatste jaren erg popu lair geworden en veel mensen heb ben er plezier in. De dansen wor den uitgevoerd op countrymuziek. Ook op andere muziek kunnen lijndanscn worden gedaan. Line- dancing betekent dansen op een lijn. Men heeft geen partner nodig want men maakt allemaal apart dezelfde passen. Tijdens de lessen is er een vrolijke, losse en ontspan nen sfeer. Er wordt gestart met eenvoudige dansen, zodat iedereen die zin heeft mee kan doen. Er zal worden gedanst in een groep van 10 tot 18 deelnemers. De cursus bestaat uit 28 lessen. Tijd: 10:00- 11:15 uur. Kosten: 55,00. Wie belangstelling heeft voor de cursus country linedance kan zich alvast aanmelden. Nadere informatie bij de ouderen- werkers mevr. T. van Bussel (maandag- en dinsdagmiddag) of mevr. A. van Vliet (woensdag- en vrijdagochtend), Si 6023139, of 's avonds mevr. Krijger, SS 6016959. Lekker muziek maken, zingen en bewegen en intussen spelen denvijs vaardigheden ontwik kelen, dat is waar het voor kin deren bij de Muziekschool van Scholen in de Kunst om draait. In september starten in het ge bouw aan het Kerkplein in Soest weer alle cursussen en in schrijving is nog steeds moge lijk. Muziek lokt uit tot beweging en de cursus Muziek en Beweging is dan ook een ideale cursus voor kinde ren om op beide fronten actief te zijn. De cursus is voor kinderen van 3 tot 5 jaar. Vaak wordt er nog een onderverdeling gemaakt op leeftijd. Bij de Muziekschool kunnen kin deren die meer willen met muziek, maar nog niet 'groot' genoeg zijn voor een instrument aan de slag in de Basiscursus. Ze leren noten schrift en begrippen uit de muziek, zingen, bespelen eenvoudige in strumenten en kunnen zich alvast oriënteren op een instrument waar ze zich later in willen verdiepen. Muziek maken met het instrument dat je altijd en overal bij je hebt: je stem! Dat kan ook bij de Muziek school in het Kinderkoor (vanaf 6 jaar). In Amersfoort is er ook nog het Musicalkoor Flits (vanaf 10 jaar). Meer weten over dit en al het an dere cursusaanbod? Kijk dan op www.scholcnindekunst.nl of vraag het cursusboekje op bij Scholen in de Kunst, SS 033-4673473. Er is een structureel tekort aan leraren humanistisch vor mingsonderwijs (hvo) in de regio's Utrecht, 't Gooi en Amersfoort. Dit komt mede door de groeiende belangstel ling van ouders en kinderen voor hvo. Uit respons blijkt dat ouders hel belangrijk vinden dat er structureel wordt gewerkt aan het ontwikke len van normen en waarden. Hvo- leraren zoeken daarom mensen, die - na een korte deeltijdopleiding -- aan de slag kunnen in bovenge noemde regio's. In deze regio's wordt de opleiding gegeven op donderdag in Utrecht en start op 25 september 2003. Belangstellen den zijn van harte welkom op een De klaverjasclub 'Franscor', resi derend in wooncomplex Honsber- gen (Wiardi Beckmanstraat) krijgt geen subsidie voor de aanschaf van speelkaarten, balpennen en score formulieren uit het Cultuurfonds. Tot dusver ontving de club een jaarlijkse bijdrage uit de Kermis pot, maar die is inmiddels opgehe ven. De uitgaven van 'Franscor' voldoen niet aan de maatstaven van het Cultuurfonds: 'incidenteel, inhoudelijk bijzonder en kwalita tief en inhoudelijk waardevol, en gericht op een breed Soester pu bliek'. Het subsidieverzoek - voor een niet nader genoemd bedrag - is dan ook afgewezen door het College van Burgemeester en Wet houders. Ook ontmoetingscentrum De Kla rinet krijgt niet het door haar be geerde bedrag van 400,00 uit de Cultuurpot. Dat had men willen gebruiken voor een contactmiddag voor de ouderen van Soest, waar voor dan ook een toneelclub zou worden uitgenodigd en voor koffie met iets lekkers erbij. Over het aanbod van de toneelgroep valt inhoudelijk weliswaar