i! (Stj® eciaMlV MÏL. J/lt >OR RADIO laïURjw ~1 PRIKBORD r MEDISCHE DIENST Uw goud is geld waard KERKDIENSTEN -pAGiN^rf j WOENSDAG 20 AUGUSTUS 2ÖÖ3~ 'iehrsHoeve udc ISoemkaas SOESTER COURANT nü 1.49 Gevraagd VASTE ^ORGERS Soest voor de tel. 601 41 52 De lopers van de week Training in omgaan met spanningen Cursus in Soest over 'Openbaring' PAGINA 15 -Sp&fw Dierenlief Dierenleed Joodse muziek bij Paul Snoek 'Burgerlijke stand' Kinderkledingbeurs in de Vijverhof Wie vergelijkt leest de Soester Courant Gooise operette weer van start Rolstoelbustocht van Rode Kruis Muziek in Utrecht GEVRAAGD VASTE BEZORGERS SÖESTEtóScOURANT De klassiekemuziekinan Vakantieprijsvraag Radio Soest Klassiek op zondagmiddag Radio Soest Nieuws Zet 'm op Soest op Radio Soest topavond Van zomer 2000! [~5ócTgröm] ptember 2003 "Dat mag in de krant," hoor je de mensen wel eens zeggen als iemand een mooie prestatie heeft geleverd. Dat vinden wij ook en daarom zwaaien we hier graag lof toe aan "de lopers van de week". Dat zijn de jongens en meisjes die de krant rondbrengen en daarbij een tijd lang - twee maanden - geen enkele klacht hebben gekregen. Ze krijgen een extraatje (voor het goede voorbeeld) én een eervolle ver melding. Deze week zijn het: Thijs Koster en Christian Veldhuizen Tim v.d. Hoeven Maatschappelijk Werk Eemland biedt in samenwerking met fysio therapie in september een 'Trai ning in het omgaan met spannin gen' aan in Soest. Te veel spanning kan aanleiding geven tot lichame lijke en/of geestelijke klachten. Voorbeelden hiervan zijn: een op gejaagd gevoel hebben, zich ver moeid en lusteloos voelen, zich niet kunnen concentreren, regel matig hoofd- en/of spierpijn heb ben, moeilijk slapen, over de eigen grens gaan, zich erg verantwoorde lijk voelen. Het doel van de 10 groepsbijeen komsten is om te leren spanningen beter te herkennen, te hanteren en inzicht te ontwikkelen in de achter grond van het ontstaan van span ningsklachten. Het eerste uur wordt besteed aan lichamelijk ont spannen en goed leren ademen, onder leiding van een fysiothera peut. In het tweede uur wordt door een maatschappelijk werker steeds een ander thema behandeld, waardoor meer duidelijkheid wordt verkregen over de oorzaak van spanningsklachten en kunnen Onder de titel 'Perspectief voor de toekomst start op donderdag avond 4 september een cursus over het laatste bijbelboek: 'Open baring' in Soest. De cursus omvat 15 avonden (om de drie weken) die gratis zijn bij te wonen door mensen die geïnteresseerd zijn in de profetieën over de eindtijd. De bedoeling van de cursus is niet om allerlei meningen over de Openba ring te bediscussiëren, maar om de grote lijnen van dit actuele boek duidelijk te maken. De visie op Is raël speelt daarbij ook een grote rol. 