Handhaven doel van 'Koningskoppel' ste! Optimisme zegeviert bij Johan Staal Soest haalt flink uit in beker Ribberink één en al voetbal Vallen en opstaan bij Hees WOENSDAG 27 AUGUSTUS 2003 SOESTER COURANT PAGINA 15 Gijs Schaap en Stephan de Koning met WZ'49 op herhaling ar weer, s PLUS LUS zijn 3r u de tsteken- ns PLUS aor stuk iste prijs 10-20.00 0-18.00 VOETBAL-zaterdag Elftalleider SO Soest zit niet bij de pakken neer VOETBAL-zondag j BEKERVOETBAL Bekerduel later PROFH.ze0d Winst SEC-zondag, verlies Hees en SEC-zaterdag BEKERVOETBAL SEC sluit 'oude' oefenmeester lieftallig in de armen VOETBAL-zondag Jan Bos posteert junioren rond drie oude rotten VOETBAL-zaterdag SEC-zaterdag keert terug in standaardklasse 0.75 Karaat >okte worst gel- Jdding beker 500 e beker 75 gram 0.49 Cobana Jerdeeg pak 450 doos 500 gram 720 ml 0.99 Ena in/of zetfouten voorbehouden. 9 35 I De grote vraag bij WZ'49 is of I het zich dit seizoen kan hand- haven in de eerste klasse zater- I dag. Gaat de club aan de Eem- Iweg in de achtervolging op I Vólendam? Na drie promoties [en twee degradaties lijkt het leen beetje op de 'heen en I weer', maar deze denkbeeldige I boot is niet aan de Eem afge- I nieerd, maar in het vissersdorp I aan de boorden van het IJssel- 1 meer. 1 Twee spelers die vooral in produc- I tieve zin debet waren aan het jong- ste succes van de groenwitten, zijn Stephan de Koning en Gijs I Schaap. Zij namen samen het Ieeu- I wendeel van de treffers voor hun rekening. In de nacompetitie, I waarin WZ'49 zich een weg baande naar de eerste klasse, scoorden beiden een keer viermaal in één duel. Of de twee goalgetters dit seizoen weer zo makkelijk zullen scoren, is maar de vraag. De 25-jarige Schaap, gehuwd en administratief medewerker, zegt dat de tegen standers veel sterker zijn dan WZ'49, en hoopt dan ook op handhaving. De rijzige spits die als hobby's voetbal en kaarten heeft: 'we zullen meer moeten verdedi gen en dat betekent spaarzaam aanvallen.' De Koning beaamt dit: 'volop voor de aanval kiezen, zal dit seizoen niet gaan.' De 24-jarige bonkige aanvaller - die zijn loopbaan begon bij w Hoogland, in het dagelijks leven facilitair medewerker is en zijn vrije tijd het liefst opoffert aan voetbal en tennis- ziet het afgelo pen seizoen als het hoogtepunt tot nu toe. Daarentegen bestempelt hij het daar voorafgaande seizoen als het dieptepunt, vanwege de vele blessures. Beide spelers hebben zo hun voor keuren. De Koning: 'mijn favorie te trainer was Rob Rutten toen ik nog bij Hoogland speelde, maar ook bij WZ'49 train ik graag met Ronald Heerschop, hij heeft veel wisselende stof. Ik heb niet echt een favoriete club, maar de jeugd van Ajax spreekt mij wel aan.' Schaap bewaart aan de trainers Hans Renes en Adriaan van Bar- neveld de beste herinneringen, maar pok hij kan het goed vinden met Heerschop. 'En natuurlijk is FC Utrecht mijn cluppie.' Het hoogtepunt van Schaap was de beslissingswedstrijd tegen de Zuidvogels, in het seizoen 1999/ 2000, toen het kampioenschap in de tweede klasse op het spel stond. En zijn dieptepunt was het seizoen met trainer Henri Kalk. 