egio 'ront -l Boekhandel Jongerius vijf jaar aan Van Weedestraat as. ZONDAG open! Planee Group: betrouwbare partner bij 'uitbesteding' Syllie Hair 25 jaar! [Open Avond bij Kamer ^an Koophandel •HANDEL (t WANDEL I Hele weekeinde open dag bij Fysio Fitness Promotions Wonen Otak wordt Pronto Wonen "T>SS7^m^"v Nieuwe computercursussen van start bij DataDidact OPEN HUIS WEEKEND Zaterdag elke 5e bezoeker een boekenbon Planee Group Finaitriëlè, Salaris- en Personeelsdiensten i VT Kapsalon blijft op vertrouwd adres vof H.G. "^Dijkman en zonen M-aal 14 ^yhtXuLL m )onderdag 11 september EVON praat over 'stijlvol zakendoen' Nieuwe naam, nieuwe formule Nieuwe dienstverlening in Soest Fotobewerking en kindercursussen FYSIO FITNESS PROMOTIONS ZATERDAG 6 SEPT. 08.30 - 1 6.00 ZONDAG 7 SEPT. 09.30 - 1 5.00 OPEN HUIS AKTIE U WILT: VOOR VERANTWOORD BEWEGENS WOENSDAG 3 SEPTEMBER 2003 SOESTER COURANT aan met woning wonen met )- en i groepen n toilet met i koel itgebouwde badkamer royaal CV )00,- k.k. PAGINA 19 I.000,- icdenktijd van 3 dagen Na ondertekening van door koper en ntvangt de koper een .'vestiging. Hierna start dag om 0.00 uur de denktijd. 27 38 DORT 80 51 Komende zaterdag 6 septem ber - is het volop feest bij Jon gerius. De boekhandel viert dan zijn vijfde 'verjaardag' aan de Van Weedestraat en dat gaat niet ongemerkt aan de klanten voorbij. Elke vijfde bezoeker Vijg! die dag een boekenbon an€5,00! De hele dag'staat er in de boeken winkel in het hartje van het Soest- ■dijkse winkelcentrum koffie en hee klaar, uiteraard met iets lek- jkers erbij. Alleen dat al maakt een bezoek aan de jarige boekhandel j. interessant, en de boekenbon van vijf euro voor elke vijfde bezoeker |is vanzelfsprekend helemaal niet te versmaden. Maar bovenal is het natuurlijk het rijke aanbod van boeken bij Jongerius dat het altijd Ede moeite waard maakt om er een ■kijkje te gaan nemen. 1 ledereen is komende zaterdag van harte welkom aan de Van Weede- Istraat 29, waar Piet en Tiny Jonge- Irius vijf jaar geleden - het was toen 4 september - hun tweede ■boekhandel openden, naast de Izaak die ze in 1981 in Bilthoven I (aan het Emmaplein, vlak bij het I NS-station Bilthoven) hadden op- I gericht. Ook in Soest is de winkel I bijzonder overzichtelijk ingericht, I met een flink deel van de boeken- I voorraad op grote tafels in het midden van de zaak. Er is een uit gebreide collectie literatuur, kin derboeken, esoterie en reisgidsen, maar ook tuin- en kookboeken en allerlei naslagwerken, en niet te vergeten Engelstalige boeken, zijn er in overvloed. Jongerius heeft sinds kort ook een uitgekiend computersysteem, waarmee de klant in één oogopslag de prijs van het boek van zijn keu ze kan vinden. Het handmatig prij zen van de boeken is daarmee ver leden tijd geworden. Zowel de medewerkers als de klanten zijn enthousiast over het systeem, dat een beetje is 'afgekeken' van de grootste supermarktketen van het land, waar de klanten op de groen teafdeling zelf het gewicht en de prijs kunnen aflezen. Jongerius is de eerste boekhandel in Nederland die dit systeem nu heeft ingevoerd voor de boekenverkoop. Op tien plekken in de winkel, zeg maar om de twee meter - 'dus altijd.vrijwel binnen armbereik', aldus Piet Jon gerius - staat een 'prijspaal' opge steld, waarop direct de prijs van het boek wordt aangegeven. De voordelen zijn groot. De klant betaalt altijd de