üslkm rmte F xpositie Rien Poortvliet: was een van ons' Twee Soester sopranen in concert 'Rondom Mozart' Hie WATERMATRAS aruóhocK I CULTUUR f 1|j Keulen VAH k.O Volksuniversiteit Soest houdt Open Dag Nieuwe cursussen bij ROC De Amerlanden in Soest Dansstudio Moving Stars geeft nu ook les in Soest PAGÏNAlf/QENSDAG 27 AUGUSTUS 2003 SOESTER COURANT PAGINA 11 ^.ERKENDE VERHUIZERS 398,- 298,- 329,- 'anaf 7 september in de Oude Kerk Meergranenbrood - Waldkorn - 6 granen - Zonnepit Een heel brood van 1 QC dit weekend (vrij zat) voor I Zaterdag 11:00 tot 14:00 uur Cursussen Optimale bloedcirculatie met een Open dag dinsdag 2 september Brede Bibliotheek Soest 2x Haaiencrèche 'De Scherpe Yin' Film: 'De schippers van de Kameleon' Sonja van Lier en Berna Kousemaker in Cabrio 'Lord of the Rings', (deel 2) 'De Tweeling' Disney-Dance Kid-Dance Clip-Dance Show-Dance Street-Dance Disney-dance, kid-dance en streetdance Info over cursus Amuseer je slank 1 en 3 september i met garage, een een fraaie, zon- dan is de woning, ate L-vormige e half open keu- n ruime provi- s, 3de slaapka- )ven de garage pkamer, fraaie :he, toilet. Vaste tpstelling cv- -te, kleine vlie- Kompleet verzorgde verhuizingen Nationaal en internationaal Tijdelijke opslag Overzeeverhuizingen Projectverhuizingen ff BEL CMHSx L0800-022.31.91 Lid van het m tektrfsch verstelbare latten- odem, 90x200, hoofd- en oeteneinde apart verstelbaar, 'ast in vrijwel elk bed.MSr actieprijs nu ocketvering matras zone, latex afdekking, afrits- are hoes. Leverbaar in soepel f stevig. 80 x 200JS5;. actieprijs nu 0 x 200 actieprijs nu raondag 7 september zal om 5s00 uur de opening plaats- men van een door de Stich- ng Kerk Cultuur georgani- lerde expositie van werken H Rien Poortvliet uit zijn |k 'Hij was een van ons', ien Poortvliet schildert hierin >1 dynamiek en uitdrukkings- racht het verhaal over het le- in en lijden van Jezus, oor de karaktervolle tekeningen Jgfchetsen, door dc pure verbeel- ng van personages en gebeurte- ssen komt het verhaal tot leven, zoals Poortvliet zelf in zijn voor oord schrijft: 'Ik heb geprobeerd ;t leven van Jezus al schilderend ffirtellen door gezichten en han- sn tc laten spreken. Deze hebben un eigen taal en zo komt duide- iker tot uitdrukking dat de men- :n ïn die tijd toen Jezus op aarde as, doodgewone mensen waren, r zat niks heiligs aan. Ze waren ietl anders dan wij en hun uiterlij- e gedragingen herkennen we di- »e Stichting Kerk Cultuur is blij at er in het jubileumjaar van de ting (25 jaar) opnieuw een iep gedaan mocht worden op |medewerking van de familie Rien Poortvliet en het Rien irtvlietmuseum om deze bijzon tentoonstelling van onze tsgenoot te realiseren. De of- 'i\e opening zal plaatsvinden op dag 7 september in de Oude rk aan de Torenstraat en wordt ie/onderhoud ken ïs-specialist i alle merken 035 - 601 29 98 verricht door de uitgever Jan Weg- gemans. De openingstijden van de expositie: zaterdag 13 september van 10:00 tot 16:00 uur (tevens Open Monumentendag); zondag 14 september en de weekeinden van 20 en 21 september, 27 en 28 september, steeds van 14:00 tot 16:00 uur. Voor groepen ook bui ten deze tijden oj? afspraak. Nade re inlichtingen bij de secretaris van de stichting: K.I.A. de Lange-de Waard, Hartmanlaan 7, 035- Een van de tekeningen van Rien Poortvliet uit 'Hij was een van ons BROOD- EN BANKETBAKKERIJ Birkstraat93 - Soest-Tel. 601 23 54 Beukenlaan 46 - Soest - Tel. 601 20 65 Van Weedestraat 46A - Soest - Tel. 601 38 77 De winkel aan de Beukenlaan is tildens de wegwerkzaamheden gewoon bereikbaar E-mail: info@middelmanwonen. Op zaterdag 