'Er is hoop voor de toekomst, omdat Jezus wederkomt!' In deze serie van 15 avonden, zal in huiselijke kring het laatste bij belboek worden doorgenomen, waarbij de lijn gevolgd zal worden van Johannes de Heer, Hal Lind- sey, Tim LaHaye (bekend van de actuele film en boek 'Left Be- hind'), Het Zoeklicht, e.a. Arie Kleijne, schrijver van het boek 'Je zus Komt!' en tegenwoordig als predikant in dienst van de Radio gemeente, zal met behulp van de overhead-projector toelichting ge ven. Plaats: Pijperpad 12, Soest, 88 035-6020594. Data: (2003) 4/9, 25/9, 16/10, 6/11, 27/11, 18/12; (2004:) 8/1, 29/1, 19/2, 11/3,1/ 4, 22/4, 13/5, 3/6, 17/6. Tijd: van 19:30 tot 21:45 uur. Arie Kleijne. ervaringen worden uitgewisseld. Aan ieder thema zijn huiswerkop drachten verbonden en wordt schriftelijk materiaal meegegeven. De eerste bijeenkomst is op vrij dagmorgen 26 september, 9:30- 11:30 uur, bij het Maatschappelijk Werk in Soest, Burg. Grothestraat 74. Van tevoren vinden kennisma kingsgesprekken plaats. Er zijn geen kosten aan verbonden. Voor meer informatie en aanmel ding kan men terecht bij het Maat schappelijk Werk in Soest, ©035- 6036800, of bij Maatschap voor Fysiotherapie, Prins Bernhardlaan 43, Soest, 035-6019222. Ainivedi, H035-6015493; VERMIST: Lapjespoes, klein, mager, Dr de Voslaan, Soest. Grasparkiet, blauw, Oranjelaan, Soest. Sierduif, grijze kop, wat witte ve ren. Kater, rood, witte poten, wit op buik, ringen om staart, Bloemheu- vel, Soesterberg. GEVONDEN: Poes, wit met zwarte vlekken, poes zwart met witte vlekken, Wieksloterweg oz, Soest. Pers, langharig wit, bos richting kamp Zeist. Amazonepapegaai, omgeving Nachtegaallaan, Soest. Cyperse kater, witte voetjes, wit streepje op neus, zwart vlooien- bandje, Goudwesp. Parkiet, blauw, erg jong, Varen- straat, Soest. Het ook in Soest bekende Muziek centrum Paul Snoek (Hilversum) start binnenkort, in het kader van de serie BreedBeeld-Muziekpro- jecten, met een project rondom joodse volksmuziek. In september vieren de joden namelijk het He breeuwse Nieuwjaar; dit keer lui den zij het jaar 5764 in. Op vier woensdagavonden in sep tember wordt er, onder deskundi ge leiding, met de deelnemers ge werkt aan een kort programma bestaande uit joodse volksliederen en de bijbehorende wijsheden en spreuken. Het ingestudeerde pro gramma zal worden uitgevoerd in het Joods Bejaardencentrum Beth Shalom te Amsterdam, waar die zelfde avond eveneens een exposi tie geopend zal worden van jood se schilderkunst die door de deel nemers te bezichtigen is. Ervaring is niet nodig, leeftijd onbelangrijk: iedereen die wil zingen is van har te welkom om mee te doen met dit bijzondere muziekproject! De repetities zijn op woensdag 3, 10 en 17 september van 20:15 tot 22:15 uur in de Regenboogzaal, hoek Nassaulaan/Koningstraat te Hilversum. De uitvoering zal zijn op woensdag 24 september in Beth Shalom te Amsterdam vanaf 20:00 uur. Kosten: 50,00 p.p. (incl. professionele begeleiding, bladmuziek, treinreis, entree expo sitie). Aanmelden kan tot en met vrijdag 29 augustus door contact op te nemen met Muziekcentrum Paul Snoek: 88 035-6289292. Opgave gemeente Soest GBA (gemeen telijke Basisadministratie Personen Periode: 4 augustus t/m 14 aug, GEBOREN: Martijn Joes, zoon van R.P. So- mers en P.D. Visser. - Lotte, dochter van G. Bruijn en C.J. Sleurink. AANGIFTE HUWELIJK/ PARTNERSCHAP: Andries Buter en Esther van der Laan. - Mark Marinus van der Kruijk en Charlotte Marie Antoi- nette Verhoeven. - Geoffrey Hen- sums en Esmeralda Rijksen. - Sander Erwin Vorselman en Lisct- te Spanjer. - Henderikus Johannes Getruidus Dummeer