l10 SoYoCo op laatste moment compleet Jonker ruikt ambitie en ziet kwaliteit SEC als enige verder in beker Marijke Roest prolongeert met Oranje Europese titel Springclinic op de Boshoeve Bridgelessen bij BC Soest Sportdag voor scholieren ^A-28 WOENSDAG 3 SEPTEMBER 2003 SOESTER COURANT PAGINA 29 Volleybaldamesploeg heeft wel aan kwaliteit moeten inboeten VOLLEYBAL MHC Soest met nieuwe trainer in zwaardere poule HOCKEY Zitvolleybalsters ongeslagen in Finland ZITVOLLEYBAL |Duiwnberichten| SportprogramnraJl KORFBAL Voortvarende start van KVO in competitie KORFBAL Eemvogels geeft gas na rust en wint met 13-10 TRIATLON Hele van Almere WZ'49 heeft nog uitzicht; andere clubs uitgeschakeld BEKERVOETBAL HANDBOOGSCHIETEN Open dag bij handboogschieten op 6 september AUTOSPORT Pim Hoekzema Lammert Laseur geeft les PAARDENSPORT Tien lessen voor 'thuisbridgers' BRIDGE Keuze uit 12 minder bekende sporten expert SCHOEMAKER (BELGEN)CÖMPETITIE 2003 van 3 dagen skening van >er en koper een Hierna start 3.00 uur de :~j. r, JD Te elfder ure is de damessefec- tie van Stam/SoVoCo op peil gebracht. Medio augustus wer den binnen één week drie speelsters binnengehaald en morgen voegt de 26-jarige ad vocate Mirjam Tessemaker zich als elfde volleybalster bij de op veel plaatsen gewijzigde formatie. Met uitzondering van spelverdeel- ster Ysabel Marechal, die in het voorjaar al toehapte, was er tot enkele weken geleden niemand gevonden die het vertrek van zes speelsters -en dat waren niet de minsten- op enige wijze kon com penseren. Dat lag deels aan de on zekerheid of Vrevok nu wel of niet naar de eredivisie zou gaan. In de zoektocht, waarin de wanhoop op een gegeven moment toesloeg, heeft de teamleiding water bij de wijn moeten doen. Behalve Mare chal, die afgelopen seizoen met Volco in de eredivisie speelde, zijn er geen toppers aangetrokken. Michelle Fokkenrood-van Rooijen was enkele jaren terug reeds actief voor Stam/SoVoCo, voordat ze naar Vrevok vertrok, waar ze van wege zwangerschap en bevalling het afgelopen seizoen niet in de hoofdmacht uitkwam. Tessemaker speelde ook al een poosje niet op niveau, omdat ze werkzaam was in Londen, waarvan ze vandaag te rugkeert. Als tweede spelverdeel- ster is de achttienjarige Hanna Talacua gestrikt, die in het tweede team van Vrevok speelde. Buiten- aanvalster Tamar Steenbergen (ook inzetbaar op het midden) komt bij eerstedivisionist Inter Rijswijk vandaan. Progressie Dat de selectie aan kwaliteit heeft moeten inboeten, staat als een paal boven water en dat beseft ook de leiding zich terdege. Niettemin zijn De Saegher en co. blij dat er weer een volledig team staat, dat in de afgelopen weken progressie toon de tijdens toernooien en oefen duels. 'Het moet groeien, ook al omdat je nieuwe spelverdeelsters hebt, maar het gaat steeds beter', zegt mana ger Jacques Hardenberg. 'We gaan weer voor de eerste plek, maar kij ken wel hoe het uitpakt. Met veel nieuwe speelsters willen we lang zaam weer wat neerzetten.' Er wordt dan ook driemaal per week hard en lang getraind en elk weekeinde zijn de volleybalsters meestal twee dagen onderweg om wedstrijden te spelen, ritme op te doen en in technisch en tactisch opzicht aan elkaar te wennen. Op zondag 7 september spelen de da mes een toernooi in Spleasure Centrum (aanvang 13:00 uur) met onder meer eredivisieploeg Volco en uit de eerste divisie Nesselande als tegenstanders. Waarschijnlijk volgt op 20 september (anders