30 augustus houdt volksuniversiteit Soest haar jaarlijkse Open Dag waarop het programma voor het ko mende seizoen wordt gepre senteerd. Tussen 11:00 en 1:4:00 uur is iedereen welkom iii gebouw Orlando, Di Lasso straat 65. Tijdens de open dag kunnen be- llhgstelienden kennis maken met het weer zeer brede aanbod aan rsussen, workshops, lezingen en iursies dat voor dit najaar op het >gramma staat. Veel docenten Blcn aanwezig zijn om vragen te 'antwoorden en zoveel mogelijk t| laten zien over de activiteiten die zij bij de Volksuniversiteit voor hun rekening nemen. Bij veel cur sussen is kennismaking met de decent plezierig om samen te be spreken of interesse en kennisni veau van de cursist geschikt zijn voor de cursus. Mocht een docent niet aanwezig zijn, dan kunnen belangstellenden afspraken maken over een contact op een ander tijd stip. Er zijn cursussen op velerlei ge bied. Het varieert van algemene ontwikkeling, cultuur en weten schap, informatica, tot gezondheid, talen en nog veel meer. Bij talen- Iflbrsussen, vanouds een belangrijk deel van het cursusaanbod, kun nen genoemd worden Spaans, Ita liaans, Engels, Frans en Duits op Jneerdere niveaus en een kennis makingscursus Nieuwgrieks. De Nieuwgriekse taal is geen eenvou dige taal. Daarom richt de cursus zich niet alleen op het Griekse al fabet en de grammatica maar ko men ook de Griekse cultuur, mu ziek cn geschiedenis aan bod. Voor diegenen die een redelijk tot goe de kennis hebben van de Engelse of de Spaanse taal staan Leeskrin gen Engels en Spaans op het pro gramma. Ook voor liefhebbers van Nederlandse literatuur of Neder landse poëzie zijn er de cursussen ^Nederlandse literatuur en Plezier met poëzie. Voor wie een en ander in de verschillende talen wil com- j bineren, is er de lezing 'Woorden onderweg' over taalervaringen in r den vreemde. Informatica Op het gebied van informatica zijn in het programma nieuw de cur sussen 'Excel' en 'Websites ma ken'. In de rubriek algemene ont wikkeling staan onder meer ver meld de cursussen 'Emotionele intelligentie' ("Voor een toppresta tie is de emotionele intelligentie tweemaal zo belangrijk als het IQ"), 'Loopbaanontwikkeling', 'Coachend leidinggeven', 'Het schrijven van een beknopt marke tingplan', 'Numerologie', 'Dromen begrijpen', een beginnerscursus 'Sterrenkunde' en een cursus 'Luisteren naar kinderen'. Gekookt kan er weer worden tij dens verschillende workshops, zo als 'Koken met wijn', 'Wild op het menu' en 'Geheimen uit de India se keuken'. Bij de creatieve cursus sen kunnen genoemd worden de cursussen Cartoon- en stripteke nen voor kinderen en eenzelfde cursus voor volwassenen. Verder: Hoeden maken, een workshop en een cursus Boekbinden, Ambach telijk meubelstofferen en Kalligra fie op twee niveaus. Lezingen Ook staan weer verschillende le zingen op het programma, zoals een lezing over Berlijn (een jonge metropool, een lezing over archi tectuur en kunst), een dialezing over Australië, een lezing over Russische geschilderde landschap pen uit de 19J° eeuw, en een lezing getiteld 'Lachen om bedrogen echtgenoten'. De eerste activiteit van dit seizoen is een excursie op maandag 15 september naar het Bomencentrum in Baarn. Details over deze en nog veel meer cursussen, workshops en lezingen staan in het cursusprogramma dat klaar ligt in het kantoor van de Volksuniversiteit, het gemeente huis, diverse boekhandels, super markten, gezondheidscentra en de bibliotheken en VVV's van Soest, Baarn en Bilthovcn. Ook kunt u ons programma vinden op www.volksuniversitcit.nl/soest. Wie de Open Dag niet kan bezoe ken kan zich uiteraard