en Carla Cornelia Bosch. - Jeroen Wilhel mus Leopold Beuken en Martine Anje Greben. - Lex Danny Drop en Jacqueline Jacoba Maria Adria- na Pullens. VOLTREKKING HUWELIJK/ PARTNERSCHAPSREG.: Arnoldus Theodorus Albertus Gunsing en Karin Gea Schreuder. - Hermanus Anderson en Esther Koopman. - Hanno van Velden en Maria Elizabeth van Winger- den OVERLEDEN: Johannes Wilhelmus Kruithof, e.v. IJbeltje van der Meer. - Johan Diederik Zwijnenburg, e.v. A. Sik. - Anthonius Stoetman, e.v. T.J.M. de Graaf. - Jacob Westphal, e.v. A.H. Okhuijsen. - Jan van Klave ren, w.v. A.M. Geijtenbeek. - Jo- hanna Houtappels, w.v. L. van der Horst. - Johannes van der Poel, e.v. A.M. Wildeman. Zaterdag 23 augustus zondag 24 augustus Huisartsen vanaf vrijdag 17:00 uur: Huisartsenpost Eemland: ©0900-3311233. Kleine ongevallen, maandag 08:00 - vrijdag 17:00 uur: Centrum voor Kleine Ongevallen en Verrichtingen (CKOV), voor eenvbudige medische hulpvragen, geopend in Meander Medisch Centrum, locatie Baarn, bij voorkeur na verwijzing door een huisarts. Spoedeisende hulp Spoedeisende hulp is 7 x 24 uur gegarandeerd bij Meander Medisch Centrum, locatie Amersfoort Lichtenberg, Utrechtseweg 160, Amers foort. Apotheek, dagelijks na 17:30 uur (en in de weekeinden): Centrale Dienstapotheek, Amersfoort, ©033-4328500. Tandarts, zaterdag en zondag 13:00-13:30 uur: R.J. Zwarteveen, Claroenstekerpad 11, ©6026229. Thuiszorg, 24 uur per dag: Stichting Thuiszorg Eemland: verpleegkundige hulpverlening, 88033-4220500 (van 's avonds 17:00 tot 's ochtends 08:00 uur en in de weekeinden alleen voor spoedeisende situaties). Dierenarts, vrijdag 20:00 - zaterdag 24:00 uur: E. KIcin-Benes, Ereprijsstraat 23, §86014211. Dierenarts, zondag 00:00 - 24:00 uur: H. Broeckman-van Hall, Van Goyenlaan 17, ©6019633. Dierenambulance, 24 uur per dag: Dierenambulance Amersfoort e.o., ©06-54337407. Deze inïormatie is ook te vinden op Interne t: www.soestercourant.nl Oude sieraden liggen soms jaren in de la. Zonde van uw goud en van uw geld. Ruil 't hier voor een nieuw sieraad of we betalen u de dagwaarde kontant uit. Ook oude merkhorloges ruilen of kopen wij van u in (defekt is geen bezwaar). 1RCN SCCN JUWtUtB Laanstraat 18, Baarn Telefoon 035 - 541 59 37 Op zaterdag 20 september wordt er een kinderkledingbeurs georga niseerd in de Vijverhof aan de Kla rinet. De verkoop begint om 10:00 uur en duurt tot 13:00 uur. Wie. kleding, speelgoed en babyspullen als badjes, boxen, wandelwagens wil aanbieden kan dat vrijdag avond tussen 19:00 en 20:30 uur afgeven bij de Vijverhof. Najaars- en winterkleding, speelgoed en ba byartikelen dienen schoon en in goede staat zijn. Er mogen maxi maal 10 stuks kleding in maat 56 t/m 68 ingeleverd worden. Per persoon mag men maximaal 50 kledingstukken en 10 andere arti kelen inbrengen. Een verkoopnummer kan tot uiter lijk 7 september telefonisch aange vraagd worden bij Lianne van den Berg, ©6025534, en Marion Bloemendal, 6024646. Daarna volgt een brief met de spelregels. De inbrengers krijgen 70% van de opbrengst. Een deel van de op brengst gaat naar het Koningin Wilhelmina Fonds, ten behoeve van 'Kinderen met Kanker', dit jaar het thema van het KWF. Op