'Het klik te gewoon niet tussen ons.' Trouwe klanten Beide spelers stellen dat ze trouwe klanten op de trainingen zijn. Ook Gijs Schaap (links) en Stephan de Koning verwachten dat ze dit seizoen minder nadrukkelijk voor uit kunnen spelen en dat WZ'49 behoudender zal moeten spelen wil het zich ditmaal wel kunnen handhaven in de eerste klasse. Foto: Foto Bell als ze geen zin hebben, verschijnen ze toch op het sportcomplex Zon negloren aan de Eemweg. Op de vraag of ze altijd voor WZ'49 zullen blijven uitkomen, geven bei de goaltjesdieven hetzelfde ant woord. 'Als er een sportieve uitda ging komt op hoger niveau, dan kunnen wij die toch niet laten lo pen?' Ook zijn ze het eens over de aan trekkingskracht van voetbal: win nen en scoren. De beide aanvallers hebben één gezamenlijke grote wens voor komend seizoen. 'Het zou leuk zijn om eens wat meer publiek te zien aan de Eemweg.' Ton van Zoeren Voor de elftalleider van SO Soest, Johan Staal, is de missie van het aankomend seizoen duidelijk: terugkeren naar de eerste klasse. De 42-jarige Soester, van beroep acceptant schadeverzekeringen, koestert daarmee een afwijkende ge- dachte dan vele anderen bin- H nen de club, die zich tevreden stellen met klassenbehoud. 'ijzend naar de prachtige nieuw- jouw stelt Staal: 'met zo'n accom- ■modatie kun je als elftal maar één jdiqg terug doen, zo snel mogelijk Mop een hoger niveau komen. Ttaal speelde vanaf z'n zevende jaar bij de blauwwitten, met als oogtepunt het kampioenschap tegen Baarn, in 1980. In 1985 ver- :rok hij voor drie jaar naar Grift ~oys om daarna weer neer te strij- :en op het oude nest en tot zijn •81-' jaar in diverse functies actief te rijn. Staal was jeugdtrainer, bleef; relf voetballen en zelfs bardiensten aren hem niet vreemd, ben de toenmalige elftalleider JGerwin Leegwater zijn functie ter beschikking stelde, nam Johan Staal deze gretig over. Samen met Jan Kuenen begeleidt hij nu het vlaggenschip van de vereniging. Staal heeft zodoende de vrije val - in twee jaar tijd van de hoofdklasse naar de tweede klasse- van Soest 'an zeer nabij meegemaakt. 'On- 'anks deze terugval hebben wij de rust bewaard, dat was de kracht van SO Soest. En voor mij is dat een pluspunt', aldus de elftalleider. Beleid Toch heeft hij enige kritiek op het beleid waarmee in het afgelopen seizoen spelers werden aangetrok ken. Volgens Staal werd daarbij niet of onvoldoende gescout. Dat SO Soest het nieuwe seizoen een ploeg gaat formeren met voorna melijk jongens uit eigen gelederen is een nobele poging, maar het zal wel moeilijk worden, aldus Staal. De samenwerking met trainer Hans de Wit verloopt uitstekend. 'Dit is mijn tweede seizoen met Hans. Hij overlegt veel met mij en Jan Kuenen. Mijn favoriete trainer die ik als voetballer heb meege maakt is Jan van Renswouw, Mijn samenwerking met Peter Visee en daarna die met Henk van Asch zijn ook om in te lijsten.' Een echte 'Mister Soest' vindt hij zich niet. 'Ik ben wel verknocht aan de blauwwitten en ik hoop dan ook dat we dit seizoen de eerste duels winnen. Ik moet er niet aan Johan Staal (rechts) ziet de na bije toekomst positiever in dan me nig clubgenoot. 