aanmelden voor een of meer activiteiten van de Volksuniversiteit door een inge vuld en ondertekend aanmeldings formulier uit het cursusprogramma in te sturen. Het kantoor en leslokalen van de Volksuniversiteit Soest zijn geves tigd in gebouw Orlando, Di Lasso straat 65,3766 EB.Soest. Het kan toor is voortaan geopend van maandag tot cn met donderdag van 9:00 tot 12:00 uur; 88 6022195, e-mail: vu- soesl@csnet.nl. 6017349 (gaarne tussen 18:00 en 20:00 uur). De Klarinet In ontmoetingscentrum De Klari net worden het komend seizoen weer verschillende cursussen gege ven voor 55-plussers. Voor alle cursussen geldt dat men informa tie kan verkrijgen bij de ouderen- werksters Tosca van Bussel (maan dag- en dinsdagmiddag) en Anja van Vliet (woensdag- en vrijdag ochtend), 88 6023139. Bij hen kan men zich ook opgeven voor de les sen naar keuze. Schilderen/tekenen Op maandag 15 september starten er een beginners- en gevorderden- cursus schilderen/tekenen. Ze staan onder leiding van mevrouw Y. Hamaker uit Soest. Zelf is zij uitvoerend beeldend kunstenaar en vindt het leuk om deze technieken door te geven aan anderen. Teke nen en schilderen is voor velen een uitstekend middel om op een rus tige manier uiting te geven aan creativiteit. Voor personen die nog nooit heb ben getekend of geschilderd start er een beginnersgroep. Voor per sonen die al eens vaker hebben getekend of geschilderd gaat er een gevorderden groep van start. Er wordt gewerkt in kleine groe pen van maximaal tien deelnemers zodat er ruimte is voor individue le adviezen en uitleg. De cursussen bestaan uit tien les sen. Kosten 55,- incl. materiaal. De beginnerscursus is op de maan dagochtend van 9:30 uur tot 11:30 uur. De gevorderdcncursus is op maandagmiddag van 13:30 uur tot 15:30 uur. Computercursus Op woensdag 24 september start er weer een computercursus Word 97 (tekstverwerken). Basiskennis van de computer is noodzakelijk! In deze cursus leert men onder andere brieven maken, bewerken en opslaan, plaatjes en foto's in voegen, tekst verplaatsen, kopiëren en printen. De cursussen worden gegeven in kleine groepen van acht personen. Iedere cursist heeft tijdens de les de beschikking over een eigen computer. De gehele cursus be staat uit 8 lessen op de woensdag middag van 13:30-15.00 of van 15:15-16:45 uur. Cursuskosten 46,00 exclusief lesmateriaal. Kijk wat een kunst Bij voldoende belangstelling zal er op woensdag 17 september een korte cursus 'Kijk wat een Kunst' van start gaan. Deze wordt gege ven door de heer Van Baaien. De cursus bestaat uit vier bijeenkom sten waarin men samen met ande ren met kunst bezig is. Men kijkt over het randje van de kunst. De samenhang tussen diverse kunst vormen zal hierbij een rol spelen. Men kan hierbij bijvoorbeeld den ken aan het luisteren naar mooie muziek' passend in relatie met bij voorbeeld een mooie aquarel en het zoeken naar muziek passend bij een mooi schilderij. Het geheel vindt plaats in een ongedwongen en prettige sfeer. U heeft geen spe ciale voorkennis nodig. De cursus vindt plaats op woens dag 17 en 24 september en 1 en 8 oktober van 14:00-16:00 uur. Kosten 12,50 voor vier bijeen komsten. Aantal deelnemers tus sen de 16 en 20 personen. Mocht u belangstelling hebben om op ontdekkingsreis te gaan door de wereld van de kunst 'dan kunt u zich alvast aanmelden. Nadere informatie bij de oudcren- \yerkers mw. T. van Bussel (maan dag- en dinsdagmorgen) of mw. A. van Vliet (woensdag- en vrijdag ochtend), 035-6023139. Soester Courant overal thuis in Soest en Soesterberg Van 3 uurtjes tot 24-uurszorg Eén op Eén thuiszorg 035-5412016 wmv.lopl.com