r Verdwenen Soest Soest 50 jaar geleden I Stoepsteen verstoort droomwens van Elleke Brölman ^an wie is de natuur? Bianca van den Hoek (Soest) tweede op NK Mountainbike PAGINA WOENSDAG 20 AUGUSTUS 2003 SOESTER COURANT PAGINA 9 nmer 17 Museum Oud Soest IflWÜfFTIil Historische Vereniging Soest jJÊk Voor al uw Verzekeringen, Financiële Diensten, Hypotheken en Pensioenen TENNIS Uit de Soester Courant van 21 Augustus 1953 jroeneveldprijs voor Matthijs Schouten Seizoensopening in o.c. Klaarwater Nieuwe cursus Feldenkrais ZWEMMEN Vera den Breejen le in Baarnse zwemrun ATLETIEK Duivenberichten| Records voor Pijnenburgers TRIATHLON VOETBAL WZ'49 voorlopig zonder Jacky Baauw Annemarie Arkema le D40 Veenendaal Tot winterstop rust voor Gert Willemse Gf. p- iet uw woonbon i juist ingevulde woonbonnei j. Bovendien wordt gecontrll He voorwaarden voldoet. alles klopt, wordt in volgordj ers geldt de leeftijd en :happelijke of economisch! jio Eemland geldt de periode dat me iet huidig adres, criteria bovenaan de kandj orden uw persoonlijke gege, tijd, gezinssamenstelling J oleerd met de gegevens uit di lasisadministratie Persoons, gegevens juist dan wordt diL igenaar/verhuurder aangebo- de woning dan krijgt u via d«- ceptgiro waarmee u de leges een huisvestingsvergunning at rd voor een woning, dan word; en na het verstrijken van da naderd door de verhuurder edingsbrief is het niet mogelijk nen te bekijken. Het heeft geer informeren naar uw kanserj AANMERKING BENT GEKO N WONING ONTVANGT IL www.soesteronderlinge.nlinfo@soesteronderlinge.nl Soesterbergsestraat 26, Soest. 035 - 6029060 Soester Onderlinge ngtoewijzing /an de woningtoewijzingen iven in een overzicht. Daarbi, n hoeveel reacties er op igen en of de woning aan mer is toegewezen. Ook wordi Donduur, de eventuele maat' ïconomische binding en he: puntenaantal vermeld. Op dit in inschatting maken van u\ dergelijk type woning >nwensen aanpassen. :oekenden Hen is het mogelijk om op| ;iale gronden een urgentie-I krijgen. Slechts in een zeeri gevallen zal een dergelijke^ :hts van toepassing is voor eenfj i verstrekt. Informatie hierover^ bij de afdeling PubliekszakenJ onderdeel huisvesting. )pt een serieuze klacht mochtlj oningtoewijzing, dan kunt u diei en bij de gemeente Soest, Woonruimteverdeling, Post- - A SOEST. en heeft over het toewijzings- u daarvoor terecht bij Portaal of de afdeling Publiekszakeri Soest. Ook zijn hier informatie- natie kunt u ook vinden op est.nl, bouwen en wonen, eling). iland bestaat uit de gemeenten fl Bunschoten, Eemnes, Leus- udenberg. Vandaag in 'Verdwenen Soest' twee foto's. Een huis en een ver bouwing. Waar heeft het huis ge staan en waar heeft de verbouwing zich afgespeeld Van het huis we ten we gelukkig iets meer. Injhet boek '100 jaar Soest en Hesterberg in woord en beeld', klinnen we op bladzijde 42 nog eesn glimp van het huis opvangen, fit stond ooit op Kerkstraat 40, op de plek naast waar nu garage van der Lee is gevestigd, (daarvoor Hrage Mol). We hebben het over dé jaren voor de oorlog van 1930 ft 1940 en in het huis woonde etselaar/ aannemer Matthijs festerveld. festerveld had het huis met alles en eraan zelf gebouwd en ook n schuurtje achter het huis. We jen ken dat hij best een goed ge el moet hebben gehad toen zijn igen huis eenmaal klaar was. Westerveld was oorspronkelijk metselaar maar is allengs een van de vele kleine aannemers in het Soest van toen geworden. Klein kinderen van Westerveld zijn nog apetrots op hun opa, de kleine zelfstandige, die zomaar zijn eigen huis bouwde. Opa