juiste prijs; misver standen zijn uitgesloten en de tijd die anders aan het prijzen van de boeken werd besteed komt nu ten goede aan de advisering van de klanten. Via hetzelfde computer systeem kan men bij Jongerius alle gewenste informatie opzoeken en in topconditie! En als je daarbij nog eens haar 25-jarig jubileum optelt, is dat dus reden voor een dubbel feest! Sylvia ontvangt haar klanten graag van dinsdag tot en met vrijdag (en 's zaterdags op verzoek). En haar motto blijft: 'Het moet gek lopen als ik u niet zou kunnen helpen'. Sylvia: 'Zo zie je maar weer eens waarin een kleine vrouw groot in kan zijn.' Voor een afspraak kan men Sylvia bellen: SS (035) 6010706. Misschien is er de laatste tijd enige verwarring ontstaan over I het feit of Syllie Hair als kapsa- I Ion wel of niet op Soest-Zuid zou blijven. Gelukkig kan er meegedeeld worden dat alles I bij het oude zal blijven. 1 Sylvia handhaaft dus dezelfde ope- Iningstijden, dezelfde kwaliteit en dezelfde vertrouwde en gezellige Isfeer, en dat alles op hetzelfde ver- I trouwde adres: Soesterbergsestraat |39A. Sylvia en haar kapsalon' zijn AANNEMINGSBEDRIJF VAN METSELWERKEN GECERTIFICEERD Plasweg 24 - Soest - Tel. 035 - 60 19666 De Kamer van Koophandel Dooi- en Eemiand organiseert op donderdag 11 september van 19:00 tot 22:00 uur een in formele netwerkbijeenkomst. Ondernemers zullen deze hvond het tweede halfjaar 'af trappen'. Voor ondernemers <een ideale gelegenheid om po tentiële klanten en zakenpart ners te ontmoeten en kennis te nemen van activiteiten van de Kamer van Koophandel. Harm van Veldhuizen, directeur fran de Kamer van Koophandel, fegt uit waarom de KvK de avond prganiseert. 'Allereerst om elkaar pa de zomer weer te ontmoeten. De Kamer van Koophandel is een bitgelezen plek om met collcga- pndernemers kennis te maken en kennis te delen. Ook zullen we kort presenteren wat de uitkom sten zijn van een online enquête pie we onder ondernemers hebben [uitgevoerd. Op onze website Kwww.kvk.nl/activiteiten2004) kunnen ondernemers ons tot 31 [augustus input geven voor ons be- Jleid in 2004.' ■Ook zal de KvK ondernemers in- Iformeren over de seminars die ze lin het najaar organiseert. Van Veldhuizen: 'Als Kamer van ■Koophandel willen we er alles aan ■doen om het ondernemen makke- llijker te maken, bijvoorbeeld bij zaken waarbij een ondernemer met veel ingewikkelde regelgeving te maken heeft. We organiseren daarom seminars over bijvoorbeeld de haken en ogen bij ontslagzaken, de verkoop van een bedrijf of het controlebeleid van de fiscus. Ook organiseren we seminars die on dernemers helpen nog succesvoller te worden, zoals een bijeenkomst met tips over klanten vinden en bmden en een seminar met tips over netwerken.' Alle gastsprekers van de seminars zijn op de Open Avond aanwezig om met ondernemers kennis te maken en de seminars toe te lich ten. De gastsprekers van organisa ties als de Rabobank, ABN- AMRO, Deloitte Touche, Berk Accountants, Diligence en de Be lastingdienst zijn allen experts op hun terrein en bekend met de pro blematiek van ondernemers in het midden- en kleinbedrijf. De se minars worden gepresenteerd in een programmaboekje dat op 11 september wordt uitgereikt, en ook hij de KvK te bestellen is. Ondernemers die op de Open Avond aanwezig willen zijn of het programma met seminars willen ontvangen kunnen zich aanmelden hij de Kamer van