ROC De Amerlanden vesti ging Soest, Di Lassostraat 65, verzorgt cursussen in Soest, Baarn en Bunschoten. In het nieuwe cursusjaar starten weer diverse cursussen. Cursussen Nederlands Lezen en schrijven Zeven procent van de volwassen Nederlanders heeft moeite met le zen en schrijven. U ook? Of mis schien iemand uit uw omgeving? In deze cursus wordt in kleine groepen gewerkt aan uw specifie ke problemen met de taal, zoals: spelling, grammatica, teksten en brieven schrijven, formulieren in vullen, lezen en maatschappelijke oriëntatie. U werkt daarbij uit boe ken en met behulp van computer programma's in uw eigen tempo en op uw niveau. Naast de taal kunt u ook lessen volgen in reke nen. Lezen en schrijven voor moeilijk lerenden Je kunt lezen en schrijven, maar weet niet altijd hoe je een woord schrijft. Het lezen gaat niet zo snel en vooral lange woorden vind je moeilijk. Wil je dit beter leren, kom dan naar het ROC. Eén avond in de week oefenen we daar met lezen en schrijven. Een erva ren docent en een vrijwilligster helpen je met brieven en andere papieren van thuis of van je werk. Je kunt ook op de computer oefe nen. Duur: 38 lesweken. Lestijd: maandag 19:00-21:30 uur. Kos ten: 38,00 per jaar, exclusief les materiaal. Eerste les op 1 septem ber 2003. Kennismaken niet de computer Dit is een cursus voor beginners, grammatica. U leert brieven schrij ven en creatief schrijven. Daar naast kunt u op de computer oe fenen met de nieuwe spelling. Tij dens de computerles maakt u ken nis met het programma Windows en Internet. Teksten en brieven uit de Nederlandse les kunt u met behulp van het tekstverwerkings programma Word in de computer zetten. Voor deze cursus is kennis van de computer niet vereist. Een computer thuis is niet noodzake lijk. Duur: 15 weken. Lestijd: don derdagmorgen 9:00-11:30 uur. Kosten: 25,00, exclusief lesma teriaal. Eerste lesdag op 11 sep tember 2003. Engels Heeft u altijd al Engels willen le ren? Dat kan nu! De cursus duurt maximaal 3 jaar en is bedoeld voor iedereen die geen of weinig kennis van de En gelse taal heeft. Er wordt veel aan dacht besteed aan luisteren, spre ken en lezen. De lessen worden als zeer leerzaam, maar ook als heel gezellig ervaren. Er wordt op drie niveaus Engels gegeven op ver schillende lesdagen. U kunt een eerste les vrijblijvend bijwonen. Duur: 30 lesweken. Kosten: 38,00, exclusief lesmateriaal. De lessen gaan in de week van 8 sep tember van start. Cursussen voor anderstaligen Het cursusaanbod bestaat uit Ne derlands, rekenen en maatschap pelijke oriëntatie voor volwassenen met geen of weinig vooropleiding. De cursussen worden overdag en 's die meer willen weten over .«Je .toe- avonds gegeven en zijn 2, 3 of 5 passingsmogelijkheden van de keer per week. computer. Uw vooropleiding mag niet hoger zijn dan enkele jaren voortgezet onderwijs (max. mavo niveau). Het is niet noodzakelijk dat u thuis een computer heeft. In het ruime, moderne computerlo kaal leert u o.a. werken met MS Office, met dit programma leert u tekstverwerken in Word, rekenen in Excel, adressenbestanden ma ken in Access en een presentatie maken met Powerpoint, internet en e-mail. Dit alles met behulp van het besturingsprogramma Win dows. U werkt zelfstandig, in eigen tempo, onder begeleiding van een deskundige docent. De cursus be staat uit 15 lessen. Lestijd: dins dagmorgen 9:00- 11:30 uur. Kos ten: 38,00, exclusief lesmateri aal. Eerste les op 9 september 2003. Cursus Nederlands en kennis maken met de computer Deze cursus is bedoeld voor men sen die teksten willen maken op de computer. Uw vooropleiding mag niet