Él Soester Popkoor na zomerstop eer enthousiast van start 'Zilveren' juf Mennie DAT KAN SCHERPER! ACTUEEL! Van Dam Sports bij laatste drie in verkiezing leerbedrijf Voorarrest Soester langer dan straf voor slaan zusje Expo buurtpark Boerenstreek m «gaia.» OTilWililYlllli JL PAGINAd jstus 2003 WOENSDAG 27 AUGUSTUS 2003 SOESTER COURANT PAGINA 5 OLG VAN CINGEN VAN EENTE OP 5 VAN DE COURANT Iets te veel op Feestje bij Dikkie Dik Expert Schoemaker CANALDIGITAAL 449,- enpert SCHOEMAKER /w 4$ -CV;;/--; ïken bekend dat zij de van de Wet milieube- sbedrijven milieube- ïmakerstraat ties milieubeheer: KPN )esterberg. /vaar worden inge- loeten voldoen aan de Dij de betreffende alge- /an de gemeente .29, ligt vanaf heden 0 uur, ter inzage de /raag van: Royal Taste 1 HE Soest. aanvraag hebben be- ;unning op grond van •prichten en inwerking chting ten behoeve van plus de opslag van aan- aschikking is de gevraag- ften ter bescherming skening van deze ken- iveerde schriftelijke be- 'an de beschikking in- jur. De ingekomen inzage gelegd, adenkingen daarom ver- gegevens niet bekend riftelijk tegelijkertijd met ntebestuur worden in- n persoon of bij ge- ngen op een openbare It gegeven tot een ge- irgunningaanvrager even- nt daartoe voor 11 sep- naken. <an later, behalve door slechts worden ingesteld ïstelde termijn bedenkin- ordt aangetoond dat men eweest (tijdig) beden kin beschikking straks af- maken bekend dat zij op - en exportonderneming g 13-15, 3769 CE ;bben ontvangen betref- bedrijf. De verandering het bedrijf met het pand Soesterberg. Deze veran- ïvolge voor het milieu. Het >m aanvullende voorschrif- g op grond van de Wet foor belanghebbende be- deze verklaring. Het be- gediend bij het college van s van de gemeente Soest, it u tevens verzoeken om bijvoorbeeld het schorsen aek richt u aan Raad van deling bestuursrecht- EA 's-Gravenhage verzoek wordt door de ïheven. Een verklaring >p het verzoek is beslist. uur tot 12.30 uur kunt u 2.31 van het gemeente een afspraak maken (035) TELE FESTIVITEIT rs maken bekend dat in het i, -sport en recreatie-inrich- ukenlaan 47 te Soest op 5 ot 6 september 01.00 uur Ie geluid- en trillingsvoor- sluit. tember van 12.00 uur tot 'Jden voor het houden van t u terecht bij mevr. C. Vis- 13. Op woensdag 27 augustus (vanavond dus) start het Soes- ter Popkoor weer met de repe tities, die wekelijks in Soest worden gehouden. Onder lei ding van dirigent Paul Snoek (25) zullen de leden de draad weer oppakken en verder gaan met het instuderen van liedjes variërend van pop tot musical. Alle liedjes worden (in overleg met de dirigent) uitgezocht door de le den zelf: tussen pop en musical is veel mogelijk! Het is de bedoeling dat er, na flink wat intensieve re petities, ook optredens gaan vol- Met een proces-verbaal en een rij verbod van een uur op zak moest een 42-jarige Soester zijn weg te voet vervolgen. De man was don derdag, een kwartier na midder-' nacht, aangehouden op de Bos straat om een blaastest af te leg gen. Omdat de uitkomst voor hem negatief was, moest hij zich vervol gens ook onderwerpen aan de ademanalyse op het politiebureau. Daaruit kwam vast te staan, dat hij 240 ug/1 in zijn bloed had, terwijl 220 de limiet is. gen. Het koor bestaat momenteel uit zowel jongens als meisjes, maar er wordt nog altijd gezocht naar meer belangstellenden. Als je tus sen de 12 en de 22 jaar bent en gek op zingen, meld je dan aan! Dat kan bij Marijke van den Broek (88 035-6028696). Je kunt vrijblij vend een repetitie bijwonen om te kijken of dit koor bij je past en of het je leuk lijkt om in het koor mee te doen. De repetities zijn elke woensdag van 18:00 tot 19:30 uur in het Gildehuis aan de Steenhoff- straat 46 (achter museum Oud Soest). Van Dam Sports maakt deel uit van de drie laatste kanshebbers in de verkiezing 'leerbedrijf van het