Westerveld heeft er zijn hele leven gewerkt en gewoond. Na hem is een van zijn dochters, gehuwd met F, Buskes, bij haar ouders gaan inwonen en toen vader Matthijs Westerveld op 16 juni 1961 op 86-jarige leeftijd overleed is zijn dochter met haar man er blijven wonen. In 1970 is het huis aan de gemeente ver kocht. Het moest plaatsmaken voor het grote plan van de ge meente, de zogenaamde weg over de Eng, die op dat punt de Kerk straat zou kruisen, door de polder richting Amersfoort. De onderste foto van de verbou- IIIIB I 5 PUBIS i r?f wing is ook nog van voor de oor log, uit de tijd dat de buurman van Westerveld, J.B. Mulders, mole naar van korenmolen 'de Vlijt nog de rogge van de Soester boe ren maalde. Een huis bouwen was voor een kleine aannemer het hoogst haalbare, het woord groot aannemer die hele wijken bouwt kende men nog niet. De kleine aannemers hadden vaak geen vaste mensen in dienst. De meeste opdrachten die zij kregen waren verbouwingen, reparatie van daken en nieuwe schoorstenen. Ie der huis werd verwarmd met een kachel of haard en in de keuken een fornuis. Een schoorsteen met een goede trek was nog van le vensbelang. Opdrachten voor de kleine aannemer om een heel pand te bouwen waren spaarzaam. Kreeg een aannemer een wat gro te opdracht dan namen zij tijdelijk mensen aan. De foto van de verbouwing moet ook in die periode zijn gemaakt. Een flinke klus zo te zien. Geheel 'rechts op de foto baas Westerveld zelve en geheel links zijn zoon, ook met de naam Matthijs. De jonge Matthijs, met een paar flinke han den aan zijn lijf, moest zijn vader helpen, dat was vroeger ook heel gewoon. Zelf is Matthijs junior la ter in Soest bekend geworden als touringcarchauffeur bij W.C. Ten- sen. Dat heeft hij zijn hele leven gedaan. De twee middelste men sen op de foto zijn voor ons nog onbekend. Naar deze mensen zijn we nieuwsgierig. We zouden heel graag willen weten wie het zijn en waar die verbouwing is geweest. Mocht u de twee mannen jierken- nen - of misschien herkennen ze zichzelf - dan horen wij het graag via tel. 6012158. Bij voorbaat lad door de desbe- igevulde bonnen of te n. n verhuurder. )etrokken verhuurder. b.datum:_ b.datum: i) onder de 18 jaar iats: werk: ige woning: >artner atum invullen) >orstromer zie spelregels) ïmland. sloten periode van ledraagt uw enkele ee* tel: noeve van een gehandi- len behorende persoon Nederland bouwt aan zijn na- uur. Natuurgebieden worden aangelegd, verplaatst en gecon serveerd. Als ergens natuur Verloren gaat, wordt dat elders gecompenseerd. Daarmee is jet idee ontstaan dat het goed |aat met de natuur in Neder land. Maar is dat wel zo? latthijs Schouten, hoogleraar na- en landschapsbescherming lan de universiteiten van Cork en fealway in Ierland en bijzonder Boogleraar ecologie van het na- jtuurherstel aan de universiteit van 'ageningen, zet vraagtekens bij iet huidige Nederlandse natuurbe leid. Tijdens de Groeneveldlezing ,003, die op 25 september wordt jehouden in Kasteel Groencveld, gaat hij in op de negatieve effecten van de schijn van maakbaarheid van de natuur. De Groeneveldlezing is een jaar- lijks evenement van de Stichting ^jGroeneveld. Deze stichting zet zich in voor het landelijke gebied en wil het debat over de invulling en gebruik van de groene ruimte II Kbevorderen. Sinds 2000 reikt de i' rStichting Groeneveld de Groene- j Jj Iveldprijs uit aan een persoon of organisatie die zich bijzonder heeft ingezet voor het debat over natuur en landschap in Nederland. Eerder ging deze prijs naar Geert Mak, Koos van Zomeren en