'Met zo'n accom modatie kun je als elftal maar één ding terugdoen: zo snel mogelijk op een hoger niveau komen. Foto: Foto Bell denken dat we die verliezen, want dan ben ik bang dat wij weer in die neerwaartse spiraal terechtkomen met alle gevolgen. Starten wij met twee overwinningen, dan komen er kampioenskansen.' Ton van Zoeren «Het bekerduel Soest-FC Hilver- jsum, dat vanavond op de Bos- straat-Oost wordt gespeeld, begint f pas om 19:30 uur, een halfuuj la- X ter dan aanvankelijk was gepland. Het betreft de tweede bekerwed- strijd van de blauwwitten in een reeks van drie. De duels van de overige Soester B clubs voor vanavond vangen, tot zover bekend, wel om 19:00 uur aan. Nieuweweg 97 - Soest Telefoon 035 - 58 804 72 Oponlngsll/den: vrlldag dinsdag Met wisselend succes hebben de Soester clubs de eerste be kerwedstrijd afgewerkt. Soest en SEC-zondag wonnen, Hees, SEC-zaterdag en 't Vliegdorp verloren. Vanwege de slechte omstandigheid van bet veld kwam WZ'49 zaterdag niet in actie. In Bussum ondervond Soest zon dag weinig problemen met BFC: 0-5. De derdeklasser bood weinig weerstand aan de blauwwitten die zelf nog vaak slordig voor de dag kwamen. Mede daardoor bleef de score in de eerste helft beperkt tot 0-2 door doelpunten van Peter de Wit en Ton Edelbroek. Na rust bouwde invaller Ali Koyigit de stand uit naar 0-4. De laatste tref fer kwam op naam van Gerdo Kuenen. Soest, dat vorige week oefende te gen AFC Quick (het duel werd na een uur gestaakt, omdat de scheidsrechter het welletjes vond - later kregen Quick-spelers onder ling ruzie in de catacomben van het gloednieuwe clubgebouw op de Bosstraat-Oost) krijgt van avond (aanvang 19:30 uur) een eerste serieuze testmatch. Dan brengt FC Hilversum een bezoek aan de Bosstraat-Oost voor het tweede bekerduel in de eerste ron de. Hilversum komt, net als Quick, uit in de eerste klasse, en klopte in het weekeinde Roda'46 met 6-1. De zondagequipe van SEC open de in Utrecht met een 1-4-zege op Eminent Boys. Daarmee werd de eerste officiële wedstrijd onder lei ding van de nieuwe trainer. René Ribberink in winst omgezet. De Soesters hadden meer te duchten van de aanslagen op hun benen dan van de tegenstand van Emi nent Boys. SEC speelt vanavond thuis tegen Austerlitz dat zaterdag met 6-0 van het Soesterbergse Vliegdorp won. Bij winst van avond zijn de groenwitten vrijwel zeker van een plaats in de volgen de bekerronde. Voor Hees wordt dat lastiger, na de 2-3-nederlaag op eigen veld te gen Patria. KVVA (vanavond) en HVC (zaterdag) zijn de volgende opponenten. Om zeven uur vanavond krijgt VVZ'49 bezoek van Eemnes. Deze tegenstander ging in het eer ste duel onderuit tegen Quick (1- 2). Het duel van afgelopen zater dag van de Soesters tegen CDW ging niet door. WZ'49 lc klasse A Trainer: Ronald Heerschop. Leider: Clement Machelesen. Verzorger: Lex Drop. Grensrechter: Htiub Machele sen. Selectie: Alistair Alexander, Jacky Baauvv, Gerard Becker, Sandor Brouwer (Baarn), Frank van den Deijssel, Bas van Doorn, Jeroen Dorresteijn, Ro bin Duit, Maurice Eijpe (Bus sum), Wilfred Engberi nk, Mar cel van Essen (De Zebra's), Xander Goetz, Robert Hagen, Paul Hilhorst, Daniël de Jong, Pascal Kamerbeek, Eloy Kok, Michiel Kok, Robert de Koning (jeugd), Saddy de Koning (jeugd), Stephan de Koning, Alembar Kurt, Bulent Kurt, Jan van der Mey jr., Gert van de Munt, Bert van 't Net jr. (jeugd), John van Nieuwamer- ongen (Veenendaal), Sandro Pericar, John Reehorst, Hidde Reitsma, Wobbe Reitsma, Ro nald de Rooij (De Zebra's), Gijs Schaap, Stephan Toonen (jeugd), Renico Veenendaal, Adriaan Vonk, Johan Walen (Hees), Peter Wolfsen, Ton Wolfsen. S.O. Soest 