zaterdag 1 november is er een aparte speelgoedbeurs met het oog op de feestdagen. Verdere infor matie volgt nog. Zie voor meer in formatie over de kledingbeurs www.micmar.nl. Men kan daar via e-mail ook een verkoopnummer aanvragen. De Gooise Operette is na een zo merstop van vijf weken weer en thousiast met de repetities begon nen. De komende productie komt in zicht. Op 24, 25 en 26 oktober treedt de Gooise Operette zoals gebruikelijk op in theater 't Spant in Bussum. Dit jaar is gekozen voor 'The Mikado', een Engelsta lige productie van het duo Gilbert Sullivan. De Gooise Operette neemt de bezoekers mee naar Ja pan. Zij kunnen voor het eerst of opnieuw zeker zijn van een uit muntend 'avondje uit'. Voor infor matie over lidmaatschap, donatie, productie e.a. kan men bellen met het secretariaat: 036 (Almere) 5297631. Op maandag 15 september organi seert het Nederlandse Rode Kruis Soest-Soesterberg een bustocht voor rolstoelmensen. Voor de vo rige bustocht, in mei jl., was de belangstelling zó groot dat velen teleurgesteld moesten worden. Wie belangstelling heeft, wordt ver zocht even te bellen met onder staande telefoonnummers. De reis gaat nu naar het Veluwemeer, waar de deelnemers al varend de warme lunch gebruiken. Er wordt een kleine bijdrage van de deelne mers gevraagd. Men kan zich op geven bij mevr. Greet Bosman, 035-6013678, of mevr. Jackie van Soest, 035-6013235. Zaterdag 23 augustus Rooms-katholiek, Petrus en Pauluskerk, Kerkplein 2 19:00 deken F. Zwarts; gildeviering; o.a. gemengd koor Zondag 24 augustus Rooms-katholiek, Petrus en Pauluskerk, Kerkplein 2 10:00 pastor W. Veldhuis; eucharistieviering; samenzang Rooms-katholiek, Mariakerk, Burg. Grothestraat 82 geen viering Rooms-katholiek, H. Faniiliekerk, Willibrordusstraat 19 geen viering Rooms-katholiek, Joanneskerk, Willaertstraat 51 10:00 pastor H. v.d. Schepop; eucharistieviering; samenzang Samen op Weg, Emmakerk, Regentesselaan 2 10:00 ds. P.F. Goedendorp Samen op Weg, De Open Hof, Veenbesstraat 2 10:00 ds. G.H. Olsman Samen op Weg, Wilhelniinakerk, Soesterbergsestraat 18 10:00 ds. H.G. Boswijk, Bunnik Oecumenische wijkgemeente de Oude Kerk, Torenstraat 1 10:00 kand. M. v.d. Laan, Utrecht Nederlands-hervormd, Ichthuskcrk, Albert Cuyplaan 2 10:00 ds. E.F. Vcrgunst, Ridderkerk; 17:00 ds. J. Harteman, Hilver sum Christelijk-gereformeerd, Julianalaan 90 09:30 en 16:30 student A. Hoekman, Urk Gereformeerd-vrijgemaakt. Parallelweg 1 10:00 ds. R. ter Beek; 17:00 ds. J.R. Geersing, Amersfoort Gereformeerde gemeente, Rehobothkerk, Dalweg 44 09:30 leesdienst; 19:15 ds. C. Sonnevelt Vrijz. geloofsgemeenschap NPB, Rembrandtlaan 20 10:15 mevr. C.A. v.d. Kuil Evangeliegemeente, Julianakerk, Julianalaan 19A 10:00 H.M. Tromp Christengemeente, Griftland College, Noorderweg 79 10:00 Hans v.d. Steen Jehovah's Getuigen, St. Theresiastraat 18 dinsdag 19:25 uur; zaterdag 18:00 uur Apostolisch Genootschap, Talmalaan 44 09:30 dienst Baarn Doopsgezind, Eemnesserweg 63B 10:30 ds. W. van Waasbergen (in NPB-kerk Baarn) Nederlands-gereformeerd, Waldheim Mavo, Vondellaan 2 10:00 drs. K.C. Smouter, Zeist Meander Medisch Centrum, Molenweg 2 10:00 ds. L. v.d. Berg Leger des