het Ameri kaanse echtpaar Harrison. De Stichting heeft besloten de Groe- neveldprijs 2003 toe te kennen aan Matthijs Schouten. Nieuwe impuls Matthijs Schouten, die naast zijn functies als hoogleraar in Ierland en Wageningen, ook werkzaam is als ecoloog bij Staatsbosbeheer, krijgt de Groeneveldprijs omdat hij de discussie over de natuur in Nederland een nieuwe impuls heeft gegeven. Hij is van mening dat dit natuurdebat is verstomd. Het publiek is moe geworden van de sombere boodschap van de na- tuurbeweging. Zij heeft zich van deze boodschap afgesloten en zich opengesteld voor het verhaal van uit het beleid/beheer, die vooral benadrukt wat goed gaat. Zodoen de heeft de opvatting post gevat dat het zo slecht niet gaat met de natuur in ons land. Het maken van natuur heeft er, volgens Schouten, echter toe geleid dat wij ons in Nederland de natuur zodanig eigen hebben gemaakt, dat een andere relatie tussen mens en natuur is ontstaan: de natuur staat niet langer buiten ons zelf, maar is onze speeltuin geworden. Daardoor neemt ons respect voor de natuur af. Daarnaast signaleert Matthijs Schouten dat er een ver schuiving gaande is van natuurbe leving naar natuurbelevenis. Na tuur op zichzelf is daarmee niet meer interessant, alleen als er wat te beleven valt. Groeneveldprijs Voorafgaand aan de uitreiking van de Groeneveldprijs spreekt Mat thijs Schouten de Groeneveldle zing uit, waarin hij zijn visie op het natuurbeheer in Nederland zal toe lichten. De Groeneveldlezing en de uitreiking van de Groeneveld prijs gebeuren in Kasteel Groene veld, 'nationaal centrum voor bos natuur en landschap, Groeneveld 2 in Baarn, op 25 september om 16:00 uur. Voor 20,00 per per soon kan men na afloop van de lezing gebruik maken van een spe ciaal dinerbuffet in Grand Café Groeneveld. Men kan zich aanmelden voor de lezing en/of het buffet bij het reserveringsbureau van Kasteel Groeneveld, 88 035- 548994, of e-mail: rescrveringsbureau@minlnv.nl. De Stichting Groencveld organiseert de Groeneveldlezing in samenwer king met Kasteel Groencveld, na tionaal centrum voor bos, natuur en landschap. De Stichting Groe neveld ondersteunt de activiteiten van het Nationaal Centrum en richt zich met name op de bevor dering van het debat over de groe ne ruimte. Op vrijdagmiddag 29 augustus vindt de seizoensopening plaats van het ontmoetingscentrum Klaarwater, Wiardi Beckmanstraat 475. Tijd: 14:00' uur. Toegang: gratis! Alle 55-plussers worden uitgenodigd. Tijdens deze middag kunnen de bezoekers genieten van muziekgroep Vocalease uit Baarn: vijf veelzijdige vocalisten (vijf vrouwen) die muzikaal worden begeleid door piano. Zij brengen het publiek een verrassend geva rieerd muziekprogramma van jaz zy close-harmony tot pop en mu sical. Zij treden deze middag twee maal een half uur op. Tussendoor is er een pauze waarin ook voor de inwendige mens wordt gezorgd: koffie of thee met iets lekkers. En ook een drankje en een hapje. Loop gerust binnen. Iedereen (55+) is van harte welkom. In september start een nieuwe se rie Feldenkrais-lessen. In deze les sen wordt gewerkt aan 'bewust worden door bewegen'. Onze be wegingspatronen zijn vaak onbe wust, we denken er niet bij na. Ze zijn uniek: we hebben ieder onze eigen manier van bewegen. Ze zijn een weerspiegeling van ons zelf beeld. Door langzaam en met aan dacht te bewegen ervaar je hoe je functioneert. Je ontdekt gewoonte- patronen (bijvoorbeeld: je houdt de adem in als je iets doet, je ge bruikt veel kracht, je fixeert jezelf). In deze gewoontepatronen speelt niet