iars Deelen Makelaars Deelen Makelaars O WD WD mpcoB De zorg van Thuiszorg... een hele ervaring 4» PAGINA 22 ÜÜÓENSDAG 3 SEPTEMBER 2003 DE SOESTER COURANT PAGINA 23 Soesterbergsestraat 43, Soest Telefoon: 035 - 601 53 60 www.deelen.nl E-mail: makelaars@deelen.nl Samenwerkende Bonden van Ouderen ANBO UNIE KBO 9 50+ Beurs Festival Seniorenbus Dokter RupertlaaiT) Evenaar) Nieuweweg Wieksloterweg OZ Van der Weijdenstraa?) Van GoyenïaarP) vSOEST 'an Heemstralaan ïnsp. Schreuderlaan) SOEST-ZUID (SOESTDIJK Soesterbergsestraat Talmalaan Julianalaan) Karakteristiek VRIJSTAAND WOONHUIS met garage, bijgebouw (ca. 90m2) en grote besloten achtertuin. Perceeloppervlakte: 653m2, inhoud ca. 380m3. Bijzonder geschikt voor opslag en/of bedrijf aan huis! Indeling: entree, hal met originele granieten vloer, voorraadkelder, modern toilet, woonka mer met parketvloer, erker en openslaande deuren, dichte keuken voorzien van div. in- bouwapparatuur en deur met toegang tot de tuin. Verdieping: 1 slaapkamer met vaste kast en 1 royale slaapkamer met kleedkamer en openslaande deuren naar het balkon, modern toilet en badkamer met wastafel en ligbad. Vaste trap naar royale zolder met 2 kamers, stookruimte, aansluiting voor wasmachine droger en ruime bergzolder. Diverse originele stijlkenmerken aanwezig. Karaktervol LANDHUIS (2001) aan rustige weg en toch centraal gelegen op 1.495m2 grond, grenzend aan natuurgebied Pijnenburg en Soesterduinen, zeer royaal (inhoud ca. 900m3). Vrijstaand bijge bouw ca. 400m3 en diverse bergingen. Indeling: entree, hal met vide, toilet, woonkamer, keuken met eethoek, schuifdeuren naar div. ter rassen, bijkeuken en wasruimte, hardstenen vloer. Souterrain: gang, toilet, badkamer, 2 slaapka mers, kantoor/studeerruimte en een royale hobby ruimte, marmoleumvloer. 2° Verdieping: overloop, vide, toilet, complete luxe badkamer, royale ouderslaapkamer met in- loopkast, 2 slaapkamers. Vliering: hoge bergruimte via inklapbare trap be reikbaar. Kortom een ideaal gezinshuis met veel licht en leefruimte, zeer degelijk gebouwd en afge werkt. Volledig verwarmd d.m.v. vloerverwarming. Stofzuigersysteem. Deze woning biedt meerdere mogelijkheden. In kindvr. woonwijk gel. ROYAAL GEZINSHUIS (550m3!) met vrij uitzicht aan voorzijde en vrijst. GARAGE. Perceelopp.: 240m2. Ind.: entree, sfeer volle hal, toilet, woonkamer v.v. fraaie houtenvloer, trapkast, royale moderne woonkeuken met opensl. deuren naar tuin. Verd.: overloop, bergkast, 3 slaapk., moderne compl. badkamer. Zolder: riante zolderverdieping met separate werkkamer, kitche nette, bergruimte. Mogelijkheid voor 5e kamer. Vraagprijs: 374.000,- k.k. tdijk gelegen, zeer goed (1987) met garage en fraai in Perceelopp. 373m', inh. woonkamer met voorraadkast i keuken met t.t. bijkeuken v.v. laar de garage en de tuin. Ge- ivloer. Verd.: 2 (vh 3) slaapka- 3t. ligbad en separate douche. ;t dakkapel en stookruimte. Vraagprijs: 595.000,- k.k. Vraagprijs: 1.195.000,- k.k. Ruime MIDDENWONING met vrijst. stenen berging in de tuin (ZW) en vrij uitzicht aan voorzijde. Ind.: entree, hal, toilet, half-open lichte keuken, ruime uitgeb. woonkamer met schuifpui naar tuin. Verd.: 3 slaapk., luxueuze compl. badkamer. Zolderverd.: 2 slaapk. v.v. dakkapellen, wasruimte met aans/. wasmachine/droger. Bergvliering. Perceelopp.: 152m2. Inh. ca. 360m3. Nabij de bossen van kasteel Groeneveld, gel. HALF- VRIJST. VILLA met ruime garage in tuin (Z). Perceelopp.: 437m2, inh. ca. 460m3. Ind.: Entree, hal, toilet, dichte moderne keuken, t.t. bij keuken en ruime kelder. Woonkamer v.v. parketvloer en open haard. Verd.: overloop, 4 slaapk. met vaste kasten, moderne compl, badk.. Zolder: vaste trap naar voorzolder en 5e kamer. Op de 4e woonlaag gelegen 3- (vh 