doordeweeks) de bekerwedstrijd tegen de winnaar van het duel Zaanstad-CCV. Superieur was Stam/SoVoCo in de afgelopen competitie, waarin alleen verloren werd van Sudosa, op 27 september trouwens de eer ste tegenstander in de nieuwe reeks van 22 wedstrijden. De Soes- ters spelen dan thuis in de Bunt. In een poging meer publiek te trek ken, zullen alle thuiswedstrijden om 19:00 uur aanvangen, twee uur later dan gebruikelijk was. Waar van acte. Na de anti-climax tegen Vrevok (0-3 in 62 minuten), dat de deur naar de eredivisie met een smak dichtsloeg, maakten in mei vijf vol leybalsters de overstap naar een andere club, terwijl de zwangere Saskia Faber voorlopig een punt zette achter haar actieve volleybal periode. Gebleven zijn Elske van Diepen, Linda Ellenbroek, Floor- tje Kok, Meike Martijn, Tamara Smit en Reina Wieberdink. De staf bleef met De Saegher, Jos Blan ken, Jacques Hardenberg en Arjen Mout ongewijzigd. In de auto minder kilometers afleggen, maar op het veld in de breedte meer tegenstand duchten. Dat is ongeveer wat er voor de heren van MHC Soest gaat veranderen in de competi tie. De heren, die zondag op de Bosstraat om 14:30 uur afslaan tegen Doorn, zijn namelijk overgeheveld naar de poule met clubs uit Midden-Neder land. In de noordoostelijke afdeling, waarin Soest de laatste vier seizoe nen uitkwam, lopen er altijd wel zwakke broeders rond, dichter bij huis ligt de kwaliteit gemiddeld hoger. Vandaar dat Paul Jonker nog niet kan beoordelen of zijn ploeg in staat zal zijn één plek ho ger te eindigen, hetgeen overigens promotie tot gevolg zou hebben. De opvolger van trainer/coach Matias Slagt is echter goed ge mutst begonnen bij zijn nieuwe club en de samenwerking is hem de eerste maand prima bevallen. 'MHC Soest is een ambitieuze ver eniging en er lopen spelers rond die behoorlijke kwaliteiten hebben. Ze zijn bereid om er vol voor te gaan. Als je, buiten het systeem om, in de basis afspraken kunt maken, valt er iets te bereiken met dit team. Een voorbeeld? Als je het hebt over de positionering en mandekking, denken mensen daar nog wel eens verschillend over. Als zo'n term valt, mag deze niet voor meerdere uitleg vatbaar zijn. Daar om maak je afspraken.' In de voorbereiding boekte de ploeg wisselende resultaten. Drie maal werd met nipt tot klein ver schil verloren van eersteklassers. Omdat MHC Soest in verhouding met andere weinig oefenduels af werkte, zal Jonker de eerste fase van de competitie nodig hebben om te bekijken waar zijn team staat. Zelf was de Utrechter tien jaar speler van een standaardteam. Daarna nam hij de wijk naar Gro ningen, waar hij de universiteits teams trainde. De afgelopen vier jaar was hij eerst keeperstrainer en daarna assistent-trainer bij over- gangsklasser Voordaan. Omdat hij het zaalteam van zijn club coach te, zag hij afgelopen winter MHC Soest reeds van dichtbij aan het werk. 'Ik had toen al het idee dat er wel iets met dit team te doen is.' Of dat lukt, zal de komende maan den blijken. Uit de selectie zijn Maarten van der Klink en Eric Hornung ver dwenen, terwijl Jeroen van Tol in het tweede gaat ballen, evenals overigens Slagt die de stick weer ter hand neemt. Verder laat Jonker ftwee A-junioren eenmaal per week trainen en, indien nodig, beurte lings meegaan naar de wedstrijden. Het gaat hierbij om Vincent Klomp en Tommy de la Rambel- je. Dames Ook de dames hebben een nieuwe kapitein aan het roer. De afgelo pen negentien