hoger zijn dan enkele ja ren voortgezet onderwijs (max. mavo-niveau). Tijdens de Neder landse les wordt aandacht besteed aan veel voorkomende valkuilen op het gebied van spelling en Voor alle nieuw ingeschreven cur sisten geldt dat ze 20,- inschrijf geld moeten betalen en dat ze een geldig legitimatiebewijs moeten kunnen laten zien. Kinderopvang Tijdens de lesuren overdag is het mogelijk van onze kinderopvang gebruik te maken tegen een gerin ge vergoeding voor kinderen van 0 tot 4 jaar. Aanmelden en inschrijven: Dit is mogelijk op de open dag, dinsdag 2 september van 14:00 tot 17:00 uur en van 19:00 tót 21:00 uur in gebouw Orlando, Di Lasso straat 65,88 6038090. U kunt ook tijdens kantooruren van maandag t/m donderdag informatie vragen en inschrijven. Willaertstraat 49 88 60958291 Zaterdag 30 augustus Tijdens de Open Dag van de Bre de Bibliotheek is er om 12:00 én 14:00 uur in de theaterzaal de in teractieve theatervoorstelling Haaiencrèche 'De Scherpe Vin'. Tijdens dit vrolijke theaterspekta kel wordt een aantal toeschouwers uitgenodigd om mee te spelen en kans te maken op het diploma 'Haaienverzorger' m/v. Speciale gast in deze voorstelling is Demon- stratiehaai Japie. De doldwaze professor Hanneke Baai en haar assistente Koosje van Haaiencrèche 'De Scherpe Vin' zijn op zoek naar een nieuwe ver zorger voor de kleine weeshaai Sharkie. Na een vrolijke afvalrace, met liedjes, onderwaterballet, haaiencircus en een spetterend optreden van de Haaisisters, krijgt de winnaar het haaienverzorgings- diploma, en de kleine Sharkie, mee als beloning. Maar daar moet je wel wat voor doen! Aanvang: 12:00 en 14:00 uur. De toegang is gratis, dus kom op tijd, want vol vol. Leeftijd: 5 jaar en ouder(s). Woensdag 10 september en vrijdag 12 september De succesvolle bockenreeks van dc Kameleon, gelezen door jong en oud, is nu ook op het witte doek te zien! Hielke en Sietse zijn de beroemde en 'beruchte' tweeling van smid Klinkhamer uit het Frie se dorp Lenten. Hielke (Koen van der Donk) en Sietse (Jos van der Donk) zijn de tweeling van Mem (Dominique van Vliet) en Heit Klinkhamer (Steven de Jong). Hun beste vriend Gerben (Maarten Sp&njer) is veel ouder dan de jon gens. Hij neemt ze regelmatig in de maling. Toch heeft hij z'n hart op dc juiste plek zitten. Veldwachter Zwart (Rense Westra) houdt de drie bengels goed in de gaten, zo dat de rest van het dorp niet al te veel last heeft van hun streken. Misschien doet Zwart dat eigenlijk wel te goed, want daardoor heeft hij geen oog meer voor echt ge spuis, zoals de nozems... Als het dorp onverwachts door een zware storm wordt getroffen, blijken Hielke en Sietse meer in hun mars te hebben. De dokter (Joep Scrtons) komt door de hef tige regenval te water met z'n auto en dc tweeling roept Heit om de dokter uit het wrak te bevrijden. Deze heldendaad wordt beloond met de motor uit het wrak. Die kunnen ze mooi in hun nieuwe boot monteren! Een langverwachte droom gaat eindelijk in vervulling: Hielke en Sietse hebben hun eigen speedboot! De boot wordt geschil derd in alle kleuren van de regen boog en De Kameleon kan te wa ter. Met De Kameleon kan de tweeling zich nog meer uitleven dan voorheen. En dit heeft grote gevolgen voor de nozems.... Span ningen avontuur verzekerd! Woensdag 10 september 14:00 uur en vrijdag 12 september 16:00 uur. Duur: 100 minuten Toegang: 4,50. Alle leeftijden. Kaarten re serveren bij de theaterkassa: §8 6095829; openingstijden: maandag t/m vrijdag 11:00-18:00 uur, Willaertstraat 49. Thuiszorg zonder wachtlijst? Eén op Eén thuiszorg 035-5412016 www.lopl.com De Soester sopranen Sonja