OESTERBERGSE De ene hut is ieder jaar wel degelijk de andere... Het is tijd voor een hypotheekrente van 3,3%*. ►rukke dagen voor brandweer Computercursussen in De Drie Eiken WATERMATRAS m KERKDIENSTEN MEDISCHE DIENST HULPVERLENING PAGINA 11 eubels Singoavond in Soesterberg Weer jubileumfeest in De Drie Eiken Warme maaltijd op 2 september WOENSDAG 20 AUGUSTUS 2003 Groep voor vrouwen van 45+ en ouder Een is 's winters behaaglijk warm en 's zomers lekker koel Chinook ingezet bij vervoer van gewond meisje Verkeerscontrole Bijna 140 kinderen vermaken zich in het jaarlijkse huttenbouwdorp Rabobank ftf.VAN MCRIFT i'°- Mooi design van Gerard fnet aluminium, bestaande ekenkast2A5G,- nu 1.970,- n de combinatie witJ-965;- nu 1.350,- le uit een boekenkast leur kersen met wit nu 1.705,- del bestaande uit TV-ele- Jwdressoir, kleur kersen nu 4.500,- nafm. 175x181 cm incl. nu 1.795,- hon. Fraaie bibliotheek- ^1613,- nu 807,- slaaPbank in een fraaie nu 1.250,- Jo. Mooie witte slaap- kastjesafm.180x200cm nu 610,- antraciet gecombineerd ■00 cm, incl. 2 nacht- nu 419,- :relement kersen nu 295,- lr beuken met gesatineer- rontladcn afm. 225 cm ""1-435,- COURANT lm het ontmoetingscentrum De Drie Eiken staat vrijdag 22 augus- Jus voor 55-plussers in Soesterberg een bingoavond op het program ma. Er zijn mooie prijzen te win nen. De eerste ronde gaat om 20:00 uur van start. Wie verzekerd wil zijn van deelname en een goe de plaats, kan vanaf 19:00 uur in de zaal terecht. De bingokaarten kosten 3,50 euro per stuk, inclusief een kopje koffie. Na de viering van het 30-jarig be staan van het wooncomplex voor $enioren 'De Drie Eiken' aan het Porpsplein, gaat ook het gelijkna mige ontmoetingscentrum dit zes de lustrum met een feestelijke bij eenkomst vieren. Dit gebeurt op Vrijdag 29 augustus. Het feest be gint om 14:00 uur. Voor deze bij eenkomst is de conferencier en ^ochelkunstenaar Thoraldo uitge- lodigd. De toegang voor 55-plus- èrs is deze middag gratis. Koffie inet een traktatie en sterkere drankjes plus hapjes geven de bij eenkomst een extra feestelijk ka rakter. Als vrijwilligers van het ontmoe tingscentrum De Drie Eiken aan Ihet Dorpsplein een warme maal tijd verzorgen, geven ze van tevo ren het menu door. Voor de maal- tijd voor 55-plussers uit Soester berg op dinsdagmiddag 2 septem ber is daarvan afgeweken: de deel nemers staat een verrassingsmenu te wachten. Wie aan deze warme lunch wil aanzitten, betaalt 3,75 euro. In verband met de inkoop van de te bereiden producten is opgave voor maandag 1 september 12:00 uur noodzakelijk. Het brandweerkorps van loesterberg heeft een drukke week achter de rug. Naast en- jele automatische meldingen, laarvoor geen ingrijpen nodig pas, waren het vooral buiten enden die de vrijwilligers be zighielden. Als gevolg van een jan die branden, in de berm hngs de rijksweg A 28 nabij de Richelleweg, werd de rijksweg lichting Utrecht gedurende Knige tijd afgesloten. Nadat het Tuur was gedoofd, werd een rij- Baan vrijgegeven. Toen de Brandweerkorpsen konden in pakken, kon het verkeer weer Bngehinderd verder. Bij de eerste uitruk naar de car- loolplaats aan de Richelleweg loefde de brandweer alleen nog na blussen. Voorbijgangers die de fcrand ontdekt hadden, spoten wee poederblussers in de vlam- foen leeg. Ze bereikten ermee dat het vuur doofde. De brandweer voorkwam door de inzet van een Itraal dat het de kans kreeg weer pp te laaien. Je tweede keer was het een veel grotere brand, achter