Koophandel. Internet: www.kvk.nl/aanmelding; telefoon: 033-4535700; e-mail: teamondersteuning@gooi- eemland.kvk.nl. Aan deelname zijn geen kosten verbonden. Het team van boekhandel Jonge rius in Soest. Foto: Herman van Dam. ook zien of een boek in voorraad is in Soest (of in Bilthoven) of be steld moet worden. De bestellin gen worden razendsnel verwerkt en eventueel wordt de klant ook - per automatische e-mail - op de hoogte gebracht als het gewenste boek gearriveerd is. Al langer is ook de website van Jongerius operationeel. Die bevat o.m. een snel werkend zoeksys teem en langs deze weg kan er eventueel rechtstreeks besteld wor den bij een aantal leveranciers, waarna de 'uitlevering' via Jonge rius plaatsvindt. Op de website vindt men ook - net als in de win kel zelf - actuele boekentips van de medewerkers Jongerius, infor matie over nieuwe boeken en nog veel meer. 'De belangstelling voor de website is in een jaar tijd heel snel gegroeid,' stelt Piet Jongerius met genoegen vast. Met de feestelijkheden van ko mende zaterdag 6 september is het met de eerste lustrum-activiteiten bij Jongerius overigens nog niet gedaan. Op donderdag 18 septem ber staat er nog iets bijzonders op het programma. Dan komt direc teur Eric Visser van de onafhanke lijke uitgeverij De Geus (die - toe vallig - ook jubileert en haar twin tigjarig bestaan viert) naar Soest om over zijn boeiende vak te ver tellen. Hij brengt ook een beken de auteur mee: Ton van Reen, be kend van zijn romans, reisverhalert en jeugdboeken, die o.a. een be roemde (en verfilmde) jeugdroman over de Bokkenrijders schreef. Van Van Reen verscheen onlangs ook 'Klein volk', over de geschiedenis en de cultuur van de kabouter, met achtergronden, verhalen en veel il lustraties. Ter gelegenheid van bei de jubilea worden bij Jongerius ook kortingbonnen op de boeken van uitgeverij De Geus verstrekt. Een thema-avond over stijlvol za kendoen is op donderdag 11 sep tember de eerste activiteit van dit seizoen voor leden van het Eem- lands Vrouwen Ondernemers Net werk (EVON). Volgens deze orga nisatie krijgen respect, voorko mendheid en de bijna 'truttige wel gemanierdheid' inmiddels weer de aandacht die ze verdienen. Stijlvol hanteren van de etiquette blijkt steeds vaker de kritische factor voor succesvol zakendoen, aldus de EVON. 'De etiquette is niets meer of minder dan de verkeers regels in onze sociale contacten. Degenen die ze beheersen, bewe gen zich makkelijker en zelfverze kerder door het leven. Kledingcodes, omgangregels met Amerikaanse of Japanse zakenre laties, hoe hou je een conversatie op gang, tafelmanieren, het zijn allemaal aspecten die aan bod ko men tijdens de thema-avond. Op dinsdag 18 november houdt EVON een open avond. Informa tie daarover kan worden verkregen bij EVON: www.evon.net of info@a3consultancv.nl Uw totaalinstallateur P.A. van den DIJSSEL bv KWALITEIT SERVICE bij al uw installatiewerk LOODGIETER SANITAIR GASONDERHOUD CENTRALE VERWARMING ELEKTRA VERHUUR GASTOESTELLEN Tevens QjSMcteïïmd Lio van Uneto-Vni Laanstraat 34a - Soest Tel.: 035 - 601 24 72 Fax: 035 - 601 11 87 Zowel op zaterdag 6 als zondag 7 september is het open dag bij Fysio Fitness Promotions. De sportschool aan de Van Weedestraat (achter Scheer Foppen) presenteert dan het volledige programma. Nieuw daarin is onder meer het Fitness Circuit voor 50-plussers. Onder leiding van een