4-) KAMERAP PARTEMENT met balkon en berging in de onderbouw: Vanaf het balkon heeft u een vrij uitzicht over het Eem- inwijk gel. uitgebouwde al, toilet, dichte keuken e woonkamer met opensl. ,k. en keuken zijn v.v. een al, 3 slaapkamers, ■n wastafel. Zolder: Vaste ging, c.v-ketel en aansl. Prachtig gelegen, goed onderh. royale MIDDENWO NING (1975) met inp. berging en fraaie tuin (ZW). Ind.: entree, hal, bijkeuken v.v. kastruimte, toilet, dichte keuken, tuingerichte woonkamer. Verd.: 2 royale slaapk., complete badkamer. Zolder: vaste trap, voorzolder met bergruimte, 3e slaapkamer v.v. wastafel en dakkapel. Perceelopp.: 226m2, inh. ca. 350m3. Vraagprijs: 27.8.000,- k.k. Uitst. onderhouden HELFT VAN DUBBEL WOON HUIS met garage en zonnige tuin. Perceelopp. 286m2, inh. ca. 350m3 (incl. garage). Ind.: hal, provisiekelder, toilet, keuken v.v. div. in- bouwapp. en woonk. met erker. Verd.: 2 royale slaapk. met vaste kasten, 2e toilet, badk. met wastafel, ligbad en separate douche. Zolderverd.: slaapk., berging, c.v.-ruimte en aansl. voor wasm./ droger. Woonopp. ca. 80m2, inh. ca. 200m3. Ind.: Entree, toilet, badkamer (2002), woonkamer met houten vloer, royale keuken, grote slaapkamer (vh 2 kamers) met inloopkast en 2e slaapkamer. Vraagprijs: 248.000,- k.k. Vraagprijs: 132.000,- k.k. Vraagprijs: 439.000,- k.k. Vraagprijs: 375.000,- k.k Op ca. 150 meter loopafstand van de Soester Bossen en Duinen ligt dit perceel van ruim 1,760m2. Op dit perceel zullen 2 zeer riante HALF-VRIJSTAANDE KLASSJEKE VILLA'S worden gerealiseerd. Elke villa zal worden voor zien van een grote dubbele garage (voor 2 au to's). Inhoud ca. 1.000m3. Indeling: ruime hal, ruime woonkamer (67m2) met grote schuifpui, keuken (16m2) en het souter rain. Verdieping: 3 grote slaapkamers (resp. 17,5m2, 26i 1m2 en 30,6m2), ruime badkamer, een 2e toilet alsmede een grote bergkast. Zolderverdieping via vaste trap: 2 grote slaapkamers (resp. 17,4m2 en 35,1m2). Voorts biedt de zolderverdieping een ruime badkamer (douche, toilet en wastafel) en een grote berging. Souterrain: Onder de gehele woning bevindt zich een souterrain (opp. ca. 100m2) welke naar de wens van een koper nader ingedeeld kan worden. Vraagprijs: 850.000,- v.o.n. Op loopafstand van de winkels en het open baar vervoer gelegen VRIJSTAAND WOON HUIS met riante bedrijfsruimte op een perceel van maar liefst 951m2! Mogelijkheid voor be drijf aan huis. Woonhuis: entree, hal, toilet, royale woonka mer met openhaard en houten vloer, kleine kantoorruimte. Royale woon-/eetkeuken, bij keuken, 3 toiletten en een badkamer voorzien van een wastafel, bad en douche. Op de ver dieping bevinden zich 2 royale slaapkamers en twee kleinere slaapk. Vlizotrap naar een vliering op stahoogte, 2 kleine kamertjes en veel bergruimte. Bedrijfsruimte: oppervlakte ca. 425m2, hoog te ca. 3,5 meter. Het woonhuis is voorzien van alarm en uitgebreid branddetectie-sys- teem en geluidsisolatie. Bestemming: Be drijfsdoeleinden Klasse A. Oplevering in over- In het fraaie Residence Souveraine gel., ruim luxe 3-KAMER-APPARTEMENT (2000) met een eigen parkeerplaats en berging in souterrain. Ind.: en tree, ruime hal, toilet, royale woonkamer met t.t. ruim balkon, ruime luxueuze keuken, bijkeuken, 2 slaapkamers, moderne complete badkamer, in houd ca. 285m3, woonopp.: 105m2. Servicekosten 115,= p.m. Uitstekend onderhouden!! Vraagprijs: 319.000,- k.k. IIJSTAAND HERENHUIS 'erceelopp. 762m2, inh. ilder, toilet, zijkamer m. er- ite. Serre met boerendeur bijkeuken annex badka- 1.1e verd.: Bordestrap, 4 2 kamers, tussenkamer ïél bergruimte onder het Vraagprijs: 595.000,- k.k. ien goed onderhouden met GARAGE, zonnige ïlopp 532m2, inh. 375m3 der en ruime L-vormige uit- ruime eetkeuken ('97) met t.t. garage. Verd.: over- let ingebouwde kastenwand, i trap, c.v -ruimte, aansl. :kapel. De zolder beschikt 999) met zonnige tuin h. ca. 380m3. aadkast, moderne open woonkamer. 