El 6< kort in( wm\m Politiek Soest blijft 'zeuren' over politiesurveillanten mm Visser 11! Weinig nieuws in verkeersplan voor circulatie bedrijventerrein Janssen looft bestuur Meander Huurders mogen meer klussen ZOMERCOLLECTIE Bandjes oefenen straks wellicht in souterrain van de Amerpoort Soest-Zuid krijgt onbemand ANWB-tankstation %R E 1 ACTUEEL r PAGINA WOENSDAG 3 SEPTEMBER 2003 SOESTER COURANT opt itrum HEMA BAARN m Kostverlorenweg en Nieuwstraat krijgen T-splitsing 'We gaan met vertrouwen samen de toekomst in' Corporatie SCW speelt in op nieuwe Huurwet Commissie kritisch over inzet PAGINA 3 Speelgoedpistool lijkt sprekend op echt vuurwapen Rondleidingen bij De Hazelaar Nieuw hek bij 'Stayokay' Service voor olie merken Bromfietser (70) tegen stoeprand College akkoord met twee wasboxen TAPIJTTEGELS PIET VAN HEUGTEN PvdA Openingstijden kantoor SOESTERCOURANT A-I.W. ijfshygiëne iertebestrijding fESPEM 033-2462248/ 5-53446804 'ATIE 1 E TRAKTATIE ben jij?* en veel berg- i| uitzicht, i, open keuken waarvan 1 de deuren n radiator en idvriendelijke akelaars.nl ES3 De kruising op de Laanstraat^ ter hoogte van de Nieuwstraat en de Kostverlorenweg, wordt gereconstrueerd. Er komen twee T-kruisingen, zodat het verkeer vanaf de Kostverloren weg ontmoedigd wordt de Nieuwstraat in te rijden. Dit is eigenlijk de enige maatregel die wordt voorgesteld in het ver- keerscirculatieplan Soestdijk dat is opgesteld naar aanleiding van de opknapbeurt (revitalisering) die gemeente en provincie aan het oude bedrijventerrein geven. In de Dorresteinweg verandert er dus niets, terwijl tenminste ruim twintig huishoudens al jarenlang om aanpassing van de verkeerssi tuatie vragen. Ze vinden dat er te veel sluipverkeer door hun straat iljdt, waaronder veel vrachtwagens Üie van of naar het oude industrie terrein rijden. Dat laatste wordt min of meer be vestigd door de gemeente die tel lingen heeft verricht. In de Dorres teinweg geldt een vrachtverbod, biet uitzondering van het bestem- tningsverkeer. Dagelijks rijden ge middeld 25 vrachtwagens door de Dorresteinweg. Volgens de ge meente is het zeer waarschijnlijk dat een deel daarvan de weg als sluiproute misbruikt. Toch wil de gemeente niets weten ■van een afsluiting van de Dorres teinweg, ter hoogte van de Indus trieweg, omdat er geen ruimte is om te keren. Eenrichtingsverkeer, in combinatie met eenzelfde maat regel in het Weteringpad (een an der alternatief van de bewoners), is in de ogen van de gemeente even min een optie. Met 1400 motor voertuigen op een doordeweekse dag komt de verkeersintensiteit overeen met soortgelijke straten en is het niet nodig verkeerskundige aanpassingen uit te voeren, aldus het plan. Uitgangspunt De afsluiting in het Wetcringpad blijft dan ook gehandhaafd, even als het eenrichtingsverkeer in de Kostverlorenweg. Hiermee wordt het bestemmingsverkeer voor het bedrijventerrein gedwongen om via de Koningsweg en de Vrij- heidsweg te rijden,"hetgeen het uit gangspunt van het verkeerscircula tieplan is. Door de aansluiting van de Kost verlorenweg op de Laanstraat te wijzigen in een T-splitsing, en het zelfde te doen met de aansluiting van de Nieuwstraat op de Laan straat, hoopt Soest te voorkomen dat verkeer vanaf het bedrijventer rein via de Kostverlorenweg de wijk 't Hart als ontsluiting kiest. Dat gebeurt nu nog aan de lopen de band. De reconstructie van de kruising zal eind dit jaar, begin volgend jaar worden uitgevoerd tij dens de tweede fase van de recon structie van de Laanstraat. Het verkeerscirculatieplan is door het college unaniem onderschre ven. Niet geheel blij is de Stichting Bedrijvenkring