fysiothera peut trainen de deelnemers in groepsverband op cardio/fitnes- sapparatuur. Dat verbetert de hart en longfunctie en gaat verslapping tegen. Deze trainingsmogelijkheid bestaat zowel in de ochtend als in de middag, terwijl de sporters na afloop desgewenst een bezoek kunnen brengen aan de sauna. Voorafgaande aan deze serie trai ningen ondergaan de deelnemers een fittest. Tijdens de open dagen zijn er de monstraties van onder meer funk/ streetdance, callanetic, high en low aerobic, step en spinning. Alle be zoekers kunnen zich daarnaast gra tis en vrijblijvend laten testen op hun conditie en vetpercentage. Medewerkers van Fysio «Sc Fitness Promotions geven rondleidingen. Daar blijft het niet bij, want op zaterdag (14:00 uur) en zondag (12:00 uur) wordt een gratis intro ductieles gegeven van ground con- trol (Pilates). Aan deze work-out kan door'iedereen worden meege daan, ook door ouderen en men sen met een blessure. 'Het hele lijf wordt getraind in kracht, stabiliteit, lenigheid en bewustzijn', zegt Mo nique van der Horst. Ze noemt de kleinschaligheid van de sportschool die ze met haar man Leo runt. 'Daardoor hebben we meer ruimte voor persoonlijke aandacht en heerst er een gezelli ge sfeer. Fysiotherapeutische su pervisie waarborgt veiligheid in het sporten. Desgewenst kunnen we de trainingsprogramma's aanpas sen, er is persoonlijke begeleiding en de mensen kunnen zelfs op consult bij een fysiotherapeut', al dus Monique van der Horst. Het open huis is zaterdag 6 sep tember van 8:30 tot 16:00 uur en op zondag 7 september van 9:30 tot 15:00 uur. Voor de gratis intro ductielessen is aanmelding vooraf noodzakelijk. De sportschool is te bereiken via de doorgang tussen Scheer «Sc Foppen en de Free Re cord Shop aan de Van Weede straat. Het telefoonnummer is 6023106. m Geopend van 11.00 tot 17.00 uur Pronto Wonen Soest, Birkstraat 101, Tel. 035-60 134 03, info@prontosoest.nl Openingstijden: ma. 13.30 tot 18.00 di. t/m vr. 9.30 tot 18.00 - za. 9.30 tot 17.00 - vr. koopavond Binnenkort verandert Otak Soest, de bekende meubelzaak aan de Birkstraat 101, van naam. Ook de formule van de winkel verandert, al draait het ook straks volop om eigentijd se meubels en trendy woon- ideeën. Eind september is de 'ombouw naar 'Pronto Wonen' afgerond. Wat is Pronto Wonen? Een lande lijk meubelconcept met een com pleet assortiment voor thuis. De formule is aangesloten bij een in kooporganisatie die behoort tol de grootste van Europa. Pronto Wo nen heeft dus voldoende inkoop kracht om zeer scherpe consumen tenprijzen te maken, van woonka mer tot (kinder)slaapkamer, stu deerkamer of kantoor, accessoires en verlichting. Tevens is er een uit gebreide collectie teak-meubelen die Pronto Wonen Soest zelf im porteert, waardoor er verrassend lage prijzen gerealiseerd kunnen worden. Edwin Middelman: 'Wij zijn van mening dat Pronto Wonen beter aansluit bij de wensen van onze klant. De collectie wordt zeer re gelmatig vernieuwd, korte inkoop trajecten waardoor we snel actueel kunnen blijven. Z^er gunstige prijsstelling, vaak uit voorraad le verbaar.' Het team op de (verkoop)vloer is nog steeds hetzelfde, dus daar tre den geen veranderingen op. Edwin: 'Nog steeds staat de koffie klaar, is er een kinderhoek en is er dezelfde service als voorheen.' Extra korting De verbouwing is nog niet ten ein de, maar het pand is aan de bui tenzijde