alleen bewegen een rol, maar ook voelen (je niet bewust zijn van bepaalde delen van jouw lichaam) en denken (bijvoorbeeld: dit kan ik niet, dit heb ik nooit gedaan, wat duurt het lang). Daarnaast word je uitgenodigd andere bewegingsmogelijkheden en variaties uit te proberen. Je kunt zo ervaren wat makkelijker, lichter is voor jou. Je ontdekt meer mo gelijkheden om op verschillende manieren te bewegen en te hande len. Zo leiden de lessen naar meer bewustzijn van jezelf en een grote re flexibiliteit, wat zich voortzet in het dagelijks leven. De lessen worden gegeven door Betsie Smeerdijk, Feldenkrais practitioner en lid van de Neder landse Feldenkrais Vereniging <•www.feldenkrais.nn. Nadere in lichtingen: 88 035 6010411. Op zaterdag 23 augustus om 10:00 uur is er een open les, telefonisch aanmelden! PARTICULIERE WONING BOUW TOCH BETER. Het is een bekend feit, zo schrijven B. en W. aan de Raad, dat bij de naoorlogse woningbouw de bouw van particuliere zijde een beschei den plaats heeft ingenomen. Het overgrote deel van de na de oorlog gebouwde woningen zijn zgn. wo ningwetwoningen. Bouw van par ticuliere woningen kwam, de her bouw van de in de oorlog verniel de panden buiten beschouwing gelaten, slechts in geringe mate voor. B. en W. achten deze ontwikke ling; hoe verklaarbaar zij in vele opzichten mag zijn, niet toe te jui chen. Zij achten het bewonen van een eigen huis in het algemeen van zeer grote waarde. Niet alleen in materieel opzicht is dit het geval, doch ook -indien men de kwestie van ideële zijde benadert, springen de voordelen van het bewonen van een eigen huis duidelijk in het oog. In de practijk is het n.1. gebleken, dat, waar het op ruime schaal voorkomt dat mensen een eigen huis bewonen, dit van grote bete kenis is voor de ontplooiing van de menselijke persoonlijkheid en een rem aanlegt tegen vervlakking. De liefde voor de woning, bij de bewoners van de huurhuizen vaak ver te zoeken, zal men in het alge meen in grote mate aantreffen bij de bewoners van eigen huizen. Deze liefde zal zich uiten in een nette en zorgvuldige bewoning en in een goed onderhoud. Dat dit de kwaliteit van het totale woningbe- zit ten goede komt, behoeft geen betoog. Ook Burgemeester en Wethouders weten, dat de moeilijkheden om tot bouw of aankoop van een huis te geraken voor velen zeer groot zijn. Zij wijzen erop, dat de spaar ders bij bouwkassen een belangrij ke voorsprong hebben boven de niet-spaarders. Door toetreding van de gemeente Soest tot de N.V. Bouwkas Noord Nederlandse Ge meenten zijn ook ingezetenen van Soest in de gelegenheid van de voordelen, verbonden aan het spa ren bij deze bouwkas, te profiteren. B. en W. wijzen er verder op, dat er in de kringen van bouwonder nemingen en aannemers vaak be zwaren bestaan tegen de min of meer monopolistische positie wel ke de bouwkassen bij de particu liere woningbouw in sommige ge meenten innemen. Hoewel bij deze bezwaren de overdrijving niet altijd ontbreekt, aldus B. en W., kunnen zij zich niet aan de indruk onttrekken, dat hierin een kern van waarheid schuilt. Daarom achten B. en W. het rede lijk, dat aan bonafide aannemers en bouwondernemers faciliteiten worden verleend, welke van gelij ke strekking zijn als die welke de bouwkassen ontvangen. Dit kan geschieden door het van gemeen tewege verstrekken van hypothel caire geldleningen en, waar nodig, van voorschotten. Hieraan bestaat behoefte, want bij het gemeentebe stuur is door een bouwmaatschap pij, die op de kwalificatie bonafi de aanspraak mag maken, reedf een verzoek ingediend