jaar had Hans Kroon verschillende teams onder zijn hoede, waaronder Amstel veen, Terriërs en AMVJ, inmid dels is hij ruim een maand bezig om de Soester hockeysters voor te bereiden op de competitie. Zoals elke trainer heeft Kroon zijn eigen visie en hij is van plan om aanvallend hockey te gaan spelen met zijn nieuwe team dat de laat ste jaren vooral een behoudende koers voer. Het zal dus even wen nen zijn voor de speelsters en Kroon verwacht niet dat de ploeg het systeem meteen vlekkeloos zal kunnen hanteren. In de tweede klasse hield MHC Soest vorig seizoen ternauwernood het hoofd boven water, maar dat mag volgens de trainer niet wor den uitgelegd als zouden de dames slecht hebben gespeeld. 'Ze zaten in een hele sterke poule. Als je 21 punten pakt, sta je normaal ge sproken stevig in de middenmoot.' De eerste indrukken van Kroon leveren een positief beeld op, al stelt hij dat de club ervoor moet waken dat de damesselectie niet te veel veroudert. Omdat hij ook meisjes Al begeleidt, heeft hij een oog voor de jeugd en hij zal niet schromen om talenten te laten doorstromen. 'De ouderen willen nu nog wel, maar je moet oppas sen dat ze op een goed moment zeggen: het hoeft niet meer zo no dig voor ons. Zie ik bij de Al er een of twee uitschieten, dan zal ik ze laten meedraaien in de selectie.' Vlak voor een oefenduel geeft Paul Jonker instructies aan zijn he renteam. Deformatie is weer in de poule van Midden-Nederland in gedeeld en begint zondag op de Bosstraat aan de competitie. Foto: Herman van Dam De dames van MHC Soest starten de competitie zondag 7 september met een thuiswedstrijd (12:45 uur) tegen Hilversum. Deze tegenstan der genoot enkele seizoenen terug nog een goede reputatie, maar is de laatste jaren in verval geraakt. Ook afgelopen seizoen degradeer den de Hilversummers. Heren 2C Klasse B: Almere, Doorn, Haarlem, Huizen, IJsseloever, Kraaien, Reigers, MHC Soest, Spandersbosch, Strawberries, USHC, Vianen. Trainer: Paul Jonker. Selectie: Justin van de Bom, Gilles CoUard, Pepijn Goed hart, Rein Jansen, Garreld Klaucke, Pieter Bas Kroes, Frank de Laat, Wouter Pronk, Wouter van Rensen, Tim van Tol, Maarten Weijburg, Alexander van der Wiele, Remco Spelt, Jeroen Liefveld, Martijn Schneider, Aarnout Boehmer, Vincent Klomp, Tommy de la Rembelje. Dames 2C Klasse B: Alkmaar, Alphen, Bennebroek, Hilversum, Kievi ten, Kraaien, Myra, MHC Soest, Strawberries, Vianen, Voordaan, Zoetermeer. Trainer: Hans Kroon. Selectie: Anne van 't Wout, Chris Marije Sudmeijer, Chris- tien Corsmit, Julie Corsmit, Nathalie Corsmit, Gouda van Noppen, Jaccomijn Hillege- hekken, Janine Stalenhoef, Britt Dorrèstein, Wies Jansen, Myrthe Steenhuis (jeugd), Lo tus Smink (jeugd), Suzanne Oosterwijk, Mariëlle van Ren sen. Het Nederlands zitvolley- balteam van de dames, met onder anderen Marijke Roest uit Soest, heeft zater dag met succes de Europese titel verdedigt. In Finland klopte Oranje in de finale Slovenië met 3-0. In de poulewedstrijden was Ne derland te sterk voor achtereen volgens de Oekraïne (25-12, 25-13, 25-9) en Litouwen (25- 9,24-26, 25-8 en 25-22). Om dat Letland zich op het laatste moment had teruggetrokken, konden Roest en co. zich toen al gaan voorbereiden op de hal ve finale tegen het gastland. Dat duel werd vrijdag met 3-1 in winst omgezet: 25-18,16-25, 25-9, 25-21. In de eindstrijd bood Slovenië de eerste set nog wel tegen stand (25-23), maar daarna was de regerend wereld- en Euro