jaar' in de retailsector. Dat is meegedeeld door Ken niscentrum Handel dat op 8 september de winnaar bekend 7.al maken. Vorige maand behoorde de Soes ter sportzaak reeds tot de acht ge nomineerde zaken van ons land die uit ruim 23 duizend bedrijven waren geselecteerd. Inmiddels is er weer een schifting gemaakt door de jury. Naast Van Dam Sports zijn een speelgoedwinkel uit Haarlem en een supermarkt uit Venlo nog in de race. De nationale prijs, uitgeloofd op initiatief van het ministerie van Onderwijs, Cultuur en Weten schappen, is bestemd voor de zaak die het best omgaat met stagiaires uit het middelbaar beroepsonder wijs. De jury kijkt daarbij naar alle facetten, waaronder de samenwer king met de opleidingsinstituten. Over ruim twee weken vindt de prijsuitreiking plaats in Utrecht, ook in de sector groothandel. Te gelijkertijd wordt dan een overall winnaar van beide sectoren uitge roepen en die wordt voorgedragen aan de koepelorganisatie Colo. De overall winnaar vertegenwoordigt dan de sector handel in een verkie zing voor de winnaars van alle sec toren. Wie wil weten wie daaruit als beste leerbedrijf wordt gekozen, moet geduld hebben tot 28 janua ri volgend jaar. Een 26-jarige Soester heeft donderdag de Utrechtse rechtszaal als vrij man verlaten, ondanks een veroordeling tot twee weken celstraf. Hij kan bovendien een schadeclaim overwegen. De man heeft onge veer twee maanden in voorar rest gezeten. De Soester kreeg de twee weken gevangenisstraf opgelegd wegens het mishandelen en bedreigen van zijn zusje op 8 juni. De vrouw kwam tussenbeiden bij een ruzie tussen de verdachte en zijn broer en moest dat bekopen met twee klappen in het gezicht. 'Ik sla geen vrouwen', hield de verdachte zijn onschuld vol, maar een tweede zus was getuige geweest van de klap pen. Toen de Soester door de ge alarmeerde politie werd meegeno men, had hij zijn zusje gedreigd geen aanklacht in te dienen. 'Want ik maak je af,' zou hij hebben ge zegd. De Utrechtse politierechter vond bovendien bewezen dat de ver dachte zich bij een andere gelegen heid had verzet tegen zijn aanhou ding. Twee agenten hielden de man op donderdag 15 mei aan, omdat hij 's ochtends vroeg op straat liep en zij hem ambtshalve kenden. De Soester is drugsver slaafd en een notoire dief en inbre ker. In de kleding van de man von den de agenten een autoradio/cd- speler die was gestolen uit een auto in Soest. Hij verzette zich te gen zijn aanhouding door te slaan en te schoppen. Ook beet hij een agent in zijn arm. Hoewel de autoradio/cd-speler in de kleding van de verdachte was aangetroffen, sprak de politierech ter de man vrij van de diefstal en/ of de heling. Volgens de rechter was de Soester zonder gegronde reden gefouilleerd en was het be wijs daarom onrechtmatig verkre gen. De verdachte zei dat hij de autoradio die nacht voor vijftig euro van een taxichauffeur uit Amsterdam had gekocht. Hij ont kende de autokraak zelf te hebben gepleegd. Voor de mishandeling, bedreiging en het verzet tegen zijn aanhou ding vond de politierechter twee weken gevangenisstraf een passen de strak Omdat de man al langer in voorarrest zat, werd hij door de politierechter onmiddellijk op vrije voeten gesteld. De Soester ging echter met de parketpolitie mee terug naar het Huis van Bewaring om daar eerst zijn persoonlijke bezittingen op te halen. Het nieuwe schooljaar op Peuterspeelzaal Dikkie Dik aan de Albert Cuyplaan begon dinsdag 19 augus tus met een klein feestje. Een paar dagen daarvoor was juf Mennie Twillert 25 jaar in dienst van de Stichting Kindercentra Soest. Daarom werd zij op haar eerste schooldag na de vakantie door de SKS en de ouder commissie in de bloemetjes gezet en kregen de kinde ren een traktatie. Juf Mennie begon op 16 augustus 1978 bij peuterspeelzaal De Bron, waar ze twaalf jaar bleef werken. Vervolgens