ten behoe ve van hypothecaire geldleningen aan kopers van de door deze bouwkas te bouwen huizen. B. en W. stellen voor, ter bevorde ring van de particuliere woning bouw, te besluiten, voortaan geld leningen onder verband van eerste hypotheek te verstrekken, alsmede het verstrekken van voorschotten ten bedrage van maximaal het be drag aan rijkspremie. Zij stellen voor het verlenen van een derge lijke medewerking aan adspirant- bouwers of -kopers te laten verle nen door B. en W., omdat bij een eventueel vereiste goedkeuring van de gemeenteraad, de langdurige periode, welke aan de bouw van een woning inhaerent is, slechts verlengd zou worden. thans allerlei moeilijkheden zullen ontstaan. Zo zullen de meisjes van de le klas in het nieuwe schooljaar in vier groepen les moeten ontvan gen in huishoudkunde, hetgeen mede tot gevolg heeft, dat voor het vak-onderwijs meerdere uitgaven zullen moeten worden gedaan. NIEUWE VOETBAL WORDT GEDEMONSTREERD. Hedenavond om kwart voor zeven zullen de elftallen van K.RS. en C.S.M. op het K.RS.-terrein tegen elkaar uitkomen, waarbij een nieuw soort voetbal wordt gede monstreerd. Door de heer G. Graflner alhier is een thermo-plas- iic voetbal geïmporteerd, welke aan alle eisen voldoet welke de F.I.F.A. aan een voetbal stelt. Niet alleen een belangrijk prijsverschil, doch ook andere eigenschappen, zoals constant gewicht bij regen weer enz., maakt deze voetbal su perieur boven de lederen bal. Tweeëntwintig voetballers zullen Vrijdagavond deze nieuwe voetbal op haar kwaliteiten beproeven. De fabrikanten hebben een dergelijke uitvoering ook ontworpen voor basket-, volleyballen enz. KRIJGT BELVéDeREWEG BETER WEGDEK? De slechte toestand waarin de Bel- védèreweg verkeert was in Mei van dit jaar aanleiding voor de bewo ners van deze weg, om zich met een adres tot de gemeenteraad te wenden. B en W. stellen thans de Raad voor, de adressanten te be richten, dat het in het voornemen ligt bij de begroting 1954 het be nodigde kapitaal beschikbaar te stellen voor asphaltering van de Belvédereweg en dat deze weg in het thans lopende jaar in zo goed mogelijke staat van onderhoud zal worden gehouden. TEGEN ERNSTIG WANGE DRAG. Het blijkt, dat personen, die zich op aan de gemeente toebehorende terreinen of gedeelten daarvan aan ernstig wangedrag schuldig maken, het verblijf op deze terreinen niet kan worden verboden. Blijkens een rapport van de Hoofdinspecteur van Politie aan B. en W. is de noodzaak hiertoe aanwezig, gezien de feiten die zich hebben voorge daan. B. en W. stellen daarom voor „de verordening op dé open bare wegen, het openbaar water en de gemeentekade" te wijzigen met de bijvoeging van een nieuw arti kel, luidende alsvolgt: „Het is personen, aan wie door Burgemeester en Wethouders het verblijf op aan de gemeente toebe horende terreinen of gedeelten daarvan, welke gelegen zijn in de gemeente Soest, schriftelijk is ont zegd, verboden zich daarin of daarop te bevinden. Burgemeester en Wethouders kunnen het verblijf als bedoeld in het eerste lid ont zeggen aan personen, die zich blij kens rapport van de corpschef van politie bij verblijf op terreinen, welke voor de openbare wandeling zijn opengesteld, aan ernstig wan gedrag hebben schuldig gemaakt". KINDERFEEST IN DE KERKEBUURT. Het bestuur van de buurtvereni ging Kerkebuurt zit, ondanks het verlies van de speeltuin, niet bij de pakken neer. Woensdagmiddag werd de jeugd weer 'n prettige middag bezorgd, dank zij de me dewerking van het gemeentebe stuur en het bestuur van B.D.C. Op het terrein