Heils, Acacialaan 6 09:30 bidstond; 10:00 samenkomst Amersfoort Evangelisch-luthers, Lutherse kerk, Langestraat 61 10:30 mr. dr. P. Estié, Almere Orthodox, H. Cornelius de Honderdman, Stadsring 137 woensdag 19:00 vespers; zaterdag 19:00 vespers; zondag 09:00 metten; zondag 10:30 goddelijke liturgie Nieuw-apostolisch, Utrechtseweg 73-1 zondag 10:00 uur; woensdag 20:00 uur Amersfoorts Christelijk Centrum, Natriumweg 6 zondag 10:00 G.J. Goldschmeding (translation in English); 19:00 genezingsdienst (le zondag van de maand); vrijdag 19:30 Victory Life Jeugd Deze informatie is ook te vinden op Internet: www.soestercourant.nl Zaterdag 23 augustus, Domkerk: orgelconcert door Klaas Vellinga, m.m.v. panfluitist Matthijs Koene; werken van o.a. Jacob van Eyck, Georg Friedrich Handel, Daan Manneke en Karlheinz Stockhau- sen. Het concert begint om 15:30 uur en de toegang is gratis. in Soest voor de Aanmelden: tel. 6014152 Miniportret van Een echte Bourgondiër. DONDERDAG 21 AUGUSTUS VRIJDAG 22 AUGUSTUS ZATERDAG 23 AUGUSTUS ZONDAG 24 AUGUSTUS MAANDAG 25 AUGUSTUS® DINSDAG 26 AUGUSTUS WOENSDAG 27 AUGUSTUS Jacques v.d. Griendt, reacties! 's-Hertogenbosch. Daar ben ik in 1928 geboren. Ja, een heel muzikaal gezin. Vader en moeder waren zan ger, tenor en sopraan. Daar heb ik de liefde voor de muziek meegekregen. Nee, alleen klassieke muziek Kost school. Zo heette dat niet ik heb 14 jaar op een seminarie gezeten en ten slotte ben ik weggestuurd, te onge hoorzaam. Muzikant. Nou, eigenlijk niet echt. Ik heb wel een opleiding gehad aan het conservatorium in Tilburg gericht op schoolmuziek. Ik speel piano, klavecimbel, fagot en orgel, maar het liefst componeer ik zelf muziek. Niet in opdracht voor iemand, maar ge woon voor mezelf. En koormuziek, ja, koormuziek dat vind ik ook heel bijzonder om te maken. De omroep. De muziekdienst van de NTS, later NOS, daar heb ik 17 jaar gewerkt. Zorg voor de bibliotheek, de fonotheek en ik verzorgde de be geleiding van gasten van de omroep. Ik was adjunct hoofd. Mooie tijd was dat met bijvoorbeeld de wereldbe roemde dirigentencursussen die de NOS organiseerde. Radio Soest. Oh, dat doe ik al 9 jaar met heel veel plezier. Weetje, je bent met zo'n lokale zender wat dichter bij de mensen. Dat is nodig, dat is belangrijk. Nee, reacties krijg ik maar weinig, alleen als er door een storing een programma uitvalt, dan sturen de luisteraars een briefje, waar was u nou? Maar verder niet zo veel. Ja, dat is wel eens jammer want ik steek er veel tijd in om de luisteraar te ver tellen waarom ik een bepaald stuk laat horen. Ha, ha, ha ja dat is de conservatoriumopleiding zeker nog, schoolmuziek. Radio 4. Heel goed, heel mooi. Maar er wordt te weinig uitgelegd, te weinig toelichting en dat vind ik be langrijk. Classis FM? Breek me de bek niet open. Die hebben 20 cd's en die draaien ze de hele week, steeds maar weer dezelfde muziek. Schrijven. Schrijven doe ik graag. Ik heb net een bock af met mijn herin neringen aan mijn seminarie tijd. Nee, dat heb ik in een heel kleine oplage laten maken alleen voor de familie. En dan ben ik bezig met een boek over mijn tijd bij de omroep. Ik heb zoveel anekdotes en verhalen te vertellen