richtte ze samen met een groep vrouwen het eerste gesubsidieerde kinderdagver blijf in Soest op. Het werd De Dribbel aan de Drie- hoeksweg, waar Mennie tot 1995 hoofd was. Zij mis te echter het dagelijkse contact met de kinderenzodat ze toch weer koos voor het werken op een peuterspeel zaal. Inmiddels is ze alweer acht jaar met veel plezier werkzaam als leidster op Dikkie Dik en als het aan Mennie ligt zal ze er nog zeker een poosje blijven. Tot 10 september staat in de hal van het gemeentehuis de tentoon stelling over het buurtpark in de Boerenstreek. Met beeldmateriaal en tekst wordt onder meer duide lijk gemaakt hoe het ontwerp van het buurtpark tot stand is geko men. Drie maquettes laten zien hoe het eruit komt te zien. Het meeste materiaal is getoond tijdens de feestelijke presentatie van het ontwerp op zaterdag 16 augustus, waar honderden (toekomstige) be woners van de Boerenstreek aan wezig waren. Foto's daarvan zijn onderdeel van de tentoonstelling. Ze geven een goed beeld van die middag. In de ruimte van de tentoonstelling staat ook de ideeënbus. Daarin kunnen mensen hun voorstel in dienen voor de naam van het park. De beste inzender wint en die naam krijgt het park. Niet alleen de (toekomstige) bewoners van de Boerenstreek zijn welkom om de tentoonstelling te bezoeken. Het is voor iedereen de moeite waard. MET DIGITALE RADIO EN TELEVISIE VIA DE SCHOTEL Meer dan 200 radio- en televisiekanalen inclusief alle Nederlandse zenders voor 15 per jaar. Compleet systeem. schotel LNB kabel satelietontvanger smartcard BURG. GROTHESTRAAT 9, SOEST-TELEFOON 035-6010344 op 't Hoogt DINSDAG 19 AUGUSTUS b Onderwerp Verkeerscirculatieplan bedrijventerrein Soestdijk na inspraak Verslag workshop Klimaatbeleid in Soest, voorlopi ge ambitiebepaling lergoedingen accommodaties bewegingsonderwijs 2)03-2004 ubsidieverzoek Orgel Keyboard Club Eemland lichting Markt Oude Ambachten Soest: financiële ondersteuning Tussenrapportage breedtesport PCBO: verzoek vergoeding kosten geluidsisolatie klaslokaal De Werveling Verzoek om vrijstelling van het bestemmingsplan in verband met mogelijke splitsing van het perceel Wieksloterweg W.Z. 41 Verbeterplan professionalisering milieuhandhaving voor het Gewest Eemland 'Voortgangsrapportage "Notitie Brandveiligheid Soest 2003" en Notitie kwaliteitszorg repressief optreden brandweer Soest" Brandveiligheid bestaande bebouwing en schets- plan nieuwbouw EN IA, Weteringspad 2 en 7 te Soest Besluit VCP definitief vaststellen conform de verkeerskundige maatregelen in de huidige situatie.Éénrichtingsverkeer in de Kostverlorenweg handhaven evenals het vrachtwa genverbod in de Dorresteinweg (noord); geen afsluiting van de Dorresteinweg (noord). Insprekers van besluitop de hoogte stellen door middel van bijgevoegde concept brief. Stukken ter inzage leggen voor de raadscommis sie RVM. Kennis nemen van het verslag van de workshop klimaat beleid, waarin een voorlopige globale ambitiebepaling is besproken en opdracht geven om de gekozen kans rijke projecten verder uit te gaan werken. De hoogte van de te verstrekken vergoedingen voor be wegingsonderwijs 2003-2004 vaststellen conform het overzicht. Het subsidieverzoek van Orgel Keyboard Club Eemland afwijzen. Financiële ondersteuning afwijzen. Voor kennisgeving aangenomen. Ter inzage leggen voor de commissie Sport, Onderwijs en Welzijn. Het schoolbestuur mededelen dat deze kosten niet ten laste van de gemeente worden genomen, omdat de ge vraagde voorziening geen voorziening in de huisvesting is als bedoel in de verordening. Voorts in overweging ge ven de oplossing van de problematiek bij de verdere uit breiding van "De Werveling" mee te nemen. Er is géén bezwaar om de kosten ten laste van het reeds beschik bare krediet voor verbouw van genoemde school te brengen. Geen medewerking