pees kampioen oppermachtig: 25-13 en 25-8. Tijdens het WK van 2002 was Slovenië ook al finalist. Nederland heeft met de zoveelste internationale titel vormbehoud getoond en is nu helemaal zeker van deelname aan de Paralympics die volgend jaar, na de Olympische Spelen, in Athene zullen worden ge houden. In de voorbereiding daarop zal het zitvolleybalteam deelnemen aan onder meer de Aziatische kampioenschappen (buiten mededinging). Japan en China worden gezien als de voornaamste concurrenten voor eremetaal in de Griekse hoofd stad. De Nederlandse speelsters, on der wie dus Marijke Roest, keerden eergisteren terug uit Lappeenranta. Rolstocltennisser Robin Am- merlaan uit Soest die de hele wereld afreist voor toernooien, zal in Athene ongetwijfeld op nieuw een gooi doen naar een of meer medailles. Daarnaast bestaat de kans dat Soester Theo Vlug opnieuw naar de Paralympics wordt uitgezonden om te fungeren als scheidsrech ter bij het rolstoelbasketbal. De beslissing daarover is begin vol gend jaar te verwachten. Wedvlucht: Troyes; afstand 437 kilometer; wind: noord west. PV DE ZWALUW Van Es Rijksen 1Patrick Ingrid 2; R. v. Hornsveld 3; H. Vos 9; Comb. van Egdom 11; H. Vonk 22; H. Wolf- sen 23; E. v.d. Brakel Znn 46; G.M. Schimmel 47. PV DE VRIENDSCHAP B.G. Schimmel 1; R.W. Grift 5; D. Krol 6; J. Kortland Zn 10; B. v. Gardingen 11; Mw. Altenaar Zn 10; Altenaar/Reijerse 13; J.C. Wijnands 17; R. Pouw 25; Vaesscn/Veenendaal 39; H. Rauch 56; R. Reling 57; A. Dijkstra 58; Wedvlucht: Strombeek; Af stand: 156 kilometer; Wind: noordwest. PV DE ZWALUW Patrick Ingrid 1; J. van Dijk 2; H. Toonen Zn. 3; Th.Wigtman 4; R. v. Hornsveld 6; G.M. Schimmel 7; V. Es Rijksen 8; Comb. van Egdom 15; J. de Jong 19; S. v.d. Heiden 24; R. v. 't Net 35; H. Vos 48; J. v.d. Brakel Zonen 59; H. Wolfscn 69; DE VRIENDSCHAP B.G. Schimmel 1; D. Krol 4; R.W. Grift 5; R. Reiling 7; Altenaar/Reijer se 17; B. v. Gardingen 18; J.C. Wijn ands 19; Mw. Altenaar Zn. 24; Vae- ssen/Veenendaal 49; H.H. v.d. Veen 61; H.C. Rauch 69; A. Dijkstra 70. VRIJDAG 5 SEPTEMBER Futsal 21:05 Argon-Firtina'93 (Mij drecht) 21:05 Vebo'78-DVS (Spaken burg) Golf 10:00 Soester golfkampioen- schappen ZATERDAG 6 SEPTEMBER Korfbal 15:30 Woudenberg 5-Eemvogels Voetbal 14:30 Swift-VVZ'49 14:30 Hees-Hercules (V.O. Utrechtseweg) 14:30 SEC-ASV'65 (Bosstraat.- West) ZONDAG 7 SEPTEMBER Voetbal 14:00 Zeeburgia-Socst (Amster dam) 14:00 SEC-HDS (Bosstraat- West) Hockey 12:45 MHC Soest (D)-Hilver- sum (Bosstraat) 14:30 MHC Soest (H)-Doorn MAANDAG 8 SEPTEMBER Futsal 21:05 DVS-OSO (Beukendal) Met een 11-9-zege op SGV is KVO de competitie voortvarend gestart. De ploeg is versterkt met de komst van Folko de Raad en Dorien van Ettckhoven en de am bities reiken dit seizoen tot een plek in de kopgroep. In de eerste helft draaide het eer ste aanvalsvak van de Soesterber- gers prima en de Culemborgers werden op een 5-1-achterstand gezet. Slordigheden van KVO stel den SGV in de gelegenheid de marge te verkleinen tot een treffer, maar toen na rust ook het tweede aanvalsvak van KVO het op zijn heupen kreeg, werd het snel 9-4. Hoewel KVO dit goede spel niet tot het eind kon blijven etaleren, was de voorsprong voldoende om de overwinning binnen te loodsen. Maurice Dillen werd topscorer met vier doelpunten. Na een gelijkopgaande eerste helft (6-6) trapte Eemvogels zaterdag middag na de rust het gaspedaal wat dieper in. Dat bleek genoeg om het vijfde team van RDZ op