Soestdijk (SBS). Uit het oogpunt van betere bereik baarheid zou ze graag zien dat het eenrichtingsverkeer in de Kostver lorenweg wordt opgeheven. Als dat gebeurt, zou de SBS niet afwijzend tegenover eenrichtings verkeer in de Dorresteinweg staan. De groep bewoners van deze straat, die eerder insprak, zijn niet blij met de conclusies van het plan, omdat er niets in is terug te vinden van de alternatieve voorstellen die ze hadden aangedragen. (Vervolg van voorpagina) Dat de Raad van Bestuur bij de definitieve besluitvorming over Meander Medisch Centrum iets minder diep heeft gesne den in het Baarnse ziekenhuis en een alternatieve oplossing heeft bedacht voor de polikli niek in Soest, vloeit hoogst waarschijnlijk voort uit de poli tieke druk die is uitgeoefend. Na de protesten van Soest, Baarn en de provincie bemoeide ook de hoogste overheid zich met de gang Van zaken. Er werden kamervra gen gesteld en minister Hooger- vorst stelde zo zijn voorwaarden. In het ergste geval -zo beweerden tongen- zou de nieuwbouw van een Amersfoorts ziekenhuis (ge pland in 2008) op de tocht komen ie staan. Hoe dan ook, de Raad van Be stuur is erin geslaagd in juli een compromis te bedenken, waar alle partijen zich kennelijk achter kun nen scharen. Via de pers deelde burgemeester Koos Janssen van Soest zelfs een compliment uit aan directeur Jan Kleijne en zijn mede bestuursleden. Janssen wilde niet bevestigen, dat de druk van de drie overheden, de ouderenbonden en andere belanghebbende organisa ties de doorslag heeft gegeven, maar liet wel doorschemeren dat deze een rol heeft gespeeld in het proces. 'Soest vindt dat dit besluit recht doet aan het rapport Kraaijeveld- Wouters, zowel voor de polikliniek als het ziekenhuis in Baarn', aldus Janssen. In dit rapport werden vo rig jaar uitgangspunten opgesteld, waaraan het ziekenhuis zich zou moeten houden. 'We gaan met ver trouwen samen de toekomst in', zei Janssen vorige week woensdag, kort nadat het definitieve besluit openbaar was gemaakt. Begin dit jaar had hij weinig begrip voor de plannen van de Raad van Bestuur. Onder het mom van noodzakelijke bezuinigingen wer den op papier de polikliniek en de Baarnse vestiging alvast verder uit gekleed. Daardoor zou Meander 1,5 miljoen euro (op een begroting van 155 miljoen) kunnen bespa ren. 'Alle plannen en kaders lagen daarvoor vast. Dit abrupte, onver wachte besluit was verrassend. De diepere achtergrond daarvan kan ik niet doorgronden.' Uit tal van hoeken stroomden de kritieken af op de Raad van Be stuur en een poosje was er sprake van geen of slecht overleg tussen de ziekenhuisdirectie en de belang hebbenden, de zogenoemd stake- holders. Janssen: 'We zijn tot op de bodem gegaan, soms met de koppen tegen elkaar. Met name de laatste maan den is het bestuur van Meander van goede wil geweest. Ik wil ze daarom prijzen, anders hadden we het tot aan de minister uitgevoch ten.' De burgemeester van Soest wil niet spreken van verliezers óf winnaars. 'Het plaatje wat er eerst lag, was voor ons onverteerbaar, maar we wilden per se geen con flict creëren, maar tot een oplos sing komen. En dat is gelukt.' Acute zorg In de twee vestigingen in Amers foort (St. Elisabeth en De Lichten berg) zullen acute en complexe zorg worden verleend. Daar is ook de intensive care, hartbewaking en spoedeisende hulp. Voor langduri ge opnamen voor neurologie en orthopedie wordt St. Elisabeth in gericht. Het Baarnse ziekenhuis wordt be nut voor planbare en zogenoemde laagcomplexe klinische zorg. Pa tiënten worden alleen daar opge nomen, als ze niet langer dan maximaal vijf dagen in het zieken huis moeten blijven. In