verlenen aan een vrijstelling ex ar tikel 19 lid 1 WRO. Instemmen met het Gewestelijk verbeterplan en dit via het Gewest aanbieden aan de Provincie Utrecht. Verbe terplan ter inzage leggen voor de raadscommissie. Kennisnemen en instemmen met de inhoud van de voortgangsrapportage en deze ter kennis brengen van de commissie ABZ. Na aanschrijving voert de portefeuillehouder EZ bestuur lijk overleg. VERGUNNINGEN De burgemeester maakt bekend dat burgemeester en wethouders van plan zijn de volgende vergunningen te verlenen, met toepassing van de daarbij genoemde voorschriften: 1. het uitvoeren van wijzigingen/meerwerkopties aan 27 te bouwen woningen, Bunder 22-32 en Hofstedering 241-281 (artikel 19 lid 3 Wet op de Ruimtelijke Ordening) 2. het aanbouwen van een garage, Ereprijsstraat 2; (artikel 19 lid 3 Wet op de Ruimtelijke Ordening) 3. het verbouwen/uitbreiden van een woonhuis, Julianalaan 55; (artikel 7 lid 7.4.b. voorschriften bestemmingsplan Soestdijk 1997) 4. het verbouwen/uitbreiden van een woonhuis, Parklaan 12. (artikel 4 lid 2.e. voorschriften bestemmingsplan Parklaan) Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen, is een ieder bevoegd binnen een termijn van vier weken, derhalve van donderdag 28 augustus tot en met woensdag 24 september 2003 eventuele zienswij zen schriftelijk bij burgemeester en wethouders in te dienen. De op deze bouwplannen betrekking hebbende stukken liggen ter inzage gedurende diezelfde termijn, da gelijks van 8.30 - 16.30 uur en op donderdagavond van 19.00 - 20.00 uur, in het gemeentehuis, afdeling Pla nologie en Bouwen (balie bouwzaken), Raadhuisplein 1. ONTWERP-BESTEMMINGSPLAN ISSELT, HERZIENING 2003 Hl Burgemeester en wethouders van de gemeente Soest maken ter voldoening aan het bepaalde in artikel 23 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat met ingang van 28 augustus 2003 gedurende vier we ken in het gemeentehuis aan het Raadhuis 1 bij de afdeling planologie en bouwen (balie bouwzaken, geo pend iedere werkdag van 8.30 - 16.30 uur en op donderdag van 19.00 - 20.00 uur), het gemeentelijk INFO- centrum (gedurende de gebruikelijke openingstijden) en in de plaatselijke bibliotheek in Soest, voor een ie der ter inzage ligt het ontwerp-bestemmingsplan Isselt, Herziening 2003 hl. Het plan ligt gelijktijdig ter inza ge bij de gemeente Amersfoort omdat het plan gedeelten omvat van het grondgebied van zowel de gemeen ten Amersfoort als Soest. Ingevolge het bepaalde in artikel 23 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening kan een ieder gedurende deze termijn schriftelijk zijn zienswijzen over het ontwerp bij de gemeenteraad kenbaar maken. Maandag 25 augustus 2003 start de reconstructie van de Beukenlaan (vanaf de nieuwe rotonde bij de Dalweg tot aan de Beetzlaan) en de reconstructie van de Laanstraat (vanaf de Beetzlaan tot aan de Vrijheidsweg). De werk zaamheden zullen, afhankelijk van onvoorziene omstan digheden, ongeveer vijf weken gaan duren. Zoals al eerder is gemeld worden tijdens de uitvoering de genoemde gedeelten van de Beukenlaan en Laan straat voor het doorgaande autoverkeer afgesloten. Omleidingsroutes worden aangegeven. De Verlengde Talmalaan en Waldeck Pyrmontlaan worden opengesteld voor gemotoriseerd verkeer. In verband met de bereikbaarheid voor de hulpverle ningsdiensten zal op de Verlengde Talmajaan en Wald eck Pyrmontlaan een éénzijdig parkeerverbod worden ingesteld. De verbinding van de Wijnand Toplaan met de Verlengde Talmalaan zéTTöv^'mögélijk'Tiërijdba'ar blij ven, zodat de Esso-pomp grotendeels bereikbaar blijft. Sporthal Beukendal zal vanaf de rotonde Dalweg/Beu- kenlaan bereikbaar blijven. Voor de aanwonenden en bedrijven van het te recon strueren gedeelte zal de bereikbaarheid zoveel mogelijk in stand worden gehouden. De reconstructiewerkzaam heden bestaan