2° klasse B Trainer: Hans de Wit. Leiders: Johan Staal en Jan Kuenen. Verzorger: Gert van Putten. Grensrechter: Frans van den Berg. Selectie: Mohammed Akra- houdi, Arjan van den Breemer, Michel Broodkorn (Holland), Jordie Brouwer, Erik Butze- laar, Mark Dreef (jeugd), Tonie Edelbroek (Holland), Sander van Geen, Patrick Gierveld (Elinkwijk), Olaf van de Grift, Jaap ten Haaf, Jasper Hagen, Jaap Hanse. Dennie Holwerda, Koen Hooft, Simon van der Horst, Menno Huisman (jeugd), Jelle Huizenga, Alain Knopperts (Jeugd), Ali Kocy- git, Gerdo Kuenen, Mark van der Lee (FC De Bilt), Paul Pa- hley, Richard Pietersen, Reijer Ran (Elinkwijk), Vincent Schrokker, Abdellouahe Sellak (Holland), Yorick van Steenis, Ramon Stofmeel, Koen Sue- ters, Nick Timmerman, Hu- seyin Turksever, Wessel van Veen, Richard Werkhoven, Rob Werkhoven, Peter de Wit. SEC-zondag 5e klasse G Trainer: René Ribberink. Leiders: Hans Brons, Willem van den Deijssel. Verzorger: George van de Klok* Grensrechter: Harald Bakker. Selectie: Antek Wotkowski, Mark Boetekees, Benaissa Al- bay, Cevket Suna, Cihan Sag (Zebra's), Dave Koffrie, Remco Dorrestein, Ronald van Dor restein, Edwin van Luytelaar, Fred Kentie, Gert Willemse, Jeffrie Hoed, Jorn Ribberink (WZA), Eric Looysen (terug), Marcel Dorrestein (VVZ'49), Mesut Tuncay (terug), Mesut Kandemir (Zebra's), Michel Dorrestein, Mike van de Broek, Michael van de Laan, Patrick Fors, Peter van de Kamp (Eem nes), Ramon Heijnen (Ze bra's), Remon Hoed, Rinco Bos (Zebra's), Robert Scheer- hoorn (terug), Sander Veen endaal, Stefan Jasperse, Tijd Volmer, Timo Timmer, Wesley Brons, Wesley Ribberink, Ha- kan Khandai (Soest), Serdar Ersoij (Soest). Hees 4" klasse G Trainer: Jan Bos. Leiders: Dennis Vrolijk en Raymond Schimmel. Verzorger: Charles Roest. Grensrechter: Arie Kamer beek. Selectie: Bas Altena, Rik Alte- na, Tim Baars, Arap Baskaya, Bunyamin Baskaya, Rick van den Bosch, Danny Branden burg, Johan van den Brink, Bas van den Broek, Jeftrey Dorres tein, Ronald Kemp, Rutger Luytenaar, Erik van Mourik, Dander Rijnja, Roel Roest, Ro bert Schadee, Peter Teunis, Mark Toonen, Michael Voet. SEC-zaterdag Trainer: Paul Muller. Leider: Ed van Grinsven. Selectie: Wim Turksma, Hans Vcltmeijer, Misha van Wijnber gen, Remi van de Pol, Kemal Bayzan, Glenn Corneille, Cle- met Ugilipuhwe, Henk van de Heiden, Dennis van Bruchem, Hylke van Grinsven, Ed Hooijer, Yahya Dinler, Patrick Heins, Mehniet Caglayan. Hoe je het gesprek met René Ribberink ook aangaat, het is voetbal, voetbal, en nog eens voetbal wat de klok slaat. De Soester oefenmeester die na een uitstapje van drie jaar naar de Zebra's weer terug is bij SEC-zondag, is volledig in de ban van het spelletje op de groene mat. Op de periode bij de Hilversumse vereniging kijkt hij met voldoening terug. Ribberink: 'ik heb een fijne tijd gehad in Hilversum. De con tacten na mijn vertrek zijn nog steeds goed, ondanks er veel spe lers met mij mee zijn gegaan naar SEC. Daar had ik geen hand in.' De 44-jarige belastingambtenaar speelde al op zijn vijfde bij SEC, en was tot zijn 34c actief voetbal ler. Hoogtepunt uit zijn loopbaan was het EK kampioenschap zaal voetbal met de PTT. Ook zijn op treden als 17-jarige in een proef- wedstrijd bij het toenmalige SC Amersfoort, waarin hij drie doel- punten