uit die tijd. Lievelingscomponisten. Zonder twijfel: Rachmaninof, de grootste ro manticus en Bach de keizer van de barok. Ik, ik ben een echte Bourgon diër, in hart en ziel, ha, ha, ha. 08.00 Goedemorgen Soest Pres. Eef v.d. Horst 09.00 Soest actueel Nieuws uit Soest en Soesterberg Pres. Inske den Duik 10.00 Ontmoeting met Vis a Vis Het gezelschap dat het theaterspektakel Picknick binnenkort speelt naast Theater Het Spant in Bus sum. Het verhaal: Als een echt paar de laatste dag van de vakantie gaat picknicken, wordt de idylle wreed ver stoord door een gewonde voorbijganger. Het stel voelt er niet veel voor deze man te helpen, maar ont fermt zich al te graag over zijn kostbare bagage. Bin nen de kortste keren staat hun wereld op zijn kop en verandert de rustige pick nickplaats in een compleet slagveld. Ook achter het toneel is het publiek getui ge van het gevecht dat ac teurs en technici leveren om een filmische illusie gestalte te geven. Lonneke Meijer nam voor Radio Soest alvast een kijkje bij de voorstelling en sprak met de acteurs. 11.00 Even uitblazen Muziekprogramma sa mengesteld en gepresen teerd door Loes Moraal. 12.00 Lunchroom Middag Magazine 13.00 Operetteland Walt Disney maakt sinds 1933 tekenfilms. Voor alle films liet hij nieuwe mu ziek schrijven. Sommige stukken lijken eeuwig heidswaarde te hebben. Vandaag Disney-filmmu- ziek uit de periode 1970- 1996. Pres. Paul Sparnaaij 14.00 Soest actueel h Nieuws uit Soest en Soesterberg 15.00 Lunchroom h Middag Magazine 16.00 Radio M tot vrijdag 08.00 uur 08.00 Goedemorgen Soest Presentatie Eef v.d. Horst 09.00 Soest actueel Nieuws uit Soest en Soesterberg Pres. Kees Vroon 10.00 Zomerhits Muziekprogramma 11.00 Soest 55+ Een programma met nieuws, tips en wetens waardigheden voor 55- plussers. Vandaag een ge sprek met mevrouw Van Beesd. Zij verzorgt een cursus 'haal meer uit uw geheugen', speciaal voor ouderen die soms wel eens wat vergeten... Pres. Karin de Lange 12.00 Lunchroom Middag Magazine 13.00 Radio Soest Non - Stop Muziekprogramma 14.00 Soest actueel h Nieuws uit Soest en Soesterberg 15.00 Lunchroom h Middag Magazine 16.00 Radio M tot zaterdag 08.00 uur AT' Winnaar week 3 Ze zijn zeker allemaal naar de Rolling Stones Bart Sneijders Bedenk een bijschrift en stuur dat naar Radio Soest. Luister woens dag in Lunchroom naar de win nende tekst. Op de kabel: 107.9 FM in stereo 08.00 Goedemorgen Soest Presentatie Eef v.d. Horst 09.00 Oud goud Muziek uit de jaren vijftig, zestig en zeventig, voor u samengesteld en gepresen teerd door Ab Kruitbos 13.00 Radio M tot zondag 08.00 uur De lyriek van Prokofjev tot Mo- zart. Sonate van Sergey Prokofjev, gecom poneerd tussen 1940 en 1946. Het eerste deel beschrijft de oorlogsdrei ging, het tweede deel de oorlog, beschietingen, sirenes en vallende stenen. In het derde een gebed in een Russische orthodoxe kerk. In het vierde deel geeft Prokofjev de chaos na de oorlog weer. De mens heeft niets geleerd van de rampen die over hem zijn gekomen. De sonate van Mozart geeft een ge bonden vrolijkheid weer zoals dat in de barok gebeurt. Prokofjev naast Mozart, vandaar de titel 'De lyriek van Prokofjev tot Mozart'. Eigen op namen