in hoofdzaak uit het opbreken van de asfaltverharding met de daaronder liggende betonver- harding en het aanbrengen van een nieuwe asfaltcon- structie inclusief enkele asfaltplateaus. Deze maatrege len zijn in 2002 in overleg met een klankbordgroep, waarin enkele bewoners zaten, tot stand gekomen. DE VOLGENDE BOUWAANVRAGEN ZIJN INGEDIEND OP DE AANGEGEVEN DATUM AANGEVRAAGDE KAPVERGUNNINGEN Periode 14 augustus tot en met 22 augustus De volgende aanvragen voor een kapvergunning zijn ontvangen: BOUWPLAATS NR Amersfoortsestraat 15e Choristenpad 71 Ereprijsstraat 2 Generaal Winkelmanstraat 176 Hartweg 60 Heuvelweg 47 Jac. van Looylaan 14 Prins Bernhardlaan 18 Stemerdingweg 20 datóafcj); Talmalaan Zuidergracht Zuidergracht REGNR BETREFT 030364 plaatsen van een fietsenstalling 030367 plaatsen van een tuinhuisje 030227 bouwen van een garage 030324 vergroten van een dakkapel (rechter dafcvlakj 030366 bouwen van een garage/berging 030368 verbouwen/uitbreiden van een.wwnnujs 030363 bouwen van een berging jfÖtewgs 030362 plaatsen van een dakkapel in het linker dakvlak 030365 plaatsen van een kantoortje archiëf frU voorm. garage 030361 vergroten van een berging 030320 veranderen/vergroten van een tijdelijke kantoor- en kantineruimte (wijz. verl. verg. nr. 00903) 45-49 030359 oprichten van een pompeiland en wasstraat ONTVANGEN 13-8-2003 14-8-2003' 17-7-2003 15-8-2003 14-8-2003 14-8-2003 13-8-2003 11-8-2003 iden regen 33 45-49 14-8-2003 12-8-2003 11-7-2003 13-8-2003 De stukken kunt u inzien in het gemeentehuis, Raadhuisplein 1, afdeling Planologie en Bouwen (balie bouwzaken), geopend elke werkdag van 8.30 - 16.30 uur en op donderdagavond van 19.00 - 20.00 uur. Ja ik wil meepraten over de ontwikkeling van de gemeentelijke website Naam Adres Postcode Datum Sturen naarGemeente Soest, Webmaster, Antwoordnummer 120, 3760 VB Soest postzegel is niet nodig) DE VOLGENDE BOUWVERGUNNINGEN ZIJN VERLEEND BOUWPLAATS Apollo Margrietlaan Noorderweg Schoutenkampweg Turf streek Vredehofstraat NR 107 8 41 42 111 24 REGNRBETREFT VERZENDDATUM Perceel: - Wiardi Beckmanstraat 374 - Mariastraat 2-5 coniferen - Hazepad 16-1 berk - Mercury 206 - 1 kastanjeboom - Julianalaan 37-2 coniferen, I gouden - Mariastraat 8-3 coniferën - Lindenlaan 4-2 vliegdennen, 4 sparren Diegenen die menen in hun belangen te. worden ge schaad door een eventuele vefMnning kutihen dit mon deling of schriftelijk binnen vier weken na deze bekend making kenbaar maken bij de afdeling Groen en Milieu van de gemeente Soest, Postbüs,2000»..3760 CA.S„oest, telefoonnummer (035) 609 36 43. Binnen deze termijn van vier weken liggen de aanvragen voor kapvergunnin- gen ook ter inzage op de afdeling Groen en Milieu in het gemeentehuis van Soest. VERLEENDE KAPVERGUNNINGEN In de periode van 14 augustus tot en met 22 augustus zijn geen kapvergunningen verleend. 030318 bouwen van een dakopbouw op een woonhuis 14-8-2003 030238 verbouwen/uitbreiden van een woonhuis en het 13-8-2003 plaatsen van dakkapellen (voor- en achtergeveldakvlak) 030255 verbouwen/uitbreiden van een woonhuis 14-8-2003 030326 plaatsen van een schuur 14-8-2003 020534 uitbreiden van een woonhuis 14-8-2003 030121 uitbreiden van een woonhuis met bijgebouw 13-8-2003 en plaatsen dakkapellen op bijgebouw Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden een gemotiveerd bezwaarschrift in dienen. Als u een bezwaarschrift wilt indienen, dan moët dat bezwaarschrift worden gericht aan Burgemees ter en Wethouders van Soest, Postbus 2000, 3760 CA Soest. Het bezwaarschrift moet binnen zes weken na de verzenddatum worden ingediend. De stukken kunt u inzien in het gemeentehuis, Raadhuisplein 1, afdeling Planologie en Bouwen (balie bouw zaken), geopend elke werkdag van 8.30 - 16.30 uur en op donderdagavond van 19.00 - 20.00 uur.

Soester Courant | 2003 | | pagina 5