achterstand te zetten en te houden. Binnen een mum van tijd werd het 10-6 en de Soester korfballers wonnen het duel aan de Staring laan uiteindelijk met 13-10. Het waren hoofdzakelijk de dames die de productie van Eemvogels, op gang hielden. Daniëlle Ras was met vijf treffers het meest succes vol, Esther Reijnders en Kathja Rauch scoorden ieder driemaal en Aukje Merema eenmaal. Sjoerd Lub was de enige heer die de roos trof. De 'hele van Almere' heeft voor triatleten een magische klank. In en rond de winderige polderstad deden Dick Goijert en Frank de Groot van De Schieter mee aan de wedstrijd. Zij kwamen na respec tievelijk 1.11 en 1.20 uur uit het water en na de 3.8 kilometer zwemmen stapten ze op de fiets om 180 kilometer af te leggen. Goijert volbracht dat onderdeel in 5 uur en 27 minuten, De Groot had precies zes uur nodig. Toen Goijert ook de marathon had uit gelopen waren er tien uur en acht tien minuten verstreken sinds het startschot had geklonken. De Groot was elf uur en vijftig minu ten bezig aan de 'hele'. Mede ge zien het feit dat er windkracht 4 tot 5 was geweest, toonden beiden zich tevreden met hun resultaat. René Ribberink heeft met SEC-zondag het eerste succes geboekt. Zoals verwacht plaatste de ploeg zich voor de tweede bekerronde. De lijst aanvoerder in poule 14 had za terdag geen enkele moeite met 't Vliegdorp: 10-1. In de eerste helft leek de achter hoede van de Soesterbergers wel een schiettent, maar na de rust (9- 1) viel er niet veel meer te noteren, 't Vliegdorp werd laatste in de poule. WZ'49 staat met één been in de volgende ronde, maar moet nog een uitwedstrijd tegen CDW af werken. Na twee duels hebben de Soesters vier punten, maar met een zege op de tegenstander uit Wijk bij Duurstede (waarvan het veld door de droogte tot verboden ver bied is verklaard) kunnen Ronald Heerschop en co. het reeds uitge speelde Quick (zes punten) nog passeren. WZ'49 kende een week geleden een valse start tegen Eem- nes (2-2), maar revancheerde zich tegen de Amersfoorters die met interne problemen in de selectie strubbelen: 2-4. Bij Soest was de stemming er weer in, na de 0-5-overwinning bij BFC en het verdienstelijk gelijkspel te gen FC Hilversum (1-1). Maar na zaterdag staan de blauwwitten weer met beide benen op de grond. Van Roda'46 werd met 4- 0 verloren, zodat de ploeg als der de eindigde en is uitgebekerd. Evenals 't Vliegdorp belandden Hees en SEC-zaterdag ais laatste in hun groep. Het verjongde Hees, dat op zoek is naar een nieuwe balans, kreeg zaterdag een flinke oorvijg van HVC dat aan de Ver lengde Oude Utrechtseweg dertien maal scoorde. De roodwitten red den nog wel de eer. Tegen KWA beleefden ze ook al een doelpunt rijke wedstrijd. In Amersfoort werd het vorige week woensdag 5- 5. Dat was meteen het enige wed- strijdpunt dat de formatie van Jan Bos overhield aan het bekeravon- tuur. De zaterdag-elf van SEC zette het laatste duel in winst om (5-1 tegen Odin), maar was er reeds zeker van, dat ze niet meer kon door dringen tot de volgende ronde. Eerder was de ploeg ten onder ge gaan tegen OSO en Sterrenwijk. De handboogschutters van de Stichting Bentinck Fonds houden zaterdag 6 september een open dag. Op het sportpark Zonneglo ren aan de Eemweg zijn er tussen 13:00 en 17:30 uur diverse activi teiten. Het veld en het clubhuis van de handboogschutters ligt ach ter de staan tribune van het hoofd- veld van WZ'49. Belangstellenden kunnen desge wenst zelf