van Harry Schram, (piano) en Wilhelm Welling, (viool) gemaakt tijdens een huisconcert bij Jacqucs van de Griendt. Wilhelm Welling studeerde bij Oscar Back en in Keu len bij professor Heinz Schkommo- dau. Hij werkte als eerste violist bij het Limburgs Symfonie Orkest, het Gelders Orkest eri vervolgens bij het Radio Filharmonisch Orkest. Harry Schram studeerde piano bij Herman Uhlhorn aan het Utrechts Conservatorium en kamermuziek bij Frits Knol. Aan het Hochschule fur Musik in Berlijn studeerde hij piano en liedinterpretatie bij Professor Schlesier en Professor Stauch en ver volgde zijn studie bij de pianist Ma rinus Flipse. Hij volgde een meester- cursus bij de begeleider Gerald Moore. In het tweede uur Romantische vioolconcerten. Vanmiddag drie vioolconcerten, u hoort werk van Alexander Glazunov, Dmitri Kaba- levsky en Pyotr Ilyitch Tsjaikowsky. Glazunov en Kabalevsky hadden enorm veel laste van de ambtenaren van het ministerie van Cultuur die de meest onmogelijke eisen stelden. Zij mochten niet al te moderne akkoor den gebruiken en moesten hun the ma's uit de volksmuziek halen. Het pleit voor de inventiviteit van deze componisten dat zij ondanks deze beperkingen slechts muziek van het hoogste niveau konden componeren. Pyotr Tsjaikowksy schreef slechts één vioolconcert. Geniet u van deze drie vioolconcerten. Inske den Duik verzorgt de presen tatie. 08.00 Goedemorgen Soest Presentatie Eef v.d. Horst 09.00 Religie en poëzie Presentatie Maria Drost 10.00 Ommetje natuur h Gonnie van Wandelen ver telt alles over spinnen. Pres. Ina Aangeenbrug 11.00 Radio Soest non-stop Stemmige edoch vrolijke zondagmorgenmuziek voor u uitgezocht door Ad van Wijngaarden. 12.00 Waar blijft de tijd Jonkheer O.D. Insinger, eigenaar van het landgoed Pijnenburg vertelt Mevrouw Muurling was in Soest raadslid voor de CHU, de Christelijk Histo rische Unie, in de periode 1958 - 1966. Zij vertelt over haar strijd tegen de verloedering van de na tuur, vaak samen met Rin- ke Tolman die zij zeer be wonderde. Ook als dichte res was de natuur steeeds een onderwerp. Zij leest gedichten voor uit haar bundel 'Maskers af'- 1984- 2001. Mevrouw Muurling is inmiddels 87 jaar. Ge sprekspartner is Wim de Kam. Een programma van de Historische Vereniging Soest. 13.00 Misdaad reconstructie Kind ontvoerd Het is 1929. In 1927 vliegt Charles Lindbergh als eer ste met een eenmotorig vliegtuigje van Amerika naar Europa. Een prestatie waarover nu nog met be wondering wordt gespro ken. Vijf jaar na die vlucht kwam Lindbergh weer in het nieuws. Zijn 19 maan den oude zoontje werd ontvoerd. De dader vroeg 50.000 losgeld. De da der, Bruno Hauptman werd twee jaar later gear resteerd en na een einde loos proces op de elecktri- sche stoel terechtgesteld. En het zoontje van Char les? Luister naar de documen taire van Dick de Vree. 14.00 Soest Klassiek Zie toelichting hiernaast Samengesteld door Jac ques v.d. Griendt. Presen tatie Inske den Duik 16.00 Radio M tot maandag 08.00 uur 08.00 Goedemorgen Soest Presentatie Eef v.d. Horst 09.00 Soest Actueel Nieuws uit Soest en Soesterberg Pres. Ruud van Zomeren 10.00 De Soester en zijn muziek Eigenlijk muziek van één Soester, Tom Fijnenbergen en één niet-Soester, Ray- mond ter Horst die samen de Two Band 'Du Bent' vormen. Zij maken muziek en spelen voor verenigin gen, clubs cn op partijen. Lonneke Meijer praat met de gasten en Marcel van Blaricum zorgt voor de techniek. 