inmiddels geheel ver nieuwd. Binnen moeten nog zaken geschieden als vloeren leggen, een nieuwe trap opgang, etc. Edwin Middelman: 'Dat zal nog wel tot enige overlast leiden. Maar we ho pen eind september de winkel compleet te hebben. Tot die tijd kan men nog profiteren van extra afgeprijsde showroomartikelen.' Eind september zal ook de nieuwe keukenafdeling gereed zijn. Die is gecreëerd op een deel van de eer ste verdieping en bestaat uit ca. 35 complete keukenopstellingen in de prijsklasse van ca. 1000,00 tot 5000,00. Kortom: Pronto Wonen Soest is een bedrijf volop in beweging, ook in een tijd waarin het allemaal wat minder is. Hetzelfde team van mensen die staan te popelen om er een succes van te maken, wat ze ker gaat lukken! 'Nog even begrip voor de overlast, maar er komt absoluut wat moois voor terug!', aldus Edwin. £deli£ee*t4jUfyie>tCj. eigen collectie gouden sieraden met edelsteen en brillant zilveren sieraden met edelsteen en colliers reparaties, colliers knopen etc. eigen slijperij Lange Brinkweg 66 - Soest - 035 - 601 30 42 Soest is een dienstverlener rij ker. De Planee Group biedt vanuit deze centraal gelegen plaats voornamelijk diensten aan voor financiële, perso neels- en salarisadministratie ('oufsourcing'), maar voert ook interim-diensten op perso neelsgebied uit. Opdrachtge vers van de Planee Group be vinden zich onder andere in de metaal-, welzijns- en MKB-sec- tor. Midden jaren negentig begonnen veel bedrijven met het uitbesteden van activiteiten die niet tot hun kern behoorden. Daarmee pro beerde ze voordeel te halen om mee te kunnen gaan in een steeds meer concurrerende markt. Bedrij ven vonden dat zij een betere dienstverlening moesten leveren, sneller moesten Ieren en sneller moesten reageren op de concur rentie. Daarom richtten zij zich bijna volledig op de kernactivitei ten en werd vooral op het gebied van informatietechnologie veel uit besteed. Vlot daarna volgden ook de financiële administratie, perso neelsmanagement en andere afde lingen. In feite kunnen alle proces sen die, niet rechtstreeks tot de kernactiviteiten of strategie beho ren, worden uitbesteed. Een be drijf kan zich dan richten op de essentie. Sinds augustus 2002 kunnen be drijven deze activiteiten toever trouwen aan De Planee Group. Deze organisatie heeft als doel kwalitatief hoogstaande 'in-servi- ce' dienstverlening te bieden op het gebied van financiële, persone le en salarisdiensten. Volgens Pla nee is dat alleen mogelijk vanuit de procesgedachte: maak een proces inzichtelijk, bepaal wie welke acti viteiten op zich neemt, hoe er ge communiceerd en gerapporteerd wordt en bepaal vooraf het ge wenste resultaat. De Planee Group spreekt niet van 'outsourcing', maar van 'co-sour- cing'. Het verschil met outsourcing ligt in de achtergrond. Uitbesteden klinkt als over de schutting gooien, twee 'vreemde' partijen en onvol doende afstemming. Co-sourcing draait juist om samenwerken. Er ontstaat een relatie met de op drachtgevers met als resultaat een optimale prestatie. Zo verliest een bedrijf niet het contact met haar activiteiten. De Planee Group gaat zoals ze dat zelf noemen graag 'in planee' met de opdrachtgevers. Planeren is een techniek in de zeil- sport en verwoordt bij sterke wind als het ware over het water glijden. 'In de filosofie van de Planee Group betekent dat een maxima le prestatie behalen met zo min mogelijk weerstand. 