nog niets te zeggen, maar het College vindt ook dat dergelijke evenementen onder het structurele aanbod van de SWOS (moeten) vallen. nog nog te plannen informatie avond. Hvo is een vorm van levensbe schouwelijk onderwijs dat - net als godsdienstonderwijs - op openbare basisscholen wordt gegeven. We kelijks werkt een hvo-leraar met de leerlingen aan een thema, zoals vriendschap, eerlijkheid, anders zijn. De kinderen worden gestimu leerd hun eigen ervaringen en ideeën hierover te onderzoeken en dit met elkaar uit te wisselen met behulp van verschillende creatieve werkvormen. Daarbij lqren ze zelf keuzes te maken, verantwoorde lijkheid te nemen voor het eigen handelen en rekening te houden met de ander. Zo leren ze steeds meer zelf vorm en inhoud te geven aan hun leven samen met anderen. De opleiding voor hvo-leraar duurt twee jaar, maar al na één jaar kunnen studenten op freelance basis aan het werk. In de opleiding komen onder meer aan bod: hu manistiek, pedagogiek, psycholo gie, onderwijskunde cn hvo-werk- vormen. Het eerste studiejaar be staat uit 40 dagdelen (overdag) theorie en praktijkvoorbereiding, een korte stage en een studieweek end. In het tweedejaar geeft ieder een wekelijks zelfstandig een paar lessen. Daarnaast zijn er studiebij eenkomsten (plm. 20 avonden). Wat de vooropleiding betreft: hvo- leraren zijn vaak afkomstig uit het onderwijs, het vormingswerk of hebben op andere wijze ervaring opgedaan in het werken met groe pen, bijvoorbeeld door activiteiten op de school van hun kinderen. Na deze opleiding is er een mogelijk heid om door te stromen naar dc opleiding die gericht is op het voortgezet en hoger beroepsonder wijs. Voor meer informatie kan men de opleidingsfolder aanvragen bij het Pedagogisch Studiecentrum HVO, Postbus 85475, 3508 AL Utrecht, e-mail: psc@hvo.nl. Aan belang stellenden voor programma's voor ouders kan een folder over de oudercursus 'Waarde(n)vol com municeren met kinderen: DOEN!', of een folder over de opleiding tot cursusleider voor deze oudercursus toegezonden worden. De programmering van Open luchttheater Cabrio kent jaar lijks een aantal verrassende voorstellingen. Zowel toneel, cabaret, muziek en kinder voorstellingen komen ruim schoots aan bod. Dit jaar is er ook aandacht voor de Musical. Het Goois Zangtheater uit Hilver sum komt met een spectaculair programma naar Soest. Al vanaf de oprichting in 1996 heeft het gezelschap, dat meer is dan een koor, dc musical onder de aan dacht gebracht. Het Goois Zang theater heeft anderhalf jaar ge werkt aan deze voorstelling. Niet alleen wordt er meerstemmig ge zongen, ook dc choreografie van Pien Fresen, verbonden aan het bcapinobalict, verdient bewonde ring. Een zeer professionele uit voering is het resultaat van alle in spanning. Maar ja, met een comi té van aanbeveling waarin de Man van de Musical, Joop van den Ende zelf, zitting heeft, mag van dit gezelschap het nodige worden verwacht. Gevarieerd programma De bezoekers worden welkom ge heten met 'Willkommen' uit dc musical 'Cabaret', in Nederland bekend geworden door Willem Nijhof. Voorts hoort men songs en ziet men balletten uit o.a. 'Caba ret', 'Notre-Dame de Paris', 'Evi- ta' en 'The Beauty and the Beast'. Na de pauze aandacht voor wat minder bekende maar zeer bijzon dere musicals zoals 'Company'. Het Goois Zangtheater. 