de carpool- blaats, in de berm langs de A28. Waarschijnlijk doordat de locatie Onduidelijk was doorgegeven, v,'er- Ben eerst de brandweerkorpsen |an Amersfoort en Leusden ge waarschuwd voordat ook Soester berg werd gealarmeerd. Toch was pe assistentie meer dan welkom, oesterberg zette twee stralen in en bleef als laatste met twee stralen gablussen, gevoed door de ichuimbluswagen van Amersfoort. Brandweer Zeist die ook was op geroepen, hoefde niet meer in ac ne te komen. Een gebied van 100 Dij 40 meter ruigte, lage beplanting en boompjes ging verloren. De orzaak zou mogelijk kunnen zijn &t een automobilist een branden de peuk in de berm heeft gegooid. 1 Diensten Centrum *'De Drie Eiken' Dorpsplein 18, Soesterberg Telefoon 0346 - 35 14 02 Spottersplaats Diezelfde dag moest de brandweer er opnieuw uit, toen voor een brand nabij de spottersplaats aan de Van Weerden Poelmanweg. Een crashtender van de vliegbasis Soesterberg verleende assistentie. Beide bluswagens zetten een straal in, met als resultaat dat het vuur binnen de perken kon worden ge houden. Tegenover het detentiecentrum op het Kamp van Zeist woedde ook een ruigtebrandje. Het kon door personeel van het centrum worden geblust voordat het de kans kreeg zich groots uit te breiden. De brandweer van Soesterberg zorgde voor de nablussing. De koninklij ke marechaussee van de brigade Soesterberg stelt een onderzoek in naar de oorzaak van de brand, die mogelijk door brandstichting is veroorzaakt. Ook werd de hulp van de brand weer. ingeroepen voor het blussen van een brand in een papiercontai ner bij Plusmarkt aan de Radema- kerstraat. Met behulp van een straal werd het vuur geblust. De Samen met Amersfoort en Leus den bestreed het brandweerkorps van Soesterberg de bermbrand langs de A 28. Foto: Brandweer Soest. container werd zwaar beschadigd. Ook hier moet de oorzaak waar schijnlijk in brandstichting worden gezocht. Crahstender Zondagmiddag was het weer raak. Opnieuw moest de brandweer naar de A 28, waar een bermbrand woedde tussen de Richelleweg en de rijksweg, ter hoogte van het detentiecentrum, richting Amers foort. De vrijwilligers van Soester berg kregen assistentie van de brandweer van de vliegbasis, die met een crashtender was uitgerukt. Hoewel de wind het vuur aanwak kerde, slaagde men erin door de inzet van vijf stralen het vuur bin nen de perken te houden. Een op pervlakte van honderd bij vijftien meter ging verloren. De oorzaak is waarschijnlijk een uit een auto ge gooide brandende peuk. Zaterdag 23 augustus zondag 24 augustus Rooms-kalholiek, Caroluskerk, Rademakerstraat 75 Zondag 10:30 pastor P. van Hooijdonk; eucharistieviering; gemengd koor (dinsdag 26 augustus 10:00 pastor Adri Verwey (KBO)) Samen op Weg, Vredekerk, Gen. Winkelnianstraat 101 09:30 ds. R. Zandstra Sterrenberg, 't Lichtpunt, Huis ter Heide 10:30 ds. H. Henstra World Outreach Church (info locatie: 880346-350458) 10:30 H.D. Gosseth Huisarts voor dringende hulp van de huisarts 's avonds, 's nachts, in het week einde en op feestdagen bellen met de huisartsenpost Zeist, ©0900- 4301430. Apotheek, overdag: apotheek bellen, dan hoort men wie er dienst heeft. Apotheek, vanaf 17:30 uur: Centrale Apotheekdienst, Diakonessenhuis Zeist, Prof. Lorentzlaan 76, §8030-6995952. Tandarts, spreekuren 13:00 en 19:00 uur: eigen tandarts bellen; dan hoort men wie er dienst heeft. Dierenarts, weekenddienst na afspraak; H.J.M. Tonino en P.B.E. Tonino-van Schieveen, Kampweg 50, §8352467; in