Baarn zul len nog verbouwingen worden uit gevoerd en gaat Meander investe ren in nieuwe apparatuur. De gemeente Baarn gaat, in over leg met instellingen, een beleid ontwikkelen voor een zorgplat- form voor de regio. Deze gemeen te zal tevens bekijken of en hoe tij dens bezoekuren het vervoer tus sen de verschillende locaties van Meander kan worden geregeld. Per 1 september hebben de iuurders van SCW nog meer ïogelijkheden om hun woning laar eigen inzicht in te richten. >e corporatie speelt hierbij in jp de nieuwe Huurwet die on lang s in werking is getreden, hierdoor krijgt de bewoner een wettelijk klusrecht. Als de bewoner iets wil verande ren in de woning dan hoeft hij •geen toestemming meer te vragen aan de corporatie. Alleen bij gro te veranderingen in de woning blijft het verstandig om vooraf een "beoordeling te vragen. Voor wijzi gingen aan de buitenkant van de voning blijft wel toestemming /ooraf verplicht. 'De bewoner moet het zich in de jjvoning naar de zin kunnen maken. Dat betreft de inrichting, maar ook ■de indeling van de woning. Dat er 'nu eindelijk een wettelijke regeling jis, die dit bij huurwoningen ge- makkelijker maakt, juicht SCW toe. Ook de andere corporaties die I aangesloten zijn bij de Alliantie spelen hier op in. De trend is steeds meer dat bewoners hun ei gen gang kunnen gaan in de wo ning. De badkamer verbouwen, een nieuwe keuken plaatsen, slaapkamers samenvoegen, in braakwerend hang- en sluitwerk aanbrengen. Veel kan en mag,'mits het goed én veilig gebeurt. Natuur lijk zijn er ook grenzen. Zo moet de nieuwe huurder niet de dupe zijn van de klusvrijheid van de ver trokken huurder. Het is daarom aan te raden van tevoren contact op te nemen met SCW. Met vragen, voor adviezen of als men gewoon zeker wil zijn over de juiste aanpak van de klus. Zijn de veranderingen toegestaan, dan mogen ze blijven zitten na ver huizing en verplicht SCW zich tot onderhoud. Binnenkort ontvangen alje bewo ners de informatiebrochure 'Maak van uw huis uw thuis'. Hierin staat uitgebreide informatie over de nieuwe mogelijkheden om de wo ning naar eigen smaak te verande ren en in te richten. Het is nooit goed of het deugt niet. Die gedachte moet de po litie - en als hun 'hoofd' ook burgemeester Janssen - afge lopen maandagavond wel eens door het hoofd zijn gegaan tij dens de vergadering van de raadscommissie Algemene Be stuurszaken. Daar werd weer eens uitvoerig gepraat over de politiesurveillanten en het (aanvullende?) politiewerk dat ze doen. Soest betaalt ze 'uit ei gen zak' en de politiek wil dus precies weten wat ze uitspoken. Elk halfjaar is er een verslag van hun activiteiten (urenbesteding) en elk halfjaar 'zeurt'- zoals raadslid Chris van Vuuren (ChristenUnie) het omschreef - de Soester poli tiek daarover, in wat intussen is uitgegroeid tot een vast en tame lijk onvruchtbaar ritueel. De poli tici verwachten 'waar' voor hun geld en lijken er openlijk aan te Op de Dorpsstceek zag de politie woensdagmiddag een jongen met een vuurwapen rondlopen. Ze wil de hem aanhouden om te contro leren, maar de jongen ging er op de fiets vandoor en werd na een zoektocht op het Minstreelpad weer gesignaleerd. Opnieuw fietste de jongen weg en na een achter volging achterhaalde de politie hem op de Den Blieklaan. Hij had het wapen nog steeds in zijn bezit, maar het bleek te gaan om een speelgoeduitvoering. Volgens de politie was het evenwel nauwelijks te onderscheiden van een echt pis tool. De jongen, een veertienjari ge Amersfoorter, moest het af staan en werd meegenomen naar het bureau voor verhoor. Op zaterdag 13 september zullen Versseput Architecten uit