'Merrily We Roll Along' en 'Ma- hagonny'. De verzorgde kostuums, het decor en de choreografie ma ken deze voorstelling tot een hoog tepunt in dc programmering van Openluchttheater Cabrio. Aanvang: 20:00 uur. Entree: 7,50. Kaarten zijn- verkrijgbaar bij VVVSocst en drogisterij Suk- king, Soesterberg, en aan de kas sa van het openluchttheater (van af 19:15 uur). Vooraankondiging Zondagmiddag 31 augustus: 'Rondom Mozart'. De twee Soes ter sopranen Berna Kousemaker cn Sonja van Lier zingen opera aria's en duetten. Aanvang 15:00 uur. Steenhoffstraat 46, lel. 601 95 77 I Maandag 25 augustus Cidade de Deus (de citadel van God) is de armste sloppenwijk van Rio de Janeiro, waar jeugdbendes de dienst uitmaken. In de jaren zestig begint het met overvallen, maar na verloop van tijd gaan de crimineeltjes zich steeds meer met de drugshandel bezighouden. De film beschrijft de carrière van een tiental van deze jongens cn deze verhaallijnen lopen allemaal door elkaar. Alleen de jongen Raket, die een beetje bang is voor kogels, lukt het uiteindelijk om een nor maal leven op te bouwen. Als fo tograaf komt hij dan weer in aan raking met zijn jeugdvriend, die inmiddels drugsbaron is. De acteurs komen allemaal uit de wijk, maar er moest in een andere wijk gefilmd worden. Cidade was daarvoor te gevaarlijk. Ondanks de armoede, het geweld en de moorden is het absoluut geen tries te film. Wel blijft het steeds dicht bij de realiteit, hoewel die wellicht iets overtrokken is. Schokkende, sentimentele en lachwekkende scè nes wisselen elkaar af. Het vlotte tempo en de prachtige beelden zorgen voor een onderhoudende film, die in Rotterdam op de 2L' plaats eindigde bij de publieksen quête. Regie: Fernando Meirelles. Scena rio: Braulio Mantovani, naar het boek van Paulo Lins. Camera: César Charlone. Met Alexandre Rodrigues, Leandro Firmino da Hora, Phelipe Haagensen, Doug- las Silva e.a. (Brazilië 2002, 135 min.) Aanvang: 20:30 uur. Entree: 5,00; CJP/65+ 3,50. Reserve ren: op de dag van de voorstelling, 10:00-13:00 uur, 88 6019577. Meer informatie op internet: artis- hock-soest.nl. Scène uit 'Cidade de Deus ISQ-&STI Ook dit jaar is het weer mogelijk om bij de SWOS Engels of Frans te leren! Veel cursisten kunnen dankzij deze cursussen praten met kleinkinderen, familieleden of vrienden in het buitenland. Ook hebben velen er zelf profijt van gehad op vakanties. De cursussen worden met veel plezier, op een ontspannende en speelse manier gegeven. Het sociale aspect wordt daarbij zeker niet vergeten. De cursustijden zijn als volgt. Engels Dinsdag 14:45-16:45 uur: opfris cursus; start: 30 september. Woensdag 10:00-12:00 uur: ge vorderden; start: 01 oktober. Frans Maandag 09:00-10:30 uur: opfris cursus, start: 29 september. Maandag 10:30-12:00 uur: gevor derden. Dinsdag 13:30-15:00 uur: conver satie; start: 30 september (niet voor beginners). Dinsdag 15:00-16:30 uur conver satie (ver gevorderden). Locatie: De Klarinet, Klarinet 39. Kosten: 55 tot 65 jaar: 96,00; 65-plus: 90,00. Inschrijving en informatie: SWOS, 88 6Ö23681. Het College van Burgemeester en Wethouders heeft het verzoek af gewezen van architectenbureau Valk en de firma Multibouwsyste- men (beide aan de Korte Brink- weg), om een uitrit aan te leggen aan de Beek en Daalselaan. De bedrijven hadden daarom ge vraagd omdat de Korte Brinkwcg zelf slecht bereikbaar is door over belasting en slordig parkeergedrag, en moeizaam wordt ontsloten op de Stadhouderslaan. Bovendien is er, sinds de nieuwbouw, sprake van een 'visuele koppeling' aan de Beek cn Daalselaan. Dat zijn allemaal feiten die al be kend waren voordat de firma's deze locatie betrokken, vinden B. en W. Dat er maar weinig verkeer gebruik zal maken van de nieuwe inrit maakt ook geen indruk. De Beek en Daalselaan hoort nu een maal tot de hoofdwegenstructuur van Soest, en de consequentie daarvan is dat het aantal uitritten tot het minimum moet worden be perkt. 'Om de doorstroming en de verkeersveiligheid op een zo hoog mogelijk niveau te handhaven,' al dus B. en W,

Soester Courant | 2003 | | pagina 11