van Lier en Berna Kousemaker hebben hun krachten gebun deld en geven zondagmiddag 31 augustus om 15:00 uur een openluchtconcert in Cabrio, Soesterbergsestraat 140. Sonja en Berna kennen elkaar reeds lange tijd, o.a. van de radio, waar zij in het Groot Omroepkoor zongen. Het concert is een blijde gebeurtenis, waar Berna Kousema ker - directrice van het openlucht theater Cabrio - in 'eigen huis' optreedt. In het concert 'Rondom Mozart' worden aria's en duetten gezongen van o.a. Monteverdi, Mozart en Bellini. Vooral voor Mozart wordt aandacht gevraagd. Zo worden er aria's gezongen uit zijn opera 'Le nozze di Figaro' (De schelm uit Sevilla) en zullen Son ja en Berna daaruit ook het we reldberoemde duet 'Suil aria' zin gen. Ook wordt uit Mozarts eerste opera 'La Finta semplice' gezon gen, die hij op 11-jarige leeftijd schreef. Dit alles wordt begeleid door de pianist Ruud van Oden- hoven uit Amsterdam. Als laatste onderdeel van het pro gramma worden 6 Notturni van Mozart gezongen. Dan maken de twee sopranen deel uit van een speciaal voor dit concert samenge steld vocaal ensemble, begeleid door een klarinettrio o.I.v. Cees van Santen. Laat deze kans om in het bos, in de open lucht van Mo zart te genieten, niet voorbijgaan! Mochten de weersomstandigheden het niet toelaten om in het theater op te treden, dan wordt naar een andere locatie uitgeweken en be gint het concert 15 minuten later. Een routebeschrijving wordt de bezoekers bij Cabrio ter hand ge steld. Een derde deel van de op brengst gaat naar een kindertehuis 'op Bali. In de pauze cn na afloop De Soester sopranen Sonja van Lier (l.) en Berna Kousemaker tra den ook tijdens het Cultuurfestival in mei samen op. Foto: Soester Courant worden er prachtige zilveren siera den uit Bali verkocht, waarvan de opbrengst geheel naar Bali gaat. Aanvang: 15:00 uur. Entree: 7,50. Kaarten verkrijgbaar bij VVV Soest, drogisterij Sukking te Soesterberg en voor aanvang aan de kassa van het Cabrio-open- luchttheatcr, Soesterbergsestraat 140. Steenhoffstraat 46, (cl. 601 95 77 J Vrijdag 29 augustus Ook het tweede deel van de verfil ming van het beroemde boek van Tolkien is weer overladen met prij zen. Wat moeten we er eigenlijk nog meer over zeggen. In alle kranten en televisieprogramma's is er al uitgebreid over deze film ge sproken. Terwijl het laatste deel nog moet komen, kunnen we nu al spreken van een klassieker in de filmgeschiedenis. Dit deel was nog niet eerder in Artishock te zien. Daarom draaien we hem nu tijdens de zomerperiode. Voor iedereen die hem nog niet heeft gezien of dit beeldspektakel nogmaals wil ondergaan. Een ideaal opstapje naar deel drie, die over een paar maanden zal uitkomen. 'Lord of the Rings' 2: deel twee van het indrukwekkende epos over goed en kwaad. Het klassieke bock van Tolkien onvergetelijk in beeld gebracht. Aanvang: 20:30 uur. Entree: 5,00; CJP/65+ 3,50. Maandag 1 september De Duitse tweelingzusjes Lotte en Anna Bamberg zijn erg aan elkaar gehecht. Als hun ouders omko men, eind jaren twintig, worden ze uit elkaar gehaald. Anna blijft in Duitsland en moet hard werken op de boerderij. De ziekelijke Lotte daarentegen verhuist naar haar progressieve familie in Nederland, die haar liefdevol opneemt en zelfs laat studeren. De zusjes proberen contact met elkaar te houden, maar hun brieven worden tegenge houden. Ze treffen elkaar pas weer als ze jongedames zijn - net voor de oorlog uitbreekt. Een ontmoe ting lijkt even een feestelijke ge beurtenis, tot Lotte gaat geloven dat Anna antisemitisch is. Daarop verlaat ze Duitsland weer, teleur gesteld en kwaad. Na de oorlog