proberen pijlen te schie ten. Ze kunnen daarbij gebruik maken van materiaal van de club. Wie de spraak te pakken krijgt, kan zich aanmelden of aspirant-lid worden voor een periode van drie maanden. Mensen met een handi cap krijgen na een medische be oordeling reductie op het lidmaat- Zaterdag zijn er verder demonstra ties en kan men met alle vragen te recht bij de leden van het Bentin ck Fonds. De open dag is vooral georganiseerd om de integratie tussen valide en minder valide en invalide mensen te bevorderen. Bij de afdelinghandboogschieten is die integratie overigens reeds lang geleden gerealiseerd. In de voorlaatste wedstrijd van de Golf Cup is Pim Hoekzema als vijfde geëindigd. Vanaf de vierde startplek schoof hij tijdens de race op Zandvoort door naar de twee de plek, maar mechanische pech wierp hem terug naar de vijfde plek. Het kostte hem bovendien de eerste plaats in het algemeen klas sement, waarin hij nu op de derde positie blijft staan. Er volgt op 28 september nog een race op het cir- •cuit van Assen. Op manege de Boshoeve aan de Jachthuislaan werd zondag een springclinic gegeven door springruiter Lammert Laseur. Hij heeft zelf enige jaren op in ternationaal niveau gespron gen. In de weide voor de manege was een parcours met verschillende hindernissen neergezet. Vijf groep jes ruiters kregen hier op aan schouwelijke wijze ruim een uur les. Voordat ze het parcours op mochten, moesten de paarden los gereden worden op het daartoe bestemde terrein. De opzet van deze clinic was dat er ook tijdens de warming-up aanwijzingen gege ven werden, want deze fase is van groot belang voor het rijden van het parcours zelf. Na de warming-up werd er geoe fend met één hindernis en als paard en ruiter er klaar voor wa ren, konden ze het parcours op. Hoewel sommige paarden onerva ren zijn en af en toe weigerden of een balk'afgooiden, sprongen ze aan het einde van de clinic alle maal een foutloos parcours. Laseur: 'Het is een kwestie van geduld. Als het de eerste keer niet lukt, dan probeer je het gewoon nog een keer, net zolang tot het goed gaat. In de ruitersport is ge duld een schone zaak.' Bij voldoende belangstelling gaat bridgeclub Soest een cur sus geven voor de zogenoemde thuisbridgers. Het is de bedoe ling dat er maximaal tien les sen (op maandagavonden) ge geven zullen worden. Volgens BC Soest zijn er veel men sen die ooit in aanraking met bridge zijn geweest, maar alleen af en toe thuis spelen. Wie zich wat verder in deze denksport wil ver diepen, misschien wel lid van een club wil gaan worden of er over denkt om wedstrijden te gaan spe len, kan bij BC Soest de lessen gaan volgen. Op de eerste twee avonden wordt het nieuwe basisbiedsysteem (Bie- dermeijer Groen, gebaseerd op Acol) van de Nederlandse Bridge Bond uitgelegd. In de lessen daar na wordt er gespeeld, waarbij de moeilijkheidsgraad telkens iets zal toenemen. Na het volgen van de cursus moe ten de deelnemers in staat zijn om zonder belemmeringen in clubver band of op internet te bridgen. De cursus bestaat uit tien lessen en kan -afhankelijk van de belang stelling- meerdere keren worden gegeven.' Vrijwilligers van BC Soest staan hiervoor het hele sei zoen klaar. Voor meer informatie over de les sen en of inschrijving kan contact worden opgenomen met de heer Blaas, 6021456) of de heer Westland, 88 033-6014498. Ongeveer 850 leerlingen gaan overmorgen klimmen op een wand, handboogschieten, ra cen en proeven doen