5n luxe badkamer, bergruimte, aansl. was- '9- [SOEST Stichting Welzijn Ouderen Soest Dalplein 6 - 3762 BP Soest - tel. 035-6023681 SOEST £N SENIORENiaNIEUWS Voor SO-plussers 15e JAARGANG NR.1 Vrijdagmiddag voor Pinkste ren maakte ik een rare smak; mijn voet bleef ergens achter haken en plof! daar lag ik op het asfalt. In de Lichtenberg werd een akelige polsbreuk vastgesteld en uren later zat mijn rechterarm tot boven de elleboog in gips verpakt. Eerst zijn er nog mensen om je heen, er wordt een glas wijn geschon ken voor de schrik en je hond wordt opgehaald; zélf kun je dat dier niet meer uitlaten. Dan valt de avond. Het (uit)eindelijk alleen en "het onthand" zijn begint in al zijn realiteit tot je door te dringen. Je krijgt al oorlog met het dop je van de tube tandpasta. De Eerste Hulp van de Lich tenberg gaf mij het spoednum- mer van Thuiszorg mee, welke ik zaterdag belde. Zondagoch tend begon mijn ervaring met de wijkverpleging, een onder deel van Thuiszorg. Koel en zakelijk werd er in tien minu ten een kattenwasje gedaan: méér mocht niet want ik was nog niet geïndiceerd en dus was mijn recht op thuiszorg nog niet vastgesteld, sprak de wijkverpleegster. t Dinsdag kon ik het Regionaal Indicatie Orgaan (RIO) bellen en daarmee begon de zorglawi- ne te rollen; thuiszorg krijgen is niet zonder strijd en een hels karwei, juist in die eerste dagen dat je het overzicht tijdelijk kwijt bent en niet in je beste vel steekt. Toch moet je noodge dwongen voor jezelf opkomen en dat wordt niet in dank afge nomen, heb ik gemerkt. Uit eindelijk zeg je dan tegen ie mand van het RIO: "Maar wat zou dan doen?" Het ant- Het kantoor van Thuiszorg Eem- land in Amersfoort. Foto: Soester Courant woord: "Stilletjes in een hoek je gaan zitten janken", was ver bazingwekkend. Er is geen calamiteitenopvang in de thuiszorgfabriek - een absoluut knelpunt, dat door de thuiszorgdames óók als zoda nig ervaren werd, zo bleek tij dens de koffiegesprekken bij mij thuis. Dat hele energievre- tende administratieve traject door voordat je zorg hebt: het RIO dat indiceert hoeveel, de Thuiszorg die deze niet in haar hoeveelheid kan leveren en dan kun je, ondanks het achterge laten visitekaartje van de indi catieadviseur, géén beroep doen op het RIO. Op woensdagochtend kwam een indicator langs en diezelf de middag zou ik horen hoe of wat. Het was onderhand dag vijf; het "afgeveegd" worden bij de wasbak was ik spuugzat en wat mijn huis betreft... ach, u begrijpt het wel. In deze stemming wachtte ik op het verlossende telefoontje... dat niet kwam. Weer zelf bellen. "Jawel me vrouw, morgen komt er huis houdelijk hulp en ja, u wordt ook gedoucht." Eindelijk? Donderdag. Er was naar een verkeerd telefoonnummer ge beld, daar was gezegd dat er geen hulp nodig was en dus was ik van de lijst geschrapt. Zomaar en zonder ook maar iets te verifiëren! Dat kwam hard aan, té hard, ook de ma nier waarop dat doodleuk ge zegd werd. Pure overlevings drang dient zich dan aan, net genoeg om het gevecht nog maals aan te gaan. Maar wat als een mens dat niet meer kan, heb ik me later afgevraagd. Blijft er dan dat hoekje over waar je, moegestreden, stille tjes gaat zitten? Klodders tandpasta op een shirt dat je zelf niet uit kunt trekken, ei genwaarde en waardigheid tot nul gereduceerd? Vrijdag kwam het indicatiebe- sluit van RIO Eemland: geïn diceerd was 9.9 uur huishou delijke verzorging en 6.9 uur persoonlijke verzorging per week. 14 dagen later ontving ik het zorgcontract van Thuis zorg Eemland: 414 minuten in totaal zorg per week, dus nog niet de helft