van B.D.C. werden spelen en wedstrijden georgani seerd, met aantrekkelijke prijzen, terwijl de tractatie van de jeugd niet vergeten werd. De kinderen genoten van deze middag, terwijl de vele ouderen van hun belang stelling blijk gaven. Het had zo mooi kunnen zijn voor Elleke Brölman. Drie fi nales op het Open Toernooi van LTC Soestdijk en zeker kansen om ze alle drie te win nen. Edoch, zaterdagmiddag, na de halve finale in het ge mengd dubbel, snel op weg naar een dinertje, was daar die stoeptegel. Elleke struikelde en verstuikte haar enkel. Zondagmorgen om 11 uur moest zij aantreden in haar eerste finale tegen zus Lianne Brölman en waar ze bang voor was gebeurde. Na af loop van de (verloren) eerste set moest zij opgeven. Toch nog maar even voor de zekerheid naar het ziekenhuis gegaan waar geconsta teerd werd dat de gevreesde breuk er niet was en kon zij zich alsnog opmaken voor de andere finales. Gelukkig voor Elleke werden die gewonnen. In het gemengd dubbel met vriend Dick Versteeg en in het damesdubbel met Lianne Bröl man. In het gemengd dubbel wa ren de favoriete Monique van Bracht en Martin Valentijn de te genstanders en in het damesdubbel de altijd op het toernooi aanwezi ge Ingrid Hogebrug en Ilse Heit- kamp. De mooiste en spectaculairste wedstrijd van het toernooi was ongetwijfeld in het herensingle in de 3 categorie. Fred Forger speel de hierin tegen de onbekende Na- than Spunda uit het Limburgse Tegelen. Deze speler, afgelopen seizoen spelend in de hoofdklasse heren op zondag en promotie naar de eredivisie missend op 1 punt, bleek een ontzettend taaie tegen stander. Fred Forger voortdurend geplaagd door krampen in beide benen ging op het tandvlees door naar de finale. In die finale trof hij Dick Versteeg die eigenlijk makke lijk aan de kant werd gezet. Fred Forger speelde ook de heren- dubbel met 'good old' Bert van Wede. In een aanvankelijk span nende drie-setter wisten zij te win nen van het nummer 1 koppel Brian Reijngoud en Erwin van Dijk van LTC Soestdijk. De resul taten van de Soestdijk spelers vie len overigens erg tegen. De num mers 1 van de dames- en herensin gle Nanda Reems en Erwin van Dijk konden de verwachtingen niet waarmaken en verloren in de hal ve finales van respectievelijk Lian ne Brollman en Dick Versteeg. In de 6 categorie bij de vrouwen was het echter wel Marijke Schut die twee finales wist te winnen; in de single en met Alyda Boks in het dubbel. Tegenstandster waren ook LTC Soestdijkers namelijk Michel- le Sevinga en Chrissie Smeeing. Ivor Bosch was in de herensingle finale vertegenwoordigd. Hij ver loor van Lars Eyndhoven van de Eemslag in Bunschoten. Het was de afgelopen week en de week ervoor (tijdens het D-Vete- ranentoernooi) goed toeven op het park aan de Schrikslaan. De pu blieke belangstelling was wederom enorm. De Toernooicommissie van de LTC Soestdijk gaat zich nu op maken voor de clubkampioen schappen die in september ge speeld worden. Afgelopen donderdag (14 augus tus) heeft Vera den Breejen (8 jaar) van Zwemvereniging De Duinkikkers de eerste plaats be haald in de jaarlijkse zwemloop voor meisjes van 8 t/m 10 jaar. De zwemloop, die ging over 200 me ter zwemmen en 1,25 km hardlo pen, vond plaats in het Baarnse Bosbad. Na als eerste uit het wa ter gekomen te zijn wist ze tijdens het lopen haar voorsprong uit te breiden en 2 minuten voor haar naaste belaagster te finishen in een tijd van 13.59 minuten. GESLAAGD. Voor het practijk-diploma van de Vereniging van Leraren slaagden de heren H. A. Frankena, J. P. C. Veldhuizen en J. Wijnhoff alhier. NIEUWE CHR. V.G.L.O.