andere gevallen hoort men via het antwoordapparaat wie er dienst heeft. Thuiszorg Stichting Thuiszorg Eemland, 24 uur per dag, §8033-4220500; van 's avonds 17:00 tot 's morgens 08:00 uur en in de weekeinden alleen voor spoedeisende situaties. Politie (Kon. Marechaussee) Veldm. Montgomeryweg 2; werkdagen 12:00-13:00 uur; centrale meldkamer: §80900-8844; alarmnummer: §81.1.2. Vrijwilligershulp Centraal Meldpunt Vrijwilligershulp; werkdagen 09:30-11:00 uur, ©035-6031119. Vrijwillige Terminale Zorg Extra hulp voor mantelzorgers. Coördinator: Marijke van den Berg, 06-30189317. Hulpdienst Stichting Hulpdienst Soesterberg, aanvragen dagelijks 09:00-10:00 uur, ©351940, b.g.g. 351658 of 351346. Overige Huisvesting De Drie Eiken, mevr. D. Elie, ©352391. Grofvuil, ©0800-7662000. Redactie-adres: Jan van Stecndelaar, tel. 06-22450173. Klachten bezorging C. van Barneveld, Molenstraat 112, Soest tel. 035 - 602 18 41 Voor de computercursussen voor 55-plussers uit Soester berg voor beginners en de in- ternetcursus die op woensdag 24 september in het ontmoe tingscentrum De Drie Eiken aan het Dorpsplein van start gaan, zijn nog enkele plaatsen beschikbaar. De beginnerscursus omvat acht lessen van elk anderhalf uur. Deel nemers leren de basistechniek en het werken met de tekstverwerker. De eerste cursus is 's morgens van 11:00 tot 12:30 uur, de tweede van 13:00 tot 14:30 uur. Er is plaats voor maximaal acht deelnemers per cursus. De kosten bedragen 46 euro, inclusief het lesmateriaal. De cursus internet/e-mail bestaat uit vier lessen van elk anderhalf uur. Hierin leert men internetten. Ook wordt aandacht besteed aan persoonlijke interessegebieden en het gebruik van e-mail: het verstu ren en ontvangen van elektroni sche post. De cursus start ook op woensdag 24 september en wordt gegeven van 15:00 tot 16:30 uur. De kosten bedragen 25 euro, in clusief lesmateriaal. Voor nadere informatie en opgave kan men terecht bij Tosca van Bus sel, ouderenwerker van de Stich ting Welzijn Ouderen Soest, in het ontmoetingscentrum De Drie Ei ken, in de ochtend ook telefonisch te bereiken onder 0346- 351402. Bij het Maatschappelijk Werk Eemland, Bekensteinselaan 18 in Amersfoort, start bij voldoende deelnemers in september een groep voor Vrouwen van 45 jaar en ouder. Deze groep is bestemd voor vrouwen die met leeftijdsge noten ervaringen willen uitwisse len, elkaar willen steunen en sti muleren. Hoe gaan ze bijv. om met kinderen die ouder worden en hen niet meer nodig lijken te hebben, of hun ouders zijn hulpbehoevend maar zij kunnen het niet altijd aan om ze te helpen, of ze willen wel weer gaan leren maar hoe, wat en waar, of ze kunnen geen 'nee' zeg gen wanneer iemand ze wat vraagt, of ze willen vriendschappen ver nieuwen of uitbreiden enz. In de groep praten, denken en oe fenen de deelnemers aan de hand van verschillende thema's. Ze kij ken met elkaar naar wat er nodig is om persoonlijk te groeien en het leven zin en inhoud te geven. De groep komt 10 maal wekelijks bij elkaar op maandagmiddag van 13.30 tot 15.30 uur. Voor de start van de groep zijn er kennisma kingsgesprekken. Er kunnen maxi maal 10 vrouwen deelnemen. Er zijn geen kosten aan verbonden. Opgave en informatie kan ook bij het Maatschappelijk Werk in Soest, 035-6036800. Een Chinook-transporthelikopter afkomstig van het 298 squadron van vliegbasis Soesterberg, die tij delijk op de voormalige Irakese vliegbasis Tallil in Irak is gestatio neerd, heeft vorige week een 