11.00 Zomerhits Een vrolijk muziekpro gramma 12.00 Lunchroom Middag Magazine Pres. Ruud van Zomeren 13.00 Radio Soest non-stop Muziekprogramma 14.00 Soest Actueel h Nieuws uit Soest en Soesterberg 15.00 Lunchroom h Middag Magazine 16.00 Radio M tot dinsdag 08.00 uur. Beter in de ether: 105.9 FM Steeds op de hele uren FM 107.9 (stereo); ether: FM 105.9. 08.00 Goedemorgen Soest Presentatie Eef v.d. Horst 09.00 Soest Actueel Nieuws uit Soest en Soesterberg Pres. Kees Vroon 10.00 Ontmoeting niet... Piet Ekel, deel 13 Piet Ekel schreef een boek over zijn werk bij de Ne derlandse omroepen, 'Een luisterrijk verleden'. Van daag vertelt hij over kunst en cultuur in Soest. Piet Ekel was meer dan Malle Pietje in de beroem de serie'Swiebertje. Hij woonde jarenlang aan het Kerkpad, vlakbij het be roemde spreukenhuisje. Spreukenhuisje? Ja, sprcu- kenhuisje, een deel daar van kunt u nog vinden in Museum Oud Soest. Op vallend was dat aan het Kerkpad zoveel kunste naars woonden. Ekel kent en kénde ze allemaal. Smakelijke anekdotes van een beroemde plaatsge noot. Thari Schrödcr in gesprek met Piet Ekel. 11.00 Senioren vragen Een gevarieerd muziek programma met aanvragen uit diverse zorgcentra zoals Groot Engendaal, Molen schot en de Heybergh. Samengesteld en gepresen teerd door Atie Derksen 12.00 Lunchroom Middag Magazine. Van middag een herhaling van het programma 'Ontmoe ting met Vis a Vis' van woensdag jl. Dc theater groep die komende week in Bussum optreedt met het opcnluchtspcktakel 'Picknick'. 13.00 Nederlands op Radio Soes! Nederlandse artiesten. Pres. Thari Schröder 14.00 Soest Actueel h Nieuws uit Soest en Soesterberg 15.00 Lunchroom h Middag Magazine 16.00 Radio M tot woensdag 08.00 uur 08.00 Goedemorgen Soest Presentatie Eef v.d. Horst 09.00 Soest Actueel Nieuws uit Soest en Soesterberg Pres. Eef v.d. Horst 10.00 Ommetje natuur en milieu Over wat leeft en groeit... Hoofdgast vandaag is Ad van de Herik. En dan gaat het over vogels, vogels in de tuin en in het bos. Wel ke vogels zijn er nog? Hebben ze ook last gehad van de warmte deze zo mer? Komen er ook nog vogels bij ons overwinte ren? Pres. Ina Aangeenbrug 11.00 Radio Soest non-stop Muziekprogramma 12.00 Lunchroom Middag Magazine met de uitslag van de vakantie prijsvraag van Radio Soest: Bedenk een tekst. Zie de tekening in deze rubriek. Deze week uw laatste kans op een eervol le vermelding in Lunch room van woensdag 3> sep tember met de kans op de hoofdprijs. Pres. Ria Hilhorst 13.00 Over het voetlicht Nederlands cabaret van het zuiverste water. Samenstelling Ad v. Wijn gaarden 14.00 Soest Actueel h Nieuws uit Soest en Soesterberg 15.00 Lunchroom h Middag Magazine 16.00 Radio M tot donderdag 08.00 uur Radio Soest U>v lokale radiostation. Iets te melden, te vragen? Bel even naar 035 609 38 51 of stuur een e-mail radio@soest.nl en anders schrijf naar: Radio Soest, postbus 3062 3760 DB Soest

Soester Courant | 2003 | | pagina 15