- SCHOOL. Het bestuur van de vereniging „Een school met de Bijbel" alhier heeft aan B. en W. medewerking verzocht voor de stichting van een 4-klassige school voor v.g.l.o., wel ke gebouwd zal worden op de bui tenplaats „Braamhage". Het is de bedoeling dat één lokaliteit zal worden ingericht voor het geven van huishoudkunde en twee loka len medegeschikt zullen worden gemaakt voor het onderwijs in resp. handenarbeid en handwer ken. Door de stijging van het aantal leerlingen - met 1 September a.s, zal de bestaande school aan de Beukenlaan worden bezocht door 80 leerlingen, waarvan 62 in de le klas - is het bestaande gebouw niet geschikt te achten voor het geven van onderwijs. In dit gebouw kun nen thans ongeveer 50 leerlingen worden ondergebracht, waardoor MEVROUW VAN DER SWAN VERLAAT ONZE GEMEEN TERAAD. Mevr. H. A. E. K. v. d. Swan-de Kiewit, lid der V.V.D.-fractie, heeft Maandag j.1. haar ontslag in gediend als lid van de gemeente raad alhier. Dit ontslag zal per 31 Augustus ingaan en vindt zijn oor zaak in het feit, dat Mevr. Van der Swan binnenkort uit de gemeente vertrekt. Zij wordt opgevolgd door de heer D. J. P. Oranje. P.V. DE VRIENDSCHAP De vlucht vanuit Bergerac over 990 km is gewonnen door de combinatie Altenaar/Reijerse. Altenaar/Reijerse 1; J.C. Wij- nands 9; B. v. Gardingen 11. De vlucht vanuit St. Quentin over 295 km is gewonnen door B.G. Schimmel. B.G. Schimmel 1; J. Kortland Zn 2; Mevr. Altenaar Zn 3; D. Krol 6; R.W. Grift 7; B. v. Gardingen 12; A. Dijkstra 19; Altenaar/Reijerse 23; R. Pouw 38; H.C. Rauch 48; J.C. Wijn- ands 60; Vaessen/Veenendaal 62; G. Rietveld -73. P.V. DE VRIENDSCHAP De vlucht vanuit Meer over 84 km is gewonnen door R.W. Grift R.W. Grift 1; B.G. Schimmel 3; B. v. Gardingen 4; A. Wijnands 6; Vaessen/ Veenendaal 8; mevr. Altenaar Zn.10; J.C. Wijnands 15; Altenaar/ Reijerse 19; H.H. v.d. Veen 24; H.C. Rauch 30; G. Rietveld 40; D. Krol 42; Z.K.H. Pr. Bernhard 53; A. Dijkstra 54. P.V. DE ZWALUW Wedvlucht vanuit Bergerac. Afstand: 888 km. Noordwes tenwind. H. Wolfsen 1; H. de Bree 2; R. Eimers 4; V. Es Rijksen 7; J. vd Brakel Zonen 8; Gebr. de Bruin 14; A. Rook- huizen 17; R. v. 't Net 24; H. Vonk 26; E. v.d. Brakel Znn 31; A. Teunissen 32; H. Vos 35; H. Huisman 41. Groep A: V. Es Rijksen 1; J. vd Brakel Zo nen 2; Gebr. de Bruin 3. Groep B: H. Wolfsen 1; H. de Bree 2; R. Eimers 4. Groep C: A. Rookhuizen 1. DE ZWALUW Wedvlucht vanuit ST. Quentin. Afstand: 294 km. Windrich ting: Noordwesten R. v. Homsveld 1; Comb. van Egdom 2; G.M. Schimmel 3; Patrick Ingrid 4; H. Vos 13; V. Es Rijksen 15; Gebr. de Bruin 24; Weldink/v. Heng- stum 26; H. Wolfsen 29; H. Huisman 37; J. vd Brakel Zonen 41; E. vd Brakel Znn 59; R. v. 't Net 63; H. Vonk 94; J. Benschop 118. Groep A: R. v. Hornsveld 1; Comb. van Egdom 2; G.M. Schimmel 3; Patrick Ingrid 4. Groep B: Weldink/v. Hengstum 1; H. Wolfsen 2; H. Huisman 4. Groep C: J. Benschop 1; M. van Bloemendaal 3. Tijdens instuif-baanwedstrijden op de Overvechtse atletiekbaan in Utrecht waren er successen voor atleten van Pijnenburg. Op de 1500 meter klokte Coos van Buuren een prachtige 4.15. Hier mee wist hij zijn persoonlijk record seconden scherper te stellen. Bij de 3000 meter stond een twee tal Pijnenburgers aan de start. Snelste van de twee was Kees Suij- kerbuijk. Hij had voor de 7Vi ron den op de baan 9.33 nodig. Alleen in zijn seniorentijd wist hij snelle re tijden te realiseren. Voor André Blokland was er een persoonlijk record op deze afstand. André wist zich in een