12- jarig Irakees meisje in kritieke toe stand naar het Amerikaanse veld hospitaal op de vliegbasis Tallil in Irak overgebracht. Het meisje had tweede- en derdegraads brand wonden opgelopen. Ze werd na aankomst in het Amerikaanse veldhospitaal direct geopereerd, maar is later aan haar verwondin gen overleden. Naar de oorzaak van het ongeval wordt een onder zoek ingesteld. Het was de eerste maal, dat de hulp van de Koninklijk Lucht macht werd ingeroepen in Irak. De drie helikopters van 1 (NL) Heli- det maken deel uit van de Stabili- sation Force Iraq (SFIR). Het de tachement bestaat uit 90 lucht machtmilitairen en drie Chinook- transporthelikopters. Het detache ment van de luchtmacht wordt ge leid door tijdelijk luitenant-kolonel Rob Gouders. De taak van het 1'uchtmachtdetachement is het on dersteunen van 1 NLDET Irak met tactisch luchttransport. Hier onder vallen ook medische eva- cuatievluchten (MedEvacs). Sinds 6 augustus zijn de drie Chinooks operationeel inzetbaar vanaf de voormalige Irakese vliegbasis Tal lil in Irak. Het was de eerste keer dat een medische vlucht door een Chinook werd uitgevoerd. De politie hield donderdagmorgen op de Banningstraat en de Veld maarschalk Montgomeryweg een algehele verkeerscontrole. Er wer den tien bekeuringen geschreven. Zes daarvan waren voor het niet dragen van de autogordel, de an deren voor te snel rijden, niet goed leesbare kentekenplaat, niet dragen van de helm en het niet als snor fietser gebruiken van de rijbaan. Vorige week hebben 138 kin deren uit Soest en Soesterberg een paar heerlijke dagen door gebracht in het huttenbouw dorp op het terrein van Abrona in Huis ter Heide. De hoge temperatuur (al zakte die later iets en werd er wel eens ge klaagd 'dat het nog maar 25 graden in de schaduw was') was er oorzaak van dat ze niet Ik is Jong geleerd is oud gedaan. Het winnende bouwteam voorde mooiste hut, waarvoor het de gou den medaille kreeg. Foto's: Eemland Pers alleen maar bezig waren met timmeren, maar ook veelvuldig gebruikmaakten van het zwem bad. Tussendoor zagen Tho mas van der Does (10), Carlijn (12) en Olivier Schaffers (10), Bas Koning (10) en Henny Zwaving (11) kans de mooiste hut te bouwen. Op de laatste dag kregen zij de eerste prijs, de gouden medaille, omgehan gen. Het zilver ging naar Sharon (12) en Kyara Croeze, Anita (12) en Ben Ravenhorst (8), Iris Timmerman (10) en Steven Marijnen (11). Brons was er voor Jasper (13) en Maike Jongerius (11), Gertien (11) en Janique de Vries (7) en Joni Hoogenboom (7). De jury kende de aanmoedigingsprijs toe aan een van de jongste bouwteams, Emma (8) en Willem Maathuis (7), An ouk (9) en Merlijn Ncerinck (7), Lars van der Wijs (6) en Folkert van Versevcld (8). Verder waren er prijzen voor het beste gedrag (Esra Demirtas), voor de creatiefste deelnemer (Roos Willemse), voor degene die tussen het timmeren door kans zag het langst in het zwembad door te brengen (Zehra Baskaya) en voor de winnaars van het spijkerslaan in de verschillende leeftijdsgroepen: Menno Burkhard, Mare Raven horst en Fadrine Baskaya. Jasper de Bree verdiende de pechprijs. De eerste dag werd hij ziek en moest naar huis. De volgende dag was hij beter, kwam in het hutten bouwdorp terug en blesseerde toen z'n hand aan een spijker, waarvoor hij naar de EHBO moest. Voor Gert en Els van den Hoed van het leidersteam was het 't laat ste huttenbouwdorp waaraan ze meededen. Ze hebben ze alle ze ven meegemaakt, maar gaan zich nu meer voor