van wat er geïn diceerd was, maar dat wist ik onderhand natuurlijk al. Thuiszorg betaal je naar inko men tot een maximum bedrag per week. Het RIO vraagt daarvoor, met uw toestem ming, het fiscaal inkomen op. Een alleenstaande betaalt meer. Als je eenmaal in de (mal-le)molen van de Zorg zit loopt alles wel. Veel te laat echter komen de reglementen, veel te laat word je wijs. En zo ontdek je dan dat het katten wasje van de wijkverpleging in feite 30 minuten mag duren, dus douchen had al eerder ge kund. Dat het heel gewoon is dat het water in de wastafel verschoond wordt, het was handje niet gebruikt wordt om deze schoon te maken en dat daarna de badkamer opge ruimd wordt. Hun mobieltje ongevraagd bij mij thuis in het stopcontact te stoppen is. niet gewoon. In de zes weken thuis zorg is een heel regiment "zorgdames" aan mij voorbij getrokken: velen hartelijk en bekwaam en sommigen met échte zorg in hun hart. Heus, de dagelijkse confrontatie met andermans lijden is niet mak kelijk, dus voor hen: pet af! En die kille wijkverpleegster in die eerste moeilijke dagen? Haar vergeet ik, net zoals die ene mens die zei dat "ze dan net zo goed vrijwilligerswerk kon gaan doen". Iemand laten vallen als het moeilijk wordt komt vaker voor, toch? Die anderen zijn belangrijk, zij die met compassie geholpen heb ben en hen houd ik hoog. Met speciale dank aan Peter en Marijke van rottweiler Tsika en Harry en Tiny, die mij letterlijk van de straat plukten en zich daarna zo roerend kordaat om mij bekommerden. En niet te vergeten, Armando. Anna Wagemakers, redactie Seniorennieuws De jaarlijkse 50+ Beurs komt weer in zicht. De beurs wordt gehouden van 24 tot en niet 28 September van 10.00 tot 17.00 uur in de Jaarbeurs te Utrecht en heeft dit jaar als thema dia betes. Waarom diabetes? Omdat dia betes meestal in het begin niet opvalt. Men heeft de ziekte dikwijls al jaren voordat men tot de ontdekking komt dat het wel eens diabetes zou kunnen zijn. Het is een verraderlijke ziekte, waarvan de gevolgen op den duur ernstiger kunnen zijn dan menigeen vermoedt. Het is daarom van groot belang dat de ziekte in een vroegtijdig sta dium wordt onderkend en goed wordt behandeld. De Diabetes Vereniging Ne derland is toonaangevend aan wezig met een grote publiek senquête, presentaties en een multimediatentoonstelling. Ook kan men de bloedglucose- waarde laten meten. Verder zijn er de jaarlijkse evenemen ten weer aanwezig met veel stands met voorlichting, work shops enz. over uiteenlopende onderwerpen, gericht op senio ren. Toegangsprijs 12,50 p.p. Let op! In verschillende ouderen bladen alsmede in het blad "Bloedsuiker" van de Diabetes Vereniging staan kortingsbon nen van 2,50 euro p.p. voor maximaal twee personen. Teun Duhen, redactie Seniorennieuws De lange hete zomer loopt ten ein de. Het gewone leven begint weer. De clubs starten het nieuwe sei zoen en de nieuwe najaarsmode hangt al weer in de winkels. Voor iedere 5 5-plusser die, voor welk doel dan ook, vervoer nodig heeft, is er de Seniorenbus. Uiterlijk 1 dag van tevoren, maar liever nog eerder, een telefoontje naar de Centrale Post is voldoende om het vervoer van deur tot deur te rege len. Voor rolstoelen zijn speciale voorzieningen en een bijrijder is behulpzaam bij in- en uitstappen. Ook zijn er vaste ritten op woens dag- en vrijdagmiddag naar de ver pleeghuizen in Amersfoort. Elke middag wordt ook naar het be zoekuur van Meander Medisch Centrum in Baam gereden. Bin nen de gemeente en naar Baarn kost een enkele rit 0,80, een re tour 1,60. De ritten naar Amers foort kosten respectievelijk 0,90 en 1,80. Telefonisch is de Centrale Post bereikbaar op iedere werkdag van 9:00 uur tot 16:00 uur: 6019190.

Soester Courant | 2003 | | pagina 23