maakte, staat vooraan in zijn herinnering. Over die wed strijd: 'ik kreeg de bal gewoon drie keer voor mijn voeten en het was drie keer raak. Ik heb wel spijt dat ik toen niet doorgezet heb bij SC Amersfoort.' Dieptepunt uit zijn loopbaan was het vertrek als trainer bij SEC. Emotioneel vervolgt Ribberink: 'de laatste training werd ik opge wacht door de voltallige selectie met aanhang, om daarna een fan tastische feestavond aangeboden te krijgen, ik krijg er nu nog kippen vel van.' Toekomst Over de toekomst en de verwach ting van het nieuwe seizoen met SEC: 'we zitten zwaar ingedeeld en er kan weer gedegradeerd wor den in deze klasse. Ik hoop dat we ons kunnen handhaven en dat we met de winterstop al veilig staan. Wat het bekertoernooi betreft, moet het gezien het programma mogelijk zijn een ronde verder te komen.' Over SEC is 'Rib' nog lang niet uitgepraat: 'de club heeft zoveel oudere mensen die vrijwillig aller lei werkzaamheden verrichten, die verdienen een pluim'. Eén grote wens van René is om Bert Dekker weer te kunnen begroeten op de Bosstraat-West. Dekker, voorstan der van de fusie tussen en SO Soest en SEC, is nadat de leden vergadering van de groenwitten het samengaan afstemde, niet meer op de Bosstraat-West terug gekeerd. Ribberink: 'dit past niet in onze vereniging. We zijn een hechte club, als je ziet dat jongens -als Timmer, Hoed, Veenendaal en Van der Laan al vanaf de pupillen met elkaar voetballen. Als je je daarbij realiseert dat er niemand betaald wordt, dan kun je daar als club best trots op zijn.' Over zijn favoriete trainer: 'Co Adriaanse, omdat hij alles tot in de puntjes geregeld heeft. Ook Johan Neeskens, want die heeft de kwa liteit om zowel in als boven de groep te staan.' Over de levensvatbaarheid van SEC: 'er zijn toch weer positieve dingen, er is weer een junioren A- en een eerste zaterdagelftal. We moeten proberen de doorvoer van onderuit te stimuleren. Als er doorstroming van de jeugd is, komt alles goed.' Ribberink heeft buiten het voetbal om maar één hobby en dat 'com puteren'. 'Zelfs dan betrap ik me er op, dat ik steeds terugkeer naar een voetbalsite.' De voetbalfanaat benadrukt, dat wat er ook gebeurt, hij de humor zal bewaren. 'Dan komt het van zelf goed.' Ton van Zoeren Foto: Foto Bell Als dirigent is René Ribberink terug op het oude nest van SEC. In elk geval klinkt er sinds zijn rentree weer muziek op de Bosstraat- West. Kijken of de inspanningen zich op het veld in klinkende munt terugbe talen. Waar Jan Bos een jaar geleden een 'bejaardenelftal' aantrof, daar werkt hij nu met een vere delde juniorenselectie. Zowel noodgedwongen als gepland heeft Hees een verjongings kuur ondergaan. Een extreme. Drie oude rotten bemannen de as, daaromheen dartelen jon ge, leergierige honden. En dus zal het een seizoen worden van vallen en opstaan, weet Bos. De Bunschoter deelt het seizoen in twee helften. Voor de (dit jaar kor te) winterstop staat alles in het te ken van het leerproces, daarna hoopt hij de mal te vormen voor een elftal, waarmee de club aan de Verlengde Oude Utrechtseweg een voetbalgeneratie plezier aan kan beleven. Bijkomend voordeel is dat Hees niet kan degraderen, omdat er al een ploeg is teruggetrokken. 