dq andere grote hob by inzetten, de wandelsport. Voor beiden waren er een maxi-kaart met de handtekeningen van de deelnemers, de film die van het evenement is gemaakt en bloemen. De organisatie moet dus op zoek naar opvolgers en doet een beroep op vrijwilligers die volgend jaar vier dagen willen assisteren tijdens het huttenbouwdorp dat inmiddels een traditie is geworden. Hoewel het maximum aantal deel nemers op 120 is gesteld, neemt de belangstelling voor het evene ment jaarlijks toe. Dit jaar was die zo groot, dat de leiding besloot het tot 138 uit te breiden. Meer kon echt niet om te voorkomen dat de leiding overbelast zou raken en het overzicht zou verliezen. Ook daar om is het van belang dat zich voor volgend jaar (bij Jolanda Dijkman in De Schoof aan de Molenstraat 142) nog enkele vrijwillige begelei ders aanmelden. Al is het alleen maar om de kinderen te troosten die zich op de vingers hebben ge slagen, in een spijker zijn getrapt zich aan de zaag hebben verwond of een wespensteek hebben opge lopen, al overkwam dit laatste, en nog wel op de valreep, Roy van Schoten 13). Hij had alle zes eve nementen meegemaakt, maar kon dit jaar door het overschrijden van de leeftijdsgrens niet meer mee doen. Om er toch weer van te kun nen genieten, had het leidersteam waargemaakt wat het hem vorig jaar had beloofd: hij werd in de leiding opgenomen, en dat heeft hij achteraf ook heel leuk gevon den. Kastelendorp Staat voor volgend jaar het thema nog niet vast - de Stichting Balans en de wijkvereniging Overhees zien ideeën hiervoor met belang stelling tegemoet - dit jaar stond de kastelenbouw centraal, uiter aard met de daarbij behorende be woners, kasteelheren- en vrouwen en zelfs prinsen en prinsessen. Het was warm tijdens het huttenbouwdorp. In het zwembad kon de jeugd verkoeling vinden. Hoewel soms thuis al een ontwerp was gemaakt, leken de meeste kas telen toch op de bouwwerken die alle zes jaren eerder ook al waren gemaakt, de bekende rechttoe rechtaan-'bouw. Hier en daar was een kanteel en zelfs een ophaal brug aangebracht om de indruk van een kasteel te wekken, maar dit werd dan weer tenietgedaan door schuiframen... Overigens merkte iemand op 'dat het meer uraKennoien njKen vanaue nuci- de trouwens voor de bouwers niet zo. Het ging hen om het bezig zijn, en als 't kon een beetje vlot, om zo lang mogelijk in het zwembad te kunnen zijn! Wie het bouwwercldje even zat was, kon meedoen aan verschillen de spelletjes of zich laten schmin ken ('wordt er nog gesmonken?' vroeg een aeelnemertje). Kortom, er was dankzij de sponsors weer van alles te doen voor de kinderen. Olivier Schaffers vierde tijdens het huttenbouwdorp zijn tiende ver jaardag, Danny Hilbrands zijn ze vende. Hij 'vierde' dat ook door een bezoekje aan de EHBO nadat hij in een spijker had getrapt. De hulp van de EHBO-ers werd zeer gewaardeerd en was ook nodig voor behandeling van het (kleine) letsel dat een paar kinderen oplie pen tijdens de bouwactiviteiten. Zaterdag was de sluiting van het dorp. Na de vaak komische en soms geïmproviseerde talenten jacht (als de muziek het even liet afweten) was het grote moment voor de ouders aangebroken: zij mochten zich uitleven op de af braak van het dorp. Een karwei waar ze zich vol overgave op stort ten, daarbij geholpen door nota bene de bouwers zelf..... Hypotheekrente 1 jaar vast, effectieve rente 3,4%, vraag naar de voorwaarden. Rentewijzigingen voorbehouden.

Soester Courant | 2003 | | pagina 13