Utrecht aan de hand van een beeldpresen tatie en een rondleiding het ont werp en de uitwerking van het on langs door hen gerealiseerde pro ject kunstencentrum De Hazelaar te Soest nader toelichten. Er zijn drie presentaties/rondleidingen om 14:00,15:00 en 16:00 uur. Het kunstencentrum De Hazelaar be vindt zich aan de Pimpelmees 1-5. Geïnteresseerden kunnen zich per e-mail aanmelden voor de presen tatie/rondleiding bij Versseput Architecten: 'arch@versseput.nl, of telefonisch: 88 030-2333103. Het College van B. en W. heeft vergunning verleend voor het plaatsen van een hek bij 'Stayokay' (de voormalige jeugdherberg) aan de Bosstraat. De eerste aanvraag was afgewezen omdat het hek ste denbouwkundig 'niet wenselijk' was. Het ging toen om een wat al te'stevig uitgevoerd hek, mét 'bo~ venligger', dat direct langs de per ceelgrens zou komen te staan, zo wel aan de voor- als aan de achter kant van het gebouw. De afdeling Groen en Milieu vond zo'n hek niet kunnen in dit gebied met landschappelijke waarden. 'Het hek zou, gezien de plaats en de uitvoering, een te grote impact en uitstraling hebben op de directe omgeving,' aldus het ambtelijk ad vies. In overleg met de afdeling Groen is daarom gekozen voor een hek dat. de landschappelijke waarden niet of zo min mogelijk aantast. Het wordt nu minder 'zwaar', zon der bovenligger, komt tien meter van de perceelsgrens te staan en wordt uitgevoerd in een groene kleur, zodat het wat minder deto neert in de omgeving. Overigens wordt de inrit van het parkeerterrein alsnog verbreed uit gevoerd, zoals de omwonenden was toegezegd. Bij de vergunning aanvraag waren destijds de ver keerde tekeningen gevoegd. Bus sen zullen het terrein nu makkelij ker kunnen bereiken. SOEST Eigen technische dienst met 24-uur service. Geen voorrijkosten. Gratis bruikleen app. Alle reparaties aan huis. Soesterbergsestraat 35a Tel. 035 - 602 93 60 twijfelen of ze dat wel krijgen. 'Worden we eigenlijk wel serieus genomen?', aldus Middelkoop (Soest 2002). De commissie heeft natuurlijk - zoals elke keer weer plichtmatig wordt beleden - de hoogste waar dering voor de surveillanten, maar is tegelijk toch een beetje bang dat ze te veel 'regulier' politiewerk naar zich toehalen. En daarvoor betaalt Soest ze niet! De politiek heeft dan ook zo haar bedenkin gen bij de prioriteiten die de sur veillanten hebben meegekregen. Sommigen - zoals Middelkoop en Wim Roest (D66) - is het al jaren een doorn in het oog dat er bij voorbeeld veel meer bekeurd wordt voor het niet-dragen der autogordels dan voor het rijden door rood licht, terwijl dat laatste juist het leven van anderen in ge vaar brengt. Te hard rijden en hondenpoep - dat zijn volgens Roest de grootste ergernissen van de bevolking. Dus daarop moet de inzet van de sur veillanten vooral gericht zijn, vond hij, hoewel hij ook blij was met de gestegen bekeuringen voor ver keerd parkeren in de Van Weede- straat. Maar dat een kwart van de ca. 1000 door de surveillanten in het afgelopen halfjaar uitgedeelde bonnen betrekking heeft op de gordel, dat vond hij te gek voor woorden. En de commissie was het met hem eens. Anderen be- Door onbekende oorzaak verloor een zeventigjarige Soester zaterdag rond 18:00 uur de macht over het stuur. Zijn bromfiets botste tegen een stoeprand van de Hellingweg en raakte tevens een lantaarnpaal. De man werd per ambulance naar Meander MC gebracht. klaagden zich er over dat het ver slag grotendeels woordelijk iden tiek is aan het vorige, alsof er in tussen dus niks bijzonder was ge beurd. Prioriteiten 'De surveillanten doen hun werk goed, maar doen ze wel het goede werk?' zo vatte Ans