op een mountainbike, zweten tijdens aerobic en nog veel meer spor ten. Dat gebeurt tijdens een sportdag voor en door middel bare scholieren. Deze sportdag is georganiseerd in samenwerking met sportcoördina- tor Rachel Wouters (vorige week nog winnares tijdens de güdeloop in Soest) en is voortgekomen uit het project WhoZnext. Gekozen is voor twaalf takken van sport die niet zo snel tijdens een gymles aan bod komen. De scho lieren van het Griftland College, het Baarnschl-yceum en de Wald- heimmavo ontmoeten elkaar vrij dagmiddag op de Bosstraat-West, de Bosstraat-Oost of trekken voor sommige sporten het bos in. Op het programma staan verder een 'levend' tafelvoetbalspel, taekwon do, skaten, survival, golf, unie- hockey, sumoworstelen, softbal, voetvolley en beachvolleybal. Aan de hand van een voorkeurlijst kon den de jongeren eerder al aangege ven welke sporten ze het liefst gaan beoefenen. Iedereen kan aan drie verschillende sporten mee doen. Na de sportieve verrichtingen volgt er voor de middelbare scholieren in de avonduren een groot feest in sporthal Beukendal. P.V. De Vriendschap De vlucht vanuit Pont St. Maxence over 373 km is gewonnen door: Krol Witgoed service met de liefhebber D.hrol De tussenstand na 7 vluchten is 1 MislerX 475,6 37 ReijerseLoodgietersbedrijf 142 2 Boymans Partners Soest B.V 3946 38 Bako Openhaarden 2 1336 3 Installatiebedrijf PA v/dDijssel 3776 39 Loodgietersbednjf Cor Hopman 1326 4 Krol Witgoed service 370 40 HaarmodeRempeWeesp 1306 5 AP. v. Doom Houtedel 364,3 41 LasbedrijfDorrestijn 1299 6 Paper Work Soest 362,3 3383 42 43 Nijhof Bouw en Woonmen 1142 7 Expert Schoernaker 8 Grift Trappen Soest 301,1 44 v/d Ward Horeca Amusement Totaal 922 9 Foodmaster Laanstraat 2953 45 Handelsonderneming G.Fuyk. 88,6 10 J.Wegerif Restauratie 289 46 Kok en Kok 873 11 Van Alles Wat Hilversum 255 47 Westra Recycling V.O.F. 87,7 12 Grillroom de Droom 2513 48 Verwarming Treba 85,6 13 V.Hengstum apparatenbouw 2 2506 49 Marco de Wildt Mondverzorging 843 14 'tVishoekje 2499 50 Metselbedrijf HJ. v/d Wardt 74,7 15 Probin Hooyer 248 51 Slijterij T. v/d Linden 745 16 ComagB.V. 2455 52 T.O.F. Speciaaldrukkerij b.v. 673 17 Esso selfservice center E Zaal 2373 53 Grillroom Mino 66,4 18 Rebel Kozijnen Baam 226,7 54 Batavia Indonesische gerechten 63 19 Stomerij Primeur 225,1 55 Installatiebedrijf Bert v.d. Dijssel 563 20 Kareisen Bandenservice 223,4 56 Eetvilla v.d. Brink 49,4 21 DeOudeEnghe 220,1 57 Autoschade Stalenhoef 46,7 22 VeevoederbandelEemland 2196 58 HanGiele Verlichting 462 23 Vleescentrum 201,7 59 Eetcafé Centraal 31,6 24 AannemersbedrijfGebr.Helsdingen 188,6 60 De Vries Haardengroep 29,7 25 RestaurantSpifsheuvel 180 61 Ries v. Schalk Tegelzettersbedrijf 188 26 West/a Tegelzettersbedrijf 174,1 62 Emoe fokkerij Het Gouden Ei 16 27 Wijnhandel Ben v/dLinden 1737 63 Ruitenberg Garagebedrijf 145 28 MJ.O.Baam 167,4 64 De Tortelduifjes 34 29 Willemshoeve Privéstallen 167,1 65 Taxi Eemland 0 30 Duivensportcentrum 5 Kronen 1652 66 Witgoed Specialist 0 31 Koelstra Metselbedrijf 160 67 Provak Ceelen 0 32 BakoOpenhaardem 155 68 Pet's Place 0 33 De Wiekslag 148,1 69 Stuc/Tegel onderhoudsbedrijf Kettenburg 0 34 Jan v. Zal Autoschadespecialist 147,7 70 Dart club'Men in Black' 0 35 Foodmaster Lamers 147,4 71 Boni Supermarkt 0 36 Haage Loodgieter-Dakbedekking 72 Davo doe het zelf centrum 0 KI. Onderh 1429 73 v. Hengstum apparatenbouw 1 0

Soester Courant | 2003 | | pagina 29