druk bezet veld te handhaven en finishte in de voorste gelederen met 10.09 op de klokken. Soester Courant elke woensdag een belevenis! De formatie van trainer Ronald Heerschop zal het voorlopig moe ten stellen zonder Jacky Baauw. De snelle op de rechtervleugel opererende Baauw brak zijn mid denvoetsbeentje bij een ongelukki ge botsing tijdens de training. Jac ky baalt ervan: 'Dit kost me zeker zes weken, en dan ook nog eens revalideren'. Zaterdag jl. stonden in Veenendaal 11 leden van triathlonvereniging De Schieter aan de start van de triathlon over de afstand van 1,5 km zwemmen, 40 km fietsen en 10 km lopen. Deze wedstrijd was te vens het clubkampioenschap voor de Schieterleden. Machiel Ittman volbracht deze wedstrijd in 1.57.22 (8e plaats) en mag zich komend seizoen Schieter-clubkampioen noemen bij de heren. Annemarie Arkema was de snelste Schieterda me en werd clubkampioene bij de dames. Bovendien won zij de wed strijd in de categorie D40 in 2.26.41. Ook Dennis Moerman viel in de prijzen in de categorie H40, hij werd 5e in 2.07.17. De resultaten van de overige Schieters: Jan Stehouwer 2.11.01; Frank de Groot 2.28.32; Fred ter Horst 2.33.50; Joop van Leijen- horst 2.36.56; Ed van Renswouw 2.39.00 en Kathy Rider 2.39.14. Philippe Terheggen startte in de recreatieve wedstrijd; hier werd 500m minder gezwommen; hij fi nishte in 2.25.19. Erik den Oude moest na een valpartij helaas op geven. Naast het clubkampioenschap van afgelopen zaterdag in Veenendaal, waaraan veel leden van de Schie ter aan deelnamen, was er op zon dag ook de sfeervolle 1/4 triathlon van Weesp. Hier moest worden gezwommen in de grachten, ge fietst rond de stad en gelopen in het oude stadje aan de Vecht. Bert den Breejen en Gijs van Korlaar volbrachten de afstand en deden niet veel aan elkaar onder. Bert fi nishte in 2.27 uur terwijl Gijs er 2.24 uur over deed. SEC-zondag kan voorlopig niet meer beschikken over doelman Gert Willemse. Na de kijkoperatie in juli werd er rekening gehouden met een herstelperiode van 6 tot 8 weken, maar naar het zich nu laat aanzien gaat het herstel wel mini maal drie maanden duren. Gert Willemse: 'Het is wel jammer, maar liever wat langer en goed, dan eerder en geforceerd'. Het zit SEC niet erg mee in de voorberei ding, want ook Remon Hoed valt naar schatting 6 weken uit door een vervelende enkelblessure. P.V. DE ZWALUW Wedvlucht, vanuit Meer. Af stand: 85 km. Windrichting: Noordwesten. H. de Bree 1; J. de Jong 2; Th. Wigt- man 3; H. Toonen Zn 4; Comb. van Egdom 8; R. v. Hornsveld 23; S. vd Heiden 30; V. Es Rijksen 32; R. v. 't Net 37; G.M. Schimmel 48; A. Teu nissen 90; H. Huisman 111; E. v.d. Brakel Znn 124; H. Vos 156; H. Woudstra 158; H. Wolfsen 166; C. Kamphorst 170; Patrick Ingrid 184; H. Vonk 185. Groep A: H. Toonen Zn. 1; Comb. van Eg dom 4. Groep B: H. de Bree 1; S. v.d. Heiden 2; A. Teu nissen 3; H. Huisman 4. Groep C: J. de Jong 1; Th Wigtman 2. s» Habobant Na vorig jaar niet mee te hebben kunnen doen wegens de ziekte van Pfeiffer, besloot Bianca van den Hoek dit jaar wel weer mee te doen met het NK mountainbike te Zoetermeer. Het bleek een goed besluit te zijn. Om twee minuten over half tien klonk het startschot voor de Dames Fun klasse. Na een bliksemstart zakte ze iets terug tot de derde plaats. Zij wist die vast te houden tot de voorlaatste ronde. Met een tussensprint op het einde van de tweede ronde pakte zij de tweede plaats. Op het droge en stoffige parcours hield zij deze tweede plek vast tot op de eind streep.

Soester Courant | 2003 | | pagina 9