'Wij willen dat graag met onze opdrachtgevers bereiken', zegt algemeen directeur Willem Jan Jansen. 'De Planee Group hecht veel waar de aan de relatie met de opdracht gevers. Dit is essentieel om de sa menwerking (co-sourcing) opti maal te maken. Bij uitbesteden van activiteiten moet een situatie ont staan waarin beide partijen nu en in de toekomst tevreden zijn. Wij Algemeen directeur Willem Jan Jansen (m.) en zijn medewerkers Steven v.d. Meent en Maarten van Minnen (r.) van de Planee Group. Foto: Soester Courant erkennen dat het niet gemakkelijk is om iets uit handen te geven. Een organisatie die wat wil uitbesteden moet goed nadenken welke pro cessen zij wil uitbesteden en hoe zij daarover het strategische en tacti sche beheer kan behouden. Een goede en betrouwbare partner is dan onmisbaar.' De Planee Group is gevestigd in Birkstaete, Birkstraat 95-97, en telefonisch bereikbaar op SS (035) 6319866. Meer informatie is te vinden op www.planee.com. GEVRAAGD VASTE BEZORGERS in Soest voor de SOESTERgcOURANT Aanmelden: tel. 60141 52 LEDENVERGADERING RODE KRUIS SOEST-SOESTERBERG Maandag 8 september 2003 De tweede algemene ledenvergadering van dit jaar van de afdeling Soest-Soesterberg van het Nederlandse Rode Kruis zal plaats vinden op maandag 8 september 2003. De bijeenkomst wordt gehouden in het gebouw van de afdeling.p Valeriaanstraat 2-b in Soest en begint om 15.00 uur. Op de agenda staan o.a. de volgende punten: notulen ledenvergadering 2 april de begroting voor het jaar 2004 en het werkplan voor 2004 Na de warine zomer gaat Data Didact weer fris van start met computercursussen en de oude vertrouwde service die u ge wend bent. Nieuw dit seizoen is de cursus fotobewerking. Met digitale fotografie is er een nieuwe wereld opengegaan om fo to's te maken. Om de foto's later aan te kunnen passen, op te slaan en in programma's toe te passen (e-mail) heeft u wel wat computer kennis nodig. In de cursus fotobe werking leert u hoe u digitale fo to's goed kunt beheren, zoals foto albums aanleggen en presentaties maken. Uw vakantiefoto's zet u zo op internet! Verder komt natuur lijk het bewerken van de foto's zelf aan bod. Donkere foto's worden lichter en u leert met lagen te wer ken, zodat u de voorgrond van de ene foto combineert met de ach tergrond van de andere. Gescande onscherpe en vergeelde foto's kunt u helemaal opkrikken. In september starten ook weer de succesvolle kindercursussen, spe ciaal bestemd voor kinderen van af ca. 10 jaar. Centraal daarin staat het 'blind' leren typen en alles wat je nodig hebt om op de computer fraaie werkstukken te maken. Naast deze cursussen kan men na tuurlijk bij DataDidact terecht voor de vele andere opleidingen, zoals Word, Windows, Excel, Po werPoint, Access, Internet, websi tes maken en computertypen. Dit kan in kleine groepjes, als privé-les of als bedrijfstraining. Ook voor assistentie bij computerproblemen is men bij DataDidact aan het juis te adres: Valeriaanstraat 69 in Soest; 6022826; www.datadidact.nl. INSCHRIJVEN OP 6 EN 7 SEPT. ZONDER INSCHRIJFGELD f €18.00 VOORDEEL PR0EFMAAND ONBEPERKT SPORTEN: 47.50 PERSOONLIJKE AANDACHT?? GEZELLIGE SFEER?? VEILIG SPORTEN?? 'N REDELIJKE PRIJS?? KOM LANGS EN ERVAAR ONZE "KLEINSCHALIGE DIVERSITEIT"!! VAN WEEDESTRAAT 211 - SOEST-TEL. 035 - 602 31 06 WWW.FYSIO-FITNESSPROMOTIONS.NL 1

Soester Courant | 2003 | | pagina 19