Mann (GroenLinks) de discussie gevat samen. Ellen Huberts (WD) mis te in het rapport elke verwijzing naar de agressie van'het publiek waaronder volgens haar ook de surveillanten te lijden hebben. Maar over 'knelpunten' rept het rapport helemaal niet, aldus Hu berts. Paul Lemmen (PvdA) vroeg zich af of er nooit klachten waren over de surveillanten en pleitte voor een specifiek activiteitenplan, zodat aan de hand daarvan de ef fectiviteit van hun inzet gemeten kan worden. Henk Koning (CDA) nam alvast het voortouw bij de dis cussie over de prioriteiten door een aantal speerpunten op te noe men: naleving van de APV; dief stallen/inbraken; verkeer (alco hol/ snelheid); drugs; overlast/ge weld. De andere fracties hielden wat dat betreft hun kruit liever nog even droog. Burgemeester Janssen stelde in zijn reactie om te beginnen vast dat de zeven surveillanten (eentje is er pas een hele tijd uit geweest) 'zeer vakbekwaam zijn en geweldig werk doen'. Volgens hem was de com missie niet terecht ontevreden over het verslag, omdat het precies gaf waarom ze zelf had gevraagd. 'Maar ze doen veel meer dan wat hier in staat!' Hij wees in dat ver band o.a. op het toezicht bij ze bra's in de winkelstraten. Dat er zoveel 'gordelbonnen' zijn uitge deeld komt ook omdat dat soort bekeuringen als het ware 'en rou te' worden uitgedeeld. Als er ei genlijk op iets anders wordt gecon troleerd gaat dat in één moeite door, bevestigde ook surveillanten- coördinator en politiewijkchef Peter van Duijvenbode. Volgens Janssen gaat het wel degelijk om 'aanpalend' politiewerk, waaraan de politie domweg niet meer toe komt, zoals toezicht bij de Gilde- feesten, Koninginnedag, de kermis, Ambachtenmarkt en andere eve nementen. 'Aanvullend blauw op straat,' aldus de burgemeeste Poepproject Voor de aanpak van de honden poep is de politie doende met een speciaal project, dat nog dit najaar van start zal gaan. Maar dat zit nog in het vat, aldus Van Duijvenbode, die de commissie voorhield dat het ontbreken van mededelingen over agressie jegens de surveillan ten duidelijk maakte dat daarvan dus ook geen sprake was geweest. Dat geloofde de commissie maar half. Janssen wees in dat verband nog wel op de 'moeite' die de meeste burgers hebben met het 'aanvaarden van sancties', maar daarvan ondervindt ook de gewo ne politie de nodige last. Janssen en Van Duijvenbode kon den nog wel de heuglijke tijding doen dat het openbaar ministerie eindelijk groen licht lijkt te gaan geven voor het '30 kilometer-pro ject' dat Soest nastreeft: het beke uren van snelheidsovertreders in de 'groene' zone - met name bij de scholen - waarbij justitie dan ook inderdaad sancties overgaat. Tot nu weigert justitie de overtre ders te vervolgen (wegens de werkdruk), maar daar schijnt ver andering in te komen. Soest wil met het verscherpte toezicht star ten op de Beetzlaan (bij de school), Soest-Zuid (het winkel centrum) en de Smitsweg (bij de scholen). Dat vond de commissie eindelijk eens goed nieuws. De locatie van de Amerpoort aan de Kolonieweg (het voor malige Trein 8.28) gaat moge lijk gebruikt worden als oefen ruimte voor jongerenbandjes uit Soest. De instelling heeft haar enthousiasme over dit ini tiatief niet onder stoelen of banken gestoken en de ge meente heeft om verschillende redenen een voorkeur voor deze plek. De komende weken wordt onder de muziekmakende jongeren ge peild of ze kunnen instemmen met het souterrain 'dat uit twee delen bestaat en in totaal 50 vierkante meter beslaat. Is dat het geval, dan zal de gemeente trachten definitie ve overeenstemming te bereiken met de Amerpoort. De heer Klarenbeek en