probeert Anna zich weer met haar zus te verzoenen, maar dat mis lukt. Pas ais dc zusjes bejaard zijn, lopen ze elkaar nog een keer tegen het lijf. Het valt vaak niet mee om van een goede roman een even goede film te maken. Met 'De Tweeling', naar de bestseller van Tessa de Loo uit 1993, lukt het Ben Sombogaart echter uitstekend. Sombogaart: "De Tweeling" laat zien dat destructieve sociale syste men mensen uit elkaar drijven. Als Anna en Lotte elkaar tientallen jaren later terugvinden, staan ze als vreemden tegenover elkaar. Het is bepaald geen hereniging zoals bij "Spoorloos", waar mensen elkaar in de armen vallen'. Het verhaal wordt overtuigend neergezet door de zes actrices die Anna en Lotte spelen. Vooral Thckla Reuten en de Duitse Nadja Uhl schitteren. Ook het camerawerk is indruk wekkend, volgens Sombogaart omdat hij de kloeke roman wel móest samenvatten in krachtige beelden. 'De Tweeling' is een zeer ontroerende film, die zowel jong als oud zal aanspreken. Regie: Ben Sombogaart. Scenario: Marieke van der Pol, naar de ge lijknamige roman van Tessa de Loo. Met Thekla Reuten, Nadja Uhl, Julia Koopmans, Sina Ri- chardt, Ellen Vogel, Gudrun Ok- ras, Jaap Spijkers, e.a. (Nederland 2002, kleur, 129 min.) Aanvang: 20:30 uur. Entree; 5,00; CJP/65+ 3,50. Reserve ren alleen op de dag van de voor stelling, 10:00-13:00 uur, 88 6019577. Meer informatie op in ternet: artishock-soest.nl. t Scène uit 'De Tweeling'. Iedere woensdag v.a. 15.30u. in de mooie zaal met spiegels van het Spleasure Centrum (zwembad) Voor meer informatie en lestijden: Dansstudio Moving Stars tel. (033) 4554283 06-18473008 of kijk op www.movingstars.nl Vanaf woensdag 3 september geeft Dansstudio Moving Stars in Spleasure Centrum lessen in disney-dance, kid-dance en streetdance. De studio verzorgt al jaren allerlei vormen van be wegen op muziek in de regio. Na veel vraag begint ze nu ook in Soest met de zeer populaire 'dan- ce' lessen. Op woensdagmiddag van 15:30 tot 16:30 uur wordt be gonnen met de allerkleinsten: dis ney-dance, kinderen leren spelen derwijs kennismaken met ritme en muziek. Op muziek van o.a. Dis ney en K3 wordt de natuurlijke behoefte tot bewegen gestimuleerd en uitgewerkt. Ouders met kinde ren vanaf 3 jaar zijn welkom op de open les deze week. Een uurtje la ter, van 16:30 tot 17:30 uur is er kid-dance voor kinderen van 6 tot en met 8 jaar, die dan lekker kun nen swingen op de klanken van K3, Chips en de M-Kids. Het laatste uur, van 17:30 tot 18:30 uur, is gereserveerd voor de oudere meiden die geïnteresseerd zijn in de populaire street- cn showdancelessen. Stoere en snelle dansen leren op muziek uit dc top 40 in diverse leeftijdsgroepen en niveaus. De meisjes sluiten het sei zoen af met een uitvoering in Theater De Flint. De lessen wor den gegeven in de de zaal van Spleasure Centrum aan de Dal- weg. Ouders en kinderen zijn 3 septem ber welkom voor een gratis proef les. Voor meer informatie: Dans studio Moving Stars, S8 033- 4554283 06-18473008 of kijk op www.movingstars.nl. Op maandag 1 september (10:30 uur) en woensdag 3 september (20:00 uur) vinden informatiebij eenkomsten plaats over de cursus Amuseer je slank. Deze worden gehouden bij Better Bodics aan het Wetcringpad 120. De cursus zelf begint op donderdag 4 sep tember en biedt plaats aan maxi maal tien personen. Zij kunnen onder leiding van een sportinstruc- teur en een diëtist in drie maanden tijd op verantwoorde wijze afval len. Voor vragen en aanmelden kan contact worden opgenomen met Esther te Hasseloo, 6016000, of Annc-Marijke Ambergen, 5772280.

Soester Courant | 2003 | | pagina 11