'Som mige ploegen zullen vrij uit gaan voetballen, misschien kunnen wij daarvan profiteren. Maar we moe ten uitkijken dat we zelf niet te nonchalant gaan spelen.' Met uitzondering van voorstopper Robert Schadee, centrale midden velder Bas van den Broek en aan valler Danny Brandenburg zijn alle ouderen uit de selectie verdwenen, al heeft Bos een aantal van hen wel achter de hand voor het geval het misloopt. Zoals Jeffrey Dorresteijn die maar eenmaal in de week kan trainen en zijn plaats in de spits moet afstaan aan de zeventienjari ge Erik van Mourik die in de ogen van Bos wekelijks progressie toont. De kans dat Peter de Jong na zijn beenbreuk terugkeert, wordt door Bos niet meer groot geacht. Verder is zijn selectieprocedure helder: zodra er sprake is van mi nimaal gelijkwaardigheid, krijgt de jongere voorrang. De junioren Mark Toonen en Rutger Luijte- naar krijgen de rol van back en de broers Rik en Bas Altena behou den hun vorig seizoen verworven posities als laatste man en miden- velder. Links op het midden mag de herstelde Ronald Kemp het gaan proberen. Bewust heeft Bos zijn selectie zo danig samengesteld, dat er voor elke plek twee spelers beschikbaar zijn. Alleen doelman Rick van den Bosch heeft geen concurrentie te duchten. Heerlijk vindt de oefen meester het om met een jonge, ambitieuze ploeg te werken. Eer der deed hij dat al bij IJsselmeer- vogels en Eemdijk, dit seizoen vol gens hem de te kloppen ploeg in de vierde klasse. 'Als we een plek in de midden moot kunnen bemachtigen, zou dat een goede zaak zijn. Het is prettig werken, hoor. De jongens zijn leergierig en er lopen toch wel wat talenten tussen. Sommigen zit ten tegen het randje. Als zij niet doorstromen, mogen ze het na de winter weer proberen. Anderen pikken het meteen op. Als de mentaliteit goed blijft, komt het wel irt orde.' Bos, die de bekerwedstrijden van deze week alleen maar aangrijpt om te experimenteren, begint aan zijn tweede seizoen bij de roodwit- ten. Als geen ander beseft hij dat zijn jonge garde veel hobbels zal tegenkomen. 'De ene week kan ze vlammen, de andere lijkt het mis schien nergens op. Maar dat weet je als je met jeugd werkt. Dat hoort erbij.' VOETBAL-zaterdag Na afwezigheid van een jaar is SEC-zaterdag weer vertegenwoor digd in de standaardklasse. Paul Muller, enkele jaren terug ook al aan het roer, heeft een elftal tot zijn beschikking dat vrijwel op alle posities is gewijzigd ten opzichte van het seizoen 2001-2002 toen de club wegens een gebrek aan spe lers een wedstrijd of vijf voor het eind van de competitie de knuppel in het hoenderhok gooide. Onder de reeks van nieuwe namen prijken ook die van enkele spelers die in het verleden op hoger ni veau hebben gevoetbald dan de vijfde klasse waarin SEC het mag gaan proberen. Zoals Wim Turks- ma, die in de jaren negentig een pooqe deel uitmaakte van het toen bijzonder succesvolle VVZ'49. Aan ervaring ontbreekt het dan ook niet bij SEC, waarvoor verder onder anderen Hans Veltmeijer, Ed Hooijer en Remi van de Pol uitkomen. Op doel staat Yahya Dinler. 't Vliegdorp Na een seizoen met voornamelijk ruime nederlagen begint 't Vlieg dorp uit Soesterberg aan het twee de jaar in de KNVB-competitie. De vijfdeklasser heeft Chris van der Heiden aangetrokken als trai ner. De keuzeheer heeft vier nieu we spelers in de selectie kunnen begroeten.

Soester Courant | 2003 | | pagina 15