mevrouw Holgers van de instelling voor ver standelijk gehandicapten zien het als een winstpunt dat de bewoners op deze manier in contact kunnen komen met bewoners uit Soest. Ze willen daarom wel weten of de be woners de vrijheid krijgen om de repetities bij te wonen. Ook moe ten nog afspraken worden gemaakt over de (eventuele) opslag van in strumenten en de geluidbelasting. Souterrain De gemeente heeft er eveneens oren naar, omdat het gebouw aan de Kolonieweg niet direct door woningen wordt omgeven. Aange zien een souterrain gedeeltelijk ondergronds ligt, verwacht Soest niet dat er hoge investeringen no dig zijn om de geluidbelasting bin nen de perken te houden. Over de exacte kosten kan de gemeente in dit stadium nog geen schatting maken. Evenmin is in de begroting ruimte gevonden om deze kosten te dekken. Andere locaties die werden beoor deeld op hun geschiktheid als oe fenruimte, waren -naast eventue le nieuwbouw die door derden zou moeten worden geëxploiteerd- de theaterzaal van de Brede Biblio theek aan de Willaertstraat, het gebouw van PVO aan de Rem- brandtlaan en de Rank bij de Wil- helminakerk. De beheerder van deze (kerk)zaal stelde evenwel dat de Rank niet in aanmerking komt vanwege een slechte akoestiek. De andere twee opties legden het af tegen de Amerpoort, waarvoor de gemeente haar voorkeur heeft uit gesproken. Komt het straks tot een akkoord, dan kunnen de bandjes tijdens de avonden en in de weekeinden op afgesproken tijden repeteren in het souterrain- van de zorginstelling aan de Kolonieweg. Daarmee zijn in eerste instantie de jongeren ge diend, maar het zou tevens een kroon zijn op de inspanningen van Eric Bervoets van de PvdA die per eergisteren zijn raadswerk heeft neergelegd. De voormalige fractievoorzitter van de sociaal democraten was vorig najaar de initiator van een motie, waarin werd gepleit voor een oefenruim te voor jongerenbands. Bervoets was in het verleden zelf ook actief in een amateur-popgroep. 'Het lijkt nu wel een verlaten grenspost,' zei burgemeester Jansen vorige week over het ai geruime tijd leegstaande Shell- benzinestation (vooral bekend als 'Jurriëns') op de hoek van de Soesterbergsestraat en de Ossendamweg. Het College gaat in principe akkoord met de verbouwing tot onbemand - ANWB-tankstation. Er komt een nieuwe luifel - in de vorm van een ruit - met acht 'tankplaatsen' en in het oorspron kelijke plan waren ook vier was boxen opgenomen, net als de 'technische ruimte' gesitueerd bui ten het bouwvlak. Dat is op zich zelf geen probleem, vindt de afde ling Planologie van de gemeente, want voor de rest voldoet het plan aan alle eisen. De detailhandels functie zal overigens verdwijnen. Wel waren er ambtelijk problemen met vier wasboxen - er is nu één wasplaats - aan de kant van de Oude Utrcchtsewcg, die geen di recte relatie hebben met het tank- Het huidige benzinestation gaat plaatsmaken voor een onbemande tankplaats. Foto Soester Courant station, en de afdeling adviseerde dan ook negatief. Het College vindt echter dat er we) ruimte is voor twee wasboxen. Over de si tuering moet dan nog wel nader overleg gevoerd worden, 'mede in relatie tot milieu- en/of veilig heidseisen', aldus B. en W. Tevens hoogpolig, zuiver scheerwol en project- WL& topijttegels Kom naar onze toonzalen bij de tapijrfabrick van Dl ZOON VAN Dt UITVINDER VAN HIUOA TEGMAPUT Bezoek ook onze ofdellng speciale aanbiedingen tapijttegels. Altijd x 200.000 tapijttegels in voorraad! ci.ckwww.vanheugten.nl of bel 0318-571225 Is Utrechtseweg 4. RENSWÓUDE Nauwelijks heeft de 'Margaret Thatcher' aan het Kerkpad gie rend van de lach op een afscheids foto in deze krant haar hielen ge licht en het sociaal-democratisch presidium verlaten of het rommelt weer in de PvdA-familie Homme les. Fractievoorzitter Eric Ber voets (32) is met de noorderzon geëmigreerd naar het verre land der wetenschappers om carrière te maken en dichter bij huis een ge zin te stichten. Daar is niets mis mee, maar ik moest toch even denken aan de zo mer van 2000. Net terug van va kantie vernam ik toen dat (hoe heette hij ook weer?) Bieder (en Hoven zijn PvdA-wethouderszetel plotseling had opgegeven en werd vervangen door (duveltje uit een doosje) Harry Witte, een groene, gemeentelijke belangenbeharti ger. Van de regen in de drup. Hoe komt het toch dat de Partij van de Arbeid in Soest achtervolgd wordt door zoveel plagen? Wat hangt ons nu weer boven bet hoofd na deze hete zonier en aan de vooravond van 'een hete herfst' aan bezuinigingen? We hebben in dit conservatieve gemeentebe stuur juist zo'n behoefte aan een stevige, actieve oppositie. Ik heb Eric zelden kunnen betrap pen op een doortimmerd, progres sief initiatief. Hij i^ zo links als mijn rechterschoen. Hij huilde, om een voorbeeld te geven, ge woon mee met de wolven in het bos van de rondwegdiscussie. Nooit heb ik hem kritische vragen horen stellen. 'Ik heb als beginnend raadslid nooit veel steun gekregen, hoewel me dat door het partijbestuur wel beloofd was', klaagde hij vorige week in dit blad. Noem mij één naam in de Soester PvdA van wie je die steun had kunnen krijgen, Eric. Je moet in het leven alles zelf doen. Politiek is geen geloof, waarbij de hulp van boven komt. Politiek is in alle een zaamheid passie, ambitie, actie, creatie en presentatie. Zoiets moet je voorzien voor je er begint. Het is geen hobby. Doctorandus bestuurskunde Ber voets (woont pas sinds 1999 in Soest) heeft een functie als weten schapper bij de Nederlandse Poli tieacademie in Apeldoorn. Daar werkt hij al vijfjaar aan een studie in opdracht van drie verschillende politiekorpsen naar de Marok kaanse jeugdproblematiek in de steden Amsterdam, Utrecht en Gouda. Op dit onderwerp wou hij afstuderen in de baas zijn tijd... Dat lukte niet en nu moet hij zijn doctoraalscriptie afmaken in zijn vrije tijd. Doctor Sisyphus. De Soester kiezers, die vorig jaar gestemd hebben op de PvdA - aanvankelijk zouden ze helemaal niet meedoen aan de lokale ver kiezingen wegens gebrek aan kan didaten - zullen zich in 2006 nog wel eens achter hun oor krabben voordat ze een rood knopje in drukken in het stemhokje. 'Uit peilingen van Maurice de Hond blijkt dat het cynisme over politiek groter is dan ooit, en de waardering voor politici lager dan ooit', schrijft Ronald Plasterk in de Volkskrant. Hoe moet het nu verder met de so cialisten? Eric Bervoets is in wezen verzopen in het dualisme, waarin het coftfe- ge alleen nog de wet houdt en ka pitalen uitgeeft aan externe advi seurs en de gemeenteraad niet weet wat hij moet doen, hopeloos op zoek naar bestuurlijke vernieu wing, visie en daadkracht. Volgens partijvoorzitter Kees Kop penaal heeft hij 'nog wel een paar topkandidaten op de lijst staan'. Vanaf koploper Jan de Gruijl (wil niet) tot aan'hekkensluiter Cees Verkerk (wil graag). Mijns inziens een reeks goedwillende burgers met de politieke diepgang van een theeschoteltje. Dat wordt nog wat. Als de PvdA niet in staat is voor 2006 een nieuwe Klaas de Wilde, Joop van de Brakel, Pietje Pieren of Kees Boerkoel te vinden is Soest rijp voor een actieve, stand vastige S.P. ma. 9.00 - 17.00 uur di. Q15 - 16.00 uur woe. 10.00 - 17.00 uur do. 10.00 - 16.00 uur vr. 10.00 - 15.00 uur TEL. 035 - 6014152

Soester Courant | 2003 | | pagina 3